Szerző Téma: Fantasztikus Négyes  (Megtekintve 243594 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2052 Dátum: 2022. Augusztus 20., 14:21:59 »
Nem is tudom már melyik X képregényben volt egy sztori... Meghalt egy X-Man, azt hiszem Vészmadár, és a lánya közönyösen ült az Új mutáns/X Generáció/mittudomén melyik csoport tagjaként a tévé előtt, és jöttek a társai, hogy vigasztalják, mire ő megvonta a vállát, és közölte, hogy srácok, ez az X-Men, apu biztos fel fog támadni...

Nem tudom, ki olvassa mostanában az X-Ment, de ez az idézet ma különösen aktuális. Lévén most halhatatlanok.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2051 Dátum: 2021. December 30., 09:17:43 »
Na már nagyon régi téma, de Farek, én is ezt gondoltam. Mikortól bejön a mester-dolog, valahogy nem életszerű. Bár Fátum a Galactus perben is utal egy ilyen dologra Dr. Strange kapcsán, mikor morfondírozik magában, hogy kínzó számára a gondolat, hogy bárkit is mesterének ismerjen el, de az okkultizmus fontos lenne a hatalma további megerősítéséhez.
Amúgy érezhető, hogy egy adott író kedveli-e Fátum karakterét, vagy nem, mert annak fényében időnként hol Fáti, hol Reed tűnik okosabbnak.  :m-doom:
Örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül.  ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2050 Dátum: 2021. December 25., 19:06:46 »
Pedig nagyon egyszerű, általában ami lekerül az oldalról, az a legtöbb esetben azért van, mert meg fog jelenni nyomtatásban. Így ezek a füzetek is.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2049 Dátum: 2021. December 25., 18:19:31 »
Röviditett verzióban megfogalmazva, mert biztos hogy korábban már kérdés volt, láttam is hogy feltették, aztán egy "csak"-kal le lett zárva a téma, de

az F4 "közepe" miért került le az oldalról? Megtalálom még bárhol máshol a neten? Most az új 40-es résznél néztem, hogy utána már kb a 360-ik van fent. Mi történt a 70-es,80-as évekkel?

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2048 Dátum: 2021. Július 20., 13:57:39 »
Hickman egy teljesen más nagy Fátum-sztorit tervezett, ami a Secret Warba futott ki nagyon sok évvel később, így figyelmen kívül hagyta a teljes Millar-érát a legelső sztoriszálat (Alyssa Moy és Új-Föld, meg a jövőből jött Oltalmazók) kivételével. Olyan, mintha csak az történt volna meg, minden utána lévő sztori semmis.
Helyes. Nevetséges volt az egész. Számomra ott vált hiteltelenné az egész, amikor Fátum kijelenti, hogy jön a mestere, majd pedig térdet hajt előtte. Fátum. Térdet hajt. Az, aki nekiment már a Túlontúlinak is. Szóval elmegy Millar a fenébe.

Na már nagyon régi téma, de Farek, én is ezt gondoltam. Mikortól bejön a mester-dolog, valahogy nem életszerű. Bár Fátum a Galactus perben is utal egy ilyen dologra Dr. Strange kapcsán, mikor morfondírozik magában, hogy kínzó számára a gondolat, hogy bárkit is mesterének ismerjen el, de az okkultizmus fontos lenne a hatalma további megerősítéséhez.
Amúgy érezhető, hogy egy adott író kedveli-e Fátum karakterét, vagy nem, mert annak fényében időnként hol Fáti, hol Reed tűnik okosabbnak.  :m-doom:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2047 Dátum: 2021. Május 11., 22:54:22 »
A Frike Comics gondozásában megjelenik a Fantasztikus Négyes kalandjai. Az első szám 84 oldalas.

https://www.szukits.hu/kepregeny/11034-fantasztikus-negyes-1-kepregeny.html

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2046 Dátum: 2020. Július 07., 08:41:21 »
A DeFalco korszakra gondolsz? Azt egyelőre nem tervezzük folytatni. Egyrészt nincs rá honosító, másrészt a Kingpin tervez kiadni belőle, és ameddig nem tudjuk, hogy mik fognak megjelenni onnan, addig nem akarunk felesleges munkát beleölni.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2045 Dátum: 2020. Július 06., 17:09:06 »
Nem tervezzük honosítani, mert anno a Marvel Extrában megjelent. Majd amikor eljutunk odáig, az a verzió fog kikerülni.

Áhá. És a Newgenen megjelent számok?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2044 Dátum: 2020. Július 06., 14:24:34 »
Nem tervezzük honosítani, mert anno a Marvel Extrában megjelent. Majd amikor eljutunk odáig, az a verzió fog kikerülni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2043 Dátum: 2020. Július 06., 11:47:07 »
A John Byrne féle F4 maradék három száma ki fog kerülni?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2042 Dátum: 2020. Március 16., 17:45:55 »
Hickman egy teljesen más nagy Fátum-sztorit tervezett, ami a Secret Warba futott ki nagyon sok évvel később, így figyelmen kívül hagyta a teljes Millar-érát a legelső sztoriszálat (Alyssa Moy és Új-Föld, meg a jövőből jött Oltalmazók) kivételével. Olyan, mintha csak az történt volna meg, minden utána lévő sztori semmis.
Helyes. Nevetséges volt az egész. Számomra ott vált hiteltelenné az egész, amikor Fátum kijelenti, hogy jön a mestere, majd pedig térdet hajt előtte. Fátum. Térdet hajt. Az, aki nekiment már a Túlontúlinak is. Szóval elmegy Millar a fenébe.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2041 Dátum: 2020. Március 16., 07:53:34 »
Hickman egy teljesen más nagy Fátum-sztorit tervezett, ami a Secret Warba futott ki nagyon sok évvel később, így figyelmen kívül hagyta a teljes Millar-érát a legelső sztoriszálat (Alyssa Moy és Új-Föld, meg a jövőből jött Oltalmazók) kivételével. Olyan, mintha csak az történt volna meg, minden utána lévő sztori semmis.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2040 Dátum: 2020. Március 14., 15:02:00 »
Pedig józan ésszel úgy gondolnám, hogy ez elég jelentős dolog, hogy legalább valami magyarázatfélét dobjanak róla. Dehát egy ideje már a Marvel se a következetességről és a logikus lépésekről híres. :/
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2039 Dátum: 2020. Március 14., 12:37:01 »

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2038 Dátum: 2020. Március 14., 09:03:07 »
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem Doctor Dommal kapcsolatban.
Kiolvastam mostanság a Millar, Hitch érát (554-569) és a Fantastic force v2-t is. Doomot ebben a történetszálban Halál Márki visszaküldi úgy 3-5 millió évet az időben. Megerősödik, megváltozik, túléli, és elszegődik újra Halál márki szolgájának. Mielőtt vissza lett küldve az időben, csak szimplán veszélyes volt, én úgy tudom, az intelligenciája meg a páncélja miatt, és minimális varázserővel rendelkezett. Utána viszont Halál márki mellett túlélt néhány millió évet, és olyan ereje volt, hogy bolygókat volt képes elpusztítani.
A kérdésem az, hogyha kb hallhatatlan volt, és ilyen ereje volt, akkor az a Millar - Hitch éra után hová tűnt? Egyszerűen elfelejtették az erejét? Vagy volt erre valami magyarázat?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2037 Dátum: 2019. Október 23., 12:16:03 »
Pont tegnap olvastama PPP 48-as számát amiben említik, hogy az a sztori amikor a Fáklya leégeti az egyetemet ki lesz adva! Gondolom ez lehet a lekerülés oka!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2036 Dátum: 2019. Október 22., 18:19:53 »
Mert szeretünk gonoszak lenni.  :hehe:
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2035 Dátum: 2019. Október 22., 10:32:12 »
Mert lekerültek az oldalról.  ;)

Vajon miért?  :whistle: :whistle: :whistle:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2034 Dátum: 2019. Október 22., 05:55:38 »
Mert lekerültek az oldalról.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2033 Dátum: 2019. Október 21., 10:37:55 »
Srácok az F4 357-360-ig lévő számait mért nem tudom elérni?

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2032 Dátum: 2019. Szeptember 17., 09:19:55 »

Mindketten tévedtek.
Ő az igazi Dredd Bíró :brow::


 :D Hú, de imádom a Ragadozót is! Arnie-val persze. A kettőbe is hívták félig-meddig, de mivel a lényt kivették a dzsungelből, Arnie megmondta, be fog fuccsolni. A gárdával ezek után nem is volt túl jóban, megsértődnek Schwarzira.
(Mint mikor Horthy megmondta Hitlernek a háború elején, hogy a flotta hiányosságai miatt elveszítheti a háborút.  :cool: )
Maga a film még nem is olyan rossz, mint lehetett volna (főleg, ha ma csinálták volna, huh), de azért Danny Glover ZS kategória Arnoldhoz képest. Főleg akkor.
Más: múltkor néztem Dredd figurát, találtam egyet, lehet, hogy be kéne szerezni egy ilyet:

https://action-figure-district.de/vts-justice-judge-judge-dredd/
Levehető sisak  :D, alatta totál felismerhető Stallone és igazi ruha van rajta.

"Nem uram, nem láttam, hogy már megint a babáival játszott."  ;D

One Above All? Köszi, nem hallottam róla, utána is nézek most!!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2031 Dátum: 2019. Szeptember 16., 19:19:07 »
A Dredd bíró meg egyenesen egyik kedvenc, a kilencvenes évek esszenciája az a film. "Én vagyok a rend!"
Egy jó tanács: ha jót akarsz magadnak, soha, egyetlen keményvonalas Dredd rajongó előtt ne említsd meg ezt a filmet. És azt a szentségtörést, ami Sly elkövet benne, amikor LEVESZI A SISAKJÁT!!! Sacré bleu!  :brow: Dredd ilyet soha, soha nem tenne. Még a kórházi ágyon is sisakban fekszik.
A Bones doktor-féle  ;D Dredd változat sokkal hűségesebb az alaphoz.

Mindketten tévedtek.
Ő az igazi Dredd Bíró :brow::
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2030 Dátum: 2019. Szeptember 16., 15:52:12 »
Köszi! Van egyértelmű válasz arra, hogy ki, vagy mi a legerősebb lény a Marvel univerzumban? Ők ketten együtt?
Gyerekkoromban a Túlontúlit tartottam a létező legerősebbnek.  ;)
Egy mindenek felet (One Above All). Gyakorlatilag ő feleltethető meg Istennek a Marvelnél. Persze a legerősebb mindig az aktuális főszerkesztő.  :hehe: :hehe:
Igen, a lebutítás előtti Túlontúlit én is nagyon magas polcra raktam.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2029 Dátum: 2019. Szeptember 16., 15:37:54 »
Elképzelhető, hogy a Galactus-trilógia lekerült? Persze nem panaszkodom.

Melyik?

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2028 Dátum: 2019. Szeptember 16., 15:23:04 »
Köszi! Van egyértelmű válasz arra, hogy ki, vagy mi a legerősebb lény a Marvel univerzumban? Ők ketten együtt?
Gyerekkoromban a Túlontúlit tartottam a létező legerősebbnek.  ;)
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2027 Dátum: 2019. Szeptember 16., 15:10:42 »
Öröklét az egyik idővonal terének manifesztációja, Végtelen pedig az időé. Együtt alkotják a normál téridőt. Mindkettő tudattal bíró elvont fogalom.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2026 Dátum: 2019. Szeptember 16., 14:34:56 »
Ez az Öröklét játszik valahol még valamilyen szerepet? Ő a Marvel-univerzum teremtője? Tehát elvileg a legerősebb lény lehet?
Nem. Stan Lee az általunk ismert és szeretett Marvel univerzum teremtője.  :hehe: :hehe: :hehe:

Oké, ő sem, de semmi gond. Viccet félretéve Öröklét sok helyen nagyon komoly szerepet játszik, de főleg kozmikus léptékű történetekben. Ő maga a mi világunk, legalábbis annak egyik aspektusa. Az ott vele együtt szereplők is benne élnek, az ő részei. Komolyan.
De nem ő a legtáposabb, neki is van főnöke, és még annak is van főnöke. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2025 Dátum: 2019. Szeptember 16., 13:59:48 »

Tudom-tudom, hogy a képregényhez jobban tartja magát, meg a sisakot is értem, de  őszintén megmondva, nekem Sly egy k.rva könnyed,  pörgős, laza, habkönnyű filmet dobott össze sisak ide, vagy oda.
A páncélja meg Karl Urban-nak nem jó, nem képregényhű!  :D

Stallone ellenben sokkal jobban hasonlít az eredetire. Arról nem beszélve, hogy Karl Urban szerintem fizikailag jobb esetben csak átlag (magyarul a ruhája a válltömés ellenére is csak "tehénen a gatya") és a játéka annyi, hogy komikusan és életszerűtlenül lefelé biggyeszti a száját. Oké, mondjuk bármiféle "játékról" beszélni azért ilyen Urban, meg Stallone kategóriájú arcok terén elég merész, bevallom, de számomra Stallone mégis hitelesebb. Rob Schneider mondjuk kb olyan szimpi nekem, mint Martin Lawrence, oda azért kell egyfajta mártíros türelem. A Dredd-ben meg ott az a "Mama", aki a Terminator sorozatban is megmutatta már egyszer, mi a színészet. Bánatos fapofa ilyen kamu komolykodós, rejtélyesnek tűnni akaró félmosollyal. Persze simán sz.r.
Szóval bizonyos szinten mindkét film "megtanít az alázatra", nem tartom rossznak a Dredd-et sem, jó kis akciófilm (mondjuk sztorija annyi, mintha az Underworld Vérözön, meg bármelyik Transformers, vagy Jason Statham film írói összedugták volna a fejüket a best practice kapcsán), amit simán láttam már vagy ötször-hatszor, de nekem a '95-ös sokkal jobb.
Elvonatkoztatok a képregényhűségtől és csak önállóan a filmeket nézem. Ja és az eredetiben White Zombie-tól a Super-Charger Heaven...óóó.  :brow:


Na meg Galactus!! Ugye-ugye?!

"-Fogd le a kezét!
- Milyen kezét??? Egy lebegő gömb, tucatnyi csáppal!!!
- Miről beszélsz? Nagy gázgömb, villogó flitterekkel!"

-SRÁCOK, TI KIRŐL BESZÉLTEK?!

Mert pontosan, mi van, ha nem humanoidnak látja, vagy valamiért egy teljesen más fizikai megjelenés, amire egy csoport mondjuk egyik tagja sem ismer rá a többi tag elmondása alapján.


Erről jut eszembe, mit felejtettem ki az előző írásból:
Ez az Öröklét játszik valahol még valamilyen szerepet? Ő a Marvel-univerzum teremtője? Tehát elvileg a legerősebb lény lehet?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2024 Dátum: 2019. Szeptember 16., 13:18:26 »
A füzet (azt hiszem) 45. oldalát (mikor több szemen át mutatják Galactust) rengeteget néztem kicsiként, volt, amelyik ábrázolás tetszett, volt, amelyik nem. Pl sokat gondolkodtam azon, hogy az a faj, amelyik Galactust egyszemű kocsonyának látja (jobb fent), akkor az fizikailag is más módon tudna vele érintkezni? Pl az a faj nem lát antennát Galactus fején, akkor pl le se tudná törni? Ott van az antenna fizikai valójában, vagy nincs? Vagy ha ebből a természeti erő dologból indulunk ki, Galactust meg se lehetne érinteni, mert csak egy testetlen entitás? Akkor a Lény hogy csúzlizta ki?
 Szóval ezt mindig ellentmondásnak találtam. :headscratch:
Ezt annak idején szerintem már egyszer én is felvetettem itt. És hasonlóan marhaságnak tartom. Oké, jól hangzik, csak baromság. Mert egészen addig nagyjából rendben van, hogy a népek szövetkeznek ellene, de azért kíváncsi lennék egy ellene vezérelt összehangolt akcióra, ha nem csak alapvetően humanoid fajok dolgoznak össze:

- Fogd le a kezét!
- Milyen kezét??? Egy lebegő gömb, tucatnyi csáppal!!!
- Miről beszélsz? Nagy gázgömb, villogó flitterekkel!
- Fiúk, mit szívtatok??? De mindegy is, csak azt áruljátok el, a három közül melyik fejét vegyem célba???

Szóval számomra innentől kezdve elég nevetséges ez az elképzelés. Ráadásul szűklátókörű, nyilván csakis humanoid léptékkel elképzelni a dolgokat.

A Dredd bíró meg egyenesen egyik kedvenc, a kilencvenes évek esszenciája az a film. "Én vagyok a rend!"
Egy jó tanács: ha jót akarsz magadnak, soha, egyetlen keményvonalas Dredd rajongó előtt ne említsd meg ezt a filmet. És azt a szentségtörést, ami Sly elkövet benne, amikor LEVESZI A SISAKJÁT!!! Sacré bleu!  :brow: Dredd ilyet soha, soha nem tenne. Még a kórházi ágyon is sisakban fekszik.
A Bones doktor-féle  ;D Dredd változat sokkal hűségesebb az alaphoz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #2023 Dátum: 2019. Szeptember 16., 12:58:14 »
Sepi, köszönöm a Marvel Extra 17. számát! :worship:

Az X-Men történetből a liftes mészárlás és Mr. Sinister nyitójelenete, ahogy a székben ül, a mai napig kristálytisztán él a fejemben.
A rajzok itt kicsit érdesebbek, mint amit a legjobban szeretek.

F4: nagyszerű történet, nálam dobogós a sztori. Inkább felnőttként tűnt fel ez a John Byrne-szál a történetben, meg az ezer név, akiket még beleszőtt.  ;) Csinált ilyet máskor is az író, vagy itt ez különlegesség? Érdekes ötlet, lehet hogy én is beleírnám magamat, ha ilyen sztorikat hoznék tető alá.  :cool:

Gyerekként Gladiátoron mosolyogtam mindig, hogy milyen furcsa a haja, aztán utána megtudtam, hogy ő elvileg egy elég erős karakter, harcolt Thor ellen is, stb. Ennek ellenére most is nevetségesnek találom.

A füzet (azt hiszem) 45. oldalát (mikor több szemen át mutatják Galactust) rengeteget néztem kicsiként, volt, amelyik ábrázolás tetszett, volt, amelyik nem. Pl sokat gondolkodtam azon, hogy az a faj, amelyik Galactust egyszemű kocsonyának látja (jobb fent), akkor az fizikailag is más módon tudna vele érintkezni? Pl az a faj nem lát antennát Galactus fején, akkor pl le se tudná törni? Ott van az antenna fizikai valójában, vagy nincs? Vagy ha ebből a természeti erő dologból indulunk ki, Galactust meg se lehetne érinteni, mert csak egy testetlen entitás? Akkor a Lény hogy csúzlizta ki?
 Szóval ezt mindig ellentmondásnak találtam. :headscratch:

'95 ősze. A lény, Az első lovag, Waterworld, Dumb és Dumber,  Rettenthetetlen,  majd karácsony előtt a Dredd bíró. Az első kettőt leszámítva igazi klasszikusoknak tartom ezeket, manapság is megnézem, ha tv-ben adják. A Dredd bíró meg egyenesen egyik kedvenc, a kilencvenes évek esszenciája az a film. "Én vagyok a rend!" Vass Gábor amúgy köröket ver Stallone hangjára, a magyar itt is jobb, mint az eredeti. Mafilm Audio Kft, Lakos Éva.  :nezze:
Még az akkoriban ismeretlen Kamarás Iván is szinkronizál kb 4 mondatot.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség