Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1080441 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10454 Dátum: 2019. Augusztus 22., 10:51:34 »
Valamennyire megértem az álláspontodat, de talán figyelmen kívül hagyod hogy csak a 2 szólófilm bevételeit kapta a Sony, a sokkal többet kaszáló csapatfilmekből minimális részesedés jutott nekik, és a merch eladások is a Disneyhez kerültek.
Én ezt teljesen értem. A kapcsolódó termékek bevétele meg persze, hogy a Disney-hez került, hiszen ez eddig se volt másképp, elvégre csak a filmesítés jogai vannak a Sonynál, semmi más. Itt az egész vita a két vállalat között azon megy, hogy ha már a Disney végzi a munkát, akkor annak a hasznából szeretne ő is részesedni. És nem azt mondták most sem, hogy a korábbi filmek bevételeiből adjanak vissza, hanem, hogy akkor csinálják tisztességesen, osszák el egymás között a költségeket, de utána a bevételt is. És ez az a pont, ahol gusztustalanul és nagyon nagy mellénnyel áll a Sony a dolgokhoz, pedig nekik semmi közük nincs ahhoz, hogy ekkora sikerek lettek a Marvel filmek, arról nem beszélve, hogy ha rajtuk múlna, akkor a Pókember filmek is a béka segge alatt lennének.

Nekem nem tűnik rossz üzletnek, hogy 5 sikerfilmet csináltak egy kölcsönkapott karakterrel, és abból a 2 gyengébben teljesítőnek a bevételeit a karakter jogos tulajdonosa kapja . Ha más autójával taxizol, akkor őt is illeti valamennyi a pénzből amit keresel. Ha a Sony mondta volna, hogy akkor mostantól kérik a csapatfilm bevételek felét is, az tényleg pofátlan túlzás lenne, de az, hogy tartanák magukat az eredeti megállapodáshoz, amit most a Disney akár felrúgni, szerintem természetes.
Mellesleg, tavaly karácsony előtt a Sony mozikba küldte minden idők legjobb Pókember filmjét, így talán mégsem olyan reménytelenül alkalmatlan társaság.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10453 Dátum: 2019. Augusztus 22., 09:45:57 »
2. Rozsomák: 12 rész Madripoor-túra,...
Azt én is végigszenvedtem. Azt hittem csak én nem értem a magas művészetet.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10452 Dátum: 2019. Augusztus 22., 09:27:00 »
És ez az a pont, ahol gusztustalanul és nagyon nagy mellénnyel áll a Sony a dolgokhoz, pedig nekik semmi közük nincs ahhoz, hogy ekkora sikerek lettek a Marvel filmek, arról nem beszélve, hogy ha rajtuk múlna, akkor a Pókember filmek is a béka segge alatt lennének.
Ezzel egyet értek. Ha valamit, hát azt már rég bizonyította a Sony, hogy Marvel jogot vétek a kezükbe adni, mert katasztrófa a vége - tisztelet a kivételnek, mert a Tobey Maguire féle Pókember 2-őt a mai napig remeknek tartom több okból is -, jó példa erre amikor a Marvel anime ágazatát kellett volna tető alá hozniuk. Hát annál szarabbat életemben nem pipáltam. Két konkrét példa:
1. Vasember: Ellenség a Zodiákus, akik az újraértelmezés szerint Vasember technológián alapuló páncélruhában támadnak, és minden epizódra jut egy lekloffolni való - 12 rész 12 ellenfél, és a végső csavar, hogy a sorozat elején ellopot Vasember páncélban visszatér a halottnak hitt Ho Yinsen, hogy kivégezze Tony-t, mert az ő értelmezése szerint nem változott semmit, és ezért vesznie kell. És ez elvileg a filmre épül rá...
2. Rozsomák: 12 rész Madripoor-túra, ami arról szól, hogy a főhős a sziget partjáról felverekszi magát a palotába, hogy levágja Shingent, és megmentse Marikot. A gond ott kezdődik, hogy ezen kívül semmi nem történik, egyedül a TAFT hatás érvényesül, mert a vörös ingben feszítő, kb. 190 magas szépfiúnak (kép lejjebb) még a haja se kócolódik ösze miközben flamenco táncot járva aprítja a népet. Ez az értelmezés olyanyira kiborította még a japánokat is, hogy mire elkészül a 4. sorozat, az X-men, szerencsére visszakapta az eredeti kinézetét.

Összességében egyik sorozat se kapott második lehetőséget, ez sokat elmond a fogadtatásáról.

Ami meg Hollandot illeti, őneki most leginkább azért kell cidriznie, mert az egyik következő nagy projektje a Sony Playstationre megjelent Uncharted filmadaptációjának a főszerepe, tehát nem rúghatja össze a port a Sony-val, ugyanakkor még további két Pókember filmre van szerződése, akárcsak a rendezőnek, úgyhogy neki kb. az egyetlen lehetősége jó képet vágni az egész cirkuszhoz és sodródni az eseményekkel, mert ellenkező esetben rámehet a karrierje is.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10451 Dátum: 2019. Augusztus 22., 08:21:58 »
Ha a Sony fizet mindent ami a filmgyártás során felmerül mint költség akkor az én megoldásom: A budipapír tekercse legyen 10.000 forint, egy üveg ásványvíz 20.000. Stb. Az 51-es körzetben bejött (A függetlenség napja).

Más: Megnéztem ezt a Marvel kapitányt. Most akkor a Skrull-ok tényleg jók, vagy most a filmben lettek csak felhúzva?
Avengers játék: Thor tud repülni vagy csak a kalapácsát pörgetve a lendület viszi?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 22., 08:32:38 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10450 Dátum: 2019. Augusztus 22., 06:36:58 »
Valamennyire megértem az álláspontodat, de talán figyelmen kívül hagyod hogy csak a 2 szólófilm bevételeit kapta a Sony, a sokkal többet kaszáló csapatfilmekből minimális részesedés jutott nekik, és a merch eladások is a Disneyhez kerültek.
Én ezt teljesen értem. A kapcsolódó termékek bevétele meg persze, hogy a Disney-hez került, hiszen ez eddig se volt másképp, elvégre csak a filmesítés jogai vannak a Sonynál, semmi más. Itt az egész vita a két vállalat között azon megy, hogy ha már a Disney végzi a munkát, akkor annak a hasznából szeretne ő is részesedni. És nem azt mondták most sem, hogy a korábbi filmek bevételeiből adjanak vissza, hanem, hogy akkor csinálják tisztességesen, osszák el egymás között a költségeket, de utána a bevételt is. És ez az a pont, ahol gusztustalanul és nagyon nagy mellénnyel áll a Sony a dolgokhoz, pedig nekik semmi közük nincs ahhoz, hogy ekkora sikerek lettek a Marvel filmek, arról nem beszélve, hogy ha rajtuk múlna, akkor a Pókember filmek is a béka segge alatt lennének.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10449 Dátum: 2019. Augusztus 21., 23:00:37 »
Valamennyire megértem az álláspontodat, de talán figyelmen kívül hagyod hogy csak a 2 szólófilm bevételeit kapta a Sony, a sokkal többet kaszáló csapatfilmekből minimális részesedés jutott nekik, és a merch eladások is a Disneyhez kerültek. Nehéz lenne bármelyik cégnek igazat adni. Szerintem a Sony mindenképpen jól jár azzal, hogy már nyugodtan szerepeltetheti Pókembert a Venom-féle univerzumában, amennyiben sikerül azt megfelelően felfuttatni, bár elég rossz jel, hogy egy Jared Leto kaliberű fickó kapta a Morbius főszerepét de lehet, hogy pont ezért kell egy ilyen karakterrel ellensúlyozni a dolgot. A Disney viszont elég fontos szerepet szánt neki a jövőben, kb olyan helyzetben vannak, mintha a Dragon Ballból egyik részről a másikra el kellett volna tüntetni Son Goten-t, így nekik tényleg fájni fog a dolog még azzal együtt is, hogy a Sony magyarázata akkora ökörség, hogy továbbképzésen oktathatnák nagy és bölcs vezetőinknek. Annak örülök, hogy a rajongók ennyire kiállnak magukért, a minden pofátlan romboláshoz lelkesen tapsikáló Star Wars tábor példát vehetne róluk, csak egy kicsit egyoldalúan látják a dolgokat. Ha a következő szólófilm előtt felvezetik a Venom2-Morbius-ami még addig jön filmekben, akkor simán hozhat az Idegenbenhez hasonló vagy jobb eredményeket.

Az utolsó X-men szerintem vállalható film lett egy nagyrészt zseniális univerzumban, a sok negatív kritika oka valószínűleg a jobban sikerült előzményekben keresendő.
Tom Holland leginkább azért van bajban, mert a SONY-s változat lényegében egy új karakter lesz, így nincs feltétlenül szükségük rá, de én azért remélem, hogy esetleg máshogy gondolják, és olyan helyzet alakul ki, amiben a véleményének súlya van, és valahogy megmenekül a 11 év alatt felépített MCU.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10448 Dátum: 2019. Augusztus 21., 22:44:03 »
Én is a Disney mellé állok ebben a vitában. Pontosan egyetértek Aldarion nézőpontjaival. És nem azért állok a Disney mellé, mert annyira sajnálnám őket, amiért elesnek így 1-2 milliárd dollártól, hanem mert valóban elég seggfej módon állt ehhez az egészhez a Sony, és tényleg azt tartom undorítónak, amit ők csinálnak.

És lássuk be, a népharag el tud lehetetleníteni egy filmet, ha nagyon akar, két példának ott van a Ghost in the Shell és a női Szellemírtók. Persze, nyilván megbukni nem fog a moziban, de nem fog ekkorát menni a következő próbálkozás.
Én még a buktát se zárnám ki, hiszen nézzük csak meg mit tett a negatív kampány a legutolsó X-Men filmmel is. Biztos, hogy feleannyira sem volt rossz, mint amilyennek beharangozták, de a körülötte keringő rengeteg negatív körülmény miatt már a kutya se volt kíváncsi rá, még a vérbeli rajongók is elfordultak tőle, és ilyen körítéssel egy Pókember film is be tud bukni.

Amúgy az egészben Tom Hollandet sajnálom a legjobban. Ő került most önhibáján kívül egy hatalmas kulimászba. Biztos lesznek emiatt álmatlan éjszakái, tuti, hogy nézi a szerződését, hogy hogyan is tudna kimászni ebből. Csak biztos benne van a félsz, hogy ha kilépne belőle, és utána mégiscsak egyezségre jutna a Sony a Disney-vel, akkor meg ehetné a kefét, amiért visszalépett. Szóval nagy szívás ez neki.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10447 Dátum: 2019. Augusztus 21., 19:16:08 »
Azt nem vitatom, hogy a Disney sáros-e a kérdésben, de én akkor is neki adok igazat - voltam már hasonló helyzetben, és rohadt frusztráló tud lenni, amikor a te munkádért más marja fel a zsozsót és az elismerést, aztán meg néz rád, hogy akkor legközelebb fokozni kéne, mert ez jól sikerült.

Ami meg azt illeti, nem biztos, hogy a Sony ebből jól jön ki. Pillanatnyilag ott tartunk, hogy a Disney egy csibészes mosollyal rábök a Sonyra, az meg zavarodottan magyarázkodik össze-vissza, aminek ráadásul semmi értelme - a hivatalos magyarázatuk szerint Pókember azért kerül ki az MCU-ból, mert Kevin Feige-nek nincs ideje foglalkozni vele a Fox-szal visszakapott rengeteg karakter mellett, amit az Idegenben zárását elnézve bevallom nehezen hiszek el. A Marvel rajongók támadják minden fronton a Sony-t, már a Playstation ellen is bojkottot akarnak szervezni, ráadásul a ennek hatására zuhant egy nagyot a nap folyamán a cég részvényárfolyama is, amitől meg a befektetők lettek kurva idegesek.

És lássuk be, a népharag el tud lehetetleníteni egy filmet, ha nagyon akar, két példának ott van a Ghost in the Shell és a női Szellemírtók. Persze, nyilván megbukni nem fog a moziban, de nem fog ekkorát menni a következő próbálkozás. Épp most olvastam, hogy a Sony aug 29-től újra moziba küldi 4 percnyi extra akciójelenettel megspékelve az Idegenbent, ami azért lesz érdekes ötlet, mert a fogadtatása jól fogja tükrözni a jelenlegi néphangulatot. Nem lennék meglepődve azon sem, ha csak arról szólna a dolog, hogy ezzel mérjék fel vissza kéne-e ülni az asztalhoz, hogy megegyezzenek a Disney-vel.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10446 Dátum: 2019. Augusztus 21., 19:01:44 »
Legfeljebb a Sony felbérli a Lord-Miller párost vagy csak Phil Lordot (aki már amúgy is írt nekik egy Oscar-díjas Pókember filmet), vagy a PS4-es Pókember játék íróit, hogy dobjanak össze nekik valamit.
Probléma megoldva.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10445 Dátum: 2019. Augusztus 21., 16:28:16 »
Közösen szúrták el, ezt kár lenne tagadni. Szerintem egyik félnek sincs igaza. De a kettő közül a Disney fog szívni. A Sony meg a következő Pókemberrel felülmúlhatja az Idegenben sikerét, mert az átlag néző azt fogja látni a plakáton, hogy Tom Holland milyen arányosan mosolyog, meg Zendaya milyen dögös.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10444 Dátum: 2019. Augusztus 21., 14:39:24 »
Én nem vagyok benne biztos, hogy ez ilyen egyszerű, mert ha figyelted a híreket, már egy ideje érett a baj:
1. Pár hete olvastam, hogy a Sony részéről felállt az a producer, aki eddig vitte a Pókembert, és új producer veszi át a helyét;
2. Kiszivárgott, hogy a Sony húzódik a közös munkától, csak akkor mennek bele a Pókember 3-ba, ha az Idegenben egymilliárd dollár felett teljesít;
3. Végül a Comic-Conon nem jelentettek be Pókembert a Marvel panelon, mert a szerződés szerint azt csak a Sony teheti meg, de ők nem éltek ezzel a lehetősséggel, mert még függőben volt a 2. pont.

Nekem ebbből nem feltétlen az jön le, hogy a Disney baszta el a dolgokat. Persze nyilván annak is volt része a dologban - és valljuk be, nekik adok igazat. Tulajdonképp a szerződés szerint a Marvelé volt a kreatív kontrol, forgatókönyv, casting, vágás, a Sony pedig kifizette a költségeket és a terjesztést, mindezt úgy, hogy tudta, ebbe a buliba nem fog belebukni - és az 1,109.9 milliárdos bevétel ezt igazolta is. Na ehhez hozzájön, hogy a Marvel Studios meg cserébe csak egy köszit kapott érte és azt, hogy ha részesedést perkál az Avengersek után, akkor beleírhatják a Pókembert is. Te mit mondanál erre a Marvel helyében? A Disney felajánlotta, hogy legyen közös a projekt, 50-50%-ban osszák el a költségeket és a bevételt is, és csókolom, mire a Sony elküldte őket melegebb éghajlatra. Az egészben a legironikusabb, hogy a Pókember - Idegenben úgy lett a Sony eddigi legsikeresebb és legjövedelmezőbb filmje, hogy még csak nem is ők csinálták...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10443 Dátum: 2019. Augusztus 21., 13:55:09 »
Meg sem lep. Ez egy olyan helyzet amiben az okosabbak kellene engednie. Így csak a Disney fog hatalmasat szívni, meg a rajongók. Remélem, büszkék magukra. Pár éven belül 2 univerzumot szétbarmolni igen komoly teljesítmény. Még akkor is, ha az MCU terén a Sony is ugyanolyan hibás.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10442 Dátum: 2019. Augusztus 21., 08:59:00 »
Pénzügyi vita miatt lehet, hogy Pókember kiesik az MCU-ból. Hát, ha nem oldódik meg a helyzet, az rendesen borítani fogja a jövőbeni terveket:
https://www.gamestar.hu/masvilag/pokember-marvel-sony-20190820-267331.html?fbclid=IwAR1AtRBN6RyZtAopWk1n1ly3ZcfVpvd7pSxf5Mh7V6F9b3x7Yz8_6uOgSok
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10441 Dátum: 2019. Augusztus 16., 19:21:06 »
Elvileg "gyors reagálású egység" lettek volna, csak a reagálásukat nem lehetett éppenséggel valami gyorsnak nevezni.

"Hmm! Ott egy gyanús, sötétben világító szempár! Gyanús és nagyon fura... :headscratch: Nézzük meg közelebbről!"  :omg:

Ja, és a filmben a főhős fickó kijelentette, hogy "Ez a hely maga a pokol!" (vagy valami hasonló szöveg, de a lényege ugyanez volt), szóval a pokol, még ha csak szóban is, de "cameózott" egyet.  :badteeth:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10440 Dátum: 2019. Augusztus 10., 19:14:32 »
Még azt se bántam volna, ha a gyorsreagálású egység harcol és úgy fogyatkoznak meg a végére, de legalább a Poklot megtartják központi  háttérnek. Egyébként ez volt a fõ oka, amiért a filmet mélységes csalódással fogadták. És igazuk volt : egy remek koncepciót sikeresen elbarmoltak.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10439 Dátum: 2019. Augusztus 10., 10:50:47 »
Ez jó kérdés! Én őszintén nem is értettem, hogy miről szólt a film. :lol: Volt benne szó eltűnt indián törzsről, mutációt okozó génekről, csak pont a pokolról nem. :-\

Tegnap mégis meglestem.
A Marson volt egy faj, ami idővel tovább fejlesztette magát egy 24. kromoszóma párral, ami (és ez a filmben, mint magyarázat a szörnyűségekre el is hangzik) ha jó az ember, akkor felturbózza, ha pedig rossz, akkor mutánst csinál belőle.  :omg: :omg: :omg:
Csak tudnám, hogy akkor az a vallásos ipse miért változott volna át, aki isten felesleges említéséért kereszteket karcolt magába vezeklésként, a főhős fickó pedig, aki elmondása szerint rengeteg rosszat csinált életében meg miért nem...  :nemtudom: :headscratch:
Ehhh, inkább nem is keresek benne logikát.  :dry:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10438 Dátum: 2019. Augusztus 09., 21:13:13 »
Meg nem mondom.
Nagyon bízhattak benne, mert abban, amit olvastam azt írták, hogy tervbe volt véve egy második rész, de mivel az első sem lett nagy siker, a folytatást végül elvetették.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10437 Dátum: 2019. Augusztus 09., 20:47:35 »
Marhára aktívak lehettek, ha a filmben a teljes koncepciót átírták és semmi kifogást nem emeltek ellene + a forgatókönyvre is rábólintottak.
Lehet, a cég nem is vette komolyan a projektet? Vagy volt az a pénz, amiért szemet hunytak afölött?

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10436 Dátum: 2019. Augusztus 09., 19:20:27 »
Ha már Doom: lehet tudni, mi késztette Bartkowiak direktort a 2005-ös filmnél a Poklos háttérsztori teljes átírására?

Erre nem találtam semmi magyarázatot, csak annyit, hogy az id Software aktívan részt vett a film elkészítésében, a forgatókönyvet egy átnézés után pedig szintén ők hagyták jóvá.
Ja, és van belőle egy 113 perces bővített változat, bár azt még nem láttam, de valamikor majd meglesem.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10435 Dátum: 2019. Augusztus 09., 12:45:19 »
Ettől lehetett volna nagyobb  ;D
Ami még izgat: vajon hányan hullanak majd el a végéig? Csak mert a Doom mindig arról szólt, a főhősnek egyedül kell átverekednie magát a tengernyi ellenfelen.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 09., 13:06:50 írta roberto »

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10434 Dátum: 2019. Augusztus 09., 11:53:28 »
Azért annyira csak nem rossz. ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10433 Dátum: 2019. Augusztus 09., 11:43:44 »
Biztos azért rakták be, legyen valami, ami nyomokban a játékra hajaz, ugyanakkor a Hell Knight nem lett olyan sikeres. Játékban majd beszarsz tőle, itt max. hülyére röhögöd magad.  :P

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10432 Dátum: 2019. Augusztus 09., 11:04:31 »
Ez jó kérdés! Én őszintén nem is értettem, hogy miről szólt a film. :lol: Volt benne szó eltűnt indián törzsről, mutációt okozó génekről, csak pont a pokolról nem. :-\ Ez a jelenet az, ami úgy mond megmenti a filmet. Az Impek, Hell knight-ok és a végén Pinky nagyon jól néz ki. Fan fact: ők is a Stan Winston studióban készültek, ahol a JP dinók, Cameron Alien-jei és a Terminátorok.


Ja és, ha már témánál vagyunk: Ausztráliában megkezdődtek az új Mortal Kombat film előkészületei. Eddig annyit lehet tudni, hogy ez csak egy felvezető film lesz, amiben Kano-t kell elkapniuk a főszereplőknek, és nem fog szerepelni benne Scorpion és Sub-Zero.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10431 Dátum: 2019. Augusztus 08., 22:07:31 »
Ha már Doom: lehet tudni, mi késztette Bartkowiak direktort a 2005-ös filmnél a Poklos háttérsztori teljes átírására?

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10430 Dátum: 2019. Augusztus 08., 20:22:56 »
Ugyan mi lehet az, ami játékban működik, filmen viszont kudarcnak bizonyul?
Mintha azt mondanánk, játékok filmesítésével nem érdemes próbálkozni, mert úgyis borítékolható a katasztrofális eredmény.

Vegyük például a "Hitman" sorozatot.
A játékban a "főhős" egyedül dolgozik, szinte senkivel sem beszél, a gyilkosságok (ha jól csinálja az ember) csendben, szinte észrevétlenül következnek be. Ez a játék alapvető, szerves része viszont film formájában ez már nem használható, mert ott egyszerűen nem működne.

Mert mi is van a 2007-es filmben?
A főhős beszél (hogy legyen személyisége és elsüthessen egy-két beszólást), egy lányra vigyáz, akivel még beszélgetnie is kell (hogy legyen személyisége és ne legyen néma levente), settenkedés helyett mindent szétlő maga körül (hogy kellő mennyiségű akció legyen benne), a profi merényletek pedig figyelemfelkeltő módon viszi végbe (hogy látványos legyen).

A fentebb felsorolt változtatások miatt pedig ott tartunk, hogy bár kopasz, van egy vonalkód tetkó a tarkóján meg két stukija, de ezen kívül semmi, és csak nyomokban lehet ráismerni az alapjául szolgáló játékra.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 08., 21:44:53 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10429 Dátum: 2019. Augusztus 08., 16:33:17 »
Pedig az Assassins-ról lesújtó értékelést láttam, mely szerint összevissza ugráltak az idősíkokban és a játék sava-borsát adó múltátélést háttérbe szorították, gyakorlatilag kiherélték a mozivásznas változatot.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10428 Dátum: 2019. Augusztus 08., 13:38:18 »
Pedig ez egy ilyen elátkozott műfaj. :-\ Hiába cseszik el, mint a Mario bros.-t, vagy hiába viszik tökéletesen a vászonra, mint a WoW-ot, vagy az Assassin's creed-et, a végeredmény akkor se lesz gyümölcsöző.
A videójáték olyan, mint a szex: jobb csinálni, mint nézni. :rolleyes: :hehe: :badteeth:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10427 Dátum: 2019. Augusztus 07., 20:46:47 »
Ugyan mi lehet az, ami játékban működik, filmen viszont kudarcnak bizonyul?
Mintha azt mondanánk, játékok filmesítésével nem érdemes próbálkozni, mert úgyis borítékolható a katasztrofális eredmény.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10426 Dátum: 2019. Augusztus 07., 19:23:20 »
Az alapvető gond leginkább abban van, hogy ami játék formátumban működik, az filmen már nem.
A legtöbb adaptáció részben emiatt is bukik meg.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10425 Dátum: 2019. Augusztus 07., 14:02:28 »
Istennek nem tudnak egy normális filmes feldolgozást leforgatni ebből a klasszikusból  :o