Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1084796 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #704 Dátum: 2005. Június 24., 08:37:26 »
Idézet
Könnyező Harcos volt a film címe és tényleg tök jó. Mire gondolsz másik nézhető filmjének?
A másik nézhető Dacascos film (szerintem!) a Farkasok szövetsége volt. (Bár igaz, hogy ott csak mellékszerepet kapott, de a csendes indián jól áll neki
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #703 Dátum: 2005. Június 23., 21:05:21 »
gondoltam kimosom az agyam valami felejthetővel és megtekintettem az alone in the darkot. monnyuk sokat nem vártam de ez nagyon hányás. az elmúlt időszak legcsapnivalóbb filmje, amihez szerencsém volt.
viszont, ha valami nagyon nagyot akartok nézni: night watch/éjjeli őrjárat/nocsnij dozor, tavaly készült ruszki film, sikerült megszereznek kétrétegű dvd-n, frankó cirill menüvel, meg mindennel. megkockáztatnám hogy az évszázad legautentikusabb, legjobb sf/fantasy/horror/akármi filmje. és mindez 5 millió dollárból. a folytatás állítólag a vágóasztalon, a 3. részre meg már hálivúd is fenekszik.
I'll be back... soon...

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #702 Dátum: 2005. Június 23., 17:57:50 »
Höh, üdv újra az "élők" sorában.  
Egyébként megnéztem a Sin City-t és nem volt rossz.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Június 23., 17:59:24 írta Nitro »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #701 Dátum: 2005. Június 21., 12:59:47 »
Viszont még elözöhöz hozzáfüzom a blikkhez hogy most találtam benne vmi érdekeset (Micho figyelsz?  ) az RHCP-nek új albuma jelenik + nemsokára (legalábbis elvileg)

Ez a kábé 5cm*8cm-es cikk a legjobb az egész újságban    

Ja és Keira Knightley télleg jó bör Zaj  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Június 21., 13:01:24 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Zaj

  • Tejivó
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 161
  • Karma: +4/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #700 Dátum: 2005. Június 21., 12:11:30 »
Akinek bejött a The Butterfly Effect (aminek nem tudom tudjátok-e, hogy elvileg 2007-ben folytatása következik), azoknak ajánlom figyelembe a The Jacket című filmet.
Már csak a Natalie Portman klón, Keira Knightley miatt is, aki Adrien Brodyval ellentétben nem alakít hatalmasat, de azért elég jó csaj...  

Elkötelezett A-B-C-...-Z kategóriás horrorrajongóként viszont nem ajánlom a Trespassing más néven Evil Remains c. B-horrort, aminek az a különlegessége, hogy nem történik benne semmi...
"Never say never again..."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #699 Dátum: 2005. Június 21., 11:30:07 »
Ez inkább whadda... volt  

Én amúgy ezt könyen kiküszöbölöm, ugyanis tíz ujjamon meg tudnám számolni, hogy hányszor néztem bele ebbe a lapba...

Amúgy ennek van most keletje.. a miérteket ne firtassuk, azt hiszem tele tudnánk írni az egész fórumot velük...

De jelenleg ott tartunk, ahol amerika tartott az 50-60 években. Megcsinált híreket olvasunk, és látunk (fókusz, napló stb.., lefizetett emberekkel és statisztákkal, akik azt csinálják, amire a tv-sek megkérik őket. amerikában volt egyszer egy per és azóta nincs ilyen.. nálunk késik az első ilyen leleplező riport egy ilyen álhírről és utána a per.. sajnos. (Bár aki lebukik azzal sem lesz semmi.. lásd a hamis orvgyilkos esete "világutazó riportercsodánkkal" )

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #698 Dátum: 2005. Június 21., 10:45:04 »
Nemtom ide illik e, de +osztom veletek élményemet:

Ma ismét rá kellett döbbennem a szomorú tényre : a bli*k 1  szennylap (ezt eddig is tudtam de a mai lappal felülmúlták magukat   ):

Hadd idézzem pár cikket:

Miután átnéztem az egész magazint és elolvastam az érdekes híreket is (ez kábé 2 percembe telt mer +néztem a képeket az újságban, sajnálatos de a képek még a legizgalmasabbak ebben az újságban)

Az egész újságból amiket + lehet tudni a világról: Segál lehet hogy életfogytigot kap mer drogot csempészett (ez még érdekes is lehetne, de nem vmiér van 1 olyan érzésem fele ekkora híre nem lenen ha nem 1 valóságsó szereplöjéröl lenne szó...)
Miután 1 hihetetlenül izgalmas cikket is kiszúrtam arról hogy Daniel Radcliffe (szemüveges kissrác villámmal a homlokán) szülei kiakadnak amiér a fiúk prágában forgatja a HP 5öt merthogy ez 1 bünös város tele szexxel és a fiúk még csak 15 éves.
Ezek után kész élvezet volt +tudni a részleteket Lilu titkos házasságáról.
Izgalmas infónak tartják hogy 1 magyar szappanopera (banánok közt) szereplöje kishijján eltörte a kezét de végül mégse (majd féloldalt elpazaroltak erre a drága papiruszból)
Persze votlak benne hírek iskola témában mint pl.:
Mortimer (kardosgyerek a buszokról) 1etemre szeretne menni, és 1 megacsajnak is sikerült az operettes felvételije.
Ha már úgyis képregényes oldal + hát mozi topic: batman filmre kemény 4 sort szántak.De rögtön alatta 6almas cikk képekkel Tom Cruise-ról ahogy 1 magát jófejnek tartó riporter mikrofonnak álcázott vizipisztollyal arcon spricceli Cruise-t.

Káosz Budapesten majd 3 centis felirattal jelzik hogy gáz van a föutakkal, remek kép a kukásokról ahogy lapátolnak.
És raádásnak a végén több mint 1 oldalnyi anyaggal 1ik viszonylag új, elég gázos kerületröl elnevezett ,,rajzfilm"-el szennyezik gyermeki lelkem.

Én naiv aszittem megváltás lesz a végén a Garfield, tévednem kellett. Ezt a poént idém már legalább 6szor láttam eme érdekes napilapban.

Nem tudok mást hozzáfüzni: okádék
1szerüen szánalmasnak tartom hogy majd 30 oldal és a benne lévö hírek amik még szólnak is vmiröl: cunami, pest utainak romlása ezekre szánnak kábé 2 oldalt, és a maradék pontos infót kapunk lilu házasságáról, stohl andrás szerepléséröl vmi új valóságsóban, és persze kapunk 1 oldalnyi infót arról hogy a pasik mit néznek + 1 nöben elöször példának 3 szatírnak tünö 1én sátáni kéjjel az arcán vigyorog és büszkén mondja hogy ö odavan a combokért.
Ezzel nem is lenne baj, ki ne lenne oda érte, de hogy lehet ezt 1 oldalon át nyújtani?

Na mind1.
Mondjuk én sem vok piskota hogy az életemböl legalább 15 percet vesztegettem hogy ezt +osszam veletek  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #697 Dátum: 2005. Június 21., 07:21:25 »
Én inkább Jackie Chan fan vok    



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #696 Dátum: 2005. Június 21., 06:44:19 »
Nekem Jet Li-vel az Egyetlen tetszett... meg a Hero.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #695 Dátum: 2005. Június 20., 22:26:11 »
Meg persze Deathstrike is.  

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #694 Dátum: 2005. Június 20., 19:08:23 »
Bölcsőd lesz a koporsód?  
(ha jól emlékszem, hogy ez volt a címe amelyikben Jet Li, meg DMX is benne volt...)

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #693 Dátum: 2005. Június 20., 12:17:04 »
Könnyező Harcos volt a film címe és tényleg tök jó. Mire gondolsz másik nézhető filmjének?

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #692 Dátum: 2005. Június 20., 08:05:12 »
No, akkor ha már képregény filmek, akkor mondok néhányat, ami nekem bejött, és kevésbé ismertek:

The Crying Freeman - A síró harcos (Mark Dacascos két nézhető filmje közül az egyik, egy japán képregény első részének filmváltozata, sajnos a folytatásokat már nem filmesítették meg)

The Road To Perdition - A kárhozat útja (Én is meglepődtem, de igaz! Ez is egy képregény adaptáció! Csak itt nem volt szükség ennek tudatosítására, hogy eladható legyen a történet.)

From Hell (A pokolból) - Bár itt eléggé elrugaszkodtak az eredeti történettől, de az alap az mégis képregény volt!

The Crow (A holló) - Főleg az első rész volt zseniális, hihetetlen jó hangulata volt, bár az a "marketing fogás" is jót tett a történet fogadtatásának, hogy Brandon Lee sajnos meghalt forgatás közben.
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #691 Dátum: 2005. Június 19., 13:12:03 »
Talán nem ismered a képregényfilmek címeit, amiket nézel, de én nem a Pókember 2-ről beszéltem, hanem a Pókemberről...  

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #690 Dátum: 2005. Június 19., 10:41:46 »
Pókemberből keveselted az akciót? Nekem túl sok volt... És túl gagyi... Mert ha van színvonal, akkor lehet akció is... De azt hiszem, az olyan jelenetek, mint pölö May néni simán különösebb sokk nélkül túléli, hogy felhőkarcolók tetejéről dobálják, meg percekig képes (egy 80 körüli nő...) egy esernyőbe kapaszkodni, továbbá a vonatos jelenet, az újbóli égőházas rész és a végső harc... Én ki akartam menni a moziból, akkora csalódást jelentett. Meg se vettem DVD-n. Aztán múltkor kölcsön kaptam, visszanézve annyiban javult a véleményem a filmről, hogy ha az összes Pókemberes részt kivágják, akkor jó film, tehát a film 30%-a élvezhető. Mert az a jelenet, mikor a szülinap után Peter és MJ az udvarban beszélget, az megér egy misét.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #689 Dátum: 2005. Június 18., 17:05:50 »
Idézet
hogy neked általában tényleg nem tetszenek a képregényfilmek

Tény, hogy problémáim vannak velük, és akarok is beszélni róluk   (majd valamilyen pszichológust itt a fórumon igénybe veszek   ) de azért nagyon sok tetszik... pl Robocop, Batman régi részei (főleg első kettő), Dredd bíró, Rocketeer, Megtorló (a 89-es), Jay és Néma Bob, Battle Royale, Superman, Hellboy, Spawn, From Hell, Men in Black, X-men,  szóval általában nincsenek velük problémáim, de vannak -szerintem - vadhajtások mostanában.....

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #688 Dátum: 2005. Június 18., 13:41:28 »
Igazából a Batman film egyik előzetese se ígért valami túl jó filmet. Mintha ugyanaz még egyszer, plusz ami kifejezetten mínuszt jelent a képregényfilmekben: ismert színészek. Michael Caine annyira nem Alfred, Liam Neeson abszolút kirí ebből a világból és még az is furcsa, hogy Nicole Kidman és a többi lány után Katie Holmes/Joey lesz.
Mindehhez azért tegyük hozzá, hogy neked általában tényleg nem tetszenek a képregényfilmek és azt is, hogy nekem is minden egyes alkalommal, bármilyen képregényfilmet is néztem meg az Intercomnál, elsőre sose tetszett igazán, annyi elvárásom volt vele kapcsolatban. A Pókemberből keveseltem az akciót, a Hulkból a beszédet, stb. Minden egyes esetben akkor tudtam igazán élvezni a filmet, amikor megnéztem másodszor is és már nem voltak elvárásaim a filmmel szemben, hanem képes voltam önmagában szemlélni, csak a saját értékeit élvezni. A Pókember és az X-Men 2 a legjobb példa: mindkettő eléggé tetszett, de elájulva nem voltam egyiktől sem. Amikor másodszor láttam őket, mindkettőnél elállt a lélegzetem is.  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #687 Dátum: 2005. Június 17., 13:01:29 »
Ghost Rider:

kép

Egyszer csak elkészül már  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Június 17., 13:01:49 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #686 Dátum: 2005. Június 17., 11:00:57 »
Ahogy arról tegnap a pozitív-negatív topic Batman részlegében megemlékeztem bemutatták a Batman Begins-t és én nagy Batman rajongóként rá is startoltam.

Előrebocsátanék annyit a következő irományhoz, hogy nem tudom teljes objektivitással figyelni a filmet, a csalódottság és lehangoltság erősen érződni fog írásomon. Senkit nem akarok lebeszélni arról, hogy megnézze a filmet, ez az én véleményem, én így éltem meg, lehet, hogy mindenki másnak más lesz a véleménye... Szóval nem befolyásolni akarok, csak véleményt nyilvánítani.

Ha valaki nem akar elkedvetlenedni egy negatyv kritikától, inkább ne olvassa el...

Az eredet-filmek korszakát éljük képregényes és más szempontból is (Pókember, Megtoroló, Macskanő, Hulk, Daredevil, CSillagok háborúja, Kocka 0 (Cube Zero), atb... . Úgy látszik ez bejön a mozilátogatóknak és érdemes vele foglalkozni a filmkészítőknek. Legalábbis ők úgy látják.

Az új Batmanfilm visszanyúlik a kezdetekhez.
 A színészgárda impozáns, mondhatnám pazar: Christian Bale, Liam Neeson, Michael Caine, Gary Oldman, Rutger Hauer, Morgan Freeman.  Hát mondom oh yea... Vagyis mondtam volna ezelőtt tíz évvel. Akkor még én is bedőltem azoknak a filmeknek, ahol egyszerre sok szupersztár szerepelt. Aztán rá kellett ébrednem, hogy a nevek palástolják a forgatókönyv és a rendezés hiányosságait. A mozinéző nem azzal van elfoglalva, hogy gyengék a dialógusok, haenm hogy Liam és Bale beszélget... Szóval jó volt viszontlátni pl Rutger Hauert, vagy Liam Neesont, de a színészi játék , vagyis átélés bizony igen kis szerepet kapott ebben a filmben.

A film története a már ismert alapokon nyugszik, vagyis, hogy a fiatal Bruce szüleit egy rablás során megölik. Ez ok. Csak hogy itt a múlba nyúlunk vissza, és ez veti fel az első komoly gondomat a filmmel kapcsolatban. Ugyanis belépaz általam "Star Wars efektus"-nak (©, TM, R, copyright stb a név Regnar tulajdona   ) nevezett dolog. Ami ugye abból áll, hogy visszamegyünk az időben, és minden modernebb, mint a jövőben...Ezt a Warsban is próbálták több kevesebb eredménnyel kimagyarázni, de itt azt hiszem lehetetlen. Nagyon illúzióromboló, amikor az ember belegondol az 1989-es első Batman filmbe, és az ott megszokott várost, járműveket látja maga előtt, majd visszafutunk az időben kb 30 évet, és nemhogy 1989-es autókat nem látunk a vásznon, de egyből 2004-5-ös verdák rohangálnak mindenhol, az épületek csillognak villognak, a város a technika csúcsán áll... (Nyilvánvaló, hogy a 89-es film sem 89-ben játszódott, a képregényfilmeknek nincs igazi idősíkja, de akkor is, nyilván értitek mire gondolok.)
Aztán Batman cuccai. Nem mindegyik, de pl a járgány igencsak elüt a következő, azaz 89-es járgánytól. nem beszélve egyes hitech felszerelési tárgyaktól.

Szóval zavaró és nagyon hangulatromboló, hogy modernebbnek ábrázolja a világot, mint amilyennek lennie kellene azok alapján, ahogy a jövőben (a négy eddigi Batman filmben) megjelent.

Maga a történet csapnivaló, unalmas, vonatatott. Az első másfél órában nem történik semmi, legalábbis érdemi akció, ami nem is lenne gond, ha legalább Bruce Wayne vívódásával és lelkivilágával foglalkozna, de valahogy ez is elsikkad a filmben. A rendező nem igazán tudta, hogy mit is akar megmutatni ezéprt megpróbált mindent, és a végén semmit sem tudott. Az akciójelenetek követhetetlenek, a vágás és a kameramozgás szétdarabolja őket. A gonosz motiválatlan és erőtlen. Nem is érti az ember, hogy mit, miért tesz, csak van, hogy legyen már valaki akit le kell verni... Szánalmas. Amúgy a főgonosz, vagyis ilyen "erejű" főgonosz egy jobb Tapsi-hapsi rajzfilmben is nevetséges lenne, egy általam nagyon szeretett gonosz, de itt valahogy nem igazán olyan, mint eddig a képregényekből lejött. Ideírom, hogy ki az, de fehérrel, ha kijelölitek el lehet olvasni, hogy aki meg akarja nézni a filmet, meglepetés legyen neki : ScareCrow.

ami tetszett az a denevérruha. Jól állt Balen, és a hangja is nagyon rémisztő, mély lett.  Ami vszint nem, hogy ... de ez is történetelem szóval csak kiszínezve és kijelölés után olvasható:

Miért kellett Batmannak olyan ruhát adni, amivel repülni tud? eddig, a régi filmekben csak vitorlázni tudott egy ideig, de nem repülni... ez nagyon zavart engem, mert ezek szerint elfelejtett repülni a 89-es Batman filmre....
ami még nagyon hiányzott az a zene. Nem szólalt meg a filmben egyetlen pillanatra sem Batman témája, amit eddig megszokhattunk. Ez kb olyan, mintha a csillagok háborúja nem a fanfárra indulna, vagy superman témája nem szólna a filmek alatt. Engem nagyon zavart, Danny Elfman zenéje számomra szorosan összekötődött Batmannal.

Mit is mondhatnék. Nagy hírverés, hatalmas reklámkampány, és a végeredmény. Egy unalmas utazás a képzelet világába a moziban, ahol az ember képzelete inkább a régi részeken időzik, hogy mennyivel jobbak voltak. hiába ezek a filmek egy másik generációnak készültek és nem nekem. Sem egyediséget, sem erőt nem érzek bennük, és a Batman számomra betetézte ezt az érzést. Én temetem a képregényfilmet, igaz van egy-két szebb fellángolása (pl Sin City) de a 70%-a szemét, és összecsapott alkotás. Sajnos közeleg a Fantastic 4, hát attól sem várok ezek után többet. Túl nagyon lennének az igényeim? Várjak egy nagy büdös nullát, és akkor nem csalódom? Sajnos nem ilyen vagyok.  Én előre elgondolom, felépítem, és túl sokat várok. Lehet, hogy önmagában nem ennyire rossz a film, csakhogy van előtte 4 másik, amelyek megalapozák az utat, amelyet követni kellene. Nem hiszem, hogy ez a film ezen formájában 89-ben akkora nagy siker lett volna, mint az a film.

Értélelésem számokban 10/2. De csak azért, mert van benne Batman ruha, meg Rutger Hauer, és Morgan Freeman.

Csalódtam a filmben, de mégegyszer mondom, ez csak a személyes, egyéni véleményem, amelyben sokszor sarkosan és erősen foglalkoztam, nilván másokna más a véleménye, senkit nem akarok vele esetleg megbántani rajongásában.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #685 Dátum: 2005. Június 15., 10:43:20 »
Idézet
A pontozást Liar-nek és Kaine-nek ajánlom sok szerettel
Ez tetszett a legjobban!
Idézet
   1/0,82

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #684 Dátum: 2005. Június 14., 17:00:33 »
Vlad - Hát valami hasonló, bár ez manapság eléggé elfogadott (sajnos)


No de elég régen riogattam a népeket itten mozi és filmélményeimmel, úgyhogy itten van egy újabb áldozat:

Madagaszkár. A Dreamworks legújabb komputeranimációja. Kicsit félve és előitéletekkel telten ültem le a film elé... De a végére elszállt minden.
Nagyon bejött, humoros, jók a karakterek, szépek az animációk, jó a zene.
Látszik, hogy a Dreamworksnek van pénze mint atom, mert a szinkromhangokhoz sikerült "megvenniük"  Ben Stillert, Chris Rockot, David Schwimmert. De zenei licenszjogokkal sem fukarkodtak:Alapból Hans Zimmer a zeneszerző és erre még jönnek a "vásárolt" dalok: Boogie Wonderland, Hawaii five-O, Stayin' alive, What a wonderful world ( talán még mindenki emlékszik a drámai és a szöveggel erősen ellentmondásban álló képsorokra a Jó reggelt vietnamból, ezzel a zenével. No itt is valami hasonló történik, bár kétlem, hogy eddig lett volna ember, aki nevetett volna ezen a dalon   ), Tűzszekerek főcímdala (szintén elvetemült képi humorral fűszerezve) I Like to Move it (a szőrmókok hatalmas diszkót nyomnak rá   )

Anélkül, hogy lelőnék poénokat a kedvenc jeleneteim közé egyből bekerült az unott arcú reggel ébredő csimpánz, aki egy kukából.... (nézzétek meg    úgysem írom le). Bár az abszolut kedvenceim a pingvinek...

A főszereplő néhány állat, nagyon jó jellemekkel, van köztük egy hipohonder zsiráf, néhány sunyi, alattomos és szöknivágyó pingvin.. is.

Szóval nekem bejött. A történet nem túl erős, sok benne a klisé, de a gegek és az animáció miatt mindenképpen érdemes megnézni egyszer.
Eredeti nyelven láttam, ezért kíváncsi leszek a magyar szinkronra, a dolog adja magát, szóval magas labda néhány jó szinkronszínésszel, vagyis  jó hanggal erősíteni lehet a szövegen, ugyanis az angol jó... de azért elfért volna néhol erősebb szöveg is. (bár úgy tudom, hogy már játsszák magyarul is, akkor aki látta, az nyilatkozhatna a szikronról, meg, hogy kik csinálták, mert érdekelne.)
(Ja és még valami. Ha moziban, ha otthon    nézitek, ne hagyjátok ki a stáblistát. A fő karakterek lejtenek táncot, nagyon jól animáltan, és főleg a végén a mama (aki csúnyán elbánik egyszer az oroszlánnal) vág oda...)


A pontozást Liar-nek és Kaine-nek ajánlom sok szerettel    (aki esetleg nem érti, olvasson vissza   )

50/42         100/84          10/8,2          1/0,82         25/21          12,5/10,5        
« Utoljára szerkesztve: 2005. Június 14., 19:56:37 írta regnar »

Nem elérhető Vlad

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #683 Dátum: 2005. Június 12., 22:08:38 »
Idézet
Én láttam, azt hiszem Bourne csapda volt a magyar címe... Engem személy szerint nem fogott meg.. lenne rá egy négy betűs szavam, de nem nagyon szoktam ilyeneket leírogatni... úgyhogy inkább annyit, hogy igen gyenge, ötlettelen, és unalmas és hosszú volt.  (legalábbis szerintem).
Aham, akkor nem vesztettem semmit. Egyébként ezt nem igazán értem. Ilyen könyv nem volt, igaz? Akkor csak úgy húzzunk-le-még-egy-bőrt alapon kihasználták az ismert címet? Ezt a bunkóságot...
With no power comes no responsibility

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #682 Dátum: 2005. Június 12., 21:55:26 »
Én láttam, azt hiszem Bourne csapda volt a magyar címe... Engem személy szerint nem fogott meg.. lenne rá egy négy betűs szavam, de nem nagyon szoktam ilyeneket leírogatni... úgyhogy inkább annyit, hogy igen gyenge, ötlettelen, és unalmas és hosszú volt.  (legalábbis szerintem).

Nem elérhető Vlad

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #681 Dátum: 2005. Június 12., 21:19:02 »
Idézet
Talán sokaknak megvan, sárga puha borítás, elején fickó körtáras gránátvetővel háttérben helikopoter


Jaja, megvan egy másik hasonló esettel együtt: A Sakál napja. Ugyanúgy sárga, puha borítás , és ugyanúgy sokkal jobb az eredeti film, mint a remake  

Egyébként az a Matt Demon-os Bourne remake tényleg elég gyenge volt, de mégis csináltak valami folytatást(?) hozzá. Azt látta valaki esetleg?
With no power comes no responsibility

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #680 Dátum: 2005. Június 12., 11:02:32 »
Én még az eredetit láttam Richard Chamberlennel, ha jól emlékszem.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #679 Dátum: 2005. Június 11., 18:35:37 »
Nem tudom tegnap ki látta, de számomra nagy meglepetés volt a Bourne rejtély c. film. amikor megláttam a tv műsorban egyből rámoccantam, hiszen az újabb regényfeldolgozás (2000 környékén) nem igazán tetszett, a regényt viszont nagyon szeretem. Még a 90-es évek elején olvastam, és nagyon megfogott. Talán sokaknak megvan, sárga puha borítás, elején fickó körtáras gránátvetővel háttérben helikopoter - ami erősen utópia ahhoz képest, amit a könyvben olvashatunk   ) Szóval ez a film nagyon bejött, a régi klasszikus "kémtörténetek" vonalán egész jó történet bontakozott ki, sokkal jobban követte a regényt, mint a mostanában bemutatott feldolgozás. A kor ügyeletes szépfiúinak egyikével (Richard Chamberlain) a főszerepben, de a mellékszereplők is eléggé ismert emberek voltak.
Egy helyen dobtam el majdnem az agyam. Egy lövöldözés alkalmával főhősünk tüzet nyit egy hangtompítós pisztolyból.. az első lövés teljes hangerővel durran, aztán a többire helyreáll a rend.
Valahogy hiányoznak a jó kis kém és rejtett terroristás történetek a mozikból. Én legalábbis az utóbbi időben nem nagyon találkoztam ilyennel. Ez a film üde szinfolt volt..
« Utoljára szerkesztve: 2005. Június 12., 12:37:42 írta regnar »

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #678 Dátum: 2005. Június 10., 20:38:53 »
Nekünk nem is kell több! A szavaid sugározák a boldogságot, az örömöt és azt, hogy miylen volt a koncert! És az, hogy élőben látthatod a kedvenceidet, az fergeteges lehet! Nem is folytatom mert még a végén én is kedved kapok elmenni egy koncertre!
« Utoljára szerkesztve: 2005. Június 11., 09:58:19 írta letsgo »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #677 Dátum: 2005. Június 10., 00:58:11 »
Nemtudom melyik topicba írjok így ebbe írom:

Most jöttem haza az Arénából a Green Day koncetröl

hát

valahogy így jellemezném
  ATYAÚÚÚRISTEN     ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ      EZ NEM LEHET IGAZ    HOGY LEHET VMI ENNYIRE KIRÁLY ?!!!!!     EGYSZERÜEN ISZONYATOSAN JÓÓÓÓÓÓÓÓÓ    
Igen vmi ilyesmi

Valami hihetetlenül jó volt!!!
Bár nem volt tetlház de 9-10 ezren biztos voltak.
Isteni volt.
A közönségnek minimum a 95% végigénekelt minden dalt.
Iszonyatosan jó volt      
El se tudom mondani!!  
Bocsi ezt nem lehet szavakba önteni  
M1ek aludni  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #676 Dátum: 2005. Június 07., 17:41:43 »
     A Fantastic Four filmben benne lesz egy SUM 41 szám!!!      
Noots címü szám!
Nekem hihettek: iszonyat jó szám!
A film zenei albumán is rajta lesz.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #675 Dátum: 2005. Május 28., 00:56:21 »
Igen, elvárom mivel én is uramozni foglak !  
De ha ezentúl nem uramozol:
2500 fekvö és 1000 tiki-taki.
Én jártam kosarazni és tiki-takiból már 30-40 is állati szar  
Nagyon kiüt és nem csak a rohanás miatt hanem, lehajolni földer érinteni + fordulni, ide -oda rohangálni.
Nem tünik gáznak de nagyon kemény!
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 28., 00:57:49 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41