Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1080467 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10544 Dátum: 2019. Szeptember 20., 20:02:18 »
A címe ellenére nem bővített előzetes, csak a "végső előzetes" elé bevágtak két 30 másodperces tv reklámot (melyekben azért akad néhány, eddig nem látott pár másodperces jelenet), de az a 00:46 és 00:51 közötti rész valami fergeteges.

"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10543 Dátum: 2019. Szeptember 19., 13:00:05 »
Na ezek jó hírek, köszi! :)

Én eddig a wikit használtam, hogy tudjam a sorrendet. :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10542 Dátum: 2019. Szeptember 17., 19:56:30 »
Az csak egy apró kivétel volt, de abban is volt mellékszerepe. Én egy olyan filmet szeretnék már látni, amiből teljesen kihagyják. Ott van pl. a Zöld lámpás - Smaragd hadtest (talán ez volt a címe), ami egy tök jó kis ismertető film volt a lámpások eredetéről. Több ilyen kéne más hősökkel és gonosztevőkkel, mert számomra már unalmas, hogy a DC univerzum úgy áll össze, hogy Batman és a többiek. :-\

Úgy tűnik imáid meghallgattattak.  ;)
Márciusban volt egy "Justice League VS. The Fatal Five".

Ez még idén megjelenik (ha minden igaz október 5-én)...:


...és majd valamikor jövőre jönnek a "Superman: Red Son", és a "Justice League Dark: Apokolips War" c. animációs filmek.

Újabb Justice League Dark!  :ugral: :ugral:

Bónuszként pedig egy videó, amiben megpróbálnak rájönni, hogy milyen sorrendben érdemes nézni a DCAMU filmjeit. :D
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 17., 20:36:19 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10541 Dátum: 2019. Szeptember 14., 20:30:16 »
Az új Mocsárlényt? Egy próbát csak megér...
Volt már belőle rajzfilm + film sorozat és két egész estés film.

Talán mert a Mocsárlény nem annyira ismert DC-s karakter, mint a többiek... nálunk legalábbis.
Online filmezős oldalon biztos meg tudod nézni a film adaptációkat.
Mellesleg a Swamp Thing-nél még képességekről sem nagyon tudok  :-\

Én eddig a "Batman és Harley Quinn"ben és "A Sötét Igazság Ligájá"ban találkoztam vele.
Utóbbiban növények segítségével tudott utazni.
A filmeket pedig majd meglesem valamikor.

Kicsit sokáig tartott, de tegnap és tegnapelőtt végre sort kerítettem a '82-es és a '89-es Mocsárlény filmekre. Mit ne mondjak, nagyon látszik rajtuk a '80-as években épp világkorukat élő két nagy műfaj, a "slasher horrorok (Péntek 13 sorozat)" és az akciófilmek hatásai, bár előbbi nincs túltolva, sőt épp, hogy csak emlékeztetett rá.
Mocsárlény ahelyett, hogy aprítaná az ellent, inkább rongybaba módjára dobálja őket, amibe néhányan belehalnak, néhányan nem. Még csak nem is tüskékbe vagy kiálló ágakba estek, csak a földre, viszont még azok is kimúltak, akik csak pár méter repülés után estek bele a vízbe.

Volt egy jelenet az első részben, ami egy az egyben a "Doom" filmet juttatta eszembe. A főgenya is Mocsárlényszerű erőt szeretne, de előbb leteszteli a szert az egyik nagydarab emberén, aki a lötty hatására... átalakul egy torz törpeszörnnyé! Na és miért? Mert a szer az emberi nagyság (szellemi, észbeli, lelki stb.) alapján változtatja meg az embereket.  :headscratch: :headscratch:

A kedvencem az volt, amikor Mocsárlény teste összeráncosodott, mert a fickóra kicsit bő volt a jelmez.  :lol:
A második részben már jobban nézett ki. Vagy a Mocsárlényt játszó fickó edzett egy kicsit, vagy csak szűkebb jelmezt adtak rá. :lol:

Az első részben elég fura volt, hogy dr. Alec Holland és Abigail Holland testvérek lettek.
A képregény szerint Abigail valójában Alec felesége, és nem pedig a húga.

A második film elvileg nem sokkal az első után játszódik, és ugyanaz a fickó a főgenya, mint az elsőben volt, ami már csak amiatt is érdekes, mert az első rész vége felé erős mutáns szörnnyé alakult, mert a lötyi megivása után okoskodott meg filozofált egy kicsit, a filmvégi, elég érdekesen kivételezett bunyó végén pedig Mocsárlény a fickót saját kardjával szúrta le, itt viszont él és virul, valamint teljesen normálisan néz ki, a változatosság kedvéért világuralom helyett most örök életre vágyik, melynek titkát valamilyen megmagyarázatlan okból kifolyólag Linda (Heather Locklear) nevű mostohalánya rejti. :headscratch: Fogalmam sincs, hogy jutott erre a következtetésre. Ő azt mondja, hogy úgy van, én meg magyarázat híján elhittem neki.

Nem nagy számok, egynek elmennek.
De legalább fény derült néhány képességre. A holdfény(!!!) (miért nem a napfény? :headscratch:) segítségével visszanövesztette a levágott karját, kis zöld fények segítségével pedig nőket hozott vissza a halálból, a 2. részben pedig miután kocsonyává robbant felélesztette saját magát. Aztán, hogy tényleg képes-e ilyenekre. azt nem tudom.

Heather Locklear olyan kis aranyos volt a második részben. :wub:
5/10 mindkét filmre.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 14., 22:33:07 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10540 Dátum: 2019. Szeptember 06., 19:34:42 »
Én nem emlékszem, hogy lenne.

Én is kezdek kételkedni benne.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10539 Dátum: 2019. Szeptember 05., 21:48:44 »
Volt ebből egyáltalán 7-8 perces verzió?!  :headscratch:
Én nem emlékszem, hogy lenne.
gyengéd barbár

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10538 Dátum: 2019. Szeptember 05., 21:01:22 »
Talán csak a Blade Runnerben nincs ilyen hiba, de ha mégis, kérlek ne világosítsatok fel! :)

:badteeth:

"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10537 Dátum: 2019. Szeptember 05., 20:52:27 »
Kicsit még a korábbiakhoz:

 A nukleáris tél nem tart örökké, csak pár hétig vagy évig. Így a Megváltás idején már lehettek nappali jelenetek.

 A legtöbb filmben van logikai bukfenc, baki. Például nem rég láttam egy videót, amiben két fiatal,  magyar tudós bizonygatta, hogy a fúziós reaktorok nem robbannak fel. Ami ugye eléggé zárójelben teszi az Aliens-et. Mondjuk nekem az is nehezen hihető hogy a xenokat nem marja szét a saját savas vérük.

 Az amerikai forgatókönyvírásban van egy kifejezés, egy trükk, amivel a történetbe került hibákat próbálják elfedni. Valahogy úgy mondják, hogy: "kitenni egy lámpát". Magyarul rávilágítanak a problémára. Ilyenkor az egyik szereplő kijelenti, hogy, de hát ez hülyeség, mire a másik, általában a népszerűbb rátromfol, hogy márpedig most ez van. És amilyen egyszerűen ez hangzik, mégis működik a közönségnél.

 Klasszikus példa erre, Han és C3PO esélylatolgatása az aszteroidamezőben. De egyszer egy Stargate cliffhanger után is ezzel a trükkel magyarázták, hogy a főhősök mégsem robbantak fel a hajójukon, hanem elérték a transzportert.

 Talán csak a Blade Runnerben nincs ilyen hiba, de ha mégis, kérlek ne világosítsatok fel! :)

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10536 Dátum: 2019. Szeptember 05., 19:49:39 »
Néha nagyon öregnek érzem magamat :)
Check it out

És ez volt az!
Viszont ez nem 7-8 perces. :-\ Vagy csak a végén lévő felirat miatt érződött annak idején annyinak? :-\ Létezik olyan, hogy az a változat nincs fent sehol?
Volt ebből egyáltalán 7-8 perces verzió?!  :headscratch:

@KiD:
Lehet, hogy csak a haj miatt, de ez így elég röhejesen néz ki.  :hehe:

@Galen:
 :lol: :lol:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10535 Dátum: 2019. Szeptember 05., 16:35:01 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10534 Dátum: 2019. Szeptember 05., 15:19:20 »
.


Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10533 Dátum: 2019. Szeptember 04., 22:45:32 »
Volt egy hosszú, kb. 7-8 perces videójuk, amiben mintha lett volna egy mocsárjáró hajó vagy mi (amin az a nagy propeller van a vezető mögött), a végén pedig egy hosszú stáblista, de akármit próbálok sehol/sehogy se találom.  :(

Néha nagyon öregnek érzem magamat :)
Check it out
gyengéd barbár

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10532 Dátum: 2019. Szeptember 04., 14:40:46 »
Jó volt pl az, amikor Hyde-ot nyugtatta le valami rejtett fecskendővel a kesztyűjén keresztül, így a bagázs többi része azt hitte, ilyen nagy hatást fejt ki Hyde-ra.
Elég rizikós volt neki az Ostrom, mivel a szövetségesei akár egyik pillanatról a másikra ellene fordulhattak volna és neki semmi szuperképessége, vagy páncélja nincs. Mondjuk nyilván jóval átlag feletti intellektus, de akkor is veszélyes volt. Na meg az a lilás-rózsaszínes cucc a prémmel nagyon ütős!
A lila miatt bírtam Tigriscápát is, aztán Farek mester jóvoltából olvastam az Ostrom után történteket is (bika erős részek azok is, legjobbak közé tartoznak) és Tigriscápát elég idétlen, megalázó módon győzik le. Már nem is tűnik olyan vagánynak a fűrészfogas cucca ellenére sem... Hú, de Góliát! Ott a jelmez is nagyon ki van találva, jó a képessége is és elég szabatos mondatokat adtak a szájába, amitől kimagaslik  ;D a csóringer, Westend aluljárós Roncsbrigád tagjai közül.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10531 Dátum: 2019. Szeptember 04., 14:33:25 »
De el kell ismerni, egy született intrikus ez a pali-filmen és képregényben egyaránt  ;D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10530 Dátum: 2019. Szeptember 04., 13:25:15 »
Az eredeti jelmezben mi nem tetszett a filmeseknek?
Nem a nem tetszésen volt a hangsúly, hanem azon, hogy mivel a film nagyrészében olyan jelenetei voltak, ahol nem volt indokolt, igazából csak a végére tudták volna behozni, viszont ott meg sokat elvett volna Daniel Brühl játékából, pedig pont ott volt a leglényegesebb hogy lássuk őt a "diadala" pillanatában. Viszont mivel a karakter még visszatér, így lesz lehetőség behozni a jelmezt is.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10529 Dátum: 2019. Szeptember 04., 12:10:42 »
Amennyit a képregényekben láttam Zémóból -konkrétan a Kúria ostromát-, az alapján illett hozzá az agymunkával csináljuk ki az ellent filmszerep.
Az eredeti jelmezben mi nem tetszett a filmeseknek?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10528 Dátum: 2019. Szeptember 04., 11:14:33 »
Talán én meg valamelyik amerika kapitányos filmmel voltam így pár éve. Elkezdtem nézni, semmi nem rémlett (pedig nyilván vagy max egy-két évvel az ismételt megnézés előtt láttam), aztán felhúztam magam a sztorin, meg egy csávón, akit a filmben Zémó Bárónak (az originál Báró nagy rajongója vagyok ugyanis) hívnak és elkapcsoltam. Itt jöttem rá, hogy én ezt "egyszer már nem néztem végig".  ;D
Sajnálhatod, mert ahhoz képest, hogy ő csak egy emberként lett bemutatva, az egyik legkeményebb gonosztevő volt az eddigi Marvel filmekben. Kimondottan tetszett az az intellektuális harcos koncepció, amit írtak neki. Halálosztagos katona, tehát a kisujjában van a harc, és mégis pusztán az eszével kavarta meg úgy a szart, hogy a Bosszúállók szétszedték egymást. Ráadásul a végén amikor felfedték a motivációját, teljesen együtt tudtam érezni vele.
Amúgy ez lett volna az eredeti jelmez koncepciója a filmhez, amit végül elvetettek...

...de csak ideiglenesen, mert az egyik expón, ahol szóba került a Sólyom és a Tél Katonája sorozat, amivel ki akar rukkolni a Disney, a panelt "meghackkelte" Zémó egy videóüzenettel:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10527 Dátum: 2019. Szeptember 04., 10:35:29 »
Nem bárózták, simán Zémó volt a karakter neve, egyébként a Polgárháborúban szerepelt.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10526 Dátum: 2019. Szeptember 04., 10:26:42 »
Nem vagyok benne biztos, hogy a filmben Bárózták.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10525 Dátum: 2019. Szeptember 04., 09:57:33 »
Esküszöm most már valamikor újra megnézem a "Megváltás"t, mert a felsoroltak fele nem is rémlik, ráadásul már arra sem emlékszem, mikor láttam utoljára.  :badteeth:

Talán én meg valamelyik amerika kapitányos filmmel voltam így pár éve. Elkezdtem nézni, semmi nem rémlett (pedig nyilván vagy max egy-két évvel az ismételt megnézés előtt láttam), aztán felhúztam magam a sztorin, meg egy csávón, akit a filmben Zémó Bárónak (az originál Báró nagy rajongója vagyok ugyanis) hívnak és elkapcsoltam. Itt jöttem rá, hogy én ezt "egyszer már nem néztem végig".  ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10524 Dátum: 2019. Szeptember 03., 19:04:35 »
Esküszöm most már valamikor újra megnézem a "Megváltás"t, mert a felsoroltak fele nem is rémlik, ráadásul már arra sem emlékszem, mikor láttam utoljára.  :badteeth:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10523 Dátum: 2019. Szeptember 03., 14:07:36 »
De eleve hülyeség a kiborg srác, Intruder joggal akadt fenn rajta. Adott egy pasi, aki felajánlja a testét a halála utánra. Kivégzik.
Aztán 20-30 év múlva felébred, mintha mi sem történt volna. Minden emléke megvan.

Egy szó: Kriogenika. Gyakorlatilag pontosan ezt akarják elérni a kutatók. Azt, hogy miután az alany feldobta a talpát, a holttestet jegelik, majd ha valaha egyszer meglesz rá a gyógymód, akkor kijavítják és újra élesztik, és minden emlékével élhesse tovább az életét, mintha mi sem történt volna. Ez tehát nem a film saját faszsága, hanem az emberiségé. Az, hogy itt egy ilyen alanyba beépítették a fémvázat és a processzorokat, de mindettől függetlenül embernek hiszi magát, még egy egész érdekes ötlet. Végtére is a cél a beszivárgás lett volna. Szerintem a baj épp az, hogy ez az élőszövet borította T-800-ashoz képest túl fejlett technológiának hat...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10522 Dátum: 2019. Szeptember 03., 14:06:00 »
 :D

Össze is foglaltuk a filmet.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10521 Dátum: 2019. Szeptember 03., 13:25:23 »
De eleve hülyeség a kiborg srác, Intruder joggal akadt fenn rajta. Adott egy pasi, aki felajánlja a testét a halála utánra. Kivégzik.
Aztán 20-30 év múlva felébred, mintha mi sem történt volna. Minden emléke megvan.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10520 Dátum: 2019. Szeptember 03., 12:51:37 »
Kibernetizálják, fémborítást raknak rá, nyilván valami atomenergia mozgatja a szervóit, stb. Minek kell akkor a szív? Ami egy ordító gyenge pont? Egy szív éltet egy robotot? Meg az atomenergia is? Ez oltári nagy hülyeség, "erős szíved van".
Ez engem még nem is zavar annyira. Első prototípus, próbálkozás, még biztos nem volt kiforrott a módszer. Ezért is kellett ez a kettős megoldás. Ráadásul ő nem tudta, hogy Terminátor, szóval kellett neki a szívverés meg az egyéb átverés. Szóval mondom, legalábbis számomra ez annyira nem gáz.
A szívműtét meg: igen, valóban, nagyon gáz ilyen, messze nem ideális körülmények közt. De a harctéri orvosok sem ideális körülmények közt operáltak meg vágtak le lábakat és minden egyebet. Szóükség törvényt bont, és minden mindegy alapon kétségbeesettek voltak. Műtét nélkül tutira meghal. Mit veszíthetnek?
Oké, az mondjuk kemény, hogy minden smakkol és semmi fennakadás, de ha csak ez lenne hiba, boldog lennék.  :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10519 Dátum: 2019. Szeptember 03., 12:40:12 »
A Megváltás gondjai ott kezdődtek, hogy egy Battlestar Galactika stílusban kellett volna megcsinálni és sokkal mocskosabbra, mint amit végül kihoztak belőle - mert hát abból lesz a della, ha Pistike is megnézheti, ugye PG-13...?
Kezdjük ott, Pistike miért nézhet meg majdnem minden blockbuster filmet. Nem kéne ezeket a filmeket lebutítani a tizenévesek szintjére, csak mert a hülyegyerek/ idióta szülő hisztizik, de ő azt minden áron meg akarja nézni/nézetni a gyerekkel.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10518 Dátum: 2019. Szeptember 03., 12:33:02 »

:) Na, igen.
Annyira sötét volt a film, hogy:
- a film kb. fele nappal játszódott (mert 100+ atombomba felrobbanása biztos nem okoz majd nukleáris telet)
- szétrombolt városok helyett kaptunk pusztát/roncstelepet + egy teljesen épp hidat


Nekem pont ez a bajom az újabb terminátorokkal. Semmi nyomasztó atmoszféra, semmi sötétség, semmi kilátástalanság.
Az elsőben Kyle Reese visszaemlékező álma, meg a napokban elhunyt Franco Colombu izzó szeme, ahogy áll Kyle előtt... Na az nyomasztó!
De nincs mit csodálkozni, természetes, hogy egy óriási ötlet sem tart örökké, simán el lehet rontani. Ezt a világot éljük, SW, Terminator csak két név. Sok feldolgozás/folytatás készült már, amik nyilván egyre rosszabbak. Elmondod a világ legjobb poénját, röhögsz a haverokkal 2 napig, aztán elkezd unalmas lenni, ahogy bővíted, meg alakítod. Ennyi.  :-\


A szívműtét engem is bosszant, fúj a szél, viszi a gazt, a pockok ott rágnak valahol két fűcsomó között, Connort meg mélyaltatják. Hát durva.
De eleve hülyeség a kiborg srác, Intruder joggal akadt fenn rajta. Adott egy pasi, aki felajánlja a testét a halála utánra. Kivégzik.
Aztán 20-30 év múlva felébred, mintha mi sem történt volna. Minden emléke megvan. Tök jó halál.
Kibernetizálják, fémborítást raknak rá, nyilván valami atomenergia mozgatja a szervóit, stb. Minek kell akkor a szív? Ami egy ordító gyenge pont? Egy szív éltet egy robotot? Meg az atomenergia is? Ez oltári nagy hülyeség, "erős szíved van".
Na, mikor ez a mondat elhangzott a moziban 2009-ben, már tudtam, hogy itt lesz valami bonyodalom. Lett.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10517 Dátum: 2019. Szeptember 03., 11:03:40 »
El tudná valki nekem magyarázni, hogy T4-ben ki volt végül is az a félig ember félig robot fickó? Arra emlékszem, hogy a film elején a börtönben alárattak vele valami beleegyezési papírt valamihez aztán 15 évvel később visszajött kiborgként. De hogyan?
Az elég egyértelműen kiderült a film elején. Egy egyszerű halálraítélt, akivel aláíratták a papírt, hogy felajánlja a testét kísérleti célokra. És így lett a kiberetikus organizmus egyik első tesztpéldánya. A Megváltás mint film nekem azért nem jött be, mert ordenáré marhaságokat írtak bele. És most nem a történetre magára gondolok, hanem az olyan apróságokra, mint amikor a végén a sivatag közepén egy szál sátorban szívátültetést végeznek John Connoron. Ez az a műtét, amit a legnagyobb sterilitás mellett végeznek és szövettani vizsgálattal ellenőrzik a donor szerv összeférhetőségét, mert nem lehet csak úgy berakni bárki ketyegőjét valaki másnak, de ott megcsinálják, mert nincs más esély, és kikapják a terminátor szívét, mert biztos jó lesz az.

A Megváltás gondjai ott kezdődtek, hogy egy Battlestar Galactika stílusban kellett volna megcsinálni és sokkal mocskosabbra, mint amit végül kihoztak belőle - mert hát abból lesz a della, ha Pistike is megnézheti, ugye PG-13...?

És persze a Genisys. Lehet szidni, van is miért, de ezek a jelenetek azért jók voltak. ;)
A Genisysnek volt pár nagyon erős mozzanata, a nyitó jelenet és a fanservice rész brutálisan betalált nálam, de nem tudtam elvonatkoztatni attól, hogy a cselekmény egy faszság - tehát az, hogy míg utazik az időben megváltozik a múlt, de ő emlékszik a lényegre, mert gyerekként azt mondogatta magának, hogy a Genisys a Skynet. What...? Arról nem beszélve, hogy amikor megláttam Jai Courtney nevét, már tudtam, hogy baj van. Az a pali nem épp a siker jelzője. A mozis próbálkozásainak nagy része katasztófális: Die Hard - Drágább, mint az életed; Én, Frankenstein; A beavatott; Terminátor: Genisys; Suicide Squad - Öngyilkos osztag... és még sorolhatnánk. Én a magam részéről csak franchise-gyilkosként szoktam emlegetni...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10516 Dátum: 2019. Szeptember 03., 10:39:25 »
A többi csontot elhordták a kutyák.  :D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10515 Dátum: 2019. Szeptember 03., 09:37:55 »
Én valahogy sose értettem, hogy a jövőben miért vannak egyhalomban a koponyák. :headscratch: És csak koponyák, más csontokat alig látni..
Igen, mi is pont ezt beszéltük nemrég Aldarionnal. De végül abban maradtunk, hogy hangulati elemek, és elengedtük. És ismerd el, bitangul hangulatos. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"