Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1086646 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11114 Dátum: 2021. Július 23., 07:05:20 »
He-Man rajzfilmet gyerekkoromban én is szerettem. Ugyebár a 80-as években azért nem sok nyugati dolog jutott el könnyen hazánkba, és még ezt én is narrátoros magyar szöveggel láttam. Egyébként akit érdekel, itt egy link ahonnan le lehet tölteni egy videókazettányi adagot abból a verzióból. A mozifilm már annyira nem fogott meg, már gyerekként is zavart a sok változtatás benne, valamint nekem nagyon röhejes volt benne Skeletor maszkja. Viszont egy mostani CGI-os élőszereplős film nagyon adná.  :D

Plusz ez a sorozat sci-fi, vagy fantasy? Vannak benne techkütyük, de használnak varázslatot is.
Egy érdekes hibrid, ami gondolom főleg a Mattelnek az ötlete lehetett, hiszen így könnyebb volt játékként is eladni. Végülis ötvözték az akkori kor két legnépszerűbb műfaját, a fantasy-t és a sci-fit.
Amúgy régen valamelyik mozis újságban olvastam egy érdekes sztorit az eredetéről, bár nem tudom, hogy nem-e urban legend, aminek a cikk írója is bedőlt, vagy tényleg így volt-e, mert azóta már hallottam a cáfolatáról is. Abban a cikkben az volt, hogy a Mattel eredetileg a Conan filmet szponzorálta volna és már el is kezdte gyártani a játékfigurákat hozzá, amikor menet közben kiderült, hogy a Conan film túl erőszakos lesz, ami egy játékgyártó cégnek nem fér már bele, hiszen hogyan adja el a játékokat, ha a gyerekek nem is nézhetik meg az adott mozit, így kiléptek a Conan projektből, de hogy ne vesszen kárba az addigi munka, fogták és befestették a Conan játékfigura haját és meg is született He-Man. Aztán kitaláltak hozzá egy rakat másik szereplőt és innen indult az egész He-Man franchise.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11113 Dátum: 2021. Július 19., 07:47:30 »
Péniszirígység. Zanzásítva talán össze is foglaltuk, eddig eszembe se jutott, de ez a legjobb szó.

A He-man filmmel én talán elfogult is vagyok, mert a gyerekkorom meghatározó mozija, de szerintem objektíve is korrekt rajzfilmes mozi.
Pénz? Ez a film valóban kizárólag sajna a pénz körül forgott, tehát a mögöttes, erkölcsi tartalmat hiába is keresnénk. Ezt még nekem, rajongónak is emésztenem kell. A Mattel pénzelte, a Mattel dirigálta, a szereplőket is a Mattel hagyta jóvá. Eternia meg ahogy mondod, anyagi okok miatt lett lecserélve a Földre. Eternián csak Greyskull, meg a labor került bemutatásra, még a palota alatt húzódó katakombarendszert is nullázták financiális okok miatt. A mozi tele van csak a film számára kreált karakterekkel, a rosszfiúk közül a Mattel viszont Beastman-hez ragaszkodott és fontos kikötés volt, hogy őt nem ölhették meg. A cég erősen tervezte a második részt (Skeli ezért beszél a végén), ami sajnos a bukta miatt nem valósult meg. A film érdekessége, hogy a teljes műsoridőben kizárólag fehérek láthatóak. Rasszizmus? Aligha. Csak az van, mint a Jennifer Aniston, meg a Démonok között kaliberű filmek 95 %-ában. Tipikus fehér téma és még a píszí miatt se éri meg négert betenni, úgyse fogják nézni.  😀  Ez tisztán üzlet, ezt becsülöm a szakembereikben.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 19., 11:07:48 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11112 Dátum: 2021. Július 18., 23:22:08 »

Ráadásul a korábban nőies Teela a mai woke/empowered woman trendeknek megfelelően megizmosodott, féloldalt lenyírta a haját, és olyan ruhát hord, ami minden nőiességét elrejti.


