Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1084680 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #614 Dátum: 2005. Május 11., 22:29:29 »
Nemrég adták ki DVD-n, azonnal meg is vettem!    Talán ez volt az egyetlen lengyel film, amit valaha láttam. Nem számítva a Lolka és Bolka a Föld körül-t!  
Az alapsztori annyiban más, hogy két férfit hibernálnak kísérletképpen, de a megadott idő alatt (mikor felélesztenék őket) kitör a világháború és elfeledkeznek róluk. Csak valami 2035-ben találják meg őket és akkor élesztik fel. Addigra egy biológiai fegyver kiírtotta az összes férfit, csak ők ketten maradtak. A Föld lakhatatlan lett, a nők a felszín alatt éltek. Aztán persze megszöktek... emlékszem milyen jól néztek ki az őr lányok!  

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #613 Dátum: 2005. Május 10., 11:42:11 »
megakarták mutatni hogy ők aztán nem cencuráznak...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #612 Dátum: 2005. Május 10., 11:31:37 »
 A Szexmisszió annyira egy elborult film, főleg a záró képsorai! Én csak azt nem értem, hogy ez a coccializmusban hogy juthatott át a cenzúrán?

Nem elérhető Vlad

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #611 Dátum: 2005. Május 10., 10:14:48 »
Idézet
Idézet
Igazából még az eredetit sem láttam  (majd most pótolom...), de már annyian ajánlották...
A legjobban a Szexmisszió című lengyel vígjáték közelítette meg az eredetit.
Leszámítva, hogy az nem vígjáték volt...
Hmm? Azmiaz? Ez hasonlít a Logan futására? Lehetne erről bővebben?
With no power comes no responsibility

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #610 Dátum: 2005. Május 10., 09:41:41 »
Idézet
A legjobban a Szexmisszió című lengyel vígjáték közelítette meg az eredetit.
Oh.....valaki még emlékszik erre a filmre ? Legeslegjobb....

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #609 Dátum: 2005. Május 09., 22:02:50 »
Idézet
Igazából még az eredetit sem láttam  (majd most pótolom...), de már annyian ajánlották...
A legjobban a Szexmisszió című lengyel vígjáték közelítette meg az eredetit.
Leszámítva, hogy az nem vígjáték volt...

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #608 Dátum: 2005. Május 09., 19:50:35 »
Ok!

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #607 Dátum: 2005. Május 09., 16:15:12 »
Gáz is lenne ha szépnek tartanád Ront.
Bár sztem jól áll neki ez a haj.
Bár tény hogy :Hermione    ahhh  
Ja és ha feljössz msn-re átküldöm a videót hogy nagyképernyőn is láthasd bármikor  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 09., 16:16:18 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #606 Dátum: 2005. Május 09., 14:54:15 »
Na akkor HP 4!
Egyszerűen király! Nagyon ott van mondjuk én Ront nem tartom valami szépnek így evvel a hosszú hajjal ezer bocs a Ron rajongoktól! Viszont Hermione állati jó bör!!!
 Hihetetlen mikor lesétál a lépcsőn!!!        Szal az egész film király lehet, főleg Hermione!!!!    

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #605 Dátum: 2005. Május 09., 12:14:43 »
itt van néhány link a Logan futásával kapcsolatban - mármint a remake-kel.

Hát lehet hogy csak 2007 lesz belőle. De még mindig hamarabb, mint az Indy    Én nem nagyon hiszem, hogy 2006-ban láthatjuk..

http://www.geocities.com/Area51/Dimension/5357/remake.htm

http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.ht...3/05/12.00.film

Aztán mindenki döntse el, hogy mikor is lesz a film  

Nem elérhető Liar

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #604 Dátum: 2005. Május 09., 10:26:15 »
Idézet
2007??  Ne már... Legalább egy évvel ezelőtt hallottam róla először, nehogy már 2007-ig húzzák...   Azért kösz az infót.
Én 14 éve halottam, hogy Lucas és Spielberg megcsinálja a 4. Indiana Jones filmet, az is jól elhúzódott...

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #603 Dátum: 2005. Május 09., 10:24:55 »
Tegnap néztem meg az Argót. Nagyon állat film! Jók a karakterek, jó a sztori, és vannak benne poénok, amiken nagyokat röhögtem.    A szereposztás is parádés, mit mondhatnék még?  

Nem elérhető Vlad

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #602 Dátum: 2005. Május 09., 10:00:20 »
2007??  Ne már... Legalább egy évvel ezelőtt hallottam róla először, nehogy már 2007-ig húzzák...   Azért kösz az infót.
With no power comes no responsibility

Nem elérhető Liar

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #601 Dátum: 2005. Május 09., 08:10:24 »
Idézet
Idézet
01:05 Logan futása. Klasszikus Sci-fi mű, egy jövőbeli társadalomról, ahol meghatározott korig lehet csak élni.. Michael Yorkkal a főszerepben. A történet néhol akadozik, de ezt elnézhetjük neki...
Valamikor régebben hallottam, hogy ebből a filmből mostanában készül a remake. Tud erről valaki valami konkrét infót?
Logan's Run (2005)
Bővebb infóm nincs, vagyis van még ez az oldal:  Logan's Run - Remake, az ellentmondás csupán az, hogy ez alapján majd 2007-ben jön a film...  
Ami viszont biztosnak tűnik, forgatókönyv: Bryan Singer!
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 09., 08:11:08 írta Liar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #600 Dátum: 2005. Május 09., 00:47:34 »
HARRY POTTER ÉS A TŰZ SERLEGE TRAILER!!!!!!!!!!!!


Asszem lesz akit érdekel.
Nekem nagyon teccett.
Bár elég rövidecske.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 09., 01:55:25 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #599 Dátum: 2005. Május 08., 22:52:33 »
Én ezek közül leginkább az Életfogytigot ajánlom mindenkinek.
1ik kedvenc filmem.
Főleg a zenéje.
Hát az iszonyat király!!!
+ mondjuk nem tom mér de mikor eddy murphy és martin lawrence leállnak ,,BÜDÖS NIGGER"-ezni 1másnak akkor mindig dőlök a röhögéstől    



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Vlad

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #598 Dátum: 2005. Május 08., 22:34:03 »
Helló mindenki
Idézet
01:05 Logan futása. Klasszikus Sci-fi mű, egy jövőbeli társadalomról, ahol meghatározott korig lehet csak élni.. Michael Yorkkal a főszerepben. A történet néhol akadozik, de ezt elnézhetjük neki...
Valamikor régebben hallottam, hogy ebből a filmből mostanában készül a remake. Tud erről valaki valami konkrét infót? Igazából még az eredetit sem láttam  (majd most pótolom...), de már annyian ajánlották...
With no power comes no responsibility

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #597 Dátum: 2005. Május 08., 19:29:19 »
Néhány megerősítés: a felsoroltak közül én is ajánlom a Bűntény a támaszponton-t, melyben még a fiatal Meg Ryan látható, illetve Sean Connery mellett egy jó színész Mark Harmon. A Gyilkosság lólépésben szerintem Lambert legjobb filmje, dvd-n is megvan nekem, tuti jó (talán a Fortress jobb egyedül), a Főnök inkognitóbant is láttam kölyökkoromban és jót mulattam rajta, a Logan futása is tök jó annak ellenére, hogy látszik rajta- 30 éves is megvan már.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #596 Dátum: 2005. Május 08., 13:23:50 »
Sajnos a Tolmácsot még nem volt szerencsém, pontosabban időm megnézni, de már sorbanáll , viszont ha Kaine ajánlja akkor még jobban megerősíti bennem a dolgot, hogy mihamarabb látnom kell.
Sean Penn amúgy is remek karakterszínész, szerintem. Éppen a héten néztem meg a Richard Nixon merénylet c. filmjét. Ami lényegében egy monodráma, szinte az egész filmben csak őt látjuk, (persze vannak más szereplők is). Lassú folyású, de nagyon kidolgozott emberjellemet bemutató dráma. Nem tudom, hogy mennyi a rendező érdeme és mennyi Penn-é, de régen láttam már ilyen jó drámát. Teljességgel azonosulni lehet a főszereplővel, érthető minden baja, ahogy halad személyes tragédiája felé. Ajánlom mindenkinek, aki nem akcióra, de egy jól rendezett, és főleg jó színészi játékot bemutató drámára vágyik.

Aztán NEM ajánlom senkinek a Boogieman c. filmet. Nem az eredetit, ami még Stephen King regényéből készült valamikor a 80-as évek elején, (bár az sem volt valami nagy alkotás). Unalmas, kiszámítható. A film közepe felé próbálják az embert felrázni érdekes fordulatokkal, de aztán elhal a dolog egy sima alsókategóriás tinihorror szinjére... Meg az az igazság, hogy sok ilyen álmodós-bujkálószörnyes-elragadós filmet láttunk már (darkness, The Haunting, Rose Red, Darkness Falls, Szörny RT, és még sorolhatnám - persze ezek nem mind pont egyformák, de az alapkoncepció ugyanaz), és ezért nehéz újat mutatni. Pedig Sam Raimi-tól láthattunk már pár jó alkotást... Szóval a film talán egy 10 évest még megijeszt, színészileg gyenge, a látvány sem valami csúcs, mit is mondhatnék: Lehet, hogy nem éri meg a mozijegyet...    ja és mint mindig, természetesen ez a személyes véleményem.. tehát lehet, hogy más máshogy látja...

És most egy kicsit lehet hogy hosszú leszek, de a jövő hét tartogat néhány igen jó filmet a TV-ben, szóval összeállítottam egy listát, hogy szerintem mit érdemes megnézni, én mit ajánlanék a jövő héten...

Csacska angyal - brazil sorozat. Fantaszikus jellemekkel és színészi játékkal, nagyon szórakoztató..

na jó csak látni akartam az arcotokat  

Most már komolyan:

Hétfő (május 9.):
TV2 - 22:05 Mint a hurrikán. Szolid kis romantikus vígjáték, azoknak akik kedvelik az effajta filmeket mindenképpen ajánlott, érdemes beállítani a videot, vagy virrasztani- Sandra Bullock,Ben Affleck, Steve Zahn

Film + - 21:50 Az elnök zsoldosa. Csak klasszikus akcióimádóknak. De nekik erősen ajánlott. Chuck Norris. Azt hiszem ezzel elmondtam mindent  

TCM - ami a Cartoon network után van. 21:00 Ének az esőben. Eredeti nyelven, eredeti képmérettel (vagyis nagyon remélem) Azt hiszem nem kell mást mondanom a filmről. (Én személy szerint ezt fogom választani   )

Utána kezdődik a Tábladzsungel - (Blackboard jungle) Glenn Ford, Sidney Poitier főszereplésével. Az utóbbi 10 évben láthattunk már filmeket amelyek olyan iskolákat mutattak be, ahol problémás diákok ellenszegültek a tanároknak és megnehezítették életüket. No ez a film az erdeti. Az 50-es évek lázadó ifjúsága, rock'n'roll és iskola. ez nem fér meg együtt. Klasszikus - de igényel némi angoltudást, ugyanis eredeti nyelven sugároz a csatorna..

Kedd (május 10.):

Duna TV - 20:00 Egy szerelem három éjszakája. Latinovits, Sinkovits, Darvas, Kállai, Bodrogi. Azt hiszem ennyi is elég lenne, de emellett még zenés filmdráma is. Kötelező darab - szerintem.

TV2 - 21:00 Bűntény a támaszponton. a katonai krimik egyik méltán népszerű tagja, Sean Connery, Meg Ryan, Mark Hammon főszereplésével.  Néhol kicsit vontatott, de azért elég jó.

ViaSat 3 - 20:10 Életfogytig. szerintem az egyik legjobb Eddie Murphy film, két "sittes feketéről" akik folyamatosan a lelépésen törik a fejüket és közben átrohan felettük az évszázad..Néhol keserédes, néhol nagyon vicces...játszik még benne Martin Lawrence.

Szerda (május 11.):

TV2 - 20:55 - Columbo - azt hiszem ennyi elég..

RTL Klub - 21:00 Gyilkosok gyilkosa. Chow Yun-Fat főszereplésével, akinek a filmjeit itt magyarországon kevésbé ismerjük (azért a COOL TV-n szombaton 22:30-kor láthatunk egy filmet vele - Tolvaj voltam mostanáig címmel), de a távolkeleten nagy sztár. Korrekt akció-krimi.

ViaSat 3 - 20:10 Fergeteges forgatás - Steve Martin és Eddie Murphy komédiája. néhol egészen vicces, bár sok klisét tartalmazó vígjáték, egy lecsúszott rendezőről, aki Eddie Murphy-vel a színésszel (Murphy saját magát is játssaz a filmben) akar horrort forgatni.. Persze ez nem olyan egyszerű, de ha megtalálod a sztár balek testvérét, akkor....  

Film +: 23:20 Majd megdöglik érte. Nicole Kidman, Matt Dillon. gyilkosos, felbújtós, férjmegölős - jó thrillet, kár hogy ilyen későn...

01:15 - ilyenkor hétköznap normális ember már alszik, de a video pöröghet. Stephen King - Tortúra. Az egyik legjobb regény, és az egyik legjobb filadaptáció, szerintem. James Caan jó benne, Kathy Bates nagyon jó. Thrillet dráma egy íróról, aki balesetet szenved és egy "rajongója" kezdi ápolni mert körülzárta őket a hó...

TCM : 21:00 Quo Vadis. Szintén eredeti hangon és képpel, a nagy klasszikus, az ismert regény megfilmesítése.

Csütörtök (május 12.):

TV2: 12:35 - Oliver története. A nagy sikerű Love story kevésbé sikeres, de még így is milliók által kedvelt folytatása. Szirupos, csak erős idegzetűeknek, és nagy romantikusoknak  

RTL Klub: 20:55 A főnök inkognitóban. Louise de Funes egy kevésbe sokat játszott filmje, Aki szereti a kis grimaszoló színészt, az biztosan jól fog szórakozni, de bátran merem ajánlani azoknak is, akik csak egy kis laza kikapcsolódásra vágynak.

Film + 21:50 Gyilkosság lólépésben. Christpher Lambert egyik - szerintem - legjobb krimije, mára már klasszikusnak mondható. A gyilkos és üldözője között versenyfutás alakul ki.

Péntek (május 13.):

TV2 21:55 - Telitalálat. john travolta, Tim Roth, Lisa Kudrow, Bill Pullman, Ed O'neill. Érdekes film, sok benne a klisé, de egyszer mindenképen nézhető.

RTL Klub 21:00 A vér kötelez. Úgy látszik travolta napot tartanak a tv adók. Itt is ő a főszereplő. Korrekt thriller, bár néhol erőltetett, de egyszer érdemes mindenképpen megnézni.

Film + 17:30 Harc az öböl felett. Igaz, hogy eléggé közepes a videotékák alsó polcain megbújó akciófilm, de van benne Robert Patric, Rutger Haurer, és ha ez nem lenne elég, magyarországon forgatták a film nagy részét. láthatjuk benne a rendőrség központi épületét, mint Nato főhadiszállást, és a bakonyi tájat is. erősen ajánlott, már csak a magyarországi felvételek miatt is  

TCM 21:00 Kelly hősei. Aki nem ismeri a filmet azért nézze meg, aki meg ismeri, és van kedve hozzá úgyis újra megnézi. Az egyik alap háborús "buddy" film. Néhány katona elindul megélhetést szerezni..vagyis ráhajtanak a német kincsekre.  Clint Eastwood, Telly Savalas, Donald Sutherland. Abszolut klasszikus..

01:15 Vámpírok bálja. Roman Polanski filmje, mára már klasszikus. Nem lehet komolyan venni.

Szombat (május 14.):

TV2 23:30 - Az utolsó mohikán. Sajnos nagyon későre került pedig elég jó feldolgozás. A filmzene különösen jól sikerült. Azt hiszem a történetet nem kell bemutatni.

RTL Klub 20:20 Az első lovag. A kilencvenes évek ügyeletes szívtiprójával - Richard Gere - készített kalandfilm, inkább mese, mint történelmi pontosságú film, de kalandfilmnek tökéletes. Aki szereti a kardozós,kosztümös, szerelmeses filmeket mindenképpen nézze meg. - játszik benne még Julia Ormond és Sean Connery is.

MTV 1 21:05 A szív hídjai. Clint Eastwood és Meryl Streep jegyzi a filmet és garancia arra, hogy aki szereti a romantikus, érzelmes filmeket, az jól fog szórakozni, és készítheti a zsebkendőket.

Duna TV 21:00 Kika. Pedro Almodovar filmje. (a TVR-hét rosszul jelzi, a film 1993-as.) Sajnos még nem láttam, de én ezt választom a szombati napon...

TCM 21:00 - Casablanca. Azt hiszem ennyit elég ideírni.

01:05 Logan futása. Klasszikus Sci-fi mű, egy jövőbeli társadalomról, ahol meghatározott korig lehet csak élni.. Michael Yorkkal a főszerepben. A történet néhol akadozik, de ezt elnézhetjük neki...

Vasárnap (május 15.):

TV2 21:15 Gladiátor. Mindenki ismeri, talán mindenki látta is már, aki nem, annak azért érdemes egyszer megnézni. a történelmi hűséget messziről elkerüli, de mint kalandfilm nem rossz.

RTL KLUB 20:00  Csillagok Háborúja - A klónok támadása. - no comment   Bár én ki fogom hagyni (úgyis megvan elég sok hordozón) ugyanis:

Duna TV 20:00 Bánk Bán - az operafilm. Még nem láttam és kíváncsi vagyok hogyan sikerült megvalósítani a mű megfilmesítését. Részleteket láttam már belőle, de az egészet még sajnos nem.

Cool TV 23:00 PÉNTEK 13.     Alapmű. A tinihorror egyik megteremtője. egyszer látni kell, de úgy kell nézni, hogy ez nem koppintás, ezt koppintotta azóta mindenki.


Na jó hosszúra húztam, de talán nem gond, hogy próbáltam egy kis kedvcsináltót csinálni a jövő hét filmjeihez. Persze van még sok, de szerintem ezek azok, amelyeket érdemes megnézni. Persze ez a személyes véleményem...Na jó, mot egy időre hallgatok, mert többet írtam,mint máskor egy hét alatt..    

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #595 Dátum: 2005. Május 08., 09:49:08 »
A Tolmács. Sean Penn és Nicole Kidman. Mindketten nagyon jók, a film egy rég nem látott politikai krimi, szerintem jó volt.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #594 Dátum: 2005. Május 07., 08:55:00 »
Nem tudtam, hogy hova írjam ezt a hozzászólást, a Whaddafak-ba esetleg, vagy a csevej-csenölbe-e de inkább ide.

Van egy film, talán már sokan láttátok is, a Balszerencse áradása - Lemony snicket. Jim Carrey a főszereplő. No nem a filmről akarok megemlékezni, (bár lenne mit mondanom   ), hanem a könyvváltozatról. Az talán nem túl nagy titok, hogy a film árva gyerekekről szól, akik a gonosz nagybácsihoz kerülnek, aki csak a pénzüket akarja, majd miután elveszik őket tőle, ahova kerülnek, ott mindig álruhában jelenik meg és végezni akar velük.... Szóval a filmben három helyszín van - és itt jön a mondanivalóm, - a könyvet három kötetben adták ki, mindegyik kötetben egy helyszín. Ez darabonként 1390 forint. Az már együtt ..ööö .. sok (soha nem voltam erős matekból) Szóval nyilván ha én vagyok a kiadó, akkor azt mondom ez mekkora üzlet, de mivel a másik oldalon állok, hát a elég érdekes üzletpolitika és akkor még finom voltam. A történet simán belefért volna egy kötetbe...meg szerintem annyira azért nem volt hú de jó. Jim Carrey szerintem nem erősíti a filmet...(inkább a maszkmesterek..)

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #593 Dátum: 2005. Május 03., 14:44:45 »
Szívesen.. én sem hiszem, hogy újra megnézem a filmet....

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #592 Dátum: 2005. Május 03., 14:40:15 »
 Köszi! Számomra ez az egy jelenet bemutat mindent, amit leírtál a kritikádban!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #591 Dátum: 2005. Május 03., 10:33:44 »
Schmatzy:

http://jkjkjk.uw.hu/tank.avi

Mindenki:

Ezentúl 1,2,10, és egyéb számrendszerekben is pontozok, hogy kiszolgáljak minden felmerülő igényt  

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #590 Dátum: 2005. Május 03., 09:22:56 »
Akkor már nem csak a felet, de a negyedet és a nyolcadot is bevezetné.  
Engem az az XXX2 spoiler érdekelne, de nincs kedvem miatta az egész filmet lecibálni. Nem lehetne, hogy kivágod belőle, és feltöltöd valahova?

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #589 Dátum: 2005. Május 03., 09:22:20 »
Kiragadtad a lényeget!  
Repülő tőrök klánja.
Jó volt. 10/5,5, avagy 20/11.  
De csak ha szereted a kínai filmeket.

Nem elérhető Liar

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #588 Dátum: 2005. Május 03., 08:49:43 »
Idézet
...akkor simán 10/7,5 adnék rá... Én 10/6,5-re értékelném...
regnar, miért nem 20/x-es értékelést használsz? akkor nem kéne tizedestörtekkel dolgoznod.  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #587 Dátum: 2005. Május 02., 19:38:18 »
Most néztem meg a Marvel új filmjét, a Man-Thing  -et. Hát mit mondjak.. érdekes trash horror-elemeket tartalmazó stuff. A mocsárlény eléggé érdekes, kicsit merev..De nekem bejött.Nincs rosszul elkészítve. Egyszer nézhető, de nem hiszem, hogy nagy siker lenne belőle, bár amire Marvel van írva, azt úgyis megnézi mindenki... Amúgy megtalálunk benne mindent, ami egy sima "b" kategóriás mocsárlényes "horrorhoz" kell. Adott a mocsárlény, csaj, rendőr, öreg indián, aki sejt és tud, jó nagy mocsár.. Igaz nekem a képregények sem tetszettek nagyon, a filmet meg nem hiszem, hogy megnézem mégegyszer. Legalábbis az elkövetkezendő 2 hónapban...  

Filmbeli jelenet leírása - VIGYÁZZ - ha meg akarod nézni, ne olvasd!!!!!!!!!!!



Viszont a hullaházban nagyon korrektül megcsócsált holtteset/eket láthatunk. (Vagyis bábokat.) Orvosszakértő nagyon laza, cigivel a szájába nyulkál a holttestben  

UI:
Bár elolvashatjátok, mert Porthos belinkelt róla képeket egy másik topicban...  
LEÍRÁS VÉGE - INNEN TÖRTÉNETELEM MENTES!!!!!!

Szóval, ha nem lenne rajta a Marvel logó azt mondanám, közepesen gyenge horrorocska... De így az ember többet várt volna... Én 10/5-re értékelem, de csak azért ilyen magasra, mert imádom a mocsárlényes horrorokat..



UPDATE:

Az éjszakamegnéztem még két filmet, úgy gondolom érdemes róluk megemlékezni.

XxX 2. (Sokaknak talán széles mosoly jelenik meg a szája sarkában, de ez az xxx nem az az xxx   )

Az első rész nem igazán nyerte el a tetszésemet, erőltetettnek éreztem, ahhoz képest, hogy "A" kategóriás filmet akartak csinálni. a második rész messze nem ekkora felhajtással, de mégis impozáns színészgárdával -Ice Cube, Samuel L. Jackson, Willem Dafoe, Peter Strauss.
Ice Cube-nak sikerült megragadnia a film világában, rendszeres szereplője lett - a főleg "B" kategóriás akciófilmeknek. Nem inkább színészi játéka, hanem karaktere ami meghatározó, szerintem.
A film maga sokkal jobb, mint anno az első rész, pörgőbbnek éreztem. Bár inkább már sci-fi a rengeteg "különleges" fegyver és kütyü között. (Persze nem sci-fi,  hiszen ezek a fegyvertípusok már léteznek, de aki a Varsói Szerződés VS. Nato érán nőtt fel, annak kicsit szokatlanok    ((Rambo is eldobta az MP5-öt, inkább AK-val izzított     ))
A számítógépes effekteket közepesnek nevezhetném, ha nem tudnám, hogy ez inkább "B" kat. akciófilm, így egészen jól megállják a helyüket, de azért hagynak kívánnivalót maguk után, nem is kicsit....
10 évvel ezelőtt ez a film az év filmje lett volna, ma -bár lehet, hogy "A"-nak szánták én a "B" kat. egyik legjobbjának tekintem, egyszer mindenképpen nézhető, főleg, ha az ember nem akar a történeti szálon agyalni, és csak a lövéseket akarja számolni, meg az - nyilván Ice Cube hatására - erősen rappes beütésű zenét hallgatni.Hát mint mondjak.. gyenguska.. nagyon gyenguska.. Én mint "A" kategóriás mozifilmet 10/4-re értékelném, de ha csak videora készült volna, mint "B" kategóriás, akkor simán 10/7,5 adnék rá.

VIGYÁZZ!!!! LEHETSÉGES TÖRTÉNETELEM!!!

Aki viszont látni akarja, hogyan lőnek ki egy tankot egy anyahajó katapultjával, az mindenképpen nézze meg...  

VÉGE!!!!



A másik film az Amityville Horror. Ez is, mint mostanában szinte minden horror, thriller feldolgozás. Így az ember vegyes hangulatban ül le megnézni, mert vegyes a képe a feldolgozásokról. Persze születnek egészen kellemesek is, mint pl a Texasi láncfűrészes, de azért nagyrészük nem éri el a régi film szintjét. Ez szerintem igen, bár....  Az elején mindjárt a kellemes "Based on the true story" feliratot kapjuk, ami ugye vagy igaz, vagy nem, de a hangulatot megadja  
A filmnek nincs igazán lendülete, bár a zene sokszor lendületes (VIGYÁZZ JELENETLEÍRÁS - amikor a kislány a tetőn mászik a többiek meg utána, VÉGE) de a képek, és a vágás nem adja vissza a lendületet. kicsit kiszámíthatóak a jelenetek...
Nem rossz a film, de kiszámítható. Talán azért, mert elég sok hasonló mozit látott már az ember, és ebben is megtalálhatóak a szokásos kellékek - új ház, tó, pap, flashelés, fordított kereszt stb..A történetbe nem akarok belemenni, mert nem akarok semmit lelőni....
Én 10/6,5-re értékelném.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 03., 14:45:46 írta regnar »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #586 Dátum: 2005. Április 30., 09:31:33 »
21 Gramm
Első fél óra teljes káosz,mégis ott van megoldva a legérdekesebben az idősíkok vágása, mivel nagyon kell agyalni, hogy éppen hol jársz... Az első óra végére letisztul a dolog, és a film teljesen magával ragad. Nagyon jók a színészek és érdekes a forgatókönyv. Abba mondjuk tényleg bele lehet kötni, hogy a csaj miért akar hirtelen bosszút,de a rendezés zsenialitása, hogy még akkor is tudsz izgulni a film végéért, ha már a nagy részét korábban megmutatták... Szóval ajánlatos megnézni.

Hideghegyet látta valaki? Ma akarom megnézni.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #585 Dátum: 2005. Április 23., 22:08:16 »
Kipróbáltam.. rá kell érezni..  nem rossz.

Nekem minda  mai napig a felülnézetes,jobbra-balra mozgós, szembejövős lövöldözősek tetszenek.. VAn egy Demonstar nevű program.. na szerintem az ver mindent. jöhetnek a csúcs 3d csodák, egy ilyen sima lövöldözősel órákat tudok játszani...

http://www.mking.com/demonstar/

ha akartok csak úgy a semmibe játszani, lövöldözni mindenféle lefele scrollozó dologra, felszedni a bónuszokat, és hallgatni a Doom 2 zeneszerőjének zenéjét, akkor ezt a játékot nektek találták ki. Ne riasszon el, hogy csak free.. ha végigjátszod a 8 szintet, kezdődik előről - a pontok NEM nullázódnak, úgyhogy lehet rekordokat dönteni. Hol van már High score tábla a mai 3D-s csodákban? Pedig ez az igazi kihívás.. Megdönteni a rekordot

Ja és nem kell hozzá erőmű....
« Utoljára szerkesztve: 2005. Április 23., 22:10:02 írta regnar »