Szerző Téma: Akció képregények  (Megtekintve 137063 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #413 Dátum: 2011. Január 21., 11:21:21 »
Sajna a képregény kisütötte a teljes oldalt és most akármivel próbálkozunk, nem tudjuk visszahozni. A rejtély megoldása valószínűleg abban rejlik, hogy miközben nem figyeltünk oda, a Chuck Norris-képregények eltűntek januárban az oldalról, de amint emglesznek, biztosan helyre fog állni a rend. Vagy a rendalitás. És akkor lesz értékelőrendszer is.
Mindenesetre egy általános ördög-, vagyis inkább HARCOS™űzést fogunk végezni a füzeteken, hogy ez ne forduljon még egyszer elő, és valami szolidabb formában rakjuk vissza.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #412 Dátum: 2011. Január 21., 11:04:03 »
Rájöttem mi az legnagyobb és egyetlen baj ezzel a hőseposszal így a 4. rész hit tanainak magamévá tétele után. Az, hogy nem adtatok Bábel halat az értelmezéséhez. Ez a műalkotás még egy pozitronikus agyat is kiégetne. Köszönetem az ellenem és olvasó társaim ellen elkövetett honosítói merényletért.  :worship:
UI: Apropó where is the értékelő rendszer?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #411 Dátum: 2011. Január 21., 10:55:32 »
Ó, ez még semmi. Én végignéztem egy politikai gyűlésről készített felvételét amin ő volt az előadó, és alapvetően egy vitafórum volt. De a blogja se piskóta. Néha már jobb a pali, mint a szcientológusok. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Akció képregények
« Válasz #410 Dátum: 2011. Január 21., 10:41:50 »
Basszus, ezt a HARCOSTM fickó überkemény arc... A képregényt még nem olvastam, de ránéztem a wiki-s oldalára, és ezt találtam:

"In 1993, Hellwig legally changed his name to Warrior. This one-word name appears on all legal documents pertaining to Warrior, and his children carry the Warrior name as their legal surname."

Vagyis, ha valaki nem beszél angolul:

1993-ban Hellwig hivatalosan Harcosra változtatta a nevét. Ez az egyszavas név szerepel minden hivatalos dokumentumán, és gyerekei hivatalos vezetéknévként használják a Harcos nevet.

Ennek a fickónak tényleg elmentek hazultól...  :nemtudom:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Akció képregények
« Válasz #409 Dátum: 2011. Január 21., 00:29:57 »
A Harcos túszul ejtette a képregényeinket. Csak ha már kellő mennyiségű agysejt pusztult el a szövegei hatására, lesz hajlandó visszaadni őket.

(Avagy igen, szeretnénk megmutatni, mi a képregényírás legalja.)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Akció képregények
« Válasz #408 Dátum: 2011. Január 17., 20:03:34 »
Egy olvasónk megkeresett bennünket, hogy szeretné magyarul elolvasni a Zeno Clash című játékhoz kiadott négyoldalas képregényt. Én lefordítottam, talgaby beírta. Íme (kattintásra megnőnek a képek):




"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #407 Dátum: 2011. Január 15., 20:18:13 »
Köszi a Harcos 3. részét! :worship: :worship:
A bevezető oldalon tényleg olyan a bevezető oldal, hogy az már teljesen egyhangú. Főleg a rendalitás és más dolgok értelmezése.
A történet pedig zűrzavaros volt. Főleg, mert később olyan volt a pokol, mint  a Spawn képregényekben. Félig tényleg néha olyan jellegűnek tűnik.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #406 Dátum: 2011. Január 15., 11:57:30 »
Elolvastam a Harcos 3. részét. Kétszer. Bár az túlzás, hogy olvastam, inkább próbáltam anélkül átfutni a szöveget, hogy megkísérelném az értelmezését mert abba beledöglenének az agysejtjeim. Komolyan fáj tőle a fejem. Nemcsak hogy csodálom azt aki átültette magyarba a szöveget de sajnálom is, mert kizárt, hogy nem infúzióról kapja az almaszószt a fordítás után. Amíg ilyen magvas gondolatokkal találkozhatom a történetben mint:
"Ragasztatlanul érkezik... és kezdetét veszi."
addig maradok hűséges bár kissé kopott agyú olvasó.  :worship:

Nem elérhető torjack

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #405 Dátum: 2011. Január 11., 22:43:40 »
Köszönet a Harcos honosításért! :worship:
 Nem semmi meló lehetett maradandó agykárosodás nélkül megcsinálni...
Bakker, rá kellett igyak egy sört! ;D

Ettől a sztoritól még Brainiac is gyors rövidzárlatot kapna... ;D


No, a rendalitás (vagy mi a szösz) legyen Veletek!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #404 Dátum: 2011. Január 09., 21:31:23 »
Köszi a Harcos 2. részét! :worship: :worship:
Hát a történet továbbra is nehezen lehet felfogni. A Harcos mondatai tényleg olyanok voltak, mintha Mar-Vell/Rick Jones-féle beszélgetés lenne.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #403 Dátum: 2011. Január 09., 13:41:29 »
Gyermekeim a rendalitásban. Én még azokat a részeit csak nehezen tudom feldolgozni a maradék agysejtjeimmel amelyek a Földön játszódnak. A lányok dialógusa is kész.  :badteeth: Csak én érzem úgy, hogy ebben a karakterben van egy vonóval Mar-Vell / Rick Jones kapcsolt árú fórumából némi Conannel és Adam Warlockkal megbolondítva? A honosítás továbbra is emberfeletti.  :worship:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Akció képregények
« Válasz #402 Dátum: 2011. Január 09., 13:22:36 »
Az első résznél valahol az első oldalon leállt az agyam, ezt valamilyen önpusztító cselekmény folyamán végigolvastam... hát szerintem nem kellett volna az illetőnek képregényt írni, vagy inkább a kiadónak kiadni... meg hasonló dolgokat művelni, ami elősegítette ennek a létezését... le a kalappal, ezt olvasni is egy élvezet nemhogy fordítani...

Mondjuk amikor a szalagok megszólaltak annál már le se döbbentem ez normális?

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #401 Dátum: 2011. Január 05., 22:22:54 »
Enne van több része is?! ;D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #400 Dátum: 2011. Január 05., 16:35:34 »
Egyelőre négy füzetről tudunk, hogy átadják nekünk. Karácsonyi specialitásról nem volt szó, csak a videóban találkoztunk mi is vele. Azt gondolom részemről, hogy nem nagyon létezik, vagy a WWE még nem digitalizálta.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #399 Dátum: 2011. Január 05., 16:01:52 »
Lassan elkezdem megalapítani a Nagy Magyar Rendalitás (Destrucity) Egyházat és goblein szakkört.

Apropó. Nem tudom hogy halad a rendalitás tanainak magyarba ültetése, de év végén, karácsony táján remélem olvashatjuk majd azt a részt amiben a Harcos kiüti a Télapót és megfekteti a Grincset. Jim Hellwig for Pope.

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #398 Dátum: 2011. Január 05., 15:51:53 »
Tegnap én is elolvastam a Harcost, és lehet hogy csak véletlen egybeesés, de mivel fáradtan kezdtem neki, az elolvasása után aludtam is olyan jó másfél órát. Össze-vissza dobálóztak mindenféle elméletekkel képkockáról képkockára, sok dolgot én sem értettem belőle. Én azon néztem még nagyot, amikor a füzet végi összefoglalóban Warrior azt mondja, hogy a képregényiparba való betörés előtt áll.
Most még egyenlőre nem tudom, hogy megköszönjem-e a honosítást, nem azért mert gond volt vele, hanem inkább a "mű" volt nem kicsit fura... ;D

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #397 Dátum: 2011. Január 04., 10:36:01 »
Gyerekek én kész vagyok. Háromszor, igen háromszor olvastam már el a sztorit és képtelen vagyok agyilag feldolgozni hogy ezt bárki komolyan gondolta. Ez túl van minden rendalitáson.

Régi nóta, kicsit másképp:
Repül a karma, repül a karma! ;D
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #396 Dátum: 2011. Január 02., 21:12:34 »
Gyerekek én kész vagyok. Háromszor, igen háromszor olvastam már el a sztorit és képtelen vagyok agyilag feldolgozni hogy ezt bárki komolyan gondolta. Ez túl van minden rendalitáson.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #395 Dátum: 2011. Január 01., 23:34:58 »
Határozottan érdemes megnézni a linkelt csatolmányokat is, főleg a kilencest. Segít kicsit eligazodni a füzetben.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Akció képregények
« Válasz #394 Dátum: 2011. Január 01., 22:49:40 »
Én már az első oldalon feladtam. Nem bírtam a képregény rendalitásával.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #393 Dátum: 2011. Január 01., 22:00:57 »
Hú, ezt a képregényt valahogy nem arra találták ki, hogy az ember január elsején szilveszteri talponmaradást ki sem heverve olvassa. Úgy a felénél föladtam, de Bennek igaza van, a honosítás tényleg tényleg felülmulhatatlan, és ésn is hálás vagyok ezért :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #392 Dátum: 2011. Január 01., 20:53:44 »
Köszi a Harcos 1. részét! :worship: :worship:
Hát igen, az író tényleg komolyan gondolta az egészet, ami az összefoglalóba is e van írva. Bár az még fura, hogy az evolúciós elméletek is szóba jöttek. Persze más értelemben.
Eléggé bonyolult történet.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #391 Dátum: 2011. Január 01., 18:17:06 »
Amit most írok azt két szem aszpirin után vetem képernyőre. Elolvastam a Harcos 1 képregényt amit kábé azóta vártam amióta tavaly felvetettétek a honosítását és az ízelítőt. Szűrmária édesanyám aki a mennyekben lakozol titokban. Ez akkora sületlenség hogy az agyam eldobom. A Chuck féle karate kommandó a nyomába sem érhet agysorvasztás szempontjából és több bölcsességet tartalmaz mint a legkeményebb szcientológiai jólmegasszondás. Ez a képregény egy olyan szintű honosítói bravúr amit kétlek hogy valaha is bárki überelni lesz képes. Vagy csak nagyon nehezen. A rajzokkal még nem is lenne gond, de a történet az kész. A helyzetet csak súlyosbítja az író gondolatai a műről, mert abból az tűnik ki, hogy totál komolyan gondolta az egészet. Gyerekek, tengermély hálám ezért.  :worship: Azt hiszem kell még egy kis aszpirin. 

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #390 Dátum: 2010. December 24., 17:37:42 »
Köszönet az MK: Vér és Mennydörgés #6-ért!
Tényleg akciódús rész volt, és egy pillanatra sem lassult le a sztori, egymást váltották a szereplők. ;D

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #389 Dátum: 2010. December 23., 16:43:13 »
Köszi az MK frissítéseket! :worship: :worship:
MK - Vér és mennydörgés 6.: hát igen, az elején még pár szereplők valóban harmadik személyben beszélnek önmagukról.
A történetben pedig említve volt, hogy ebbe a minibe még nem tudják, hogy mi történt Goroval. Persze ez érthető, mert egy másik minisorozatba kiderült, hogy mi történt.
És látom, hogy bár vége van ennek a mininek, de jövőre még folytatódik tovább.

MK-strip karácsonyi rész könnyed, vicces történet volt. Scorpion valóban nehezen tudta először megérti, hogy mi a karácsony. Szórakoztató volt ez a rövid történet is.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #388 Dátum: 2010. December 15., 10:01:32 »
Üdv! Köszi a Sakura 3.részét,talgaby! :worship:
Karen nagyon akarja már ezt a verekedést,kíváncsi vagyok,hogy elég komoly ellenfél lesz e egyáltalán Sakurának!Várom a befejező részt!
Az ERŐ legyen veled!!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #387 Dátum: 2010. December 10., 20:41:36 »
Köszi a Sakura új részét! :worship: :worship:
Ez most vicces történet volt. Az elején Dan Hibiki volt a legviccesebb, hogy még mindig fondorlatosan szövögeti a terveit.
Sakura és Karen kihívásuk a csata helyett most hot dog-evő verseny volt. Hát a verseny tényleg érdekes volt. Sakura mit kitalál.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #386 Dátum: 2010. November 27., 12:25:00 »
Köszönet a Goro mini befejező részéért!
Szokás szerint akciódús rész volt, sokszor megmosolyogtató párbeszédekkel. Azon meglepődtem, hogy Goro hogy intézte el Zaggot-ot, mégpedig Ultimate Hulk style-ban, mert ugye rá is jellemző az ellenfél falatozása. ;D

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #385 Dátum: 2010. November 26., 17:52:16 »
Köszi a Mortal Kombat - Goro mini 3. részét! :worship: :worship:
Látom, ebbe is ugyanaz a rajzoló, akit a Mortal Kombat - Vér és mennydörgés 5. részében is láthattuk. Kicsit tényleg szokatlannak tűnik, de akkor se volt rossz.
A történetben voltak ám sok csaták és néhány vendégek is felbukkantak a Halálos Viadal részvevőiből is.

Az MK-strip Lassan, de biztosan? című rész tényleg jó volt. Vicces és szórakoztató volt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #384 Dátum: 2010. November 23., 10:20:57 »
Üdv! Köszi a Sreet Fighter II. 4.részét,talgaby! :worship:
Érdekes volt ez a visszatekintés Gen mester és Akuma csatájáról.Remélem Ryu megértette Gen tanításait,mert mostanra már nem segíthet neki.Nagyon jó és izgalmasak a történetek.A végén a humor oldal is döbbenet! :badteeth:
Várom a folytatást!!!