Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1084743 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Re:Filmek, zenék
« Válasz #44 Dátum: 2004. Szeptember 16., 10:27:18 »
Hát igen. Tényleg kicsit más volt a gyerekkorunk. Kicsit nyugodtabb, tartalmasabb.
Kevesebbet ültünk tévé elött, mi még inkább az utcákon éltünk, játszottunk, és igaz, hogy akkor még nem volt PC, nem játszottunk a gép elött görnyedve DOOM 3-at, Rally-t, vagy bármi mást, mi leszaladtunk az udvarra, és eljátszottuk élőbe.
Nem beszélgettünk on-line, csak a verbális komunikáció ment. De mekkora kaland volt, mikor a "gazdag" haver faterja vett kint az "imperialista" nyugaton videót, mi meg rohantunk fel Rambót nézni. Ott volt a fél utca. Aztán mikor a szülök eltüntek a lakásból, jöhetett a ZOMBI, meg az Evil Dead (ami nálunk is Gyökerek címen futott a köztudatlanságba), és össze csináltuk magunkat.
Aztán amikor meg megtalálta a kiscsávo apuci félve rejtegetett sex lapjait...
Összecsődult a banda, folyattuk a nyálunkat, 12-14 évesen akkoriban mi még nem igazán találkoztunk "szélesre tárt pumákkal"/nem elírás, idézve Kurt Vonnegut(lehet hogy rosszul írtam):Bajnokok reggelije-ből/, el se hittük, hogy ilyen egy női test, és a suliban a lányok is ilyet "hordanak" a bugyi alatt. Aztán amikor bejöttek az első "számítógépek"! Comodore, Atari, Spectrum...
Mekkora csoda volt! Meg amikor 7.-8. osztályban, suli-buli volt, és felkértük a lányokat lassúzni... Nem a szex volt az első, ami eszünkbe jutott, hanem a lány!
Megrészegültünk az illatuktól, félszeg mosollyal játszottuk a bátor, laza férfit,
miközben az idegességtől (na meg azért a tesztoszterontól) majd kiugrott a szivünk.  
ÉS IGAZI KINCSKÉNT GYÜJTÖTTÜK ÉS IMÁDTUK AZ INNEN ONNAN
ÖSSZEGYŰJTÖTT KÉPREGÉNYEKET, MERT AKKOR MAGYARÍTOTT SUPERMAN, PÓKEMBER VAGY HULK CSAK AZ ÁLMAINKBAN LÉTEZTEK.
Anyám bátyja még 56' -ban diszidált Svédbe, tőle kaptam legénykoromban rengeteget, és amikor itthon volt, mindig lefordított egy párat. Én meg elmeséltem a többieknek, miről szól...
Szal élnek a szép emlékek...
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #43 Dátum: 2004. Szeptember 15., 18:30:32 »
Idézet
De sajnos (lehet tévedek) de kevés olyan ismerősöm van aki képregény fan(mármint életben)
Kevés olyan ismerősöd van mármint életben???   Merrt a többiek között voltak azért?
Idézet
és a HULK például egyiküknek se tetszett, pedig mutattam nekik hulk comicsot
Hát ezen egy nagyon picit se csodálkozom, az a film úgy volt sz*r, ahogy van.  

Hullajó: hihetetlen hosszú mészárlás végig, nekem nem tetszett különösebben, de az eleje, az félelmetesen vicces volt, mikor a kisgyereket kiviszi a játszótérre... "kissé hiperaktív!"    

Idézet
A Fenegyerek nekem tetszett, csak az a rész nem, mikor a gyerekkorát mutatták.
Ezzel egészen pontosan így vagyok én is. Kellett bele, megértem, nem baj, de elég gáz volt, a gyerek bunyója különösképp. Ahogy előadta az is. Maradt volna a Mérges Pókoknál...

Idézet
De a legfontosabb veszik el ezáltal. Az öröm, amikor valamit megszerzel úgy, hogy várnod kellett rá, hogy kutattál utána, hogy minden követ megmozgattál. és ha nem is láttad, de mások mesélték.
Ezért van az, amit senki sem ért: ha valaki milliomos lesz, egy nagyon nagy részt elveszít az életéből, ami addig pozitív volt: az örömet. Éppen ennek a "mióta szeretném" várakozásnak az örömét, amikor végre megszerzel valamit.
Idézet
Volt viszont várakozás, az együtt megélés élménye, hetekig erről beszélt mindenki, hogy mit látott. Ma melyik filmről beszélnek hetekig?
A Baljós Árnyakról!  
Nekem is van még vagy 30 régi hangalámondásos filmem videokazin.  

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #42 Dátum: 2004. Szeptember 15., 17:53:33 »
Hát, mi újabban 3an 4en ősszeülünk, sörözünk és gépen nézzük a filmeket...és a feeling is megvan, hiszen akkora kalózfilmek, hogy na  
Egyébként húgom épp a minap akarta letörölni a Riválisok c. karatemozit alámondással és képtelen volt felfogni, miért rántottam ki kezéből és mondtam neki:
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 15., 17:54:24 írta Graf-X »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #41 Dátum: 2004. Szeptember 15., 12:13:39 »
MA vettem meg DVD-n az EVIL DEAD (gonosz halottak) második részét. Imádom:) Itthon sokáig gyökerek néven is futott, amikor még a videózás hajnalán unott férfi, vagy női hang mondogatta a szinkront egy alig láható képet nyújtó németországból csempészett videokazettán.

Hajh..Hol vannak már azok a szép idők. Valahogy egészen más volt a feelingje, amikor összejöttek az emberek akár egy négy öt családiháznyi és együtt élvezték Schwarzenegger Kommandóját, vagy Stalloneval a Cobra-t. Látni egy filmet kuriózum volt, és a nyolcvanas évek filmnemzedéke ezeken nőtt fel. Vannak akik ma agyra főre nézik a számítógéppel letöltött mozikat. De ez valahogy nem ugyanaz. Eltűnt a régi émelyítő érzés a gyomorból, a feszült várakozás, amikor meghallottad hgoy a második szomszéd ausztriába utazik és pénteken jön haza, és igen video-t is hoz. És vártuk, vártuk és nem volt Dolby hiper szuper surround meg szélesvásznú lendkerekes önjáró, önvezérlő ultravékony hiper-hibrid televíziók. Nem volt kristálytiszta kép. Volt viszont várakozás, az együtt megélés élménye, hetekig erről beszélt mindenki, hogy mit látott. Ma melyik filmről beszélnek hetekig? Elmúltak ezek az idők, elmúlt vele a mi fiatalságunk is. Ma már bármikor bárhonnan, bármit megszerezhetünk, letölthetünk, megvehetünk. Más kort élünk, de valljuk meg néha hiányzik beülni a jó öreg video elé és együtt nevetni, sírni a katasztrófális, unott hangalámondáson, izgulni hősökért, vagy rettegni a szörnyektől. Az új nemzedék, akik kimaradtak ebből a dologból néha értetlenül áll, amikor ezeket megemlítjük. hiszen mindent meg lehet szerezni bárhonnan. Igen. De a legfontosabb veszik el ezáltal. Az öröm, amikor valamit megszerzel úgy, hogy várnod kellett rá, hogy kutattál utána, hogy minden követ megmozgattál. és ha nem is láttad, de mások mesélték. Hányszor gondoltuk el hogyan nézhet ki Conan a barbár, A cápa, hogyan térhetnek vissza az élőhalottak. Igen, gondolkodtunk, teremtettünk a képzeletünkkel. Mert mesélték, hogy valaki látta már, és az mesélte hogy mi volt benne és képzeld letépte, megcsókolta, ölelte, ölte, robbantotta,és milyen jó, és csúcs. És amig mi nem láttuk addig elképzeltük. Modern népmesék voltak ezek, amelyek lassan eltűntek életünkből. De az emlékek mindvégig megmaradnak. Mi, akik most lassan a harminchoz közelítünk vagy éppen ott vagyunk, soha nem fogjuk elfelejteni, hogy ott voltunk a videózás hőskorában, hogy átéltük mindezt, és néha leveszünk egy kopott papírtokú vhs kazettát a polcról, behelyezzük a videóba, és mikor recsegve, felcsendül a film, ugyanaz a jóleső borzongató érzés árad szét testünkben, mint akkor hajdanán.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 15., 12:14:57 írta regnar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #40 Dátum: 2004. Szeptember 15., 09:28:55 »
Hát nálam azt hiszem így néz ki 1 lista:

1.:Penge 1, Batman 1
2.:     Pókember2, X-men 2,Superman 1
3.:HULK,DD, Batman 4
4.:     Pókember 1, X-men 1, Batman2,3
5.:     Penge 2

Kicsit érdekes, de nálam soxor többfilm 1 szinten van  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 15., 09:30:00 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Re:Filmek, zenék
« Válasz #39 Dátum: 2004. Szeptember 15., 06:53:06 »
USA, Marvel, stb. film dömping ide vagy oda, nekem az utobbi pár hónap egyik kis kedvence kis hazánk alkotása : a KONTROL. Megint egy példa arra, hogy kis
költségvetéssel is lehet jó filmet csinálni.

A horror kategóriában pedig az egyik kedvencem egy nem horror film (de ezen borzongtam rendesen) a Hatodik érzék volt.

De a kedvenc akkor is a KARÁCSONYI LIDÉRCNYOMÁS :fanboy:
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #38 Dátum: 2004. Szeptember 14., 22:03:33 »
Nekem még mindig a Batman, a Denevérember az abszolút favorit. A hétvégén volt a Viasaton, fel is vettem videora. Igaz, DVD-n már megjelent (legalábbis kölcsönzőben láttam), de azon meg nincs magyar hang, és szerintem ennek a filmnek a szinkronja jól sikerült (ellentétben a Batman visszatér-rel).

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #37 Dátum: 2004. Szeptember 14., 21:46:35 »
Kedves Admin

Bocsánat a hibáért, olvastam a konkluziót. Szegény letgo is beleesett a szórásba..

Még csak két hete vagyok ilyen aktív netező, ezért (bár nem kifogás) de még tanulnom kell néhány dolgot, de bocsánat, legközelebb jobban figyelek, és megpróbálok mindent szabályosan csinálni.

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #36 Dátum: 2004. Szeptember 14., 20:25:29 »
Még annak is örülnék, ha egy tisztességes Spawn-filmet csinálnának, mert azért az a 97-es igen kezdetleges volt...
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 14., 20:27:57 írta VTomi »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #35 Dátum: 2004. Szeptember 14., 20:23:10 »
Nekem az a bajom a Marvel akciófilmekkel, hogy túl sok bennük az elgagyizott akció. Részletesebben: A Hulk jól indul, de a végén, mikor verik egymást az apjával, az már röhej. Én nekem a Pókember 2 is azért nem tetszett, mert Oki Dokival két órán keresztül csépelték egymást minden eredmény nélkül, Peteren ez meg se látszott (a vonatos is: na persze, a képregényben a rekord a kispolski volt saját bevallása szerint, + mikor a pályudvar rászakadt, de azt meg csak pár pillanatra emelte meg.) A Fenegyerek nekem tetszett, csak az a rész nem, mikor a gyerekkorát mutatták.

Alien 4: tényleg nem annyira félelmetes, de az meg a látványvilágával sokkol: a királynő szülése, az teszi igazán maradandóvá a filmet. Az házimozin hangban is állat, kidől tőle a fal.   Nekem egyébként a 3 tetszik a legjobban, az nagyon eltalált, mikor a lény üldözi őket, és repül a kamera.

Még a Prince Of Persia filmre leszek kíváncsi.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #34 Dátum: 2004. Szeptember 14., 19:12:20 »
porthos

Hát igen ALien 1 remek volt. 2 rész már akciódús de jó, 3 korrekt és nekem tetszett a negyedik rész is, a képi megvalósítás miatt. Tetszik a francia Pifot látásvilága. Perzse én Alien rajongo is vagyok. De tény hogy az Alien 4 már nem az igazi. AMi viszont nagyon tetszik az az Aliens vs Predator. Rövid, de jó. Persze nincs benne alienhordák és ragadozó csapatok csatája, de sokszor a kevesebb a több. De erről még nem akarok beszélni, hiszen szerintem van aki még nem látta, és nem akarom lelőni a poénokat. Annyit viszont elmondhatok azt hiszem, hogy nagyon jó lett a látvány, megmaradtak a régi karaktereknél, nem számítógéppel akartak ragadozót bűvészkedni... Meg elég lendületes is lesz a film amikor beindulnak az események. Csak elég rövid, mert megvágták, hogy megkapja a p13 besorolást amerikában, azaz szülőoi felügyelettel 13 éves kor felett. Hiába a profit mindenekelőtt. szóval rövid mint egy jó KÉPREGÉNY. Szerintem olyan a hatása, mintha képregényt olvasnék.

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #33 Dátum: 2004. Szeptember 14., 19:06:00 »
Idézet
Idézet
Szerintem annál a résznél a darukra lőtte, 1ébként én sem értem hogy tud 1 kézzel hintázni:D
Nem arról van szó, hogy 1 kézzel hintázik...azzal semmi gond...az a problémám, hogy ha talajszintről lövi ki a hálót, akkor nem tud úgy hintázni, ahogy abban a jelenetben volt, mivel nincs meg a zuhanás adta lendülete...bocs, ha rosszul fejeztem ki magam...

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #32 Dátum: 2004. Szeptember 14., 18:59:49 »
ÍÍÍÍÍÍÍÍ mondasz valamit  
A Hullajót nem láttam.
Hm sajnálom hogy gáz. de olyan mint az Alien 4
már a látványra mentek és nem a hátborzongatásra.  
Az Alien 1 is állati jó.
(az első kettőt apám 6 éves koromban nézte + velem, utána vagy 2 hétig nem mertem 1edül vécére menni (ami suliban érdekes volt   ) és lámpánál aludtam)



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #31 Dátum: 2004. Szeptember 14., 18:50:27 »
Láttam a Freddy vs Jasont. tényleg gáz...sajnos. Pedig két kedvenc hősöm van benne. Elég felejthető.

Amúgy én is szeretem az elm utcát, de fejtegetésem a trash horroról szólt, aminek nem az ilyesztegetés a fő szerepe.



PORTHOS

AZ NEM HULLAHAJÓ H A N E M HULLAJÓ!!!!!!!!!!!!!

A halálhajó amire te gondolsz, szerintem nem volt rossz, de azért túlságosan jó sem. A hullajó meg egy zuombis őrület.


****
Admina üzenete: összevontam a két hozzászólásod, lásd a Lego topikban az indokot. (nem ott van az okozat, csak pont volt ott is példa rá )
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 14., 18:57:26 írta admin »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #30 Dátum: 2004. Szeptember 14., 18:44:41 »
Nekem bejött a holnap után-mármint az ötlet, hogy New York,ot elboritja a jég + minden. << ez volt afilm jó része kölünben  tény hogy tipikus ameriaki film (,,Fiatal vagyok jóképü vagyok, hős vagyok, AMERIKAI VAGYOK")
Nekem a Hullahajó nagyon nem jött be, mondjuk az eleje az ütött (mikor kettévágódtad az emberek  :fanboy: )
de különben nem nagy szám.
Nálam a horror favorit : Rémálom az Elm utcában 1 és talán még a 2
a többi rész szánalmas kis akciófilm 1-2 ijesztéssel és gyenge poénokkal.
Az első részhez képest:  
Nem látta valaki véletlenül a Freddy vs. Jason-t azt hallottam eléggé gáz.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 14., 18:45:53 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #29 Dátum: 2004. Szeptember 14., 18:43:20 »
Porthosnak igaza van. Sorba jönnek a Marvel képregényekből származó filmek. Hogy miért?  Erre a költői kérdésre a választ már szerintem mindenki tudja. A Pókember sikeréből származóan, megfilmesítik a többi Marvel szuperhőst. Például jönn 2005 nyarán a Fantastic Four szupernégyes. Pontos infórmáció még nincs nagyon. Szerintem jó ötlet a Marvel képregények filmesítése csak tényleg több mindent kihozhatnának ezekből a filmekből. Hát kitudja lehet a végére tartógatják a legnagyobb poént.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #28 Dátum: 2004. Szeptember 14., 18:30:17 »
Sziasztok

Tim Burton nagyon jó szemmel látja meg a dolgokat. Persze BATMAN a legjobb, nagyon bejön nekem, de elfogult vagyok, mert batman az egyik kedvencem. Nagyon jó az Ollókezű is. A főszereplő is jó. Nagy hal nagyon megfogott.

Támad a mars???  

elmebeteg szerintem  

Artur király témában sajnos nagyon válogatós vagyok ezért nem is nyilatkoznék érdemben. Római korral és kora középkorral foglalkozom (művtörit tanítok és régészkedem) igy sajnos nagyon kritikus szemmel nézem ezeket a filmeket, nehezen tudok elvonatkoztatni. Mégegyszer mondom sajnos,mert így lehet hogy megfosztom magam a mű élvezetétől.  De a Sean connery féle film ettől függetlenül tetszett. (mint kalandfilm persze:)

A mostani artur filmre még nem volt lelkierőm, valami könnyebbre vágyom mostanában. És meg is kaptam.

Igaz már nem új film, de most láttam a svéd kopps (zsaruk) c. filmet. nagyon ott van. semmi amerikai klisé, független, ötletes, kicsit fricskáz is  a nagy amerikai produkciókon. tetszik.

Ami nagyon megfogott az elmúlt egy évben az egy rajzfilm. A Triplettes of Belleville - A belleville randevú. Ennyire érzelemmel teli mozit még sohasem láttam. Amikor vége lett csak ültem és néztem magam elé legalább öt percig.  Persze aki jókat akar nevetni, vagy könnyed szórakozásra vágyik ne nézze meg. De aki egy öszinte, szókimondó, történetet (rajfilmet) akar látni szeretetről, gyűlöletről, haragról, összetartásról, küzdelemről, egyszóval az életről az mindenképpen nézze meg, nem fog csalódni. Persze ehhez hozzájárul a fantasztikus grafikai megjelenítés, szinte karikaturisztikus figurákkal és helyszínekkel, de mégis rémlik, mintha láttad volna már, akár járhattál is ott. Szerintem a francia film (nemcsak az animáció) igazi feltámadása ez a történet. Visszatérés a nagy mozikhoz, amikor kevés szóval, de a képek erejével csodákat varázsoltak a vászonra és csodát varázsoltak a néző lelkébe.

Szeretem a horrort is és most szerintem a Dawn of the dead - a holtak hajnala az abszolut favorit. Azt adja amire vár az ember. Abszurd vicceket. Egy zombis horrot nem lehet komolyan venni, csak röhög rajta az ember, és ez a film tökéletesen megadja ezt. Igazi vérbentocsogós. Persze a régiek közül semmi nem múlja fölül a gonosz halottakat, vagy a holtak seregét, a péntek 13-at (Jason :fanboy:  :fanboy:  :fanboy: ) meg az élőhalottak éjszakáját. Ja és ne felejtsük ki a HULLAJÓT

Ami viszont szerintem hatalmas bukás az a holnapután. Ekkora kamu filmet még nem láttam. Az előzetesében benne volt az összes speciális jelenet. Úgy jártam vele, mint a megtortlóval (a történetet néhány hozzászólással lejebb olvashatod  ) szeretem a katsztrófafilmeket, de a hetvenes évek nagy dönpingje után a kilencvenes évek feltámadása nem sikerült. Persze van néhány szebb darab, mint a Twister, de a Deep Impact, Holnapután, A mag sajnos nem többek mint klisék összegyúrása. Ez nem azt jelenti hogy nem izgultam őket végig, de nem az igaziak.Egyik sem egy Pokoli torony, Meteor, Posszeidon katasztrófa, Földrengés.

Na jól belehúztam. (Itt újra leírom, hogy ezek az ln véleményeim, nem akraok vele egyetlen rajongót sem bántani. Hiszen mindenkinek szíve joga eldönteni mi tetszik neki. Én csak leírtam mit gondolok)
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 06., 19:59:23 írta regnar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #27 Dátum: 2004. Szeptember 14., 18:20:15 »
Idézet
Idézet
Szerintem annál a résznél a darukra lőtte, 1ébként én sem értem hogy tud 1 kézzel hintázni:D
Na mind1.
Tényleg a darukra lőtte és az első részben is egy kézzel hálóhintázott, mikor MJ-t vitte, nem? De képregényben már volt ilyen, mikor eltört a karja az Amazing 200 előtt. Szóval nem újdonság. Kilő egyet, majd zuhanás közben lövi ki a következőt, mi ebben a nagy szám?  
Idézet
Egyébként sajnos a MARVEL filmek sorra buknak DD, HULK, Punisher
Ezt meg honnan veszed? Eddig még egyetlen egy se bukott meg és egyedül a Hulk volt az, ami csak a gyártási költségét hozta vissza a jegyeladásokból (csak Amerikában), a többi mind sikeres volt. Vagy úgy érzed, hogy mondjuk a Fenegyerek csak mert "mindössze" 20-25 millió dollárt hozott (a jegyekből), az bukta volt? Nem beszélve a külföldi eladásokról, az eladott reklámokról, a DVD kiadásokról és akciófigurákról, a képregény és könyvjogokról, stb.
Szóval még a Hulknak is lesz folytatása, mert a többi cucc hozott annyit, hogy megérje. Ugyanígy a Megtorló se volt bukás.
Bocsi, rosszul fogalmaztam, inkább úgy mondom hogy :szerintem akkor jó egy képregény film hanem csak képregény-fan-oknak tetszik.
De sajnos (lehet tévedek) de kevés olyan ismerősöm van aki képregény fan(mármint életben) és a HULK például egyiküknek se tetszett, pedig mutattam nekik hulk comicsot (Tomicho Projekt-et :fanboy: )
Mert amíg képregény-fanok járnak moziba addig minden comicsfilmnek lesz folytatása, mivel annyi kérpegény fan van  és olyan régóta ismerik,olvassák azokat a comicsokat aminek a film-változatára beülnek hogy nehéz olyat készíteni amit ne néznének + (mégha utána kicsit csalódnak is:nehéz olyan gyártani ami mindenkinek minden szügségletét kielégíti)



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető öreg pajtás

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #26 Dátum: 2004. Szeptember 14., 18:10:10 »
Idézet
Ha ez így megy tovább, Micho felkéri Mann-t moderátornak...
abba én úgysem mennék bele, Mann nem az esetem.  No, amiért jöttem: mivel a Mozi/TV/Rádió/Zene/Pc/Konzol/Game az Off topikon belül kapott helyet, és mint ilyen, meg van engedve, hogy eleresszétek magatokat. csak inkább az OFF-on belül az ilyesmit a csevej-csenölben intézzétek, ne rontsátok ennek a topiknak az állagát  szóval tudom hogy népszerű ez a  :fanboy:  szmájli, én is szeretem, csak míg nem viszitek túlzásba
Admina (admin lány)

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #25 Dátum: 2004. Szeptember 14., 14:58:25 »
Idézet
Attól, hogy az ember megnézi a King Arthurt, megnézi a Gyalog Galoppot és megnézi a Sean Connery-Richard Gere-féle Az utolsó lovagot, attól még mindenkinek megvan a saját Artúr mítosza, de ez nem jelenti azt, hogy a többi meséle rosszul tudja, csak arról van szó, hogy bizonyos eseményeknél ők mást tartottak fontosnak vagy máshogy volt kedvük elmesélni.

Ez tény. De van amikor látszik a filmen hogy "kitalálták a mátrix efektust, csináljunk má' egy ezen alapuló filmet" alapelvet alkalmazták. Itt van ez a Artur király. Nem láttam a filmet, nem is szeretnék véleményt alkotni róla addig, de mi ez a hülyeség ezzel a harcos csajjal ? Ginevra nem volt Xena. Baromság. Hallottam az alkotót nyilatkozni. Hát hogy ő nem a csodálatos kard, az Excalibur köré építette a történetet, hanem Artur, az EMBER köré. Ja, haver és lesz belőle egy középkori kung-fu film.
 Na befejeztem. Egyébként mindenben egyetértek veled Kill. Jó a Hulk, és a GYU is, de azért az ilyeneket nem kéne erőltetni. Bár mivel nem láttam az is kiderülhet hogy fasza film. De ha nincs benne a Bűvös kard (vagy ha benne van, de nem bűvös) akkor nem igazán "hiteles". Vagy csak én akarok mindenben csodát látni ?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #24 Dátum: 2004. Szeptember 14., 14:54:34 »
Idézet
Szerintem annál a résznél a darukra lőtte, 1ébként én sem értem hogy tud 1 kézzel hintázni:D
Na mind1.
Tényleg a darukra lőtte és az első részben is egy kézzel hálóhintázott, mikor MJ-t vitte, nem? De képregényben már volt ilyen, mikor eltört a karja az Amazing 200 előtt. Szóval nem újdonság. Kilő egyet, majd zuhanás közben lövi ki a következőt, mi ebben a nagy szám?  
Idézet
Egyébként sajnos a MARVEL filmek sorra buknak DD, HULK, Punisher
Ezt meg honnan veszed? Eddig még egyetlen egy se bukott meg és egyedül a Hulk volt az, ami csak a gyártási költségét hozta vissza a jegyeladásokból (csak Amerikában), a többi mind sikeres volt. Vagy úgy érzed, hogy mondjuk a Fenegyerek csak mert "mindössze" 20-25 millió dollárt hozott (a jegyekből), az bukta volt? Nem beszélve a külföldi eladásokról, az eladott reklámokról, a DVD kiadásokról és akciófigurákról, a képregény és könyvjogokról, stb.
Szóval még a Hulknak is lesz folytatása, mert a többi cucc hozott annyit, hogy megérje. Ugyanígy a Megtorló se volt bukás.

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Re:Filmek, zenék
« Válasz #23 Dátum: 2004. Szeptember 14., 14:03:35 »
Akkor már az Ollókezüt se hagyjuk ki... :fanboy:
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #22 Dátum: 2004. Szeptember 14., 13:52:57 »
Tim Burton szerintem kevés gyenge húzással állt eddig elő. Nekem még az a Majmok bolygója is bejött amit a világ 99%-a leszólt. NEKEM TETSZETT! Pontosan azt kaptam, amit vártam. És ilyen volt a Hulk is. Nekem pont az tetszett, ami sokaknak nem: Ang Lee lelkizett a filmben és nem csak csinált egy nagy, bugyuta szörnyet. Szerintem az a baj, hogy a képregények sokkal többet adtak az évek során, hogy azt egyetlen filmmel vissza lehetne hozni. Nézzétek csak meg az egyes sorozatok első részeit. Én spec. az X-Men első részeivel voltam úgy, hogy "Jézusom! Ha nem tudnám, hogy mi lett belőle, akkor az életben többet nem olvasnék X-Ment." És bocs, ha ezzel valakinek a lelkébe tapostam, de tényleg ez az igazság. Mai szemmel nézve nekem azok a részek olyan SEMMILYENEK.

Úgy kellene nézni ezeket a filmeket szerintem, ahogy a Gyűrűk Urát is KELLENE mindenkinek, főleg azoknak, akik fanyalognak, hogy miért nem olyan, mint a könyv. Fogjátok fel úgy, mint egy mítoszt. Van Gyűrűk Ura mítosz, Pókember mítosz, Punisher mítosz. És vannak a képregények, amik a mítosz egy változatát, egy bizonyos mesélő szemszögéből meséli el. És van a film, amiben a mítoszt egy másik mesélő meséli el. És ahogy az a mítoszokkal már csak lenni szokott, minden mesélő hozzátesz egy picit, színez a történeten a saját szájíze szerint és kihagy részeket, ami neki nem tetszenek.

Attól, hogy az ember megnézi a King Arthurt, megnézi a Gyalog Galoppot és megnézi a Sean Connery-Richard Gere-féle Az utolsó lovagot, attól még mindenkinek megvan a saját Artúr mítosza, de ez nem jelenti azt, hogy a többi meséle rosszul tudja, csak arról van szó, hogy bizonyos eseményeknél ők mást tartottak fontosnak vagy máshogy volt kedvük elmesélni.

Ja és a Lidércnyomást sajnos még nem láttam, de meg fogom nézni, ha hozzájutok.
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #21 Dátum: 2004. Szeptember 14., 13:23:46 »
Idézet
De ha már a képregényadaptációknál tartunk nekem az egyik favorit a ROCKETEER. nem tudom emlékszik e még rá valaki. Nagyon bejön. Vicces, színes mint egy képregény, nem nyújt nagy világot megváltó eszméket, de szórakoztat.
Az a legeslegjobb.

Ha már Tim Burton akkor már inkább a Batman és az álmosvölgy.  :fanboy:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #20 Dátum: 2004. Szeptember 14., 12:12:55 »
Idézet
pl. amikor a végjátéknál megmenti Mary Jane-t...amikor süllyed a kóceráj, és elhintáznak...szóval pont ez a baj...akkor végül is "talajszintről" lövi ki a hálót, szóval ott nem igazán értem, hogy hogyan nyomhatja csak simán azt a félkaros hintázást...szerintem helyénvalóbb lett volna, hogyha a számomra abszolút favorit figurát - amikor 2 kézre fogja a hálót, és behúzza a lábai közé, mintegy lendületet véve - dobja be (közben meg Mary Jane a nyakában lóg vagy épp hagyja megfulladni...úgyis Gwen rulez  )...oké...most kicsit szőrszálhasogatok, de engem zavart, hogy néha elég logikátlan módon hintázott...ha nagyobb lett volna a mozivászon, mindenki láthatta volna, hogy igazából nincs is ott semmi, amin megtapadhatna az a háló..
Szerintem annál a résznél a darukra lőtte, 1ébként én sem értem hogy tud 1 kézzel hintázni:D
Na mind1.
Egyébként sajnos a MARVEL filmek sorra buknak
DD, HULK, Punisher és bár szerintem egyiksem volt rossz, de ahoz képest hogy mennyire reklámozzák mekkora siker mind1ik odakinn comics-ban.
Kihozhatnának belőlük többet.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #19 Dátum: 2004. Szeptember 14., 11:55:42 »
Sziasztok

Nekem csak egy gondolm van az Én robottal. Nem a regényről szól...nem tudom ki olvasta de hogy ennek vajmi kevés köze van a regényhez az biztos.

Egy átlagos akciófilmnek tartom, amit megpróbáltak eladni egy jól csengő címmel.

Mert valljuk meg sem látványban sem történetben nem nyújt túl sokat.

Látvány: pl az autós részek. Mintha matchbox-ok rohangálnának mindenhol. Nincs súly, tömege a járműveknek. Nem érzed hogy ottvannak. Irreálisan mozognak, nem valós a térbeli elmozdulásuk. Kicsit súlytalan az egész.

És a filmesek azt várták, hogy néhány ugráló robottól, hanyatt esem. hát nem. Ez sajnos legalább 5 - 6 éves technika amivel dolgoznak, és nem azért mert nincs pénzük az újabbra, hanem mert egyszerűbb a már meglévő sablonokat, programokat, mátrixokat alkalmazni, kevesebb ötlet és gondolat kell hozzá, könnyebb pénzt csinálni.

Szóval nekem nem tetszett a film, egy középkategóriás akció-sci-finek tartom. Will Smith is csak lézeng a vásznon, ez a zsaruszerep már lejárt egy ideje...

De ha már a képregényadaptációknál tartunk nekem az egyik favorit a ROCKETEER. nem tudom emlékszik e még rá valaki. Nagyon bejön. Vicces, színes mint egy képregény, nem nyújt nagy világot megváltó eszméket, de szórakoztat.

Aztán a JUDGE DREDD. Szerintem nem találhattak volna jobb szereplőt, mint Stallone. (Még az álla is stimmel:) )

Ami viszont nagyon , de nagyon nagy csalódás volt az a MEGTORLÓ. Öcsémmel már évek óta nagy rajongók vagyunk, és alig vártuk a filmet...Aztán nyálcsorgatva vetettük magunkat a képernyő elé..haha jön a pusztítás, vér akció, kegyetlenség (mert hát mit is várjunk egy megtorló filmtől? nem kellett volna mást csinálni csak egy akciófilmet) Aztán eltelt az első húsz perc...jó jó, bizotsan csak bemutatja a szereplőket, hosszú a film, nem baj ha ki vannak dolgozba a karakterek .... eltelt egy óra ....na most... most már biztosan bosszút áll mindenkin, kegyetlen mód:D .....aztán eltelt másfél óra... öcsémet felráztam a fotelban álmából hozzon má' egy üdítőt ... és az utolsó tíz percben megöl kb 6 embert   Erős felindulásból először csak ültünk. Biztosan jó filmet láttunk....

Sajnos igen..A marvel újabb baklövése, ami persze becsalogatja az óvatlan mozinézőt a moziba, és biztos hogy lesz folytatása, mert a Marvel olyan...de én nem hiszem hogy megnézem:(  sajnos ennél még a Hulk is jobb, pedig gumiemberben ilyen pocsékot még nem láttam.

Na ez a hozzászólás eléggé kritikus lett, lehet hogy most sokan fogtok fikázni, de senkit nem akarok bántani, csak a véleményem írtam le...(Azért megtorló képregény  :fanboy: )

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #18 Dátum: 2004. Szeptember 14., 11:36:45 »
Ha ez így megy tovább, Micho felkéri Mann-t moderátornak...

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Re:Filmek, zenék
« Válasz #17 Dátum: 2004. Szeptember 14., 11:34:49 »
Na ugye!
 :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:    :fanboy:  :fanboy:    :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #16 Dátum: 2004. Szeptember 14., 11:32:32 »
Idézet
Ha már Tim Burton - KARÁCSONYI LIDÉRCNYOMÁS
:fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:  :fanboy:
:fanboy:

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Re:Filmek, zenék
« Válasz #15 Dátum: 2004. Szeptember 14., 11:30:34 »
Amúgy látta valaki? Mármint a Karácsonyi lidércnyomást. Az egyik személyes kedvencem. Hihetelenül jó kis film. És a zenéje...

Killjoy! Ezt nézd meg mindenképp! Meg mindenki.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 14., 11:32:54 írta Blixxxa »
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]