Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1086225 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11144 Dátum: 2021. Augusztus 08., 22:56:34 »
De egy negatív karaktert miért akarnak megkedveltetni?
Nem telik el nap, hogy ne tenném fel ezt a kérdés Harley Quinn-nel kapcsolatban, akiből most női Deadpool-t csináltak.

Nekem is lenne két filmes kérdésem:
1. Honnan tudta Kapi, hogy Bucky ölte meg Tony szüleit?
2. Hulk miért nem jött elő az Infinity War-ban?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11143 Dátum: 2021. Augusztus 07., 23:51:25 »
De egy negatív karaktert miért akarnak megkedveltetni? Ezen az alapon a gengszterfilmekben hősökké lehetne átalakítani a rosszarcokat..

Nem éppen gengszterfilm, hanem háborús, de a Piszkor Tizenkettő szereplői sem éppen hősök, hanem gonosztevők (gyilkosok, erőszaktevők stb.), a film végén megmaradt néhány túlélő mégis azzá válik.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11142 Dátum: 2021. Augusztus 07., 22:58:27 »
Milyen karaktert?

Rokonszenvest, hogy az emberek megkedveljék és könnyebben azonosulhassanak vele.
De egy negatív karaktert miért akarnak megkedveltetni? Ezen az alapon a gengszterfilmekben hősökké lehetne átalakítani a rosszarcokat..

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11141 Dátum: 2021. Augusztus 07., 21:42:02 »
Milyen karaktert?

Rokonszenvest, hogy az emberek megkedveljék és könnyebben azonosulhassanak vele.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11140 Dátum: 2021. Augusztus 07., 21:05:40 »
Milyen karaktert?

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11139 Dátum: 2021. Augusztus 07., 16:16:21 »
nálam az egész franchise már ott elásta magát, hogy Pókember nélkül, de gyerekbarát besorolással készülnek, ráadásul állítólag relatable karaktert akarnak csinálni Vérontóból.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11138 Dátum: 2021. Augusztus 07., 06:36:20 »
Az első film effektes gárdája a Szürke 50 árnyalatát vette komolyan, annál ez csak jobb lehet.

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11137 Dátum: 2021. Augusztus 07., 00:03:15 »
Tom Hardy-tól a falra mászom, de Woody-val kapcsolatban bizakodó vagyok.


szerintem olyan, mintha az effektes gárda komolyan vett volna egy hentai-t...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11136 Dátum: 2021. Augusztus 06., 09:16:39 »
Hell, yeah!

A Cobra Kai 4. évadában tovább folytatódik a jóféle fan service és visszatér Terry Silver!  :brow: :ugral:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11135 Dátum: 2021. Augusztus 02., 15:47:06 »
Tom Hardy-tól a falra mászom, de Woody-val kapcsolatban bizakodó vagyok.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11134 Dátum: 2021. Július 30., 15:58:12 »
Valakinek valami véleménye a Marvel Iron Fist sorozatról? Az első két részbe néztem bele eddig... Mennyire hozza a képregény hangulatát?

Az első évad messze nem olyan rossz, mint a többség elkönyveli, a második évad pedig egyenesen zseniális.
ja, a kettő között szükséged van a Defendersre (szintén nem olyan vészes, mint mondják), és a Luke Cage 2. évadára (szintén bszottjó), vagy legalábbis annak Vasököl-crossoverepizódjára.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11133 Dátum: 2021. Július 29., 22:57:14 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11132 Dátum: 2021. Július 29., 21:30:07 »

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11131 Dátum: 2021. Július 27., 21:22:03 »
Mai:

Hmmm. Még akár jó is lehet.

Én úgy gondolom ez egy méltó folytatás - végre

A legutolsó próbálkozást el is lehet felejteni, amúgy eléggé izzadságszagú volt.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11130 Dátum: 2021. Július 27., 21:03:00 »
Mai:

Hmmm. Még akár jó is lehet.

Én úgy gondolom ez egy méltó folytatás - végre

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11129 Dátum: 2021. Július 27., 20:53:04 »
Mai:

Hmmm. Még akár jó is lehet.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11128 Dátum: 2021. Július 27., 20:11:34 »
Mai:


Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11127 Dátum: 2021. Július 26., 08:58:49 »
Valakinek valami véleménye a Marvel Iron Fist sorozatról? Az első két részbe néztem bele eddig... Mennyire hozza a képregény hangulatát?
Passz, képregényt nem olvastam róla. Nem rossz a sorozat, bár a főszereplő az első évadban még eléggé csak kereste önmagát, meg a karaktere is idegesített, de ezek szerint azt jól adta. :)

Nem elpazarolt idő, de egyértelműen a legygyengébb Netflixes Marvel sorozat.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11126 Dátum: 2021. Július 25., 18:09:43 »
Korábban még felhúztam magam az ilyen leszbi-izmos stb csajokon. Most már tényleg azon a szinten vagyok, hogy inkább simán csak meg sem nézem, totál megcsömörlöttem.
Nem értek a közgazdasághoz, de képtelen vagyok belátni, hogy miért érné meg egy aprócska erőszakos kisebbség irracionális elvárásaihoz alakítani az alkotásokat, ha ezzel világszerte egészen biztosan milliós fogyasztótábort veszítenek? Vagy ettől az lmbqtzxy? tábor szimpatizánsai kettesével veszik a mozijegyeket?  ;D

Sepi, Skeletor maszkja nem tetszik? Nekem nagyon bejön, hogy csont-hatású bőre van, ami alatt nyilván lágyszövet és az igazi koponya található. Felnőttként talán még jobban értékelem a filmbe fektetett munkát. Nagyon sajnálom a bukását, ott azért nem volt cgi (én nem vagyok a híve, a szuperhős filmek 80%-át ezért nem bírom), a katonák páncéljai, ruhái mind kézzel készültek. Magát a trónternet
is felépítették, a kürtő pedig 1-2 m után ért véget habszivacsban, oda esett be Skeli.  :lol: Langella saját bevallása szerint Skeli az egyik kedvenc szerepe.  ;D
Tele van filmes karikkal, az igaz, de szerintem Saurod, meg Karg igazán hatásosak voltak. Érdekesség, hogy Skeletor katonáit a Mattel robotoknak "hazudta" a kevésbé erőszakos besorolás miatt.
Összefoglalva tehát ÉN bírom a filmet.  ;D

Arnold önélezrajzi könyvében ( amiről Grievous-szal korábban már beszéltünk itt), elég sok részletinfó van a filmjeiről, pl a Conan-ről is. John Milius saját bevallása szerint olyannyira fegyvermániás és szélsőjobbos, hogy ha kicsit jobbra akarna tolódni, átfordulna és az már a baloldal lenne.  :lol: Ez szerintem ki is jön a munkáján, mert a Conan (természetesen az első) olyan nyers és hiteles, hogy üdìtő nézni. Az acél és a kígyó kultusza, az ember hatalomvágya és romlandósága, valamint az "ezer évig fennálló birodalmak és értékek" állandó pusztulása miatt olyan maradandó ez a film. Engem mindig elgondolkodtat. Sok dolog, amit ma természetesnek veszünk ( higiénia, harmadik generációs jogok, egzisztenciális biztonság, közbiztonság -főleg itthon-, jogpozitivizmus, stb) mind-mind az elsők között válnának (válnak) semmivé, ha az ivóvíz, vagy egy globális katonai konfliktus miatt megváltozik a kb 20-30 éve regnáló világrend.
  Visszatérve, jó, a He-man nyilván meg sem közelíti a Conan-t, de színvonalas korrajznak szerintem ez is elfogadható.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 25., 18:28:42 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11125 Dátum: 2021. Július 24., 22:03:36 »
na meg a stúdióknak, akik nyilván csak próbálnak eleget tenni az elvárásoknak-pénz beszél- még akkor is, ha azok józan ésszel felfogva akkora ökörségeknek tűnnek, hogy az ember legszívesebben eret vágna magán.

Néhány kivételtől eltekintve inkább bukás szokott lenni, nem véletlenül találták ki a "Get Woke, Go Broke!" mondást.
Bár az okosabbja már rájött, hogy a woke jegyeket nem érdemes vagy épp kifizetődő marketing kampányokban mutogatni, mert az rögtön elijeszti a még fizetni hajlandó (nem woke) vásárlókat, akikből majd később mindenféle "ista", "fób" stb. lesz.
Lásd Last Of Us 2-t, és ami a woke jegyek kiderülése után következett.
És akkor az amerikai graphic novel top 10-es, 20-as listákat hónapok óta uraló mangákat nem is említettem.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11124 Dátum: 2021. Július 24., 21:41:02 »
Adamra reagálva: ezt inkább a különböző lobbicsoportoknak lehet felróni, akik mostanában mindenért képesek kiverni a hisztit - teszem azt, a női karaktereket ki kell gyúrni ahhoz, hogy erőseknek tűnjenek, már nem elég a kisugárzás- na meg a stúdióknak, akik nyilván csak próbálnak eleget tenni az elvárásoknak-pénz beszél- még akkor is, ha azok józan ésszel felfogva akkora ökörségeknek tűnnek, hogy az ember legszívesebben eret vágna magán. Amiknek most tanúi vagyunk, azok 'ideológiai' vadhajtások/őrültségek következményei és csak spekulálhatunk, mikor ér véget ez a felfordulás a popkultúrában.

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11123 Dátum: 2021. Július 24., 19:49:46 »
Spoileres bemutató:




Teljes mértékben egyet értek ezzel a kritikával! Akkora csalodás volt, hogy az nem kifejezés. Az hogy lassan minden női karakter animációkban, játékokban (lásd példának Last of Us 2, Uncharted) úgy néz ki, mint Ronda Rousey, az fel van fújva. Félre ne értsetek, Ronda Rousey MMA harcos, persze, hogy ki van gyurva, de a való életben minden nő úgy néz ki, mint ő? Mindenki ki van gyúrva, nagyobb mint Ronnie Coleman vagy Rock? Nem hinném. És az, hogy folyamatosan lezbikust csinálnak a karakterekből, kezd túlmenni egy határon
Az, amit ezzel a sorozattal, történettel csináltak, szégyen!!
Annyira vártam, és akkora pofára esés volt!

Szégyeljék magukat, amit itt összehoztak!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11122 Dátum: 2021. Július 24., 16:15:15 »
Engem a sötétség krónikájával a világból ki lehet üldözni. A másik két Riddick filmet meg tudom nézni, de ettől sírni tudnék.
Igen, én is így voltam vele, amikor kijött, de aztán valahogy mégis megkedveltem. :rolleyes:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11121 Dátum: 2021. Július 24., 16:07:40 »
Engem a sötétség krónikájával a világból ki lehet üldözni. A másik két Riddick filmet meg tudom nézni, de ettől sírni tudnék. És moziban láttam. Igen rosszul elköltött egy 1000 Ft volt.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11120 Dátum: 2021. Július 24., 15:27:37 »
Spoileres bemutató:


És ha már említésre kerűlt a műfajok keresztezése, akkor muszáj megemlítenem a Sötétség krónikáját. Külföldön csak úgy hivatkoznak rá, hogy "Conan in space", és egy igazi bűnös élvezet a maga ezredfordulós TV sci-fi bájával. Richard B. Riddick meg egy született badass, a kedvenc antihősöm. :cool:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11119 Dátum: 2021. Július 24., 09:58:40 »
Egyik haverom nagy He-Man fan, épp most dühöngte ki magát FB-on, hogy mennyire rossz lett az új rajzfilm.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11118 Dátum: 2021. Július 23., 22:05:10 »
Valakinek valami véleménye a Marvel Iron Fist sorozatról? Az első két részbe néztem bele eddig... Mennyire hozza a képregény hangulatát?

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11117 Dátum: 2021. Július 23., 20:50:44 »
Kenner, miután kiadta a Robotzsaru, Aliens, Terminátor játékokat:


Nekem is ez ugrott be. :lol: :lol:

Fúúú, gyerekek.
Na, most nézzetek szét He-Man fronton.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11116 Dátum: 2021. Július 23., 18:13:07 »
Bár a fantasy sose tartozott a főbb érdeklődési köreim közé
Nekem se, de ahogy említettem, ez inkább egyfajta hibrid volt. Plusz biztos sokat dobott az élvezeti értékén, hogy akkoriban azért nem voltunk túlzottan elkényeztetve nyugati rajzfilmekkel. Pláne ilyen és ehhez hasonló témájúakkal. Jóval később kerültek be a tékákba és a TV-be a G.I. Joe is, vagy például ami szintén nagy cucc volt olyan '89 környékén: a Rambo rajzfilm.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11115 Dátum: 2021. Július 23., 12:32:52 »
menet közben kiderült, hogy a Conan film túl erőszakos lesz, ami egy játékgyártó cégnek nem fér már bele, hiszen hogyan adja el a játékokat, ha a gyerekek nem is nézhetik meg az adott mozit,
Kenner, miután kiadta a Robotzsaru, Aliens, Terminátor játékokat:


Köszönöm a válaszokat srácok! :) Akkor úgy néz ki, hogy velem van a baj. Talán, ha gyerekként láttam volna He-man-t akkor (a Star Wars-hoz hasonlóan) én is megkedveltem volna. Bár a fantasy sose tartozott a főbb érdeklődési köreim közé, mert ovis koromban a Sárkányok és Tömlőcök meséket is kikölcsönöztük a tékából (és bár szórakoztató volt), de ez a világ valahogy sose tudott úgy igazán magával ragadni.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 23., 12:49:52 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith