Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1086497 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10124 Dátum: 2019. Március 01., 14:13:30 »
e miért ne, ha tényleg az a magyarázat. Mármint a filmben.
Vagy a 616-os fővonal képregényekre gondolsz, ahol a film népszerűsége miatt simán lecserélték az ezeréves Furyt egy filmes másolatra és a kör bezárult? Mert akkor viszont igazad van és kapják be.
Nekem nem tetszik hogy fősodros lett. De a lényeg a mondandód végén van. Kapják be.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10123 Dátum: 2019. Március 01., 13:08:34 »
Fú, de rühelltem, és rühellem még mindig a '97-es Jabbát!
És melyiket a kettő közül?  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10122 Dátum: 2019. Március 01., 12:48:30 »
Félre értesz, én el tudok vonatkoztatni attól, hogy egy fehér karakterből feketét csinálnak a vásznon. Ez nem zavar. Nekem az fura, hogy ugyanabban a folyamban - tehát nem rebootolták a történéseket - egyszer csak egy korábban bemutatott karakter egészen más lesz. A fekete óriásból fehér törpe. És itt most eszemben sincs a színészi képességeket firtatni, csak ez a döntés totál káosz. Kb. Az lenne hasonló, ha az Új reménybe az originál Jabbát vágták volna bele utólag, nem a később megismert végleges változatát.

Te mit szóltál volna, ha a 97-es verzióba a 77-es Jabba ugrik be és nem a Jediből ismert?

Fú, de rühelltem, és rühellem még mindig a '97-es Jabbát!
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10121 Dátum: 2019. Március 01., 12:05:18 »
De aztán lehet hogy a fekete hegyomlás nem ért rá. :D
Lehet, hogy minden nagydarab fekában egy kis fehér ember rejtőzik. Ez meg éppen kirágta magát.  :lol: :lol:
Naja. Miben volt az, hogy:
-Minden kövér emberben belül ott lapul egy sovány is.
-Miért megette?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10120 Dátum: 2019. Március 01., 12:01:07 »
De aztán lehet hogy a fekete hegyomlás nem ért rá. :D
Lehet, hogy minden nagydarab fekában egy kis fehér ember rejtőzik. Ez meg éppen kirágta magát.  :lol: :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10119 Dátum: 2019. Március 01., 11:53:20 »
Félre értesz, én el tudok vonatkoztatni attól, hogy egy fehér karakterből feketét csinálnak a vásznon. Ez nem zavar. Nekem az fura, hogy ugyanabban a folyamban - tehát nem rebootolták a történéseket - egyszer csak egy korábban bemutatott karakter egészen más lesz. A fekete óriásból fehér törpe. És itt most eszemben sincs a színészi képességeket firtatni, csak ez a döntés totál káosz. Kb. Az lenne hasonló, ha az Új reménybe az originál Jabbát vágták volna bele utólag, nem a később megismert végleges változatát.
Félre értesz. Veled értek egyet, csak szerintem leszarták, hogy előtte hogy nézett ki, a törpe színész népszerűsége többet nyomott a latba a kiválasztásnál. Még azzal se lehet védeni a dolgot hogy nem tudták, hogy ennyire fontos személy lesz és nem gondolkoztak előre a színészválasztásnál, mert Trusk azért elég fontos volt az X2 idején is. De aztán lehet hogy a fekete hegyomlás nem ért rá. :D

Te mit szóltál volna, ha a 97-es verzióba a 77-es Jabba ugrik be és nem a Jediből ismert?
Én a sw toldás-foldásra már nem mondok semmit.  :)

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10118 Dátum: 2019. Március 01., 11:28:56 »
A másik, ami nekem őrülten zavaró, az az ő személyük:


Balra Bolivar Trask, jobbra szintén Bolivar Trask. Ez az igazi WTF? élmény, mert azért ezt még egy plasztikai sebész reklámjában sem tudnám elfogadni előtte-utána fotóként...
Ez ugyanaz mint az SW-ben. A valóság nem passzol a filmhez. Miért törpe a Bolivar Task? Mert a szinész  épp nagyon népszerű a Trónok harca kapcsán és ez elég volt hogy feláldozzák a nem passzolás oltárán. Szerintem. De mondjuk a Marvelnél mit csodálkozunk. Azért David Hasselhoffból simán lett Samuel L. Jackson és senki ne jöjjön az Ultimate vonal magyarázattal.
Félre értesz, én el tudok vonatkoztatni attól, hogy egy fehér karakterből feketét csinálnak a vásznon. Ez nem zavar. Nekem az fura, hogy ugyanabban a folyamban - tehát nem rebootolták a történéseket - egyszer csak egy korábban bemutatott karakter egészen más lesz. A fekete óriásból fehér törpe. És itt most eszemben sincs a színészi képességeket firtatni, csak ez a döntés totál káosz. Kb. Az lenne hasonló, ha az Új reménybe az originál Jabbát vágták volna bele utólag, nem a később megismert végleges változatát.

Te mit szóltál volna, ha a 97-es verzióba a 77-es Jabba ugrik be és nem a Jediből ismert?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10117 Dátum: 2019. Március 01., 11:01:22 »
Azért David Hasselhoffból simán lett Samuel L. Jackson és senki ne jöjjön az Ultimate vonal magyarázattal.
De miért ne, ha tényleg az a magyarázat. Mármint a filmben.
Vagy a 616-os fővonal képregényekre gondolsz, ahol a film népszerűsége miatt simán lecserélték az ezeréves Furyt egy filmes másolatra és a kör bezárult? Mert akkor viszont igazad van és kapják be.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10116 Dátum: 2019. Március 01., 10:55:35 »
A másik, ami nekem őrülten zavaró, az az ő személyük:


Balra Bolivar Trask, jobbra szintén Bolivar Trask. Ez az igazi WTF? élmény, mert azért ezt még egy plasztikai sebész reklámjában sem tudnám elfogadni előtte-utána fotóként...
Ez ugyanaz mint az SW-ben. A valóság nem passzol a filmhez. Miért törpe a Bolivar Task? Mert a szinész  épp nagyon népszerű a Trónok harca kapcsán és ez elég volt hogy feláldozzák a nem passzolás oltárán. Szerintem. De mondjuk a Marvelnél mit csodálkozunk. Azért David Hasselhoffból simán lett Samuel L. Jackson és senki ne jöjjön az Ultimate vonal magyarázattal.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10115 Dátum: 2019. Február 28., 22:41:01 »
Ez nagyon tetszik és tényleg magyarázatot is adna mindenre.  ;)
De ha belegondolsz már a DP filmek is kérdéseket vet fel: ha az jelenben játszódik, akkor miért a múltbéli mutánsokat mutatták a második részben illetve miért van két különböző Kolosszus ugyanabban az univerzumban? Stb.

Miután Deadpool belepiszkált egy-két dologba, a múlthoz képest megváltozott a későbbi jelen vagyis a jövő, így ő sem ugyanabba a jelenbe tért vissza, hanem a már megváltoztatottba. Kolosszus meg.. az előzőt nem találta szexinek, és mivel képes áttörni a 4. falat, rávette a készítőket, hogy újra castingolják?  :badteeth:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 28., 22:59:22 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10114 Dátum: 2019. Február 28., 22:26:46 »
Mi van, ha ez az egész időzavar, szereplőváltozás stb. az X-Menben amiatt van, mert Deadpool visszautazott az időben, és csak úgy heccből, megkavarta a dolgokat? ;D
Így már rögtön értelmet nyerne az idővonalbeli káosz.  :brow:
Ez nagyon tetszik és tényleg magyarázatot is adna mindenre.  ;)
De ha belegondolsz már a DP filmek is kérdéseket vet fel: ha az jelenben játszódik, akkor miért a múltbéli mutánsokat mutatták a második részben illetve miért van két különböző Kolosszus ugyanabban az univerzumban? Stb.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10113 Dátum: 2019. Február 28., 21:55:38 »
Balra Bolivar Trask, jobbra szintén Bolivar Trask. Ez az igazi WTF? élmény, mert azért ezt még egy plasztikai sebész reklámjában sem tudnám elfogadni előtte-utána fotóként...
Akkor nyilván nem láttad a Halj meg máskor című James Bond filmet.  :lol:
De láttam, de ott csak egy koreai paliból lett fehér muksó. Nem a bőrszínen vagyok felakadva, azt azóta tudom, hogy lehetséges, mióta Kirk Lazarus bevállalta a pigmentbeültetést egy fekete szerepért. :D

Inkább azt nem tudom hova tenni, hogy a 193 centis fekából 132 centis kertitörpe lett...

Az X3 az idővonal része része maradt, mert az Eljövendő múltban Logan visszaemlékezésébe bevágtak pár snittet belőle. Amire te gondolsz, az a Wloverine - Origin volt, az verte ki a biztosítékot a nézőknél. Például amit Deadpoolal csináltak benne. Nem véletlen poénkodott is vele a két DP mozi...

Igen, most már rémlenek azok a jelenetek.
A kommented hatására lett is egy elméletem.
Mi van, ha ez az egész időzavar, szereplőváltozás stb. az X-Menben amiatt van, mert Deadpool visszautazott az időben, és csak úgy heccből, megkavarta a dolgokat? ;D
Így már rögtön értelmet nyerne az idővonalbeli káosz.  :brow:
Bakker, ennek még lenne is értelme... :D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10112 Dátum: 2019. Február 28., 21:50:27 »
Az X3 az idővonal része része maradt, mert az Eljövendő múltban Logan visszaemlékezésébe bevágtak pár snittet belőle. Amire te gondolsz, az a Wloverine - Origin volt, az verte ki a biztosítékot a nézőknél. Például amit Deadpoolal csináltak benne. Nem véletlen poénkodott is vele a két DP mozi...

Igen, most már rémlenek azok a jelenetek.
A kommented hatására lett is egy elméletem.
Mi van, ha ez az egész időzavar, szereplőváltozás stb. az X-Menben amiatt van, mert Deadpool visszautazott az időben, és csak úgy heccből, megkavarta a dolgokat? ;D
Így már rögtön értelmet nyerne az idővonalbeli káosz.  :brow:

Balra Bolivar Trask, jobbra szintén Bolivar Trask. Ez az igazi WTF? élmény, mert azért ezt még egy plasztikai sebész reklámjában sem tudnám elfogadni előtte-utána fotóként...
Akkor nyilván nem láttad a Halj meg máskor című James Bond filmet.  :lol:
:lol:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10111 Dátum: 2019. Február 28., 21:35:31 »
Balra Bolivar Trask, jobbra szintén Bolivar Trask. Ez az igazi WTF? élmény, mert azért ezt még egy plasztikai sebész reklámjában sem tudnám elfogadni előtte-utána fotóként...
Akkor nyilván nem láttad a Halj meg máskor című James Bond filmet.  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10110 Dátum: 2019. Február 28., 21:24:18 »
Nekem az X-Men filmekkel kapcsolatban olyasvalami rémlik, mintha az X-Men 3-at a negatív visszhang hatására végül eltávolították volna az idővonalból, így az abban szereplő események meg sem történtek.
De ebben vagyok biztos.
Az X3 az idővonal része része maradt, mert az Eljövendő múltban Logan visszaemlékezésébe bevágtak pár snittet belőle. Amire te gondolsz, az a Wloverine - Origin volt, az verte ki a biztosítékot a nézőknél. Például amit Deadpoolal csináltak benne. Nem véletlen poénkodott is vele a két DP mozi...

Magneto és Vadóc ereje is visszatért (utóbbit teljesen kivágták a filmből), mert már a Last stand végén tudni lehetett, hogy a gyógymód csak ideiglenesen hat.
Vadócot szándékosan nem említettem, mert ugye az ő vonalát csak a Rouge Cut-ba tették bele, annyira nem tudtak neki érdemi szerepet adni a filmben, így ő nem is borította a statisztikát.

Ami a gyógymódot illeti, látod ez a gond, hogy az X3 végét ki hogy értelmezi. Nekem meg a haveroknak anno úgy jött le, hogy Magneto olyan kemény, hogy nem hatott rajta teljesen, csak meggyengítette az erejét - pedig ha jól rémlik a szó szoros értelmében emelt dózist kapott... Ilyen szempontból tehát érdemes lett volna tisztázni ezt a kérdést, ha mást nem csak egy mondattal, mert engem speciel érdekelt volna, hogy melyik variáció az igaz - és itt jön a képbe Vadóc, hogy az ő bevonása a te álláspontodat erősíti, miszerint a gyógymód csak ideiglenes volt. De ezt sosem tisztázták.

A másik, ami nagyon zavaró a filmekben a következetlen variálások. Moira MacTaggert az X3-ban még orvos, míg a Elsőkben és az Apokalipszisben már CIA ügynök. Ha az Elsők az idővonal megvariálása után játszódna, akkor nem zavarna, mert azt mondom, hogy a pillangó effektus értelmében új szakmát választott, de így mindenképp fura.