Ki volt az a nagyon okos, aki ezt faszságot felvetette ötlet gyanánt? Ha felidézem Ellen Ripley vagy -sorozatoknál- Xena vagy bármelyik női szereplő alakját, az átlagos megjelenés tűnik fel először, nem kellett Miss Arnoldnak kinéznie egyiknek sem, hogy erőt sugározzanak.
Bingó! Ez színtiszta péniszirígység, és az új külső láttán nem lepne meg, ha meleg lenne a karakter (elvégre ez egy netflixes sorozat).  :-\

Amúgy a He-man nekem gyerekként etalon volt. A Lundgren-Langella film számomra felnőttként is benne van a top 10-ben. Nyilvánvalóan az első szinkronnal kell persze nézni az igazi élményért. Koroknay Géza, huh! Anno bukta volt a mozi, később lett kultfilm. A film jó példája annak, hogy miként kell relatíve kevés pénzből 30 év távlatából is vagány mozit csinálni.
Nem láttam a filmet, de nagy vonalakban ismerem a sztoriját. He-man és a többiek átkerűlnek a saját világukból a mi valóságunkba. Csak egy kérdésem lenne: mi a francért? (Nyílván pénzügyi okok miatt, de akkor is!) Ha én egy rajongó lennék, akkor azt a világot akarnám látni, amit a rajfilmben megismertem, és nagy ívben tennék Courtny Cox-ra és a halott szüleire. Erre jó újkori példa még az élőszereplős Hupikék Törpikék. Én Aprajafalvát akarom látni nem New Yorkot ffs! Az ilyen felesleges történeti szálakkal csak elb*szarintják a filmeket szerintem.
Ó és a másik, ha már itt tartunk: a direkt filmes karakterek létrehozása egy amúgy is szereplőktől hemzsegő világba. A legújabb példa rá a ketrecharcos fickó az új Mortal Kombatban, de a Tini Nindzsa Teknőcök kettőbe is beleraktak két mutánst Bepop és Rocksteady helyett, akik a mamájuknak nézték Shreddert.  :blink:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11111 Dátum: 2021. Július 18., 21:41:31 »
Gyerekek, ez a felnyírt haj...tegnap a moziban voltunk a gyerekkel es vmi dizni rajzfilmet néztünk, az Utolsó Sárkányt.
A haj kiköpött ilyen, férfias ruha, arrogáns, harcias személyiség...  alig tudtam végigülni. Most tényleg, miért jó egy maszkulin, férfiakkal acsarkodó karakter? Ami ráadásul ezek szerint totál steril sablon. Mit akarnak ezzel elérni? Ez marhára nem "erős nő" hanem egy bicskanyitogató tahó. Konkrétan erre a sárkányosra gondolok. 😊

Amúgy a He-man nekem gyerekként etalon volt. A Lundgren-Langella film számomra felnőttként is benne van a top 10-ben. Nyilvánvalóan az első szinkronnal kell persze nézni az igazi élményért. Koroknay Géza, huh! Anno bukta volt a mozi, később lett kultfilm. A rajzfilm inkább felnőttként kezdett érdekelni. A filmből érdekesség, hogy Skeletor szolgáját, Pigboy-t ( aki tartja a Havoc botot) a Mattel sorsolta ki a rajongó gyerekek közül. 😊 A film jó példája annak, hogy miként kell relatíve kevés pénzből 30 év távlatából is vagány mozit csinálni.

Eternia egyébként tényleg különleges, jól látod Intruder, mert alapvetően sci-fi, de átszövi a fantasy, a varázslat. Skeletor pl varázsló, de a Kozmikus Kulcs (amiről a film szól) egy csúcstechnológiás gépezet. Érdekes világ, némileg megosztó. Számomra bizonyos aspektusaiban jobb, mint a Star Wars.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11110 Dátum: 2021. Július 18., 21:37:55 »

Ráadásul a korábban nőies Teela a mai woke/empowered woman trendeknek megfelelően megizmosodott, féloldalt lenyírta a haját, és olyan ruhát hord, ami minden nőiességét elrejti.


Ki volt az a nagyon okos, aki ezt faszságot felvetette ötlet gyanánt? Ha felidézem Ellen Ripley vagy -sorozatoknál- Xena vagy bármelyik női szereplő alakját, az átlagos megjelenés tűnik fel először, nem kellett Miss Arnoldnak kinéznie egyiknek sem, hogy erőt sugározzanak.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11109 Dátum: 2021. Július 18., 13:05:51 »
Amúgy He-Man elég nagy szám volt külföldön régen is, és övezte egyfajta kult státusz később is.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11108 Dátum: 2021. Július 18., 12:31:12 »
És ha már a He-man is szóba kerűlt, muszáj megjegyeznem, hogy én totál nem értem ezt a sorozatot és a kultuszt, ami övezi. :-\ A Netflix visszahoz a halálból egy 40 éves (két évadot megélt) sorozatot és az internet felzendűl. Miért? A mai gyerekek (és talán még a fiatal felnőttek) szerintem nem is tudják ki az a He-man. Plusz ez a sorozat sci-fi, vagy fantasy? Vannak benne techkütyük, de használnak varázslatot is.

A felzendülés leginkább amiatt van, hogy milyen lesz a sorozat.
Kijött az előzetes tele He-Mannel, majd jönnek pletykák, hogy amit az emberek az előzetesben láttak, az mind-mind az első részből volt, hogy a csata után He-Mannek nyoma vész, és hogy az egész sorozat Teela körül fog forogni.
Majd jött Kevin Smith, és kijelentette, hogy jó a sorozat jó kezekben van, ugyanis ezzel nőtt fel... (majd felbukkant ez a tweetje):

...továbbá, hogy nincs ok az aggodalomra, meg ezek csupán rosszindulatú kamu pletykák, a sorozat He-Manről fog szólni, majd kijön a hivatalos leírás, miszerint He-Mannek nyoma vész, és hogy Teelának kell megtalálnia.
Ráadásul a korábban nőies Teela a mai woke/empowered woman trendeknek megfelelően megizmosodott, féloldalt lenyírta a haját, és olyan ruhát hord, ami minden nőiességét elrejti.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 18., 13:01:55 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11107 Dátum: 2021. Július 18., 11:44:03 »
Érdekes, hogy a retrót említetted, mert én is pont így vagyok vele, csak engem meg az Action Man-re emlékeztet a rajzstílus. :)


És ha már a He-man is szóba kerűlt, muszáj megjegyeznem, hogy én totál nem értem ezt a sorozatot és a kultuszt, ami övezi. :-\ A Netflix visszahoz a halálból egy 40 éves (két évadot megélt) sorozatot és az internet felzendűl. Miért? A mai gyerekek (és talán még a fiatal felnőttek) szerintem nem is tudják ki az a He-man. Plusz ez a sorozat sci-fi, vagy fantasy? Vannak benne techkütyük, de használnak varázslatot is.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11106 Dátum: 2021. Július 18., 11:31:59 »
Várja ezt valaki?

Én igen. 😊 A rajzok stílusa engem kicsit az új He-man képeire emlékeztet. Bírom az ilyet, van benne valami retro.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11105 Dátum: 2021. Július 14., 09:34:47 »
Fair enough.  :)  Én azért alá, és közben nagyon sajnálom, hogy alá, mert úgy drukkoltam Scarlettnek...

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11104 Dátum: 2021. Július 14., 06:28:11 »
Ellentmondanék egy picit. Brievel nekem nem volt bajom a Marvel Kapitányban, szerintem teljesen jól játszotta a szerepet (azt most leválasztanám erről a kérdésről, hogy a való életben mekkora idegesítő pi**a). Mint ahogy jól játszott Scarlett is, csak éppen azt éreztem, hogy a többi szereplő között nincs valami nagy szerepe.
A való életet én se veszem figyelembe, hiszen nem találkozom velük, így nem ismerem milyenek ott.  :D De elismerem, hogy lehet elfogult voltam Scarlettel szemben.  :)

úgyhogy én a gyengébb Marvel filmek közé sorolom, de azért nem a leggyengébbek közé.
Ezért írtam, hogy önmagában egy jó kis Marvel mozi, de nem egy világmegváltó film. :) Én úgy összességében a hasonlatként használt Marvel Kapitánnyal egy polcra tenném.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11103 Dátum: 2021. Július 13., 21:52:09 »
Ellentmondanék egy picit. Brievel nekem nem volt bajom a Marvel Kapitányban, szerintem teljesen jól játszotta a szerepet (azt most leválasztanám erről a kérdésről, hogy a való életben mekkora idegesítő pi**a). Mint ahogy jól játszott Scarlett is, csak éppen azt éreztem, hogy a többi szereplő között nincs valami nagy szerepe. A sztori szerintem nem nagy szám, de a karakterek jópofák, elviszik a hátukon valameddig, az akció volt jobb, úgyhogy én a gyengébb Marvel filmek közé sorolom, de azért nem a leggyengébbek közé.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11102 Dátum: 2021. Július 12., 22:17:11 »
Én megnéztem kétszer is, szerintem nem rossz. Nem világmegváltó film, de egy önmagában teljesen jó Marvel kaland. Egy kicsit a Marvel Kapitányhoz hasonlítanám tempóban és felépítésben, annyi különbséggel, hogy Scarlett ezerszer jobb, mint Brie volt.  :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11101 Dátum: 2021. Július 12., 12:29:43 »
Fekete Özvegyet látta már valaki? Milyen? A Puliwood kritikája rendesen belém rakta a félszet, mert az MCU azon három aspektusát látta a filmben egyszerre, amiket konkrétan gyűlölök.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11100 Dátum: 2021. Július 02., 12:46:03 »
Várja ezt valaki? Scorpion bosszúja elég 'meh' volt, szóval remélhetőleg ez jobb lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 02., 21:48:44 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11099 Dátum: 2021. Június 18., 21:20:41 »
Képzeljétek, kolléganőm mondta, hogy a 16 körüli lánya osztályában mindenki a 90-es évek zenéjét hallgatja. Pár nap múlva egy este egy szórakozóhely előtt sétáltam és a tizenévesek valóban, ott is ilyen zenére buliztak.
Szerintetek ez csupán az 5-6 éve dübörgő retrózásnak tudható be, vagy annak, hogy ők is rájöttek, hogy a mai zenék egész egyszerűen sz#rok? A következő az lesz, hogy "majkahalottpénzfluortomi" helyett meg Moby Dick és korai Edda szól majd? Győző helyett meg Kárpátia? ;D
Gondolom ebben az is közrejátszhatott, hogy valami hirtelen oknál fogva ma már egyre több 90-es évekbeli slágert dolgoznak fel részben, vagy teljes egésszen. A srácok rákeresnek ezekre, majd az eredeti verziókra  is és bummm! :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11098 Dátum: 2021. Június 12., 13:51:34 »
Képzeljétek, kolléganőm mondta, hogy a 16 körüli lánya osztályában mindenki a 90-es évek zenéjét hallgatja. Pár nap múlva egy este egy szórakozóhely előtt sétáltam és a tizenévesek valóban, ott is ilyen zenére buliztak.
Szerintetek ez csupán az 5-6 éve dübörgő retrózásnak tudható be, vagy annak, hogy ők is rájöttek, hogy a mai zenék egész egyszerűen sz#rok? A következő az lesz, hogy "majkahalottpénzfluortomi" helyett meg Moby Dick és korai Edda szól majd? Győző helyett meg Kárpátia? ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11097 Dátum: 2021. Május 24., 21:01:51 »
Kezdetnek nem rossz!


Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11096 Dátum: 2021. Május 23., 16:31:40 »
Volt már szó a fórumon King-adaptációkról?
Mert egy ideje forgatom a fejemben, ha Stephen Baxter és Terry Pratchett Hoszzú Föld sorozatát letudom, megpróbálok nekiesni Stephen King The Dark Tower/Setét torony ciklusának, pláne úgy, hogy a 4 éve vetített filmváltozat a többség szerint harmatgyenge volt és pár apróságot leszámítva köze sincs a lefektetett univerzumhoz. Mondjuk azt se értem, ha valaminek a cselekménye brutálisan szerteágazó, képi világban pedig erősen súrolja az R-es korhatárt, abból mi a gyásznak kell egy másfél órás filmet leforgatni, ahelyett, hogy több filmben vagy legalábbis sorozatban gondolkodnának.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11095 Dátum: 2021. Május 20., 19:20:04 »
Még 20-as éveimben volt egy orosz barátnőm. Próbált nagy kozmopolita lenni, mert modellkedett és volt benne egy ilyen kivagyiság, hogy ő aztán megmutatja, hogy az oroszok milyen érzékenyek és szépek is tudnak lenni. Tényleg nagyon ott volt egyébként, világosan pigmentált, nordikus szláv csaj, nem pedig az a tepsiképű balti-típus. Na mindegy, lényeg, hogy jót nevettem, mert a lenti videón mintha a faterját látnám. :lol: :lol: Volt vagy ötven nyula. Falusi létemre mai napig undorodom tőlük.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11094 Dátum: 2021. Május 18., 22:38:40 »
A Marvelt mondjuk annyiban nem bántanám, hogy általában az ilyen inváziós jelenetekben nem véletlenszerűen mennek rá az amcsikra - míg sok másik filmben teljesen helytálló ez a kritika. A Bosszúállókban Loki döntött úgy, hogy ott kezdjenek tombolni, mert ott már a csapatnak akarta a képébe dörgölni, hogy semmit sem tehetnek ellene, a Végtelen háborúban meg ugyancsak nem ok nélkül kezdtek New Yorkban. De azért a tisztesség kedvéért letarolták már a filmek során Sokoviát, Dél-Afrikát, Berlint és Hong Kongot is - és máig nem tudjuk mi történt Budapesten ugye, pedig Natasa ahhoz hasonlította a new yorki inváziót -, úgyhogy ők azért próbálnak multikultik maradni.
Oké, mondjuk ez jó magyarázat. :) Meg Dr. Who kapcsán elgondolkodtam azon, hogy kötelező-e a sci-fiknek mindig nagyvárosokban játszódniuk? Életképes lenne-e egy ilyen űrlényes sorozat, ha mondjuk egy falu lenne a történet helyszíne? :headscratch:
Mint mondjuk ez: ;D :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2021. Május 18., 22:52:24 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11093 Dátum: 2021. Május 17., 14:44:13 »
roberto:

A Marvelt mondjuk annyiban nem bántanám, hogy általában az ilyen inváziós jelenetekben nem véletlenszerűen mennek rá az amcsikra - míg sok másik filmben teljesen helytálló ez a kritika. A Bosszúállókban Loki döntött úgy, hogy ott kezdjenek tombolni, mert ott már a csapatnak akarta a képébe dörgölni, hogy semmit sem tehetnek ellene, a Végtelen háborúban meg ugyancsak nem ok nélkül kezdtek New Yorkban. De azért a tisztesség kedvéért letarolták már a filmek során Sokoviát, Dél-Afrikát, Berlint és Hong Kongot is - és máig nem tudjuk mi történt Budapesten ugye, pedig Natasa ahhoz hasonlította a new yorki inváziót -, úgyhogy ők azért próbálnak multikultik maradni.
És Dr. Who is ilyen:

A Doctor Who esetében ez teljesen igaz, tulajdonképpen ironikus módon ezen mostanság próbálnak változtatni, mert a sokakat megosztó legutóbbi két szezonban már globálisan kalandoznak, sokszor egy epizódban az egész világra kiterjedő sztorikban kergetik az idegeneket. A polkorrektség egyik érdekes előnye, hogy nyitnak a világ többi része felé is az ufók... :D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11092 Dátum: 2021. Május 17., 10:53:36 »
Na végre!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11091 Dátum: 2021. Május 16., 23:04:41 »
roberto:

És Dr. Who is ilyen:

turkia: a kommandósok tényleg mindig meghalnak. Resident Evil, Cabin in the woods, X-men 2, The Predator, Legion sorozat. Kivétel a Terminator 2. Ott láblövéssel megússzák. :D
« Utoljára szerkesztve: 2021. Május 17., 00:09:06 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11090 Dátum: 2021. Május 16., 22:28:27 »
Nekem az sem világos, ha egy földönkívüli támadás éri bolygónkat, az esetek 80-90%-ban az Államok keleti partján osztják ki a nagy pofont. És ha már harc: a visszavágás során földijeinknek eszébe nem jutna, hogy az ellenséget a saját fegyvereivel próbálják térdre kényszeríteni, inkább golyós kézifegyverekkel szenvednek, de azokból kilőnek akár két tárral is.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11089 Dátum: 2021. Május 16., 15:17:19 »
Ha vki elköt egy autót és mondjuk zombik elől menekül, laza 50-es tempó helyett nyomja 90-nel a városban és 20 mp múlva felborul és gyalog menekül tovább.

Ha telefonon közölnek vmi rettentő rossz hírt, a szereplő, akivel közlik, visszakérdezés nélkül simán csak tudomásul veszi és max annyit mond: "Értem."
Aztán leteszi a kagylót és esetleg továbbadja a hírt annak, aki mellette ül és szó nélkül ülnek tovább a jelenet végéig. Életszerű.

Ha "jópofa, vicces" néger a főszereplő, szinte biztosan lesz fehéreken élcelődő "vicc". Pl "hülye fehérek"  Fordítva soha.

Akinek a csapatban ellenvéleménye van, az meghal.

A kommandósok állig fegyverben meghalnak.

Veszélyes helyen a tagok szétválnak. Aztán meghalnak.

Ha szörnyet/szellemet keresünk, az SOHA nincs a kinyitott szekrényben. Majd akkor bukkan fel, ha becsukjuk az ajtót.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11088 Dátum: 2021. Május 14., 23:27:58 »
Pl. a "Ragadozók" egyik előzetesében, amiben Adrien Brody egész testét beborítja a PREDATORok 3 pöttyös lézercélzókája, a filmben pedig csak...egy (mármint 1x3 pötty).
Uh, hogy az mekkora egy szemétség volt! egy igazi clickbait. :D Itt van még pár hasonló. Érdekes, hogy a Slnderman kimaradt, pedig a PG-13 miatt az összes félelmetes jelenetet, ami az előzetesben volt kivágták a filmből.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11087 Dátum: 2021. Május 13., 20:51:35 »
Oh és két dolog, ami nagy trend mostanában: gyors jelenetek az előzetesből az előzetes előtt és egy régi dal új feldogozásban.

Előzetes az előzetes előtt... hogy én azt mennyire gyűlölöm. :censored: :violent:


Ja, és a...
A) ..."rakjuk bele az előzetesbe így, mert kurva jól néz ki, bár a filmben úgysem így lesz" pillanat.

Pl. a "Ragadozók" egyik előzetesében, amiben Adrien Brody egész testét beborítja a PREDATORok 3 pöttyös lézercélzókája, a filmben pedig csak...egy (mármint 1x3 pötty).

Egy másik is volt eszemben, de azt elfelejtettem. :badteeth:

B) ..vagy a "rakjuk bele az előzetesbe, ha már a filmből végül úgyis kivágjuk" pillanat.
Pl.: majdnem az összes előzetes. :rolleyes:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11086 Dátum: 2021. Május 13., 18:45:04 »
Nagyot röhögtem, köszi! Zene erősödik, snitt 1, 2, 3, valaki mond vmit, this summer,  stb.  :lol: :lol:
Nagyon lényeglátó! :bravo:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11085 Dátum: 2021. Május 13., 14:18:37 »
Filmes ismereteket előkészíteni: ki milyen filmes kliséket, illetve logikátlan húzásokat ismer? Bármilyen műfajból jöhetnek.
Nem akarok belemenni, ezért inkább ezt csak ideteszem:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith