Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 888002 alkalommal)

0 Felhasználó és 65 vendég van a témában

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2958 Dátum: 2014. Március 23., 14:17:01 »
"A füzet érdekessége, hogy elég kettősnek mondható: remek történet találkozik a rettenetes grafikával. "

Az IDW egyik nagy hibája, hogy bár lenne nem is egy remek rajzolójuk, időnként lehetőséget adnak olyanoknak is ezen a téren, akiknek nagyon nem kéne... Érdemes megnézni Casey Coller címlapját ehhez a részhez (is), és elképzelni, hogy az ő rajzaival milyen remek lett volna az egész minisorozat...

A füzet fordításáért ezútón is köszönet.  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2957 Dátum: 2014. Március 22., 19:00:53 »
Plusz feltűnik benne minden idők legeslegjobb Marvel UK figurája is.  ;D
Üdv a fórumon. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wekerke

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #2956 Dátum: 2014. Március 22., 18:42:16 »
Üdv Mindenkinek!

Most regisztráltam az oldalon.

Ahogy elnézem, a marveles brit képregényeknél helyet kap majd a 113-as szám.  :D

Két okból is kíváncsi vagyok rá: egyrészt klasszikus Furman, másrészt állítólag ez a szám ihlette meg James Robertset.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2955 Dátum: 2014. Március 22., 10:04:06 »
Egyébként át is lesz, méghozzá szerintem alapjaiban...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2954 Dátum: 2014. Március 22., 08:27:22 »
Az egész TF idővonal olyan, hogy nulláról át kellene alakítani. De javítottam a linket. Átkerült a minikből az első fázisba, az volt a baja.
A 403-as és 404-es hiba továbbra is előkészített frissítéseket, esetleg bejelentkezéshez szükséges oldalakat takar, ez semmiben sem változott. A Marvel UK-ben látható füzeteket még nyolc napig nem tudnád megnyitni. Ennyire előre be van tárazva minden.

Viszont az ilyet legközelebb a hibabejelenőbe, ha lehet. Nagyrészt még mindig én végzem a tartalmi szerkesztést, és nem járok mindig minden véleményezős témában.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2953 Dátum: 2014. Március 21., 21:31:17 »
Köszi, király. :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2952 Dátum: 2014. Március 21., 19:31:31 »
Előbbit orvosolni fogjuk, utóbbiért meg gyere vissza vasárnap...  ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2951 Dátum: 2014. Március 21., 18:39:07 »
A transformerses képregények linkjei nem úgy működnek, ahogy kéne.
Ha az idővonalban bemegyek a maximum dinobotokba, akkor kidob a főoldalra, vagy az idw-s sorozatokhoz.
Haz a idw-ben a sötétség szívére rámegyek, akkor 404-es hiba.
Csak szólok.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2950 Dátum: 2014. Március 21., 15:01:45 »
Abszolút nem belemagyarázás, a sztoriban is nyilvánvalóvá válik, hogy Megatron Álcái meg vannak fosztva a tudatos funkcióktól és Nagynéni irányítja őket. Kivétel Üstökös, akinek működik az agya, de csak hogy felfogja azt ami vele történik, a feltétel és ellenvetés nélküli engedelmességet. Számára ez a legnagyobb kínzás... :) Mikor Spike kisüti Nagynénit a "drónÁlcák" is kikapcsolnak, akárcsak a Bárkát védő droidok. Üstökös pedig onnantól hozzáfér a saját hardveréhez. :) Össztüzet és a többi Autobotot az Unikron elleni csatában láthattuk a hirtelen érkező Bárka fedélzetén, ahol elég szemléletesen mutatták be ahogy a Dinobotok feléledésén roppantmód felbuzdult Mogorva maga vezeti libasorban csatába a Nukleonnal tuningolt robikat. :)
Az tényleg érdekes, hogy 20 évig még egy kósza rádióforgalmazás se ment le a Kibertron és a Föld között, de fogjuk rá azt hitték a Klo bolygó után már biztos nincs több Álca.
RISZPEKT a folytatásért!

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2949 Dátum: 2014. Március 20., 23:11:39 »
Találtam egy érdekes borítót Fülelőről és Össztűzről. Ha jól sejtem ő lesz az aki kicsinálja végre azt a sunyi kis menyétet! Tudom, hogy erre nem kapok választ, de úgy látom már nincs messze! :)

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2948 Dátum: 2014. Március 20., 12:26:33 »
rosszul írtad, így kellett volna: Mogorva összes halott autobot bead nukleon, amikor úgy lát, hogy dinobotok visszatér.  :badteeth:
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2947 Dátum: 2014. Március 19., 22:25:14 »
Mogorva az összes halott autobotnak beadta a nukleont, amikor úgy látta, hogy a dinobotjai visszatértek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2946 Dátum: 2014. Március 19., 22:23:03 »
Nekem az tetszik a legjobban a ReGen-ben, hogy olyan karakterek is feltűnnek néhány kocka erejéig, akik korábban kicsúsztak az előző füzetből pl.: Kapáslövés, Mocsogzsák, vagy Földbúvóék.

Ha már Össztűz, nem igazán értem, hogy kerülhetett a zárt osztályra (Infernóval, Fortyogóval, Ezüstnyíllal együtt). A régi füzetben emlékeim szerint sehol se volt megemlítve, hogy a Dinobotokat leszámítva bárki más is kapcsolatba lépett volna a nukleonnal. És én meg azt hittem, hogy az Utolsó Autobot minden botot feltámasztott, akkor meg miért kellett ez a veszélyes cucc?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2945 Dátum: 2014. Március 19., 18:29:53 »
Mogorva sorsára külön kíváncsi leszek a Természetes kiválasztódás után. És ha jól sejtem akkor Nagyágyú is nemsoká Rodimussá alakul. Vagy tévedek?
Tényleg egy kérdés Maximus és Össztűz  fog még szerephez jutni? A két kedvenc karakterem és az egyik halott a másik egy dobozban csücsül.
Mogorva sorsára fény fog derülni, Nagyágyú pedig jól sejtitek, Rodimusszá válik. Össztűz és Maximusz is visszatér a harcmezőre, utóbbi méghozzá elég komoly szerepet is kap majd.

Én inkább arra gondolok, hogy Furman úgy vélte, elég egyértelműek az indokok, ráadásul rengeteg cselekményt kell belepréselnie húsz füzetbe, így gondolom szelektált, hogy a felesleges szálakat kihagyhassa.
Ha jól belegondoltok több helyen utalt rá, hogy a több millióéves háború utáni takarítás még nem ért véget, lásd a fejmesterek vonalát. Szerintem egyszerűen csak rangsoroltak. A Kibertron helyreállítása az elsődleges, a többi csak utána.
Ami meg Üstököst illeti, ott is van egy szempont: a legtöbb álca csak alapfunkciók irányította báb volt. De Üstökös direkt csak korlátozva lett, hogy képben legyen a dolgokkal. Ennél fogva egyszerűen eljátszhatta a halottat, ha a többiből indultak ki a takarítást végző autobotok, akkor simán átsiklottak a lehetőség felett.
Jó, tudom, ez belemagyarázás, de lehet, hogy épp azért nem fejtette ki az ilyen részleteket, hogy az olvasók maguknak tölthessék ki a hézagokat.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2944 Dátum: 2014. Március 19., 16:58:54 »
Nem, Furman kifejezetten a G2-es képregénybe találta ki, még játék sem volt mögötte.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2943 Dátum: 2014. Március 19., 15:54:42 »
Elolvastam a regenreáció legutóbbi négy részét egyben. Jó történet, köszönet érte. A folytatást is olvasni fogom. Így hogy tudom, hogy a 100. résszel lezárják, még kíváncsibb vagyok, mert nem követtem eredetiben. Azt ki lehet találni, hogy Nagyágyú Rodimuszá fog változni nemsokára. 
A történet sok hiba ellenére jó író Furmnan, csak nem figyel már a részletekre. De ahogy lentebb írták, tényleg át lehet siklani a kisebb hibákon.
Jhiaxus amúgy szerepelt a marvel g1-es sorozatában? Vagy csak az UK-ban?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2942 Dátum: 2014. Március 19., 12:15:50 »
A  másik dolog ami szembetűnő figyeltétek, hogy Nagyágyú fényezése aprajával mennyire vörös lett? :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2941 Dátum: 2014. Március 19., 00:39:05 »
De, Magnusz egy eléggé fontos szereplő volt a Marvel képregényeiben. Csak a brit kiadásban. Furman nem kicsit alapoz a Marvel UK-nél írt sztorijaira.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2940 Dátum: 2014. Március 19., 00:37:03 »
Végülis tényleg csak szőrözünk mert a történet alapból jó, és simán át lehet csuszani a lyukak felett,  tehát ha úgy vesszük ez annyira nem is lényeg.
De kicsit tényleg furi. Amúgy  tényleg fontos szempont, hogy ők tulajdonképp ha valaki nem csinálja ki őket halhatatlanok, tehát más szempontból gondolkodnak az időről. De erre válaszképp akár jöhetnénk azzal is, hogy viszont érző lények. Mutatja ezt, hogy a hetvenedik szám környékén  a Matrix-Hajsza után első dolga volt Optimusznak megkérni Éjvadászt keresse meg Racsnit. Na most a történetben ott pár hét telt el. Itt 20 évig eszébe sem jutott hé amúgy hol a barátom?(sőt Megatron Sokkoló és Üstökös, hova a toszba tűnt mert a végső csatánál egyik se volt ott, és mind potenciális veszélyforrás.) De ez tényleg csak szőrözés. Bár lehet egy két átvezető képkockát megért volna, a magyarázat. És az idő nem magyarázza azt sem, hogy nem e kellett volna jobban megvizsgálni a hullákat pl. Vagy mondjuk ha már visszafoglaltuk meglesni mi van a Bárkával. De ténylég csak szőrözés és tényleg sokmindenben van hiba ha a képregények összeségét nézzük pl. a Transformersnél maradva a G2-ben is elég merész, hogy jelen van a Matrix ami elvben Unikronnal halt.
Meg igazából azt hiszem ha hosszú történetet írsz és évek múlva kezded el folyatni előfordulhatnak benne ilyen bakik.
A másik dolog viszont ami még nekem furi az Magnus. ( jó tudom, hogy az IWD favorizálja a karakterét) Ugye szó se volt róla soha a Marvelnél leszámítva azt az egy részt ami az animációs mozi folytatása. Most meg ugye láss csodát ott van mintha mindig is a Vezér jobb keze lett volna. Pár gondolatot meg érne merre volt az első háborúban.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2939 Dátum: 2014. Március 18., 22:33:53 »
Igen, de itt most nem arról beszélünk, hogy huss elszaladt az idő, nem is gondoltunk a Földre, mert nekünk egy másodperc volt - hiszen tuti biztos, hogy jártak azóta a Földön, mert az Áramkörszaggató és G.B. visszajutottak valahogy.

Ha meg lett volna transzdimenzionális kapujuk, vagy űrhídjuk, amin visszaküldték volna őket egyedül, akkor meg használták volna a Regenben arra, hogy egy pillanat alatt odaérjenek, mikor megkapták Megatron üzenetét. Szóval nem áll össze. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2938 Dátum: 2014. Március 18., 22:09:12 »
Kétlem, hogy nemtörődömség. Húsz földi évről beszélünk egy olyan faj esetében, amelynek legtöbb tagja alsó hangon négymillió éves – és ez a kor suhancnak számít náluk. Egész egyszerűen más léptékekben gondolkodnak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2937 Dátum: 2014. Március 18., 21:15:03 »
Tévedni nem tévedsz, két kedvenced pedig szerephez fog még jutni, ne aggódj!  ;) Ami a történet lyukacskáit illeti, valóban van belőlük pár sajnos, de tényleg könnyen túl lehet siklani rajtuk (nekem legalább is), bár amit most írtál, arra bevallom nem is gondoltam. Eddig úgy voltam vele, hogy a Bárka a Földön maradt, senki nem járt azóta ott, ezért nem törődtek vele, csakhogy a Neo-Lovagokat és Blackrockot valakinek tényleg vissza kellett vinni. Na m1, van ilyen, lehet mondani, hogy a nagy ünneplésben megfeledkeztek róla. :)

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2936 Dátum: 2014. Március 18., 19:40:56 »
Jhiaxus. Kicsit ellentmondásban áll a story a G2-vel, de végülis mindegy. De nem is ez a lényeg. :). Mogorva sorsára külön kíváncsi leszek a Természetes kiválasztódás után. És ha jól sejtem akkor Nagyágyú is nemsoká Rodimussá alakul. Vagy tévedek?
Tényleg egy kérdés Maximus és Össztűz  fog még szerephez jutni? A két kedvenc karakterem és az egyik halott a másik egy dobozban csücsül.
Amúgy igazából egyetlen egy bajom van csak a történettel. A nemtörődömség az autobotok részéről amiből pl. a Föld elpusztulása eredt. Senkinek eszébe sem jutott vajon hol lehet a Bárka, Racsni és Max nem kéne kutatni utánuk egy kicsit. Főleg, hogy a Neo Lovagok-at a G1 végén visszaviszik a Földre, tehát egy futó pillantást vetni rá nem lett volna nagy dolog. Vagy ilyen pl. az, hogy az Autobotok most is otthagyták a Bárkát a Földön miután Optimus lenyomta Megatront ami ugye működik és jé Galvatronnak kapóra is jön. Meg ugye halomra dobálják az álcák hulláit és lás csodát Üstökös is él. Ezek ilyen kis nüansznyi dolgok de furi, hogy ilyen minimális körültekintés sincs bennük. Ettől függetlenül a történet nagyon tetszik csak ezek miatt kissé lyukasnak érzem néha.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2935 Dátum: 2014. Március 18., 18:36:45 »
Tehát akkor még 11. rész maradt. Most  *nem spoilerezek* megállítja Skorponokot. Eddig olvastam angolul. Utána ki jön? Husáng és Fülelő? Végül pedig gondolom Galvatron, Sokkoló és Üstökös. Vagy tévedek?
A Természetes kiválasztódást követő történet a Végzet címre hallgat, főszerepben Galvatron, Husáng és Fülelő. Az utolsó sztori pedig A háború, amely minden háborúnak véget vet címen fut előzetes tervek szerint, a kavarógépek szerepében pedig Üstökös, Sokkoló... és Jhiaxus lesz.
Én konkrétan arra leszek kiváncsi, hogy a földön mi lesz a helyzet, azok után, hogy az Álcák úgy leamortizálták!?
Erre a későbbiekben még vissza fognak térni, a Föld és vele Optimusz szála még nem ért véget.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2934 Dátum: 2014. Március 18., 18:16:18 »
Én konkrétan arra leszek kiváncsi, hogy a földön mi lesz a helyzet, azok után, hogy az Álcák úgy leamortizálták!?

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2933 Dátum: 2014. Március 18., 16:56:31 »
Tehát akkor még 11. rész maradt. Most  *nem spoilerezek* megállítja Skorponokot. Eddig olvastam angolul. Utána ki jön? Husáng és Fülelő? Végül pedig gondolom Galvatron, Sokkoló és Üstökös. Vagy tévedek?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2932 Dátum: 2014. Március 17., 09:32:37 »
Ennyire nem jött be?? Sajnálom!  :(
Igazából nem erről van szó. Sőt. A lényeg az, hogy eleve is csak 20 füzetről volt szó, mivel anno a jogdíjak miatt szakadt félbe a sorozat, így nem tudták rendesen lezárni. Az IDW csak rajongói kezdeményezésre elevenítette fel a szériát, hogy végre minden szálat elvarrhasson Furman.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2931 Dátum: 2014. Március 17., 00:53:28 »
Nem hiszem, hogy azon múlt, mert 80%-át hozta a két saját ongoingjuknak, ami elég jó egy nosztalgiacímtől.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2930 Dátum: 2014. Március 17., 00:48:59 »
Mert a 100. számmal véget is ér a sorozat.

Ennyire nem jött be?? Sajnálom!  :(

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2929 Dátum: 2014. Március 16., 22:41:52 »
Miért is??
Mert a 100. számmal véget is ér a sorozat.
"When the battle is through, only the strong will survive."