Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1080507 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10844 Dátum: 2020. Augusztus 24., 16:04:54 »
Azt mondta, hogy úgy tekint rá? És akkor ezt hogyan képzeli? Mert az szerintem egyértelmű, hogy a film nem lehet egyszerre a folytatása a képregénynek és az előző filmnek.
Igen, tudom, hogy az eredeti képregény szerzője az az Ostrander.
Örülnék ha egyszer visszatérne ahhoz, amiben a legjobb. De ez már másik téma.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10843 Dátum: 2020. Augusztus 24., 13:59:53 »
Nem nagyon tudok elképzelni olyan világot, amiben az az Öngyilkos Osztag jó film lett volna...

Mondjuk úgy, hogy Joker platinafogának, mosoly- és "Damaged" tetkójának meg volt az oka, csak Johnsnak köszönhetően nemcsak hogy értelmetlenné vált, hanem még az idővonal is megkavarodott miután belekontárkodott Harley Quinn karakterbemutatáskor felbukkanó szövegébe.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10842 Dátum: 2020. Augusztus 24., 13:54:33 »
Ennél rosszabb akkor se lehetne a DC filmek helyzete, ha valahogy a Disneyhez kerülnének a jogok.
Ej, ez nagyon aljas megjegyzés volt.  :lol:

Doctor Who rajongók figyelmébe ajánlom, hogy Peter Capialdi lesz Thinker az új Suicide Squad filmben.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10841 Dátum: 2020. Augusztus 24., 13:53:53 »
Egyes források szerint a DCEU része.

Igazából lehet a része, mert 3 szereplő benne is van, aki az előző filmben szerepelt, és életben maradt, ráadásul az új karakterek közül egyik sem a korábbiak egy másik változata.
Például Elbáról annak idején azt pletykálták, hogy ő veszi át Will Smith karakterét, most meg kiderült, hogy mégsem, mert egy teljesen más karaktert játszik.

A rendező viszont azt nyilatkozta, hogy valami ezeréves képregényt fog folytatni.

Azt mondta, hogy úgy tekint rá.

"Ez egy igazán remek kérdés, és már alig várom, hogy válaszolhassak rá, mert az igazat megvallva, erről volt is egy hosszabb eszmecserém John Ostranderrel (igen, az az Ostrander). Mert, eljött és ellátogatott a forgatásra. És azt mondtam neki: "Erre a filmre igazából nem is a képregényeid egyfajta adaptációjaként tekintek, sokkal inkább a képregényeid egyfajta folytatásként, amikor még te írtad." Vajon mihez kezdene Ostrander ezekkel a karakterekkel, ha ez 30 évvel az első megjelenése után játszódna? Ezért is vélem, hogy átjárja az Ostrander füzetekre jellemző szellem és pezsgés."
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 24., 14:12:01 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10840 Dátum: 2020. Augusztus 24., 13:42:31 »

Ja, és nemcsak az Igazság Ligája film szenvedte meg Johns-ékat, hanem az Ayer Öngyilkos Osztaga is, ugyanis a két film annyira egymásra épült, hogy amikor a WB az újraforgatásokkal szétcseszte az IL-áját, az ÖO-ot is szétcseszte.

Nem nagyon tudok elképzelni olyan világot, amiben az az Öngyilkos Osztag jó film lett volna...

És elnézve ezt a "bemutatót" az új filmről sacc per köbö harminc karakterrel, továbbra sem érzem, hogy mitől lesz ez jó. Nyilván ez egy teaser, de akkor is...

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10839 Dátum: 2020. Augusztus 24., 13:31:08 »
Köszi, így már kicsivel tisztább a Batman helyzete.
A Suicide Squad viszont még most is homályos. Egyes források szerint a DCEU része. A rendező viszont azt nyilatkozta, hogy valami ezeréves képregényt fog folytatni. https://screenrant.com/suicide-squad-2-sequel-dc-comics-not-movie/

Ennél rosszabb akkor se lehetne a DC filmek helyzete, ha valahogy a Disneyhez kerülnének a jogok.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10838 Dátum: 2020. Augusztus 24., 13:17:49 »
Nem.
A Josstice League-et ért negatív kritikák, az alkoholfüggőség és egyéb magánéleti problémák miatt Affleck Batman filmje parkolópályára került, és csak utána jött a képbe Pattinson, szóval Battinson és Batfleck két külön film (bár elvileg 4, mert a Battinsonféle trilógiának készül, aztán majd eldől, hogy tényleg az lesz-e).
A Battinsonost Matt Reeves (a zseniális Majmok Bolygója trilógia)  írja és rendezi, a Batfleckestt pedig Affleck írta és rendezte volna, amiben Bafleck John DiMaggio Halálcsapásával küzdött volna meg.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10837 Dátum: 2020. Augusztus 24., 11:36:14 »
@Heirtorgrievous: Ha jól emlékszem, azért kapta Pattinson a szerepet, mert Affleck otthagyta a produkciót. Viszont ha ő játszotta volna Batmant, akkor logikusnak tűnik, hogy a DCEU-hoz tartozott volna. De lehet, hogy tévedek, mert annyira félrecsúszott már az egész, hogy lusta vagyok aktívan követni a fejleményeket.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10836 Dátum: 2020. Augusztus 24., 10:14:07 »
Én se tudom, hogy a Snyder cut-tal fog-e változni valami. De olyan fura egy Man of Steel és egy BvS után bízni a csodában. Olyan ez, mint amikor mi, TF rajongók bíztunk abban, hogy Bay harmadik TF filmje nem lesz már annyira sz@r, mint az első kettő..
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10835 Dátum: 2020. Augusztus 24., 09:57:00 »
Én már az eredeti Igazság Ligáját is kihagytam, annyira lehúzta mindenki. Van bárki, aki úgy gondolja, hogy ez az újravágás nagyságrendileg jobbá tudná tenni?

Én csak annyit mondok, "Batman V Superman: Ultimate Edition (Rendezői Változat)".
Vegyük például ezt a részt, és rögtön kiderül, hogy Lex miről beszélt, amikor a film végén azt mondta: "De.. a harangok.. már megkondultak. És ők hallották... kint a sötétben... a csillagok között.", valamint az is, hogy a Josstice League, miért komolyan vehetetlen, mint folytatás.


@Goten56:
Ööö, mi? Az új Öngyilkos Osztagot már az elejétől kezdve úgy tervezték, hogy a DCEU része lesz, az új Batman trilógia pedig ugyanúgy nem, ahogy a Joker film esetében. Szerintem amire te gondolsz, az Affleck Batman filmje (ami Jay Oliva legjobb Batman forgatókönyv volt, amit valaha olvasott), ami ha hinni lehet a pletykáknak, végül sorozatformájában kerül majd megvalósításra az HBOMax-en.

Itt a legnagyobb baj az volt, hogy Geoff Johns lett a DCEU Kevin Feige-je (tudod, aki a 2011-es bukott Zöld Lámpás film egyik producereként akarta útjára indítani a DCEU-t, csak nem sikerült neki), ő pedig rühellte Snyder sötétebb filmjeit (egyes pletykák szerint azért, mert a Warner Snyder Supermanjét választotta az övé helyett), ráadásul könnyedebb, viccesebb filmeket akart (ami elég ironikus egy olyan embertől, aki megírta a Flashpointot), lényegében egy Marvel 2.0-át, csak ugyebár a DC nem Marvel, és nem áll jól neki a viccesebb hangnem. A SHAZAM!-nak igen, mert ott a főszereplő lényegében egy 14 éves, azok pedig nem a komoly világnézetükről híresek, viszont a film végére, mikor szembekerült Sivanával már érezhetően komolyabban vette a dolgokat.

Ja, és nemcsak az Igazság Ligája film szenvedte meg Johns-ékat, hanem az Ayer Öngyilkos Osztaga is, ugyanis a két film annyira egymásra épült, hogy amikor a WB az újraforgatásokkal szétcseszte az IL-áját, az ÖO-ot is szétcseszte.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10834 Dátum: 2020. Augusztus 24., 01:13:37 »
Az a baj, hogy ha a szart megsózzák, akkor is ugyanaz marad. Valamit nagyon el kellett rontaniuk, hogy 80 évnyi alapanyagból egy ilyen ellentmondásos és kaotikus valamit sikerült összeszenvedniük filmes univerzum néven. A helyzet súlyosságát jól jellemzi, hogy korábban azt mondták, a Suicide Squad nem lesz a DCEU része,a Batman pedig igen, most meg már állítólag fordítva, az igazság meg majd kiderül a premierek napján, de elnézve az előzményeket, lehet, hogy akkor sem.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10833 Dátum: 2020. Augusztus 24., 00:34:37 »
Én már az eredeti Igazság Ligáját is kihagytam, annyira lehúzta mindenki. Van bárki, aki úgy gondolja, hogy ez az újravágás nagyságrendileg jobbá tudná tenni?

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10832 Dátum: 2020. Augusztus 23., 20:02:33 »
Ezek se hiányozzanak: ;D




"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10831 Dátum: 2020. Augusztus 22., 22:49:13 »
Egy kis DC!  ;D




Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10830 Dátum: 2020. Augusztus 19., 20:30:48 »
Én még várok egy kicsit a szinkronosra, de amúgy engem is érdekel! Viszont a S.H.I.E.L.D. ügynökei zárásán túl vagyok! Be kell vallanom, hogy hiányozni fog a sorozat! De bízom benne, hogy lesz akivel találkozhatunk a moziban is majd!

Kizárt.
A legszomorúbb dolog a SHIELD ügynökei végében az, hogy szinte ordít belőle, hogy újra és újra felbukkanjanak a karakterek a jövőben más Marvel-címekben, és miközben lényegében mindenki imádná ezt, az egyetlen ember aki ténylegesen meg is tudná ezt valósítani, egyszerűen sz*rik az egészre.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10829 Dátum: 2020. Augusztus 19., 13:09:37 »
Látta már valaki a Star Trek: Lower decks c. sorozat eddig megjelent részeit? Mi a véleményetek? Érdemes tenni vele egy próbát?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10828 Dátum: 2020. Augusztus 18., 07:09:40 »
Az Ügynökök még előttem áll, de már várom. Csak előtte át kellene futnom a Boys-on is.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10827 Dátum: 2020. Augusztus 18., 00:17:57 »
Én még várok egy kicsit a szinkronosra, de amúgy engem is érdekel! Viszont a S.H.I.E.L.D. ügynökei zárásán túl vagyok! Be kell vallanom, hogy hiányozni fog a sorozat! De bízom benne, hogy lesz akivel találkozhatunk a moziban is majd!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10826 Dátum: 2020. Augusztus 17., 14:46:33 »
Jelentem, nemrég végeztem a Stargirl 1. évadával. Egész szórakoztató lett, és tévés kereteken belül a látvánnyal sem volt sok gond.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10825 Dátum: 2020. Augusztus 10., 21:45:57 »
A Marvel What if sorozatában van szám, ami a Megtorlónak ad egy másik életutat?

What if? 10 - Mi lett volna, ha a Megtoló családját nem ölik meg?
What if? 26 - Mi lett volna, ha Megtorló megöli Fenegyereket?
What if? 44 - Mi lett volna, ha a Venom szimbióta a Megtorlóval egyesül?
What if? 51 - Mi lett volna, ha a Megtolóból Amerika Kapitány lesz?
What if? 57 - Mi lett volna, ha a Megtolóból S.h.i.e.l.d. ügynök lesz?
What if? 58 - Mi lett volna, ha a Megtorló megöli Pókembert?

(What if? With Great Power - Mi lett volna, ha Peter Parker lesz a Megtorló?)

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10824 Dátum: 2020. Augusztus 10., 19:36:27 »
A Megtorló sorozat ZSE-NI-Á-LIS.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10823 Dátum: 2020. Augusztus 08., 14:56:26 »
A Marvel What if sorozatában van szám, ami a Megtorlónak ad egy másik életutat?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10822 Dátum: 2020. Augusztus 08., 08:49:25 »
Hát nem tudom, azért én ha Ennist olvasom, nem szokott eszembe jutni, hogy elcsépelt és unalmas a Megtorló.  :D Csak a megfelelő embereket kellene odaengedni a forgatókönyvhöz meg a rendezői székhez. Amúgy a kérdésre válaszolva szerintem is egyértelműen a 2004-es verzió a leggyengébb (Dirty Laundry ide vagy oda). A sorozatot én se láttam.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10821 Dátum: 2020. Augusztus 08., 07:36:12 »
Igen, van alapja. Bár sokat merítettek a képregényekből, de ettől függetlenül egyik sem lett kiemelkedő alkotás. Ami szerintem főleg annak is betudható, hogy az alapsztori iszonyatosan elcsépeltté vált az évtizedek alatt. Amikor a 70-es években kitalálták a karaktert és a háttérszoriját, akkor még eredetinek számított. De utána, nem túlzás állítani, hogy a 70-es, 80-as és 90-es években készült akciófilmek közül minden harmadiknak valami ilyesmi volt az alapsztorija. Így mire eljött a nagy képregényadaptálós filmkészítés korszaka a 2000-es években, a Megtorló sztorija egyszerűen unalmas volt, mert már ezernyi ilyet láthattunk korábban filmekben.

A sorozatról viszont nem tudok nyilatkozni, azt nem láttam.  :nemtudom:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10820 Dátum: 2020. Augusztus 07., 22:52:45 »
A 2004-es filmet sokan kritizálják, amiért egy eleve felnőtteknek kitalált képregényt átformáltak családbaráttá. Ennek van alapja?
Más: a sorozatnak sem sok köze van a képregényhez?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10819 Dátum: 2020. Augusztus 07., 22:33:28 »
Az eddigi 3 Megtorló film

-Büntető 1989 -Dolph Lundgren
-A Megtorló 2004 -Thomas Jane
-Megtorló: Háborús övezet 2008 -Ray Stevenson

közül melyik áll legközelebb a képregényekhez?

Leginkább egyik sem. De a Lundgrenest bírom.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10818 Dátum: 2020. Augusztus 07., 22:01:23 »
Az eddigi 3 Megtorló film
közül melyik áll legközelebb a képregényekhez?
A dirty laundry.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10817 Dátum: 2020. Augusztus 07., 21:58:47 »
Az eddigi 3 Megtorló film

-Büntető 1989 -Dolph Lundgren
-A Megtorló 2004 -Thomas Jane
-Megtorló: Háborús övezet 2008 -Ray Stevenson

közül melyik áll legközelebb a képregényekhez?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10816 Dátum: 2020. Augusztus 07., 10:59:13 »
A SW filmcímek logikus sorrendben:

A Cukrosbácsi is kap egy softrebootot Hámozó Jordan jóvoltából:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10815 Dátum: 2020. Július 25., 20:49:04 »
https://youtu.be/lvbkHFcWIIU
.
Kijött a Helstrom trailere. Jónak néz ki. Ezúton is csókoltatom feigét a megvétózott Szellemlovas sorozat miatt.