Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1080411 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10814 Dátum: 2020. Július 22., 22:18:19 »
Képregényhűséget elvárni akármilyen rasszú karakterrel kapcsolatban mióta gyűlölködés?
Oké, értem, hogy miről beszélsz. Nekem is nagyon fura, amikor egy ilyen jellegű váltás történik, tök mindegy, hogy melyik irányba. De kérdés az, hogy milyen fokú képregényhűséghez ragaszkodjon az ember? Mert ha teljeshez, akkor az összes képregényes sorozat és film rossz, hiszen nem pont az történik bennük, mint amit képregényekben olvastunk. Más képesség eredetek, más történetek, más kapcsolatok.

.
Szvsz a nemek és a rasszok, illetve a karakter történelmének legalább kétharmadának megtartása lenne a tisztességes arány. Ezért nem volt gáz Tony-t Afganisztánban látni elrabolva, és ezért lenne gáz egy koreai hackert látni a Spider-Man főszerepében.
De jelenleg inkább inkább csinálnának egy fekete színésszel Namor-mozit, egy Luke Cage mozi helyett.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10813 Dátum: 2020. Július 16., 22:17:55 »
@HeirToGrievous: Nem szükséges belinkelned a vonatkozó cikkeket, én is tudom hogy itt is ment a hiszti. Csak azt mondom, hogy egész más egy CGI karakter indokolatlan dizájncseréje miatt tiltakozni, mint azért, mert nem tetszik az ahogy egy film cselekményét tovább szövik, ezért követelem, hogy töröljék a létezését is - függetlenül attól hogy egyetértünk-e ezzel vagy sem.

Egyébként az egyik elmélet kimaradt a listádból: a fanok között volt olyan ötletelés is, hogy valójában kezdettől fogva a végleges kinézettel dolgoztak, az első trailer csak azért kellett, mert borítékolható volt, hogy kiveri a biztosítékot a rajongóknál, hogy majd egy színpadias gesztussal bejelentsék a dizájn váltást és bumm - a negatív reklám is reklám -, feljebb tornázzák vele a nézettséget.

Akkor nem is a rajongók voltak hatással a studióra, hanem inkább a Sega. Hmm a lényeg az, hogy legalább változtattak a külsőn.
Én csak arról a vitáról hallottam, amikor megváltoztatták Sonic karjának a színént. Nem tudom, hogy tényleg volt-e ilyen, de hogy már ezen is ki tudnak akadni egyesek..
Még az sem zárható ki, hogy a SEGA is odamordult, mert ahogy hallottam a karakter nekik annyira a szívük csücske, mint kabala figura, hogy akkor is kiadnak vele pár évente új játékokat, ha az veszteséget termel.
Amúgy ezek az ominózus tervek, amiket korábban említettem:

Az első kettő a videojátékos inkarnáció, a harmadik egy animációs sorozathoz készült a másodikat alapul véve, a negyedik meg a hisztit kiváltó filmes dizájn.


Ezek pedig a mozis változatok. Balra az első, jobbra az új.

Én csak arról a vitáról hallottam, amikor megváltoztatták Sonic karjának a színént. Nem tudom, hogy tényleg volt-e ilyen, de hogy már ezen is ki tudnak akadni egyesek..
Azt hiszem tudom mire gondolsz. Ha a fenti képeken megnézed a kinézeteket, akkor látni fogod, hogy mindegyik változat egy pár fehér kesztyűt visel. Na ez volt az, amit a filmesek első körben elhagytak, helyette a kezén lévő bunda lett fehér, ami - figyelembe véve, hogy a futócipőt meghagyták - megint egy indokolatlan változtatás volt.

Hozzáteszem, hogy mi megnéztük a moziban és véleményem szerint szenzációsan jó lett. Sonic figurája is parádés, de Jim Carrey-t rég láttam ennyire lubickolni egy szerepben, úgyhogy már csak miatta megérte a jegyárat a film.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10812 Dátum: 2020. Július 16., 18:36:02 »
Ohh a Sonic. Hihetetlen, hogy egy kék sündisznót azonnal hajlandó volt újratervezni a Paramount, de a TF-eket csak 10 év elteltével. :/
A SEGA valószínűleg hisztisebb volt erre, mint a Hasbro, mert ők anno már megvívták a csatát a rajongókkal egy újratervezés miatt - idősebbre alakították át Sonicot -, ami miatt a fanok a mai napig két pártra szakadtak - Classic Sonic (még beszélni sem tudott) és az új generációs Sonic (őt láttuk a vásznon). Ha ebből indulsz ki, a SEGÁnak nagyon nem ált érdekében egy újabb ilyen hiszti
Akkor nem is a rajongók voltak hatással a studióra, hanem inkább a Sega. Hmm a lényeg az, hogy legalább változtattak a külsőn.
Én csak arról a vitáról hallottam, amikor megváltoztatták Sonic karjának a színént. Nem tudom, hogy tényleg volt-e ilyen, de hogy már ezen is ki tudnak akadni egyesek..
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10811 Dátum: 2020. Július 16., 10:22:21 »
Ohh a Sonic. Hihetetlen, hogy egy kék sündisznót azonnal hajlandó volt újratervezni a Paramount, de a TF-eket csak 10 év elteltével. :/
A SEGA valószínűleg hisztisebb volt erre, mint a Hasbro, mert ők anno már megvívták a csatát a rajongókkal egy újratervezés miatt - idősebbre alakították át Sonicot -, ami miatt a fanok a mai napig két pártra szakadtak - Classic Sonic (még beszélni sem tudott) és az új generációs Sonic (őt láttuk a vásznon). Ha ebből indulsz ki, a SEGÁnak nagyon nem ált érdekében egy újabb ilyen hiszti, míg a Hasbronak kvázi mindegy volt, mert neki kapóra jött, hogy a mozi nyomán elindíthatott egy teljesen új toyline-t, amit ugyanúgy eladott a gyerekeknek, mint a régi verziót az előző korosztályoknak.

Azért itt azt is figyelembe kell venni, hogy nem a forgatások befejeztével kényszerült otthagyni a készülő filmet, hanem idő előtt, így biztosan voltak olyan dolgok, amik az ő változatában eredetileg szerepeltek volna, de leforgatni már nem volt ideje, és most ezeket akarná megcsinálni.
Pl. Marsbéli Fejvadász felbukkanását.
Nem, határozottan végzett a forgatással, és azután vonult vissza a lánya halálára hivatkozva - ami a mai napig nyílt titok, hogy igazából egy jó ürügy volt arra, hogy komolyabb renomés sérülés nélkül rúgják ki -, gyakorlatilag ezért is támadta ész nélkül a kész verziót, mert eddig szerintem azt hitte hogy ez szimpla következmények nélküli trollkodás lesz ("Bezzeg az én verzióm, ugyebár..."). A távozásakor már csak a vágás lett volna hátra és a CGI, de ő eleve két JLA filmet akart (első és második rész, de azt nem tudom, hogy erről végül lebeszélték-e), azaz a sztorit teljesen félbe akarta vágni, és ezen ijedt be a Warner, hogy addigra látták BvS bevételeit, amik katasztrofálisan alul múlták a várakozást, és nem akartak egy dupla filmes anyagi fiaskót, ezért menesztették Snydert és a helyére ültették Whedont - mert hát ő csodát tett a Bosszúállókkal is, tehát ez is biztos megy majd neki -, és az ő elképzelései alapján zajlottak le az utóforgatások (a bajusz-gate botrány ha emlékeztek még), de az volt a kikötés, hogy le kell zárnia a filmet, ezért is hagyták ki belőle Darkseidet. És pont emiatt vagyok kíváncsi a dologra, hogy mi lesz ebből, mert ha ő még a két részes elképzelés szerint forgatott, akkor egyrészről kb. egy FOLYTATJUK lesz a film vége, illetve Darkseid sem hiszem, hogy túl sokat fog mutatni azon túl, hogy megcsodálhatjuk mennyire tökösen néz ki a képernyőn. De hozzá teszem, hogy nagyon szeretném, ha nem lenne igazam, mert a JLA nagyon megérdemelné, hogy igazságot tegyenek vele.

Igazából én attól tartok a legjobban, hogy ebben a formában túl geek lesz a film - a karakterek egy részéről az átlag néző szinte semmit se tud -, de bedobják, mert a csapatba kell. A mozi vonalon elindulva Batman, Superman és Wonder Woman még okés, mert addigra kijöttek a saját filmjeik, de Cyborgról csak azért tudtunk meg valamit, mert a cselekményhez kötötték az eredetét, viszont a Flash itteni verziójáról semmit sem mondtak, ahogy akkor még Aquamanről sem, ha meg most berántanak melléjük egy Zöld Lámpást, akkor sikerül elérniük, hogy az átlag néző majd néz ki a fejéből, hogy "te ki vagy és mit keresel itt?", ha értitek mire gondolok.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10810 Dátum: 2020. Július 15., 21:18:01 »
Azért a Sonicot nem sorolnám ide, mert annál nem csak a toxikus tábor hördült fel azon amit kiadtak. Barátnőm rajongója a figurának, és nagyon szíven ütötte, hogy mi a fenét csináltak a kedvencéből. Ami ugye azért is fura, mert egy videojáték karakterről beszélünk, akit CGI segítségével keltettek életre, tehát abszolút nem volt indokolt, hogy ennyire megváltoztassák.

https://www.bbc.com/culture/article/20200213-from-sonic-the-hedgehog-to-star-wars-are-fans-too-entitled
https://www.escapistmagazine.com/v2/sonic-the-hedgehog-shouldnt-be-redesigned/?__cf_chl_jschl_tk__=76d72543474a2a13999563205486784cf7b071f8-1594838496-0-AYa-yRl4FauAS4Yi2ISuPJZlJpzS4QEX6KjYLYi5_07ikdfJC1hHy4geQqb2zLXlN6B9A01tFRT__q0ar9DtsXWXqco1b2Ypz4a2AhK2No788n3Gr27MKO3ymkGlfnNcX5f8bwuTaalMl6W6XzHyMvc972_EviNEjGJywtO1mnxWQNGvs9T08FmJ4x1WPOYVYlGXufq7gFUTnF0cUgiUIhlY3DWDCPrTRx-WRMUQlWZVvehOfKyS21HCWCjJH3HuXoJblhCcBwG4QaQakGDwkXHQmMAbDQc3_q9hPopg5CqvtpBc3aoxAP2IpQ453chgq-J46K2DnQN-7BeD3FGKrdg
https://hu.ign.com/sonic-the-hedgehog/55579/feature/velemeny-bekoszontott-a-rajongok-altal-befolyasolt-filmek-kora-es-ez-nem-jo-hir

Az viszont nálam megkongatta a vészharangokat, hogy az HBO-val való megállapodás után az első dolga az volt, hogy utóforgatások miatt kezdte basztatni a céget, holott állítása szerint a film hibátlan mestermű, csak a CGI kell rá, ennek megfelelően a megállapodás alapján semmit sem módosíthat rajta, csak a CGI utómunkára kap pénzt.

Szerintetek?

Azért itt azt is figyelembe kell venni, hogy nem a forgatások befejeztével kényszerült otthagyni a készülő filmet, hanem idő előtt, így biztosan voltak olyan dolgok, amik az ő változatában eredetileg szerepeltek volna, de leforgatni már nem volt ideje, és most ezeket akarná megcsinálni.
Pl. Marsbéli Fejvadász felbukkanását.

Sőt én most már egy ideje Ayer Cut-ot is várom, mert elvileg abban ténylegesen benne lesz, hogy Jokernek miért volt fémfoga, vigyorgó száj és "damaged" tetoválása, és nemcsak utólagos rendezői magyarázatként létezik.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10809 Dátum: 2020. Július 15., 21:13:10 »
Ohh a Sonic. Hihetetlen, hogy egy kék sündisznót azonnal hajlandó volt újratervezni a Paramount, de a TF-eket csak 10 év elteltével. :/

Ezt meg csak itt hagyom.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10808 Dátum: 2020. Július 15., 20:34:47 »
Nem, hanem hogy a "Snyder Cut" kiadása mennyire sajnálatos, mert:
a) ez csak a toxikus rajongók újabb győzelme (az előző Sonic újradesignolása volt, előtte meg az 1 milliárdot hozó "embereket fognak halomra lőni a mozikban" Joker)
Azért a Sonicot nem sorolnám ide, mert annál nem csak a toxikus tábor hördült fel azon amit kiadtak. Barátnőm rajongója a figurának, és nagyon szíven ütötte, hogy mi a fenét csináltak a kedvencéből. Ami ugye azért is fura, mert egy videojáték karakterről beszélünk, akit CGI segítségével keltettek életre, tehát abszolút nem volt indokolt, hogy ennyire megváltoztassák.

Ami a Snyder Cutot illeti, én kíváncsi leszek a fogadtatására, több okból is:
Egyfelől egy csomó rajongó vakon meg van győződve róla, hogy jobb lesz, mint a Whedon féle, de tekintve, hogy Snyder mit csinált előtte én nem vagyok erről meggyőződve. Viszont akár jó lesz, akár rossz, meg kell nyernie a rajongókat.
A másik, hogy eddig Snyder könnyen hergelte a tömeget, most viszont bizonyítania kell, mert láthatóan sikerült elhitetnie a fanatikus rajongókkal, hogy amit ő csinált, az a szuperhős zsáner csúcsa lett volna, csak hát a gonosz stúdió leváltotta és mást állított a helyére. Az viszont nálam megkongatta a vészharangokat, hogy az HBO-val való megállapodás után az első dolga az volt, hogy utóforgatások miatt kezdte basztatni a céget, holott állítása szerint a film hibátlan mestermű, csak a CGI kell rá, ennek megfelelően a megállapodás alapján semmit sem módosíthat rajta, csak a CGI utómunkára kap pénzt.

Szerintetek?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10807 Dátum: 2020. Július 15., 20:01:44 »
Tudod... A szokásos SJW/NPC marhaság.

Hú bameg...

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10806 Dátum: 2020. Július 15., 19:03:24 »
Ha már nincs mozi a Netflix legalább szolgál valami jóval!


Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10805 Dátum: 2020. Július 15., 18:44:14 »
Mármint nem az original cutnak nem volt kegyelem és a Snyder Cutot várja mindenki?  :headscratch:

Nem, hanem hogy a "Snyder Cut" kiadása mennyire sajnálatos, mert:
a) ez csak a toxikus rajongók újabb győzelme (az előző Sonic újradesignolása volt, előtte meg az 1 milliárdot hozó "embereket fognak halomra lőni a mozikban" Joker)
b) veszélyes precedenst teremt (mintha "Richard Donner" eredeti Superman 2-je nem csak évekkel később jelent volna meg)
c) a stúdiót lényegében ráerőszakolták, rákényszerítették (harassed, bullied), hogy kiadják

Tudod... A szokásos SJW/NPC marhaság.

https://www.vanityfair.com/hollywood/2020/05/is-releasing-the-snyder-cut-a-victory-for-toxic-fandoms
https://movieweb.com/justice-league-snyder-cut-bad-precedent-hbo-max-boss-responds/
https://screenrant.com/justice-league-zack-snyder-cut-release-bad/
https://collider.com/justice-league-snyder-cut-is-a-bad-idea/
https://www.abc.net.au/triplej/the-latest/releasing-zack-snyder-cut-of-justice-league-toxic-fandom/12277808
https://www.moviedash.com/news/12649/could-justice-league-snyder-cut-set-a-dangerous-precedent/
https://www.comicsbeat.com/justice-league-snyder-cut-movement-harassment/
https://www.digitaltrends.com/opinion/release-the-snyder-cut-toxic-fandom/
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10804 Dátum: 2020. Július 15., 18:07:08 »
Mármint nem az original cutnak nem volt kegyelem és a Snyder Cutot várja mindenki?  :headscratch:

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10803 Dátum: 2020. Július 15., 17:33:27 »
Na igen, a Synder Cutnak nem volt kegyelem, azzal én is találkoztam :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10802 Dátum: 2020. Július 15., 09:24:57 »
Basszus, nem tudom, mi számít médiának, de vagy félórája guglizom és egy nyüves yt videón kívül semmi érdemit nem találtam, ott is inkább dicsérték a kampányt.

Basszus, ezt benéztem.  :omg: :omg:
Bocsi! Összekevertem a Snyder Cuttal.
Akkor az a "(a média pedig automatikusan elkezdte támadni őket többek közt emiatt is)" rész az előző kommentemben tárgytalan.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10801 Dátum: 2020. Július 15., 05:45:18 »
Majd jött az HBOmax, és kinyomott egy ilyen reklámot (a média pedig automatikusan elkezdte támadni őket többek közt emiatt is), így náluk elvileg biztonságban vannak:
Basszus, nem tudom, mi számít médiának, de vagy félórája guglizom és egy nyüves yt videón kívül semmi érdemit nem találtam, ott is inkább dicsérték a kampányt.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10800 Dátum: 2020. Július 14., 20:53:05 »
Ez nagyon durva. :blink: Erről eszembe jutott egy régen olvasott ytube hozzászólás valmelyik Flash részlet alatt, hogy XY szerint jónak jó a sorozat, csak azt sajnálja, hogy néger lett Wally West. Mivel ő maga is vörös hajú, és (talán emiatt is) a kedvenc szuperhőse a leghíresebb vörös ligatag.
Szegény Gingerek/redheadek nagyon el lettek nyomva a nagy diverzitásban.

Majd jött az HBOmax, és kinyomott egy ilyen reklámot (a média pedig automatikusan elkezdte támadni őket többek közt emiatt is), így náluk elvileg biztonságban vannak:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10799 Dátum: 2020. Július 13., 17:09:27 »
Őszintén szólva, én meg sem lepődtem, hogy egy fekete csaj fogja játszani.
Hollyweirdben jó ideje gyűlölik már a vörös hajúakat, így azokat mostanában szinte mindig fekete színészekre cserélik le (lentebbi kép).

Ez nagyon durva. :blink: Erről eszembe jutott egy régen olvasott ytube hozzászólás valmelyik Flash részlet alatt, hogy XY szerint jónak jó a sorozat, csak azt sajnálja, hogy néger lett Wally West. Mivel ő maga is vörös hajú, és (talán emiatt is) a kedvenc szuperhőse a leghíresebb vörös ligatag.
Szegény Gingerek/redheadek nagyon el lettek nyomva a nagy diverzitásban.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10798 Dátum: 2020. Július 13., 09:13:44 »
De azt is tedd hozzá, hogy itt a képregényhűség már csak azért is borul, mert egy teljesen új, sorozat originál Batwoman lesz a csaj, aki csak annyit vesz át az elődjétől, hogy leszbikus. A 2. évad hivatalos szinopszisa az, hogy Kate Kane felszívódik, és az ő helyére kerül majd az új csaj, és állítólag az lesz a fő rejtély, hogy Kane miért tűnt el - amit figyelembe véve, hogy Rose távozik nem érzek annyira jó ötletnek, mert max cameo szerepben fog visszatérni, akkor meg mi értelme van ezen rágódni?
Tényleg? Na, látod, ezt nem is tudtam. Én még annak fényében ütköztem meg nagyon elsőre, mert úgy tudtam, hogy a szerep marad, csak a színésznő változik. Ahhoz képest merész váltás lett volna. De így aztán igazából tényleg 'sájzegál'.
Persze nyilván ez nem fogja zavarni a már-már vallásosan rettegőket/gyűlölködőket, hogy tovább tegyék a dolgukat.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10797 Dátum: 2020. Július 12., 10:14:38 »
Igen, ez itt erős váltás, és elsőre én is megütköztem rajta. De úgy vagyok vele, hogy legalább az esélyt adjuk meg neki, mert lehet, hogy olyan fantasztikus lesz a csaj, hogy pár rész után eszébe sem jut az embernek, hogy fekete.
De azt is tedd hozzá, hogy itt a képregényhűség már csak azért is borul, mert egy teljesen új, sorozat originál Batwoman lesz a csaj, aki csak annyit vesz át az elődjétől, hogy leszbikus. A 2. évad hivatalos szinopszisa az, hogy Kate Kane felszívódik, és az ő helyére kerül majd az új csaj, és állítólag az lesz a fő rejtély, hogy Kane miért tűnt el - amit figyelembe véve, hogy Rose távozik nem érzek annyira jó ötletnek, mert max cameo szerepben fog visszatérni, akkor meg mi értelme van ezen rágódni?
A lényegen viszont nem változtat, ha az írók egy "saját" pótlást alkotnak a DC áldásával, akkor nem tök mindegy, hogy milyen rasszú/identitású?

Hozzáteszem, hogy a FB - az utóbbi időben az elemi sötétség gyűjtőhelye - már akkor felrobbant, amikor kiderült, hogy lesz Batwoman, mert ezt is rögtön PC-nek kiáltották ki, hogy "persze, alázzuk csak a Batmant azzal, hogy nőt csinálunk belőle!" és ment a hal-a-szatyorban tátogás, amikor odaírták nekik, hogy ez nem új találmány, hanem egy közel ötven éves karakter. "Az nem lehet, mert még nem hallottam róla". Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy alapanyag hűségtől függetlenül MINDIG lesz olyan balfasz, aki támadja ezeket a dolgokat. Pusztán azért, mert támadni akarja (a van/nincs sapka esete).
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10796 Dátum: 2020. Július 11., 21:49:27 »
A mai világban? Azt te csak hiszed!
Leszbit csak leszbikus játszhat, transzit csak transzi (pl. Halle Berry épp most mondott vissza egy szerepet, keress rá), lila egeret meg csak lila egér.
Ja, és most már csak akkor adhatja a hangját egy színész egy adott karakternek, ha ugyanabba a rasszba tartozik (Cleveland Show, Simpson Család).
Amellett, hogy teljesen jogosnak  erzem, hogy sokszínű legyen, amit megjelenítenek, az erőltetett pc-től pont úgy hanyok, mint a whitewashingtol.
Már várom, mikor akad ki valaki azon, hogy egy sorozatgyilkost nem sorozatgyilkos,  egy űrlényt még nem űrlény játszik... :-\
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10795 Dátum: 2020. Július 11., 21:42:13 »
Pont most kezdtem elnézni! Nem tudtam hogy képregény adaptáció!  :) A Netflixnek vannak jó filmjei,sorozatai mondjuk az Esernyő Akadémia szinkronos verzióját hiányolom!

Újabb képregény adaptáció, még ha csak Netflixre is, a The Old Guard

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10794 Dátum: 2020. Július 11., 21:18:19 »
És akkor ne feledkezzünk meg arról, mikor kiderült, hogy Ruby Rose-t választották, akkor egy rakás ember kapásból kiakadt, hogy "de hát nem is leszbikus!". Aztán finoman rávilágítottak nekik, hogy de, az, vagy legalábbis biszexuális. De ha heteró lett volna, akkor sem értettem volna a kiakadást.
Azért hívják színészetnek, hogy eljátssza, amit kell.

A mai világban? Azt te csak hiszed!
Leszbit csak leszbikus játszhat, transzit csak transzi (pl. Halle Berry épp most mondott vissza egy szerepet, keress rá), lila egeret meg csak lila egér.
Ja, és most már csak akkor adhatja a hangját egy színész egy adott karakternek, ha ugyanabba a rasszba tartozik (Cleveland Show, Simpson Család).

Őszintén szólva, én meg sem lepődtem, hogy egy fekete csaj fogja játszani.
Hollyweirdben jó ideje gyűlölik már a vörös hajúakat, így azokat mostanában szinte mindig fekete színészekre cserélik le (lentebbi kép).
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10793 Dátum: 2020. Július 11., 17:27:36 »
Képregényhűséget elvárni akármilyen rasszú karakterrel kapcsolatban mióta gyűlölködés?
Oké, értem, hogy miről beszélsz. Nekem is nagyon fura, amikor egy ilyen jellegű váltás történik, tök mindegy, hogy melyik irányba. De kérdés az, hogy milyen fokú képregényhűséghez ragaszkodjon az ember? Mert ha teljeshez, akkor az összes képregényes sorozat és film rossz, hiszen nem pont az történik bennük, mint amit képregényekben olvastunk. Más képesség eredetek, más történetek, más kapcsolatok.
És akkor ne feledkezzünk meg arról, mikor kiderült, hogy Ruby Rose-t választották, akkor egy rakás ember kapásból kiakadt, hogy "de hát nem is leszbikus!". Aztán finoman rávilágítottak nekik, hogy de, az, vagy legalábbis biszexuális. De ha heteró lett volna, akkor sem értettem volna a kiakadást. Azért hívják színészetnek, hogy eljátssza, amit kell.

Igen, ez itt erős váltás, és elsőre én is megütköztem rajta. De úgy vagyok vele, hogy legalább az esélyt adjuk meg neki, mert lehet, hogy olyan fantasztikus lesz a csaj, hogy pár rész után eszébe sem jut az embernek, hogy fekete.

Szóval a lényeg, hogy a zsigerből gyűlölködést, tök mindegy, hogy mi miatt, nem viselem jól. Nekem sem tetszik minden. Én is tudok puffogni. De én itt azokra gondoltam, akik már fogalmazzák a fröcsögő, halálos fenyegetéseket és alpári stílusú - és persze névtelen - kommenteket, amikben rákot, mindenféle nemi betegséget, akasztófát is hasonló kedvességeket kívánnak mindenkinek, akinek köze van a projekthez.

Volt nemrég egy jó cikk a The last of us 2-ről az indexen. Oké, a játékokkal nem játszottam, szóval érzelmileg egyáltalán nem kötődöm hozzájuk. De az ott említett gyűlölethullám, ami még a karakter hangját adó színésznőt is elérte, nagyon nevetséges lenne, ha nem lenne ijesztő. Szóval rájuk gondoltam.  :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10792 Dátum: 2020. Július 11., 14:42:31 »
Intruder: Batwoman. Csak kíváncsi voltam, figyel-e valaki.  :rolleyes:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10791 Dátum: 2020. Július 11., 14:17:23 »
Kettős mérce és teljes egyoldalúság. Ezek jellemzik az ilyen eseteket.
Fehér karaktert feketére cserélni teljesen tisztességes, de fordítva ugyanez már annyira rasszizmus lenne, hogy konkrétan tabutéma.
.
Na, ezért van annyi "fotelhuszár gyűlölködő".
Képregényhűséget elvárni akármilyen rasszú karakterrel kapcsolatban mióta gyűlölködés?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10790 Dátum: 2020. Július 11., 09:48:38 »
Ugyanis megtalálták a Catwoman sorozatot otthagyó Ruby Rose utódját, aki átveszi a szerepét.
Catwoman? :headscratch:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10789 Dátum: 2020. Július 11., 09:21:32 »
Már előre röhögök, hogy mekkora felháborodás lesz.
Ugyanis megtalálták a Catwoman sorozatot otthagyó Ruby Rose utódját, aki átveszi a szerepét. Mégpedig egy fekete csaj.  :brow:
Hje, már látom a sok fotelhuszár gyűlölködőt...  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10788 Dátum: 2020. Július 06., 19:46:39 »
Nagy-nagy szomorúság... Gagyi giallóknak és c kategóriás westerneknek is olyan magasfokon írt zenéket, mint a legnagyobb "A" listás sztárokkal teletüzdelt produkcióknak. Istenadta tehetség, rendkívül nehéz ember. Nagy kár érte.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10786 Dátum: 2020. Július 05., 22:51:33 »
Újabb képregény adaptáció, még ha csak Netflixre is, a The Old Guard, Charlize Theron-nal, meglátjuk, mi sül ki ebből.
A getcomics.info szerint a Force Multiplied történetet filmesítik.

https://www.youtube.com/watch?v=dE73tpMvBhk

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10785 Dátum: 2020. Július 01., 11:39:09 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"