Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 888599 alkalommal)

0 Felhasználó és 78 vendég van a témában

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2628 Dátum: 2013. Március 31., 20:37:53 »
Transformers - Acélfej 4.szám: Jó volt elolvasni ezt a mini befejező részét.
És végül kiderült az is, hogy Metroplex-nek mi volt a feladata, ami még a Reflektorfényben: Metroplex részben is volt utalás.
Tetszett az egész mini. De mintha túl gyorsan ment ez a történet és egyből vége is lett. És úgy tűnik, hogy ennyi is volt Acélfejről. Vagyis a fősorozatban érdekes módon nem utalnak arra, hogy a Rambó módba kapcsolt öreg robi a Kibertronon van.
Ezer köszönet Aldarion-nak és Tyrant-nak az Acélfej mini befejezésért! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2627 Dátum: 2013. Március 21., 20:12:51 »
Biztosan Aldarion idegeire fogok menni ezekkel a folytonos névajánlásokkal, de muszáj megkockáztatnom a lehurrogást is, mert a következő magyarosítások nem tőlem származnak.
Az egyik BB Shockwave barátom ötlete (aki Tyrant-tal együtt készített feliratot az Animated pilot-jához) Lugnut - Csapágy, és Ő nevezte el Bulkhead-et Válaszfalnak.
A másik meg elwood-é: Lockdown - Vesztegzár.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Transformers
« Válasz #2626 Dátum: 2013. Március 20., 15:29:39 »
Aldarion uram! Nagyon szépen köszönöm, hogy folytattad MARVEL folytatását TF-ben, nagyon örülök, és örömmel olvasni, és várom már új részeket is. Szép munka, Tyrant-tal együtt! Pompás alkotók!  :bravo: :bravo: :bravo:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2625 Dátum: 2013. Március 18., 19:29:32 »
Az UK sorozatban egész fontos szereplő néha.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2624 Dátum: 2013. Március 18., 18:31:43 »
Hm... Tényleg, ezt benéztem. Nem baj, egyel több ok rá, hogy a saját listámmal dolgozzam.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2623 Dátum: 2013. Március 18., 17:48:21 »
A Vicsorgó jó csak az angol nevéről lemaradt az "R", Snarler.

Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2622 Dátum: 2013. Március 18., 14:16:14 »
Nem csodálom, mivel konkrétan nem is léteznek. Ez a baj a szabadon módosítható oldalakkal, hogy viccből teleírják baromsággal. A wikipediás listán már egy rakás nevet én igazítottam ki, és még mindig találok újabb és újabb marhaságokat - épp az imént szúrtam ki, hogy Acsargó Vicsorgó néven szerepel rajta...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2621 Dátum: 2013. Március 17., 22:55:47 »
OFF: nézem a wikin a marveles szereplők listáját és kiszúrtam két robi nevet: Jimbo-t és Majszolót (ismeretlen az angol neve). Emlékszik rájuk valaki, mert nekem lövésem sincs kik ők. :nemtudom:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2620 Dátum: 2013. Március 17., 22:04:52 »
Transformers - Első Regeneráció 80.5 : Öröm látni, hogy ez a képregény ennyire beindította itt az életet a fórumon. A sok hozzászólásból látszik, hogy azért sokan szerették a régi Marveles történeteket, köztük Én is! Nálam mindig ez a TF volt az igazi az eredeti, amikor először halottam erről a folytatásról, kíváncsian vártam mikor kezdi el a honosítását valaki! És vége ez is megtörtént, amiért ezer hálám, már a bevezető is nagyon tetszett, a folytatást pedig már most várom! Külön tetszett, a régi TF utolsó részeihez hasonlóak a rajzok! Ezer köszönet még egyszer! :tf-optimus:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2619 Dátum: 2013. Március 17., 14:27:07 »
Én a G2-t az egyik legjobb TF sorozatnak tartom, pont azért mert mertek benne változtatni a status quo-n, úgy hogy közben megtartották a szereplők személyiségjegyeit. Itt ugyanez lesz a helyzet sok szempontból, úgyhogy nem vagyok biztos benne, hogy mindenki, aki szerette az eredetit, az odáig lesz érte, pedig érdemes lesz vele sodródni... Na majd meglátjuk.  :cool:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2618 Dátum: 2013. Március 17., 11:17:18 »
Mondjuk a hálózsákon olvasott ennyi TF füzet után, engem jobban meggyőzött  az IDW univerum alakváltó történetei.
Személy szerint erre azt mondom, hogy az IDW színvonala eddig a Dicsőség Megatronnak előtti időszakban volt a legmagasabb - lehet, hogy elfogult vagyok, de addig ugye azt is Furman írta egész a Maximum Dinobotokig -,  azóta eléggé stagnál a szint, bár a most futó új sorozatok azért megmutatják, hogy érdemes elrugaszkodni a Marvel kőbevésett dolgaitól, mert le lehet tenni az asztalra működőképes ötleteket is, mint például a teljesen átírt eredet mítosz, ami csak alig-alig emlékeztet a klasszikusra, de szerintem olyan jól alkották meg, hogy egyáltalán nem is baj.

Hidd el nekem, hogy a történetek komplexitására nem lesz panaszod, mert Furman annyi szálat pakolt össze egy-egy füzetbe, hogy az hihetetlen. Arról nem is beszélve, hogy nem tartja magát semmilyen korláthoz, és akkorát rúgott az eddigi felállásba, hogy az darabokra hullott.

A Regenerationban amellett, hogy kapunk pár jópofa visszautalást, alapvetően érezhető lesz az eltelt 21 év, sőt! Rögtön az első szám olyan meredek változásokkal indít, ami véleményem szerint olyannyira jól mutatja be az Álcák céltalan kegyetlenségét, hogy olyat még az IDW új univerzumában sem sikerült produkálni - higgyétek el, ezek után felejtős az AHM -, arról nem is beszélve, hogy a régi Marvel-érában szerintem nem is fért volna bele...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2617 Dátum: 2013. Március 17., 09:40:54 »
Köszi a honosítást!:) Én személy szerint nagyon örülök, hogy egy újabb Tf sorozat honosítása indult itt a Hálózsákon, és örülök annak is, hogy nem vették számításba a G2-es történeteket, mert szerintem rajzstílusában, történetében nem volt méltó a Marveles G1-hez. Összecsapott volt, elnagyolt és szerintem kicsit nevetséges is, hogy a jól ismert "maroknyi" alakváltó saját második generációs nemzettségével harcolt, indokolatlanul. Ráadásul úgy, hogy nem ismerhettünk meg új karaktereket, új robikat ebből a generációból, csupán mint egyen katonákat, akiknek a színezése se tért el egymástól. Szörnyű!
Na de ez, ez majd remélhetőleg hozza a G1-es színvonalat, sőt. Mondjuk a hálózsákon olvasott ennyi TF füzet után, engem jobban meggyőzött  az IDW univerum alakváltó történetei. Sokkal korszerűbbek, mai problémákat boncolgatnak. És itt tényleg érzi az ember nem a '80-as évek alakváltói vannak csak leporolva. Szóval remélem ez a régi-új TF sorozat majd hozza ezt az összetettséget.
Egy kritikai azért: Nem értem, ha az Utolsó Autobot Primusz-i entitás, hogyan lehetett csak így kiiktatni? Észre kellett volna vennie, ha csak nem az volt a terve ő magának, hogy félrehúzódik az események forgatagából...

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2616 Dátum: 2013. Március 17., 08:09:46 »
Huu, köszi a remek újdonságot :worship: nagyon fajin lett. Mostanában ez az egyetlen cucc, amit tökre várok és úgy olvasom, hogy jaj, ne legyen még vége a 24 oldalnak. ;D


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2615 Dátum: 2013. Március 17., 04:35:48 »
Ez aztán a meglepi, köszönet a Reg One 80.5 honosításáért!  :worship:

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2614 Dátum: 2013. Március 17., 00:15:11 »
Nekem is nagyon tetszett ez a kis ízelítő, egyszerűen brutális jó lett a nyitány...és nem is baj hogy lehúzzák a klotyón a G2-est.
Bár hálás vagyok hogy anno honosítva lett az is...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2613 Dátum: 2013. Március 16., 23:11:38 »
A férfi Áramkörszaggatón is csak csóváltam a fejem, próbálta visszaemlékezni, hogy ki lehet. Nem kis utánanézés végén jöttem rá, hogy ő majd későbbi füzetben fog szerepelni. De akkor miért rajzolták őt is a visszaemlékezésbe???
Erre egyszerű a válasz. Mert azok az emlékek a Zéróűrből valóak, és rögtön az elején ki is kötik, hogy azok a múlt és a jövő emlékei, így tehát az ő szerepeltetése nem akkora gond. Viszont így nézve lehetséges, hogy Jhiaxus is felbukkan majd a történetfolyamban...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2612 Dátum: 2013. Március 16., 22:45:03 »
Szerintem sem volt szerencsés Jhiaxus-t odarajzolni egy G1-es visszaemlékezésbe, pláne úgy, hogy tudtommal a Regeneráció egy másik lehetséges folytatás a G2 mellett, szóval ebben az univerzumban nem is lenne szabad szerepelnie. A férfi Áramkörszaggatón is csak csóváltam a fejem, próbálta visszaemlékezni, hogy ki lehet. Nem kis utánanézés végén jöttem rá, hogy ő majd későbbi füzetben fog szerepelni. De akkor miért rajzolták őt is a visszaemlékezésbe???

Kérdés: nem lesz zavaró némelyeknek, hogy baromi sok Marvel UK szereplő van benne, akik az US 80db-ban nem voltak??

Én Ultra "Dredd" Magnusznál döbbentem rá, hogy jé ő tényleg nem is szerepelt a US vonalban! Furman vajon miért nem rakta át őt anno az UK-ból? És 21 év telt el a győzelem óta. Volt ideje kimagyaráznia magát, hogy hol volt a Mátrix hajsza, az Unikron és csatlósai elleni harc és a Klo bolygói csata során: szóval, amikor a Botok nyakig voltak a salakban.
És Fülelő már nem vállal szolidaritást a Rózsaszín párduccal. :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2611 Dátum: 2013. Március 16., 21:46:03 »
azonban ha jobban megnézed a mai füzet első oldalát, akkor láthatod, hogy legfölül nem más szerepel, mint Jhiaxus, aki pedig csak és kizárólag a G2-ben szerepelt eddig - mármint a Marvelnél.
Pontosan erről is van szó, többek közt. Mivel ő nem szerepelt a 80 részes G1-ben.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2610 Dátum: 2013. Március 16., 21:14:16 »
Ezt a gondolatot szerintem fölösleges kitakarnod. Ami pedig a G2-est illeti, ez egy elég érdekes kérdés, ugyanis valóban nem volt eddig kapocs a G1 és a G2 között, azonban ha jobban megnézed a mai füzet első oldalát, akkor láthatod, hogy legfölül nem más szerepel, mint Jhiaxus, aki pedig csak és kizárólag a G2-ben szerepelt eddig - mármint a Marvelnél. Ugyanakkor lesznek bizonyos események, amik elve semmissé teszik a G2 történéseit, de majd erre még visszatérünk később.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2609 Dátum: 2013. Március 16., 21:00:47 »
Transformers - Első Regeneráció 80.5: Tetszik ez kis ízelítő. Érdekes, hogy minden dupla oldalasak visszatekintések voltak, ami a Marvel-féle TF 1-80. számaikról is utaltak röviden.
A rajzok persze más, mint ami 1991-ben volt. De ugyanúgy jó. És hihetetlen, hogy az alkotók is ugyanazok maradtak.
Bár itt inkább az a fura, hogy ebbe a történetbe az van említve, hogy 21 földi év telt el. És voltak némi elvarratlan szálak. És a szintén itt olvasható 12 részes Marvel TF második generáció mintha nem is számítják bele fővonalasnak.
Ez tényleg jó kezdés a Transformers képregény részlegben.;)
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2608 Dátum: 2013. Március 16., 19:30:55 »
Őszintén örülök, hogy ilyen lelkes fogadtatásra talált már ez a kis ízelítő is, de azért bevallom, hogy titkon reménykedtem is valami hasonlóban...
Kérdés: nem lesz zavaró némelyeknek, hogy baromi sok Marvel UK szereplő van benne, akik az US 80db-ban nem voltak??
De. Konkrétan nekem, mert van pár név, ami közel járt hozzá, hogy kiverje nálam a biztosítékot. De örülök, ha - annak ellenére, hogy pár helyen vért izzadtam Furman miatt - élveztétek, és egy hónap múlva pedig teljes gőzzel belecsapunk a lecsóba a 81. számmal. Addig meg még kaptok majd egy Acélfej finálét és egy újabb részt a v2-es ongoingból.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2607 Dátum: 2013. Március 16., 14:32:35 »
Hát nem vagyok nagyon vallásos, de most azért Primus neve legyen áldott. :ugral: :pogo:
Majdnem elcsöppent a szervóm, meg felforrt a hűtőfolyadékom mikor megláttam, hogy most már magyarul is elérhető lett a Marvel folytatás.
Ultra-mega-giga-atom-jóóó lett a történet és persze hasonló színvonalon van a fordítás is. :worship: :bravo:

Kérdés: nem lesz zavaró némelyeknek, hogy baromi sok Marvel UK szereplő van benne, akik az US 80db-ban nem voltak??

Na de mindegy is, az a lényeg hogy itt van ez. Gurulok is tovább 'azt' átolvasom még párszor. :coffee:

Csak így tovább, az erő legyen ve.... :omg: ja az más, akkor jó sok energont kívánok még a munk.. :-X

(teljesen zárlatos lettem ettől a frissítéstől) :stupid:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2606 Dátum: 2013. Március 16., 13:30:11 »
Nem is tudom, hogy mit mondja srácok. Örülök, hogy 16 év után folytatódik a történet, és tutira, hogy ezzel nem vagyok egyedül! Köszönet a honosításért! All Hail HálóZsák!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2605 Dátum: 2013. Március 16., 13:22:56 »
Jaja, kategóriákkal jobb, mint bármi eddig az IDW-től. Utoljára a War Withint élveztem ennyire, mint Furman feltámasztott v1-esét.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2604 Dátum: 2013. Március 16., 13:05:26 »
Ha ez megnyugtat, akkor elárulom, hogy eddig aki csak olvasta a tagságból a munkálatok során - saját magammal az élen - azoknak leesett az álla... Nem tudom, hogy Furman annak idején eredetileg is ezeket akarta-e meglépni, vagy csak az elmúlt húsz év alatt állt össze ennyire a cselekmény, de brutálisan jó történetet kerekített az újraindítás örömére, ahogy azt áprilisban ti is megláthatjátok.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2603 Dátum: 2013. Március 16., 12:01:29 »
Köszi a frissítést.
Nekem azért annyira nem tetszik ez a összébb nyomot grafika pár helyen, de gondolom cak azért van, hogy el férjen Optimusz is a képen.  Gondolom csak ez a szám lesz ilyen és úgy érzem hogy események lesznek ebből :).

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2602 Dátum: 2013. Március 15., 19:39:11 »
Tudom, hogy ami 2012-ben történt az 2012-ben is marad, de ez a videó azért megér egy nézést.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2601 Dátum: 2013. Március 04., 10:17:42 »
Ha már ebbe belementünk, Csatarobotok néven futottak.
Igen, azóta már visszakerestem a marveles első felbukkanásukat, és rövidesen ki is javítjuk a hibát.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2600 Dátum: 2013. Március 04., 09:17:11 »
Egyébként a D borító mi akar lenni? Garry Chalk-ot és Scott McNeil-t felismertem a dobozban, de nem tudom mire vélni ezt a Svindli licitet. :hehe:
Szerintem az adott évi BotConhoz kiadott marhaság.
És Pördülő maradt Vortex?
Na most megfogtál... Nem igazán emlékeztem a Kombatikonokra, ezért utána kellett keresnem egy kicsit - a teljes G1 újraolvasására nem volt kapacitásom - de minden forrásban a Vortex volt magyar névként megadva. Viszont most, hogy jelezted a hibát utána lapoztam és valóban igazad van... Köszi az észrevételt javítjuk, amint tudjuk.

Ha már ebbe belementünk, Csatarobotok néven futottak.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2599 Dátum: 2013. Március 04., 07:52:30 »
A srácok nagyon belendültek, szóval most nem lesz hiány.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden