HálóZsák fórumok > OFF topik

Filmek, zenék

<< < (2251/2259) > >>

Blixxxa:
Hát igen. Tényleg kicsit más volt a gyerekkorunk. Kicsit nyugodtabb, tartalmasabb.
Kevesebbet ültünk tévé elött, mi még inkább az utcákon éltünk, játszottunk, és igaz, hogy akkor még nem volt PC, nem játszottunk a gép elött görnyedve DOOM 3-at, Rally-t, vagy bármi mást, mi leszaladtunk az udvarra, és eljátszottuk élőbe.
Nem beszélgettünk on-line, csak a verbális komunikáció ment. De mekkora kaland volt, mikor a "gazdag" haver faterja vett kint az "imperialista" nyugaton videót, mi meg rohantunk fel Rambót nézni. Ott volt a fél utca. Aztán mikor a szülök eltüntek a lakásból, jöhetett a ZOMBI, meg az Evil Dead (ami nálunk is Gyökerek címen futott a köztudatlanságba), és össze csináltuk magunkat.
Aztán amikor meg megtalálta a kiscsávo apuci félve rejtegetett sex lapjait...
Összecsődult a banda, folyattuk a nyálunkat, 12-14 évesen akkoriban mi még nem igazán találkoztunk "szélesre tárt pumákkal"/nem elírás, idézve Kurt Vonnegut(lehet hogy rosszul írtam):Bajnokok reggelije-ből/, el se hittük, hogy ilyen egy női test, és a suliban a lányok is ilyet "hordanak" a bugyi alatt. Aztán amikor bejöttek az első "számítógépek"! Comodore, Atari, Spectrum...
Mekkora csoda volt! Meg amikor 7.-8. osztályban, suli-buli volt, és felkértük a lányokat lassúzni... Nem a szex volt az első, ami eszünkbe jutott, hanem a lány!
Megrészegültünk az illatuktól, félszeg mosollyal játszottuk a bátor, laza férfit,
miközben az idegességtől (na meg azért a tesztoszterontól) majd kiugrott a szivünk.  
ÉS IGAZI KINCSKÉNT GYÜJTÖTTÜK ÉS IMÁDTUK AZ INNEN ONNAN
ÖSSZEGYŰJTÖTT KÉPREGÉNYEKET, MERT AKKOR MAGYARÍTOTT SUPERMAN, PÓKEMBER VAGY HULK CSAK AZ ÁLMAINKBAN LÉTEZTEK.
Anyám bátyja még 56' -ban diszidált Svédbe, tőle kaptam legénykoromban rengeteget, és amikor itthon volt, mindig lefordított egy párat. Én meg elmeséltem a többieknek, miről szól...
Szal élnek a szép emlékek...

kaine:

--- Idézet ---De sajnos (lehet tévedek) de kevés olyan ismerősöm van aki képregény fan(mármint életben)
--- Idézet vége ---
Kevés olyan ismerősöd van mármint életben???   Merrt a többiek között voltak azért?

--- Idézet ---és a HULK például egyiküknek se tetszett, pedig mutattam nekik hulk comicsot
--- Idézet vége ---
Hát ezen egy nagyon picit se csodálkozom, az a film úgy volt sz*r, ahogy van.  

Hullajó: hihetetlen hosszú mészárlás végig, nekem nem tetszett különösebben, de az eleje, az félelmetesen vicces volt, mikor a kisgyereket kiviszi a játszótérre... "kissé hiperaktív!"    


--- Idézet ---A Fenegyerek nekem tetszett, csak az a rész nem, mikor a gyerekkorát mutatták.
--- Idézet vége ---
Ezzel egészen pontosan így vagyok én is. Kellett bele, megértem, nem baj, de elég gáz volt, a gyerek bunyója különösképp. Ahogy előadta az is. Maradt volna a Mérges Pókoknál...


--- Idézet ---De a legfontosabb veszik el ezáltal. Az öröm, amikor valamit megszerzel úgy, hogy várnod kellett rá, hogy kutattál utána, hogy minden követ megmozgattál. és ha nem is láttad, de mások mesélték.
--- Idézet vége ---
Ezért van az, amit senki sem ért: ha valaki milliomos lesz, egy nagyon nagy részt elveszít az életéből, ami addig pozitív volt: az örömet. Éppen ennek a "mióta szeretném" várakozásnak az örömét, amikor végre megszerzel valamit.

--- Idézet ---Volt viszont várakozás, az együtt megélés élménye, hetekig erről beszélt mindenki, hogy mit látott. Ma melyik filmről beszélnek hetekig?
--- Idézet vége ---
A Baljós Árnyakról!  
Nekem is van még vagy 30 régi hangalámondásos filmem videokazin.  

Graf-X:
Hát, mi újabban 3an 4en ősszeülünk, sörözünk és gépen nézzük a filmeket...és a feeling is megvan, hiszen akkora kalózfilmek, hogy na  
Egyébként húgom épp a minap akarta letörölni a Riválisok c. karatemozit alámondással és képtelen volt felfogni, miért rántottam ki kezéből és mondtam neki:

regnar:
MA vettem meg DVD-n az EVIL DEAD (gonosz halottak) második részét. Imádom:) Itthon sokáig gyökerek néven is futott, amikor még a videózás hajnalán unott férfi, vagy női hang mondogatta a szinkront egy alig láható képet nyújtó németországból csempészett videokazettán.

Hajh..Hol vannak már azok a szép idők. Valahogy egészen más volt a feelingje, amikor összejöttek az emberek akár egy négy öt családiháznyi és együtt élvezték Schwarzenegger Kommandóját, vagy Stalloneval a Cobra-t. Látni egy filmet kuriózum volt, és a nyolcvanas évek filmnemzedéke ezeken nőtt fel. Vannak akik ma agyra főre nézik a számítógéppel letöltött mozikat. De ez valahogy nem ugyanaz. Eltűnt a régi émelyítő érzés a gyomorból, a feszült várakozás, amikor meghallottad hgoy a második szomszéd ausztriába utazik és pénteken jön haza, és igen video-t is hoz. És vártuk, vártuk és nem volt Dolby hiper szuper surround meg szélesvásznú lendkerekes önjáró, önvezérlő ultravékony hiper-hibrid televíziók. Nem volt kristálytiszta kép. Volt viszont várakozás, az együtt megélés élménye, hetekig erről beszélt mindenki, hogy mit látott. Ma melyik filmről beszélnek hetekig? Elmúltak ezek az idők, elmúlt vele a mi fiatalságunk is. Ma már bármikor bárhonnan, bármit megszerezhetünk, letölthetünk, megvehetünk. Más kort élünk, de valljuk meg néha hiányzik beülni a jó öreg video elé és együtt nevetni, sírni a katasztrófális, unott hangalámondáson, izgulni hősökért, vagy rettegni a szörnyektől. Az új nemzedék, akik kimaradtak ebből a dologból néha értetlenül áll, amikor ezeket megemlítjük. hiszen mindent meg lehet szerezni bárhonnan. Igen. De a legfontosabb veszik el ezáltal. Az öröm, amikor valamit megszerzel úgy, hogy várnod kellett rá, hogy kutattál utána, hogy minden követ megmozgattál. és ha nem is láttad, de mások mesélték. Hányszor gondoltuk el hogyan nézhet ki Conan a barbár, A cápa, hogyan térhetnek vissza az élőhalottak. Igen, gondolkodtunk, teremtettünk a képzeletünkkel. Mert mesélték, hogy valaki látta már, és az mesélte hogy mi volt benne és képzeld letépte, megcsókolta, ölelte, ölte, robbantotta,és milyen jó, és csúcs. És amig mi nem láttuk addig elképzeltük. Modern népmesék voltak ezek, amelyek lassan eltűntek életünkből. De az emlékek mindvégig megmaradnak. Mi, akik most lassan a harminchoz közelítünk vagy éppen ott vagyunk, soha nem fogjuk elfelejteni, hogy ott voltunk a videózás hőskorában, hogy átéltük mindezt, és néha leveszünk egy kopott papírtokú vhs kazettát a polcról, behelyezzük a videóba, és mikor recsegve, felcsendül a film, ugyanaz a jóleső borzongató érzés árad szét testünkben, mint akkor hajdanán.

Spidáj:
Hát nálam azt hiszem így néz ki 1 lista:

1.:Penge 1, Batman 1
2.:     Pókember2, X-men 2,Superman 1
3.:HULK,DD, Batman 4
4.:     Pókember 1, X-men 1, Batman2,3
5.:     Penge 2

Kicsit érdekes, de nálam soxor többfilm 1 szinten van  

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése