Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 885808 alkalommal)

0 Felhasználó és 51 vendég van a témában

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2898 Dátum: 2014. Március 04., 19:52:29 »
Köszönjük a (v2) 17. részt, brutálisan jó volt. Ti vagytok a legjobbak!  :worship:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2897 Dátum: 2014. Március 03., 21:13:57 »
Ennél jobb hírt a szülinapomon elképzelni se tudnék, szuper!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2896 Dátum: 2014. Március 02., 17:31:56 »
Igazából ez már múlt idő lenne, de a szerverünk egyszerűen úgy döntött, hogy nem lehet többé semmit se írni rá. Olvasók ezt nem látják, de a jelek szerint a meglepi TF frissítés eltolódik úgy… a fene se tudja, mikorra.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2895 Dátum: 2014. Március 02., 16:29:26 »
Visszatér a TF honosítás???
Yippie-Kai-Yay M...márminthogy ALL HAIL HÁLÓZSÁK :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2894 Dátum: 2013. December 27., 23:22:27 »
Ennél többet nem is érdemes rááldozni.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2893 Dátum: 2013. December 27., 20:40:31 »
A rövidített kiadás :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2892 Dátum: 2013. November 22., 20:06:50 »
Talán amnesztiát kaptak, ahogy a Beast Wars-ban is mondták, de a háborús bűnök után ezt igen csak furcsállnám.

Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2891 Dátum: 2013. November 22., 18:35:15 »
Gondolom nem szívesen, de visszafogadták azokat, akik vissza akartak jönni. Ez valóban nincs különösebben kifejtve.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2890 Dátum: 2013. November 22., 16:22:43 »
Lehet már későn kezdtem kicsit gondolkodni, de az jutott eszembe mint keresnek az Álcák a Kibetronon? Végül is az utolsó számban az 1ső generációban Husáng vissza vonulót fújt, mikor meg jelent Optimus és az utolsó autobot. Azt tudom és értem, hogy Fülelő akkor Husáng alatt szolgált előtte meg mind 2en Skorponok alatt. Most még is külön csoportot vezetnek és Fülelő csapata a Kibetronon van aminek ha jól értettem Kup pl nagyon nem örült hiszen kockázati tényezők. 

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2889 Dátum: 2013. November 17., 20:45:06 »
Transformers - Első Regeneráció 80.5-88-ig: A Simon Furman-Andrew Wildman sorozatban az a jó, hogy mennyi történetszálak mennek párhuzamosan. És persze egyre több titok is kiderült. Pl. Skorponok visszatérése, Galvatron felbukkanása a háttérben. Eddig tényleg minden történet jól kezdődött. ;)

Transformers Ongoing: ebbe is kezdet jól indulni a történet. És végül Megatron is visszatért. Méghozzá teljesen új testben.

Drift 4.: tetszett ez a minisorozat. Az első megjelenése óta még homály fedte, hogy ki ő és honnan jött. Az meg persze még nem derült ki, hogy régen Álca volt, de ebbe a minibe igen.

És igen, már régen is olvastam, hogy egyelőre vége van a TF honosításnak.
Szerintem ez nem baj, Már így is volt rengeteg TF képregény, amiket el is olvastam.
És köszönöm Aldarion-nak és tyrant-nak, hogy elolvashattam ezeket a TF sztorikat! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2888 Dátum: 2013. November 09., 18:13:52 »
Mogorva
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2887 Dátum: 2013. November 04., 08:36:25 »
Hát én is nagyon sajnálom a dolgot, pláne a váratlansága miatt, tényleg hidegzuhany. Mert volt olyan, hogy akadt a frissítés dolog, vagy bizonyos ideig beragadtak kiadványok, vagy a szerkesztői gárdában tudni lehetett azért nem megy valami, mert épp beírót, vagy fordítót keresnek, de ez előkészítetlen volt. Mindegy, így is nagy-nagy köszönet az eddigi munkáért!!! Jobbnál -jobb TF sztorikat olvashattunk hónapról -hónapra, nem ritkán havi 3x, ami azért nem kis elkényeztető aktus volt a gárda részéről:) Köszi szépen!
És remélem én is, hogy inkább előbb lesz folytatás, mint utóbb.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2886 Dátum: 2013. November 03., 18:25:52 »
Hát eléggé mellbevágott ez a mai hír. Drukkolok a "hónapokig nem lesz" verziónak. :(

A mai Reg One rész fordítását köszönöm.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2885 Dátum: 2013. November 03., 14:05:59 »
Köszönöm a TF - Első regeneráció 88.-at!  :worship:

Mogorva döntésében biztos voltam!  :brow:
Skorponok nagyon megváltozott...  :blink:

Nagyon remélem, hogy a honosítókkal (fordítókkal, beírókkal) minden rendben és jól vannak!  :rolleyes:
Az alakváltók az egyik nagy kedvenceim az oldalon; köszönöm, hogy elolvashattam ezeket a remek story-kat és remélem, hogy egyszer lesz visszatérés, már ami a TF-részleget érinti!  :worship:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2884 Dátum: 2013. November 03., 13:17:28 »
Ó, ezt egyszer már átélhettük '97-ben, de bízom benne, hogy ez alkalommal valóban lesz folytatás. Mindenesetre drukkolok, hogy akármi is álljon a háttérben pozitívan végződjön a dolog. És köszönet a HZs csapatnak az eddigi munkájáért!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2883 Dátum: 2013. November 03., 12:00:56 »
Túl magánjellegű az ügy ahhoz, hogy akármit megosszak róla a főoldalon. Vagy akár a fórumon. Legyen elég annyi, hogy nem lesz egy jó ideig TF. Inkább csak némi belátást kérek az olvasóktól.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2882 Dátum: 2013. November 03., 11:42:39 »
Nem túl jó hírek vasárnapra, pláne, hogy nem volt előjelük. Én szerencsés vagyok, mert a rendszeres TF adagomhoz hozzá tudok jutni, de még így is vártam az itteni frissítéseket, honosításokat (pláne, hogy azért akadtak köztük hiánypótlók számomra is - a Drift mini pl.)

Megjegyzem, kommunikációs szempontból hibának tartom, hogy nem beszéltek az okáról, sőt kéritek, hogy ne kérdezzünk róla. Kicsit olyan, mint azt mondani, hogy ne legyetek kíváncsiak. Ettől csak még kíváncsibb lesz az ember. Nyilván lehet úgy kommunikálni valamit, hogy a lényeget elmondod, még ha részleteket nem is árulsz el, mert az - teszem azt - személyes.

Remélem, mindenki jól van a honosító csapatból, illetve a honosítók környezetéből, mert bevallom, nekem elég rossz asszociációk jutottak eszembe pont ezért. Mindenesetre köszönöm az eddigi munkát, és várjuk vissza mielőbb a gárdát!  :worship:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2881 Dátum: 2013. November 02., 10:37:39 »
Köszönöm a Drift mini befejező részét!  :worship:

Toyota Supra, driftelés, szamurájkardok!  :badteeth:
A címszereplő az egyik kedvenc Autobot-om lett!  :rolleyes:
Jó lenne, ha filmvászonra vinnék őt is; Rodimusz-szal együtt!
(Ő meg lehetne egy Ford Mustang Shelby!)  ;D

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2880 Dátum: 2013. Október 22., 13:43:11 »
Na egy kis kép az új filmból... jobbára az első kép...
Hát mit is vártam, amikor azt mondták, hogy új dizájnt kapnak... én hülye kicsit reménykedtem, hogy képregényesebb , vagy esetleg War for Cybertron dizájn fele mennek...  :rolleyes:

De hát BuB miért "kockulna vissza" a dizájn, ha már ezt a vonalat viszik tovább? A sztori szerint (és most hagyjuk is, hogy sajnos milyen rosszak ezek a filmek, kivéve talán az első részt) sem indokolja semmi. Nyitottabb karosszériájú, high-tech technológiás robotok, mint a képregényben. Ezzel szerintem nincs is baj. Csak annyi jó történetet meríthettek volna a képregények világából. Ez a maroknyi hős robot védi a Föld nagyvárosait, az álca megszálló seregtől, már túl unalmas. Annyira látnám azt filmen, hogy az autobot hadigépezet sem olyan bő olajozású, vagy Rodimusz- Fővezér dolgot megfilmesítve. De semmi. Ahhoz képest, hogy az első résznél még elhűltem, amikor Barikád első robot transzformálódását láttam a mozi vásznon. Sajna azóta nem több, mint üres CGI giccsparádé.       