A másik, ami nekem őrülten zavaró, az az ő személyük:


Balra Bolivar Trask, jobbra szintén Bolivar Trask. Ez az igazi WTF? élmény, mert azért ezt még egy plasztikai sebész reklámjában sem tudnám elfogadni előtte-utána fotóként...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10109 Dátum: 2019. Február 28., 20:36:17 »
Nekem az X-Men filmekkel kapcsolatban olyasvalami rémlik, mintha az X-Men 3-at a negatív visszhang hatására végül eltávolították volna az idővonalból, így az abban szereplő események meg sem történtek.
De ebben nem vagyok biztos.

Értem! De ez egyébként a Hulk és a ZÚZDA ügynökei és a Galaxis őrzői sorozatoknál is feltűnt! Ott is hiányzik 1-1 rész a magyar verzióból amit sehol sem találok!  :rolleyes: 

Ezekről semmit sem olvastam, így még elképzelésem sincs, hogy mi lehet az oka.

Viszont Rozsomák fém karmai na az jó kérdés! Felesleges volt visszaadni neki, mert úgy se használta őket a jövőben. :dry: Pedig megnéztem volna ahogy Őrszemeket aprít vele...

A Loganben használta, és az a jövőben játszódik.   :)
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 28., 21:43:50 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10108 Dátum: 2019. Február 28., 20:25:09 »
Ez csupán feltételezés a részemről, de szerintem nem volt semmi baja Charles testének (vagy talán mégis. Ki tudja mióta volt kómában az a férfi, akibe beleköltözött. Az izmai simán elsorvadhattak.), csak "elhitette" mindenkivel, hogy a régi testében van, mert őt már így szokták meg. Gondolom. :rolleyes:
Magneto és Vadóc ereje is visszatért (utóbbit teljesen kivágták a filmből), mert már a Last stand végén tudni lehetett, hogy a gyógymód csak ideiglenesen hat.
Viszont Rozsomák fém karmai na az jó kérdés! Felesleges volt visszaadni neki, mert úgy se használta őket a jövőben. :dry: Pedig megnéztem volna ahogy Őrszemeket aprít vele...
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10107 Dátum: 2019. Február 28., 19:58:24 »
X-men 3 stáblista utáni jelenetből kiderül, hogy a prof tudata túlélte a porlasztást és átköltözött egy kómában lévő férfi testébe. Az meg, hogy a jövőben ismét a régi testében volt nagy valószínűséggel csak egy illuzió volt a részéről, hogy a régi ismerősök felismerjék.
Tudom, én is láttam, de őszintén, még ha ez is van mögötte, akkor miért volt megint nyomorék? Ha már átmentheti a tudatát, megszokásból egy nyomorékot választ mert miért ne? Szerintem érted a dilemmámat...

De ez ugyanaz, mint Logan karmai. A The Wolverine végén elveszíti az adamantium karmait, az Eljövendő múlt napjaiban viszont megint megvan neki. Mind két esetre tudom, hogy a rajongói elme kimagyarázza, de azért egy odavetett félmondattal - főleg a Prof esetében, mert valljuk be egy atomokra robbant pali eléd gurul, hogy szevasz, azért szerintem tátognál, mint hal a szatyorban, én legalábbis biztos - stabilabban a helyére lehetett volna tenni a dolgot. És pont ezt mondtam. Nekem hiányzik a habarcs a téglák közül. Előhúzzák a Profot és Magnetónak is van ereje, amire egy félmondatot se vesztegetnek, nekem így olyan érzés volt, mintha figyelmen kívül hagyták volna az X3 végét.

A kohézió hiánya alatt arra gondolok, mint pl. amit a Doctor Strangbe becsempésztek. A telefon hívás a film elején, hogy van egy eset, egy légierős pilóta, aki balesetezett egy kísérleti páncélban, és szétroncsolódott a gerincveleje. Egyetlen mondat, de nem csak hogy összefűzi a filmeket, de egyből be tudod tájolni, hogy időrendileg hol játszódik a többihez képest.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 28., 20:12:03 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10106 Dátum: 2019. Február 28., 19:23:16 »
Vagy miután az X3-ban atomokra hullott Charles, hogy került vissza a saját testében a Days of-ban?
X-men 3 stáblista utáni jelenetből kiderül, hogy a prof tudata túlélte a porlasztást és átköltözött egy kómában lévő férfi testébe. Az meg, hogy a jövőben ismét a régi testében volt nagy valószínűséggel csak egy illuzió volt a részéről, hogy a régi ismerősök felismerjék.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10105 Dátum: 2019. Február 28., 17:30:56 »
Ez a három tényleg nem rossz! Az X2 a kedvenc mind közül!

Pedig van köztük pár kimondottan jól sikerült darab, az első két film meg a First Class/Days of párosítás szerintem nagyon korrekt volt.
.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10104 Dátum: 2019. Február 28., 17:12:22 »
X-Men rajongással kezdődött a képregényes szeretetem, de ezek a filmek nem győztek meg!!  :(
Pedig van köztük pár kimondottan jól sikerült darab, az első két film meg a First Class/Days of párosítás szerintem nagyon korrekt volt.

Ahogy én látom, a legfőbb gond az volt ezekkel a filmekkel, hogy totálisan hiányzott belőlük a kohézió. Rengeteg helyen mondtak ellent maguknak, a kikacsintásaik pedig egszerűen nem működtek. Valahogy összeszedetlen az egész, ami azért szomorú, mert ezeknek a filmeknek  elvileg "csak" annyi lett volna a dolguk, hogy egymásra épüljenek és kibontsák a karaktereket. Ehelyett sokszor ellentmondásokba keverték magukat, a karakterek indoklás nélkül csak jöttek mentek - pl. mi lett Árnyékkal az X2 után? Vagy miután az X3-ban atomokra hullott Charles, hogy került vissza a saját testében a Days of-ban? És akkor az alkotók azt mondják, hogy nem fog működni az X-men a MCU-ban. Akárhonnan nézem Feigék röhögve megoldották, hogy az egyes önálló filmek szinkronban legyenek és bár újabban állítólag már generáltek pár kontinuuitási hibát - nekem még nem tűnt fel -, de huszonakárhány film után már könnyen elnézetőnek tartom, hamarabb, mint azt, hogy az X producerek tíz filmet nem tudtak egyben tartani, amiből hét egymást követi...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10103 Dátum: 2019. Február 28., 16:40:13 »
Közben mit találtam! Remélem a legközelebbi már a MCU-ban lesz!!  ;D
X-Men rajongással kezdődött a képregényes szeretetem, de ezek a filmek nem győztek meg!!  :(


Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10102 Dátum: 2019. Február 28., 16:34:52 »
Értem! De ez egyébként a Hulk és a ZÚZDA ügynökei és a Galaxis őrzői sorozatoknál is feltűnt! Ott is hiányzik 1-1 rész a magyar verzióból amit sehol sem találok!  :rolleyes: 

Nagy valószínűséggel azért nem találod szinkronosan, mert hivatalosan el se jutott hozzánk. A hazai Cartoon Networkön jó ideje a Turner utasítására tiltanak be és vágnak meg részeket, például már leszinkronizált Kalandra Fel! részeket.http://hirekmindenkinek.com/tenyleg-cenzurazzak-a-rajzfilmeket-a-cartoon-networkon-14314

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10101 Dátum: 2019. Február 27., 23:28:31 »
Most, hogy a sorozataim pihennek gondoltam bepótolok egy régi elmaradást! Nekiálltam a Young Justice 1-2 évadának. De akárhol is nézem az 1 évad  18 része sehol nincs fent szinkronosan! Nem mintha a felírat akadály lenne, csak az egységesség miatt. Nézte ezt anno valaki, van erről valakinek infója, hogy ezt talán le se adták magyarul??  :headscratch:

Nagy valószínűséggel azért nem találod szinkronosan, mert hivatalosan el se jutott hozzánk. A hazai Cartoon Networkön jó ideje a Turner utasítására tiltanak be és vágnak meg részeket, például már leszinkronizált Kalandra Fel! részeket.

http://hirekmindenkinek.com/tenyleg-cenzurazzak-a-rajzfilmeket-a-cartoon-networkon-14314
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10100 Dátum: 2019. Február 27., 21:38:21 »
Nézte ezt anno valaki, van erről valakinek infója, hogy ezt talán le se adták magyarul??  :headscratch:
NÉztem, de bevallom, eredeti nyelven. Viszont nagyon ajánlom, szerintem egy baromira jó sorozat volt, nagyon szépen ívelt.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10099 Dátum: 2019. Február 27., 17:22:36 »
Jajj......  :lol:


Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10098 Dátum: 2019. Február 26., 22:07:49 »
Most, hogy a sorozataim pihennek gondoltam bepótolok egy régi elmaradást! Nekiálltam a Young Justice 1-2 évadának. De akárhol is nézem az 1 évad  18 része sehol nincs fent szinkronosan! Nem mintha a felírat akadály lenne, csak az egységesség miatt. Nézte ezt anno valaki, van erről valakinek infója, hogy ezt talán le se adták magyarul??  :headscratch:

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10097 Dátum: 2019. Február 14., 21:00:13 »
DOOM PATROL Trailer: Ami nem öl meg, az furcsábbá tesz.



Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10096 Dátum: 2019. Január 24., 21:08:48 »
Én ár megszoktam hogy egy sorozat csak nyomokban tartalmaz a képregényekhez kapcsolódó dolgokat! Nekem mondjuk tetszett a sorozat a Gotham után a második legjobb DC sorozat! Szerintem nem Clark volt hanem Conner

Hát srácok befejeztem a Titans sorozatot. Hát mi a szent ...... volt ez?????? Azt se tudom, hogy most hol áll a fejem. Mit kavartak ezek itt össze? Milyen "spoiler" tetoválásos fickó volt az? Persze, a Cadmus-ban tartották fogva Clark-ot, ja persze. Na meg az a kutya!! Lesz egy Krypto-nk?
Ez a sorozat 8.2-es az imdb alapján? Még a rotten-en is 84%? Emberek!! Se füle, se farka ennek a valaminek. Nálam nem áll össze a kép, hogy mit akartak ezzel. De lehet, hogy csak én vagyok ennyire hülye, pedig elég sok dolgot ismerek a képregények világából.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10095 Dátum: 2019. Január 24., 09:23:54 »
Unalmamban pörgettem a korábbi hozzászólásokat és megláttam, hogy előkerült az új Hellboy.
Nem vagyok nagyon ellene, de iszonyú szkeptikus vagyok. Az utóbbi évek hanyatló tendenciái (sajnos már a szuperhős filmeket sem veszi be újabban a gyomrom) számomra nem sok jót sejtetnek.

Amit nagyon sajnálok, hogy a Ron Pearlman, (a nagyon bejövős) Selma Blair, Luke Goss,  Guillermo del Toro alkotta csapatnak ehhez már semmi köze nem lesz, mert nem készült el a 3. rész. Pearlman pedig nagyon kampányolt. Érdekes, hogy inkább a film megtekintése után néhány évvel "fedeztem fel", hogy milyen ki.....tt jó is ez.  :cool:
Az én szememben ez a két film és a fiatal magnetós 3 X-Men film a valaha készült 5 legjobb képregényes film. Nem képregényes és új filmek közül még a Majmok trilógia ilyen üdítő és szimpatikus nekem. A régiek közül meg a nagy klasszikusok ütnek (SW I-VI, az összes Arnie és Stallone, meg Bud Spencer. Ja, meg a Reszkessetek, betörők!  :D Szinkronmániákusok legjobb csemegéi ezen  a környéken vannak. Gruber, Sinkovits, Reviczky, stb.)

A szuperhősöknél valahogy a Vasember 3 és az Ultron kora volt az, ahol éreztem, hogy a film már büntet. Legalábbis nagyon nem az én ízlésvilágom.

A Hellboy 1-2 sztem nagyon jó hangulatú (kicsit sötét, de humoros is), pörgős (de nem amolyan Halálos Iramban-szerű massza), jók a maszkok, a karakterek egyediek és nagyon látványosak (jó, a 3 másodperces Oroszlán Szonját nyilván leszámítva) , a színészek tényleg szimpatikusak, jó a történetmesélés. Kicsit van egy amolyan '90-es évek utánérzése. Úgy hallottam, hogy (sajnos nem meglepő módon), a nagyközönség annyira nem csipálta, mint szerették volna és talán ezért nem lett 3. rész.  :nemtudom:

Szóval valamilyen szinten érdekel ez a (sajnos csak) újrázott Hellboy, de meg fogom nézni. De nem moziban.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség