Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1085110 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #584 Dátum: 2005. Április 23., 21:37:58 »
Had ajánljak valamit, ami másfél perc alatt levett a lábamról, és komoly függőséget alakított ki: Darwinia. Én nyíltan felvállalom, hogy órákat tudok eltölteni ezzel a játékkal, gondoljatok rólam azt, amit akartok. Nyolc bites korszakot megélt emberek előnnyel indulnak.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #583 Dátum: 2005. Április 22., 11:41:06 »
Igen, nagyon brutálisan néz ki...

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #582 Dátum: 2005. Április 22., 11:27:48 »
Idézet
Én egy filmet dobnék a közösbe. A gépész (The Machinist). Aki szereti az elgondolkodtató, lassú folyású, inkább az embri lelket bemutató thrillereket, az feltétlenül nézze meg. Többet sajons nem mondhatok, mert minden szavammal lelőnék belőle dolgokat...
Christian Bale a főszereplő - aki megnézi láthatja, mire képes egy színész a szerepért...
A fényképezés is nagyon jó, érdekesek a színei..

Szerintem nagyon jó film, igaz gondolkodni kell rajta...
Ez az a film, amiért Christian Bale 30 kilót fogyott?
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #581 Dátum: 2005. Április 22., 11:13:36 »
Adalék a Napi Ászhoz:
SVCD!!!, ennek ellenére igencsak jó minőségű a kódolás, jó munkát végeztek a kollégák.
A film nem a klasszikus másfél órás, hanem csak 51 perc, de még így is 800 mega a CD. Nem is tudtam, hogy készítenek ilyet gyárilag is.
A hangja eléggé érdekes, amit leszedtek az angol sávról, zörejek és háttérzajok, azok jók, de a magyar szinkron eléggé zúg, mintha 80-adszor játszanánk le magnószalagról.
Ja igen, SVCD mivoltából fakadóan senki ne keressen rajta ilyeneket, hogy angol hang magyar felirattal, vagy extrák.  Habár extra van: hiányoznak a mellékletekre oly jellemző reklámok!
Ára csak 187 Ft, ebből 99 a CD, az újság meg kíváló kertészmérnököknek (mint pölö a húgom) herbáriumot préselni.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #580 Dátum: 2005. Április 22., 10:38:28 »
Én egy filmet dobnék a közösbe. A gépész (The Machinist). Aki szereti az elgondolkodtató, lassú folyású, inkább az embri lelket bemutató thrillereket, az feltétlenül nézze meg. Többet sajons nem mondhatok, mert minden szavammal lelőnék belőle dolgokat...
Christian Bale a főszereplő - aki megnézi láthatja, mire képes egy színész a szerepért...
A fényképezés is nagyon jó, érdekesek a színei..

Szerintem nagyon jó film, igaz gondolkodni kell rajta...

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #579 Dátum: 2005. Április 22., 09:34:48 »
Most egy olyan dolgot ajánlok, amit ritkán szoktunk: megvásárolható dologra hívom fel a figyelmet. Minden kedden a Napi Ász című újságban SVCD mellékleten Sherlock Holmes kalandjai. Az első most kedden jelent meg, címe: Botrány Csehországban. KÖTELEZŐ!
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #578 Dátum: 2005. Április 21., 20:26:03 »
Beépített szépséget én is imádom, elég sokszor láttam, de nem tudom megunni, annyira jók a beszólások benne... (Kedvencem a suhanós jelenet)
Másodiktól én is félek, talán nem is kéne megnézni, csak akkora csalódás lesz, mint Apácashow 2...

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #577 Dátum: 2005. Április 21., 19:37:33 »
 

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #576 Dátum: 2005. Április 21., 17:43:00 »
MInt pl én.  

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #575 Dátum: 2005. Április 21., 11:23:36 »
Ha pediglen eddig valaki simán átsiklott fölötte, akkor most ezzel a félkövérrel abban is tudatosítottad.  

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #574 Dátum: 2005. Április 20., 21:06:08 »
Idézet
Idézet
Nem volt ez egy kicsit túl erős spoiler? 
Miért? Milyen poént lőttem le? Amint Elijah Wood megjelenik a filmben, egyből tudod, hogy ő a hunyó.
Természeretes arra gondoltam, hogy elmondtad, hogy egyáltalán meghal.

Nem elérhető Elf

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 56
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #573 Dátum: 2005. Április 19., 19:17:05 »
Porthos fiam, nekem semmitől sem vetted el a kedvem...  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #572 Dátum: 2005. Április 19., 16:16:05 »
Idézet
Nekem egyik örök kedvenc: Beépített szépség... nem hinném, hogy nagyon van olyan ember, aki még nem  látta, de ha mégis, és akar magának egy kellemes, gondolkodás-mentes de mégis vigyorgós estét, az nézze meg! Én egy kicsit félek a második részétől, de azért becsüccsecsenek rá...
Az első nem volt rossz, de a második szereintem szörnyü lesz.
Legalábbis a bemutatója már alapból nem teccett és az ismerősöm aszonta hogy a bemutatóba belepakoltak minden jót , szal ha azok voltak a jó részek akkor el se merem képzelni milyen lehet a többi...
De mondjuk nekem ezzel alapból előitéletem van mert Sandra Bullock-ot kifejezetten ronda nőnek tartom.
Ok szépen néz ki 1-2 plakáton, de nekem már azokon se jön be különösebben és ne feledjük hogy ott az arcán ván 2 cm vastag festék.
De attól még lehet jó a film.
Bocs ha elvettem a kedved



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #571 Dátum: 2005. Április 19., 11:33:31 »
És márcsak azért sem spoiler, mert a k.n képregényeiből mindenki tudja, hogy hogy néz ki ez a barátunk, és a trailerben oda van alá írva, hogy Elijah Wood. Úgyhogy sztem killjoy nem spoilerezett.

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #570 Dátum: 2005. Április 19., 07:45:16 »
Idézet
Nem volt ez egy kicsit túl erős spoiler? 
Miért? Milyen poént lőttem le? Amint Elijah Wood megjelenik a filmben, egyből tudod, hogy ő a hunyó. A spoiler szerintem az lett volna, ha elmesélem, hogy hogyan is történik az a bizonyos brutális elhalálozás.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Április 19., 07:45:52 írta killjoy »
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #569 Dátum: 2005. Április 18., 22:54:49 »
ehhez én már csak holnap tudok hozzászólni, még mindig csorog spanyol elvtársaink telecinje (hálistennek angol dub)... de a constantine pölö orosz elvtársaink jóvoltából láthattam tűrhető minőségben... a szemem könnybe lábadt, mikor megláttam a cirillbetűs kiírásban mekszikó...
I'll be back... soon...

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #568 Dátum: 2005. Április 18., 20:01:29 »
Idézet
SIN CITY!!! Elijah Wood, mint vérgőzös sorozatgyilkos (és a halála az egyik legbrutálisabb gondolat, amit mostanában láttam filmen!),
Nem volt ez egy kicsit túl erős spoiler?  

Nem elérhető Elf

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 56
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #567 Dátum: 2005. Április 18., 19:39:19 »
Nagy Dark Angel fan révén annak idején baromira vártam, hogy a Honey bekerüljön a mozikba.. a zenéje meg egyszerűen zseniális (na jó ez erős túlzás volt, akkor csak: nekem zseniális..  )

Sin City annnnnyian dicsérik, csak jó lehet (sóóóóóóóhaj...) én vajh' mikor fogom látni?

Blade:Trinity.. ízlések és maflások. Nekem tetszett. Nem szólt semmiről, lapos sztori, de legalább nem kellett gondolkodnom rajta.. és lássuk be, azért az elég vagány elképzelés, hogy a kis csaj vámpírgyilkolászás közben mp3-at tölt...  

Nekem egyik örök kedvenc: Beépített szépség... nem hinném, hogy nagyon van olyan ember, aki még nem  látta, de ha mégis, és akar magának egy kellemes, gondolkodás-mentes de mégis vigyorgós estét, az nézze meg! Én egy kicsit félek a második részétől, de azért becsüccsecsenek rá...

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #566 Dátum: 2005. Április 18., 08:46:30 »
No, akkor pár új cím a megnézésre érdemeses kategóriájából:

Honey - Jessica Alba hipp-hopp tinci-tánci filmje. Semmi nagy mondanivaló, csak kellemes zene (bár nem vagyok nagy hipp-hopp fan, de ezek a zenék bejöttek), jó nők (lányoknak: vannak benne jó (azt hiszem  ) pasik is), látványos táncelemek (amikor a kiscsávó pörög a fején a sikátorban, az pl. nem semmi). Igazi kellemes másfél órás kikapcsolódás az ölős-b...szós-kardozós filmek világából.

Sztárra bukva - Szintén könnyű limonádé, semmi nagy durranás. A nem éppen nők bálványa pasi megismerkedik/beleszeret/összeveszik/kibékül a filmsztárral és végül happy end  De valahogy működik

Lehet, hogy már említettem: Randiguru - Meglepően jól sikerült romantikus vígjáték. És a "férjek gyöngye" is nagyszerű benne, nem beszélve a főhősnőről

SIN CITY!!! - Ehhez semmi hozzáfűznivalóm nincs. TÖKKKKÉLETES! Kötelező darab! Még a mellékszereplők is nagyoooon... Elijah Wood, mint vérgőzös sorozatgyilkos (és a halála az egyik legbrutálisabb gondolat, amit mostanában láttam filmen!), Jessica Alba, mint dögös gogo táncos... ZSENIÁLIS!!! Bár remélem nem csinálnak neki folytatást, mert attól nagyon félnék, hogy már nem lenne az igazi. Bár, ha Frank Miller igazán összeszedi magát és nem a producerek fognak dönteni a film milyenségéről, akkor hajrá!

Blade Trinity - ELKERÜLNI MESSZIRE!!! A LEGSZ@RABB MARVEL FILM, AMIT LÁTTAM!!!
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #565 Dátum: 2005. Április 17., 17:30:06 »
Háááááááááááááááááááááááááááát jó!  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Elf

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 56
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #564 Dátum: 2005. Április 17., 16:31:21 »
Jóvanna....   ma kissé ketyós vagyok, nézd el nekem..

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #563 Dátum: 2005. Április 17., 16:09:24 »
Ja mostmár értem  
Hát eléggé érdekesen fejezted ki magad először.
Főleg amiért én nem is a filmről beszéltem  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Elf

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 56
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #562 Dátum: 2005. Április 17., 16:07:46 »
Na ja (hatalmas sóóóóhaj) kissé zavarossan fejeztem ki magam.

Idézet
Ajánlom mindnekinek. A grafika, a zene, a hangulat, a fegyverek,

ide szántam, hogy kihagytad a humort! És lelúzta.. Constantine az érkező Alvilág Urának: "Hello, Lu..  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #561 Dátum: 2005. Április 17., 16:03:11 »
Micsoda?  
Tök nem értem mi van  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Elf

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 56
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #560 Dátum: 2005. Április 17., 16:02:07 »
Idézet
Ja, a Csak lazán igen gyenge film...
 valahogy a bemutatókat látva elment tőle a kedvem... asszem megvárom, míg tékából kivehetem...

Kaine kedves... most aztán jól szétpukkasztottad rózsaszín álmaim.. aszondod, nem járna jól Matt Elektrával.. azért én megnézném azt a meccset.. határozottan feldobná a hangulatom      

Porthos: kihagytad a humort! Volt némi gúnyos felhangja néha, és  én komolyan vihogtam, amikor Az Alvilág Fejét lelúzta...  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #559 Dátum: 2005. Április 17., 15:56:01 »
Nekem nagyon teccett a Constantine film.
Sőt éjjel letöltöttem a constantine játékot is.
Nagyon király!
Ajánlom mindnekinek.
A grafika, a zene, a hangulat, a fegyverek, minden.
Nagyon ott van!
 



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #558 Dátum: 2005. Április 16., 19:57:05 »
Idézet
azért imádkoztam/imádkozom, hogy keblenc Fenegyerekem és a harcias természetű Elektra újra összekerüljön Hálivúdban egy közös szösszenetre...  
Hát, nem járna jól Matt. Az első találkozáskor is alig verte meg Elektrát (ha egyáltalán), amit azóta tanult ez a lány, szerintem esélye se lenne Fenegyerekünknek ellene.    Nekem a film hangulata nagyon tetszett, meg kéne nézni még egyszer...

Ja, a Csak lazán igen gyenge film...

Nem elérhető Elf

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 56
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #557 Dátum: 2005. Április 16., 18:34:56 »
Nos, régi téma de azért..
Egy szusszra megnéztem Constantine-t és az Elektrát. Mivel Constantine-témában teljesen szűz vagyok, nekem tetszett a film. Jó, nem hagyott bennem túl mély nyomot, de azért bejött.. és utána becsücsültünk az Elektrára. Hűűűha... először baromira háborgott a romantikus vénám, hogy a szóban forgó hölgy belezúg egy pasekba (mentségére legyen, nem rossz hím egyed, már a Vészhelyzetben is összetört néhány szivet) de aztán gyorsan elfeledtem sérelmem. De végül megint előjött a romantikusabb énem, és (bár csak halkan suttogva merem bevallani) azért imádkoztam/imádkozom, hogy keblenc Fenegyerekem és a harcias természetű Elektra újra összekerüljön Hálivúdban egy közös szösszenetre...  
Na jó, most hogy kellően sokkoltam a pasikat itten a szirupos álmommal, elhúzok..

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #556 Dátum: 2005. Április 15., 16:54:53 »
A közkinccsé tételről nem tudok nyilatkozni, de gyakorlatilag a usteam-es SAC feliratokat én is 60%-ban megdolgoztam, mielőtt korongra égettem volna őket. Szerintem nem gáz, bár erről leginkább az eredeti szöveg alkotóját kellene megkérdezni.

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #555 Dátum: 2005. Április 15., 14:22:33 »
Idézet
avman, egy tipp:
Az .mkv-kat VirtualDub Mod-dal szét lehet szedni, aztán a kinyert feliratot Subtitle Workshop-pal olyan formátumra alakítod, amilyenre akarod. Még DVDMaestro-ba is képes exportálni (nem tom, mit használsz, azért emeltem ki pont ezt). Ezeket a szoftvereket egy helyről a VideoHelpről tudod leszedni, ahol egymillió tutorial is van rengeteg egyéb programhoz is. Mellesleg az oldalt mindenkinek ajánlom, aki PC-s videózással foglalkozik, akármilyen szinten.
igen, most mosolyszünet lesz ezügyben, nekem megvan dvd-n az inno, kértem a feliratfájlt, de nem adták, mondván scriptet kiadni végszükség esetén, sebaj, kiszedtem (én sem ma kezdtem a szakmát hé  ), és úgy döntöttünk Zével, h az úgy nem kóser, jelenleg a subrip alapján történő javítása folyik (gyak. 60-70%-ban dolgoztuk át idáig a szöveget, bár még csak az első 30 percnél tartunk), ill az időzítés/tördelés abba történő áthegesztése az AvmanZ Stúdió berkeiben (így a csúszó projektek szarrá csúsznak), ez viszont valszeg felkerül a feliratok.hu -ra
off
szerintetek mennyire etikus egy feliratot akár engedély nélkül felhasználni (persze a forrás/készítők megjelelölésével) majd azt közkincéé tenni? mert ez fog történni (én ugyanis ha már belefeccölöm az időt...
amúgy ilyen "apróságok" zavartak" benne:
Arrived at target airspace. >> Megérkeztem a céllégtérbe
nem inkább: Beléptem/tünk a megadott légtérbe
Commencing data relay >> Adatátjátszás indul
Adatátvitel indul
crime screen >> helyszín
tetthely
Tartsd tőle távol magad. Ha vele kikezdesz,
akárhány életed van, nem lesz elég.
vs
Tartsd magad távol tőle. Ha kikezdesz vele, akárhány életed
legyen is, kevés lesz.
forensic: vizsgálati csoport, hát talán inkább törvényszékiek/helyszínelők
satöbbi
+ a hivatalos subrip (ami érdekes módon 70-80%-ban azonos a fansubbal, szóval kint is dívik a lopás) véleményem szerint egy gördülékenyebb és ponotsabb szöveget tartalmaz(hat), ezért is illene, h végigmenjünk rajta az alapján
I'll be back... soon...