Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1086399 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #734 Dátum: 2005. Július 08., 21:42:52 »
Idézet
Akár csak a többi 6 részt is!!!
Mármint a többi 5 részt



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #733 Dátum: 2005. Július 08., 21:28:17 »
Most egy kiscit más film:

Most, hogy eltel bő két hónap a Star Wars III filmbemutatója óta, sajnos felül kell bírálnom a korábbi véleményemet a filmmel akpcsolatban!  

Bár mikor írtam a véleményt óriásira becsültem a filmet! Sajnos ez már enm igaz, annyira!

Szal:
Így utolag visszagondolva a film (más véleméynek alapján is) igen változós. Hogy mér? Egyszerű a válasz!

Egy egyzserű dologgal kezdem! Lucas bácsi munkája! Sokaktól hallottam, hogy Lucas nem nagy rendező, emr bizonyos dolgokat rosszul csinál! Hát erre már én is rájöttem! Például:
A filmben mikor Obi Wanékat foglyul ejtik és Grivesz elé viszik, ha jól emlékszem Anakin lép elsőként grivesz elé, majd utána Obi Wan, de Grivesz Obi-t szólítja emg! És csak utána Anakint! Szal ez nekem angyon zavarja  szemem!

Mint példul az is, hogy szegény Csuvit mi értelme volt betenni a filmbe! Semmi, hülyeség az egész! Nincs semmi szerepe.

Akkor ami még zavaró, a beszéd, és a sok rossz vágás. Sokszor ha jól emlékszem akkor a beszédek mindig későn kezdöttek meg.

És a csori jedik. Hát nem hiszem el, hogy a Jedik halálából ennyit mutattak. Mér?????
Oly sok kiválló jedi van és mutattnak összvissz 3-4 jedi halált. Ez borzasztó!

Ami még idegesít Padmé szereplése, szegény Padmé ennyi szerepett kapott! És mikor szerepelt, akkor is csak a bab volt a téma, ami emgérthető hisz boldog anya lesz, illettve lett volna! Szla a szereplésével se vagyok kibékülve!

És az utolsó dolog ami nagyon idegesít: a párbaj
Mikor Winduék leakarták tartoztattni Palpit, és harc kezdödött palpi és windu közt, az olyan lassú volt. Nem tom elvégre a sith nagyúr az és windu, yoda jobb keze csapott össze! És ahhoz képest eléggé, lassú volt.
Jó persze Palpi öreg, meg nem az a vivó alkat, és ráadásul elég sokáig enm volt a kezében fénykard, és ezt alá is írom, de azért fellehetett volan gyorsítani számítógéppel, +egy kis gyakorlás sem ártott volna!

Éppen ezért a film most már számomra is: Változó

De ettől függetlenül IMÁDOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Akár csak a többi 6 részt is!!!
« Utoljára szerkesztve: 2005. Július 08., 21:30:24 írta letsgo »

Nem elérhető Vlad

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #732 Dátum: 2005. Július 08., 13:29:15 »
Idézet
Szerintem iszonyatosan szar volt.
Ez az! Végre valaki, aki ilyen szinten egyetért velem. Iszonyatosan gyík film volt.  

Idézet
Annyira nem lehet rossz, mint a könyv...
Nah, ezzel viszont szerintem kisebbségben vagy, egyik nagy kedvencem a könyv. És igazából ezért is szomorú, hogy a filmet így elszúrták... remélem akik még nem olvasták, nem a film alapján fogják megítélni.
With no power comes no responsibility

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #731 Dátum: 2005. Július 08., 12:01:12 »
Annyira nem lehet rossz, mint a könyv...

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #730 Dátum: 2005. Július 07., 18:22:45 »
Tegnap +néztem azt a galaktikus utikalaúz stopposoknak vagy mit.
Hát hogy ekkora szart még nem gyártottak a világon az tuti.
Kap tölem 10/0,002 -t.
Ezt is csak a depis robot, + a bolygóépítö rész miatt.
Komolyan a filmközepén majdnem elaludtam, + az is +fordult a fejemben hogy kim1ek vécére aztán ott maradok 1 órát és ülök 1 padon vagy vmi.
Hazamentem volna de spanomnak teccett.
De áááh.
Szerintem iszonyatosan szar volt.
Bocsi attól akinek teccett!!!



