Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1084854 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #434 Dátum: 2005. Március 14., 21:46:37 »
MediaMarktban láttam legutóbb. Németnek német, de tutira nem DDR.

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #433 Dátum: 2005. Március 14., 21:40:24 »
Idézet
Azt, amit a Tv2 leadott néhány hónapja. De kösz az ajánlásokat és ezek ismeretében igazat adok: nem írom le a műfajt, csak eddig meg voltam győződve róla, hogy a GITS a maga műfajában a legjobb, mert a legismertebb, stb. De ezek után még nem mondok le róla, köszi.    Bár letölteni nem fogom, mert pc-n soha nem nézek filmeket, de legalább nyitott maradok rá.
az lesz az első... szörnyű lett a szinkron/fordítás... érdekes, h a fansubberek sokszor jobb munkát végeznek...
ezt a haláli hullákat még nem láttam, de ezen ideje segíteni... mingyá keresek egy torretet...
off: nem látott valahol valamilyen bótban valaki egy olyan koax elosztót, amibe két kábel megy be, egy jön ki és lehet váltani közöttük? olybá tűnik az enyém végleg beadta a kulcsot... már vagy két hete hajtom, de sehol... ezen meg még egy made in ddr felirat villog  úghogy most megint maradt, ha mozizni akarok antennakábel kihúz,  helyére a vga kimenet (jobban mondva, mivel messze van a tv a szg-től, agy az  az asztal mellé helyezett videóba megy be a kép és onnan a tv-re, h elég erős legyen a jel), anyázás mert alig találom el vakon a csatlakozóhelyet... ez ígynemmó...
I'll be back... soon...

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #432 Dátum: 2005. Március 14., 21:29:42 »
kezit csonkolom...

inkább csak a legidősebb az akira ezen a CP/SF vonalon... a kor előnyökkel jár, de sztem a giccnek nagyobb a kultusza jelenleg...
avman, a hívő
I'll be back... soon...

Nem elérhető Elf

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 56
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #431 Dátum: 2005. Március 14., 18:22:55 »
Khmm , üdv a jónépnek.. életem első "új" fórum beírás (na jó, csak nekem új... ) ha valamit nagyon elcsesznék, azért ezernyi bocs, bármilyen segítséget elfogadok.. (asszem ezt már egyesek ismerik a részemről..  ) szóval.. csak egy apró közbehörgés, legismertebb az Akira vagy Ghost in the Shell?? Na.....

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #430 Dátum: 2005. Március 14., 14:34:54 »
Szerintem legismertebb az Akira és utána jön Ghost.., bár nekem nem igazán tetszett, megvallom őszintén (Mármint az Akira).

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #429 Dátum: 2005. Március 14., 13:38:14 »
Nekem egyik kedvenc filmem lett    
De az is nagyon jó mikor a srác visszajön és az Ed áll az ablakban:
-Áll kinn 1 nő!
-Milyen nő?
-Nem t'om.
Kimennek, +nézik.
-Hé hölgyem...
-Elnézést.
-HÉ ANYA!!! - kiabál Ed és +dobja 1 kővel  
Oda néz a nő. Full zombi  
Erre +szólal az 1ik srác felcsillanó szemekkel:
-EZ HULLA RÉSZEG !!!    

6almas film,de nem hittem volna hogy ennyien látták



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #428 Dátum: 2005. Március 14., 11:56:59 »
Idézet
melyiket? az újat, gits innocence? vagy az '95-öset? megvallom férfiasan az inno-n elsőre én is bealudtam...
Hát most megfogtál. Azt, amit a Tv2 leadott néhány hónapja. De kösz az ajánlásokat és ezek ismeretében igazat adok: nem írom le a műfajt, csak eddig meg voltam győződve róla, hogy a GITS a maga műfajában a legjobb, mert a legismertebb, stb. De ezek után még nem mondok le róla, köszi.    Bár letölteni nem fogom, mert pc-n soha nem nézek filmeket, de legalább nyitott maradok rá.
Idézet
De 1szerüen zseniállis, hihetetlen poénok, mégcsak nem is olyan viccek amit minden második amcsi filmben elsütnek.
Biztos azért sem, mert ez angol film.  
Különben tényleg nem volt rossz, de én azért ennyire nem voltam oda érte, olyan 6/10.
Szerintem a legjobb jelenet az volt, mikor a zombik már elözönlötték az utcákat, ő meg még nem tudta és lement reggel a közértbe vásárolni.     Az király volt.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #427 Dátum: 2005. Március 14., 01:06:30 »
-Oké, elmegyünk anyámért , megöljük Philippet -Bocs Philipp- aztán elmegyünk July-ért (asszem Julynak hívták)...
-Mért megyünk el érte?
-Mert szeretem azért!Aztán ott maradunk.
-Az nem jó
-Miért nem?
-Mert ott nem tudok dohányozni. Ahol megbújunk ott 3 dolog legyen:tudjak dohányozni, biztonságos legyen, és ismerjük a helyet.
-Oké, akkor: elmegyünk anyámért, kinyírjuk Philippet - Sajnálom Philipp - aztán elmegyünk July-ért.Aztán idejövünk, de nem. Ez sem jó.
-Miért nem?
-Mert ide be tudnak törni.
-Ja igen, és kupi van.
-Na jó mi az a hely ami: dohányzó hely, biztonságos és ismerjük?
-A ... (és felcsillan a szemük)
-IGEN EZAZ! Akkor: elmegyünk anyámért , kicsináljuk Philippet - bocs Philipp - elmegyünk  Julyért és irány a : WINCHESTER !!!!

A folytatásért és a +értéséért tessék +nézni a filmet !!!



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #426 Dátum: 2005. Március 14., 00:00:19 »
Jaja Porthos.

10/10  

Kedvenc jelenetem, amikor a Queen együttes zenéjére verik a zombit.  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #425 Dátum: 2005. Március 13., 23:24:40 »
Amit mindenkinek ajánlok bár nem anime:

Haláli hullák hajnala

2004-es film, a mozik nem adták de a media markt-ban 600 forint videón és DVD-n is nagyon olcsó.
Pedig a legjobb zombis film a világon  
Úgy mondanám hogy a 28 nappal késöbbnek a paródiája.
De 1szerüen zseniállis, hihetetlen poénok, mégcsak nem is olyan viccek amit minden második amcsi filmben elsütnek.
Tök jó látvány tök jó minden  

10/10
100%



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #424 Dátum: 2005. Március 13., 20:09:19 »
Én a könnyen emészthetőhöz csapnám még a:

Gunsmith Cats - három magánnyomozó csaj és sok fegyver

Riding Bean - egy autóőrült - amúgy is őrült - ürge a gonoszok ellen. Fogával töri a diót    Alig 45 perc és eléggé pörgős.



Most néztem meg az Appleseed új moziját, számgépes effektekkel feljavítva. Vegyes érzelmek kavarognak bennem. Egyrészt tetszett, másrészt nem éri utól a színezett rajzolt applessedeket.

