Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 888556 alkalommal)

0 Felhasználó és 73 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2748 Dátum: 2013. Június 09., 12:08:41 »
Elnézést a kellemetlenségért, a hibát javítottam. Most már olvasható az új rész.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2747 Dátum: 2013. Június 09., 12:04:08 »
Kedves Hálózsák fordítók és beírók! Nem lehet elérni az új TF füzetet!!!!!!! Légyszi ha tudtok, valamit csináljatok ez ügyben. Előre is köszi!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2746 Dátum: 2013. Június 08., 21:43:24 »
Az eredeti koncepció pontosan ez volt, de utána az IDW elismerte, hogy nem zárkóznak el a további részektől, ha jól fogy a széria  - ami szerintem elég korrektül megy a másik két ongoinghoz viszonyítva is -, így ez egy nagyon érdekes kérdés. Majd kiderül mi lesz a sorsa...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2745 Dátum: 2013. Június 08., 18:12:19 »
Legutóbbi akármilyen conventionös interjújában még mindig azt mondta, hogy lezárják a 100.-ban. Meglássuk.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2744 Dátum: 2013. Június 07., 20:52:12 »
Főoldal, rovatom. Minden cikk alján linkelem.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2743 Dátum: 2013. Június 07., 18:15:44 »
Valószínűleg folytatódni fog, mivel az egész koncepció úgy indult, hogy elsőre húsz számra bólintott rá az IDW, a "többiről majd az eladások fényében döntenek" alapon. De majd kiderül.

Csak hagyjon fő gonoszt a 20 szám után még életben. :D

Hol lehet megnézi, milyenek az eladási adatok?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2742 Dátum: 2013. Június 06., 22:48:14 »
Valószínűleg folytatódni fog, mivel az egész koncepció úgy indult, hogy elsőre húsz számra bólintott rá az IDW, a "többiről majd az eladások fényében döntenek" alapon. De majd kiderül.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2741 Dátum: 2013. Június 06., 21:45:14 »
Nem olyan biztos az. Hacsak Furman nem mond nemet, az IDW-nek nem lenne oka arra, hogy ne folytassák a 100. szám után is. Eléggé fej fej mellett megy eladásilag a két vezető ongoingjukkal, vagyis pénz van benne.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2740 Dátum: 2013. Június 06., 21:34:30 »
És nem első húsz füzete lesz, hanem 20 füzete. (Vagyis 22, mert lesz egy 0. rész és volt egy 80,5-ik.)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2739 Dátum: 2013. Június 06., 19:49:18 »
Rodimusz egyelőre csak egy közbeékelt szál az eseményekben, így Acélfej visszatérésére még várni kell, egész a 19. számig. Viszont a folytatásban olyasvalami következik, ami szerintem az egyetlen érdekes újítása volt az Ongoingnak, konkrétan a nagy visszatérésre gondolok.

A Regeneráció jelenleg a 12. (92.) részénél jár.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2738 Dátum: 2013. Június 06., 19:30:57 »
És ezzel az ongoing 12-ik részével kezdetét veszi az űrbéli kaland: Rodimusz mátrixhajszája, meg Acélfej is valahogy visszakapcsolódik a történetbe. Erre a szálra bevallom kíváncsibb voltam, mint erre az ellaposodott, "5-6 autobot, alig bír, 3-4 álcával" nemzetközi incidensre.
És kitudja hátha, ismét annyira fogom várni ezt az ongoing sorozatot, mint a regeneráció egyes füzeteit. Bár belenéztem/beleolvastam későbbi angol kiadásokba, lesznek elég gyatrán illusztrált részek is.
Tényleg a regeneráció első 20 füzete kint Amerikában lement már? 
Köszi a mostani és köszi az elkövetkezendő további honosításokat is! Tényleg királyak vagytok!  :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2737 Dátum: 2013. Június 06., 17:55:25 »
A Drift is négy részes.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2736 Dátum: 2013. Június 06., 12:42:50 »
Köszönöm szépen a kedves fordítónak és beírónak az elmúlt, jó másfél év alatt honosított TF-es képregényeket!  :worship:

Legjobban az IDW-s ongoing sorozat és a G1-es univerzum folytatása, a Regeneration tetszett ill. tetszik!  :bravo:
Mind grafika, mind akció, mind történet terén fantasztikusak!
Jó volt a négy részes Acélfej mini is!  :pogo:
(Kis párhuzamot véltem felfedezni egyes robotok és X-ek között; Nagyágyú tiszta Gambit, Acélfej meg kiköpött Rozsomák!)  :badteeth:

Örültem az Űrdongó mini negyedik, befejező részének (is)!
A Drift-es történet is jól indul, kíváncsian várom a folytatást! (Hány részes?)  :brow:

A Reflektorfényben történetek közül Sziklaugró-t és Portyázó-t olvastam el! Remek kis történetek ill. képregények ezek is!  :bravo:

Nem elérhető Humvee

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2735 Dátum: 2013. Június 05., 12:35:03 »
Ott bizony!  ;)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2734 Dátum: 2013. Június 05., 12:16:13 »
Helló Humvee! Tudtam, hogy ismerlek valahonnan, Te is ott voltál a Bayformers gportal-os oldalán. :cool:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Humvee

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2733 Dátum: 2013. Június 04., 21:28:50 »
Kösz a help-et! :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2732 Dátum: 2013. Június 04., 21:03:59 »
OFF:
Próbáld először manuálisan. A lényege, hogy a következőképpen nézzen ki:
[quote]Idézett szöveg[/quote]
Saját válaszod.
A szerkesztőben az alsó ikonsor végén van egy narancsszínű nyíl ikon (a Szín választása felirat alatt), azzal átválthatsz egy másik nézetre, ahol látszódnak a fórumkódok. Idézetnél ez segíthet.
Illetve használd az Előnézet gombot, azonnal kiszúrhatod, ha valami nem stimmel. Ha idézetet használok, én mindig megnézem előtte, mert tényleg bele lehet amúgy zavarodni.
ON
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Humvee

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2731 Dátum: 2013. Június 04., 20:41:26 »
Ezt az "idézgetős" dolgot még gyakorolnom kell  ;D

Nem elérhető Humvee

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2730 Dátum: 2013. Június 04., 20:40:38 »
Szia!

Először is üdv a fórumon! Örömmel látom, hogy nem csak a régi Tf fanok kezdenek lassanként visszaszivárogni a topicba, de újabb olvasók is csatlakoznak a táborhoz.




Szia!

Elég régóta olvasom az oldalt, így csak a fórumon vagyok új.  :) Már a comixart-os időkben is olvastam a TF füzeteket, és ahogy átkerültek ide, "jöttem" én is. :) Csak eddig még nem írtam a fórumra, de most, hogy rátaláltam azokra a sorozatokra, amiket említettem, gondoltam itt az ideje, hogy írjak ide is. Örülök, hogy sorra kerülnek, elég érdekesek lesznek.  :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2729 Dátum: 2013. Június 04., 16:10:46 »
Szia!

Először is üdv a fórumon! Örömmel látom, hogy nem csak a régi Tf fanok kezdenek lassanként visszaszivárogni a topicba, de újabb olvasók is csatlakoznak a táborhoz.

A kérdésedre válaszolva pedig azt tudom mondani, hogy az alább felsorolt kiadványok mindegyike sorra fog kerülni, de a kronológiai - vagy értelmezési - sorrend miatt csak később, valamikor a jövő év elején - igen, az Autocracy-ra és a folytatására a Monstrocityre is, mert bár a Kibertron távoli múltjában játszódik tartalmaz pár utalást a jelen, egész pontosan a Káosz eseményeire. Ami pedig az új Spotlight sorozatokat illeti, velük kapcsolatban ugyancsak a jövő évet tartom esélyesnek.

Utánanéztem, még a Heart Of Darknessben sem hivatkoznak az Infestation TF részére. Szóval tényleg mondhatjuk úgy feláldozható.

De ha netán mégis előkerül majd itt az a 2 TFes rész magyarul, nem fogok szomorkodni. :D
Mindenképp előfog, már csak az a kérdés, hogy mikor. Ami pedig azt illeti, van rá utalás a HoD 4. számában, de egyetlen panelen letudják egy futó megjegyzés formájában, tehát nem annyira jelentős, hogy most bedöntse a történetet.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Humvee

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2728 Dátum: 2013. Június 04., 12:12:44 »
Üdv.!

Ilyenek várhatóak majd valamikor honosításra, hogy:

Autocracy
More than meets the eye
Robots in disguise
Spotlight: Megatron
Spotlight: Thundercracker
Spotlight: Bumblebee
Spotlight: Trailcutter
Spotlight: Hoist

Vagy magától adják magukat, mert az ongoing folytatásai? Köszi a választ és az eddigi füzeteket!!


Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2726 Dátum: 2013. Június 03., 06:24:23 »
Nincs mit.
Egy (illetve 2) kérdés: A 2 részes Transformers: Infestation(ami Kup és a Heart of Darkness szempontjából lényeges) illetve maga a Heart of Darkness 4 részes is olvasható lesz majd magyarul a közeljövőben itt?
A Heart of Darkness mindenképp terítékre kerül, mivel a Káosz szempontjából fontos mellékszál, ráadásul Dan Abnett írta, aki az egyik kedvenc Warhammer szerzőm. Tulajdonképp az utolsó lesz a mellékszál minik sorában, ami annyit tesz, hogy közvetlenül a Drift után következik majd.

Ami pedig az Infestationt illeti, egyelőre még nem tudom mi lesz vele - a Tf fronton egyedül a Kup szál miatt lehet érdekes, bár azt meg azóta nem feszegették - viszont a főmini és a többi mellékszál nélkül nem túl informatív az események miértjeit illetően, azokat viszont egy másik oldal foglalja. Majd meglátjuk mi lesz vele.

Ok, köszi. a válaszokat.

Utánanéztem, még a Heart Of Darknessben sem hivatkoznak az Infestation TF részére. Szóval tényleg mondhatjuk úgy feláldozható.

De ha netán mégis előkerül majd itt az a 2 TFes rész magyarul, nem fogok szomorkodni. :D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 03., 06:36:25 írta iktriad »

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2725 Dátum: 2013. Június 02., 20:51:03 »
Transformers Ongoing 12.: Hihetetlen, hogy végül a Csatarobotok után felbukkantak még a Predakonok is. Bár az fura volt, hogy ez a két Álca csoport mégse viselkedtek úgy, mintha szövetségesek lennének. De ez már más kérdés.
Az elején elég gyorsan lement a történetben az esemény lényege.
Bár itt most úgy tűnt, hogy a "Nemzetközi Incidens" történet egyből véget is ért, de mégse így van. Kíváncsi vagyok, hogy még mi lesz ezek után is.
Köszönöm Aldarion és tyrant! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2724 Dátum: 2013. Június 02., 20:10:27 »
Nincs mit.
Egy (illetve 2) kérdés: A 2 részes Transformers: Infestation(ami Kup és a Heart of Darkness szempontjából lényeges) illetve maga a Heart of Darkness 4 részes is olvasható lesz majd magyarul a közeljövőben itt?
A Heart of Darkness mindenképp terítékre kerül, mivel a Káosz szempontjából fontos mellékszál, ráadásul Dan Abnett írta, aki az egyik kedvenc Warhammer szerzőm. Tulajdonképp az utolsó lesz a mellékszál minik sorában, ami annyit tesz, hogy közvetlenül a Drift után következik majd.

Ami pedig az Infestationt illeti, egyelőre még nem tudom mi lesz vele - a Tf fronton egyedül a Kup szál miatt lehet érdekes, bár azt meg azóta nem feszegették - viszont a főmini és a többi mellékszál nélkül nem túl informatív az események miértjeit illetően, azokat viszont egy másik oldal foglalja. Majd meglátjuk mi lesz vele.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2723 Dátum: 2013. Június 02., 19:27:15 »
Köszönöm Aldarion!  :worship:
Kicsit lemaradtam az olvasással, lesz mit behozni!  :brow:

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2722 Dátum: 2013. Június 02., 17:51:45 »
Köszönet az Ongoing 12 fordításért.

Egy (illetve 2) kérdés: A 2 részes Transformers: Infestation(ami Kup és a Heart of Darkness szempontjából lényeges) illetve maga a Heart of Darkness 4 részes is olvasható lesz majd magyarul a közeljövőben itt?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2721 Dátum: 2013. Június 02., 16:38:09 »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2720 Dátum: 2013. Június 02., 15:05:21 »
A képregények között hol találom meg a Regenesis-t?  :rolleyes:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2719 Dátum: 2013. Május 27., 18:34:25 »
Ezt nem igazán értem, Optimusz még mindig abban a testben van, amit az Utolsó Autobot adott neki, a Galvatronos kérdésed meg jogos, lehet, hogy a UK sorozatból ismerik egymást.
Hát nem telejsen, a mell része is más, plusz a keze is kék színű a 81. részben, a láb része is  más, plusz ha jól emlékszem, akkor a fekete "arca" volt Optinak és piros szeme... itt meg totál a G1-es rajzfilm színezést, kinézetett kapta meg, mondjuk valamiért Hot Rod is és Kup is, de közbe Galvatron meg maradt a régi lila kék dizájnál :D


Hát fene tudja, Galvatron támadt elsőnek, de Unikornis egy csapással leterítette, a többiek meg sztem nem látták, hogy kit, vagy mi mit pofozott le Unikron... :headscratch:

Én nem arra gondolok, amikor Galvatron Unikronra támadt, hanem amikor Horoggal, Hálóval és Golyóval az Autobotokkal harcolt és közben Xaaront kereste.