Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1086543 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11054 Dátum: 2021. Március 28., 23:13:52 »
Na én most égtem ki...

Valaki rákérdezett Snydernél, miként lehet az, hogy Darkseid a film elején megkísérli elfoglalni a Földet - a Josstice League-ben itt Steppenwolfot kaptuk meg, de Snyder visszacserélte a karaktert - az Anyadobozokkal és rátalál az Életellenes Egyenletre, de miután legyőzik és haza rugdossák Apokolipszra, nem emlékszik rá, hogy hol található az Egyenlet. Snyder válaszolt: Annyi baja volt otthon, hogy mire azokat letudta, elfelejtette...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11053 Dátum: 2021. Március 28., 21:37:20 »
A vDrome filmes csatornán napokkal ezelőtt tették fel a Justice League Snyder-verzió kiértékelését, az ottani kommentek közt az egyik megjegyzi-valószínűleg van alapja- Snyder azért mutatta be a közönségnek ezt a változatot, hogy tudja mindenki, mit nem fog megtekinteni tőle ezek után a mozivásznon a DC-univerzumból  :D

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11052 Dátum: 2021. Március 28., 20:32:54 »
A BvS végül is ennek a sötétebb hangulatnak köszönhette a buktát?
Könnyen előfordulhat, bár azért a sztori se volt annyira jó, hogy az megmentette volna.

Nem lett volna vele bajom, ha nem egy apokaliptikus, mad maxes jövőben képzelte volna el a folytatásokat (Knightmare), még 6 óra ebben a világban nekem sok lett volna. Ha amúgy is annyira szeret adaptálni, egy "Bábel tornya" átiratot inkább megnéztem volna.
Ugyanezen a véleményen vagyok. Nincs bajom az apokaliptikus dolgokkal, rengeteg jó filmet kaptunk a 80-as, 90-es években ezekben a témákban, de a szuperhős vonalhoz nem illik.

Farek miatt.
:lol: :lol:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11051 Dátum: 2021. Március 28., 16:57:28 »
A BvS végül is ennek a sötétebb hangulatnak köszönhette a buktát?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11050 Dátum: 2021. Március 28., 16:48:08 »
A Semic érában megjelent Superman -  Batman  füzeteknél ez érzõdik, a két köpenyes világa Metropolisban és Gotham-ben szöges ellentétben áll. Snyder meg egy kalap alá veszi.
Olyannyira, hogy ha emlékszel a Batman Superman ellenre, ott kifejezetten azt mutatta be, hogy Metropolis és Gotham ikervárosok, a folyó két partján. Tehát átmész a hídon és már a másikban vagy...
Idézet
Kaphat esélyt tovább fűzni a történetet?
Véleményem szerint nem. Már az Öngyilkos osztag idején is rezgett a léc Snyder alatt, ugyanis a Batman Superman ellen pénzügyi elhasalásának nem örültek a DC-Warner fejesei. Én már akkor is azt mondtam, hogy szerintem a lánya öngyilkosságát csak ürügyként használta fel a Warner, hogy méltósággal vonulhasson háttérbe, mert így nem lesz annyira feltűnő a kirúgása. Ráadásul az egyik oka annak, hogy Wheddonnal újraforgattattak egy csomó mindent, hogy Snyder "folytatjuk..." befejezést szánt a filmnek, ami a Warnernek nem tetszett.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11049 Dátum: 2021. Március 28., 15:37:24 »
A Semic érában megjelent Superman -  Batman  füzeteknél ez érzõdik, a két köpenyes világa Metropolisban és Gotham-ben szöges ellentétben áll. Snyder meg egy kalap alá veszi.
Még valami : tegyük fel, 17-ben Whedon helyett Snyder  változata kerül mozivászonra úgy,  ahogy azt a direktor elképzelte. Utána mi jön? Kaphat esélyt tovább fűzni a történetet?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11048 Dátum: 2021. Március 28., 14:59:48 »
Snyder mindig ezeket a darkos történetvezetéseket preferálta?
Kifejezetten. De ami jól áll a 300-nak és a Watchmennek, az nem áll jól általánosan a DC univerzumnak - persze itt is akadnak kivételek. Snyder viszont úgy gondolta, hogy minden karakternek jól fog állni ez a sötét tónus, mert az bejött a Sötét lovag-trilógiának is. Csak hát Batmannek jól áll a sötétség, míg szerintem Supermannek nem annyira.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11047 Dátum: 2021. Március 28., 13:17:48 »
Igen, valószínűleg az MCU humorosabb, könnyedebb világát próbálta ellenpontozni több-kevesebb sikerrel.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11046 Dátum: 2021. Március 28., 13:06:28 »
Snyder mindig ezeket a darkos történetvezetéseket preferálta?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11045 Dátum: 2021. Március 28., 07:07:26 »
Arra mit mondtok, Snyder eredetileg egy trilógiát képzelt el az Igazság Ligájával?

Nem lett volna vele bajom, ha nem egy apokaliptikus, mad maxes jövőben képzelte volna el a folytatásokat (Knightmare), még 6 óra ebben a világban nekem sok lett volna. Ha amúgy is annyira szeret adaptálni, egy "Bábel tornya" átiratot inkább megnéztem volna.
 
Farek miatt.

Touché  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11044 Dátum: 2021. Március 28., 01:05:07 »
Arra mit mondtok, Snyder eredetileg egy trilógiát képzelt el az Igazság Ligájával?

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11043 Dátum: 2021. Március 27., 21:46:39 »
Értem, köszönöm! A WW84-ben is említi, amikor arról mesél, ahogy Asteria feláldozza magát. Azóta gondolkodtam ezen és most a Snyder vágásban is szóba kerül. Bár nem vagyok teljes DC fan, de egyetlen WW vagy bármely DC képregényből/meséből nem emlékeztem ilyesmire.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11042 Dátum: 2021. Március 27., 21:29:38 »
Mert Snyder eredeti verziójában az amazonok anno tömeges nemi erőszakon estek volna át, ezzel akarta megmagyarázni, hogy berágtak és felszívták magukat, így váltak harcias kultúrává, és ezért is zárkóztak el a világ elől. Erre jött Patty Jenkins (a rendező) aki beintett az akkor már erősen ingadozó pozícióban lévő Snydernek, és megcsinálta a saját elgondolását, mondván, hogy miért kellene egy nőnek egy traumatikus múlt ahhoz, hogy kemény legyen? Amiben igazat is adok neki. Ráadásul Snyder amúgy is mindenkit ki akart facsarni a saját víziójában - a levágott fejekkel pózoló Wonder Womannél már végképp ledobta a láncot az agyam.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11041 Dátum: 2021. Március 27., 20:41:29 »
Farek miatt.

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11040 Dátum: 2021. Március 27., 18:13:11 »
WW miért említi a Snyder féle JL-ben (is), hogy az Amazonok rabszolgák?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11039 Dátum: 2021. Március 24., 08:49:08 »
Nekem sincs vele semmi bajom. Sőt, a DC filmes univerzum egyetlen értékelhető portékájának tartom.  :pogo: :dc-wonder-woman: Gal Gadot meg alapból fullos nő.  :brow:
Nem fullos, mert egyvalami még hiányzik belőle. Szerintem kitalálod, hogy mi.  :brow: :cool:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11038 Dátum: 2021. Március 23., 19:37:55 »
Aki nem látta az Igazság Ligáját, az megnézze az az Igazság Ligája előtt az Igazság Ligáját, vagy inkább ne?

Mármint Az Igazság Ligája előtt a Josstice League-et?
Szerintem érdemes megnézni mind a kettőt. A Snyder cut egy lassabb, vontatottabb, darkosabb, bár kétség kívül bővebben kifejtett film. A Whedon változat, pörgősebb, viccesebb verzió. Nekem az utóbbi jött be, ha választanom kéne a kettő közül, de ha összességében nézem, akkor egyik se.

Végre valaki, akinek tetszik Gal Gadot.  :)
Nekem sincs vele semmi bajom. Sőt, a DC filmes univerzum egyetlen értékelhető portékájának tartom.  :pogo: :dc-wonder-woman: Gal Gadot meg alapból fullos nő.  :brow:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11037 Dátum: 2021. Március 23., 18:42:27 »
Semmi gond, legalább nekünk több esélyünk marad.  ;D



"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11036 Dátum: 2021. Március 23., 18:37:39 »
Végre valaki, akinek tetszik Gal Gadot.  :) (Mondjuk nem is értem, hogy nem tetszhet mindenkinek...)
Semmi gond, legalább nekünk több esélyünk marad.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11035 Dátum: 2021. Március 23., 18:32:29 »
Aki nem látta az Igazság Ligáját, az megnézze az az Igazság Ligája előtt az Igazság Ligáját, vagy inkább ne?

Mármint Az Igazság Ligája előtt a Josstice League-et?

Legfeljebb, ha nagyon kíváncsi vagy, akkor a youtube-on összehasonlító videók formájában.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11034 Dátum: 2021. Március 23., 17:44:30 »
Aki nem látta az Igazság Ligáját, az megnézze az az Igazság Ligája előtt az Igazság Ligáját, vagy inkább ne?

Igazság szerint nem kell.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11033 Dátum: 2021. Március 23., 15:45:12 »
Én meg az új Csodanőt vettem górcső alá. Illetve venném szívesen, de az egy másik bejegyzés témája...  :brow:
Nekem tetszett az új WW, de az első valóban jobb. Végre valaki, akinek tetszik Gal Gadot.  :) (Mondjuk nem is értem, hogy nem tetszhet mindenkinek...) A kollégáim szerint nem illik hozzá a szerep.
Amit sajnáltam, hogy Cheetah "teljes alakja" keveset szerepelt.


A cameo a végén bár értelmetlen, de aranyos volt. :)
Én remélem, hogy van értelme. Mondjuk egy későbbi Asteria színrelépés (bár lehet életkor miatt már nem vállalná a színésznő).
Illetve hatalmas tisztelgés Lynda Carter előtt.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11032 Dátum: 2021. Március 23., 15:21:16 »
Aki nem látta az Igazság Ligáját, az megnézze az az Igazság Ligája előtt az Igazság Ligáját, vagy inkább ne?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11031 Dátum: 2021. Március 23., 14:52:53 »
Én meg az új Csodanőt vettem górcső alá. Illetve venném szívesen, de az egy másik bejegyzés témája...  :brow:

Hát, nem estem hanyatt. Ha az ember csak elveszik benne, akkor szórakoztató, de még úgy is szemet szúrnak dolgok. Ha viszont kicsit elgondolkodik rajta, akkor aztán pláne.
Gal Gadot még mindig nyönyörű, de ez önmagában édeskevés. Az akciók is néha furák voltak, bár elég látványosak. De valahogy az elsőnek több súlya volt.
A cameo a végén bár értelmetlen, de aranyos volt. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11030 Dátum: 2021. Március 19., 19:54:54 »
Nyugodjék békében.

Na, átrágtam magam a Snyder-féle Igazság Ligáján. Háááát, nem is tudom mit mondjak. Ahogy várható volt, ez sem váltotta meg a világot. Érdekességnek jó volt, egyszer meg lehetett nézni. De megnézve egyáltalán nem csoda, hogy ezt miért vágták meg ennyire, és miért forgattak annak idején ennyi mindent újra a mozikba került változathoz. Én mindenesetre ezek után máris jobban értékelem a mozis verziót. Mert ez számomra iszonyatosan vontatott és szenvedős volt. Persze voltak előnyei is, azt el kell ismerni. Például az Aquaman film is sokkal érthetőbb lett az ebben lévő pár jelenet kapcsán, és jobban megismerhettük Kiborgot és Flash-t is ebben a verzióban, ha már ők nem kaptak külön mozifilmet a Warner-DC "minél előbb érjük utol a Marvelt" koncepció miatt. De ezeken kívül sok érdemi dolgot nem tudok felhozni az új verzió mellett. Persze, kaptunk Marsi vadászt és Darkseidot, meg sok más töltelék szereplőt, de annyit nem tettek hozzá a filmhez, hogy ettől élvezhetőbb lett volna. A film zenéje is nagyon gáz lett, valamint a CGI is eléggé közepesre sikerült. Úgyhogy egynek elment, de már csak a hossza miatt sem fogja sokszor újra nézni az ember. Úgy meg főleg, hogy tudjuk, ez a DC-s filmes koncepció már úgyis borult, úgyhogy sok folytatásra nem nagyon lehet számolni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11029 Dátum: 2021. Március 18., 09:33:03 »
Tudom, hogy talán nem annyira vág a HZs profiljába, de:

https://telex.hu/kult/2021/03/18/meghalt-szersen-gyula

 :( :( :(

Nyugodjék békében.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11028 Dátum: 2021. Március 15., 18:57:51 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11027 Dátum: 2021. Március 14., 15:47:27 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11026 Dátum: 2021. Február 24., 18:39:34 »
Értem én, hogy ők testen kívűl harcolnak, de mi ez a zene közben? Mintha egy videóklipet néznék.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11025 Dátum: 2021. Február 20., 16:02:11 »
De ünnepélyesen fogadom, hogy amíg nem láttam, ez volt az utolsó megszólalásom ez ügyben

Get over here!  :m-ghost-rider:

Volt itt pár éve valami MK websorozat is, abban elég komoly arcok voltak. Egyébként ha egy rakás sz*r is lesz az új film, egyszer biztos nézős ebben az ínséges időben... már a Double Dragon filmet készítettem elő :badteeth:
A '95-ösnek pedig tényleg megvan a maga hangulata, ha véletlenül valahol elcsípem, mindig megnézem.
"Once a scanlater, always a scanlater."