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #423 Dátum: 2005. Március 13., 19:44:24 »
Idézet
Akkor kövezzetek meg, de most néztem meg a GITS-t, ha már annyira alapmű, meg minden és ez volt az első belekóstolásom az anime filmekbe, ám alighanem az utolsó is. Egy tömény unalom, ahogy jellemezni tudnám az egészet, még egy kicsit el is aludtam rajta. Nem tudom mitől olyan jó, de biztos van benne valami, ami nekem nem jött be, sajnálom.   
A Daredevil az egyik leginkább képregényhű mozifilm, ne bántsátok. Ráadásul jó is. 
melyiket? az újat, gits innocence? vagy az '95-öset? megvallom férfiasan az inno-n elsőre én is bealudtam... ahogy lejött azon melegiben nekiálltunk, akkor már elmúlt 11, hétköznap, a színvilága sem az a felzaklató, az a ráégetett angol felirat silabizálása is kiakasztott... szóval anno még a első cd-ig sem jutottam el.
szerintem ha nem szereted ezt a cyberpunk vonalat, akkor van más is... felesleges leírni az animét mert nem tetszett a Gits (ami istenigazából nem is igazi anime, hanem kultikus szájberpánk alapmű, csak Gibson rajongóknak), több tucat képregényt (köztük pókembereset is) tudok kapásból mondani, amit ha elolvas az ember egy életre elveheti a kedvét a képregényeketől… szóval feleslegese felszínesen ítélkezni  
ajánlok néhanyat, ami sztem bejönne (sőt a nyakamat teszem rá, h van köztük olyan ami téged vagy akárkit megfog, mivel anime nem= pokémon), persze nagy részük ugye neten lelhető fel avi/ogm/mkv formátumban, szóval nem árt hozzájuk egy tvoutos vga.
appleseed: gyors, fordulatos könnyed történet, sztem nem bánja meg senki ha belekukkant
sci-fi vonalon: egyértelmű cowboy bebop, főleg a sorozat (27 rész), kizártnak tartom, h nem tetszene bárkinek, aki szereti az sf-t, egyszerűen fergeteges a sorozat...
aztán be lehet próbálni a ninja scrollt, jó kis középkori japán történet egy roninról, démonokról, sógunátusról
ezen a vonalon maradva: rurouni kenshin, 4 részes ova, romantikus szamurájtörténet
fantasy vonalon:
sorozat vonalon a hentelőset akar valaki berserk sorozat (26 rész), de ha valami rövidebbet és blődlibbet akar vágyik valaki: bastard, csak 6 rész (bő két óra, bár a vége egy kicsit ellaposodik), AD&D alapokon record of the lodoss war, vagy a miyazaki történetek: laputa, castle int he sky
SF +fantasy: escaflowne
blődliség: love hina, onegai teacher, chobits, those who hunts elves
ha leon a profi féle kiscsaj bérgyilokra: noir, (27 rész)
vámpíros és démonos sztorik: witchhunter robin  (27 rész), hellsing (13), múvi: bloodlust, bloodline
meg persze ott vannak a kalsszikusok (én nem szeretem őket: chichiro szellemországban; szomszédom totoro; nauszika, a szél harcosai, laputa), amik nagyon jók: cats return, porco rosso, jin-roh, the wolf brigade, perfect blue, etc. etc.
szóval ítéletalkotás helyett tessék ezekből csemegézni és ha valakinek nem akad fogára való az részemről tényleg kiérdemli a nagybetűs Sajnálatot.  
ui: Porthos, bazmeg, nézd meg  hellsinget és örökre elfeljeted a pókemónt és bazmeg ha nem tetszik leharapom a füled!!!!!!!
szerk: bocsánat a kicsit össze- vissza fogalmazásért de kapásból rittyentettem és nincs időm ma már javítani... ezekről a cuccokról rengeteg magyar leírás különböző anime oldalakon illetve mindhez van magyar felirat is (erre direkt vigyáztam)
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 13., 19:49:20 írta avman »
I'll be back... soon...

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #422 Dátum: 2005. Március 13., 17:07:15 »
Jó nyugi ne kapd fel a vizet csak vicceltem  
Bocsi ha +bántottalak.
1ébként nem vok nagy pokémonos, idegesít hogy olyan nagy a szemük az embereknek.
Bár tény hogy Japán az 1ik legokosabb ország mer kitalál ilyeneket mint Pokémon, Dragon BAll, Digimon, Jugioh, stb...
Bárki bármit mond, ezek rengeteg pénzt hoznak mer szinte minden gyerek nézi, és mind1ik kiköveteli magának a videókazit, dvd-t, pólót, figurát, matricás albumot + minden efféle fas*ságot.
És ez eléggé jövedelmező.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #421 Dátum: 2005. Március 13., 13:21:36 »
Idézet
Akkor már inkább a pokémon
Na EZÉRT kövezek! Mert ha valakinek nem tetszik valami, ám legyen, de ezt hogy lehet egyáltalán nézni?! És az A+ is csak ilyen marhaságokat ad, naná, hogy mindenki azt hiszi, hogy csak szemetet gyártanak Japánban! Normális animekat a népnek!!!

(Ez olyan WHADDAFAKK-os hozzászólás volt, nem?  )

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #420 Dátum: 2005. Március 13., 06:39:07 »
Idézet
Az a kínai nyavalygás max hangerőn

...inkább japán.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #419 Dátum: 2005. Március 12., 23:07:06 »
kaine végre vkivel 1ezik a véleményem.
Nekem se teccett 1általán a GITS.
Főleg a zenéje.
Hát attól kikészültem.
Az a kínai nyavalygás max hangerőn...

Bocsi midnenkitől akinek teccett, de szerintem is borzalmas volt.
Akkor már inkább a pokémon  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #418 Dátum: 2005. Március 12., 21:32:02 »
Akkor kövezzetek meg, de most néztem meg a GITS-t, ha már annyira alapmű, meg minden és ez volt az első belekóstolásom az anime filmekbe, ám alighanem az utolsó is. Egy tömény unalom, ahogy jellemezni tudnám az egészet, még egy kicsit el is aludtam rajta. Nem tudom mitől olyan jó, de biztos van benne valami, ami nekem nem jött be, sajnálom.  
A Daredevil az egyik leginkább képregényhű mozifilm, ne bántsátok. Ráadásul jó is.  

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #417 Dátum: 2005. Március 11., 19:53:38 »
A Megtorló első fél órája semmiféle reakciót nem váltott ki belőlem, az rettenetes volt. Aztán jött a fagyis-vallatós jelenet, amin én gurultam a nevetéstől, és volt a "takarítós" jelenet, amikor a batár bérgyilkossal küzd, az a Moore-féle Bondokat idézte, nagyon jó jelenet volt. Utána pedig, a piercinges-vallatós jelenet... Hát, nálam tényleg nem könnyű elérni, hogy a körmeimet rágjam izgalmamban, de annál én végig az arcomat kapartam, és nagyon örültem, hogy nem mutatták végig... És ez nagy szó. Aztán ötletes, ahogy egymásnak ugrasztja a családot, és a végső leszámolás is elfogadhatóan eszetlen, Travolta halála is jó, van benne valami szimbolikus. (Lásd még Trója.) Szóval szerintem nézhetően jó film, pusztán a lezárással nem vagyok kibékülve: úgy érte volna el a film a teljes hatását, ha tényleg lelövi magát, mert ez a "Mostantól a nevem Megtorló." befejezés nekem nagyon nem jött be, nem hiszem, hogy a szereplőnek oka lett volna erre, vagy pusztán az életben maradásra. (És a "szép emlékes" kifogást én nem tudom elfogadni.)

Nem elérhető Dragoon

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #416 Dátum: 2005. Március 11., 19:29:44 »
"Egyébként sajnos a MARVEL filmek sorra buknak
DD, HULK, Punisher és bár szerintem egyiksem volt rossz, de ahoz képest hogy mennyire reklámozzák mekkora siker mind1ik odakinn comics-ban.
Kihozhatnának belőlük többet."

Na ebben nem teljesen értek veled egyet...
a Hulkból tényleg ki lehetett volna hozni sokkal többet...
az első 45 perc tökéletes volt a halálra unáshoz...

A Daredevil meg szerintem nagyon klafa volt,pont egyben volt az egész,sőt
szerintem a radarlátását bombasztikusra csinálták,sokkal emészthetőbb mint
a képregényekben.Bár azért a néger Vezér kicsit erős volt,nem?

A Punishert meg nem bántjuk,a lényeg hogy végignézed a filmet meg vagy 10-szer meghallgatod a betétdalát és kész  

Na egyébként mit szóltok az F4 filmhez?
What the...?

