Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 888729 alkalommal)

0 Felhasználó és 67 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2868 Dátum: 2013. Október 13., 14:49:42 »
Csak egy kérdés: Galvatron miért mondta Üstökösnek, hogy újra megöli? Nem most találkoztak először?
Á, igen. Már vártam ezt a kérdést, mivel ez nekem is feladta a leckét. A helyzet az, hogy az animációs moziban lejátszódott eseménysor - a támadás az Autobot város ellen, Megatron halálos sérülése, Üstökös árulása és Galvatron megszületése és bosszúja is - valóban megtörtént, csak az UK vonalon. Szerintem erre célozhatott, mert más hasonló esetről nincs tudomásom.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2867 Dátum: 2013. Október 13., 14:35:08 »
Szintén köszönet a honosításért!

Ebből a szempontból hiba volt az újjászületése, főként hogy az egész Regeneráció azzal indult, hogy a tér-idő szövete meghasadt...

Aldarion olyan infókat tudsz mondani, hogy csak pislogok. Komolyan, nekem fel se tűnt, hogy volna bármi gond a tér-idő szerkezetével. De ettől függetlenül én nem érzem az újjászületést olyan nagy kiváltó oknak. Az időutazás, na az már valami, de a feltámadás... :rolleyes:
Kicsit fura volt, hogy az előző füzetben még fel sem merült, hogy beszéljenek Prímusszal, a mostaniban már le is fúrtak a járatokhoz. Ez persze nem gond, legalább halad a történet. 
Csak egy kérdés: Galvatron miért mondta Üstökösnek, hogy újra megöli? Nem most találkoztak először?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2866 Dátum: 2013. Október 13., 12:02:57 »
Véleményem szerint itt arra céloz, hogy az eredeti idővonalon - lásd az UK sorozatot - ekkorra Optimusz már csak a múlt Fővezéreinek egyike, és Rodimusz néven már rég Nagyágyúnak kellett volna a helyére lépnie. Ebből a szempontból hiba volt az újjászületése, főként hogy az egész Regeneráció azzal indult, hogy a tér-idő szövete meghasadt...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2865 Dátum: 2013. Október 13., 11:58:27 »
Optimusz itt arra gondol, hogy maga az újjászületése volt hiba.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2864 Dátum: 2013. Október 13., 11:36:16 »
Köszi az új Regent! Nagyágyú végre meghozta az első önálló döntését:) Optimus gondolom itt kizárólag arra céloz, hogy Megatron miatta perzselte fel a Földet. Milyen más "hibát" követhetett el azóta, amióta újjászületett?   

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2863 Dátum: 2013. Október 13., 10:31:28 »
Köszönöm a TF - Első Regeneráció legújabb számát!  :worship:

Elbizonytalanított ez a rész és ez jó!  :rolleyes:
Egyáltalán nem tudom (sejtésem sincs), hogy mi lesz a továbbiakban; nagyon várósak a következő részek!  :bravo:


Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2862 Dátum: 2013. Október 11., 13:14:05 »
Köszönöm a TF vol. 2. tizenhatodik számát!  :worship:

Egyre jobb ez a sorozat!  :bravo:
Üstökös mit akar Megatron ellen?  :badteeth:
Ultra Magnus tényleg könnyen kifeküdt...
Várós a következő rész!  :brow:

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2861 Dátum: 2013. Október 10., 13:05:45 »
Én majd még Tarn-ra is kíváncsi leszek, az álcajelvényképű álcára, akit erőben azonos szinten emlegetnek a hatos fázisos robotokkal.
Tényleg jó lenne ha előbb vagy utóbb, ez a More than meets the eye sorozat is honosításra kerülne...bár az Onginig és Káosz részei után játszódik, ha jól tudom. Szóval még eléggé messze van.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2860 Dátum: 2013. Október 08., 17:35:34 »
Igen, ott fog felbukkanni ő is. Azt amúgy nem tudom, hány hatos fázisú robot van, valószínűleg több, mint 3, de biztosan több volt korábban.
Igazából a hivatalos álláspont szerint a hatos fázisosok száma ismeretlen. Ennek oka egyszerűen abban keresendő, hogy az elképzelés nem is létezett az IDW reboot előtt, a fázisokra bontott megszállás elképzelésével Furman állt elő elsőként a Beszivárgásban. Ennek apropóján igazából az lesz hatos fázisos, akire ráfogják, emiatt is van, hogy eddig csak hárman érdemelték ki ezt a kegyet.

Az meg lesz említve az MTMTE-ben, hogy voltak más hatos fázisúak is (az IDW univerzumban), de valóban, eddig csak három robot lett megnevezve, aki az.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2859 Dátum: 2013. Október 08., 17:07:23 »
Igen, ott fog felbukkanni ő is. Azt amúgy nem tudom, hány hatos fázisú robot van, valószínűleg több, mint 3, de biztosan több volt korábban.
Igazából a hivatalos álláspont szerint a hatos fázisosok száma ismeretlen. Ennek oka egyszerűen abban keresendő, hogy az elképzelés nem is létezett az IDW reboot előtt, a fázisokra bontott megszállás elképzelésével Furman állt elő elsőként a Beszivárgásban. Ennek apropóján igazából az lesz hatos fázisos, akire ráfogják, emiatt is van, hogy eddig csak hárman érdemelték ki ezt a kegyet.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2858 Dátum: 2013. Október 08., 11:54:54 »
KID gondolom itt az "Overlord hatással" kapcsolatban More than meets the eye történeteire célzol...
Jól tudom, hogy a harmadik 6-os fázisost, Black Shadow-ot is ebben a szériában szerepeltetik csak?

Igen, ott fog felbukkanni ő is. Azt amúgy nem tudom, hány hatos fázisú robot van, valószínűleg több, mint 3, de biztosan több volt korábban.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2857 Dátum: 2013. Október 08., 11:01:05 »
Köszi a frissítést a borító 1 szerűen zseniális.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2856 Dátum: 2013. Október 08., 10:32:07 »
KID gondolom itt az "Overlord hatással" kapcsolatban More than meets the eye történeteire célzol...
Jól tudom, hogy a harmadik 6-os fázisost, Black Shadow-ot is ebben a szériában szerepeltetik csak?   

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2855 Dátum: 2013. Október 07., 11:12:01 »
NAGYON sokára visszatér, akkor is csak csak egy röpke, ám ütős sztoriszál erejéig, aztán újra eltűnik majd hosszú időre. És Overlord hatása, mint oly sokakon, rajta is meglátszik majd...

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2854 Dátum: 2013. Október 07., 11:00:21 »
Én is egyetértek Talgabyval, szinte mindig egyezik a véleményünk.  :) A lélekvándorlás dologra voksolok én is, szerintem hiába a távolság, mivel az elmék fúzionáltak, és a régi fejekben is tovább élt a tudat, így a reaktiválódás után minden emlék megvolt, amit fejmesterekként átéltek, csak újra a "régik" voltak, ez megmagyarázza hogy a hősi halált halt Skorponok miért egy egyszerű megalomániás álca lett újra. Zarak tudatával és tudásával ráébredt h békét kell kötni az Autobotokkal, ez az új Skorpi pedig ezt nem éri fel ésszel, megint csak a hatalom érdekli. Kicsit olyan mint az IDW-s Skorponok. Nemtom Mogorva hogy dőlhet be neki... Tiszta Maximum Dinobotok...
A v2 is végre beindult... Izmos remélem lerendezi Üstököst, Villámcsapás segítségével. Végre ő is kap egy kis jellemábrázolást, ha ez így is marad a legnagyobb fejlődésen sztem ő megy át, ez még Driftnél is nagyobb dolog, hiszen egy régi karakterről van szó, aki mindig egy néma Álca katona volt... Magnusznak is jót tesz a változatosság, már fárasztó volt hallgatni h ő "a tyresti egyezmény jogosan kinevezett felügyelője" vagy mi... :D Megatronra kíváncsi leszek, végre egy fordulat miszerint nem érdeklik az autobotok... Érdekes... Nade ha Fővezér megjön... :D
Ha már szóba hoztam a Max Dinobotokat, Mogorva visszatér valaha az IDW oldalaira? A Roncsolók sztorijában említették, de eltűnt a sittről, remélem Overlord nem végeztette ki...
További kitartó munkát srácok!!

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2853 Dátum: 2013. Október 07., 10:15:41 »
Igen, teljesen egyetértek Talgabyval. Már a Beszivárgásnál is azt éreztem, amikor Mega szinte karcolás nélkül legyőzte az érc-13-mal felturbózott Üstököst, hogy ne már. És akkor még az első Kibertroni alakjában volt csak! Sokkal izgalmasabb lenne, ha néha, mint pl a régi G1-ben, a Sokkolós részeknél, borulna a papírforma. Ezzel szemben én nagyon szerettem a beszivárgás szériát is, és most újabban megint az Ongoing-ot. Korszerűek, maiak, jellemábrázolások tekintetében is sokkal jobban elkülönülnek az egyes robik egymástól. Nem is beszélve a Reflektorfényben sorozatról. De Talgaby megállapításával egyetértek Mega és fővezér tekintetében is.
(Bár ahogy nézem az új Regen részeket neten, és bele-bele olvasgatok az elérhető oldalakba, Nagyágyú történetszálban pont ez a fajta "kiválasztottság" téma kerül egyre inkább előtérbe).   

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2852 Dátum: 2013. Október 06., 16:07:17 »
Pont ezért a külsejét leszámítva Costa elérte, hogy szinte még vissza se jött, és már elkopottá vált. Megint egy legyőzhetetlen, mindenkit átverő, hiperokos mega-főellenség, ami már egy közepes animében is gyenge lenne. És pláne ebben a kontinuitásban, ahol elvileg egy dühödt bányász volt, aki egyfajta Spartacusként egy lázadás élére állt. Most meg már lassan a Gonosz Abszolút és Mindenható avatarja.
De félreértés ne essék, Optimusznál ezt ugyanúgy nem kedvelem. Nekem továbbra is a G1-es változat a leghitelesebb, ahol egy, sokszor inkább kihalással előléptetett egyszerű katonatiszt volt, aki végül a sors akaratából egy vezéralakká és kicsit túlmisztifikált vezetővé vált, és aki igenis hozott gyenge és ostoba döntéseket.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2851 Dátum: 2013. Október 06., 16:01:03 »
Én is köszönöm a honosítást! :worship: Costa alaposan elhúzza a bunyót, mint a rétestésztát, de már most látszik, hogy a következő füzetben kő kövön nem marad. Apropó, Ti is láttátok, hogy Izmosnak világít a mutatóujja? Érdekes, gondolom nem haza telefonálni akar, csak szó szerint bemelegítette az öklét a bunyóra. :D
Mega kemény. Van valami sugárlövedék elnyelő páncélja a teste körül, vagy valami láthatatlan erőtere?

Én is pont erre gondoltam, lehet, hogy átmegy Sebastian Shaw-ba. :) Nem ez lenne az első eset, hogy van valami szuper képessége: a G2-ben neutronokat robbantott, a Cybertronos Megs meg egyenesen Sith Nagyúr volt.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2850 Dátum: 2013. Október 06., 12:13:34 »
Köszönet az új rész fordításáért.  :worship: :worship:

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2849 Dátum: 2013. Október 06., 10:56:31 »
Köszi az új részt! Addig feszítik az álcák ezt a hátba támadós dolgot, míg Villámcsapás tényleg tiszteletbeli autobot nem lesz:)
Mega kemény. Van valami sugárlövedék elnyelő páncélja a teste körül, vagy valami láthatatlan erőtere? Magnus meg amekkora drabális robot, és mégis elég könnyen kifekszik, nem először.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2848 Dátum: 2013. Szeptember 22., 22:38:52 »
Azért Furmantól a DreamWave alatt a War Within enyhén szólva is alázott mindent előtte és talán utána is. Az egy nagyon durva sorozat lehetett volna, ha Pat Lee nem gyilkolja le a saját cégét a baromarcával.

Jó, ez az én hülyeségem lehet, de nekem a WW nem jött be. Legalábbis nem jött be az átlagosnál jobban, az túlzás, hogy bármi bajom lenne vele. De elég sokan szeretik, szóval elismerem, hogy lehet, hogy csak én nem vagyok ráhangolva.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2847 Dátum: 2013. Szeptember 22., 22:36:16 »
Azért Furmantól a DreamWave alatt a War Within enyhén szólva is alázott mindent előtte és talán utána is. Az egy nagyon durva sorozat lehetett volna, ha Pat Lee nem gyilkolja le a saját cégét a baromarcával.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2846 Dátum: 2013. Szeptember 22., 22:28:10 »
Nagyon nagy köszönet a Drift 3. fordításért.  :worship:

Egyelőre (?) még várni kell kettejük összecsapására, de az kiderül majd a MTMTE sorozatból, hogy régebben Overlord volt Megatron nagy sparring partnere, ám akkor még nem volt olyan erős, mint manapság. Igaz, régi, klasszikus alakjában Megatron sem. Hogy mitől lett később Overlord hatos fázisú robot, és hogy miért nem mérték össze azóta az erejüket a legfőbb álcával, arra viszont választ kapunk majd, ha egyszer odaérünk ahhoz a történetszálhoz.

Az a két részes is fantasztikus lett. Komnolyan alig várom már, hogy a laikusok is olvasshassák roberts sztorijait magyarul. 23 éve olvasok TF képregényeket, az MTMTE szerintem a legjobb széria a TF képregények történetében!

Hasonlóképpen várom én is a többiek reakcióját, hihetetlen jó kis széria. :) Azt azért hozzáteszem, hogy nálam még mindig Furman áll az első helyen, elég megkerülhetetlen történeteket írt egykoron és a Regennel (szvsz) ismét, bár azt is elismerem, hogy a DW és IDW univerzumokban nem sok átlag feletti füzetet alkotott (mondjuk az Energont leszámítva). Ez alighanem már az ízlések és pofonok területe. No meg az is igaz, hogy Roberts - legyünk őszinték - az első kiváló író, aki Furman óta TF képregényt írhatott, nem vagyunk sajnos elkényeztetve, az az igazság. Mindenesetre nálam is könnyen ott termett a képzeletbeli pantheonban Furman és Bob Forward mellett. (És ha csak a jó történeteit számolnám, Budiansky is ott lehetne velük, de amennyi hülyeséget is gyártott melléjük - körülmények ide, körülmények oda - amellett nem lehet elmenni szó nélkül. Ő így csak egy dobogóval lejjebb kaphat helyett.)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 22., 23:52:32 írta KiD »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2845 Dátum: 2013. Szeptember 22., 22:19:09 »
Ezt hogy érted? Ha az Optimusszal való kapcsolatára gondolsz, annak volt ésszerű magyarázata is. Hi-Q a fejmesterekhez hasonlóan a teste részévé vált, így hozzákapcsolódhatott mentálisan, ezért "élhette" túl benne Optimusz tudata. Ott ugyebár Optimusz semmisült meg és Hi-Q élte túl, így az új testbe, aminek ő képezte az alapját, letöltődhetett a Fővezér tudata. Skorponok esete viszont más. A fél galaxissal odébb sztáziszárolt fej egyszercsak felébred, és kap egy póttestet, viszont ezen felül emlékszik mindenre, amit a Kibertronon megsemmisült, Zarakkal összeolvadt személyiségmásolata átélt...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2844 Dátum: 2013. Szeptember 22., 22:05:33 »
Lehet valami spirituális magyarázata is. Ne feledjük, hogy Furman vezette be a vallást és a természetfelettit az egész franchise-ba. Bár javára legyen írva, hogy nem propagandaként, hanem megpróbálta kitalálni, milyen hitvilága lehet egy mechanikus civilizációnak. Ám attól még tény, hogy alatta létezhetnek olyan dolgok, mint a lélekvándorlás, Hi-Q-nál már megmutatta.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2843 Dátum: 2013. Szeptember 22., 21:55:04 »
Az összes Bárkán elspájzolt deaktivált Autobotot azzal töltötték fel végül, gondolom ezért is került néhány oda.

Ami a Zarak dolgot illeti, nem rossz észrevétel, eddig nem adtak magyarázatot a dologra. Azt meg nem hinném, hogy egy intergalaktikus wi-fi lenne a dologban...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2842 Dátum: 2013. Szeptember 22., 21:23:26 »
Wow, csak most kapcsolok, hogy a ReGen füzetért is tartozom egy köszönetért! :worship:

Abban a füzetben értettem, hogy Salak megörült, de a többi Autobot - pl.: Össztűz és Ezüstnyíl - hogy került a zárt osztályra? Mások is kaptak a Nukleonból a Dinobotokon kívül?
Meg kicsit fura, hogy ennek az eredeti Skorponoknak vannak emlékei Zarakról, amikor ő a Fejmesterek füzet óta sztázisban porosodott a laborban.


Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2841 Dátum: 2013. Szeptember 22., 21:13:24 »
Nagyon nagy köszönet a Drift 3. fordításért.  :worship:


Egyelőre (?) még várni kell kettejük összecsapására, de az kiderül majd a MTMTE sorozatból, hogy régebben Overlord volt Megatron nagy sparring partnere, ám akkor még nem volt olyan erős, mint manapság. Igaz, régi, klasszikus alakjában Megatron sem. Hogy mitől lett később Overlord hatos fázisú robot, és hogy miért nem mérték össze azóta az erejüket a legfőbb álcával, arra viszont választ kapunk majd, ha egyszer odaérünk ahhoz a történetszálhoz.

Az a két részes is fantasztikus lett. Komnolyan alig várom már, hogy a laikusok is olvasshassák roberts sztorijait magyarul. 23 éve olvasok TF képregényeket, az MTMTE szerintem a legjobb széria a TF képregények történetében!

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2840 Dátum: 2013. Szeptember 22., 19:26:16 »
Köszi szépen a válaszokat!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2839 Dátum: 2013. Szeptember 22., 18:56:28 »
Egyelőre (?) még várni kell kettejük összecsapására, de az kiderül majd a MTMTE sorozatból, hogy régebben Overlord volt Megatron nagy sparring partnere, ám akkor még nem volt olyan erős, mint manapság. Igaz, régi, klasszikus alakjában Megatron sem. Hogy mitől lett később Overlord hatos fázisú robot, és hogy miért nem mérték össze azóta az erejüket a legfőbb álcával, arra viszont választ kapunk majd, ha egyszer odaérünk ahhoz a történetszálhoz.