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2879 Dátum: 2013. Október 22., 07:02:29 »
Na egy kis kép az új filmból... jobbára az első kép...
Hát mit is vártam, amikor azt mondták, hogy új dizájnt kapnak... én hülye kicsit reménykedtem, hogy képregényesebb , vagy esetleg War for Cybertron dizájn fele mennek...  :rolleyes:


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2878 Dátum: 2013. Október 20., 19:00:00 »
Köszi az új Driftet, jó volt olvasni!
Csatlakozom, örülök, hogy a teljes minisorozat már olvasható magyarul is.

Jöhet a Heart or Darkness. :D

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2877 Dátum: 2013. Október 20., 15:10:45 »
Köszi az új Driftet, jó volt olvasni!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2876 Dátum: 2013. Október 14., 13:13:28 »
A speciális kiadásból (#0), ami a 94-95. részek között jött ki, nem derül ki semmi erről az egészről? Sajnos csak januárban jelenik meg a harmadik ReGen TPB, így addig várnom kell :(
Nagyon is érdekesnek ígérkezik az a rész, mintha benne lenne Boltax is, Jhiaxus-ról nem is beszélve. Ha jól vettem ki, akkor Nagyágyú valami tér-idő "csapdába" kerül és ide-oda mozgatják a US-UK történetek között. A sok rajzoló már csak hab a tortán. :D

De bizony kiderül.  ;)

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2875 Dátum: 2013. Október 14., 12:52:21 »
A speciális kiadásból (#0), ami a 94-95. részek között jött ki, nem derül ki semmi erről az egészről? Sajnos csak januárban jelenik meg a harmadik ReGen TPB, így addig várnom kell :(
Nagyon is érdekesnek ígérkezik az a rész, mintha benne lenne Boltax is, Jhiaxus-ról nem is beszélve. Ha jól vettem ki, akkor Nagyágyú valami tér-idő "csapdába" kerül és ide-oda mozgatják a US-UK történetek között. A sok rajzoló már csak hab a tortán. :D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2874 Dátum: 2013. Október 14., 11:00:33 »
Véleményem szerint itt arra céloz, hogy az eredeti idővonalon - lásd az UK sorozatot - ekkorra Optimusz már csak a múlt Fővezéreinek egyike, és Rodimusz néven már rég Nagyágyúnak kellett volna a helyére lépnie. Ebből a szempontból hiba volt az újjászületése, főként hogy az egész Regeneráció azzal indult, hogy a tér-idő szövete meghasadt...
Az oké, hogy "túl sokáig" volt a főparancsnoki poszton, de akkor, ahogy utal is rá Optimus Magnusnak, az Utolsó autobot értelmezte félre a kibertroni próféciát. És valahogy Nagyágyút kellett volna megtalálnia, akármerre is volt, még a Klo bolygón bekövetkezett halála előtt. Vagy, ami reálisabb szerintem, rögtön Optimus halála után, miután legyőzte a mátrix segítségével Unikront, kellett volna valahogy Nagyágyúnak természetszerűleg felemelkednie. Ez pedig olyannyira nem következett be, hogy tulajdonképpen sztoriban se volt.
Viszont, ha mindenképp párhuzamot vonunk a két valóság között, és elővesszük a G1 67-es számát, amiben Galvatron még utoljára atomjaira lövi az eleve halott Rodimust az alternatív Földön, akkor számomra az a dolog jön le, hogy talán Rodimus nem ért meg a fővezéri posztra, és ezért bukott el. Így talán az eredeti történetszálban még jó is, hogy a Regenig húzták a felemelkedését. Hiszen még itt is elég sokat kell tanulnia, hogy beérjen.
Szóval a tér-idő szövetének meghasadásának okát kizárólag abban látom, hogy Galvatron idő előtt ebbe az eredeti idősíkba került. És ezt mondjuk a mátrix segítségével Optimus érzékeli, nem magát Galvatront, mert asszem itt még nem találkoztak, hanem ezt a tér-idő összecsúszást.

Nekem tetszik ez az elmélet.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2873 Dátum: 2013. Október 14., 10:39:28 »
Véleményem szerint itt arra céloz, hogy az eredeti idővonalon - lásd az UK sorozatot - ekkorra Optimusz már csak a múlt Fővezéreinek egyike, és Rodimusz néven már rég Nagyágyúnak kellett volna a helyére lépnie. Ebből a szempontból hiba volt az újjászületése, főként hogy az egész Regeneráció azzal indult, hogy a tér-idő szövete meghasadt...
Az oké, hogy "túl sokáig" volt a főparancsnoki poszton, de akkor, ahogy utal is rá Optimus Magnusnak, az Utolsó autobot értelmezte félre a kibertroni próféciát. És valahogy Nagyágyút kellett volna megtalálnia, akármerre is volt, még a Klo bolygón bekövetkezett halála előtt. Vagy, ami reálisabb szerintem, rögtön Optimus halála után, miután legyőzte a mátrix segítségével Unikront, kellett volna valahogy Nagyágyúnak természetszerűleg felemelkednie. Ez pedig olyannyira nem következett be, hogy tulajdonképpen sztoriban se volt.
Viszont, ha mindenképp párhuzamot vonunk a két valóság között, és elővesszük a G1 67-es számát, amiben Galvatron még utoljára atomjaira lövi az eleve halott Rodimust az alternatív Földön, akkor számomra az a dolog jön le, hogy talán Rodimus nem ért meg a fővezéri posztra, és ezért bukott el. Így talán az eredeti történetszálban még jó is, hogy a Regenig húzták a felemelkedését. Hiszen még itt is elég sokat kell tanulnia, hogy beérjen.
Szóval a tér-idő szövetének meghasadásának okát kizárólag abban látom, hogy Galvatron idő előtt ebbe az eredeti idősíkba került. És ezt mondjuk a mátrix segítségével Optimus érzékeli, nem magát Galvatront, mert asszem itt még nem találkoztak, hanem ezt a tér-idő összecsúszást.

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2872 Dátum: 2013. Október 13., 20:35:11 »
Csak egy kérdés: Galvatron miért mondta Üstökösnek, hogy újra megöli? Nem most találkoztak először?
Á, igen. Már vártam ezt a kérdést, mivel ez nekem is feladta a leckét. A helyzet az, hogy az animációs moziban lejátszódott eseménysor - a támadás az Autobot város ellen, Megatron halálos sérülése, Üstökös árulása és Galvatron megszületése és bosszúja is - valóban megtörtént, csak az UK vonalon. Szerintem erre célozhatott, mert más hasonló esetről nincs tudomásom.



Ez itt teljesen utal az animációs filmre. Egy alternatív világ, ahol Unikron feltámasztja a haldokló Megatront. Innen szinte végig követi a történet a filmet (Üstökös "koronázását" Galvatron kicsit tönkreteszi  :badteeth: ), viszont nincs happy end, a végén megsemmisül a Kibertron és az autobotok maroknyi serege próbálja megmenteni a Földet az álcáktól. Itt ragadja ki a "mi" idővonalunk Unikronjának szolgái /Horog, Háló és Golyó/ Galvatront, hogy segítsen neki. Legalábbis én így gondolom.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2871 Dátum: 2013. Október 13., 20:15:48 »
Koszonom, tehat a kepregenyben is volt "bad comedy", erre nem is gondoltam.

Az rajongoi otlet, hogy Ustokos Skyquake testeben feltamad, vagy letezo kiadvanybol valo?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2870 Dátum: 2013. Október 13., 15:41:24 »
Annyira jó pár hónappal az eredeti megjelenés után már magyarul is olvasni a Reg One részeket. Köszönet, csak így tovább!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2869 Dátum: 2013. Október 13., 14:58:49 »
Az amerikai vonalon is megtörtént, hiszen ez a Galvatron az a Galvatron, akit abból a jövőből szakítottak ki, ami az animációs film vonalát viszi tovább.

Pontosítok: egy darabig (!) az animációs film vonalát viszi tovább.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 13., 16:23:58 írta KiD »