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #729 Dátum: 2005. Július 06., 17:26:56 »
Idézet
Nem, a legtöbb még hangalámondásos piaci verzió. Nem erőltettem a tévés változatokat, mert eleinte nagyon nem tetszett a magyar szinkronja.
íjj, azok millen jók voltak. jó kis német szinkronnal ))). sajna ezen gyűjteményem  nagy része gyk. mára már nézhetetlen mélységekbe szállt. . pedig vannak örökbecsű örökzöldek köztük...
ami feledhetetlen: a "sonnya segíccs" c. felkiáltás a red sonjából illetve a "régesrég egy mekszimekszi galaksisban" (gondolom kitaláljátok honnan) >> ez itten mind fonetikusan ejtendő/értendő.
amúgy most álltam neki gyűjteni... ezen téren  rendelkezem dvd gyáriként már a részeges karatemester 1-el (nemrég vettem a gazdagságosba 990 hufért, többet nem is ért, pocsék képminőség, csak magyar szinkron, illetve istenek fegyverzete 1-2, angol sávok vannak (utánozhatatlan ahogy töri az angolt )) ) meg magyar szinkron, felirat az nincs, képminőség elmegy (az 5,1 hangra meg soha nem buzultam rá, úgyhogy az kit érdekel)
amik még vannak mer leszedtem (itt közlöm, aljas módon nem töltöttem fel, így nem követtem el jogsértést)
police story 1,2,4, részeges karatemester 2
az ps 1 és az drunken master/fist -be beletettem a feliratok.hu-s magyar feliratot (az időzítést is addig gyaktam míg jó nem lett) ezek viszont ntsc rencerűek, régebbi cuccokon nem nemmek.
általában kínai (kantoni meg mandarin v milyen sávok), de van ahol van angol sáv is + mindegyikbe még az angol felirat... mondanom sem kell képminőségben agyonverik a hazai kiadásokat.
amit tudok leszedem dvd-ben, de egy csomó csak aviban lesz meg. és sajna nincs mindhez fellelhető magyar felirat sem. ha esetleg érdekel, szívesen duplikálom... majd illene felmennem már egy börzére de havi 3 napot általában vaok pesten.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Július 06., 17:30:12 írta avman »
I'll be back... soon...

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #728 Dátum: 2005. Július 05., 20:20:28 »
Idézet
gondolom akkor a shaolin soccerről sincs túl jó véleményed.
Azt nem láttam. Ellenben a Ping Pong baromira tetszett.    
Régen röhögtem már annyit filmen, mint azon. Talán mert az nem akart más lenni, mint ami.  

Idézet
ellenben eccer valahol mintha említetted volna h rengeteg soknagy jackie chan filmjeid vannak megfele. ezek milyen formátumban? van köztük vhs kazi tévés szinkronnal?
Nem, a legtöbb még hangalámondásos piaci verzió. Nem erőltettem a tévés változatokat, mert eleinte nagyon nem tetszett a magyar szinkronja.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #727 Dátum: 2005. Július 05., 16:57:18 »
Na ehez szóljatok hozzá:
A diák, aki PHP-t szív
Akkor most mi is valljuk meg bűneinket: igen, én Schmatzy is PHP-t használok, és büszke vagyok rá!

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #726 Dátum: 2005. Július 05., 12:31:17 »
A Jackie Chan filmeket én is gyüjtöm,  van kábé 40 videókazin.
2 dvd-n (mostanában kb havonta 2-3at leértékel 999+1 FT-ra a Cowboy Kalapos ,,Nem vagyok Hülye" bácsi boltja)
És pár gépen.

Ez nem tom hogy jött ide csak gondoltam +említem      



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #725 Dátum: 2005. Július 04., 12:30:12 »
Idézet
Én persze láttam, már a bemutató hetén, de nemigen tetszett. Kung-Fu filmnek blőd volt, paródiának is, nem is tudom... a bunyók csak nagyon néhol voltak jók benne, mondjuk a látvány segített rajta, attól jobb lett. De a burleszk elemek nagyon nem illettek bele.
gondolom akkor a shaolin soccerről sincs túl jó véleményed. nekem bejöttek, monnyuk nem annyira mint a house of the flying daggers.
ellenben eccer valahol mintha említetted volna h rengeteg soknagy jackie chan filmjeid vannak megfele. ezek milyen formátumban? van köztük vhs kazi tévés szinkronnal? mert most kattogok rá j.c dvd-kre, de talán ha kettőt tudtam szerezni, ami érdekelt ungarise. az amazon.com szerény anyagi háttér miatt kiesik, maradt a félillegál torrent. ellenben lehet h beléjük tudnám bűvészkedni a szinkront vagy legalább az alapján hozzágépelni a subot eccer majd (h ne csak angolul többé-kveébé értők élvezhessék)... csak sajna volt egynehány költözés az életemben és a kazik (mert amit tudtam felvettem) elkallódtak valahol...
I'll be back... soon...

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #724 Dátum: 2005. Július 01., 22:58:42 »
Hátakkor minden zombi B-horror rajongónak egy tréler a Stubbs, the Zombie c játékből:
Stubbs, the Zombie tréler
Másztszí, agyad eldobod tőle! (Ha a játéktól nem is, de ettől a trélertől biztosan.)

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #723 Dátum: 2005. Július 01., 15:41:12 »
Hát regnar én tegnap este +néztem, és köpjél le (inkább ne     ), de nekem teccett  

Jó tudom én fiatalabb vagyok mint te + minden, de nekem teccett.
Bár 1-2 dolog nekem sem teccett.:

pl.: mint már mondtad  a lényeg, hát télleg fullra függetlenség napja
aztán mikor a fia a csávónak : Robi (aki mellesleg kedvencem volt a filmben), elörerohan a csatához, aztán bazinagy robbanás, mindenki ég + minden, de a film végén kiderül hogy túlélte (hiába: hálivúd+tomkrúz=hepiend a legszarabb szituból is)
ja és még a madarak, nem vagyok madár de az tuti hogyha az lennék soha a büdös életbe a közelébe se mennék 1 behemót üvöltös-lövöldözös-óriás gépnek,

SPOILER!!!!!!!!!!!

nemhogy rászáljak és ott csicseregjek, tomkrúznak hogy nincsen védöpajzs

SPOILER VÉGE

De nekem különben nagyon tetszett. Pl.: mikor nekik volt csak kocsijuk aztán elvették, és 1 csávó pisztollyal beszált és elhajtott késöbb láccik a háttérben hogy csúnyán lelötték a fickót aki lenyúlta a kocsit.
Meg amikor beköltöztek kicsit a pincébe az örült archoz aztán tomkrúz a végén bezárkózott vele 1 kicsit ... (aki látta az nem érti félre   )

Lényegében nálam : 10/8 (télleg elég suta volt a befejezés)

Amit még láttam tegnap: A Csajom apja ideges

Bár eléggé lemásoltak néhol a Apádra ütök (benstiller - robert deniro), de azér sztem tök jó kis film volt.
KEvés eredeti poén, de valahogy mégis kis aranyos kis baromság.
1szer nézhetö és párszor még nevettem is.
Nekem teccett.

10/7



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #722 Dátum: 2005. Július 01., 10:10:46 »
Megnéztem Világok harcát... Ez lenne Spielberg?

Látta a függetlenség napját, meg a Jelek-et, aztán akart csinálni ő is egy filmet. Az eleje még látványos is, de a több unalmas, nem tudja fenntartani a feszültséget, ami a jelekben sikerült valamelyest a rendezőnek. Az első 25 perc nagyon bíztató volt, elég korrekt effektek, bár a reflexiók, tükröződések valahogy nem voltak az igaziak a CGI-ken. Aztán egy kb 5 percen vágás nélküli motion kamera trükk, miközben hőseink az autóban ülnek és minden irányból körbejárja őket, miközben beszélgetnek.. na, ez szép munka volt, még most sem tudom, mi volt CGI és mi valáságos.. Sajnos itt végetér a film.. egy unalmas klisékre épülő dolog alakul ki belőle, zéró színészi átéléssel. Az idegen lények egy-az egyben szinte a függetlenség napja lényei (jó nem teljesen, de aki majd látja a fjüket eldöntheti). A vége összecsapott, egyszer csak vége lesz.. ennyi...

Soha nem szoktam erős kifejezéseket használni, mert azért általában vannak egy filmnek erényei, de ez a film ..ar! (Most először írom le egy filmre ezt a kifejezést... ahhoz képes mekkora háttérrel készült és ki csinálta, szerintem ez a legjobb kifejezés a filmre...SZERINTEM)

Ja azt nem értem, hogyan kaphatott a moziban korhatár nélkült magyarországon, ha egy egyszerű Yugioh a TV-ben 12-vel megy.... itt azért mégiscsak emberek véreznek el-- szó szerint.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #721 Dátum: 2005. Június 30., 13:51:30 »
Én persze láttam, már a bemutató hetén, de nemigen tetszett. Kung-Fu filmnek blőd volt, paródiának is, nem is tudom... a bunyók csak nagyon néhol voltak jók benne, mondjuk a látvány segített rajta, attól jobb lett. De a burleszk elemek nagyon nem illettek bele.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #720 Dátum: 2005. Június 30., 09:01:53 »
Én láttam a Pofonokat (miután kigyüttem a korcsmábó'   ) No nem  így történt ám...

Szóval én a héten néztem meg...Az előzetes alapján vígjátékot vártam... Vannak benne vígjátéki elemek, de inkább elvont filmnek nevezném. Egyrészről olyan, mintha fricskát akarnak mutatni egy életstílusnak, és a kung-fu filmeknek, humoros, bár néhol eröltetett formában. Másrészt vannak olyan részei amelyek inkább egy drámában állnák meg a helyüket. Szóval vegyes a film, melodrámának nevezném, nekem kimondottan tetszett.. de azt hiszem megosztja majd a nagyérdeműt...  
Aki kicsit fél tőle az inkább várja meg a DVD megjelenést, mert lehet, hogy az első 20 perc után sajnálja majd a mozijegy árát, ha esetleg mégsem tetszene,  de lebeszélni senkit nem akarok arról, hogy megnézze, mert érdekes film... Azt viszont nem tudom, hogy mennyire lesz közönségfilm...  (Az előzetese szerintem nem igazán fogja meg a film lányegét...)

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #719 Dátum: 2005. Június 30., 08:54:09 »
Világok harcától én is kicsit félek... a régi film eléggé klasszikus lett, de nem szabad a kettőt összevetni, ... mert ha megtenném, akkor a régi szerintem verné... A különvélemény nem igazán tetszett... sokkal többet vártam tőle..legalábbis amekkora reklámkampány megelőzte...

A világok harcát, ha a látvány elviszi, akkor már kiegyezek vele.. nem várok túl jó játékot, inkább valami szép trükk-filmet szeretnék... aztán majd kiderül.. remélem nem egy Függetlenség napját csináltak belőle (félreértés ne essék - a függetlenség szerintem nagyon jó film a maga kategóriájában, csak másolták már eleget...) de ha megint úgy járunk mint pl a Day after Tomorrow - holnapután-nal ahol az előzetesben benne volt az összes spec effekt- aztán a film 2 órájában meg nem történt semmi, akkor nagyon szomorú leszek...

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #718 Dátum: 2005. Június 30., 08:52:34 »
pofonok főggyét (kungfu hustle) láttamár vki? (persze kaine mesteren kívül, akinek ugye  kötelező darab) nekem már jó ideje itt virít a dvd (meg stephen chow előző filmjéé is, a shaolin socceré). most eljutott végre a magyar mozikba. mnnyi is kellett neki? egy év? és akkor ne használjak bittorrentet, mer csúnya dolog. piha.
I'll be back... soon...

Nem elérhető Zaj

  • Tejivó
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 161
  • Karma: +4/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #717 Dátum: 2005. Június 30., 08:26:09 »
Idézet
Ma pedig a Banlieue 13 - 13-as körzet c. francia filmet láttam. Nem rossz. Pörgős kis akciószerűség, némi humorral, és nagyon király kaszkadőrmunkával. Komolyan a főszerplő akkora lyukakon ugrik át futás közben, amiken nekem 2-3 percbe tartana átpéselni magam. A történet a jövőben játszódik, 2010-ben egy nagy francia város eg részét elválasztják fallal, mert erősen gettósodott. Az egész film 80 perc de ezt már megszokhattuk a francia filmeknél, hogy az akció kategória rövid, de tömör.. szóval igazából erős közepes, de nézhető film, egyszer érdemes mindenképpen.
Én nagyon bírom a francia filmeket, pláne amikhez Luc Bessonnak is van köze. A Banlieue 13 viszont nagyon nem jött be.
Végig olyan érzésem volt, hogy az Escape from New York francia remake-jét nézem. Az ilyesmit fordított esetben megszoktam már, de ez így nagyon gáz volt nekem.
Ami emellett szerintem a csúcsnegatív a filmben az a karakterek kidolgozatlansága (főleg a hugié).
A kaszakdőrök tényleg jól nyomják a filmben, nagyon ügyesen koreografálták az ugribugri jeleneteket, de ez nem csoda, a Yamakasi óta tudjuk, hogy a franciák is tudnak jackiechan-os figurákat
Jé, ezt meg most vettem észre, hogy a forgatókönyv Besson melletti társszerzője Bibi Naceri, aki Samy Naceri tesója...

Nemrég láttam még a Wild Things 3-at (Diamonds in the Rough). Az első, eredeti jó kis film, a második hihetetlenül alulmúlta azt, és amit el sem tudtam képzelni, ez a harmadik még a másodikat is. Totál kiszámítható nulla film!  

Ma megyek Világok harcát nézni. Nem bírom Tom Cruise-t, de a Különvélemény nagy kedvencem, kíváncsi vagyok mit hoztak most össze Spielbergel. A könyv tetszik, a musical zenéje is nagyon(pedig elszánt musicalellenes vagyok), most mégis félek, hogy csalódni fogok...
"Never say never again..."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #716 Dátum: 2005. Június 29., 19:29:09 »
Zaj ajánlására, meg amúgy is tervbe volt véve, bevállaltam a Frankenfish-t. Ekkora bárgyú kiszámítható klisé-horrort.... Imádom     Ezek a legjobbak az alsó B kategóriában.. vagy inkább már C?    

Komolyan tetszett, annak ellenére, hgoy semmi értelme amolyan 12 egytucat.minden megvolt benne ami egy ilyen filmhez elengedhetetlen. pl Dramaturgiailag teljesen feleslegen félmeztelen nő.. (ezekbe a horrorokba mindig kell egy, vagy kettő..) elszigetelt házak, mutáns monszter, "öreg" vadász, aki ráfeni a fogát, végső harc véres leszámolással, pasi és csaj összejön, öregember (itt nő) aki érzi a gonosz monszter jelenlétét, és abszolut kiszámítható végkifejlet... természetesen úgy alakítva, ha a tékákban sikeres lesz a film jöhessen a folytatás.

Szóval ajánlom mindenkinek aki agy kikapcs módban akar néhány szebb véres jelenetet látni. (Nekem bejöttek a mutánshalak) Ja és Vietnámi veterán "kicsit" őrült...    aki látta tudja miről van szó, aki meg nem az nézze meg  



Ma pedig a Banlieue 13 - 13-as körzet c. francia filmet láttam. Nem rossz. Pörgős kis akciószerűség, némi humorral, és nagyon király kaszkadőrmunkával. Komolyan a főszerplő akkora lyukakon ugrik át futás közben, amiken nekem 2-3 percbe tartana átpéselni magam. A történet a jövőben játszódik, 2010-ben egy nagy francia város eg részét elválasztják fallal, mert erősen gettósodott. Az egész film 80 perc de ezt már megszokhattuk a francia filmeknél, hogy az akció kategória rövid, de tömör.. szóval igazából erős közepes, de nézhető film, egyszer érdemes mindenképpen.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Június 29., 19:33:33 írta regnar »

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #715 Dátum: 2005. Június 27., 17:44:35 »
Killjoy, most olvastam, hogy mennyire ellágyultál a Figyelőben az Idő uraitól. Esetleg felajánlhatok egy 450M-ás, 352*288-as, tűrhető minőségű videót? Jobb híján...

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #714 Dátum: 2005. Június 27., 16:59:08 »
Idézet
A másik nézhető Dacascos film (szerintem!) a Farkasok szövetsége volt. (Bár igaz, hogy ott csak mellékszerepet kapott, de a csendes indián jól áll neki
Az nekem is tetszett és tényleg jó volt benne. Ráadásul ugyanaz rendezte, aki most a Silent Hill filmet fogja.  
De különben van egy-két normális filmje még ennek a srácnak, legalábbis elég ügyesen bunyózik benne. Még egy Martial Law (a Harc Törvénye) részben is felfedeztem egyszer, amikor Sammo Hunggal verekedett a végén.

A Galaxis Utikalauz szerintem nem volt rossz filmen. Amennyire nem lehet ezt a könyvet visszaadni filmen, annyira jól megcsinálták.

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #713 Dátum: 2005. Június 26., 10:10:14 »
Beépített szépség 2.-t múltkor megnéztem én is, hát, első tíz perc még nem olyan gáz, bár éreztem a veszélyt, hogy az első rész poénjait akarják ismételni, (ráadásul a gyengébbeket, a horkantós röhögés harmadszorra már tök nem vicces, a mikróajtón meg már az első részben se nevettem), ami meg utána jön, az egy óra teljes borzalom, egyetlen mosoly nélkül megy a Barbie-babás irritáció.Ezen a ponton majdnem úgy döntöttem, elhagyom a mozitermet, de azért kihúztam. A film onnantól kezd nézhető lenni, hogy Sandra Bullock kezébe veszi a nyomozást, a transzibáros jelenttől kezdve pedig már élvezhető. Bár a befejezést nem értettem, mivel múltkor egyetlen szépségversenyes fellépés után felismerték, most meg egy évig cicáskodott, szóval nemtom, hogy akar megint ügynök lenni...Na mind1. Mindent összevetve 3/10.
Az első rész viszont nagy kedvencem, én azon huszadszorra is tudok mindig röhögni.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #712 Dátum: 2005. Június 25., 19:49:08 »
Ha kisebbre tették számítógépesen, akkor mekkora lehetett eredetileg    

azóta mégegyszer megnéztem. és tetszik. Tökre nem kell rajta agyalni.. elő kell hozni a gyereki ént aztán hadd pörögjön. Az unokahúgommal néztük meg, neki bejöttek a hülyeségek, nekem is, de ha nem alkkor még mindig ott van a jó kis rockzene a régi időkből.. Az egyész film olyan mint néhány klipp összefűzve, közte némi szöveg.. no persze erősen lesarkítva. Ja és nem lepődnék meg, ha egy-két hónapon belül az EA (Electronic Arts) kijönne valami Herbie-s játékkal, vagy beleillesztené egy kiegészítő keretében a Need For Speed - Underground valamelyik részébe.
Ami zavart, hgoy a Nascar versenyen csak Chevrolet-ek mentek - nyilván nem tudtak szerződést kötni a Forddal....

Ami nagyon tetszik benne, hogy nem akarták túlspilázni a dolgot, azt hozzák, amit a 70-es években láthattunk. Akinek akkor tetszett, annak most is fog.. akinek meg nem...

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #711 Dátum: 2005. Június 25., 01:08:31 »
Idézet
Akkor én is bedobok egy filmet. Az új Herbie (Kicsi kocsi) mozi.
még nem láttam, csak olvastam valahol, h a főszereplő csajank a dizninél digitálisan kicsinyítették a melleit (persze pár milla dollárból), h ne legyen a filmben  a  valt disznajihoz méltatlan csöcsös szexuális vonzat. újabb ismérve h hálivúd megérett egy tökönszúrásra.
I'll be back... soon...

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #710 Dátum: 2005. Június 25., 01:05:05 »
nos, a film az film. a könyv az könyv. ha azt vesszük, h a rádiójátékból készített könyv is mennyire eltért, majd a tv sorozat is ímmel-ámmal. a adams mindig is azt szerette  ha releváns a dolog. talán 4 évig dolgozott az alap forgatókönyvön. ettől függetlenül nekem is csípi a szeme néhány dolog benne, de azért én egy jó adaptációnak tartom.
I'll be back... soon...

Nem elérhető Vlad

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #709 Dátum: 2005. Június 24., 21:53:35 »
Idézet
Amit most gyűrök, az a Galaxis utikalauz.. Annyi már biztos, hgoy sokkal jobb, mint a 6 részes régi változat... A látvány egészen kellemes, és a történet is halad a regény szálán - bár csinálhatnak bármilyen jó filmet, a regényt nem lehet überelni ... legalábbis szerintem, mert nagy kedvencem...

Szerintem egyenesen szörnyű az a film   Egész egyszerűen nem méltó a könyvhöz... Meg sem kellett volna próbálni ezt a filmesdit... (a régi verziót még nem láttam)
With no power comes no responsibility

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #708 Dátum: 2005. Június 24., 19:53:30 »
Akkor én is bedobok egy filmet. Az új Herbie (Kicsi kocsi) mozi. Lényegében nem rossz, hozza azt amit eddig láttunk, párszor nevettem is, de már néhány éve rájöttem, amikor újra láttam a régi kicsi-kocsi filmeket, hogy ezek inkább gyerekeknek szólnak. Valahogy túl a második X-en már nem annyira lendületes és mesés.. meg nincs a 70-es évekbeli Bug-kultusz. Az mondjuk poén, amikor a bogár beleszeret egy bogárba, csak éppen a régi bogár az új bogárba

Szóval egyszer nézhető, de aki a régi fílinget keresi, nem biztos, hogy megtalálja... (VW Bogár imádóknak viszont kötelező    )


Amit most gyűrök, az a Galaxis utikalauz.. Annyi már biztos, hgoy sokkal jobb, mint a 6 részes régi változat... A látvány egészen kellemes, és a történet is halad a regény szálán - bár csinálhatnak bármilyen jó filmet, a regényt nem lehet überelni ... legalábbis szerintem, mert nagy kedvencem...

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #707 Dátum: 2005. Június 24., 15:02:42 »
A legrosszabb film amit én láttam mostanában asszem San Antonio a film címe zserárd depárgyö + a fia rontják benne a levegöt.

1mondatban: szánalmas szar

1 poén volt benne, mikor faggatták a néma csávot.
De zserárd depárgyötöl jobb filmekhez vok szokva.

10/0



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Zaj

  • Tejivó
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 161
  • Karma: +4/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #706 Dátum: 2005. Június 24., 10:46:40 »
Idézet
viszont, ha valami nagyon nagyot akartok nézni: night watch/éjjeli őrjárat/nocsnij dozor, tavaly készült ruszki film, sikerült megszereznek kétrétegű dvd-n, frankó cirill menüvel, meg mindennel. megkockáztatnám hogy az évszázad legautentikusabb, legjobb sf/fantasy/horror/akármi filmje. és mindez 5 millió dollárból. a folytatás állítólag a vágóasztalon, a 3. részre meg már hálivúd is fenekszik.
Egyetértek, az Őrjárat nagyon ott van.
Amit nagyon ügyesen csináltak meg az a film első 10 perce. Az ember elkezdi nézni és mindjárt egy kis Gyűrűk Ura aztán egy kis Mátrix látványvilág, és ez egy orosz film, hűha...
Az ügyességet úgy értem, hogy ezek után valószínűleg elég kevesen hagyják abba a film nézését.
Ami kicsit zavaró volt számomra, bár szinte kivétel nélkül eredeti nyelven szeretem nézni a filmeket, az az orosz nyelv. Én az a korosztály vagyok, aki 9 évig tanult oroszul (áltisk 4-től a gimnázium végéig kötelező volt) és nem a kedvenc tárgyam volt, sőt... szóval egy kis gyomorgörcsöm támad még ma is, mikor orosz beszédet hallok. Nem tudom, hogy van-e szinkronos verzió is ehhez a filmhez, ha igen, akkor másodjára biztos azzal fogom megnézni.
Amúgy tökéletes.

Ezzel ellentétben a tegnap látott Beépített szépség 2, az nagyon gáz, még az első részhez képest is.

Nemrég láttam viszont a Frankenfish, azaz Kígyófej egy B-horror, vagyis inkább ilyen cápás-pirannyás-anakondás műfajú, de abból mondjuk jobbféle, leszámítva a vizuális effekteket. Van viszont egy érdekessége... Vannak ugye a fehér filmek, amiben fehér emberek szerepelnek és azért szerepel bennük fekete is, aki akár még a főszereplő is lehet (mondjuk Morgan Freeman), de mégis fehér a feeling. Aztán vannak a fekete filmek, amik pont fordítva, tehát van fehér szereplő, akár fő, de fekete a feeling. Ez a film azonban behatárolhatatlan, én legalábbis nem tudtam eldönteni hogy melyik kategóriába tartozik.
Félreértés ne essék, nem ilyen rasszista duma volt ez, hanem saját tapasztalás.
Ja és a poén, tényleg léteznek ilyen frankenfishek, csak nem ekkorák: http://index.hu/tech/tudomany/snakehead/
« Utoljára szerkesztve: 2005. Június 24., 10:50:53 írta Zaj »
"Never say never again..."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #705 Dátum: 2005. Június 24., 10:24:42 »
Akkor ez a Night Watch nem az a  Nightwatch    

Alone-nal kapcsolatban már megemlékeztem rgebben, de Neked sikerült egy mondatban összefoglalni
Idézet
de ez nagyon hányás. az elmúlt időszak legcsapnivalóbb filmje, amihez szerencsém volt.
   

Hát igen.. én speciele vártam valami fílinget, ami visszaadja a játék - szerintem utólérhetetlen - hangulatát.

A Le Pacte des loups tényleg jó film, sőt francia, ami még emel rajta... legalábbis számomra. A verekedés az esőben nagyon jól van fényképezve..