Azt jelenti, hogy a logót megtervezték és megrajzolták még jó hét évtizede. Azóta persze van vektorosítása, de a magyar logók is tudomásom szerint többnyire ugyanígy megrajzoltak voltak.
A történetnél pedig még abból a korból van, amikor a szöveget szó szerint kézzel írták: leült a beíró a rajzlap elé egy tustollal és kézírással beleírta a szövegeket.
Ilyen esetekben általában közelítünk fonttal, kivéve persze ha valakinek van ideje, az megrajzolhatja vektorosan. A Magic Hourglass viszont már modern felirat, számítógéppel rakták bele. A pontos betűtípust azonban beazonosítani nem lesz egyszerű még gépi felismeréssel sem.
És ahogy zozi mondta, van egy fontcsomagunk, abban van sokféle. Az általam használt Dagobert-logó is onnan van, de a belső címfeliratra is biztos találsz egy közelítőt. A Magic Hourglass jó kérdés, de a HZsT, HZsW vagy HZsX nevű fontok között elvileg mintha lenne egy ilyesféle.
Betűtípus-felismerésre ezen kívül javaslom a WhatTheFontot:
http://www.myfonts.com/WhatTheFont/Ide egy körülvágott (csak a szöveget tartalmazó) képet kell feltölteni, szóval a Paint vagy a Win7 esetében a Snipping Tool (magyarul talán Képmetsző) hasznos. Ám ilyen nagyon egybeérő, eleve kicsi képek esetén még az is simán feladhatja a harcot. A másik eset ilyenkor, hogy az ember felmegy a dafontsra és/vagy a 1001freefontsra, és szemmel megpróbál hasonlót keresni.