Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 889059 alkalommal)

0 Felhasználó és 58 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2718 Dátum: 2013. Május 27., 17:15:07 »
Ha úgy nézzük, Kup a holotartályban igazából végigveri az Álcák összes nagyágyúját, és mindnek tartogat egy-két jó szót. Innen nézve részkérdés, hogy találkozott-e velük vagy sem.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2717 Dátum: 2013. Május 27., 17:04:32 »
Ezt nem igazán értem, Optimusz még mindig abban a testben van, amit az Utolsó Autobot adott neki, a Galvatronos kérdésed meg jogos, lehet, hogy a UK sorozatból ismerik egymást.
Hát nem telejsen, a mell része is más, plusz a keze is kék színű a 81. részben, a láb része is  más, plusz ha jól emlékszem, akkor a fekete "arca" volt Optinak és piros szeme... itt meg totál a G1-es rajzfilm színezést, kinézetett kapta meg, mondjuk valamiért Hot Rod is és Kup is, de közbe Galvatron meg maradt a régi lila kék dizájnál :D


Hát fene tudja, Galvatron támadt elsőnek, de Unikornis egy csapással leterítette, a többiek meg sztem nem látták, hogy kit, vagy mi mit pofozott le Unikron... :headscratch:


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2716 Dátum: 2013. Május 27., 12:59:27 »
Nem Kup lesz az egyetlen, aki utal majd Galvatronra, de nekem a későbbiek alapján úgy tűnik, hogy Furman ez esetben nem az angol sorozatra alapozott. Végül is elképzelhető más eset is, hiszen Galvatron a Kibertronon összecsapott az Autobotokkal, Xaaron csapatából pl. Mixer adhatott róla felvilágosítást a többieknek. (Bár ez meg nem magyarázza, hogy Kup miért pont őt választja, mint holo-ellenfelet...)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2715 Dátum: 2013. Május 27., 12:32:22 »
Ezt nem igazán értem, Optimusz még mindig abban a testben van, amit az Utolsó Autobot adott neki, a Galvatronos kérdésed meg jogos, lehet, hogy a UK sorozatból ismerik egymást.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2714 Dátum: 2013. Május 27., 10:47:19 »
Hu, így utólag is köszi a Reg első két részét, (mégcsak azon vagyok túl), eszméletlen jó részek, totál hozza a régi feelinget és mindig tökre várom a folytatást.
Amúgy két apró dolog böki az oldalam... egyrészt, Opti mi a fenének cserélt testet? Plusz ha 20 évig el se mozdultak a Kibertronról, miért pont a kaminos testet rakta vissza magnának? :headscratch:
Másrészt, furi, hogy Kup Galvatronnal csatázik a holo izében, emlékeim szerint nem nagyon kerültek össze a régi Marvel sorozatban, nem is kéne ismernie... :headscratch:


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2713 Dátum: 2013. Május 26., 17:57:58 »
Most végeztem a Zsákon lévő összes IDW-s füzettel (kivéve a HoS-el, azt inkább kihagyom), és figyelemre méltó, hogy a Leleplezést követően mennyire szétesett a történet. Itt ott nehéz volt fejben tartani, hogy melyik füzet hol illeszkedik a nagy egészbe, és a Dicsőség Megatronnak  visszaemlékezős elbeszélései sem mindig segítettek.
Igen, ez sajnos annak köszönhető, hogy addig a pontig Furman írta a történetet, így minden szálra odafigyelt, tudta, miből mit akart kihozni, és ez érezhető is a történetek összehangoltságán - a Leleplezés is azért volt olyan tömény, mert a kiadó négy füzetet hagyott jóvá az események elvarrására, amit én személy szerint sajnáltam. Amióta más író(k)hoz került a sorozat állandó gond, hogy nincs egységesen felépített cselekmény, amit az egyik megalapoz, azt a másik nem használja ki - lásd a kérdéseid fele is jól mutatja ezt. Ami meg az AHM-et illeti az egyetlen baja az volt, hogy maximum hat füzetben kellett volna lezavarni, és nem húzni olyan sokáig.
Pár kérdésem van az egésszel kapcsolatban: ki fog még derülni, hogy Verity és Jimmy Pink hogyan menekült meg, amikor az Álcák tőrbe csalták a botokat és egyáltalán, hogy sikerült megszerezniük az óriásrobot technológiát (Monstruktor csak addig volt vad, amíg Jhiaxus írányítota)? Husáng hogyan szabadult ki a Garrus-ról és állt össze a szörnybotokkal?
Jimmy a Furman-éra vége óta nem került elő, Verity is csak a Roncsolók végső harcában szerepelt, illetve azóta futólag bukkant fel egy füzet erejére, tehát valószínűleg nem. Az óriásrobot technológia viszont képbe fog még kerülni - előbb a Káoszban, utóbb a két új ongoing egyikében -, sőt, tovább is fogják majd fejleszteni, igen meglepő módon. Husáng és Monstructor elő fog még kerülni, és bár arra nem emlékszem, hogy a Garrusról való szökésre adtak-e magyarázatot, az összefogásuk oka elég egyértelműen ki fog derülni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2712 Dátum: 2013. Május 26., 17:32:24 »
Egyrészt egyet értek az IDW-erzummal kapcsolatban. Másrészt a összekapcsolódás témakörét még jelenleg is boncolgatják a sorozatban, tudtommal eddig még nem sikerült ezt pontosan elmesélni, csak annyit, hogy a technológia tökéletesítésének feladatát Sokkoló kapta meg még a háború elején. Lehet, hogy ennél többet nem is tudunk már meg soha.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2711 Dátum: 2013. Május 26., 13:56:23 »
Most végeztem a Zsákon lévő összes IDW-s füzettel (kivéve a HoS-el, azt inkább kihagyom), és figyelemre méltó, hogy a Leleplezést követően mennyire szétesett a történet. Itt ott nehéz volt fejben tartani, hogy melyik füzet hol illeszkedik a nagy egészbe, és a Dicsőség Megatronnak  visszaemlékezős elbeszélései sem mindig segítettek. Apropó a sorozat gyenge pontja az Üstökös Megatron filozófiai párbeszédek voltak, de ettől függetlenül szükség volt egy ilyen kissé véres fejezetre is a Tf univerzumban. 
Az Acélfej mini is, nos legalább jól volt megrajzolva, meg voltak benne filmes utalások: 28 nappal később, Még drágább az életed, Hatodik napon.
Pár kérdésem van az egésszel kapcsolatban: ki fog még derülni, hogy Verity és Jimmy Pink hogyan menekült meg, amikor az Álcák tőrbe csalták a botokat és egyáltalán, hogy sikerült megszerezniük az óriásrobot technológiát (Monstruktor csak addig volt vad, amíg Jhiaxus írányítota)? Husáng hogyan szabadult ki a Garrus-ról és állt össze a szörnybotokkal?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #2710 Dátum: 2013. Május 24., 11:46:29 »
Nektek ki a kedvenc robitok egyébként? Nekem valahogy mindig Sokkoló marad a favorit, rá emlékeztem a legjobban az álcák közül gyerekkoromból. :)

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #2709 Dátum: 2013. Május 20., 14:24:11 »
Köszi a Drift mini első részét! Egy kicsit zavaró volt, hogy a másik kibertroni nagyon hasonlított Driftre (gondolom nem véletlenül), így kicsit nehezebb volt követni, hogy most kivel mi történik. A folytatás viszont várós!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2708 Dátum: 2013. Május 19., 22:56:21 »
Érdekes, hogy ezek a kibertroniak (beleértve Driftet is) mennyire hasonlítanak a Gundam robotokra. Meg az a rengeteg G2-es robi, jó volt látni ennyi régi/új arcot, és a Milne-Perez páros nagyon jó munkát végzett, akárcsak Aldarion és tyrant!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2707 Dátum: 2013. Május 19., 20:57:24 »
Transformers - Drift 1.: nem is tudtam, hogy ez a Drift valójában egy Álca volt. Mivel az első megjelenésekor még nem voltak erről utalások. Sőt, akkor még teljesen rejtélyes volt.
Hihetetlen, hogy milyen jól kezdődik a Transformers képregény sorozat(ok).
Köszönöm Aldarion és tyrant! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2706 Dátum: 2013. Május 19., 17:23:56 »
Ez a sorozat anno kimaradt nekem, úgyhogy mindjárt bele is vetem magam. :)

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2705 Dátum: 2013. Május 19., 17:14:55 »
Köszi a Drift honosítást! Érdekes történetnek ígérkezik ezekkel a köztes kibertroniakkal. Mondjuk gyorsan le lett tudva az álca vonal, remélem azért mert sok mindent elakarnak mesélni... Tényleg ez is négy részes mini, mint ahogy az Acélfej történet volt?

