Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1084983 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10214 Dátum: 2019. Április 16., 14:02:27 »
Én szerettem. Gyerekkori élményem amikor apámék nem kaptak jegyet valami Piedone filmre és helyette a karate-kölyök hármat néztük feliratosan. Egyedül a Bonsai vízesésnél való kiszedése és eltörése ragadt meg belőle.  :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10213 Dátum: 2019. Április 16., 12:44:31 »
És ha valaki már unja a szuperhősöket  :badteeth: :

Van itt olyan, aki szereti/szerette az eredeti Karate kölyök 1-et? Mert akkor annak nagyon ajánlom a Kobra Kai nevű sorozatot. Eltelt harminc év, és ismét felveszi Daniel LaRusso és Johnny Lawrence életének fonalát, amint új szereplők, új tanítványok lépnek színre. 10 rész, átlag szűk félórás részekkel, baromi jó hangulattal, rengeteg nosztalgiával és a régi film részleteivel, és ami a legfontosabb: az eredeti szereplőkkel, akik ismét régi szerepüket játsszák.

Az 1. évad már lement, a 2. hamarosan jön. És az 1. évad végén olyan vendégszereplés van, hogy a fal adja a másikat.  :)
És az előzetes alapján a 2. évad baromira jónak ígérkezik.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 16., 14:16:33 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10212 Dátum: 2019. Április 16., 11:32:57 »
Hát, nekem is sokat segít a család mellett, hogy reggelente meg este a vonaton tudom nézni a részeket a telefonomon.
De te akkor még rendesen le vagy maradva.  :)
Igen, bár az is bejátszik hogy a flash 2 szezonja, az arrow 4 szezonja, supergirl 1, és a legends  1 szezonja után kicsit pihentem és lenyomtam a breaking bad-et. Most meg belekezdtem a Better call Saul-ba. Lehet előveszem a szuperhősöket megint.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10211 Dátum: 2019. Április 16., 11:27:58 »
Én az első szezont lenyomtam, de mivel párhuzamosan nézem a flash zöld íjász és supergirl-lel ezért lassú vagyok.
Hát, nekem is sokat segít a család mellett, hogy reggelente meg este a vonaton tudom nézni a részeket a telefonomon.
De te akkor még rendesen le vagy maradva.  :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10210 Dátum: 2019. Április 16., 11:17:00 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10209 Dátum: 2019. Április 16., 11:07:14 »
Én az első szezont lenyomtam, de mivel párhuzamosan nézem a flash zöld íjász és supergirl-lel ezért lassú vagyok.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10208 Dátum: 2019. Április 16., 10:38:28 »
Nézi valaki a DC's Legends of Tomorrow-t rajtam kívül?  :)
Csak most jöttem rá, hogy Biff Tannen nem tud elszakadni az időutazástól, ezért vállalt szerepet az Időhivatalnál.  :nezze: ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10207 Dátum: 2019. Április 16., 08:22:38 »
Azért Lucast se kell félteni, ha f@szcibálásról van szó. A TLJ idején is kirukkolt, hogy neki is megvoltak az ötletei, amiket fel is vázolt Kennedy-éknek, aztán nem is foglalkoztak vele. Erre megint őrjöngtek a fanok egy sort, hogy mert tuti azért szar a film, mert nem hallgattak Lucasra, mire a hőbörgés tetőfokán egy filmes magazin megkérte, hogy mondja már el, mik voltak az ötletei, mit nem használtak fel az alkotók. Ő meg elmondta, hogy másképp képzelte el az Első Jedi Templomot... Neki csak ez szúrta a szemét.
Így van, mennyi sztori keringett hogy idiótábbnál idiótább ötletei voltak az eredeti trilógia során és a mellette lévőkön múlott hogy nem lett égbekiáltó marhaság belőle. Noha ez is viszonyítás kérdése. Lehet ha a faszságait beleteszi a 4-5-6-ba akkor most azt imádnánk. Ez olyan mint az utólag elképzelni Tom Seleck-et Indiana Jonesként, vagy hogy ne menjünk messzire Will Smith-et Neo-ként a Mátrixban.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10206 Dátum: 2019. Április 15., 23:16:24 »
Gyakorlatilag azért hozta tető alá a Shazamot, hogy eljátszhassa Black Adamet.
Há' mekkora forma már ez a fickó?! :lol: ;D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10205 Dátum: 2019. Április 15., 22:15:07 »
Abrams azóta azt is elmondta, hogy írótársával kikérték Lucas tanácsait mielőtt írni kezdték az ep 9 forgatókönyvét.
Azért Lucast se kell félteni, ha f@szcibálásról van szó. A TLJ idején is kirukkolt, hogy neki is megvoltak az ötletei, amiket fel is vázolt Kennedy-éknek, aztán nem is foglalkoztak vele. Erre megint őrjöngtek a fanok egy sort, hogy mert tuti azért szar a film, mert nem hallgattak Lucasra, mire a hőbörgés tetőfokán egy filmes magazin megkérte, hogy mondja már el, mik voltak az ötletei, mit nem használtak fel az alkotók. Ő meg elmondta, hogy másképp képzelte el az Első Jedi Templomot... Neki csak ez szúrta a szemét.

Érdekes lesz látni Rock-ot, ahogy röpköd meg villámokat lő a kezével. :) Ha még nem biztos, akkor a Warner hülye lenne nem szerepeltetni Johnson-t. Ja! Most jut eszembe, hogy a Warner tényleg hülye. :dry:
Az egy official concept art. És meg fog valósulni, elvileg lehet, hogy már jövőre egy önálló Black Adam mozi formájában. Annál is inkább, mert Johnson a Shazam vonal executive producere. Gyakorlatilag azért hozta tető alá a Shazamot, hogy eljátszhassa Black Adamet. Harmadik lépésben a Shazam 2-ben tervezik egymásnak ereszteni a két karaktert.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10204 Dátum: 2019. Április 15., 21:48:42 »
Érdekes lesz látni Rock-ot, ahogy röpköd meg villámokat lő a kezével. :) Ha még nem biztos, akkor a Warner hülye lenne nem szerepeltetni Johnson-t. Ja! Most jut eszembe, hogy a Warner tényleg hülye. :dry:

Amúgy én noob vagyok a Star Wars-hoz, de például azt nem értem, hogy Anakin/Vader szelleme miért nem jelent meg egyszer sem az új filmekben. :/ Dumálhatott volna Kylo-val egy kicsit.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10203 Dátum: 2019. Április 15., 19:57:57 »
Na hoppá! Érdekes lesz gonoszként látni Johnson-t :cool: Nem is tudom, hogy a DOOM mellett alakított-e még negatív szereplőt más filmben.

"A Múmia Visszatér"ben a Skorpiókirályt.
Á az nem ő volt, csak egy szar CGI szörny. ;) ;D :lol:
:lol:

A Mozimániában ez a kép szerepelt róla, bár azt nem tudom, hogy hivatalos-e vagy csak photoshop.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10202 Dátum: 2019. Április 15., 19:44:38 »
Abrams azóta azt is elmondta, hogy írótársával kikérték Lucas tanácsait mielőtt írni kezdték az ep 9 forgatókönyvét.

Egyszer olvastam egy pletykát, hogy a IX. részt Kennedy eredetileg Rianre akarta bízni, mert nem szerette J.J-t, mert nem osztotta a nézeteit és mert állítólag többször is össze kapott az azóta lelépett Story Group fejével, Iger viszont Riant nem csípte, J.J-t viszont igen.
A pletykában továbbá az is szerepelt, hogy a TLJ-vel olyannyira megkavarta a szart Rian, hogy J.J-nek ötlete nem volt, hogy lehetne ezt befejezni, ezért elment Lucashoz tanácsot kérni.

Úgy látszik a pletyka második fele mégis igaz volt.

Zerit: Egyensúly. Lucas anno lenyilatkozta hogy ne úgy képzeljük el mint egy patikamérleget, hanem mint egy felzavart tó víztükrét. Sokáig nyugalom honolt, majd jött Palpi (a bedobott kő) és megbontotta a természet egyensúlyát. Miután Anakin visszatért a jó oldalra és a gonosz meghalt, a tó tükre (a galaxis) megnyugodott és visszatért a béke, rend stb. Azt kérte hogy ne az egyensúly nyugati értelmezését, hanem keleti értelmezését használjuk.

Na, akkor csak jól tippeltem, mert erről az értelmezésről most hallottam először.

Gorgonita, HeirToGrievous: be kell látnom, hogy az én premisszáim csak és kizárólag a filmekre korlátozódnak és mint az kiderült, nem túl frissek a filmes élményeim. Nem is az egyensúly definiálást vitatom. Mindketten, szemlélettől függően az Uralkodó halálához kötitek valamiképpen. Na most, a kilencedik részben Palpatine ott fog integetni, hogy „Helló, mégsem haltam meg!”. Nagyjából erre próbáltam célozni a félig költői kérdéseimmel.

Értem. Hát, majd csak megoldják valahogy.
De J.J-t ismerve, nem biztos, hogy magyarázatot is kapunk rá.

Az is lehet, hogy Palpatine csak szellemként fog szerepelni, mint annak idején Obi-Wan.

Majd a végén kiderül, hogy ő Rey apja.  :D
Pablo Hidalgót nem egy videóban lehetett látni, amiben a Jedi Herceg sorozat egyik könyvét olvasta, szóval szerintem a nagyapja lesz.  :rolleyes:
Bár remélem, mégsem. Gyerekként kifejezetten csíptem, de felnőtt fejjel már nem annyira, de mindt azóta kiderült, nem én vagyok az egyetlen, aki így van ezzel.

Zerit: De mondjuk Palpatine látszólagos halálával a természet (galaxis) egyensúlya sem állt helyre. Még vagy harminc évig zajlott a háború (Jakkui roncsok ep 7)...
A Kánonban a háború a "A Jedi Visszatér" után még EGY azaz EGY(!!!!) évig tartott, ami hivatalosan a jakkui csatával ért véget Y.U. 5-ben. Hát nem klassz?
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10201 Dátum: 2019. Április 15., 17:13:28 »
Zerit: De mondjuk Palpatine látszólagos halálával a természet (galaxis) egyensúlya sem állt helyre. Még vagy harminc évig zajlott a háború (Jakkui roncsok ep 7), kiirtották az új Jediket (ep 8-as visszaemlékezések), az Új Rend szétzúzta a Hosnian Primeot az Új Köztársasági flottával együtt, és szétverte az Ellenállást(ep 7-8). Tehát Palpi akár életben is lehet, és kavarhatja tovább a málnaszörpöt a háttérből. De mint Xeraph is írja lehet hogy csak szellemként - vagy felvételként, visszaemlékezésként - tér vissza.

Más. Nézi itt valaki rajtam kívül a Star Trek Discoveryt? Nagyon tetszik, ahogy elvarják az eddig inkonzisztensnek tűnő szálakat. Helyére kerül miért nem beszél Spock a testvéréről, mi történik a hajóval, szerintem még a 31-es szekció eltűnését is megindokolják majd. Bár gondolom a leghangosabb ellenzőket ("A Discovery nem Star Trek!") ez már nem győzi meg. De szerintem rendben lesz az évad fináléra minden.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 15., 17:23:55 írta Gorgonita »

Nem elérhető Xeraph

  • Nagyra nőtt Hobbit
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 196
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10200 Dátum: 2019. Április 15., 17:00:03 »
Az is lehet, hogy Palpatine csak szellemként fog szerepelni, mint annak idején Obi-Wan.

Majd a végén kiderül, hogy ő Rey apja.  :D
Ha elkezdesz valamit, az legyen elkezdve, különben ne kezd el. :D

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10199 Dátum: 2019. Április 15., 16:39:42 »
Gorgonita, HeirToGrievous: be kell látnom, hogy az én premisszáim csak és kizárólag a filmekre korlátozódnak és mint az kiderült, nem túl frissek a filmes élményeim. Nem is az egyensúly definiálást vitatom. Mindketten, szemlélettől függően az Uralkodó halálához kötitek valamiképpen. Na most, a kilencedik részben Palpatine ott fog integetni, hogy „Helló, mégsem haltam meg!”. Nagyjából erre próbáltam célozni a félig költői kérdéseimmel.
gyengéd barbár

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10198 Dátum: 2019. Április 15., 16:20:54 »
Azért abban sem vagyok teljesen biztos, hogy Lukács Gyuri bácsi szavára kellene odafigyelni...  :headscratch:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10197 Dátum: 2019. Április 15., 15:48:36 »

Abrams azóta azt is elmondta, hogy írótársával kikérték Lucas tanácsait mielőtt írni kezdték az ep 9 forgatókönyvét.


Erről az jut eszembe, amikor Don Murphy és Tom DeSanto leültek Simon Furmannel az első Transformers film előtt, hogy kikérjék a tanácsait. Furman utána mesélte, hogy nagyon rendesek voltak, leültek egy kávéra, meghallgatták, ő elmondta, amit gondol, hümmögtek meg bólogattak nagyokat, megköszönték a segítséget, az ég egy adta világon semmit nem csináltak meg, amit javasolt, igaz nem is ígérték neki, de teljesen fair módon még egy konzulensi kreditet is kapott a film végére (writing consultant). Ez ugyanaz, mint ahogy Kathleen Kennedy is meghallgatta George Lucast, mikor átvette az IP-t. Többnyire ez egy kötelező kör, ez is megvolt, strigula, mi is a következő lépés?

Nyilván itt másról van szó, mert amilyen gondban van az SW, el is hiszem, hogy ezúttal oda is figyelnek a szavára, de csak ott van bennem, hogy az esetek nagy részében ez ilyen parasztvakítás...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10196 Dátum: 2019. Április 15., 14:34:41 »
Ian McDörmög a Celebration ep 9-es paneljának meglepetésvendégeként volt jelen. Azóta megerősítették, hogy Palpi visszatér és nem csak vicceltek.

Abrams azóta azt is elmondta, hogy írótársával kikérték Lucas tanácsait mielőtt írni kezdték az ep 9 forgatókönyvét.

Zerit: Egyensúly. Lucas anno lenyilatkozta hogy ne úgy képzeljük el mint egy patikamérleget, hanem mint egy felzavart tó víztükrét. Sokáig nyugalom honolt, majd jött Palpi (a bedobott kő) és megbontotta a természet egyensúlyát. Miután Anakin visszatért a jó oldalra és a gonosz meghalt, a tó tükre (a galaxis) megnyugodott és visszatért a béke, rend stb. Azt kérte hogy ne az egyensúly nyugati értelmezését, hanem keleti értelmezését használjuk.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10195 Dátum: 2019. Április 15., 14:15:31 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10194 Dátum: 2019. Április 15., 12:01:43 »
Ez a számolgatósdi nem megy a filmeknek. A linkelt kép vicces, de tudjuk, hogy ahogy szaporodnak a filmek / sorozatok / játékok egyre több Jedi lesz aki túlélte a 66-os parancsot. Ugyanígy lehet a sötét oldallal is. Egyébként mivel nem ismerjük hogyan lesz valaki az erőre érzékeny, lehet, hogy adott pillanatban egyensúlyban van az erő a másik pillanatban meg "teremtődik" egy Rey aki erőérzékeny. Kb. mint a Hegylakó. A folytatásokban ledegradálták "Mini Quickening"-re az első rész végső csatájában az erőátáramlást, merthogy mégsem A Kurgan és McLeod maradt csak.

Nekem igazából a mai napig nem tiszta, hogy a Sith-ek elpusztításával, hogy lehet "egyensúlyt teremteni az Erőben", de mindegy is.

Ez itt a lényeg:
2012. nov. 21.


https://twitter.com/GabbyG41/status/271453344231477250
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10193 Dátum: 2019. Április 15., 11:50:42 »
Na, pont emiatt nem szabad szó szerint értelmezni az egyensúlyról szóló jóslatot.
A Kánon szerint a VI. résszel hivatalosan kihaltak a Sith-ek, és csak a Jedik élték túl, viszont, ha nincsenek Sith-ek, csak Jedik, akkor abban hol az egyensúly?
Ha a Sith-eknek sikerült volna végleg kiirtaniuk a Jediket, akkor is beállt volna az egyensúly?
Ez a számolgatósdi nem megy a filmeknek. A linkelt kép vicces, de tudjuk, hogy ahogy szaporodnak a filmek / sorozatok / játékok egyre több Jedi lesz aki túlélte a 66-os parancsot. Ugyanígy lehet a sötét oldallal is. Egyébként mivel nem ismerjük hogyan lesz valaki az erőre érzékeny, lehet, hogy adott pillanatban egyensúlyban van az erő a másik pillanatban meg "teremtődik" egy Rey aki erőérzékeny. Kb. mint a Hegylakó. A folytatásokban ledegradálták "Mini Quickening"-re az első rész végső csatájában az erőátáramlást, merthogy mégsem A Kurgan és McLeod maradt csak.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10192 Dátum: 2019. Április 15., 11:46:07 »
Na hoppá! Érdekes lesz gonoszként látni Johnson-t :cool: Nem is tudom, hogy a DOOM mellett alakított-e még negatív szereplőt más filmben.

"A Múmia Visszatér"ben a Skorpiókirályt.
Á az nem ő volt, csak egy szar CGI szörny. ;) ;D :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10191 Dátum: 2019. Április 15., 11:19:09 »
Na hoppá! Érdekes lesz gonoszként látni Johnson-t :cool: Nem is tudom, hogy a DOOM mellett alakított-e még negatív szereplőt más filmben.

"A Múmia Visszatér"ben a Skorpiókirályt.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10190 Dátum: 2019. Április 15., 10:53:21 »
Hoppá! A youtube-on volt egy videó, amiben benne volt a Mandalorian előzetese

Trailer:

https://youtu.be/6uc-7qeYx-4

Sneak-Peak:

https://youtu.be/l0dhPm3vbyE

A második videóban 5:45-től... ez volt az előzetes, amit én láttam.

erre az egyensúlyos dologra ez a legtalálóbb kép:

Na, pont emiatt nem szabad szó szerint értelmezni az egyensúlyról szóló jóslatot.
A Kánon szerint a VI. résszel hivatalosan kihaltak a Sith-ek, és csak a Jedik élték túl, viszont, ha nincsenek Sith-ek, csak Jedik, akkor abban hol az egyensúly?
Ha a Sith-eknek sikerült volna végleg kiirtaniuk a Jediket, akkor is beállt volna az egyensúly?

És baszki, úgy tűnik, tényleg visszatér a császár, mert Ian McDiarmid is ott volt valami bemutatón.
Igen, a IX. rész előzetese után ment fel a színpadra, majd azt mondta: "Roll it again!"

Valami nagyon zseniálisat kell írni, hogy lenyeljem.

Az a baj, hogy J.J. ötlete alapján készül, aki köztudottan imádja a "mystery box"-okat a filmjeiben, csupán az ezzel a baj, hogy az esetek többségében még ő maga sem tudja, hogy mi van abban a dobozban, amit elvileg ő pakolt tele a rejtélyeivel.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 15., 11:04:23 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10189 Dátum: 2019. Április 15., 10:48:25 »
Szerintem is egyensúlyt hozott. Több ezer jedi, utána pedig 2-2. Már korábban is gondoltam erre, nem tudom, Kenobi miről beszél.

Jaj, előrángatnak elhunyt személyeket is? Azért még bízom Ian McDiarmid-ben, hátha csak véletlenül volt ott. Ingyen kaja, nők, nem tudom... :badteeth:

Kezdik a Dallas szintjére torpedózni a filmeket. Ami amúgy egy jó sorozat (első 8 évad), de utána volt már ott is álom, kamuhalál, visszatérő szereplők, Jockey látomásai, stb.
Itt mi lesz? Visszacitálják a meghalt Palpit és Jabbát? Mondjuk mondván, Luke álmodta az egészet?  :cool:
 Vagy simán visszatérnek, mint a kis tuskóalkatú Lucy 2 évad szünet után, aki valamiért azt hitte, hogy a nettó 149 centijének jót fog tenni 5-6 kiló plusz tokasúly. 
Ja múltkor utánanéztem, hogy Charline Tilton azért mégiscsak kinek a kije, mert oké, hogy amcsiban sok dolog okés, ami itt nagyon nem az, de hogy odáig merészkedjenek, hogy kikiáltották a sorozat legjobb nőjének, meg Ms. Texas is lett a filmben... Utána fotómodellt csináltak belőle. Ráadásul nem olyat, aki a Pesti Est hátsó-belső borítóján mutatja fel a Turtle wax egyik termékét, hanem amolyan elsőosztályút.

Na és a lényeg, hogy Larry Hagman országos cimbije volt, ezért lehetett főszereplő. Ha én lettem volna ott poziban, tőlem max a kávét hordhatta volna a mexikói vendégmunkás statisztáknak a forgatások szünetében. Mondjuk azért Larry Hagman javára kell írni, hogy valami rejtett szépérzéke mégiscsak lehetett, mert Lucy-t kizárólag NYAKIG felöltözve BUNDÁBAN, vagy kezeslábasban fotózták, amint vigyorog. Mondjuk ilyen merész képek meg nemtom, hova kellenek.

:cool:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10188 Dátum: 2019. Április 15., 09:44:39 »
És baszki, úgy tűnik, tényleg visszatér a császár, mert Ian McDiarmid is ott volt valami bemutatón. Csalódott vagyok. Valami nagyon zseniálisat kell írni, hogy lenyeljem.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10187 Dátum: 2019. Április 15., 09:42:16 »
erre az egyensúlyos dologra ez a legtalálóbb kép:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10186 Dátum: 2019. Április 15., 06:43:47 »
Hoppá! A youtube-on volt egy videó, amiben benne volt a Mandalorian előzetese

Trailer:

https://youtu.be/6uc-7qeYx-4

Sneak-Peak:

https://youtu.be/l0dhPm3vbyE
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10185 Dátum: 2019. Április 15., 00:54:53 »
Na most akkor, hogy is van ez? Anakin/Darth Vader egyensúlyt hozott az Erőbe vagy sem? Ha Palpi életben van, akkor ez nem egy pofánrúgása az eredeti trilógia lényegének?

Ezt a dolgot nem egy, hanem két oldalról kell megközelíteni.
1) Amikor annak idején a Sötét Birodalom képregény trilógiát ("Sötét Birodalom I-II" és "A Birodalom Vége") írták, még csak a IV., V. és VI. részek léteztek, az a 3 rész és Lucas útmutatásai voltak azok, amikre a készítők építkezhettek. Ha alaposan megnézed az eredeti 3 filmet, akkor észre fogod venni, hogy azokban soha egy szó sem esik egyensúlyról sem pedig egyensúlyról szóló jóslatról, mivel ezek csak az előzménytrilógiában jöttek be, így készítésük idején a Sötét Birodalom trilógia semmit sem rúgott szembe.
2) az előzménytrilógia ismeretében: pont Palpatine-nak, a zseniális manipulátornak ne lett volna B-terve arra az esetre, ha Vader végezne vele? Ráadásul egy évtizedébe került, mire sikerült visszatérnie.

Valamint, ha az "egyensúlyt hoz az Erőbe" jóslatra nem szó szerint tekintesz, hanem átvitt értelemben, akkor:
- annak idején Vader segített Palpatine-nak leigázni és sötétségbe taszítani galaxist, ám a megölésével Vader jóvá teszi korábbi bűneit ---> jót cselekszik, vezekel, megváltódik
- az Uralkodó halála után a galaxis kiszabadul a rabságból és a sötétség karmaiból, és végre újra kiléphet a fénybe, más szavakkal létrejön az egyensúly.

A fentebb leírták tükrében pedig szerintem nem menne semmivel szembe.
Én legalábbis így gondolom.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."