Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1086196 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10754 Dátum: 2020. Június 18., 11:05:51 »
Viszont, amit nem értek, hogy amíg a filmben lehetett magyar neveket használni, addig a sorozatokban már nem. :/ Nem értem a logikát.
Nekem a Warhammer regények magyar kiadására van egy minimális rálátásom, és ott meséltek valamit, ami szerint itt is áll. A kiadó rohadtul nem akarja engedni az egyes nevek honosítását, - ahogy elwood  is rámutatott - a brand miatt. Mert teszem azt a Redemptor Dreadnought copyrigtholt termék, és ha bemész a boltba, akkor úgy is kapod meg. Ilyen esetben már a magyar forgalmazó elszántságán áll, hogy üti-e a vasat, és sikerül-e erről megegyezni.
Ha belegondoltok, a mozifilmek és a sorozatok között - a formátumon túl is - van egy fő különbség. Az előbbit egy magyar forgalmazó szinkronizáltatta le és küldte a moziba, utóbbit egy nemzetközi forgalmazó tűzette műsorra a saját csatornáján, és rendelte be rá a szinkront, így őt valószínűleg cseppet sem érdekelte, hogy ki és mit gondol a nevekről. "Ez van, örüljetek neki" alapon.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10753 Dátum: 2020. Június 18., 07:36:10 »
Viszont, amit nem értek, hogy amíg a filmben lehetett magyar neveket használni, addig a sorozatokban már nem. :/ Nem értem a logikát.
Szerintem annyi van mögötte, hogy végül is a filmnek és a rajzfilmnek is az a dolga, hogy segítsék a játékok értékesítését. Ha magyarul van egy tök más neve, mint amivel apu-anyu a boltban meg tudja találni, akkor ez csak pénzkidobás. Más a helyzet olyankor, amikor maga a Hasbro adott más nevet a különböző figuráinak más-más nyelvterületen (pl. olasz-spanyol), hogy a Takara-Tomy féle japán vonalat már ne is említsem. A játékgyűjtők szinte csak az eredeti neveket használják, joggal, azért a magyar nevek közt sok félrefordítás is van, meg nem is minden név hangzik olyan jól magyarra átültetve, még ha a jelentése lehet, hogy ugyanaz is. Emlékszem, már gyerekfejjel is néha fogtam a fejem, amikor kijött egy-egy figura magyar neve. Szóval teljesen megértem, akinek erre nem áll rá az agya.

Irgum-burgum.  :D Pedig látod, Intruder még a gportalos felhasználónevemre is emlékezett! ;D
Oké, persze, leesett, hálával teli szívvel őrzöm meg (nick)nevedet az utókornak.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 18., 11:37:17 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10752 Dátum: 2020. Június 18., 00:06:27 »
Arra nem emlékszem, ki volt, de arra igen, hogy volt ilyen, és meg is lett eredménye - Űrdongó, Optimusz fővezér, Acélfej, Racsni, Üstökös, Röptűz stb... - az elsőben Cybertron még Kibertron volt, szóval nem volt az rossz. Jut eszembe, a TeleVideo '92-es szinkronja itt is összegyúrta két világ legjobbikát és "Kájbertron" lett a transformerek szülőbolygójának neve.

Irgum-burgum.  :D Pedig látod, Intruder még a gportalos felhasználónevemre is emlékezett! ;D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10751 Dátum: 2020. Június 17., 19:11:32 »
Aha, a Bukottak után persze át kellett keresztelni Szájbertronra.... a fene a jó dolguk.. :angry:
Ja az nekem is böki a csőröm a mai napig. Viszont a Transformert Alakváltónak mondják a filmekben, ami tök jó.

Viszont, amit nem értek, hogy amíg a filmben lehetett magyar neveket használni, addig a sorozatokban már nem. :/ Nem értem a logikát.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10750 Dátum: 2020. Június 17., 14:37:15 »
Aha, a Bukottak után persze át kellett keresztelni Szájbertronra.... a fene a jó dolguk.. :angry:

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10749 Dátum: 2020. Június 17., 07:59:09 »
Én hallottam olyanról, hogy valaki csak ezért ráírt a UIP-Duna Filmre, hogy ne csesszék már el a Transrformers filmekben a nevek a fordítását. Szegény naiv ember, biztos még bízott benne, hogy valami jó fog kisülni a dologból. De hogy ki lehetett az illető?  :nemtudom:
Az te voltál még Bhse néven. ;)  :lol:
Arra nem emlékszem, ki volt, de arra igen, hogy volt ilyen, és meg is lett eredménye - Űrdongó, Optimusz fővezér, Acélfej, Racsni, Üstökös, Röptűz stb... - az elsőben Cybertron még Kibertron volt, szóval nem volt az rossz. Jut eszembe, a TeleVideo '92-es szinkronja itt is összegyúrta két világ legjobbikát és "Kájbertron" lett a transformerek szülőbolygójának neve.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10748 Dátum: 2020. Június 16., 18:39:32 »
Akkor ez nem sokkal a rendszerváltozás után jött. Abban az időben Józsika még annak is örült, az addig csak műholdas adásokon fogható amerikai rajzfilm kínálatból egy-két darab szinkronosan is megjelent kis hazánkban. Bár meg lehetett itthon szerezni a Centurions rajzfilmet, csak narrátorral, Űrlovagok címen.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10747 Dátum: 2020. Június 16., 18:18:38 »
1992. VHS-en.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10746 Dátum: 2020. Június 16., 16:37:30 »
Maga a 86-os rajzfilm mikor került magyar forgalmazásba?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10745 Dátum: 2020. Június 16., 14:31:20 »
Transformers-ből mely filmekre gondolsz? Bayformers vagy a 86-os egész estés rajzfilmre? Ugyanis ott is követtek el fordítási hibákat: Rodimus fővezérből Peca lett -nem tudom, kinek az agyából pattant ez ki-, Ironhide-ból (Acélfej) Vaskezű, a teljesség igénye nélkül:
Nem nehéz visszafejteni. Ha belegondolsz, a Vaskezű valószínűleg csak egy félrehallásból született - Ironhide/Ironhand kiejtése gyakorlatlan fülnek hasonló, és akkoriban még nem az volt, hogy mindenki angol szinkronnal nézte a filmet, mert perfekt angol volt.
Peca szintén hasonló ügy, mert ugye a sztori elején még az eredeti nevével fut, azaz Hot Rod, ami ugye egy amerikai oldtimer kategória, így nem az a fajta megnevezés, amit itthon akkoriban feltétlenül vághatott valaki. Viszont cserében a horgászbotot fishing rodnak hívják és ha annyit írsz be a keresőbe, hogy "rod" ma is a rod podokat, a horgászbot tartókat listázza ki első helyen.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10744 Dátum: 2020. Június 16., 13:20:55 »
Én hallottam olyanról, hogy valaki csak ezért ráírt a UIP-Duna Filmre, hogy ne csesszék már el a Transrformers filmekben a nevek a fordítását. Szegény naiv ember, biztos még bízott benne, hogy valami jó fog kisülni a dologból. De hogy ki lehetett az illető?  :nemtudom:
Az te voltál még Bhse néven. ;)  :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10743 Dátum: 2020. Június 16., 12:28:17 »
Transformers-ből mely filmekre gondolsz? Bayformers vagy a 86-os egész estés rajzfilmre? Ugyanis ott is követtek el fordítási hibákat: Rodimus fővezérből Peca lett -nem tudom, kinek az agyából pattant ez ki-, Ironhide-ból (Acélfej) Vaskezű, a teljesség igénye nélkül:

Blörr-Hadari
Spike (Witwicky) -Csuka
Fülelő(Soundwave)- Fürkész
Unikron-egyes szinkronokban lett Unikornisz

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10742 Dátum: 2020. Június 16., 11:32:04 »
Írhatnám, a bolondnak mindegy, mert annak a fapénz is jó, csak csörögjön... :P
Igen fura volt a Vezért Aduásznak hallani, Venomot Méregnek (igaz, hogy az angolban ezt jelenti, de soha nem magyarosították), Vérontót pedig Mészárszéknek, de ott van az Igazságosztónak átkeresztelt Megtorló, a Sokkolóvá lett Rengető, de szegény Viharból itt is Ciklon lett.
Más: ha sanszosan nem ismerték a képregényeket, nem kellett volna valami kapcsolatteremtés a kiadóval vagy a munkatársakkal, hogy emberek, némi segítség elkelne a honosításnál? Mert ez így jellegzetesen magyaros megoldás... ;D

Én hallottam olyanról, hogy valaki csak ezért ráírt a UIP-Duna Filmre, hogy ne csesszék már el a Transrformers filmekben a nevek a fordítását. Szegény naiv ember, biztos még bízott benne, hogy valami jó fog kisülni a dologból. De hogy ki lehetett az illető?  :nemtudom:

Amúgy a Sokkoló még egész tűrhető név Rengetőnek.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10741 Dátum: 2020. Június 16., 09:46:10 »
Eh, a Farkasnál még ez is emészthetőbb  :hehe:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10740 Dátum: 2020. Június 16., 09:43:46 »
Ugyan, mi bajod volt Pézsmapatkánnyal, lánykori nevén Torkosborz?  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10739 Dátum: 2020. Június 16., 08:58:22 »
Írhatnám, a bolondnak mindegy, mert annak a fapénz is jó, csak csörögjön... :P
Igen fura volt a Vezért Aduásznak hallani, Venomot Méregnek (igaz, hogy az angolban ezt jelenti, de soha nem magyarosították), Vérontót pedig Mészárszéknek, de ott van az Igazságosztónak átkeresztelt Megtorló, a Sokkolóvá lett Rengető, de szegény Viharból itt is Ciklon lett.
Más: ha sanszosan nem ismerték a képregényeket, nem kellett volna valami kapcsolatteremtés a kiadóval vagy a munkatársakkal, hogy emberek, némi segítség elkelne a honosításnál? Mert ez így jellegzetesen magyaros megoldás... ;D

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10738 Dátum: 2020. Június 16., 07:47:04 »
Ha a '94-es sorozatra gondolsz, akkor ott szerintem az "ahogy esik úgy puffan" elv alapján választhatták ki. De még abban sem voltak következetesek, mert ha emlékeim nem csalnak, volt amikor ugyanannak a karakternek teljesen más nevet adtak egy másik részben.
Viszont azt mentségként fel lehet hozni nekik, hogy akkoriban még sehol sem voltak a mozifilmek (bár nem mintha abban pontosabbak lettek volna a név fordítások...), a magyar képregényeket vélhetően nem ismerték, az internet meg még gyerekcipőben járt, így ott sem tudtak utána nézni. Valamint biztos úgy voltak vele, hogy amúgy is gyerekeknek készül, akkor meg tök mindegy.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10737 Dátum: 2020. Június 15., 22:48:25 »
Pókembernél az Animated Series karakterneveit milyen szisztéma alapján fordították a szinkronban?

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10736 Dátum: 2020. Június 09., 21:32:21 »
Szeríntem az egyik legjobb karakter volt! Sajnálom!  :(

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10735 Dátum: 2020. Június 09., 17:30:15 »
Banyek, kivágták a Flashből Hartley Sawyert, aki Elongated Man (Megnyúlt Ember) volt a sorozatban, mint a pinty! :O
https://uk.movies.yahoo.com/flash-hartley-sawyer-fired-racist-homophobic-misogynistic-tweets-090615541.html

Pedig nagyon kedveltem a karakterét meg a történetszála is kezdett izgalmas lenni.

"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10734 Dátum: 2020. Május 22., 13:31:40 »
Nekem az eredeti változat is tetszik. Mármint a DCEU megszokott színvonalához képest.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10733 Dátum: 2020. Május 21., 22:43:24 »
Szerintem meg nem 4 évvel később kellett volna ezzel az ötlettel előrukkolni. Ez már semmin sem fog változtatni a filmmel kapcsolatban. Késő bánat!

A régi Superman filmek Richard Donner változatai is csak évekkel az eredeti megjelenés után váltak elérhetővé, szóval jobb később, mint soha.
Én azért örülök, hogy a "Josstice League" után végre az eredeti változatot is láthatom majd.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10732 Dátum: 2020. Május 21., 20:38:00 »
Szerintem meg nem 4 évvel később kellett volna ezzel az ötlettel előrukkolni. Ez már semmin sem fog változtatni a filmmel kapcsolatban. Késő bánat!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10731 Dátum: 2020. Május 21., 12:58:56 »
Szerintem beáll a MoS, BvS sorba. Akinek azok bejottek, ez is be fog.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10730 Dátum: 2020. Május 21., 12:10:06 »
Csodára semmiképpen sem. Azért ő sem a Messiás. Egységes stílusra már inkább. Hogy ez egységesen szar vagy egységesen átlagos lesz, az már más kérdés.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10729 Dátum: 2020. Május 21., 11:03:13 »
Az megvolt, hogy az HBO MAX jövőre bemutatja a Justice League Snyder Cut-ját? Ki mire számít tőle?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10728 Dátum: 2020. Május 21., 10:47:10 »
Bepótoltam a Sötét Főnixet, de úgy érzem, ezzel sem hagytam ki sokat.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10727 Dátum: 2020. Május 20., 11:58:20 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10726 Dátum: 2020. Május 20., 11:37:00 »
Nem tudom, hogy nézi-e valaki a Batwoman sorozatot itt rajtam kívül, de most olvastam, hogy Ruby Rose a nemrég lezárt első évad után kilép és a második évadra a szerepet egy új, szintén LMBTQ színésznőre akarják osztani. Rose persze lenyilatkozta, hogy nehéz döntést hozott meg és az alkotókkal együtt kölcsönösen és nagy tisztelettel alaposan körbenyalták egymást, de igazából nem tudni, hogy miért távozik. Sajnálom. Én bírtam a csajt és a sorozat is elment, bár nem a legjobb az Arrowverse sorozatok közül.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10725 Dátum: 2020. Május 13., 23:05:39 »
Ezt nézi közölünk valaki? Vélemény esetleg?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith