Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1086619 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #104 Dátum: 2004. Október 19., 00:34:23 »
A MoziNet tényleg jó! Én is csak ajánlani tudom mindenkinek!
 

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #103 Dátum: 2004. Október 19., 00:31:00 »
Nem tudom olvasta-e valaki közületek a KNet híreit kb. 1 hónapja? ott volt, hogy a MoziNet magazinban minden hónapban lesz kult-képregény ismertető...szeptemberben az Ennis-Dillon féle Punisher-ek voltak terítéken, most Hellboy a soros...az újság nincs 300 Ft (DVD melléklet nélkül), és a filmkritikák is elég korrektek...
A mostani szám érdekessége még, hogy van 1 rész a Pókember 2 filmből, ami benn van angolul, meg szinkronnal is...az a rész, amikor Jameson nevet keres Okinak...
Szóval, ha emlékeztek, akkor Hoffman 3. ötlete az volt, hogy "Dr. Hóhér", erre Jameson valami olyasmit mond, hogy "Nem is rossz! De kegyetlen."....Nos...ez angolul így hangzik:
Hoffman: "Dr. Strange."
Jameson: "That's pretty good. But it's taken."

Ezt sem sokan értenék...  

Van még 1 hatalmas poén az 1-ik cikkben...filmes crossoverekről van szó...a cikk zárómondata: "A keresztezési özön azonban a fércművek veszélyét is erősen magában rejti, legrettentőbb rémálmainkban pedig már a Bobo vs. Góliát riasztó képsorai is felsejlettek..."
Hatalmas

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #102 Dátum: 2004. Október 18., 15:59:33 »
   A Pieces is nagyon jó.    
    és a Bitter End.              
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 18., 21:22:49 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #101 Dátum: 2004. Október 18., 14:56:59 »
Idézet
Subject no Change?  Te miről beszélsz?
a 14. számot is leszetted?: Noots.
Megvan az egész...nálam 16 számos, az uccsó 3 bónusz, és a Subject to change az utolsó.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #100 Dátum: 2004. Október 18., 14:55:06 »
Igen hatalmasat alkottak +int.
A no reason elején az az üvöltés... apám!!
+ a :hey, hey  
A theres no solution is nagyon jó. Főleg mikor halk rész után: derz no szolúsön.
a 88 vége nem teccik kicsit, de az nem rossz mikor a másik gitáros és a basszeros a háttérben: I'm losing control.
Ami nem annyira jön be mint a többi (ami nálam azt jelenti hogy csak 90%os  )
Sleeping Away.
Subject no Change?  Te miről beszélsz?
a 14. számot is leszetted?: Noots.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #99 Dátum: 2004. Október 18., 14:48:18 »
Porthos! Letöltöttem az új Sum 41 albumot...nekem bejön...különösen jó az Intro,  a We are all to blame, a There's no solution, a 88 (erről a számról jut eszembe...ezek nem neonácik? ), a Subject to change, de a személyes kedvenc a No reason
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 18., 14:49:07 írta szam42 »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #98 Dátum: 2004. Október 17., 18:27:59 »
Szam42 : Ezt a zenét nem lehet felülmúlni!!!!!!!        

Köszi az infót elgerjedek arrafele, hátha látok pár képet...

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #97 Dátum: 2004. Október 17., 18:22:54 »
Idézet
Az egyik BATMAN. Emlékeztek még a sorozatra?
Naná...a zenéje télleg elég súlyos volt...ezért meg is van...akinek kedve támad, itt meghallgathatja...

Idézet
nem jelent meg képregényben az Alone in the dark?
Az Image kiadónál megjelet egy one-shot.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #96 Dátum: 2004. Október 17., 17:53:50 »
Megint a múltba tekintek, két apró dolgot kiemelve. Az egyik BATMAN. Emlékeztek még a sorozatra? Arra amelyikben lila harisnyában nyomott és az ütések képregényes rajzos Bang, Ouch, Chrash és egyéb feliratokban villantak elő? No és a zene  Ez most onnan villant be, hogy sikerült egy havernál megnéznem néhány részt. Nos többet nem is bírtam volna. Nagyon kemény a sorozat. De ugyanakkor bármennyire bárgyú is, nekem nagyon bejön.

A másik az ALONE IN THE DARK. Mind a mai napig újra és újra végigjátszom a történetet pc-n. Az első rész hihetetlen hangulata teljesen lenyűgöz.Nem kell hozzá 3d csúcs mega gép, de mégis élmény bele a játék. Egy ideje már dolgoznak a filmes megvalósításon is, sőt mintha fél éve láttam is volna róla egy előzetest, de kicsit félek tőle, hiszen a 20-as 30-as évek hangulata nélkül lehet, hogy nem lesz az igazi. És itt tennék fel egy kérdést a Horror részleg munkatársaihoz, hogy esetleg nem jelent meg képregényben az Alone in the dark? Valamilyen történet formájában?

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #95 Dátum: 2004. Október 12., 22:13:08 »
Még Dein Cain-nek is hosszú évekre volt szüksége, hogy elfogadjam és megszeressem, mint Superman-t. De azért ő elérte, igazán nagyon szeretem őt is.

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #94 Dátum: 2004. Október 12., 11:03:01 »
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 12., 11:04:13 írta szam42 »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #93 Dátum: 2004. Október 11., 22:14:56 »
én is sajnálom...   nagy tartása volt, az biztos... méltósággal viselte az állapotát. egy külföldi rajongói honlapon volt egy idézet,a "Superman halála" történetből, Reeve halála kapcsán:

Idézet
"But most will remember this sad day as the day the proudest, most noble man they ever knew finally fell. For those who loved him -- one who would call him husband, one who would be his pal, or those who would call him son -- this is the darkest day they could ever imagine. They raised him to be a hero: to know the value of sacrifice, to know the value of life. And for those who served with Superman in the protection of all life comes the shock of a failure: the weight of being too late to help. For a city to live, a man had given his all and more. But it's too late. For this is the day that a Superman died." - Superman #75, 1992 (written by Dan Jurgens)

kicsit szívszorító ezt így olvasni, hogy egy igazi ember ment el.  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 11., 22:19:18 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #92 Dátum: 2004. Október 11., 19:44:31 »
Sziasztok.

Hát igen. Nagyon magasra tette a lécet, mint superman. Azt hiszem hiába csinálnak majd csili-vili szuper látványos filmeket supermanról, azt hiszem eleve bukásra vannak ítálve, mert a nagy elődhöz fogja mindenki őket hasonlítani, és annak bája, frissessége, őszintesége nem ismételhető.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #91 Dátum: 2004. Október 11., 19:25:39 »
Nagy kár érte, igazi Superman maradt élete végéig.      
Respect.  

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #90 Dátum: 2004. Október 11., 13:40:04 »
Kár érte, egy perc csend.  





Akkor egy szebb hír: az új Superman rendezője nem a Charlie angyalais McG, hanem az X-Men dirigálója, Bryan Singer, és az is fixnek tűnik, hogy az új Superman nem Nicholas Cage kék-fehér jelmezben.  
(Bár gondolom, tudtátok)

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #89 Dátum: 2004. Október 11., 08:50:43 »
Sajnos a mai napot egy szomorú hírrel kell kezdenem.

Vasárnap éjjel elhunyt mindannyiunk kedvenc Supermane, Christopher Reeve. 52 éves volt.

Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #88 Dátum: 2004. Október 07., 11:07:37 »
Igen sokan kiemelték...megkeresem melyik oldalon van fenn, aztán ide linkelem mindenki okulására

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #87 Dátum: 2004. Október 07., 01:45:03 »
Idézet
Szóval pasi fekszik, csaj ugrándozik rajta és ordibál: Nien, nein, nein

a magyar hangalámondás, kicsit unottan: Kilenc, kilenc, kilenc    
Ezt még Maksa Zoli is ellőtte a 'Vidióta lettem' című kabarékazettáján. Vagy valamelyik másikon  

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #86 Dátum: 2004. Október 06., 12:19:12 »
Idézet
Szóval pasi fekszik, csaj ugrándozik rajta és ordibál: Nien, nein, nein

a magyar hangalámondás, kicsit unottan: Kilenc, kilenc, kilenc   
Hahaha! Ez óriási!      Erről két dolog is eszembe jut. Az egyik, hogy nekem is van nagyjából 40-50 filmem még a hősidőkből, amikor bolhapiacokon lehetett felvetetni filmeket és mind alámondásos volt. Ezek közt van a Best, ami magyarul Szupersztárok akcióban címen futott, ha jól emlékszem. Ennek a hangalámondása kábé olyan, mintha valaki most ismerkedne a német nyelvvel, mert mikor kimondják a mondatot, a fordító egy csomó ööööö után kinyög valami negyed olyan hosszúságú nyersfordítást, nem beszélve a benne levő japán nevekről, na ott aztán azt mondja, ami jön!  
A másik meg, hogy volt egy Deadpool sztori, amiben egy német nőt kellett valamire rávennie erőszakkal (repülőt kellett vezetnie). A nő meglátta: -NEIN!
Deadpool ráugrik: - TEN! Oké, ez hülye vicc volt...
   
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 06., 12:20:50 írta kaine »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #85 Dátum: 2004. Október 06., 11:14:00 »
Nekem német film magyar hangalámondással xxx film élményem van, azt hiszem valahol a neten is fenn van ez a rész, mert klasszikus lett. Én is csak ezt a részét láttam, mert nem igazán köt le ez a mozikategória.  

Szóval pasi fekszik, csaj ugrándozik rajta és ordibál: Nien, nein, nein

a magyar hangalámondás, kicsit unottan: Kilenc, kilenc, kilenc    
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 06., 11:14:43 írta regnar »

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #84 Dátum: 2004. Október 05., 20:42:29 »
Idézet
asztá lá visztá pubácsek...
Ez a szlovák verzióban a legendássá vált  "Ahoj poplacsek!".  
Egyébként nekem a Gyaloggalopp van meg dupla DVD-n, orosz hangalámondással. Egy élmény, majd egyszer levetítem nektek!  

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #83 Dátum: 2004. Október 05., 09:42:14 »
Idézet
Idézet
egy LENGYEL hangalámondásos!!!
Nem tudom mennyire közismert ez a tény, én csak nemrégóta tudom, de nem fogjátok elhinni: Lengyelországban nem létezik szinkron! A tévében is, moziban is, minden "külföldi" film még mindig hangalámondással megy!!  
a horvátoknál sincs szinkron (meg a szerbeknél)l... ott meg minden feliratos (legalábbis pár éve még úgy volt)... a háború alatt volt érdekes... nem tudom honnan jutottak filmekhez de sztem nem foglalkoztak olyannal h szerzői jog...
amúgy:
asztá lá visztá pubácsek... (én is láttam asszem egy lengyel változatot... sztem kitaláljátok mi volt az:D )
I'll be back... soon...

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #82 Dátum: 2004. Október 05., 09:26:07 »
Elnézést  Sanchez JUAN Villa Lobos Ramirez, így már megfelel?
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #81 Dátum: 2004. Október 05., 09:07:36 »
Killjoy
Idézet
Sanchez Villa Lobos Ramirez

És hol marad a Juan ?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #80 Dátum: 2004. Október 04., 21:13:49 »
Van 1 ismerősöm ő félig lengyel, és ő mondott vmi hasonlót 1szer.
Durva  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #79 Dátum: 2004. Október 04., 21:09:43 »
Idézet
egy LENGYEL hangalámondásos!!!
Nem tudom mennyire közismert ez a tény, én csak nemrégóta tudom, de nem fogjátok elhinni: Lengyelországban nem létezik szinkron! A tévében is, moziban is, minden "külföldi" film még mindig hangalámondással megy!!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #78 Dátum: 2004. Október 04., 12:41:36 »
Értem...  

Azért köszi az infot. Most néztem meg a Movieweb-en hogy mikor jelent meg Hegylakó dvd. Elég sokszor, és elég vegyes extra kínálattal. Szóval nem lehet tudni, melyiket vették át az intercom-nál, vagy új kópiára húzták volna, némi kiadói jog vásárlással.

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #77 Dátum: 2004. Október 04., 12:10:04 »
A képpel nem volt bajom, maximum a szakállas technikai megvalósítások kiálltottak volna egy kis számítógépes tupírért, de végülis jó ez úgy ahogy van.

Extrák? Szinte semmi sajnos. Egy riport Christopher Lamberttel, egy előzetes, filmográfiák és az Intercom Legendák Klubja sorozatában megjelenő filmek előzetesei. Tehát gyakorlatilag szinte semmit nem kapunk

Az angol újrakevert hang, ha minden igaz, vagy 5.1 és DTS is, bár netes fórumokon már olvastam nagyon elmarasztaló kritikát a DTS hangsávról is. Nekem csak DD erősítőm van, így erről nem tudok érdemben nyilatkozni.

És hogy milyen hangsávok vannak? Hát ugye adott a két angol + egy kritikán aluli sztereo magyar + egy LENGYEL hangalámondásos!!! Újságmellékletként is fanyalognék ilyen paraméterek mellett egy lemezre, de így, hogy állítólag ez a LEGENDÁK KLUBJA!!! Pfffff....
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #76 Dátum: 2004. Október 04., 10:37:59 »
ohh a hegylakó. Az egyik film amelyiken megvolt az a bizonyos katarzis élmény. zseniális filmnek tartom...az egész hangulat, a szereplők, a zene..az egyik nagy kedvencem. Kár hogy a többi részt úgy "elviccelték".

De most akkor nagyon letörtem ha az Intercom itt is nyerészkedni akar és nem a minőségre hajt. Jó engem különösebben nem érdekel a magyar szinkron de ennek jó volt...nagyon.

Killjoy: és milyen a képminőség? Javítottak rajta, vagy meghagyták az eredeti kópiát, persze nem mintha zavarna milyen itthon VHS-en már rongyosra van nézve  , de azért érdekelne.

Az angol az eredeti hangja? úgy tudom coo-pordukcióban készült..voltak ott olaszok, franciák, angolok, meg azt hiszem németek is...vagy rosszul emlékszem? milyen hangsáv van még?

És extrák???? van? vagy megint egy lecsupaszított DVD jut el hozzánk...Mert az már egyenesen undorító, hogy a kedves Intercom nem tesz rá egy halom extrát a dvdkre. hogy lehet az, hogy külföldön teljesen mást kapok, mint itthon???

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #75 Dátum: 2004. Október 04., 09:24:16 »
Nem tudom hányan vagyunk, akiknek maradandó filmélményt nyújtott, amikor Connor MacLeod karjaiban meghalt Heather és felcsendült a Queen "Who wants to live forever" című száma, vagy amikor a szerelmes pár feje felett átugratott egy ló, és megjelent a fülbevalós Sanchez Villa Lobos Ramirez. Szerintem nem én vagyok az egyetlen. Így hihetetlen izgalommal vártam, hogy az Intercom Legendák klubja című sorozatában napvilágot lásson a Hegylakó első része. A film még ma is fantasztikus élmény, imádom. De ami egy kis keserű szájízt ad a dologhoz, az a magyar szinkron. Pár hete még azon bosszankodtunk, hogy a Star Warsra nem került magyar szinkron. Most pedig azon bosszankodom, hogy erre miért került. Felháborító, amit az Intercom művelt! A régi klasszikus szinkron (ahogy az be lett harangozva) de hogy ez azt jelenti, hogy néhol még az eredeti angol szöveg is ott marad a magyar szöveg MELLETT, vagy hogy az aláfestő zenék és jó néhány helyen a szöveg is KÖSZÖNŐ VISZONYBAN NINCS az eredetivel az botrányos. Ahogy azt egyik nagy kedvencem, Forrest Gump mondta: "Nem is tudok erről többet mondani." Az egyik szemem sír a másik pedig nevet. Sajnos ezt a filmet igen méltatlan köntösben Legendához méltatlan formában adta ki az Intercom. Viszont az eredeti angol hang igazi élmény, így aki hozzájut ehhez a lemezhez, az szerintem felejtse is el abban a pillanatban, hogy van a lemezen szinkron, mert hatalmasat fog csalódni. Viszont az eredeti hang és a viszonylag korrekt felirat mellett egy nagy élménnyel lehet gazdagabb, aki rászánja az idejét.
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!