Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 49983 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #826 Dátum: 2016. December 27., 12:29:46 »
Igazából még a negyedik résztől is rajzfilm feldolgozás jön. Azt hiszem, talán a 8. rész az első képregényre írt darab.

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Nem: Férfi
« Válasz #825 Dátum: 2016. December 25., 20:29:32 »
A Semic vajon honnan szerezte az első három részt? Az enyém az eredeti kiadást követi (1-4. rész), ez az indulás a magyar verzióban a negyedik résszel történik meg.
Volt az Archie-nak a sorozat előtt egy három részes mini sorozata, azzal kezdték a Semicesek. Ez ugyebár a rajzfilmsorozat pár részét dolgozta fel képregény formájában.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető SwitcX

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #824 Dátum: 2016. December 25., 18:48:50 »
Köszönöm a válaszokat, beszereztem az első TPB-t. A Semic vajon honnan szerezte az első három részt? Az enyém az eredeti kiadást követi (1-4. rész), ez az indulás a magyar verzióban a negyedik résszel történik meg.

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #823 Dátum: 2016. November 09., 07:21:47 »
Én sok kivetnivalót nem látok benne, hogy fent van itt is és ott is. Egyrészt ezek a füzetek már egy régi, megszűnt kiadó hagyatéka. Nálunk is van ilyen múzeum részleg, és ha jól látom, akkor a NewGen-en is. A hozzánk kikerült füzeteknek a zöme saját szkenn. A felét Galactus csinálta, a másik felét pedig én, Cseri barátommal együtt. Még egy olyan rész van, amit az oldalra bedolgozó Darkness csinált, de annak a feljavítása még folyamatban van, az hamarosan ki lesz cserélve a már felkerült helyett. Így én szerintem ez olyan, mint mondjuk amikor egy filmből több fajta rip is felkerül a torrentre.  ;)
Egy másik oka a kirakásnak az volt, hogy ilyen módon is megtámogassuk az új, magyar megjelenést.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • http://www.halozsak.ini.hu
« Válasz #822 Dátum: 2016. November 08., 23:21:38 »
Egyelőre nincs rá kapacitás, de nincs kizárva, hogy egyszer elkészüljön.
A NewGen-en tudtommal nincs fent a teljes sorozat, csak pár random rész... talán ezért. De ha tévedek, javíts ki  :nezze:

De fent van, csak be kell jelentkezni,hogy lássad!

Nos, akkor sokan nem látták... ;)
"once a scanlater, always a scanlater"

Nem elérhető gabo

• Magneto
« Válasz #821 Dátum: 2016. November 08., 21:39:35 »
A NewGen-en tudtommal nincs fent a teljes sorozat, csak pár random rész... talán ezért. De ha tévedek, javíts ki  :nezze:

De fent van, csak be kell jelentkezni,hogy lássad! Az első válaszod, egy bizakodó, jó hír. A borítókat átböngészve a Semic szinte semmit nem haszált belőle, csak a vége felé!  :(

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #820 Dátum: 2016. November 08., 20:34:48 »
2 kérdésem lenne: Nem gondolkodtok a teljes sorozat  honosításán? Miért került fel ide is a NewGen után?

Nem elérhető gabo

• Magneto
« Válasz #819 Dátum: 2016. November 08., 17:04:42 »
Nekem is nagy kedvencem a mai napig a Teknőcök, ez volt az első képregény sorozat amit a legelejétől gyűjtöttem! A rajzfilm is nagyon tetszett, ami alapján a képregény első részei is készültek (vagy fordítva  :headscratch:) A borítókkal egyetértek, voltak jobbak is mint amiket a Semic használt, sajnos elég sok oldal is hiányzik amiket gondolom helyhiány miatt vágtak ki! 2 kérdésem lenne: Nem gondolkodtok a teljes sorozat  honosításán? Miért került fel ide is a NewGen után?

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #818 Dátum: 2016. November 07., 22:06:12 »
Kísértetesen hasonlít arra, amit keresek, szerintetek?

Szerintem az lesz. Későbbi kötetekben már hivatkoznak rá, hogy tartalmazza az Archie sorozat (magyar semic-es kiadás) ikszedik számait, de alighanem találsz majd mellette a kiegészítő Teknőc sorozatokból is részeket.

http://www.idwpublishing.com/product/teenage-mutant-ninja-turtles-adventures-vol-9/

Kár, hogy a Semic nem minden esetben az eredeti borítókat használta fel, itt lehet szemezgetni, milyenek lettek volna:

http://comicvine.gamespot.com/teenage-mutant-ninja-turtles-adventures-39-united-/4000-123717/

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
    • http://halozsak.tlof.hu
« Válasz #817 Dátum: 2016. November 07., 09:52:42 »
Igen, ez az Archie-féle adaptáció reprintje, ebből jelent meg idehaza. A Mirage-féle az az eredeti sorozat, ami sokkal véresebb volt az általában ismert TMNT-nél, mivel egy az egyben egy Frank Miller paródiaként indult.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető SwitcX

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #816 Dátum: 2016. November 07., 09:27:11 »
Most felkerült az oldalra a régi Teknőcök sorozat. Először is köszönöm, nagy kedvencem a mai napig.  :worship: Másodszor pedig, szeretném beszerezni ezt a sorozatot angolul, lehetőleg tpb-ben.
Nehéz beazonosítani, Mirage Studios / Archie Adventures Series, van itt minden.
Találtam egy olyan kiadást, amit az IDW kezdett el még 2012-ben, http://www.bookdepository.com/Teenage-Mutant-Ninj-Turtles-Adventures-Volume-1-Steve-Lavigne-Dave-Garci-Beth-Mitchroney-Ken-Mitchroney-Christy-Marx-David-Wise-Larry-Parr/9781613772898?ref=grid-view Teenage Mutant Ninja Turtles Adventures címen. Kísértetesen hasonlít arra, amit keresek, szerintetek?
Már a magyar 33. részt is Chris Allan rajzolta, imádom, nagyon karakteres. A borítókat elnézve elég sokáig ő rajzolta a füzeteket.

Nem elérhető AdamK88

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #815 Dátum: 2016. Szeptember 29., 15:32:45 »
Nyugi, nem végzi kukában a sorozat, csak kicsit besűrűsödtek a tennivalók, és emiatt - részben ugyanazért, amiért a Transformers is - kényszerpihenőre ment a széria. Ennek ellenére legkésőbb a jövőévtől vissza szeretném hozni, ahogy más parkolóra került sorozatokat is.

Köszönöm szèpen a vàlaszt! :)

Nem elérhető Aldarion

• Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #814 Dátum: 2016. Szeptember 29., 08:12:52 »
Nyugi, nem végzi kukában a sorozat, csak kicsit besűrűsödtek a tennivalók, és emiatt - részben ugyanazért, amiért a Transformers is - kényszerpihenőre ment a széria. Ennek ellenére legkésőbb a jövőévtől vissza szeretném hozni, ahogy más parkolóra került sorozatokat is.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető AdamK88

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #813 Dátum: 2016. Szeptember 29., 07:47:21 »
Szeretnèk èrdeklödni, hogy John Carter-neck minor lesz folytatàsa? Vagy ha nem lesz, akkor hol  tudnàm tovàbb olvasni? Elöre is köszönöm a vàlaszt!

Nem elérhető turkia

• Wookie
  • Spock
« Válasz #812 Dátum: 2016. Augusztus 26., 11:27:05 »
Most olvasgattam egy régi Robotzsarut, amiben Murphy valami dínóval harcol.
Megnéztem, '92-es, tehát a Jurassic Park előszele idején. Az előszóban utalnak is rá, hogy divatosak a dínók.
A rajzolót meg Alan Grantnek hívják, aki pedig a Jurassic Park főszereplője (Sam Neill).
Anno a Friderikusz Show mutatott be ilyen összeesküvés-elméleteket.  :)
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Zerit

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #811 Dátum: 2016. Április 22., 14:13:22 »
gajra készül menni - pontosjével
gyengéd barbár

Nem elérhető AdamK88

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #810 Dátum: 2016. Április 22., 10:16:17 »
Semmi baj! Előfordul bárkivel!
Köszönöm szépen a választ! Várok türelemmel :)

Nem elérhető Aldarion

• Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #809 Dátum: 2016. Április 21., 21:20:56 »
Sajnos kicsit összeszaladtak a dolgaim, a munka, az egyéb dolgok, plusz még a laptopom is galyra készül menni, és még nem volt érkezésem megcsinálni. Reményeim szerint azért májusra lecsengenek a dolgok és az Alakváltók mellett John Carter is visszatér az oldalra, addig viszont türelmet kérnék. Köszi!
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető AdamK88

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #808 Dátum: 2016. Április 21., 13:45:37 »
Tisztelt HZS adminok!

