Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1086118 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10964 Dátum: 2021. Január 11., 22:34:49 »
az Amikor a farok csóváljában Dustin Hoffman karaktere is azért van kiakadva, mert a producerek nincsenek megbecsülve, nem kapnak Oscart. (Ami csak félig igaz, mert a legjobb film Oscart azért csak ők veszik át és nem a rendező.)

Az milyen alulértékelt film... pedig Hoffman és De Niro is remekelt benne, na meg a "régi cipő"  :D

Idézet
vannak azok, akik (a line producerrel és a rendezővel együtt) tényleg összefogják az egészet filmet, a Vajnák, a Weinsteinek, a Bruckheimerek.

Róluk beszéltem, de nem tudtam, hogy filmszakos voltál az egyetemen  :cool:

Szóval, igen, ők a legendás hollywoodi atyaúristenek, akik lecsapnak egy általuk sikeresnek tűnő ötletre, forgatókönyvre, amit szarér-hugyér megvesznek, majd kiválasztják hozzá a rendezőt, és elkezdik fejleszteni a film(jük)et, végig megtartva rajta a kontrollt, és az általad is említett "végső vágás" jogát.
A névleg producerek tényleg csak szimbolikus posztok, lásd Stan Lee-t a számtalan Marvel produkcióban, mint (co) executive producer... de ott van pl. Kevin Feige, aki inkább kreatív producer, semmint pénzember.
Vagy Michael Douglas, aki már 1975-ben Oscart kapott egy olyan filmért, amiben nem is szerepelt, de a film producere volt  :D
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 11., 22:45:12 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10963 Dátum: 2021. Január 11., 21:23:39 »
Micho: tényleg! A VHS korszakban Bozai József mindenkinek a nevét felolvasta (fényképezte, zenéjét szerezte, a forgatókönyvet írta stb.) csak a producer nevét nem. :D

Ez nem csak itthon jellemző, az Amikor a farok csóváljában Dustin Hoffman karaktere is azért van kiakadva, mert a producerek nincsenek megbecsülve, nem kapnak Oscart. (Ami csak félig igaz, mert a legjobb film Oscart azért csak ők veszik át és nem a rendező.)

A "legfontosabb szereplője a filmnek" véleménnyel annyiban vitatkoznék, hogy nagyon filmje válogatja (meg producere nyilván).

Egyfelől van több féle producer: van, aki csak névleg az, van aki, csak a pénzt hozza, van a line producer, ő felel meg a magyar gyártásvezetőnek leginkább. És vannak azok, akik (a line producerrel és a rendezővel együtt) tényleg összefogják az egészet filmet, a Vajnák, a Weinsteinek, a Bruckheimerek. Vannak nagyon színészközpontú filmek, ahol kevesebbet számít a producer, vannak rendezőközpontú filmek, ott szintén - viszon a hollywoodi nagyátlagnál meg sokat számít, hogy ki irányít a háttérből.

Goldman mondta egyszer, hogy nincs a filmkészítésben 1 legfontosabb szerep, akkor lesz jó a film, ha jól teljesít a producer, a rendező, a színész, a látványtervező, az operatőr, a hangmérnök, a zeneszerző és a forgatókönyvíró. És alighanem ezzel egyébként vérig sértette az összes vágót... 

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10962 Dátum: 2021. Január 11., 20:51:52 »
Bizony  :D

Sőt, a "magyar változat munkatársait" is mindig hűségesen bemondták... hányszor hallottuk, hogy pl. szinkronrendező: "tomasevics zorka", vagy "dezsőfirajz katalin".

Ennek amúgy biztos megvolt az előélete: valaki, még az átkosban egy füstös szinkronstúdióban összeállított egy listát, kikeket kell kötelezően beolvasni.

-Te, Sanyi, ez a producer kicsoda?
- Nem t'om, hagyd ki a francba.
- De minket bemondunk?
- Még szép.

...aztán ez ment évtizedekig, de a hagyomány miatt a producert talán a mai napig sem mondják be, ha létezik még ilyen egyáltalán.  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10961 Dátum: 2021. Január 11., 20:24:41 »
Micho: tényleg! A VHS korszakban Bozai József mindenkinek a nevét felolvasta (fényképezte, zenéjét szerezte, a forgatókönyvet írta stb.) csak a producer nevét nem. :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10960 Dátum: 2021. Január 11., 20:20:04 »
Nem tudom, megfigyeltétek-e, de a leszinkronizált (amerikai) filmek elején boldog-boldogtalant bemondanak... kivéve a producert. De mivel nem mondják be, így a magyar nézők számára a producer sokáig semmit sem jelentett... pedig gyakorlatilag a legfontosabb "szereplője" minden filmnek, nélküle nincs film.
A magyar megfelelője talán a gyártásvezető lehet, de ilyen formában asszem csak hazai filmekben van feltüntetve.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10959 Dátum: 2021. Január 11., 16:32:18 »
Igazad van, a produceri munkásságára nem gondoltam. De mondjuk azzal megint ott vagyunk, hogy nem a filmkészítők nem kedvelik úgy általánosságban, hanem X és Y, akikkel együtt dolgozott, és akivel kreatív nézeteltérése volt.

Amúgy vicces, ennek most utánanéztem, Cameron maga mondta, hogy a vitáik után a vért még nem sikerült leszedni a falakról.  :D  Viszont a legutóbbi hír szerint, amit találtam, nincsenek annyira rossz viszonyban, Cameron elhívta sörözni Millert a békülés jegyében.

Az az igazság, hogy Hollywoodban nem sok rendezőt illet meg a végső vágás joga, és a stúdiók, producerek eleve úgy szerződnek, hogy ezt megtartják maguknak. Vajna is élt vele, Weinstein is, van egy-két híresen nagy balhé vágások körül (Amerikai história X pl.), nyilván Cameron se más mint a többiek, de kétlem, hogy ebből a szempontból más rosszabb lenne a megítélése, mint a producerek többségének. (Már csak azért is, mert ahogy látom, filmproducerként kevésbé aktív, mint sok rendező kollégája.)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10958 Dátum: 2021. Január 11., 00:24:02 »
Ha valami miatt tényleg nem szereti valaki Cameront, annak is valószínűleg inkább személyes oka van, pont a jelenetek kivágása nem tűnik releváns indoknak - kivéve persze, ha valakit személy szerint kivágott a filmjéből, de ahhoz pedig - mint minden rendezőnek, pláne elismert rendezőnek - joga van.
Elfelejted, hogy ő producerként is ténykedik. Legutóbb a Sötét Végzetet is csak producerként jegyezte, aztán meg ki akarta zavarni Tim Millert (a rendezőt) a vágószobából. A vágók úgy írták le a vitájukat, hogy a falakról is csorgott a vér. Végül egész konkrétan Millernek nem, vagy csak alig volt beleszólása a saját filmjének a megvágásába, mert az már Cameron vezérelte le. Így nem nehéz megorrolni valakire.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10957 Dátum: 2021. Január 10., 20:20:26 »
Pontokba szedem, talán kiderül belőle az is, miért nem értettem:

1. Mi köze más filmkészítőknek ahhoz, hogy Cameron mit szed ki a filmjeiből és mit nem? És honnan tudnák, hogy Cameron kiszedte azokat a jeleneteket? És ha tudnák, miért zavarná őket? Egyáltalán miért érdekelné őket? Gondolom, pont inkább a saját filmjeikkel foglalkoznak éppen...

2. Ráadásul Cameron stabilan jó filmeket készít. A magam részéről egyedül az Avatart nem szeretem tőle, de még ha az én egyéni véleményemtől el is tekintünk (:angry:), általánosságban is kiváló a filmjei megítélése. Oscar-eső, nézettségi rekordok...

3. Vagy ha a stábtagokra gondolunk, akiknek a jeleneteit esetleg kivágta... hát azért van ott, ő a rendező, szíve joga úgy csinálni, ahogyan szeretné.

4. Vagy ha a stúdiókra gondolunk, amelyekkel épp dolgozik... ők már rég nem szólnak bele a munkájába, amilyen bevételeket hoz. (Azt pedig nem hinném, hogy ne szeretnének egy olyan filmkészítőt, akinek egymás után két filmje (egyik sem franchise film) lett minden idők legtöbb bevételt hozó filmje.)

és végül

5. Személy szerint sosem hallottam olyan pletykát, hogy ne kedvelnék a filmesek Cameront.

Ha valami miatt tényleg nem szereti valaki Cameront, annak is valószínűleg inkább személyes oka van, pont a jelenetek kivágása nem tűnik releváns indoknak - kivéve persze, ha valakit személy szerint kivágott a filmjéből, de ahhoz pedig - mint minden rendezőnek, pláne elismert rendezőnek - joga van.


Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10956 Dátum: 2021. Január 09., 17:39:36 »
A filmkészítők, ha ez így érthetőbb. Mindenki, aki a filmgyártásban közreműködik.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10955 Dátum: 2021. Január 09., 17:20:05 »

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10954 Dátum: 2021. Január 09., 15:10:52 »
Mármint ki nincs érte odáig?

A filmesek.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10953 Dátum: 2021. Január 09., 14:32:11 »
Mármint ki nincs érte odáig?

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10952 Dátum: 2021. Január 09., 14:06:36 »
Mondhatjuk, néha a könyv változattal többet érünk, mint a kész filmmel?

Más: mennyi igaz abból, hogy Cameron-ért nincsenek oda túlságosan a filmszakmában, mert csomó olyan jelenetet is képes kiszedetni a vágóasztalon, amik pont hogy szükségesek vagy jó, ha maradnak a filmben?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10951 Dátum: 2021. Január 09., 06:38:45 »
Törlések indoka: vagy túlzottan meghaladta volna a költségvetést vagy nem volt szükséges a történethez.
Legtöbbször minden filmnél ezek az indokok, amiért egyes jeleneteket kivágnak. Valamint, hogy lassította volna a filmet, vagy a hosszát növelte volna meg. Úgyhogy ez nem meglepő, minden filmnél ez van. Csak a legtöbbnél soha nem kerülnek elő ezek a jelenetek. A később kult filmmé váló produkcióknál szedik elő ezeket, és vagy csak felteszik a netre, vagy jobb esetben készül belőle egy rendezői változat, amibe beletesznek párat ezekből a jelenetekből, de azokból se mindet.

Amúgy a Terminator első részéből kering a neten egy Extended Fan Edition is, aminél a DVD-n/Blu-Ray-en található kimaradt jeleneteket beleillesztették a filmbe. Ráadásul magyarul is elérhető, csak az extra jeleneteknél van angol hang, de magyar felirattal.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10950 Dátum: 2021. Január 08., 22:01:54 »
Ha valaki még nem látta volna:

https://www.hopeofthefuture.net/index.html

Kivágott jelenetek a Terminator filmekből, A halálosztótól a Sötét végzetig + Sarah Connor krónikák.

Meglepő, hogy a T2 bevezető jövő háborús jelenete hosszabb lett volna -új gépek is megjelennek- és nem Sarah, hanem John a narrátor. Törlések indoka: vagy túlzottan meghaladta volna a költségvetést vagy nem volt szükséges a történethez.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10949 Dátum: 2021. Január 02., 15:03:55 »
Csodanőt megnézte valaki? Vélemények? Ahogy nézegetem a revieweket egyre onkább olyan érzésem van, mintha ez a film egy szinten lenne a Superman 3-al.

Érdekes számomra, hogy minden DC filmben (WW1, Justice League, WW84) van egy olyan akció jelenete, ahol lassítva becsúszik egy rossz fiú mellé és kirugja a lábát alóla. :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10948 Dátum: 2021. Január 01., 16:48:36 »
A 94-es Csillagkapu folytatását megnéztétek volna?

Természetesen, nagy kedvenc a CSK. Az Atlantisz is jó volt, a többit hagyhatjuk.

Emmerich folytatta volna, bevallása szerint 3 részesre tervezte, de a tech háttér miatt nem jött össze. Ma már nem lenne akadálya-fontolgatta is egy ideig a sequel-t-, de állítása szerint a stúdiók nagy beleszólása miatt letett róla, szerinte nem élvezne akkora alkotói szabadságot, mint a 90-es években. Semmi akadálya nem lenne a forgatásnak, de a kész filmről nem biztos, hogy kijelenthetnék, ez Csillagkapu film.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10947 Dátum: 2021. Január 01., 16:00:30 »
A 94-es Csillagkapu folytatását megnéztétek volna?

Természetesen, nagy kedvenc a CSK. Az Atlantisz is jó volt, a többit hagyhatjuk.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10946 Dátum: 2021. Január 01., 15:44:07 »
A 94-es Csillagkapu folytatását megnéztétek volna?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10945 Dátum: 2021. Január 01., 13:19:48 »
Számomra nem volt nagy durranás, de azért egyszer meg lehett nézni. Vicces belegondolni, hogy Will Smith inkább az Öngyilkos osztagban akart szerepelni, mint ebben.



Tegnap este megnéztem DelTorro Mimic-jét. Jó volt látni egy olyan filmjét, aminek nincs mesebeli hangulata és nem szerepel benne egy foszforeszkáló, pikkelyes lény se. De atyaég, hogy ez mennyit romlott, mióta gyerekként kikölcsönöztem. A CGI-t nem hozom szóba, mert 97-es, meg amúgy se egy Lost World büdzséből készűlt, de a színészi alakítás és a párbeszédek minősége jesszus, de gyenge volt.  :omg: Az összes dialógus egy török sorozat szintjét hozta.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10944 Dátum: 2021. Január 01., 12:20:22 »
Mi első körbe voltunk akik várták a premiert párommal és el is mentünk moziba. Szerintem méltó folytatása volt az első résznek. Csak abba reménykedek, hogy nem kell 20 évet várni a harmadik részre. :coffee:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10943 Dátum: 2021. Január 01., 05:52:12 »
Bár hivatalos indoklást nem olvastam, de így sem nehéz kikövetkeztetni. A fő ok a gyenge sztorin, és az ifjabb színészek gyenge játékán kívül (persze a régiek sem ebben hozták a legjobb formájukat), az talán az, hogy több mint 20 év telt el az első rész óta. Ez rengeteg idő. Az első rész rajongói már megkoptak annyira, hogy ne érdekelje őket a folytatás, vagy legalábbis annyira ne, hogy elmenjen rá moziba. Az új generációt meg nem hozta annyira lázba.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10942 Dátum: 2021. Január 01., 00:04:06 »
Elsősorban mi volt az oka a Függetlenség napja 2 bukásának?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10941 Dátum: 2020. December 19., 22:04:05 »
Volt valakinek szerencséje a The thing from another world képregényhez? Ez a Carpenter-féle 82-es A dolog folytatása. Egyszer belefogtam, aztán harmada-közepe felé abbahagytam.

Azt hiszem, az atopthefourthwall-on Linkara bemutatta.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10940 Dátum: 2020. December 19., 20:05:58 »
Volt valakinek szerencséje a The thing from another world képregényhez? Ez a Carpenter-féle 82-es A dolog folytatása. Egyszer belefogtam, aztán harmada-közepe felé abbahagytam.

Én úgy tudtam, hogy a 2002-es The Thing játék volt a folytatása..
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10939 Dátum: 2020. December 19., 18:52:49 »
Volt valakinek szerencséje a The thing from another world képregényhez? Ez a Carpenter-féle 82-es A dolog folytatása. Egyszer belefogtam, aztán harmada-közepe felé abbahagytam.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10938 Dátum: 2020. December 12., 13:28:18 »
Viszont az Owen Wilson benne? Baszki, hogy megöregedett.
Inkább csak felvállalta a korát, némi sminkes rásegítéssel. A fazon idén töltötte az 52. évét.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10937 Dátum: 2020. December 11., 21:09:39 »
Először azt olvastam, hogy a Fantom ágyéka.  :lol: ;D

főleg női karakterekre fókuszál majd."
Biztos majd közülük is párat teherbe fog ejteni az "Erő", mint azt a bizonyos szegény Skywalker asszonyságot.  ;D :badteeth:

Az idei szűk esztendő után végre valami!  :D
Jaja, várós.  :bravo: Bár a Loki sorozatot még ezután sem tudom hova tenni. Viszont az Owen Wilson benne? Baszki, hogy megöregedett.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10936 Dátum: 2020. December 11., 11:19:03 »
A Fantom árnyéka... :omg: :omg: :omg: :omg:
Úgy látom páran leolthatták, mert azóta javításra került...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10935 Dátum: 2020. December 11., 10:51:13 »
Az idei szűk esztendő után végre valami!  :D