Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 889360 alkalommal)

0 Felhasználó és 66 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2658 Dátum: 2013. Április 11., 11:00:36 »
Én olvastam belőle részeket és azok alapján nagyon jó. Sajnos az egészet még nem.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2657 Dátum: 2013. Április 10., 22:24:56 »
Vazze, Ő hogy kerül oda? :blink:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2656 Dátum: 2013. Április 10., 22:19:13 »
Ha már így belemerültünk a témába olvasta közületek valaki a Dreamwaves Energon képregényt? Az Armada mellett ezt is Furman írta, és többek között olyan rajzolók közreműködtek, mint Guido Guidi, Alex Milne és Marcelo Matere.
Sajnos a kiadó csődje - más TF-es kiadványokhoz hasonlóan - ezt a képregényt is félbeszakította, de úgy rémlik mintha komálták volna az emberek.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #2655 Dátum: 2013. Április 09., 23:15:26 »
A Drift mini meglepően jó volt, lehet amiatt mert McCarthy ismeretlen karakterekkel dolgozott, ő ruházhatta föl őket jellemekkel. Nekem is ugyanaz vele a bajom, hogy sutbadobta Furman lefektetett alapjait (végre lett értelme az alakváltásnak, meg annak hogy miért pont a Földön kötöttek ki ezek a fránya robotok), és majdnem elérte azt, ami Costának sikerült is, visszabutítani a képregényt a régi G1 rajzfilmsorozat szintjére.

Az AHM első néhány része nekem fura volt, de tetszett, aztán kezdtek kibukni a hülyeségek. Megatronnak aki lenyomta az Apex páncélos Sentinel Prime-ot,pusztakézzel, trükköznie kell néhány ember ellen, egy városban... De tagadhatatlan hogy voltak nem rossz húzásai, szerintem Sunstreaker mint áruló nem volt rossz ötlet, inkább csak lehetett volna drasztikusabb is. De Furman után nehéz lehetett akármit csinálni, ő mégiscsak szinte a kezdetek óta írja a történeteit, mondhatni hogy képben van.

Az utolsó számot is Roberts (és a másik mostani Ongoing szálat író John Barber) írta, Roche csak rajzolóként volt jelen. Mellesleg Roche is nagyon jó író (szerény véleményem szerint jobb író, mint rajzoló bár ott is kezd egyre jobb lenni - lásd idei "Reflektorfényben: Megatron").

Igazad van, rosszul emlékeztem. Én szeretem a kicsit rajzfilmes rajzait, de tényleg ő magasan veri a fent említett két írót. A Last Stand of the Wreckers milyen sötét már?

Kicsit off:
Tudtok esetleg olyan oldalt, ahol az eddig megjelent MTMTE, RID, Spotlight ide kapcsolódó részei össze vannak gyűjtve digitális formátumban?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2654 Dátum: 2013. Április 09., 22:11:39 »
Az AHM-mel en engem a világból ki lehetett kergetni. Amikor Üstökös elkezdett szónokolni, hogy az az autobotok nem érthetik meg álcák betyárbecsületét, hogy náluk még az árulás is mennyire a végső cél tiszteletén alapul, meg amikor Megatronra jött rá a szóf*sás, hogy majd Üstökös őt követi egyszer a trónon. Mind a kettő annyira "out of character" szöveg volt, hogy majd hanyatt estem.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2653 Dátum: 2013. Április 09., 21:28:29 »
Ami engem illet, szerintem McCarthy nem olyan rossz író, csak három alapvető hibát követett el, ami miatt nekem nem jött be az AHM. Először, hogy figyelmen kívül hagyta a Furman által megreformált univerzumot - például kidobta a fázisokra bontott megszállást, amire az egész újrázás épült -; másodszor, hogy sok karakternél indokolatlan jellemváltozásokat eszközölt - Megatron esetében eleinte azon járt az eszem, hogy mikor bukik már ki, hogy ez csak valami Machináció-féle utánzat -; harmadszor pedig, és szerintem ez a legkomolyabb negatívum, hogy indokolatlanul hosszúra nyújtotta az AHM-et - fele ennyi számban pörgősebb lett volna, és alighanem nagyobbat üt a cselekmény. Ugyanakkor a javára kell írni, hogy képbe hozott egy-két érdekes mellékszereplőt, mint az ex-álca Driftet, és parancsot megtagadó Villámcsapást. Drift esetében szerintem egész jó munkát végzett, még ha nem is lehet eget rengetően eredetinek mondani a figurát, akkor is jó az összkép, amit pedig a négy részes eredetsztorijával letett az asztalra szerintem önmagában is elég jó - különösen, hogy ezt azóta kicsit ki is bontották a v2 folytatásában - Milne rajzai pedig állati sokat adnak a Kibertron lovagjai és a magányos ronin történetéhez. Én jobban sikerültnek éreztem, mint az AHM-et.

Costa legnagyobb hibája az, hogy a történetei híján vannak az eredetiségnek. Sok sztoriszálnál volt olyan érzésem, hogy ezt már ellőtték máshol. Például az egész Égfigyelő-Autobot paktum ilyen, és egy szó jut róla az eszembe: NEST. És ha belegondolunk az is, csak a G1 keretei közé átültetve. Costa receptje - egy kicsi innen, egy kicsi onnan - sajnos csak a konyhában működik jól... Ennek ellenére ledaráljuk és azután jöhetnek majd az újabb, frissebb történetek.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2652 Dátum: 2013. Április 09., 04:29:54 »
A 20 Ongoing számból lesz 2 ami Robertsé. Na az egy ízelítő lesz abból, hogy mi jön ezután (és hogy miért tartják egyre többen a TF képregény történelem valaha volt legjobb írójának őt).

Igen, tudom azokat történetesen olvastam is, és annak a két számnak (plusz az utolsónak, amit meg Roche írt ha jól emlékszem) tükrében pláne kiábrándító, - és akkor finoman fogalmaztam -, az amit McCarthy, de különösen Costa művelt a TF címszó alatt. Ennél talán már csak Michael Bay süllyedt lejjebb, de az egy másik műfaj.

Az utolsó számot is Roberts (és a másik mostani Ongoing szálat író John Barber) írta, Roche csak rajzolóként volt jelen. Mellesleg Roche is nagyon jó író (szerény véleményem szerint jobb író, mint rajzoló bár ott is kezd egyre jobb lenni - lásd idei "Reflektorfényben: Megatron").

Costa mellett még Shane McCarthy is elég remek írónak tűnik....Mellesleg hamarosan a jó öreg Shane is előkerül megint, hisz ő jegyzi a Drift 4 részest. 

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #2651 Dátum: 2013. Április 08., 18:59:23 »
A 20 Ongoing számból lesz 2 ami Robertsé. Na az egy ízelítő lesz abból, hogy mi jön ezután (és hogy miért tartják egyre többen a TF képregény történelem valaha volt legjobb írójának őt).

Igen, tudom azokat történetesen olvastam is, és annak a két számnak (plusz az utolsónak, amit meg Roche írt ha jól emlékszem) tükrében pláne kiábrándító, - és akkor finoman fogalmaztam -, az amit McCarthy, de különösen Costa művelt a TF címszó alatt. Ennél talán már csak Michael Bay süllyedt lejjebb, de az egy másik műfaj.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2650 Dátum: 2013. Április 07., 23:49:52 »
20 szám az bő másfél év, ilyen tempóban... :( én valahol a mostani honosítás körül hagytam fel a v2 olvasásával, mondván hogy oké hogy Costa hülye, de én nem vagyok az. Szóval köszönöm a 11. szám honosítását is!

A 20 Ongoing számból lesz 2 ami Robertsé. Na az egy ízelítő lesz abból, hogy mi jön ezután (és hogy miért tartják egyre többen a TF képregény történelem valaha volt legjobb írójának őt).

Egy kis megjegyzés a fordításhoz:
A 11. oldal 2 paneljén amikor Kim Dzsong Il(?) beszél Cudarhoz inkább a "más munkájának gyümölcse" lett volna megfelelőbb a "labor gyümölcse" helyett. Egyébként minden más rendben volt.

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #2649 Dátum: 2013. Április 07., 23:12:05 »
20 szám az bő másfél év, ilyen tempóban... :( én valahol a mostani honosítás körül hagytam fel a v2 olvasásával, mondván hogy oké hogy Costa hülye, de én nem vagyok az. Szóval köszönöm a 11. szám honosítását is!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2648 Dátum: 2013. Április 07., 22:38:50 »
Ezt én is furcsálltam, és igen az óriásrobotoknál - Pusztítót leszámítva - a törzset alkotó nagy robi a góré. Amit viszont itt Cudar levágott ezzel a "van tervem, lesz tervem" dologgal, nem igazán brillírozott, mint stratéga.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2647 Dátum: 2013. Április 07., 21:24:52 »
Amúgy az érdekes a mostani részben, hogy a csatarobotok "agya" úgy tűnik Svindli, holott úgy emlékszem a régi sztorikban azért mindig Cudar a főnök, legnagyobb robiként...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2646 Dátum: 2013. Április 07., 17:45:37 »
Sajnos de. Nagyon messze vagyunk még... Több mint 20 számra. És igen, lesz ennél gyatrább is.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2645 Dátum: 2013. Április 07., 17:35:03 »
Szerintem ez most még egy egészen fogyasztható sztori szál. Lesz ennél lassabb is. :D

No igen, Costa nem túl népszerű mind a mai napig a TF kedvelők körében. Azért már nem vagyunk messze James Roberts írásaitól. Ég és föld lesz a difi.

Ja és nagy köszönet az újabb fordításért!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2644 Dátum: 2013. Április 07., 16:22:05 »
Szerintem ez most még egy egészen fogyasztható sztori szál. Lesz ennél lassabb is. :D

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2643 Dátum: 2013. Április 07., 15:16:51 »
Köszi a honosítást! Bár kicsit lassan halad ez az ongoing történetfonal, mintha egy kicsit ellaposodott volna, nem? :/

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2642 Dátum: 2013. Április 07., 12:37:21 »
Én is köszönöm a Transformers Ongoing 11.számot! :worship: :worship:
Továbbra is jó ez a történet is. A csatarobotok hihetetlenek voltak. Főleg az, amikor ücsörögnek és energont fogyasztanak.
Azok robik, akik hogyan eszik/iszik energont az, akinek nincs szája volt már egy hasonló eset régebben. (Pl. a Dicsőség Megatronnak 13-ban Optimusz Fővezérrel. Bár az igaz, hogy nála más a helyzet.) Mivel a Csatarobotok pár tagjainak valóban nincsen szájuk.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2641 Dátum: 2013. Április 07., 12:08:22 »
Köszönet az új részért Aldarionnak és Tyrantnak! :worship: Külön tetszett Optimusz rendszámtáblája. :D
Én már az első generáció óta gondolkozok azon, hogyan eszik/iszik energont az, akinek nincs szája. Nos ebben a füzetben választ kaptam rá, amiről egyébként ezt jutott az eszembe:

Száz kockának ötven a fele,
Egye meg a rozsdás fekete fene.
Nem lehet az Álca sárból,
Ki kell rúgni a Bárkából.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2640 Dátum: 2013. Április 04., 20:41:33 »
...rációt, és egy számot lehet, hogy kap Geoff is.)

Geoff Senior az egyik kedvencem volt anno a 90-es években.
Nem túl részletesek a rajzai de az árnyékolások és a mozgások ábrázolását királyul megoldotta. És azok a szögletes élek.
Leginkább az UK sztoriknál rajzolt többet.
Ez várós lesz.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2639 Dátum: 2013. Április 02., 18:37:08 »
Igazad van, elnéztem, 93-tól veszi át.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2638 Dátum: 2013. Április 02., 18:03:00 »
Wildman visszatér a 100.-ra, de 90-től addig kiszáll. Mondjuk az alter borítók nagyon ütősek voltak, ha azt a vonalat viszi majd, panaszra nem igen lehet okunk, max. nosztalgia szempontból.
Az eddig kiadott előzetesek alapján a 93. számig még mindig Wildman a rajzoló.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2637 Dátum: 2013. Április 02., 17:50:56 »
Wildman visszatér a 100.-ra, de 90-től addig kiszáll. Mondjuk az alter borítók nagyon ütősek voltak, ha azt a vonalat viszi majd, panaszra nem igen lehet okunk, max. nosztalgia szempontból.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2636 Dátum: 2013. Április 02., 17:16:08 »
De ha már előreszaladtunk, mindenki készüljön, mert jönnek minden idők legcsúnyább TF rajzai is a Galvatron féle sorozattal...

A Reflektorfényben: Éjvadásznál is csúnyább? De számomra Dwayne Turner rajzai tetszettek a legkevésbé.
Igen. Ennyire durva:

És nem, ez nem egy fan rajza, ez a képregény egyik panelje...
(Ja, és ha már rajz, Guido viszi tovább a Regenerációt, és egy számot lehet, hogy kap Geoff is.)
Ez viszont nekem is új. Arról tudtam, hogy Guidi csinál alter borítókat, de arról még nem hallottam, hogy átvenné a rajzolást. Már csak azért sem, mert a rajongók kimondottan ezt a felállást követelték vissza...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2635 Dátum: 2013. Április 02., 17:09:07 »
De ha már előreszaladtunk, mindenki készüljön, mert jönnek minden idők legcsúnyább TF rajzai is a Galvatron féle sorozattal...

A Reflektorfényben: Éjvadásznál is csúnyább? De számomra Dwayne Turner rajzai tetszettek a legkevésbé.
(Ja, és ha már rajz, Guido viszi tovább a Regenerációt, és egy számot lehet, hogy kap Geoff is.)
Azt hittem, hogy Guido csak borítókat készít a sorozathoz. Szeretem a munkáit, de ez így már felemás retro lesz.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2634 Dátum: 2013. Április 02., 16:26:23 »
A rajzstílus ellen nem volt kifogásom, csak jobb sztorit kellett volna alátolni. Viszont legalább akcióból nem lesz hiány.:) Maga a rajz szerintem egy jó alternatíva volt egy TF sorozatra. De ha már előreszaladtunk, mindenki készüljön, mert jönnek minden idők legcsúnyább TF rajzai is a Galvatron féle sorozattal...

(Ja, és ha már rajz, Guido viszi tovább a Regenerációt, és egy számot lehet, hogy kap Geoff is.)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2633 Dátum: 2013. Április 01., 12:47:05 »
A következő időszakban két fővonalra fog szétválni a v2-es fősorozat, az egyik Optimusz csapatára és a Földre koncentrál majd, a másik pedig az immár Rodimuszként futó Nagyágyúra. Utóbbi vonalon még a sorozatot záró esemény, a Káosz előtt visszahozzák majd a képbe Acélfejt, Napcsillantót de még Wheelie-t(!) is... Alfa Trion pedig legközelebb majd a Káosz alatt bukkan fel, és ott végre kiderül, mi az titokzatos dolog, amin annyira ügyködik.

Amúgy egy kérdés azokhoz akik esetlegesen egy kicsit előrébb olvastak már az eredeti nyelven: mit szóltok az új rajzoló stílusához? Ramondellire gondolok. Nekem személy szerint állatira bejön az a sötét tónus, amit a munkájával a sztorikhoz ad.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2632 Dátum: 2013. Április 01., 12:05:25 »
Kemény zúzás volt itt a végén, köszi a honosítást:) És tényleg Metroplex volt az a városrész, ami ennyire kitűnt a többi élettelen halmazból, még a második szám végén. Viszont arra kíváncsi lennék: Alfa Trion visszatér még valamikor valamelyik történetszálba, és Metroplex?
Mert ugye pl a jelenleg is futó Transformers Prime-ban Alfát úgy emlegetik, mint Optimus tanítómesterét, érdekes lenne az ő találkozásukat látni a képregényben is. Végül külön köszi a következő hónap TF tervezetét, várom őket, leginkább a Regeneration-t, meggyőztetek ezzel kapcsolatban:)   

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2631 Dátum: 2013. Április 01., 03:27:44 »
Köszönet a befejező rész (és az egész Acélfej sorozat) fordításért. Nagyon jó látni, hogy egyre gyakoribbak megint a TF frissítések itt a Hálózsákon. :)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2630 Dátum: 2013. Március 31., 23:06:50 »
Olvastam az első 3 részt, de a negyediket csak láttam, ugyanis spanyol nyelvű fordítás volt. Jó volt most olvasni is, köszi. Alpha Trion jó arc benne. :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2629 Dátum: 2013. Március 31., 22:59:40 »
Fognak. Az még ugyan odébb van, de Acélfej a 20. számtól újra beszáll majd a fősorozatba is.
"When the battle is through, only the strong will survive."