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #415 Dátum: 2005. Március 11., 17:18:58 »
nekem az nge nem jött be... magánvéleményem, h egy túlhype-olt katyvasz... a sorozatig már el sem jutottam...lehet h meg kellene néznem mégegyszer?  
sztem a dvd-nek az az előnye, h élvezhető minősget ad 72 cm feletti tv-ken, egy egyrétegű, 4,2 gigás dvd-n olyan 100cm-ig 100 hz-en, afelett és plazmatévén már inkább kétrégű... az extra az utolsó ami érdekel benne, a menü meg csak egy érdekesség, kihagyható ... hangsávnak is elég a 384 kb/s bitráta... kell az a hely a képaynagnak, no... az extra meg megy egy másikra, a többi mellé... megjegyzem, szinte egyet sem néztem még végig időhiány miatt ((  
viszont néhány dologban nem értek egyet:
az ac3 kb ugyanakkora azonos bitrátában, mint az mp3/ogg/wma , a bewseet-el 5,1-be rakni egy ac3 fájlt kb 5-10 perc (mérettől függ) és a méret ugyanakkora marad azonos bitráta esetén... legalábbis tapasztalataim szerint... pakoltam már át netről lekapott cuccok dvd hangsávját a felirat muxoláskor és menükészítés előtt 5,1-be... megjegyzem teljesen feleslegesen, mert nekem nincs ilyne rendszerem... a  hangkari egy 8 éves hi -fi cuccra megy rá, 3 utas bassreflex hangfalak + 2 surround háttérsugárzó... (összesen 300 w a motyó)  ez anno annyiban volt nekem, h azóta sem érdekelnek az új cuccok... kb. még 10 évig  nem vagyok hajlandó ilyenbe feccölni... de a lényeg, h ha a filmben dörög az ég, akkor bizony az ablakok megrezzennek ... és a hangfal bion-bion nem recseg... csak szól.......
I'll be back... soon...

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #414 Dátum: 2005. Március 11., 16:33:22 »
Szerintem szerencsétlen olvasók nagy része most adta fel (mármint akik nem érintettek a témában   )

GITS, Gits-SAC, NGE, ogm, mkv, m2v, ac3, ...  

Mondjuk nekem NGE nagyon bejött, de a lentebb említett probléma engem is zavart, mármint a beleégetett felirat. Viszont közkézen forog belőle egy magyar HANGALÁMONDÁSOS - igen jól olvastátok, verzió. A teljes soroztatot valaki hangalámondta. Iszonyat rossz lett. Az Evangeliont, meg az X-et láttam így, de öcsém egyszer a Vampire Hunter D-t is látta hangalámondva.

Idézet
éjjjjen az ogm

Mondjuk én nem vagyok híve a hang-felirat összekapcsolásának, ha erre gondoltál, de ogm tényleg nagyon jó, főleg, ha az ember kétnyelvű (nyelvválasztásos) avit készít. A két hangfile foglal annyit mint egy mp3 hangfile. Az AC3-ról meg annyit nem értem azokat az embereket, akik csak hogy haarabb elkészüljenek inkább 2 cd-nyi méretűre szabnak egy 90 perces filmet, minthogy újrakódolnák a hangját... MErt a halálom az AC3 stereo hang. És sajnos sok ilyet találni. (Mert ha meghagyja 5.1-ben akkor még érthető, de hogy stereoban...  )

DVD-vel kapcsolatban meg a hátam borsodzik, amikor lebutított DVD-t kapok a kezembe, amin csak a film van rajta semmi extra. Ezért nem is írok DVD-ket, mert annak semmi értelme, hgoy csak a film legyen rajta, de a sok lúzer meg csak azt teszi rá (Tisztelet a kivételnek) Pedig a dvdd lényege (egyik) az EXTRA cucc rajta. És akkor még a hangot 5.1-ről átkonvertálja 2.0-ra és teljesen megölte az egész DVD-t. (Ilyen a közkézen fogró Indiana Jones DVD-k nagy része is.) No azokat én megvettem eredetiben    rajongó vagyok, bár utána egy évig koplaltam, pedig a legolcsóbb helyen vettem.


Idézet
de sajnos nem :csoringer: (viszont éjjjen a tv-re kötött gép meg aki kitalálta a tv-outos vga-t :örül: )

Úgy bizony. Nincs is annál jobb, mint amikor ráküldöm a TV-re a képet egy kis TVTool-lal, aztán centerre a hangot, és nyomatom ezerrel a múvit. Mit nekem házimozirendszer. A gépben 5.1 hangkártya, TV-kimenet, (mindegyik régi darab, szóval nem a mai csili vili, de sokkal több szolgáltatást kapok, mint egy 100.000 forintos házimozitól. Na jó a kép nem biztos hogy olyan kristálytiszta - de "ajándék filmnek" ne nézd ....   )
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 11., 16:37:23 írta regnar »

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #413 Dátum: 2005. Március 11., 15:59:45 »
Idézet
Ami konkrétan megragadt bennem, az rögtön az elején a "Must be a loose wire" helyett levő "I'm on my cycle". Mert az még oké, hogy egy nőnek ciklusa van, na de egy kiborgnak?  
Ha érdekel, kiszippantom a DVD-ről a feliratot, és elküldöm emilben, mert több hirtelen nem jut eszembe.
A fordításokról meg csak annyit, hogy ha jó munkát akarsz, csináld meg magadnak. Mert ugye 4 epizódot .m2v-be konvertálni (minőségtől függően) 8 óránál tovább nem tart, az .ac3 készen van, összedobni a DVD-t 3-4 óra, a menüt kiadtam bérbe  , de mire gatyába ráztam a magyar feliratot az eltartott vagy másfél hétig... És tulajképp ezért kérdeztem az angol szinkront, mert pölö NGE-hez van, azt meg is tudom kétnyelvűre csinálni, de a GITS-SAC-hoz még nem találtam. ÉS persze az okos ember melyiket kezdi DVD-re applikálni? A SAC-ot.
jaaa, h erre gondolsz  valóban, mentségemre legyen mondva, h nem néztem még meg az angol feliratot, bár a subrip nekem is megvan (meg persze a dvd-n is fent van, de mnek ha van anglius hang + ezt fogom szépen lecserélni a magyar feliratra és így gyári módon az angoll sub alatt a hunsub lesz majd)... ment a film meg alatta a magyar felirat és slussz-passz... illetve egyzser kukkantiottam bele, mikor a bibliai idézeteket akartam kikeresni, h pontosan honnan is való, na ott abszolút nem passzolt a szöveg... pedig előre örültem, h nem kell gépelni   ekkora barmokat... valszeg ezeket a feliratokat csökkent értelmű amerikaikak készítik csökkent értelmű amerikaiknak
egyzser majd ha lesz kedvem leszedem magát a dvd-t torrenten (annyira rühellem, h beleégetik a feliratot az avibe >> éjjjjen az ogm)...  csak ott viszont az eredeti menü megtartásával kizárt h meg tudom csinálni a feliratcserét...  mondjuk a SAC dvd-n nem létkérdés, ezért nem adnék ki érte 15-20 ropit... bár megtehetném, de sajnos nem :csoringer: (viszont éjjjen a tv-re kötött gép meg aki kitalálta a tv-outos vga-t :örül: )
gondolodtam azon is h leszedem azokat az mkv -s cuccokat az us-ról, emive már belemuxolták a magyar szinkront és bepakolom, de annyit nem ér az a cucc... :elegedetlen:
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 11., 16:04:55 írta avman »
I'll be back... soon...

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #412 Dátum: 2005. Március 11., 15:37:16 »
Ami konkrétan megragadt bennem, az rögtön az elején a "Must be a loose wire" helyett levő "I'm on my cycle". Mert az még oké, hogy egy nőnek ciklusa van, na de egy kiborgnak?  
Ha érdekel, kiszippantom a DVD-ről a feliratot, és elküldöm emilben, mert több hirtelen nem jut eszembe.
A fordításokról meg csak annyit, hogy ha jó munkát akarsz, csináld meg magadnak. Mert ugye 4 epizódot .m2v-be konvertálni (minőségtől függően) 8 óránál tovább nem tart, az .ac3 készen van, összedobni a DVD-t 3-4 óra, a menüt kiadtam bérbe  , de mire gatyába ráztam a magyar feliratot az eltartott vagy másfél hétig... És tulajképp ezért kérdeztem az angol szinkront, mert pölö NGE-hez van, azt meg is tudom kétnyelvűre csinálni, de a GITS-SAC-hoz még nem találtam. ÉS persze az okos ember melyiket kezdi DVD-re applikálni? A SAC-ot.

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #411 Dátum: 2005. Március 10., 19:51:45 »
és ha már fansubok: animeaddicts-ra felkerült az összes eddigi anime fansub... lehet csmegézni... és le a kalappal előttük, h összehozták illetve azért a saját termésük sem semmi...
I'll be back... soon...

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #410 Dátum: 2005. Március 10., 19:26:38 »
Idézet
Annyit tennék még hozzá, hogy legyen angol, vagy japán, a magyar feliratokat ugyanúgy elszúrják hozzájuk. Én nem értem, miért lehet olyan kevés jó anime feliratot találni.
a magyar fansubokra gondolsz? sorvezetőnek kiválóak... mondjuk a legnagyobb gondot abban látom, h a legtöbb fordítás az erőteljesen butított angol felirat alapján készül (ami van h maga is fansub és ehhez  jóval utána jön ki egy hivatalos szinkron)..
lehetne javítani rajta, h ha a fordítók egyzser vennék a fáradságot, h a beszélt szöveg alapján még egyzser átmenjenek a feliraton.. merugye manapság kirippelik az ogm-et be egy feliratozó progiba és uccu neki... ez egyébként nem baj, mert sztem alapból egész jók a magyar fansubok, sőt, 50-60%-a igényes, kiváló, professzionális munka (akadnak persze helyesírási meg nyelvhelyességi hibák, de azért nagyrészüket  igényes emberek készítik), a többi pedig igyekvő kisiparosok korrekt melója... talán a berserk meg a helsing voltak azok, ahol erőteljesen hagyott kívánnivalót maga után a dolog, bár a berserket a srác saját elmondása szerint japánból fordította...
szóval én nem látom olyan sötétnek a dolgot... pedig hidd el, szövegügyekben elég krtikus és háklis a természetem
I'll be back... soon...

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #409 Dátum: 2005. Március 10., 18:06:25 »
Idézet
ez sztem valami hülye sznobizmus, h az anime japán hanggal a kúl és a hc animerajongók csak úgy nézik...

Ehhez csak csatlakozni tudok.egyrészt sok rajzfilmet már alapból a japánok kétféle hanggal nyomnak ki, vagy ha nem őlk, akkor az amerikai leányvállalatuk. Másrészt -  Nem ma kezdtem amine-ot nézni, meg mangát olvasni, hanem bizony már jópár éve (fúú emlékszem szétharcolt videokazikon másoltuk őket délutánonként. Mekkora szó volt egy Nausica vagy Riding Bean vagy Mermaid Forrest.. aztán persze hamar rákaptunk a digitalizált erőforrásokra   ), de elég ritkán nézem japánul. De én talán nem is vagyok meghatározó, hanem öcsém, aki japánul tanul. Ő aztán nem is tudom mióta hardcore fan és ő is kb 80-90 százalékban angolul tolja őket. Annyit tennék még hozzá, hogy legyen angol, vagy japán, a magyar feliratokat ugyanúgy elszúrják hozzájuk. Én nem értem, miért lehet olyan kevés jó anime feliratot találni. Mondjuk angollal nincs gondom, de azért egy-egy rajzfilm angolul kihívást jelent, (hát még japánul   ) úgyhogy kell hozzájuk felirat, de néha alig találják el a szöveget. hogy miért?     Na meg a magyar szinkronról ne is beszéljünk. EGy - ritka mint a fehér holló. Kettő - ha van, talán jobb lenne, ha nem lenne.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 10., 18:09:26 írta regnar »

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #408 Dátum: 2005. Március 10., 17:42:27 »
Idézet
A GITS-hez csak annyit fűznék hozzá (lehet, hogy most sokan meg fognak kövezni), hogy annak bizony az amerikai szinkronja jobb lett, ám szigorúan csak a hangok kiválasztása terén.
itt nem, de ha már ennyire mazochista vagy ajánlok egy fórumot, ahol ha ezt hangoztatod... onnan tudom, h egyzser én is megjegyeztem valami ilyesmit (de mondjuk én hozzátettem, h a cowboy bebop, a hellsing, berserk és a love hina szinkronja is jóval jobb lett, mint a japi meg hogy az esetek  90%-bn szívesebben nézem angolul a cuccot, mint japánul), húúúúú, ne tudd meg mit kaptam... ez sztem valami hülye sznobizmus, h az anime japán hanggal a kúl és a hc animerajongók csak úgy nézik...
>>Viszont szkript tekintetében a japán magasan veri az angolt, és nem is értem, hogy egyes jeleneteket miért kellett az amcsiknak átírni.>>
mesélj mit írtak át... erről nem is tudtam :pirul:... most akarom a dvd-be belegyűrni a tarkus-féle magyar feliratot (persze néminemű korrekció után) de persze szeretném megtartani a menüt, úgyhogy egy hónapja szabadidőmben néha ezzel sz*patom magam... az innoval könnyebb lenne, merhogy abból már olyan változatom van, amiből kimaradt a menü és csak japán hang van rajta  :sock:, de ahhoz meg a magyarmangások még nem véglegesítették a feliratot... pedig az nagyon ott van/lesz a szeren, merhogy egy japániul jól tudó emberke korrektúráz + még az idézeteket is kikeresték műfordításban, meg persze vagy 1,5 hónapig szórakozott vele a team
I'll be back... soon...

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #407 Dátum: 2005. Március 10., 17:15:43 »
A GITS-hez csak annyit fűznék hozzá (lehet, hogy most sokan meg fognak kövezni), hogy annak bizony az amerikai szinkronja jobb lett, ám szigorúan csak a hangok kiválasztása terén. Ugyan a SAC-ra összekapták magukat a japók, de a mozifilmé nem lett túl jó. Viszont szkript tekintetében a japán magasan veri az angolt, és nem is értem, hogy egyes jeleneteket miért kellett az amcsiknak átírni.

Ja, és aki tud angol hangot a SAC-hoz, az ne tartsa magában!  Köszi.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #406 Dátum: 2005. Március 10., 15:23:43 »
Idézet
GiTS

Úgy bizony! Eszméletlen jó az az anime. A második rész kicsit leült, de azért az is ott volt. Valamikor a multkor volt a magyar 1-en is.
Meg ezek a japánok amúgy is időmilliomosok. A Battle Royale c. film, manga képregényváltozata bőven több mint ezer oldal. Ha csak 25 oldalanként haladok is soha nem érek a végére  

De ha már legjob képregényfilm, akkor nálam ez a lista.. (kb, van mikor változnak az első helyek)

1. Batman      2. Batman visszatér      3. From Hell      4. Superman 1.                  5. Megtorló (89-ből)          6. Judge Dredd      7. Rocketeer      8. The Crow          9. Hellboy           10. Maszk    
  Tetszik még:  Man in Black,  Penge (Első rész), stb...van még azért..



És amit jobb elfelejteni.: (Itt a sorrend csak szimbólikus, egyformán &@#@ mindegyik   )

1. Barbarella   (1968-ből Jane Fondával)    2. Barb Wire       3. Hulk                     4. Megtorló (2004)     5. Elektra          6. Daredevil       7. Teenage ninja Mutant Turtles      8. Captain America         9. CAtwoman      10. Casper

Jobb lett volna, ha meg sem csinálják: The Puma man (1980), Supersonic man (1979), Popeye (1980 - robin williams-el), Flash Gordon (1980, a Queen együttes zenéjével)



Ami most új nálam az a Sin City. Belenéztem a szereplőgárda nem rossz, és első benyomásra egész kellemes a hatása (vagyis tetszett erősen   ), szóval talán ez a film sikerültebb lesz, mint elődei. Bővebben egy-két nap múlva amikor lesz időm végignézni
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 10., 16:58:54 írta regnar »

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #405 Dátum: 2005. Március 10., 12:35:03 »
ha már a legjobb képregénymúviról szól a fáma (vagy képregényadaptációról) akkor tökéletesen elfogulatlanul és effektíve objektíven: The Crow   , sőt, ha az manga/anime párosítás ér, akkor a GiTS (persze itt is tökéltesen elfogulatlan vagyok ) sőt jelen esetben az adaptáció messze túlszárnyalta az eredetit)
az igazi poén az egészben, h mikor készült a film a képregény 3. része még meg sem jelent...  mármint a madaras sztorinak
avman, a pártatlan  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 10., 12:36:15 írta avman »
I'll be back... soon...