Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1107981 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1514 Dátum: 2006. Augusztus 31., 16:52:20 »
Bocs Admina, hogy nem update-elem az előző hozzászólásomat, de úgy gondolom ennek talán jobb lenne önmagában állnia...

Itt az új Bond film előzetese. Lehet előre dörzsölgetni a kezeket. Igaz, hogy Bond ritka gány, főleg Brosnan után (Legalábbis megkérdezett nőismerőseim egybehangzó véleménye alapján) de az akció marad a régi, ahogy kivettem. (Sőt talán néhol kissé sok is). Mi arra tippelünk ismerősökkel, hogy George Lazenby sorsára fog jutni, ha nem jön be a film a nagyérdeműnek, azaz csak egy filmes Bond lesz.


http://www.imdb.com/title/tt0381061/traile...lay-E27370-10-2



A bemutatóig alig van másfél hónap, szóval lehet gyűjtögetni a pénzet a mozijegyre. Az biztos, hogy én ott leszek az első vetítések egyikén  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1513 Dátum: 2006. Augusztus 31., 07:57:00 »
Csak, hogy legyen ellenvélemény is, szerintem hatalmas ötlet volt a Prince of Persia motorjára, vagy annak stílusára játékot csinálni. Legalábbis az első 10 percben még tök tetszett, nagyokat vigyorogtam mire sikerült megtanulnom, hogy a függőleges szürke csíkok nem díszek, hanem falak, és 10-20 másodpercekre kiütöttem magam. Aztán 20 perc után már úgy gondoltam, hogy inkább maradok a sitten, mert ez nem megy nekem     (Ja hozzá kell tennem, hogy a 20 a tiszta gép előtt töltött idő, általában 30-40 másodperc után elkapott valaki és kezdhettem újra     )
És nálam nem fordult elő fagyás...igaz gondolom odáig nem jutottam el

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1512 Dátum: 2006. Augusztus 30., 18:31:04 »
Ezt nem bírom kihagyni:

PRISON BREAK SEASON 2



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1511 Dátum: 2006. Augusztus 30., 13:56:52 »
a micho álltal beírt pb game 1 fasság már sorry, de tök gyökérség aze gész
néha az örök megbénulnak ha elöttük ugrálok, néha aze gész börtönben +fagynak és mikor midnenkit agyon ütök és 1edül maradok akkor szólal + a riasztó és hasonlók
vkinek sikerült már kijutnia?

PB 2 évad első részére kiváncsi vok már nagoyn a szinkron télleg szörnyü Scofield-nek..

amugy az nem Távkapocs hanem TávKapcs  

és én vlaszeg most indulok +nézni mer Adam Sandler amugyis a kedvenc szinészem



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1510 Dátum: 2006. Augusztus 29., 15:34:44 »
Régen rontottam itt a közmorált ezért ideje újra támadni    

PB témában. Siralmaim sajna beigazolódni látszanak, abba kellett volna hagyni az első évadnál. ala 24. És új storit kezdeni a második évadra. Mert ez így már eléggé gyenguska az első rész után.

A szinkron nem lett rossz (Persze eredeti hangon sokkal jobb), egyedül a főszereplő hangja kissé, hogy úgymondjam... más  

És akkor következzenek a mai delikvensek:

Click (Távkapocs, vagy valami hasonló lehet a magyar címe)

Adam Sandler. Ezzel a fele közönség már el is indult hazafele. Igen eléggé megosztó a figura, vagy szeretni lehet, vagy nem. Én próbálok semleges maradni, de inkább kedveltem eddig. Az utóbbi időben kissé mélyponton van a fiú, de ennél lejebb talán már nem mehet. A film abszolut klisékre épül, teljesen kitalálható minden mozzanat. Azt senki ne várja, hogy megszakad a röhögéstől, amit a bemutatók ígérnek, no - csupán annyi poén van benne, az is inkább a "szellentős, beszólós" fajtából. A filmen sokat dob Hasselhoff mester, aki újfent porig alázza a filmben, de jól áll neki, valamint feltűnik egyik nagy kedvencem Cristopher Walken, igaz csak némi epizódszerepben.
a film önmagában inkább romantikus limonádé, amolyan "megnézem a csajommal" film. A végén "nagy" erkölcsi mondanivalóval.
Csak erős idegzetűeknek ajánlom, vagy olyanoknak, akik egy könnyed romantikus kikapcsolódásra vágynak, némi áldrámai hatással fűszerezve.

10/5


The Sentinel.

Általában imádom a testőrös/elnököt megölni akaró gonoszos/titkosügynökös filmeket, mint pl Célkeresztben, vagy 24.
Itt is hasonlóval találkozunk, a testőrt Michael Douglas alakítja, kissé öregen és fáradtan, egyáltalán nem hitelesen. (Egy aktív szolgálatban levő elnöki főtestőr azért szerintem le tud futni 200 métert anélkül, hogy szívrohama legyen   )
Feltűnik még Kiefer Sutherland - igen Kiefer 24 Bauer Sutherland - aki, szerintem tutira nem találjátok ki, hogy milyen karaktert játszik. Ügynököt. Úgy ltászik nem tud kitörni a szerepből és soha nem fog apja nyomdokaiba lépni a színészi pályán. Megmarad erős TV sztárnak, de a mozi világában elenyésző tevékenysége. Nem mellékesen találkozhatunk a filmben a First Lady-t alakító Kim Basingerrel is, akit azt hiszem nem kell senkinek sem bemutatni.
Nos a gárda ellenére egy csapnivaló és abszolut követhetetlen filmet sikerült összehozni, értelmetlen, indíték nélküli terroristák, abszolut hiteltelen testőri munka, gyenge színészi teljesítmény. Nem ragozom tovább, ez egy eléggé "B" kategóriás film, egyszer csak visítva nézhető.

10/3


End Game

Mint fent említettem szeretem az elnökös6merénylős stb.. filmeket. Ez is ebben a témában készült, igaz elégg sok hányadtatást megélt, hiszen nem egy stúdió elutasította (amit a film megnézése után nem csodálok) és végül csak DVD/VHS kiadásra került.
PEdig többre lett volna hivatott. A szereplőgárdát sikerült megtartani - Cuba Gooding Jr. James Woods, Anne Archer, Burt Reynolds, hogy csak az ismertebbeket említsem. Szóval erre nem lehet panaszunk.
Valahogy mégsem sikerült összehozni egy pergő feszült thrillert. Jó erős közepes film, az Only for DVD kategóriában szerintem simán megér egy 10/7-es értékelést. Csak, ha összevetem a nagy elődökkel, akkor az akciók bénák és szegényesek, a rendezés néhol akadozik, a cselekmény próbál elszakadni a kliséktől, de nem igazán sikerül. a befejezés összecsapott. Mindezek ellenére egyszer nézhető kategória, de sokat ne várjatok.

10/4 - (csak azért kap egyel jobban, mint a Sentinel, mert ez csak DVD, az meg mozi)

Na, látom megint sikerült leszólni néhány filmet... Persze ez csak személyes vélemény, ettől még lehet bármelyik film valaki kedvence.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 29., 15:37:35 írta regnar »

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1509 Dátum: 2006. Augusztus 28., 13:04:22 »
Láttam a Ház a tónál című új Keanu Reeves filmet. Érdekes volt, utána lehetett egy kicsit gondolkodni és szokatlan volt a téma. Nekem tetszett.
7/10

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1508 Dátum: 2006. Augusztus 27., 18:00:13 »
Mintha olyan egyszerű lenne kiváltani az amerikai vízumot.  

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1507 Dátum: 2006. Augusztus 27., 11:52:39 »
Tegnap kiváltottam az amerikai vízumot, felszálltam egy New York-i gépre és elmentem az első moziban, csak hogy megnézgessem a Clerks II-t. Amúgy meg sem említeném, mert bár vicces volt, de mégis szomorúnak tartom, ha egy amúgy ötletes rendező csak saját magától tud idézni, de annak mindenképp örülök, hogy élcelődött a Transformers geekeken, mégha ez jobbára csak annyiban mertült ki, hogy a TF az gáz. Rosalio Dawson pedig naggyon tehetséges. Még mindig.

Ja, és hogy egy kicsit felfrissítsem a Shop Stopos ismereteimet, youtube-on találtam egy kis rajzfilmet, ami csak DVD-n jelent meg, és szervesen kapcsolódik az első filmhez, pontosabban ahhoz, hogy mi történt a ravatalozóban. Csak be kell írni a youtube keresőbe, hogy "Clerks - Lost Scene" és kidobja. Tanulságos.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 27., 11:53:09 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1506 Dátum: 2006. Augusztus 27., 05:05:07 »
Tegnapeleott lattam eletem elso PB reszet, nyomtak a Fox-on a 2. evadnyitot...Jo volt benne a csavo, akinek lecsaptak a kezet, elment 1 allatorvoshoz, hogy varrja neki vissza, mikozben pisztolyt szegez az arcaba.
"Nobody can make it without anasthetics..."
"I ain`t nobody."
Ocsem, ez a sorozat annyira szar, hogy az mar jo  
Ha belegondok, hanyan csesztek el a felevuket, mert allandoan ezeket a fosokat nezik koliban megallas nelkul...

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1505 Dátum: 2006. Augusztus 26., 16:11:39 »
Ki látta a TV-ben a Prison Breaket (Szökés)? Jó lett a szinkron? Most szedem le a 2. sorozat első részét éppen, és közben találtam egy PB játékot

Prison Break Game

toljátok  
(ma este megszökünk, add tovább   )
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 26., 16:12:19 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1504 Dátum: 2006. Augusztus 24., 13:17:36 »
Khm...IGEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN!!!!  
Kane visszatér!!! Lesz a Tiberian Trilogynak vége is végre valahára!!! És élőszereplős lesz, nem olyan vacak, mint a Generals!!! JIPÍÍÍÍ!!!!
Öööö..izé...szóval, szeretem a C&C-t, és nagyon örülök a harmadik résznek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1503 Dátum: 2006. Augusztus 24., 12:58:37 »
Két PC játék hír Schmatzy módra, amolyan senkit se érdekel, de nekem tetszik stílusban:

1. C&C3: Kane él, és újra Joe Kucan alakítja!
A bizonyíték (HD anyag, lehet, hogy némelyeknél szaggat)
Low-res videó

2. DEFCON, az Introversion (Darwinia) új játéka. Érdemes letölteni a gameplay videót. Kicsit durva, ahogy az atomrakéták hullanak, és a játék sorban kiírja, hogy "krakow hit, 12m dead..."

Nem elérhető hellboy

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1502 Dátum: 2006. Augusztus 23., 21:27:40 »
TUD -E VALAKI VALAMILYEN TIPPET ADNI,
HOGY A LOST 2.ÉVAD 22., 23. RÉSZÉT HONNÉT TUDOM LEHUZNI???  
AZ IGAZSÁG, ODAÁT VAN.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1501 Dátum: 2006. Augusztus 19., 12:36:40 »
A videóval még az is probléma, hogy nagyon gusztustalanul tömöríti az anyagot. Ebben az esetben két dolgot tudok elképzelni: vagy meg sem mozdul a kurzor, vagy össze-vissza ugrál a képernyőn, lehetetlenné téve a munkát.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1500 Dátum: 2006. Augusztus 19., 11:02:37 »
Lehet videó felvételt is csinálni a kamerás telefonokkal. Abban az üzemmódban tudnak annyit, csak hát a felbontás...

Nem elérhető Ryder

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 124
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1499 Dátum: 2006. Augusztus 19., 11:00:29 »
Idézet
Optikai egér Nokia telefonból

Inkább valami hasznos dolgot csinált volna!
"Folyamatosan fényképezi" -akkor merem feltételezni, hogy 1sec alatt 10-15 talán mg több fotót is tud csinálni, márpedig így pillanatok alqtt lemerül a telefon.
Jaj,ezek az unatkozó programozók!

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1498 Dátum: 2006. Augusztus 19., 10:34:09 »
Hogy egyes geekeknek mennyi szabadidejük van: Optikai egér Nokia telefonból
Még jó, hogy az én ezeréves 5510-em nem kamerás.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1497 Dátum: 2006. Augusztus 18., 10:15:51 »
Tintin még jobb, mert nem kell aggódni, hogy hazajön-e.  

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1496 Dátum: 2006. Augusztus 18., 10:13:35 »
Lassie-ről eszembe jutott egy Garfield-sor:
Garfield ül a fotelben a tévé előtt.
Tévé: -És most a macskamozi előadásában: "Lassie átmegy az autópályán!"
Garfield: -Én a kamionoknak drukkolok.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 18., 10:13:58 írta Schmatzy »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1495 Dátum: 2006. Augusztus 18., 00:18:19 »
Lesszi jobb mer ő hazatalál ...  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1494 Dátum: 2006. Augusztus 17., 21:58:35 »
Na és ennek mennyi köze lesz Hajós Andráshoz?  

Jó előre szólok, hogy jövőhét csütörtökön 18.45-kor a Filmmúzeumon lesz a Hollywoodi riválisok és ennek a résznek a címe nem más, mint Superman vs Batman.

A mai részben megint Lassie vs Rin Tin Tin volt  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1493 Dátum: 2006. Augusztus 17., 16:04:05 »
és ennek mi köze Hajós Andráshoz?  

amugy: nemtom nekem teccett a film  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Rick Jones

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1492 Dátum: 2006. Augusztus 17., 09:31:29 »
Mit szóltok a Constantine film,és a Hellblazer képregény kozti kulombséghez,szerintem valahol már duhíto az amit csináltak az eredeti torténetbol,ráadásul a Keanu Reeves nem tudott kilépni iazán Neo szerepébol!


Nem elérhető Ryder

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 124
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1491 Dátum: 2006. Augusztus 16., 17:02:37 »
     

Á de bírom ezt a Hajóst!megnéztem a többi videóját is ami ott volt, iszonyat jók!

Nem elérhető Simson

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1490 Dátum: 2006. Augusztus 16., 09:34:17 »
Ez rohadt jó öcsém, nekem tetszik.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1489 Dátum: 2006. Augusztus 16., 01:19:37 »
hát ez hatalmas      

NÉZZÉTEK MEG



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1488 Dátum: 2006. Augusztus 13., 00:02:12 »
És most valami egészen más...

Holnap csak este jövök netközelbe, egésznap Monty Python Repülő Cirkuszát nyomatják a Filmmúzeumon, ahogy ma is tették. Olyan ez nekem, mint a mennyország  ...

...mert, SENKI SEM SZÁMÍTOTT A SPANYOL INKVIZÍCIÓRA!!!  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1487 Dátum: 2006. Augusztus 10., 15:27:30 »
De még abban sem hangzik el ennyiszer  Tényleg alig van bene 10 mondat amiben nincs benne legalább egyszer...De általában egy mondatban 2x 3x is előfordul...

Nem elérhető d-mon

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1486 Dátum: 2006. Augusztus 10., 15:05:42 »
a fuckos beszéd: dehogynincs rá példa!   Pulp Fiction( ponyvaregény)  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1485 Dátum: 2006. Augusztus 10., 13:15:31 »
Tegnap este megnéztem egy filmet, a címe: Running Scared.
Ritkán látni ehhez hasonlóan erőszakos filmet, nem beszélve arról, hogy a két órás film alatt szerintem 10-15 mondatban nincs benne, hogy f*ck.
A film egy dráma, a szó szoros értelmében dráma, erőszakos és pergő, ugyanakkor sötét és hűvösen letaglózó. szerintem Paul Valker egyik legjobb szerepében játszik, és feltűnik Malcolm McDowell is néhány jelenet erejéig.
a képi hatások első osztályúak, remek a vágás és a kamerakezelés, a rendező bátran nyúl különböző hatásokhoz, melyek erősítik a filmet.
Nem egy szórakoztató popcornmozi az biztos, az elejétől a végéig feszült.
Szerintem érdemes rááldozni két órát, igaz, ha valaki melankólikus hangulatban van, ez a film nem fogja felvidítani.
Egyetlen apró hibája van, az utolsó fél perc, amivel agyoncsapják lényegében az egészet... de talán megbocsátható.
Ritkán adok magas pontszámot, ez is lehetne magasabb, de a vége miatt le kell vonnom belőle, mert nem volt elég vér a rendező ...ban megtenni bizonyos dolgokat.
levonások után is
10/8,5
Számomra az év egyik meglepetése ez a film, nem vártam, hogy ennyire hatása alá lehet kerülni.