Igen ez is 4 részes lesz. És az álca vonalról is lesz még szó (pl. a következő számban).

Remek a fordítás, plusz Milne rajzai csodásak.  :worship:

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2704 Dátum: 2013. Május 19., 10:31:55 »
Köszi a Drift honosítást! Érdekes történetnek ígérkezik ezekkel a köztes kibertroniakkal. Mondjuk gyorsan le lett tudva az álca vonal, remélem azért mert sok mindent elakarnak mesélni... Tényleg ez is négy részes mini, mint ahogy az Acélfej történet volt?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2703 Dátum: 2013. Május 18., 18:36:33 »
Köszi!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2702 Dátum: 2013. Május 17., 23:07:15 »
Amúgy az idővonal végéhez értem, most olvassam el a Dicsőség Megatronnak fejezetet, vagy a Reflektorfényben: Jazz, Metroplex, Driftet?
Az események követhetősége végett kb. ez az ajánlott sorrend (megint elfelejtettem befejezni az idővonalat...):

Reflektorfényben: Drift
Dicsőség Megatronnak 15.
Reflektorfényben: Metroplex
Reflektorfényben: Jazz
Dicsőség Megtaronnak 1-14.
Dicsőség Megatronnak 16.


A Dicsőség részek azért ilyen széttagoltak, mert az utolsó (Coda alcímű) füzetek előzményeket és lezárásokat tartalmaztak. Az idővonalat pedig még a héten megpróbálom aktualizálni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2701 Dátum: 2013. Május 17., 22:37:29 »
Roche az évek alatt nagyot fejlődött mint rajzoló. Érdemes az idei Reflektorfényben: Megatront megnézni, és összevetni a tényleg vállalhatatlan/förtelmes Reflektorfényben:Nagyágyúval. Ég és föld.

Hát tényleg meg kéne nézzem azt a füzetet, mert most végeztem a Maximum Dinóbotokkal és el nem tudom mondani, hogy mennyire nem tetszett. Roche, amúgy is olyan furcsa rajzfilmes arcokat rajzol, de a Dinóbotok megjelenése - élén Rohammal - nálam kiverte a biztosítékot. Kár, hogy Marcelo Matere csak borítókat készített hozzá, mert a Fülelős füzete nagyon ott volt a szeren!

Amúgy az idővonal végéhez értem, most olvassam el a Dicsőség Megatronnak fejezetet, vagy a Reflektorfényben: Jazz, Metroplex, Driftet?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2700 Dátum: 2013. Május 15., 19:36:56 »
Mondjuk utóbbi annyira nem kellene, hogy nagy ügy legyen. Két évtized egy olyan létformánál, ami évmilliókig él, gyakorlatilag semmi. Szerintem valahol ez lehet a magyarázat arra, hogy miért nem jutott Kibertronon se senkinek az eszébe a Föld ennyi idő alatt. Nekik jóformán csak tegnap volt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2699 Dátum: 2013. Május 15., 18:59:22 »
Hát Megatron egyrészről sose volt komplett, ezt már az is mutatta, hogy a fél univerzumot képes volt lángba borítani pár nyomorult Autobot miatt... Azután ott van a Racsni-incidens, ami véleményem szerint szintúgy nem használt az elméje épségének, de ezek nélkül is felteszi a dologra a koronát, hogy két év tizede nem csinál mást, mint az Autobotokra - főként Optimuszra - vár és a zombimódba kapcsolt katonáival társalog, akik lássuk be, nem túl szórakoztatóak...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2698 Dátum: 2013. Május 15., 13:19:46 »
Az a Bárkás jelenet betudható annak, hogy frissen ébredt a sztázisból, és még nem volt a toppon, de egyébként Marvel Megatron mindig is flúgos volt, a legflúgosabb az összes Megs variáció közül.

Most végeztem a Délibáb füzettel, és határozottan állíthatom, hogy ez a példány tetszett nekem  legjobban idáig a Reflektorfényben szériából. Nagyon jó kis (Philip K. Dick-féle) történetet írtak egy kevésbé ismert/népszerű karakternek. Azért az a holo-álcázás kicsit fura volt a láthatatlanság képessége mellett, de lehet, hogy az csak a régi rajzfilmben volt, itt nem.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 15., 22:48:41 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2697 Dátum: 2013. Május 15., 12:23:51 »
Hát nem tudom, Megi már legutóbb is elég flúgos volt, mikor a Bárkán összefutott Galvatronnal, és csak nézett nagyokat hörögve.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2696 Dátum: 2013. Május 14., 12:39:05 »
Amúgy a Regeneráció kapcsán: csak nekem tűnik fel, vagy a nagy Mega is megváltozott az eltelt 21 év alatt?
Sokkal flúgosabb lett, az önajnározó monológjai közben magának teszi fel a kérdéseket, és meg is válaszolja azokat :D

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2695 Dátum: 2013. Május 12., 20:17:34 »
Transformers - Első Regeneráció 82.: Hihetetlen, hogy milyen sok mindenféle szálak bukkannak fel. Pl. a Földön Megatron és az Álcái. És milyen érdekes, hogy a Fejmester is említve lett, amiről Mogorva is tudomást szerzett. És tényleg több akció van ebbe a történetbe.
Köszönöm Aldarion & Tyrant! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2694 Dátum: 2013. Május 12., 19:03:59 »
Köszönet a Reg 82 fordításért !!!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2693 Dátum: 2013. Május 12., 12:53:35 »
Kíváncsi vagyok mi van a Dinobotokkal, mire utalt Mogorva?

Valószínűleg megörültek a Nukleontól.
A Fejmesterek visszahozásának a módja meg egyszerűen zseniális.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2692 Dátum: 2013. Május 12., 12:19:37 »
Tényleg érdemes volt várni a ReGen.-re... Kicsit eseménydúsabb mint az ongoing... :) A grafika meg tök retró. :D De ez mekkora, hogy a Földet Megatron nullázta le, a Nebulust pedig... na vajon ki? :D Hatalmas ötlet hogy elővették a Fejmesterek eredeti fejeit, azok amúgy is elég gyorsan feledésbe merültek anno... Meg azért látszik az IDW jelenléte, kifinomultabbak tűnik a történetvezetés, mint a régiben. Kíváncsi vagyok mi van a Dinobotokkal, mire utalt Mogorva?
Tetszett a bevezetésben az AHM-es beszólás. :D
Köszönet a frissítésért! Csak így tovább srácok!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2691 Dátum: 2013. Május 12., 11:27:53 »
Köszi a Regenerációért srácok! :worship: Volt benne akció és fejlemény dögivel, és jó ötlet volt elővenni a Szuper Üstökös által megölt Álcákat. Fura, hogy akkor átsiklottam azon, hogy mi lett azzal a sok Álca hullával, úgy néz ki, hogy csak a Botok gyűjtötték össze halottaikat.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 12., 12:56:56 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2690 Dátum: 2013. Május 12., 03:35:09 »

Amúgy most fejeztem be a KUP füzetet (annyi év után ismét), Roche rajzaiért nem rajongok, de a történet jó volt, még ha nem is annyira eredeti.
Roche az évek alatt nagyot fejlődött mint rajzoló. Érdemes az idei Reflektorfényben: Megatront megnézni, és összevetni a tényleg vállalhatatlan/förtelmes Reflektorfényben:Nagyágyúval. Ég és föld.

Mondjuk ez másra is igaz. Alex Milne első TF munkái (Megatron: Eredet) is vegyes visszhangot váltottak ki(inkább fanyalgást). Ma ott tartunk, hogy az aktív TF rajzolők legjobbjaként tartják számon, és nálam is csak Don Figueroa előzi meg az IDW korszakból. ( Guido Guidié a 3. hely nálam)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 12., 03:55:56 írta iktriad »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2689 Dátum: 2013. Május 10., 20:17:06 »
Voltak néha érdekes nyilatkozatai, online megnyilvánulásai. Meg alapvetően nem értettem egyet azzal az elképzelésével, hogy mostantól csak egy tf univerzum létezzen, és hogy minden médium TF történeteit valahogy egybe kellene gyúrni.