Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 511114 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

• Galactus
Re:Filmek, zenék
« Válasz #594 Dátum: 2005. Május 07., 08:55:00 »
Nem tudtam, hogy hova írjam ezt a hozzászólást, a Whaddafak-ba esetleg, vagy a csevej-csenölbe-e de inkább ide.

Van egy film, talán már sokan láttátok is, a Balszerencse áradása - Lemony snicket. Jim Carrey a főszereplő. No nem a filmről akarok megemlékezni, (bár lenne mit mondanom   ), hanem a könyvváltozatról. Az talán nem túl nagy titok, hogy a film árva gyerekekről szól, akik a gonosz nagybácsihoz kerülnek, aki csak a pénzüket akarja, majd miután elveszik őket tőle, ahova kerülnek, ott mindig álruhában jelenik meg és végezni akar velük.... Szóval a filmben három helyszín van - és itt jön a mondanivalóm, - a könyvet három kötetben adták ki, mindegyik kötetben egy helyszín. Ez darabonként 1390 forint. Az már együtt ..ööö .. sok (soha nem voltam erős matekból) Szóval nyilván ha én vagyok a kiadó, akkor azt mondom ez mekkora üzlet, de mivel a másik oldalon állok, hát a elég érdekes üzletpolitika és akkor még finom voltam. A történet simán belefért volna egy kötetbe...meg szerintem annyira azért nem volt hú de jó. Jim Carrey szerintem nem erősíti a filmet...(inkább a maszkmesterek..)

Nem elérhető regnar

• Galactus
« Válasz #593 Dátum: 2005. Május 03., 14:44:45 »
Szívesen.. én sem hiszem, hogy újra megnézem a filmet....

Nem elérhető Schmatzy

• Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Nem: Férfi
« Válasz #592 Dátum: 2005. Május 03., 14:40:15 »
 Köszi! Számomra ez az egy jelenet bemutat mindent, amit leírtál a kritikádban!

Nem elérhető regnar

• Galactus
« Válasz #591 Dátum: 2005. Május 03., 10:33:44 »
Schmatzy:

http://jkjkjk.uw.hu/tank.avi

Mindenki:

Ezentúl 1,2,10, és egyéb számrendszerekben is pontozok, hogy kiszolgáljak minden felmerülő igényt  

Nem elérhető Schmatzy

• HálóZsák tag
  • Superman
  • *
« Válasz #590 Dátum: 2005. Május 03., 09:22:56 »
Akkor már nem csak a felet, de a negyedet és a nyolcadot is bevezetné.  
Engem az az XXX2 spoiler érdekelne, de nincs kedvem miatta az egész filmet lecibálni. Nem lehetne, hogy kivágod belőle, és feltöltöd valahova?

Nem elérhető kaine

• Hulk
« Válasz #589 Dátum: 2005. Május 03., 09:22:20 »
Kiragadtad a lényeget!  
Repülő tőrök klánja.
Jó volt. 10/5,5, avagy 20/11.  
De csak ha szereted a kínai filmeket.

Nem elérhető Liar

• Indiana Jones
  • *
« Válasz #588 Dátum: 2005. Május 03., 08:49:43 »
Idézet
...akkor simán 10/7,5 adnék rá... Én 10/6,5-re értékelném...
regnar, miért nem 20/x-es értékelést használsz? akkor nem kéne tizedestörtekkel dolgoznod.  

Nem elérhető regnar

• Galactus
« Válasz #587 Dátum: 2005. Május 02., 19:38:18 »
Most néztem meg a Marvel új filmjét, a Man-Thing  -et. Hát mit mondjak.. érdekes trash horror-elemeket tartalmazó stuff. A mocsárlény eléggé érdekes, kicsit merev..De nekem bejött.Nincs rosszul elkészítve. Egyszer nézhető, de nem hiszem, hogy nagy siker lenne belőle, bár amire Marvel van írva, azt úgyis megnézi mindenki... Amúgy megtalálunk benne mindent, ami egy sima "b" kategóriás mocsárlényes "horrorhoz" kell. Adott a mocsárlény, csaj, rendőr, öreg indián, aki sejt és tud, jó nagy mocsár.. Igaz nekem a képregények sem tetszettek nagyon, a filmet meg nem hiszem, hogy megnézem mégegyszer. Legalábbis az elkövetkezendő 2 hónapban...  

Filmbeli jelenet leírása - VIGYÁZZ - ha meg akarod nézni, ne olvasd!!!!!!!!!!!

Viszont a hullaházban nagyon korrektül megcsócsált holtteset/eket láthatunk. (Vagyis bábokat.) Orvosszakértő nagyon laza, cigivel a szájába nyulkál a holttestben  

UI:
Bár elolvashatjátok, mert Porthos belinkelt róla képeket egy másik topicban...  
LEÍRÁS VÉGE - INNEN TÖRTÉNETELEM MENTES!!!!!!

Szóval, ha nem lenne rajta a Marvel logó azt mondanám, közepesen gyenge horrorocska... De így az ember többet várt volna... Én 10/5-re értékelem, de csak azért ilyen magasra, mert imádom a mocsárlényes horrorokat..

UPDATE:

Az éjszakamegnéztem még két filmet, úgy gondolom érdemes róluk megemlékezni.

XxX 2. (Sokaknak talán széles mosoly jelenik meg a szája sarkában, de ez az xxx nem az az xxx   )

Az első rész nem igazán nyerte el a tetszésemet, erőltetettnek éreztem, ahhoz képest, hogy "A" kategóriás filmet akartak csinálni. a második rész messze nem ekkora felhajtással, de mégis impozáns színészgárdával -Ice Cube, Samuel L. Jackson, Willem Dafoe, Peter Strauss.
Ice Cube-nak sikerült megragadnia a film világában, rendszeres szereplője lett - a főleg "B" kategóriás akciófilmeknek. Nem inkább színészi játéka, hanem karaktere ami meghatározó, szerintem.
A film maga sokkal jobb, mint anno az első rész, pörgőbbnek éreztem. Bár inkább már sci-fi a rengeteg "különleges" fegyver és kütyü között. (Persze nem sci-fi,  hiszen ezek a fegyvertípusok már léteznek, de aki a Varsói Szerződés VS. Nato érán nőtt fel, annak kicsit szokatlanok    ((Rambo is eldobta az MP5-öt, inkább AK-val izzított     ))
A számítógépes effekteket közepesnek nevezhetném, ha nem tudnám, hogy ez inkább "B" kat. akciófilm, így egészen jól megállják a helyüket, de azért hagynak kívánnivalót maguk után, nem is kicsit....
10 évvel ezelőtt ez a film az év filmje lett volna, ma -bár lehet, hogy "A"-nak szánták én a "B" kat. egyik legjobbjának tekintem, egyszer mindenképpen nézhető, főleg, ha az ember nem akar a történeti szálon agyalni, és csak a lövéseket akarja számolni, meg az - nyilván Ice Cube hatására - erősen rappes beütésű zenét hallgatni.Hát mint mondjak.. gyenguska.. nagyon gyenguska.. Én mint "A" kategóriás mozifilmet 10/4-re értékelném, de ha csak videora készült volna, mint "B" kategóriás, akkor simán 10/7,5 adnék rá.

VIGYÁZZ!!!! LEHETSÉGES TÖRTÉNETELEM!!!

Aki viszont látni akarja, hogyan lőnek ki egy tankot egy anyahajó katapultjával, az mindenképpen nézze meg...  

VÉGE!!!!

A másik film az Amityville Horror. Ez is, mint mostanában szinte minden horror, thriller feldolgozás. Így az ember vegyes hangulatban ül le megnézni, mert vegyes a képe a feldolgozásokról. Persze születnek egészen kellemesek is, mint pl a Texasi láncfűrészes, de azért nagyrészük nem éri el a régi film szintjét. Ez szerintem igen, bár....  Az elején mindjárt a kellemes "Based on the true story" feliratot kapjuk, ami ugye vagy igaz, vagy nem, de a hangulatot megadja  
A filmnek nincs igazán lendülete, bár a zene sokszor lendületes (VIGYÁZZ JELENETLEÍRÁS - amikor a kislány a tetőn mászik a többiek meg utána, VÉGE) de a képek, és a vágás nem adja vissza a lendületet. kicsit kiszámíthatóak a jelenetek...
Nem rossz a film, de kiszámítható. Talán azért, mert elég sok hasonló mozit látott már az ember, és ebben is megtalálhatóak a szokásos kellékek - új ház, tó, pap, flashelés, fordított kereszt stb..A történetbe nem akarok belemenni, mert nem akarok semmit lelőni....
Én 10/6,5-re értékelném.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 03., 14:45:46 írta regnar »

Nem elérhető VTomi

• Spawn
    • http://
« Válasz #586 Dátum: 2005. Április 30., 09:31:33 »
21 Gramm
Első fél óra teljes káosz,mégis ott van megoldva a legérdekesebben az idősíkok vágása, mivel nagyon kell agyalni, hogy éppen hol jársz... Az első óra végére letisztul a dolog, és a film teljesen magával ragad. Nagyon jók a színészek és érdekes a forgatókönyv. Abba mondjuk tényleg bele lehet kötni, hogy a csaj miért akar hirtelen bosszút,de a rendezés zsenialitása, hogy még akkor is tudsz izgulni a film végéért, ha már a nagy részét korábban megmutatták... Szóval ajánlatos megnézni.

Hideghegyet látta valaki? Ma akarom megnézni.

Nem elérhető regnar

• Galactus
« Válasz #585 Dátum: 2005. Április 23., 22:08:16 »
Kipróbáltam.. rá kell érezni..  nem rossz.

Nekem minda  mai napig a felülnézetes,jobbra-balra mozgós, szembejövős lövöldözősek tetszenek.. VAn egy Demonstar nevű program.. na szerintem az ver mindent. jöhetnek a csúcs 3d csodák, egy ilyen sima lövöldözősel órákat tudok játszani...

http://www.mking.com/demonstar/

ha akartok csak úgy a semmibe játszani, lövöldözni mindenféle lefele scrollozó dologra, felszedni a bónuszokat, és hallgatni a Doom 2 zeneszerőjének zenéjét, akkor ezt a játékot nektek találták ki. Ne riasszon el, hogy csak free.. ha végigjátszod a 8 szintet, kezdődik előről - a pontok NEM nullázódnak, úgyhogy lehet rekordokat dönteni. Hol van már High score tábla a mai 3D-s csodákban? Pedig ez az igazi kihívás.. Megdönteni a rekordot

Ja és nem kell hozzá erőmű....
« Utoljára szerkesztve: 2005. Április 23., 22:10:02 írta regnar »

Nem elérhető Schmatzy

• HálóZsák tag
  • Superman
  • *
« Válasz #584 Dátum: 2005. Április 23., 21:37:58 »
Had ajánljak valamit, ami másfél perc alatt levett a lábamról, és komoly függőséget alakított ki: Darwinia. Én nyíltan felvállalom, hogy órákat tudok eltölteni ezzel a játékkal, gondoljatok rólam azt, amit akartok. Nyolc bites korszakot megélt emberek előnnyel indulnak.

Nem elérhető regnar

• Galactus
« Válasz #583 Dátum: 2005. Április 22., 11:41:06 »
Igen, nagyon brutálisan néz ki...

Nem elérhető killjoy

• Batman
    • http://halozsak.tlof.hu
« Válasz #582 Dátum: 2005. Április 22., 11:27:48 »
Idézet
Én egy filmet dobnék a közösbe. A gépész (The Machinist). Aki szereti az elgondolkodtató, lassú folyású, inkább az embri lelket bemutató thrillereket, az feltétlenül nézze meg. Többet sajons nem mondhatok, mert minden szavammal lelőnék belőle dolgokat...
Christian Bale a főszereplő - aki megnézi láthatja, mire képes egy színész a szerepért...
A fényképezés is nagyon jó, érdekesek a színei..

Szerintem nagyon jó film, igaz gondolkodni kell rajta...
Ez az a film, amiért Christian Bale 30 kilót fogyott?
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Schmatzy

• HálóZsák tag
  • Superman
  • *
« Válasz #581 Dátum: 2005. Április 22., 11:13:36 »
Adalék a Napi Ászhoz:
SVCD!!!, ennek ellenére igencsak jó minőségű a kódolás, jó munkát végeztek a kollégák.
A film nem a klasszikus másfél órás, hanem csak 51 perc, de még így is 800 mega a CD. Nem is tudtam, hogy készítenek ilyet gyárilag is.
A hangja eléggé érdekes, amit leszedtek az angol sávról, zörejek és háttérzajok, azok jók, de a magyar szinkron eléggé zúg, mintha 80-adszor játszanánk le magnószalagról.
Ja igen, SVCD mivoltából fakadóan senki ne keressen rajta ilyeneket, hogy angol hang magyar felirattal, vagy extrák.  Habár extra van: hiányoznak a mellékletekre oly jellemző reklámok!
Ára csak 187 Ft, ebből 99 a CD, az újság meg kíváló kertészmérnököknek (mint pölö a húgom) herbáriumot préselni.

Nem elérhető regnar

• Galactus
« Válasz #580 Dátum: 2005. Április 22., 10:38:28 »
Én egy filmet dobnék a közösbe. A gépész (The Machinist). Aki szereti az elgondolkodtató, lassú folyású, inkább az embri lelket bemutató thrillereket, az feltétlenül nézze meg. Többet sajons nem mondhatok, mert minden szavammal lelőnék belőle dolgokat...
Christian Bale a főszereplő - aki megnézi láthatja, mire képes egy színész a szerepért...
A fényképezés is nagyon jó, érdekesek a színei..

Szerintem nagyon jó film, igaz gondolkodni kell rajta...

Nem elérhető killjoy

• Batman
« Válasz #579 Dátum: 2005. Április 22., 09:34:48 »
Most egy olyan dolgot ajánlok, amit ritkán szoktunk: megvásárolható dologra hívom fel a figyelmet. Minden kedden a Napi Ász című újságban SVCD mellékleten Sherlock Holmes kalandjai. Az első most kedden jelent meg, címe: Botrány Csehországban. KÖTELEZŐ!

Nem elérhető VTomi

• Spawn
« Válasz #578 Dátum: 2005. Április 21., 20:26:03 »
Beépített szépséget én is imádom, elég sokszor láttam, de nem tudom megunni, annyira jók a beszólások benne... (Kedvencem a suhanós jelenet)
Másodiktól én is félek, talán nem is kéne megnézni, csak akkora csalódás lesz, mint Apácashow 2...

Nem elérhető Troll

• HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
« Válasz #577 Dátum: 2005. Április 21., 19:37:33 »

Nem elérhető Nitro

• Az egyedi titulusú
  • Hulk
    • http://nitro1.fw.hu
« Válasz #576 Dátum: 2005. Április 21., 17:43:00 »
MInt pl én.  

Nem elérhető Schmatzy

• HálóZsák tag
  • Superman
  • *
« Válasz #575 Dátum: 2005. Április 21., 11:23:36 »
Ha pediglen eddig valaki simán átsiklott fölötte, akkor most ezzel a félkövérrel abban is tudatosítottad.  

Nem elérhető kaine

• Hulk
« Válasz #574 Dátum: 2005. Április 20., 21:06:08 »
Idézet
Idézet
Nem volt ez egy kicsit túl erős spoiler? 
Miért? Milyen poént lőttem le? Amint Elijah Wood megjelenik a filmben, egyből tudod, hogy ő a hunyó.
Természeretes arra gondoltam, hogy elmondtad, hogy egyáltalán meghal.

Nem elérhető Elf

• Garfield
  • **
« Válasz #573 Dátum: 2005. Április 19., 19:17:05 »
Porthos fiam, nekem semmitől sem vetted el a kedvem...  

Nem elérhető Spidáj

• Galactus
    • http://holnap
« Válasz #572 Dátum: 2005. Április 19., 16:16:05 »
Idézet
Nekem egyik örök kedvenc: Beépített szépség... nem hinném, hogy nagyon van olyan ember, aki még nem  látta, de ha mégis, és akar magának egy kellemes, gondolkodás-mentes de mégis vigyorgós estét, az nézze meg! Én egy kicsit félek a második részétől, de azért becsüccsecsenek rá...
Az első nem volt rossz, de a második szereintem szörnyü lesz.
Legalábbis a bemutatója már alapból nem teccett és az ismerősöm aszonta hogy a bemutatóba belepakoltak minden jót , szal ha azok voltak a jó részek akkor el se merem képzelni milyen lehet a többi...
De mondjuk nekem ezzel alapból előitéletem van mert Sandra Bullock-ot kifejezetten ronda nőnek tartom.
Ok szépen néz ki 1-2 plakáton, de nekem már azokon se jön be különösebben és ne feledjük hogy ott az arcán ván 2 cm vastag festék.
De attól még lehet jó a film.
Bocs ha elvettem a kedved

...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Schmatzy

• HálóZsák tag
  • Superman
  • *
« Válasz #571 Dátum: 2005. Április 19., 11:33:31 »
És márcsak azért sem spoiler, mert a k.n képregényeiből mindenki tudja, hogy hogy néz ki ez a barátunk, és a trailerben oda van alá írva, hogy Elijah Wood. Úgyhogy sztem killjoy nem spoilerezett.

Nem elérhető killjoy

• Batman
« Válasz #570 Dátum: 2005. Április 19., 07:45:16 »
Idézet
Miért? Milyen poént lőttem le? Amint Elijah Wood megjelenik a filmben, egyből tudod, hogy ő a hunyó. A spoiler szerintem az lett volna, ha elmesélem, hogy hogyan is történik az a bizonyos brutális elhalálozás.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Április 19., 07:45:52 írta killjoy »

Nem elérhető avman

• Asterix
  • **
« Válasz #569 Dátum: 2005. Április 18., 22:54:49 »
ehhez én már csak holnap tudok hozzászólni, még mindig csorog spanyol elvtársaink telecinje (hálistennek angol dub)... de a constantine pölö orosz elvtársaink jóvoltából láthattam tűrhető minőségben... a szemem könnybe lábadt, mikor megláttam a cirillbetűs kiírásban mekszikó...
I'll be back... soon...

Nem elérhető kaine

• Hulk
« Válasz #568 Dátum: 2005. Április 18., 20:01:29 »
Idézet
SIN CITY!!! Elijah Wood, mint vérgőzös sorozatgyilkos (és a halála az egyik legbrutálisabb gondolat, amit mostanában láttam filmen!),

Nem elérhető Elf

• Garfield
  • **
« Válasz #567 Dátum: 2005. Április 18., 19:39:19 »
Nagy Dark Angel fan révén annak idején baromira vártam, hogy a Honey bekerüljön a mozikba.. a zenéje meg egyszerűen zseniális (na jó ez erős túlzás volt, akkor csak: nekem zseniális..  )

Sin City annnnnyian dicsérik, csak jó lehet (sóóóóóóóhaj...) én vajh' mikor fogom látni?

Blade:Trinity.. ízlések és maflások. Nekem tetszett. Nem szólt semmiről, lapos sztori, de legalább nem kellett gondolkodnom rajta.. és lássuk be, azért az elég vagány elképzelés, hogy a kis csaj vámpírgyilkolászás közben mp3-at tölt...  

Nekem egyik örök kedvenc: Beépített szépség... nem hinném, hogy nagyon van olyan ember, aki még nem  látta, de ha mégis, és akar magának egy kellemes, gondolkodás-mentes de mégis vigyorgós estét, az nézze meg! Én egy kicsit félek a második részétől, de azért becsüccsecsenek rá...

Nem elérhető killjoy

• Batman
« Válasz #566 Dátum: 2005. Április 18., 08:46:30 »
No, akkor pár új cím a megnézésre érdemeses kategóriájából:

Honey - Jessica Alba hipp-hopp tinci-tánci filmje. Semmi nagy mondanivaló, csak kellemes zene (bár nem vagyok nagy hipp-hopp fan, de ezek a zenék bejöttek), jó nők (lányoknak: vannak benne jó (azt hiszem  ) pasik is), látványos táncelemek (amikor a kiscsávó pörög a fején a sikátorban, az pl. nem semmi). Igazi kellemes másfél órás kikapcsolódás az ölős-b...szós-kardozós filmek világából.

Sztárra bukva - Szintén könnyű limonádé, semmi nagy durranás. A nem éppen nők bálványa pasi megismerkedik/beleszeret/összeveszik/kibékül a filmsztárral és végül happy end  De valahogy működik

Lehet, hogy már említettem: Randiguru - Meglepően jól sikerült romantikus vígjáték. És a "férjek gyöngye" is nagyszerű benne, nem beszélve a főhősnőről

SIN CITY!!! - Ehhez semmi hozzáfűznivalóm nincs. TÖKKKKÉLETES! Kötelező darab! Még a mellékszereplők is nagyoooon... Elijah Wood, mint vérgőzös sorozatgyilkos (és a halála az egyik legbrutálisabb gondolat, amit mostanában láttam filmen!), Jessica Alba, mint dögös gogo táncos... ZSENIÁLIS!!! Bár remélem nem csinálnak neki folytatást, mert attól nagyon félnék, hogy már nem lenne az igazi. Bár, ha Frank Miller igazán összeszedi magát és nem a producerek fognak dönteni a film milyenségéről, akkor hajrá!

Blade Trinity - ELKERÜLNI MESSZIRE!!! A LEGSZ@RABB MARVEL FILM, AMIT LÁTTAM!!!

Nem elérhető Spidáj

• Galactus
    • http://holnap
« Válasz #565 Dátum: 2005. Április 17., 17:30:06 »
Háááááááááááááááááááááááááááát jó!  

...the dark armies then will come, when the SUM is 41