Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1085748 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10934 Dátum: 2020. December 11., 10:34:02 »
Index/telex: minőségi újságírás. :hehe:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10933 Dátum: 2020. December 11., 09:34:03 »
"...The Acolyte címmel, ami a jedik aranykorát mutatja majd be, nagyjából kétszáz évvel a Fantom árnyéka előtti időkben, és főleg női karakterekre fókuszál majd."

A Fantom árnyéka... :omg: :omg: :omg: :omg:
Baszki, először nem értettem, azt hittem, hogy valami általam nem olvasott regény. De most leesett...  :o :fatestapolo:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10932 Dátum: 2020. December 11., 08:47:51 »
https://telex.hu/szorakozas/2020/12/11/disney-investor-day-bejelentes-star-wars-marvel-pixar-obi-wan

Úgy látom, a Disney-nél végül eldöntötték, hogy beüzemelik és egyből maximális hatásfokon pörgetik az összes pénznyomdát... :)

"...The Acolyte címmel, ami a jedik aranykorát mutatja majd be, nagyjából kétszáz évvel a Fantom árnyéka előtti időkben, és főleg női karakterekre fókuszál majd."

A Fantom árnyéka... :omg: :omg: :omg: :omg:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10931 Dátum: 2020. December 11., 08:33:52 »
https://telex.hu/szorakozas/2020/12/11/disney-investor-day-bejelentes-star-wars-marvel-pixar-obi-wan

Úgy látom, a Disney-nél végül eldöntötték, hogy beüzemelik és egyből maximális hatásfokon pörgetik az összes pénznyomdát... :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10930 Dátum: 2020. December 10., 19:28:04 »
A legjobb az lett volna, ha megfilmesítik a Prédát.
De hát látod, hogy megpróbálták...  :badteeth:

Ennek utána kellett néznem és a moly.hu könyvismertetőjében leírják, a film sokat merített a könyvből, de más irányban gondolta a két faj összecsapását.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10929 Dátum: 2020. December 10., 18:12:51 »
A legjobb az lett volna, ha megfilmesítik a Prédát.
Egyetértek, de inkább úgy mondanám, ha az egészet megfilmesítik és nem csak elemeket vesznek át belőle. Ha emlékszel a női főhős szála egyértelműen Machiko Noguchi sztoriját vette alapul...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10928 Dátum: 2020. December 10., 17:49:59 »
A legjobb az lett volna, ha megfilmesítik a Prédát.
De hát látod, hogy megpróbálták...  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10927 Dátum: 2020. December 10., 16:09:23 »
Hidd el, sokaknak pont ezért működött volna. De a lényeg épp az, hogy lehett volna bármilyen alakja, ha ráfogják, hogy az a Space Jokey-k - ugye akkor még kanyarban sem volt a Prometheus - építménye volt eredetileg, csak a Ragadozók birtokba vették és új célt találtak neki.

A legjobb az lett volna, ha megfilmesítik a Prédát.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10926 Dátum: 2020. December 10., 15:59:14 »
Nem is tudom. Ez egy olyan dolog lenne, amiről a mozirajongóknak egyből a Stargate jutna az eszébe (hülyébbeknek meg a history channel), és legyünk őszinték: a piramisok túlmisztifikálása már eléggé lerágott csont.
Hidd el, sokaknak pont ezért működött volna. De a lényeg épp az, hogy lehett volna bármilyen alakja, ha ráfogják, hogy az a Space Jokey-k - ugye akkor még kanyarban sem volt a Prometheus - építménye volt eredetileg, csak a Ragadozók birtokba vették és új célt találtak neki.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10925 Dátum: 2020. December 10., 14:29:43 »
Főleg ha meglépik, hogy egy eddig ismeretlen kihalt faj építette a piramisokat.
Nem is tudom. Ez egy olyan dolog lenne, amiről a mozirajongóknak egyből a Stargate jutna az eszébe (hülyébbeknek meg a history channel), és legyünk őszinték: a piramisok túlmisztifikálása már eléggé lerágott csont. Az AVP univerzumot nem igazán lehet hova bővíteni. Persze a Prometheus után a Darkhorse behozta a Mérnököket a képbe, és elég meglepő volt látni, ahogy az ősi albínó félkézzel bucira ver egy predátort.. :-\
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10924 Dátum: 2020. December 10., 13:35:45 »
Azt a két filmet cinemasins mindjára itt és most milliónyi apró darbra tudnám széttépni, de inkább csak a legeslegnagyobb hibáját írám le: a történet a jelen korban játszódik.
Az egészben a legfájóbb, hogy az első film alapötlete - alakváltó földalatti piramis, amit beavatási célzattal használnak a ragadozók -, a jelenben és a Földön egy orbitális baromság, ráadásul sok helyen üti az AVP lore-t. De ugyanezt a jövőben eljátszani egy idegen bolygón simán jól működhetett volna, főleg ha meglépik, hogy egy eddig ismeretlen kihalt faj építette a piramisokat. Nem azt mondom, hogy magasröptűen oldották volna meg, de adhatott volna egy kis univerzumépítő érzetet a mozinak...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10923 Dátum: 2020. December 09., 22:51:11 »
Miért, hogy lehetne ennél is jobban leszedni róla a keresztvizet?  :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10922 Dátum: 2020. December 09., 22:22:05 »
Azt a két filmet cinemasins mindjára itt és most milliónyi apró darbra tudnám széttépni, de inkább csak a legeslegnagyobb hibáját írám le: a történet a jelen korban játszódik.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10921 Dátum: 2020. December 09., 21:50:14 »
A másodikban az sem érthető, néhány xeno hogy a pélóba képes teljes harci szereléssel ellátott katonákat megtizedelni. Bezzeg a kis tizenéves lekapja a lézerpuskával...
A képhez meg: mikor másodjára megnéztem, még egész tűrhető volt, mindent láttam.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10920 Dátum: 2020. December 09., 20:07:55 »
Kinek mennyire volt élvezhető annak idején a két AVP film, annak ellenére, hogy címükön kívül sok közük nem volt a játékhoz?

A béna és nyúlszájú Predatorokat (egy ALIEN kicsinál kettőt? Ne mááár!), a vérszegénységet, a túlságosan gyors megtermékenyítési/kikelési folyamatokat (állítólag ennek a nagy mennyiségű tiszta oxigén az oka), és a lehelet teljes hiányát leszámítva az első rész egész hangulatos volt.

A második meg véres volt... állítólag. Nem tudom, mert qrva sötét az egész film.
Mintha egy hangeffektekkel tarkított fekete képernyőt nézne az ember.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10919 Dátum: 2020. December 09., 18:13:09 »
A 2. részt -Requiem- jegyző Strause fivérek már a folytatást pedzegették, de határozatlan időre elhalasztották. Szerintem ez a halasztás véglegesnek tekinthető.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10918 Dátum: 2020. December 09., 14:56:56 »
Pedzegették már ezt korábban, vicces lenne, ha így lenne. (Külön érdekes, hogy már az Into the Spider-verse is erről szólt.)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10917 Dátum: 2020. December 09., 09:05:46 »
KiD nagyjából összefoglalta az én véleményemet is.
Kár, hogy a nagy franchise húzóneveket csak azért használták, hogy az emberek bemenjenek ezekre a filmekre. Et másféle lényekkel is meg tudták volna oldani, csak akkor nem annyira kíváncsiak rájuk az emberek. Így viszont csalódás lett.
Annak ellenére, hogy valóban voltak nagyon jó jelenetek, mindkét filmben.


Más: tudom, már eddig is voltak hírek a vendégszereplésekről, de ez most így elég jól hangzik:

https://24.hu/kultura/2020/12/09/pokember-3-tobey-maguire-andrew-garfield-tom-holland/
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10916 Dátum: 2020. December 08., 22:28:42 »
Kinek mennyire volt élvezhető annak idején a két AVP film, annak ellenére, hogy címükön kívül sok közük nem volt a játékhoz?

Mind a kettővel az a fő problémám, hogy egyszerű 12 egy tucat popcorn filmek egy olyan sorozatban (két olyan sorozatban), ahol addig minden rész szépen fel volt építve, volt idő feszültségteremtésre, karakterekre, stb., na ezt mind kidobták a kukába, és meghagyták az akciókat. Az első javára írom, hogy CGI helyett többnyire robotikát, maszkokat, valódi effekteket használ, mást nem igen tudok, volt benne 2-3 kúl jelenet, a másodikban pedig tetszett, hogy a Ragadozó az első rész kezdőihez képest meglehetősen hatékony szerzet volt.

Alapjában véve szerintem mindkét simán film nézhető, csak ez nekem édeskevés két olyan franchiseban, ahol az előzmények nagyjából a "zseniális" és a "megosztó, de így is kenterbe veri a többi franchiset" szintek között mozognak.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10915 Dátum: 2020. December 08., 22:08:30 »
Kinek mennyire volt élvezhető annak idején a két AVP film, annak ellenére, hogy címükön kívül sok közük nem volt a játékhoz?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10914 Dátum: 2020. November 20., 21:55:06 »
Ez egy hosszú beszélgetésnek ígérkezik, de nem bánom...

Szerintem egyezzünk kid egy döntetlenben  :cool:

Jó, mert megint beszartam:D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10913 Dátum: 2020. November 20., 18:43:50 »
Ez egy hosszú beszélgetésnek ígérkezik, de nem bánom...

Szerintem egyezzünk kid egy döntetlenben  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10912 Dátum: 2020. November 20., 15:22:59 »
Ez egy hosszú beszélgetésnek ígérkezik, de nem bánom...

Szóval... khm... hrm... a briteké.

(Estleg a brideké.)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10911 Dátum: 2020. November 20., 01:18:55 »
Arthur vagyok, a britek királya.  :nemtudom:

Kidnek a királya? ;D

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10910 Dátum: 2020. November 19., 21:40:13 »
Vajon ki csinálhatta azt az interjút és hol olvashattad?  :headscratch:  :nemtudom:

Kid tisztelhetünk benned, hogy mindenben benne van a kezed?  :cool:

Arthur vagyok, a britek királya.  :nemtudom:

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10909 Dátum: 2020. November 19., 20:25:35 »
Vajon ki csinálhatta azt az interjút és hol olvashattad?  :headscratch:  :nemtudom:

Kid tisztelhetünk benned, hogy mindenben benne van a kezed?  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10908 Dátum: 2020. November 19., 16:31:14 »

 :bravo:

Egyébként egy Speier Dávid interjúból tudom, hogy a filmcímeket "adják, és nem fordítják". A végső szó a forgalmazóé, aki mindig hangzatos címeket akar, ami becsődíti a nézőket a moziba... ezért van sokszor ugyanannak a színésznek is egy kaptafára épülő filmcíme.

Vajon ki csinálhatta azt az interjút és hol olvashattad?  :headscratch:  :nemtudom:

http://transformersthemovie.gportal.hu/gindex.php?pg=21222551&nid=3468742

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10907 Dátum: 2020. November 18., 23:50:12 »
Filmcímeknél nincs olyasmi, ami márkavédjegynek tekinthető, hogy ne lehessen így 'visszaélni' ezekkel?

Ha levédetik, akkor de, viszont így is volt 2 olyan film, aminek a bemutatás előtt meg kellett változtatni az eredeti címét.

- Resident Evil 2: Apokalipszis --> ennek eredetileg "Nemesis" lett volna a címe, de akkoriban jött ki a Star Trek: Nemezis, a Paramount pedig nem akarta, hogy két film is legyen, aminek ugyanaz a szó van a címében. Gondolom az emberek még belezavarodtak volna, hiába szerepelt volna az egyik előtt Star Trek a másik előtt pedig Resident Evil. :omg:
- Avatar VS. Avatár - Az Utolsó Léghajlító --> hiába jött ki a sorozat több évvel a film előtt ezzel a címmel, Cameronnak valahogy mégis sikerült levédetnie az Avatart.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10906 Dátum: 2020. November 18., 23:37:33 »
@Micho:
Szintén, google után beugrott.
Régen láttam, na!

Érdemes felfrissíteni a régi részeket, mert úgy hírlik, jön a Scream 5  :pogo:

Idézet
Vérmesék

Ezt adom, először azt hittem, hogy valami horrorfilm lesz, mert rosszul értelmeztem a címét ("Bloodtales")  :badteeth:
...ez a "vérmes" szó annyira nincs közhasználatban, hogy simán félreértettem. Na, de nézzük az eredeti címet: "The Family". Hát, lássuk be, nem túl kreatív cím, így tényleg kellett valami más (a Galád Család már foglalt volt). :cool:

Filmcímeknél nincs olyasmi, ami márkavédjegynek tekinthető, hogy ne lehessen így 'visszaélni' ezekkel?

Legfeljebb csak az olyan "nagy filmeknél", mint a Star Wars, mert ott még a szinkronba is beleszól a Disney.

Sajnos a filmnézők nem egyenlőek a filmrajongókkal... előbbiek, az átlag filmnézők tesznek a filmcímre. Sokan csak a mozi előtt döntik el, mit nézzenek, és a forgalmazók szerint nagyban befolyásolja őket egy általuk frappánsnak vélt cím, ami berántja őket a filmre.

De van hülye címre amcsi példa is:
Excessive Force II: Force on Force  ;D

(Persze a magyar cím is lekövette: Halálos erő 2. - Erőre erővel)


Jaj, a Ragadozó 3. Mekkora csalódás volt kivenni a videotékából. :D

Pedig a Szív TV-n vagy az M-SAT-on megspórolhattsd volna a tékát, ott kb. havonta leadták, mint "nagy filmet"  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10905 Dátum: 2020. November 18., 22:41:48 »
Jaj, a Ragadozó 3. Mekkora csalódás volt kivenni a videotékából. :D