Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1110289 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8954 Dátum: 2015. Május 24., 13:28:29 »
KiD, szívemből szóltál! Tegnap láttam és kábé ugyanezt gondolom. (A vágóasztallal nem tudok mit kezdeni, a feleségemnek se mondhatom, hogy akkora virágcsokrot hoztam volna a születésnapodon és annyi ajándékot és olyan ünneplést csaptunk volna, ha nem kocsmába megyek a haverokkal... Állítólag a Prometheus is zseniális, ha a kimaradt jeleneteket is nézzük. Mégis egy kalap szart láttam a moziban! :P Szóval egy ilyen rettenetesen primitív sztorit azért tessék tudni elmondani két és fél órában. Akinek nem sikerül, azt rossz rendezőnek ès forgatókönyvírónak nevezzúk.)
Az eldobható ellenfelek nekem is fájtak. És hogy Ultron v1.1 lenyomja Thort??? Aki Stark cuccainak a pár nappal modernizált változata (ráadásul szükségmegoldás, hiszen a véglegesnek szánt testét lenyúlták és hirtelen kellett valamit összeütni a stelázsin talált cuccokból), Thor pedig úgy ment át a Rombolón, az ázgárdiak rettegett szuperrobotján, mint fokhagymás tej a kutyán?! Ez viccnek is rossz, egyedül azt tudnám elfogadni, hogy Thor csak elterelte a figyelmét, amíg Vízió lecsapta.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8953 Dátum: 2015. Május 24., 11:28:29 »
Azért a film mentségére szóljon, hogy kb. másfél órányi jelenet esett le a vágóasztalról, többek közt például a Lokié is, úgyhogy remélem lesz belőle rendezői változat, mert én szívesen bevállalnám...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8952 Dátum: 2015. Május 24., 10:01:41 »
Most jutottam el odáig, hogy megnézzem az Age of Ultront, láttam már két filmet is moziban, mióta kijött, ez valami új rekord lehet. (A 44. gyermek jó volt, a Torrente 5 a többihez képest is lájtos.)

Nekem a nagy többséggel ellentétben nagy hiányérzeteim maradtak, ami nem jelenti azt, hogy nem szórakoztam jól, de messze lesz a kedvenc Marvel filmemtől. Az akció sok helyen az én ízlésemnek nagyon shaky cames, majd meglátjuk, ha újranézem kis képernyőn, mit fogok gondolni, ott általában jobban átlátható (cserébe kevésbé grandiózus). A sok egyen ellenfelet már unom, az előző részben a Csiturinak legalább járművei is voltak, meg nagy, repülő bizbaszai, de itt minden robot tök ugyanolyan, a veszélyszintjük szerint pedig nagyjából az egyes kategóriába sorolnám őket, egy-egy ütéssel lecsapják őket. Egyszer megnéznék már egy Mesterbűnözők, Birodalmi Gárda, Baljós Légió szerű ellenfél csapatot, létszámban kevesebben ugyan, viszont minden egyes harc egyedibb volna. Egyébként is úgy gondolom, hogy az első részben jóval több emlékezetes harci jelenet volt. Ultronnak nagyon tetszett a mérete, jó öltet volt ilyen magassá tenniük, de talán ő is rémisztőbb ellenfél lett volna, ha nem lövi telibe mellbe vagy háromszor Amerika Kapitányt minden eredmény nélkül.

A dialógusok még a szokásoshoz képest is faék egyszerűségűek, és a szereplők vagy azt mesélik, amit nem láttunk jelenetben (Ultron sereget épít, üzenetet hagyott, mindenütt ott van a neten, a kódokat akarja, Thor látomást látott, sb.), vagy kommentálják, hogy mi történik épp a filmen (Ultron fejlőni akar, el akarja pusztítani az emberiséget, nagyon elvert minket, most igazán magunk alatt vagyunk). Sok ilyen apróbb-nagyobb gondom van filmmel.

A jó oldalon ott vannak a poénok, Vízió, többé-kevésbé az ikrek, a lassított bunyó és a Hulk-Vasember zúzás. Szóval jól szórakoztam, de...

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8951 Dátum: 2015. Május 24., 00:11:08 »
Hogy mennyire lecummanthatnak a Flash alkotóti az évadzáró miatt... :dry:

Osztom a véleményt! Ha jól tudom a következő évadban Bart-ról is beszéltek már, lehet Jay is feltűnik egy-két rész erejéig! Ki tudja Barry hova jut most, esetleg egy alternatív univerzumba?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8950 Dátum: 2015. Május 22., 23:33:39 »
Akkor lezárom ezzel:


Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8949 Dátum: 2015. Május 22., 22:19:34 »
A Facebookon bukkantam rá, de meg is alapozta a mai napomat...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8948 Dátum: 2015. Május 22., 22:00:58 »
Ez honnan?  :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8947 Dátum: 2015. Május 22., 21:59:17 »
Reggel kis híján besírtam ezen:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8946 Dátum: 2015. Május 22., 10:13:41 »
:'D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8945 Dátum: 2015. Május 21., 21:40:48 »
De mekkora epic fail lett volna, ha Eobard a lövés után szánakozva megkérdi:
- Eddie, emlékszel arra a csajra a goa partin, akiről tudtad, hogy van barátja?
- Igen...
- Hát most már babázik a férjével, aki apukának hiszi magát... ekkora lúzer vagy valójában, Eddie!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8944 Dátum: 2015. Május 21., 16:36:01 »
Az évadzáró kapcsán nekem poén volt, hogy egy beszélgetésünk során ez a lezárás volt az első megoldási lehetőség, amit felvetettem Fareknak. Bár én drámaibb köntösre számítottam a dolog kapcsán... Arra viszont kíváncsi leszek, hogy valóra válik-e, amit a gyorsítóban látott. Mármint ha jól vettem ki, akkor az egyik látomásban pár pillanatra Caitlint láthattuk Killer Frostként, de javítsatok ki ha tévedek.

Egyébként nekem az egész - a portálból kieső sisak és a látomások - olyannak hatott, mintha azt akarták volna a néző tudtára adni, hogy ezek az eredeti idővonal részei, amik Wells akciójának köszönhetően elvesztek, és nekem sokkal inkább úgy tűnt, mintha jelezni akarták volna vele, hogy a két idővonal között mekkora különbség van/lesz még.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8943 Dátum: 2015. Május 21., 13:54:11 »
.... konkrétan a rész végi cliffhangerre gondoltam. Hogy miért nem tudták lezárni nyugodtan az évadot...

Nagy baj azért nem lehet: a Legends of Tomorrow trélerének a fele a Flash utolsó részéből volt :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8942 Dátum: 2015. Május 21., 13:45:59 »
Nekem bejött! A portálból kieső sisak különösen  :cool:
Az tényleg jól nézett ki. Csak tartok tőle, hogy nem lesz a későbbiekben funkciója, és csak fanservice miatt dobták be. De ne legyen igazam.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8941 Dátum: 2015. Május 21., 13:15:10 »
Megnéztem végre a Kingsman-t. Nem volt rossz, jól szórakoztam végig, de nem dobtam el az agyam tőle. A képregény jobban tetszett, visszafogottabb volt. Ha már brittish spy-okról beszélünk akkor én inkább szeretem a Tinker,tailor, soldier spy féle belassult merengést vagy a Skyfall elegáns akcióit, mint az ilyen "beleazarcodba" belezős, triplaszaltózós látványorgiát. A zene is túl volt dimenzionálva (jó volt, csak kicsit olyan volt mint egy Avengers score béta verzió).

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8940 Dátum: 2015. Május 21., 08:57:39 »
Hogy mennyire lecummanthatnak a Flash alkotóti az évadzáró miatt... :dry:

Annyira rossz vagy annyira jó?
Szerintem elég jó lett, de konkrétan a rész végi cliffhangerre gondoltam. Hogy miért nem tudták lezárni nyugodtan az évadot...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8939 Dátum: 2015. Május 20., 23:09:20 »
érdekes mindenhonnan azt hallom mennyire jó volt a Flash az évad végére és hülye vagyok, hogy nem nézem. Egyszer úgyis meg binge watcholom ahonnan abba hagytam, nem olyan sok rész az (10-11).
Spekuláció így látatlanban: ha behozzák Jay Garricket, mondjuk egy alternatív univerzumból és Wesley Shipp (Barry apja, a 90es évek beli Flash ugye) fogja játszani akkor nagyon, NAGYON boldog leszek
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 21., 00:02:21 írta Balakin »

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8938 Dátum: 2015. Május 20., 22:23:12 »
Nekem bejött! A portálból kieső sisak különösen  :cool:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8937 Dátum: 2015. Május 20., 20:36:54 »
A jó jelzőt rég elhagyhatjuk :D Deee a sztori végét megnéztem volna :'DD

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8936 Dátum: 2015. Május 20., 20:34:06 »
Hogy mennyire lecummanthatnak a Flash alkotóti az évadzáró miatt... :dry:

Annyira rossz vagy annyira jó?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8935 Dátum: 2015. Május 20., 20:08:03 »
Hogy mennyire lecummanthatnak a Flash alkotóti az évadzáró miatt... :dry:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8934 Dátum: 2015. Május 19., 01:05:30 »
Nem tudom van e magyar fordítás a könyvekből de kifejezetten ajánlom mindenkinek, aki szereti az ilyen jellegű sztorikat.

Hamarosan jön az Agavétól az első kötet.
remek, remek. Egyik kedvencem utóbbi időből ez a könyv sorozat. Bár nem ajánlanám olyanoknak akik nem szeretik a kevésbé kedvelhető főhősöket (mint pl Jack Frost az Invisiblesben).

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8933 Dátum: 2015. Május 18., 23:46:51 »
Nem tudom van e magyar fordítás a könyvekből de kifejezetten ajánlom mindenkinek, aki szereti az ilyen jellegű sztorikat.

Hamarosan jön az Agavétól az első kötet.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8932 Dátum: 2015. Május 18., 20:06:28 »
Nem képregény, hanem regény adaptáció. Nem is tudtam, hogy csinálnak sorozatot Lev Grossman The Magicians-éből (főleg azt nem, hogy a SyFy, ami...hááát...) de mindenesetre kifejezetten érdekel.
A regényeket nagyon szeretem, szóval remélem jó lesz a sorozat. A sztori egy felnőtt/dekonstruált Harry Potter/Narnia verzió. Srác megtudja, hogy varázsló lehet, elmegy a titkos suliba, később a mesebeli világba is (ami kb Narnia) de semmi se úgy megy, ahogy a mesékben szokott (vagy pontosan úgy megy, csak nem olyan varázslatos amikor saját magad éled át) és tele van személyes drámákkal, ilyesmi. Nem tudom van e magyar fordítás a könyvekből de kifejezetten ajánlom mindenkinek, aki szereti az ilyen jellegű sztorikat.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8931 Dátum: 2015. Május 17., 16:28:38 »
Amikor meg a csatába indulás előtt spontán Thor kezébe adja a Mjölnir-t a legjobb jelenet volt a filmben!
Igen. Ilyet utoljára egy Marvel/DC crossoverben láttam, mikor a Csodanő adja a meglepett Thor kezébe a kalapácsát.  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8930 Dátum: 2015. Május 17., 14:57:43 »
Egy hete vasárnap sikerült megnéznem az Age of Ultront! Éppen, hogy odaértem a kezdésre (15 perccel elnéztem a kezdést), legalább 20 percet álltam a sorban jegyért, de megnyugtatott a mozis kislány, hogy amíg nincs mindenki bent, nem kezdik el! Meglepődtem, hisz teltház volt, ebbe a moziban (Siófokon) még nem láttam ennyi embert egy filmre beülni, és a következő 21 órás vetítésre is legalább ennyien vártak! A film nagyon tetszett (a mennyaszonyomnak is, ami még jobban emeli az értékét)! Nagyon eltalálták a harci jeleneteket, és a sztorit is! Kíváncsian várom a folytatást! A filmben a legnagyobbat Vízió megjelenése ütötte, a legjobb karakter akit összehoztak mostanában! Amikor meg a csatába indulás előtt spontán Thor kezébe adja a Mjölnir-t a legjobb jelenet volt a filmben!

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8929 Dátum: 2015. Május 16., 20:25:32 »
Ma volt szerencsém megnézni az Age of Ultron, nagyon tetszett! :) A sokat emlegetett/szidott vágást sem éreztem súlyosnak, egyedül Thor kis fürdőjénél volt némi hiányérzetem.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8928 Dátum: 2015. Május 15., 22:50:08 »
Köszi a kimerítő választ! :worship: Így már minden világos. Csak én felületesen olvasva egy cikket azt hittem, hogy BW film elei jeleneteivel van baja valakinek.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8927 Dátum: 2015. Május 15., 22:31:49 »
Megnéztem az Age of Ultront, és nagyon tetszett. Jobban mint eddig bármi az MCU-ból. Rég élveztem mozit ennyire! De leírná valaki mi ez a nagy port kavart Whedon nyilatkozat az Özvegyről?
semmit nem nyilatkozott Whedon. Renner ribancozta le egy interjúban (mármint a karaktert), amin Evans röhögött, aztán Evans bocsánatot kért, bár azt modnta, hogy nem kéne ennyire felkapni a vizet azért meg hát mégis csak az ami, na és amúgy is ki a pélót érdekel?

Whedonnal a militáns feminista idiótáknak van bajuk, mert a film nem "BLACK WIDOW and the other pathetic male characters" lett, plussz sikerült teljesen kiforgatniuk a "nem lehet gyerekem" dolgot, mert szerintük az azt jelenti, hogy ő egy szörnynek gondolja magát mert nem lehet anyuka, MERT A GONOSZ WHEDON SZERINT A NŐKNEK A KONYHÁBAN A HELYE.
Miután 2x is láttam a filmet megerősíthetem, hogy ezeknek az idiótáknak szelektív hallásuk van és Natasha azért gondolja szörnynek magát mert még az anyaság lehetőségét is elvette magától, hogy GYILKOS lehessen.
idióták...
Több feminista női ismerősöm is megerősítette, hogy semmi baj a filmmel és BW-al, főleg nem Whedonnal, ha valakit szídni akarnak akkor amúgy e szerencsétlen Joss-t szídják, hanem a Disney-t aki úgyis a végső overlord. Nem mondom, hogy nem lehetne több női szupőerhős úgy általában a filmekben, de szerencsétlen Whedon csak azzal zsonglőrködhet amire a Diseny rábólint.
Még egy adalék: mindenki (értsd: maguk alatt fát vágó militáns feministák) ki volt akadva, hogy a csapat egyetlen női tagjának nicns is szuper ereje (mert ugye ez határoz meg egy hőst...) erre most kaptunk egy Scarlett Witchet-et de valahogy erről senki nem beszél, mert most, hogy végre megkapták amit akartak, már nem tudnak mibe belekötni, úgyhogy inkább tovább cseszegetik BW-t.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8926 Dátum: 2015. Május 15., 21:51:36 »
Megnéztem az Age of Ultront, és nagyon tetszett. Jobban mint eddig bármi az MCU-ból. Rég élveztem mozit ennyire! De leírná valaki mi ez a nagy port kavart Whedon nyilatkozat az Özvegyről?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8925 Dátum: 2015. Május 15., 21:37:13 »
...a S.H.I.E.L.D. esetében a közepes szinten mozgó sorozat dupla részes évadzárása elég komolyat ütött pár helyen, messze magasabbra tette a lécet, mint az évad többi része...
Igen, ez a dupla évadzáró nagyon komolyan odavert. Ward vonala érdekes lehet, Simmonsé pláne, de Coulsonra is kíváncsi vagyok, mihez kezd így kalózként. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"