Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1086028 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #74 Dátum: 2004. Október 04., 07:02:58 »
Mondjuk úgy én külföldön láttam...amerikában    

Nem tudom, hogy lesz e itthon moziban, vagy azt, hogy mikor..amerikában szeptember 17-én mutatták be...szerintem jó ha karácsonyra ideér...bár van néhány baklövés filmforgalmazás terén magyarországon lásd Aliens Vs Predator. majd csak október végén...addigra már kit fog érdekelni???   (na jó azért a fanok, mint én beülök a moziba...) de addigra már a külföldi topicokon lerágott csont lesz a dolog..stb..szóval ennyit késni egy bemutatóval az információs technika és az intrnet korában egyenlő a bukással. Vegyük pl a penge 2-t anno. vagy fél évet késett, már csk az nem látta itthon videoCD-n aki nem akarta, sőt már a dvd külföldön hamarabb jelent meg, tehát szerintem csak a legnagyobb fanok mentek el a moziba, bár ugyanez volt az időgéppel is.

Persze aki egy "A" filmet vár a dologtól (Sky Captain) az csalódni fog...ne oscar díjas alakításokat várjatok...a hangulat és a látvány.. ez egy nagyon jó popcornmozi, igazi "B" kategóriás. Nem akar mást csak szórakoztatni.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 04., 07:06:18 írta regnar »

Nem elérhető Hamlet

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://scriptorium.rpg.hu/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #73 Dátum: 2004. Október 04., 00:38:39 »
Idézet
Emberek, ha igazán jó képregény filmet akartok látni, akkor nézzétek meg a Sky Captain and the World of Tomorrow c. filmet. Hihetetlen hangulata van. aharmincas évek keveredik a modern technikával, remekül fényképezve, kicsit régiesített képfelvételekkel...ha tetszett a rocketeer, vagy tetszenek a 30-as 40-es évek képregényei, akkor ezt a filmet imádni fogjátok. Nem írok róla semmit, mert nem akarok lelőni semmit.
Már csak Angelina Jolie miatt is megnézem!
(Na jó, király lesz ez a noir hangulat is)
Nálunk moziban is adják majd, vagy csak netről szedhető le "otthoni használatra"?

Hamlet

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #72 Dátum: 2004. Október 03., 19:52:23 »
Emberek, ha igazán jó képregény filmet akartok látni, akkor nézzétek meg a Sky Captain and the World of Tomorrow c. filmet. Hihetetlen hangulata van. aharmincas évek keveredik a modern technikával, remekül fényképezve, kicsit régiesített képfelvételekkel...ha tetszett a rocketeer, vagy tetszenek a 30-as 40-es évek képregényei, akkor ezt a filmet imádni fogjátok. Nem írok róla semmit, mert nem akarok lelőni semmit.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 03., 22:12:38 írta regnar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #71 Dátum: 2004. Október 03., 07:53:18 »
Amerikában marha nagy divat sörröl elnevezni a fiukat.
Nem viccelek.
Egy rém rendes család-ban Bud Bundy is a Bud sör miatt lett Bud.
bár ez hülye példa    
De azér durva belegondolni milyen lenne ha nálunk is divat lenne.
Kovács Kőbányai Világos
Szabó Borsodi Bika
a tesco-t ne is próbáljuk ki  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #70 Dátum: 2004. Október 02., 19:57:10 »
Idézet
ja, és pontosítok, ott olvastam: Bud a becenevét, a Bud-ot kedvenc söréről kapta. de ettől függetlenül vizipólóban is lehetett az
sztem az első változatod volt langyos... a vizilabdacspatban a beceneve  az volt, hogy Buddha... mert soha nem lehetett kibillenteni sem a lelki sem a fizikai egyensúlyából, ebből lett a Bud...
I'll be back... soon...

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #69 Dátum: 2004. Október 02., 19:43:29 »
Idézet
ezen én is gondolkodtam,hogy ismerik e amerikában őket? nem tudom
most már biztos hogy nem, a legnagyobb amerikai filmes adatbázisban még egy nyomorult kép sincs a leírásuk mellet... ami igen szegényes, a többi színészhez képest.

Terence


Bud



de jó látni, hogy még aktívak. 2003-4-ben is csináltak filmeket, bár lehet nem együtt.

ja, és pontosítok, ott olvastam: Bud a becenevét, a Bud-ot kedvenc söréről kapta. de ettől függetlenül vizipólóban is lehetett az
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #68 Dátum: 2004. Október 02., 19:04:32 »
Igen Bud Spencer még olimpián is játszott vizilabdázott.

De ha már legjobb mondások:

Szuperhekusok:
amikor a két csaj el akarja terelni a figyelmüket és egy pincér hordja a kaját:
"Pingvin a tápot"

És Gerominora emlékeztek?

Meg a nagy klasszikus a különben és az és megint dühbejövünk...
amikor Terence fagyit kér...
csoki vanilia pisztácia
pisztácia nincs
akkor vanilia, csoki eper, málna és...pisztácia
pisztácia nincs, málna nem is volt stb...
ezerszer meg tudnám nézni ezt a jelentet.)))

Ezen én is gondolkodtam,hogy ismerik e amerikában őket? nem tudom...de így legalább elmondhatjuk hogy ők tényleg a mi hőseink. És azt hiszem magyarországon sok generáció nőtt fel rajtuk

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #67 Dátum: 2004. Október 02., 17:54:58 »
Idézet
És azt tudjátok miért Terence Hill? 


lehet hogy Ference   akart lenni, csak a menedzsere lebeszélte, nehogy magyarnak higgyék  
most az jutott eszembe, hogy amerikában őket ismerik egyáltalán? mert igaz, a legtöbb filmüket ott forgatták (angol nyelven vajon?) de be is mutatták ott?érzésem szerint Mo-on van a legnagyobb sikerük    mondjuk Bud-nak voltak ugye Exrta Large, stb sorozatai, a Miami Vice egyik főszereplőjével, azt biztos leadták odakint is.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 02., 17:55:44 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #66 Dátum: 2004. Október 02., 17:22:05 »
És azt tudjátok miért Terence Hill?  

Hill a felesége nevéből, Terence meg mit tudom én?   

Azt tudtátok, hogy a csodálatosan kékszemű Hill valójában barna szemű, csak színes kontaktlencsét hordott?    Én is nemrég tudtam meg.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 02., 17:52:06 írta kaine »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #65 Dátum: 2004. Október 02., 17:19:52 »
azt tudtátok, miért Bud Spencer?

mert ő profi vizilabdás volt, és ott kapta a Bud becenevet. (az is lehet, hogy valami nagy világversenyen is játszott válogatottként, de ez nem biztos, lehet tévedek)

a Spencer pedig Spencer Tracy tiszteletére, aki híres szinész volt.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #64 Dátum: 2004. Október 02., 17:19:49 »
Nekem is a Kincs ami Nincs az örök kedvencem abból is az, amikor a gödörből kilépve TH meglátja a bennszülötteket, megijed és visszafut BS-hez.
"Vendégeink vannak!"
"Vendégeink?"
"Félmeztelen férfiak. Téged akarnak!"    

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #63 Dátum: 2004. Október 02., 15:12:59 »
És amikor meg akar lépni a pénzzel a kincs ami nincsben a B.S.
És T.H. csomó bennszülött csajt  küld elé és mind csókot kér  
A Nyomás Utána-ban az is nagy mikor elverik a csávókat a kocsmában és utána a kaminonban hallgatját:
... a támadok legalább 10en lehettek...
Erre a B.S.:nahát, milyen emberek vannak...



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #62 Dátum: 2004. Október 02., 15:00:30 »
Bud Spencer Terence Hill...Komolyan mondom nincs még egy ilyen páros akiken ennyit röhögtem volna. Öcsémmel (pedig már egyikünk se fiatal) mind a mai napig fanatikus rajongóik vagyunk. Mindegyik filmjüket vagy 1000x láttuk de nem tudunk velük betelni. Hihetetlenül eltalált két karakter. Bud S. a mindig pénzéhes, virul a lóvéra állandóan..pl nyomás utána a táska pénz, utánozni nem is lehet az arcvonásait amikor meglátja a lóvét, vagy az én a vizilovakkal vagyok kaszinós jelenete... Terence H. pedig a széptevő, a "macho" bár ze a szó nem igazán illik rá. Inkább sármos jófiú. És nagyon tetszik még a filjeikben, hogy nem fertőzte meg őket az erőszak és a szexualitás. Tiszták a filmjeik. Persze pofonok csattannak de senki nem veszi őket komolyan. És az ellenfelek...a színészek minden filmben visszatérnek..szinte ugyanazok játszák a maffiás gonoszokat, vagy a fegyverkereskedőket, vagy tolvajokat..mindegy.és a főgonosz....Hihetetlen figurák...Nyomás utána K0 besírok rajta...mindenki polóján I (szív) K0..és ahogy megszívatják a számolással...mikor kilövi a rakétát.

Meg a beszólások...

Bunkó vagy Bugsy!

Vagy nagyon nagy kedvencünk öcsémmel, a szuperhekusokban. Mikor ki akarják rabolni a pénzszállítókat, és véletlenül a rendőrségre törnek be és belépnek zsarunka...Na előtte T.H. : - te mond hogy bankrablás, neked mélyebb a hangod... és B.S. hányszor szívatja emiatt a film során...

Kincs ami nincs...eszméletlen és hihetetlen. A kalózok nagyon kemények...

EGyszóval szerintem ha valaki igazán jót akar szórakozni, akkor őket kell nézni...

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #61 Dátum: 2004. Október 02., 14:21:03 »
Idézet
...összes Bud Spencer-Terence Hill film (kedvencem a Kincsa ami nincs    )....
Nekem is az a kedvencem   ( a zenéje iszonyat jó  )
És utána rögtön a Nyomás Utána!  
Mikor kicsi voltam (mármint olyan 6-7 talán 8 éves) emlékszem hogy csomószor beteg voltam(de csak addig amig apám otthon volt    )
De miután elment, beraktam azt a videókazit amin ez a 2 Bud Spencer & Terence Hill film volt.És beültem a gép elé Duke Nukem-ezni (az a nagyon régi duke nukem). És mikor véget ért a 2 film amit úgy a háttérben hallgattam visszatekertem, és megint ment előről  
De jó volt...
Azóta már rongyos a szallag...
Pár napja +próbáltam +nézni de már nézhetetlen    
De mostanában csomó B.S& T.H film tök olcsó DVD-n a Media Markt-ban.
Talán megveszem ezt a 2-t.(ja és persze a Nincs 2 4 nélkül-t   )



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Hamlet

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://scriptorium.rpg.hu/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #60 Dátum: 2004. Október 01., 06:07:14 »
És ha már régi dolgok...

Elakadtam a Lucas Arts egyik leghangulatosabb kalandjátékában, a Grim Fandango-ban - és hiába túrtam fel a netet leírásért, nem lettem sokkal okosabb...
A helyszín a rubacava-i kaszinó liftje, aholis a targonca segítségével kellene megállni két emelet között.
A neten lelt leírás itt így szól:

"Álljunk úgy a tagoncával, hogy menet közben ki tudjuk majd dugni a villát a rácsok alatt. Indítsuk be a liftet és miközben megy felfelé, szálljunk vissza a targoncába, majd amikor a két szint közötti titkos átjárónál vagyunk, nyomjuk ki a két villát."

Nomármost. Megnyomom a felfelé gombot, és visszaszállok a targoncába. De mire ez a #&&@@#!! jármű beindul és Manny mozogni is tud vele, régen elhagytam a titkos szintet, és megérkezek az emeletre. Szóval a villát egyelőre sehogy sem tudom időben kinyomni a rács alatt...

Tudna valaki segíteni?

Köszönettel:
Hamlet

Nem elérhető Hamlet

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://scriptorium.rpg.hu/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #59 Dátum: 2004. Október 01., 05:46:45 »
Nosztalgia rúlz!  

Emlékszem, '88 és '92 között nyaranta júniusban minden haveromra tudott vki otthon vigyázni, engem dugtak be egyedül a "napközibe".
Persze egyáltalán nem bántam, mert a 2-3 iskolából összecsődített húszegynéhány gyereket mind beterelték az iskolával szemközti Úttörőház egyik nagy termébe - és bekapcsolták nekünk a környék egyetlen videóját!!!
szinte csak enni keltünk fel, non-stop mentek a filmek, nem is volt gond egyetlen gyerkőccel sem, a tanárok nyugodtan cigarettázhattak odakint az udvaron  

Flash Gordon, Fantasztikus Labirintus, Csillagok háborúja, Terminator2, Piedone-filmek, alámondásos-RogerMoore-os James Bond, Szuperzsaru + az összes Bud Spencer-Terence Hill film (kedvencem a Kincsa ami nincs    ), Ötvös Csöpi filmek     Conan, Vörös Sonja, Szörnyecskék, Ewok-kalandok, Alien... - micsoda daliás idők voltak, kérem!

Az iskolai papírgyűjtéseket pedig alig vártuk! Komolyan mondom, a képregén gyűjteményem egy jelentős hányada innen jött össze - nem csoda, hogy mindig utolsók lettünk  (de hogy ki dobálta ki a sok Rejtő-képregényt, X-Ment és Pókembert, az azóta is rejtély... mindenesetre áldassék a neve     )

Nem elérhető Hamlet

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://scriptorium.rpg.hu/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #58 Dátum: 2004. Október 01., 05:23:46 »
Idézet
Van egy eléggé hülye kérdésem (gondolom ti 1ből tudjátok rá a választ, de sebaj  )
Kabos László és Kabos Gyula rokonok voltak?
Vagy csak névrokonok?
Ahogy "kisKabos" fogalmazott a minap egy régebbi interjú ismétlésében: szegről-végről. Talán vmi 'anyai nagynéni/nagybácsi élettársának testvére'-jelleggel.

A Kabos nevet pont ezért javasolták neki, mikor magyarítania kellett - úgy emlékszem - jellegzetesen németes vezetéknevét.

Egyébként én nagyon sajnáltam szegény kis öreget, amikor a buszon egy utas válla fölött az újságban olvastam a halálhírét...    A mai napig szívesen megnézem sokadjára is az olyan filmjeit, mint pl. A veréb is madár + a '90-es évek elejéről megvan egy zenés/táncos/politizálós kabaréja is, amit már akkoriban rongyosra játszott a magnó és azóta is kívülről tudok minden poént és dalbetétet...  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #57 Dátum: 2004. Szeptember 29., 15:24:39 »
Van egy eléggé hülye kérdésem (gondolom ti 1ből tudjátok rá a választ, de sebaj  )
Kabos László és Kabos Gyula rokonok voltak?
Vagy csak névrokonok?



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #56 Dátum: 2004. Szeptember 28., 19:52:54 »
Azt hiszem itt a mozi/tv stb.. topikon kell egy kicsit megemlékeznem Kabos Lászlóról. Nem tudom ki szerette, és ki nem, de az hogy ismerte mindenki az biztos. Sajnos Ő is beállt a sorba, azok sorába, akik fentről tekintenek ránk, akik itt maradtunk lent. És most ők kacagnak rajtunk.

Én nagyon kedveltem. Figurája a kisember, a "névtelen senki" a "nimand", de mégis a végén a győztes. Azt hiszem ezért is szerették annyian. Karaktere félreismerhetetlen, és nem keverhetjük össze senkivel. Vörös haj, apró termet, és mégis a nők kedvence. Nemcsak a mozivásznon, vagy a színpadon. Az életben is. Ő a példa arra, hogy nem a külső számít. Ellenállhatatlan humora, minden helyzetből kimentette, bármikor beültünk egy filmjére, vagy előadására, biztosak lehettünk, abban, hogy sírni fogunk. No nem azért, mert remek shakespeare-i színész lett volna. Nem. a nevetéstől. röhögéstől. Ahogy mindig mondta: a magyar ember az egyetlen a világon aki mer nevetni tiszta szívéből. És igaza volt.

Filmjei mára már klasszikusok. Soha senki nem felejti a Veréb és madár "botrányos" sztriptíz-jelenetét, amelyben igazából semmi sem látszott, de mégis maga volt a "fertő". Vagy például, ki más játszhatott volna egy embert, aki úgy tud kitalálni nyerőszámokat, hogy nőkkel tölti az éjszakát. Erős kontrasztok, "'a szépség és a szörnyeteg". De mindig ő volt a szépség, és rengeteg "szörnyeteg", azaz nő vette körül.

Rekedtes hangja semmivel össze nem téveszthető. Igazi táncos komikus volt. Olyan, amelyet ma már nem termel ki a színésztársadalom. Persze neki volt egy nagy előnye. A jó időben csinálta a legjobb helyen.

Az hogy ezeket a sorokat ide írtam, egyfajta elismerése is az egész halozsaknak. Úgy gondolom ezen a honlapon érett emberek töltik idejüket, akiket nem zavar meg egy rövidke megemlékezés.

Szóval elment egy újabb nevettető..Boncz Géza, Hofi és most Kabos László. Kevesebbek lettünk, de életművük tovább élteti őket.

Egy dalának sorával zárnám rövid monológom:

"Tanulj meg fiacskám komédiázni, mert minden, minden csak komédia..."

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #55 Dátum: 2004. Szeptember 25., 19:34:41 »
Idézet
Kaine, te most a PS2-esre gondolsz, nem? Pc-n semmi ilyen nincs.
Igen, arra gondoltam.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #54 Dátum: 2004. Szeptember 25., 12:31:40 »
Viszont tőled nem olvastam C64-es hozzászólást. Én erre utaltam. Azért kösz a segítséget.  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #53 Dátum: 2004. Szeptember 25., 12:17:23 »
Hát segíteni nem tudok, de szerintem 20 évvel itt nem vagy fiatal, söt.
Én speciel 15 vok.
Ja nem már 16      
És még nálam fiatalabbak is vala.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #52 Dátum: 2004. Szeptember 25., 10:52:43 »
Egy kicsit a C64-hez visszakanyarodva: én a magam 20 évével tán fiatalnak számítok, viszont én is őrzök egy C64-est, és eszméletlen mennyiségű szakirodalmat hozzá. A mai napig játszok VICE-szal, és azért nem a Commyval, mert tönkrement.   Bár a Klinikák környékén asszem van egy Commodore szervíz.
Viszont ha valakinek van egy X-kábele, vagy tud olyan helyet, ahonnan be lehet szerezni, vagy valamely haverja gyárt ilyet, az feltétlenül szóljon! Köszi!

És Micho, asszem lassan beiktathatnál egy C= "szmájlit" is.

Nem elérhető szpÁDÁMen

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://szpadamen.uw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #51 Dátum: 2004. Szeptember 24., 14:05:36 »
Kaine, te most a PS2-esre gondolsz, nem? Pc-n semmi ilyen nincs.
"Here comes the Spider-Man!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #50 Dátum: 2004. Szeptember 23., 22:30:55 »
Én még csak a legelső pályán vagyok, de a mátrix lassítást többször is csináltam és már van egy csomó extra mozdulatom is, extra rúgások, kombinációk, amiket vettem egy boltban hős érmékért...  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #49 Dátum: 2004. Szeptember 23., 18:28:50 »
Bár eddig keveset volt szó új játékokról, kicsit írok azér a pókember 2-ről.
Ami pozitív:
-gyönyörű grafika (főleg a videók   )
-könnyü irányítás (bár ennek hátulütője is van de arról majd a negatív részben)
-remek pályák
-végre nem az égbe lövi fel a hálót

Ami negatív:
-a könnyü írányításhoz jár hogy kevés dolgot lehet csinálni(pár ütés, pár rugás, pár combó)
-akárhonnan zuhanok le semmi sérülés
-nevettségesen könnyü pályák (Mysterio-robotjai és az utolsó pálya volt az 2 egyetlen (értelmes +fogalmazás   ) ahol meghaltam különben simán végigvittem alig 4 óra játékidővel elsőre)


Azonkívül láttam róla videót ahol éjszaka nyomult póki, sajnos én speciel nem találkoztam éjszakai pályával, csak egszer Mysterio-nál de nem volt túlságosan éjszaki inkább kora-estei  
És olvastam valahol hogy le tudjuk lassítani az időt mitn a mátrixban én erre se jöttem rá, de nem hiszem hogy az én hibám mivel egéren kívül a bill-en 4 irányító és 1 védekező gombot kell használnunk.

Azon kívül persze ajánlom mindenkinek.
(A Puma elleni küzdelem az építekezésen szerintem világbajnok)



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #48 Dátum: 2004. Szeptember 16., 23:43:32 »
Na akkor már én is hagy:

Video: emlékszem, mikor az egyik edzőtársam szülei Németországból (ill. az NSZK-ból) hoztak haza egy videót. Egy hónapig meg se kapták, mert a vámon szórakoztak vele, aztán újabb két hét volt, mire áthangolták... addig vártunk türelmetlenül. Aztán jöttek a filmek, amikből a rendőrsztorira emlékszem jól, meg egy-két másik Kung-Fu filmre. Azelőtt olyanokat csak egy műv. házban szuper 8-as filmvetítésen láttam. Na az volt még nagy szám!  Filmtekercsek, mind 15 perc hosszú, többnyire 3 tekercsre rövidítve egy film, németül, melyre a vetítő srác alámondta a szöveget.
Aztán amikor elég video film összejött, összeültünk kajával, üdítőkkel és átvideóztuk az éjszakát. Hajnalra mindig bealudtam, emlékszem pld. az Arnold-féle Menekülő Emberen, amit azóta se láttam végig!
Tényleg jó bulik voltak!
C-64. : na ebből én MÉG kimaradtam, a C-64-ek akkor jöttek be, mikor én már középiskolás voltam- másodikos- és bár elkezdték tanítani, csak a játékok érdekeltek belőle!  Kazettával töltöttük be és vagy 15-20 percig töltött...
Azóta is próbálok egy egyszerű, parlagi "tévé focit" szerezni, de mindhiába...

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #47 Dátum: 2004. Szeptember 16., 13:41:00 »
No. Lassan a rovatot átkeresztelhetjük Nosztalgia rovatnak is

De ha már, akkor én is felidézem néhány élményemet abból a bizonyos "átkosból".

Videózás? Volt egy osztálytársam, akinek voltak kapcsolatai ilyen téren és rengeteg filmje volt. Jackie Chan, Schwarzenegger, Stallone, Bruce Lee! Néztünk mi mindent, mert akkor nem volt más. Manapság már sokkal válogatósabb vagyok, de abban az időben, amikor még a TV-ben a filmélményt a Négy páncélos és a kutya (Csetíre páncélnyiki i ágyin kutty, ahogy mi emlegettük) és az Isaura, a rabszolgalány jelentette, akkor ezek az "amerikai kultúrmocskok" voltak a mi "kábítószerünk".

Számítógép? Anyám '86-ban hozott egy C-64-est (amiért elsőre tökre ki voltam akadva, mert az Úttörő Házban mi Commodore +4-eseken nyomtuk, és azt sem tudtam, hogy van olyan, hogy C-64 és hogy én mennyivel jobban jártam ezzel) és egy két kazettás GYORSMÁSOLÓS(!) magnót Bécsből. ÉN VOLTAM A CSÁSZÁR A HAVEROK KÖZT! És jöttek az első játékok: Quest For Tires (Egy kis ősemberrel egy egykerekű KŐ "monociklivel" kellett akadájokat átugrálni, hogy a végén a dínók által elrabolt csajszit kiszabadítsuk a barlangból. És micsoda mellei voltak annak a csajnak!!! Egy háromszor három pixeles kocka szerűség, de milyen szexis volt az is! ), Wizard Of War (Igazi multiplayer lövöldözős játék!!!) és az istencsászár GHOSTBUSTERS! Azután az első döbbenet, hogy a kazetták beolvasásánál zavart okozhat, ha a felvevő és a lejátszó magnó feje nincs szinkronban. Ekkor vettem életem első "precíziós" csavarhúzó készletét, amivel lehetett a magnófejet tartó csavart tekergetni.

És igen! A Last Ninja! Milyen élethű mozgások voltak benne és micsoda zenéje volt! És csak jöttek az egyre jobb és jobb játékok. International Karate Plus, Spy Hunter, Last Ninja 2, Vendetta. És a C-64-es korszak egyik legnagyszerűbb játéka a vége felé a LAST NINJA 3!

A mai játékokra már egy hét múlva sem emlékszik a kutya sem, ezek viszont örökre beégtek az emlékeinkbe. És nem azért, mert akkoriban nem volt, csak 8-10 játék összesen. Szó sincs róla. Nekem, amikor végül megváltam az én kis C-64-esemtől, 1800 játékom volt lemezen és kazettán.

Azok a régi szép idők! Amikor kivágtuk az egy oldalas lemez szélét, hogy a másik oldalára is lehessen programokat másolni! Amikor egy körömvágó ollóval érintettük össze a RESET és a GND lábakat a gép hátulján, hogy resetelni tudjunk. Amikor az összes elromlott villanykapcsolót begyűjtöttük a környékről, mert az abban lévő rugó pontosan akkora és olyan volt, mint a mikrokapcsolós QuickShot joystickban a rugó, ami elég sűrűn elszakadt egy-egy joystick rázós program közben. (Mint pl. a Decathlon, ahol a futó annál gyorsabban futott, minél jobban rázta az ember a joystickot jobbra-balra!) A mai fiataloknak már fogalmuk sincs mi az a POKE, vagy mi az a LOAD"$",8 és hogy milyen volt az, amikor az egész motyót titokban, amikor anyuék nem voltak otthon az ember átvitte a színestévéhez és csodálta a GYÖNYÖRŰ színeket. Vagy amikor egy ügyes programozó elérte azt, hogy a FLOPPY DRIVE(!)-on szólaljon meg Madonna Material Girl című száma!!!

Legendás idők voltak azok! És higyjétek el, ti, akik már egy más korba születtetek, nem azért mondjuk ezeket, mert az idő mindent megszépít.
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Re:Filmek, zenék
« Válasz #46 Dátum: 2004. Szeptember 16., 13:30:31 »
Hüpp... Hüpp...  

Úristen! Végigolvasva az utóbbi hozzászólásokat, a nagy nosztalgiákat...
visszaemlékezni ifjúságunkra..., hát komolyan, az embernek lassan könnybelábad
a szeme. Öregszünk? Valaha úgy vártam, hogy felnött lehessek, most meg
milyen jó lenne ismét gyereknek lenni...
A lányom szokta mindig ezt mondani: - Persze mert ti felnőttek vagytok, ti mindent
megcsinálhattok...
Ó picim, ha tudnád...
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 16., 14:25:49 írta Blixxxa »
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #45 Dátum: 2004. Szeptember 16., 11:56:30 »
Oh igen...
Az első Commodore. Emlékszem arra a napra. Már hallottam róla, és az osztályban már két gyereknek is volt otthon. De még sohasem láttam. És egyszer csak hazaérve otthon találtam. Azt sem tudtam eszik-e vagy isszák. Jól rosszul lefordított leírások alapján kötöttük össze, vagyis a szüleim, egy piros Junoszty Tv-re (oh azok a szép idők) igaz, hogy fekete fehér volt, de színesnek láttam, szebbnek mint a szivárvány. Az első este azzal telt el, hogy sorra mindegyik betűből irhattam egy sort. Ez maga volt a mámor, felhasználó lettem, irányítottam a számítógépet. Aztán a kazettás egység felkerregett és jöttek a játékok. Nem azok a mai csicsás 3d full virtual mega doulby játélkok, hanem volt néhány pont vagy kocka a képernyőn és azok mozogtak a Joystick-kel. És nem volt hálózati játék, pontosabban volt, hiszen a Joy körbejárt, mert persze az utcából sok gyerek jött át játszani minden nap, nem volt vita, nem volt kapkodás, néhány képpont, és egy joystick tűzgomb felejthetetlen élményt okozott. Hova tűnt már mára a  HI SCORE tábla. Az első anglol szavakat a commodore ismertette meg velem. Play, loading, searching, és a felejthetetlen Syntax error.
A mai játékok nem kötnek le annyira. Ezekből is elveszett a hangulat. Persze nem azt mondom, néha még leülök egy egy elé, de akkor régen az a néhány csík a képernyőn, mindenki szemében máshogy nézett ki, másnak gondolta a repülőt, amelyről szórja a lövedékeket. Nem mondta el mit kellene látnunk. Mi magunk találtuk ki. És hogy hallgattuk a nagyok meséit, akiknek már com 64-esük volt. A last ninja...szerintem minden gyerek álma volt egyszer játszani vele. Én 24 évesen játszottam vele először, és élveztem.
És a képregények. A fülesben minden héten, és a naplóban naponta háron-négy kép. anyukám mindig hozta haza, hogy kivághassam. És a naplóban volt a Cobra-Stalloneval. Epedve vártam minden egyes folytatását. Az iskolában összeültünk és együtt olvastuk a darabokat, kézről kézre adva. Aztán a Góliát.  Kockás, és az Alfa. Micsoda képregények voltak benne. Tanítvány, Lucky Luke,  Asterix.
Nagynéném Bécsben tanított és küldött nagyon sok mindent. Miki egeres és Donaldos rágót - ennél jobb valuta azóta sem létezik. Mindent megkaptunk értük. És kaptam tőle két Pókember képregényt. Szótárral kb 2 hónap volt mire lefordítottam.. De megérte.
Valóban más kor volt.