Szeretnék érdeklődni, hogy mikor várható John Carter újabb kalandjának megjelenése?

Választ előre is köszönöm! :)

Nem elérhető SithLord

• Star Wars Őrült
  • Galactus
« Válasz #807 Dátum: 2016. Március 08., 08:23:27 »
Üdv! De jó,hogy újra folytatódik a Gears of War,köszönet érte Aldarion!!! :worship:

Nem elérhető keildavid

• HZs imádó
  • *
« Válasz #806 Dátum: 2016. Március 07., 20:10:15 »
Ebbe a topicba hosszú idők óta nem volt hozzászólás, így én el is kezdem.
Gears of War - Fogaskerekek 15.: Hű de milyen régen volt, és végre itt van a folytatása.(Micsoda véletlen, pont a születésnapomon volt és ma el is olvastam.)
Az jó hír, hogy e Gears of War is folytatódni fog.
Így most van kettő Sci-Fi sorozat is, ami mostanában sorra került. A Gears of War és a Mars hadura.
A Mars hadura is milyen jó sorozat. Ebbe a sorozatba a folyamatosan csakúgy haladnak a történetben az események. És ez még csak a kezdet.
Köszönöm Aldarion a Gears of Wart és a Mars Hadurát! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető AdamK88

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #805 Dátum: 2015. Február 13., 22:22:00 »
Talgaby! Köszönöm újfent a választ! :)

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #804 Dátum: 2015. Február 13., 10:13:31 »
Oké, megtaláltam. Ezzel még tuti várnunk kell, mert ebbe a minőségbe én be nem írok többé. Talán egy nap az Empire csapat csinál majd belőle egy használható (digitális) szkent.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #803 Dátum: 2015. Február 12., 21:31:55 »
Hm, ránézek akkor. Bár mostanság épp kifelé szállok az aktív honosításból, de hátha van olyan jó, mint az első mini volt.

Nem elérhető AdamK88

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #802 Dátum: 2015. Február 12., 21:29:12 »
Kedves Talgaby! Köszönöm válaszodat :)
Kis kutatás után, megtaláltam a piratebay-en a folytatást. Mind a hat rész fent van, de most valahogy az oldal befagyott és nem tudok eljutni a letöltő linkig :)

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #801 Dátum: 2015. Február 12., 16:55:57 »
Állítólag végül elkészült egy totál új gárdával a 2008-as remake folytatása, de én sohasem találkoztam vele. Azon kívül egy antológia HC-t adtak ki előzménytörténetekkel, de annak nem létezik szkenje.

Nem elérhető AdamK88

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #800 Dátum: 2015. Február 12., 16:39:27 »
Tisztelt Adminok, fordítok! Szeretnék érdeklődni, hogy a Flash Gordon-nak lesz-e folytatása? Mert kiskölyök korom óta oda vagyok Flash Gordon-ért, és az Ardden Entertainment által kiadott verzió nagyon elnyerte a tetszésemet. És érdeklődnék, hogy várható-e, hogy folytatjátok a képregény fordítását?

Ja és köszönet a Buck Rogers-ért! Életem egyik legjobb képregényét olvashattam :)

Nem elérhető keildavid

• HZs imádó
  • *
« Válasz #799 Dátum: 2015. Február 08., 15:03:10 »
Buck Rogers: Jó volt elolvasni minden részét. És látom, hogy végül ugyan befejeződött a sorozat, de még lenne folytatása, ami sajnos nincsen.

Aranyváros 1-6.: nemrégen elolvastam az 1-5. számot, és végül itt van a 6. része és el is olvastam. Tetszett ez a remek francia sci-fi képregény. Érdekes volt, hogy több szálon is futott az esemény. A rejtélyes hullarabló Sakálról is kiderült, hogy ki volt valójában.
Ezer köszönet érte! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Gorgonita

• Superman
« Válasz #798 Dátum: 2014. November 27., 19:52:28 »
Nagy-nagy köszönet, amiért lefordítottátok a Dynamite féle Buck Rogers sorozatot!  :worship:
Kár hogy nem folytatódik, de már másik kiadónál (Hermes), más íróval (Howard Chaykin), más stílusban él a legenda tovább...

Nem elérhető Gorgonita

• Superman
« Válasz #797 Dátum: 2014. Október 23., 17:44:49 »
Köszönet a Buck Rogers újabb részéért! :worship: