Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1085518 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1274 Dátum: 2006. Május 22., 23:18:44 »
annak még a hangja is  bandzsa....  

nekem az underworld 1 sem jött be már úgyhogy a 2-t + se merem nézni
a da vinci kód már tervbe van véve
csak még nincs áldozat akit ráv1ek  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1273 Dátum: 2006. Május 22., 20:36:28 »
Idézet
Váááárjunk csak... az Underworld 2 szinkronos?! Akkor messze elkerülöm...
és ami az egészben a legrosszabb: a főszereplő csajt Détár Enikő szinkronizálja  

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1272 Dátum: 2006. Május 22., 15:40:47 »
Váááárjunk csak... az Underworld 2 szinkronos?! Akkor messze elkerülöm...
SH: miért csak 12? Én 10-es skálán 20-ról megyek lefelé
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1271 Dátum: 2006. Május 22., 12:36:38 »
Egyetértek ranger kollégával.  
DaVinci kód: olyan 6-os. Két és fél óra tömény nyomozás, kevesebb jobb lett volna. Már a film közben untam, hogy találnak egy újabb nyomot, ami elvezet egy újabb emberhez, aki tud egy újabb nyomot, ami elvisz egy újabb nyomhoz. Számítógépes játékokban nem keresgéltem még ennyit.  
Ennek ellenére a film nézhető, nem rossz, csak különösképpen jó sem. Egyszer elment. Aki sokat várt tőle alighanem a rengeteg reklám és felhajtás miatt volt.

6/10

Underworld 2: egyenes folytatása az előzőnek, kicsit túlbonyolított történettel. A bunyók olyanok benne, mint eddig, több benne a Farkasember, van benne egy kis majdnem erotikus jelenet Kate-tel és a díszletek, hátterek nagyon szépek, nagyon hangulatosak, szóval egyszer jó volt megnézni. A szinkronja viszont borzalmas volt.

6,5/10

Silent Hill:

12/10  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1270 Dátum: 2006. Május 21., 15:26:22 »
Csak, hogy nehogy má' nyugtuk legyen a népeknek a fórumon   , írok néhány filmről, amelyeket a hétvégén néztem meg...

Vadkaland (The Wild). Volt egyfajta ellenérzésem az animációs filmmel kapcsolatban, azt hittem, hogy tizenkettő-egytucat. Nem is tévedtem   , de ugyanakkor egészen szórakoztatónak bizonyult.
Egyértelműen válasz a Madagascarra, a fő karakterek mibenléte eléggé hasonló. A helyszínek is eléggé hasonlatosak. A megvalósítás szerintem itt jobb, sokkal plasztikusabbak az animációk, mintha plüssállatok játszanák a történetet.
A történetet össze lehetne foglalni két mondatban, nem igazán egyedi. Ami a gondot okozza, hogy megint nem tudták eldönteni, hogy melyik korosztályt célozzák meg, így egy kissé visszafogottak a viccek - egyrészről, másrészt van benne pár poén, amelyet kisgyerek nem ért meg. Olyannak tűnt, mint egy autó behúzott kézifékkel és pörgő kerekekkel. Benne van az erő, de valami visszafogja. Ha elszabadulna söpörne rendesen. Így van a film is. Ha nem 0-99 évig filmet akartak volna készíteni, hanem kissé felnőttebbeknek, szerintem pikánsabbá lehetett volna tenni. Azért egyszer (sőt a legjobb jelenetek többször is) nézhető, elvigyorog rajta az ember, annak ellenére, hogy a vége erősen Disney, azaz szentimentális.

7/10


Ultraviolet. Kb 10 évvel ezelőtti computer technika, gyenge színészi teljesítmény, de korrekt akció. A történetről ne beszéljünk, kissé akadozik. Ha rendesen odapakolták volna a látványt, akkor csak az elvinné a filmet, így azonban éppen hogy csak jobb, mint a Bloodrayne.
Ez a film újra bebizonyította, hogy hiába az "A" kategóriás színészek szerepeltetése, ha gyenge a rendezés, rossz a forgatókönyv, és a színész is kiégett. (Kurt Wimmer az Equilibrium után ezzel rendesen melléfogott)
Kár érte, az év filmje lehetett volna megfelelő kezekben - látványban mindenképpen (értve ezalatt néhány akciójelenetet, és a világ megjelenítését)

4/10


Throttle  (Két címen fut, a másik címe No Way Up).

Abszolut alacsony költségvetésű thriller, szerintem az utóbbi évek legolcsóbban készült filmje, zárt helyen, egy parkolóházban játszódik, összesen talán 8 szereplője van.
Ez lényegében egy remake. Spielberg Párbajának az újragondolása (amelyre születtek már szép számmal jobb-rosszabb feldolgozások, mint pl a Joyride). Általában nem szeretem a feldolgozásokat, főleg, ha inkább majmolják, mintsem eredetiséggel ötvöznék az alapgondolatot. Itt egyik sem jellemző. A rendező egyértelműen tudtunkra hozza, hogy nem az ő ötlete az alapötlet (pl a főszereplő neve Weaver, aztán a párbaj főszereplőjéhez teljesen hasoló figura egy a párbajban használt autóval kihúz a parkolóházból stb.. stb..)
a lényeg sem különbözik, bár a főhős nem ül kocsiban, csak itt nem kamion az ellenfél.
Igazából egy átlagos thriller, néhol értelmetlen rendezéssel, sok helyen megpróbálva félrevezetni a nézőt. Néhol egészen kellemesen pörög a dolog, lendületes.
Amiért mindenképpen érdemes végignézni az az utolsó öt perc... Nem mondok semmit, mert aki szeretné megnézni, annak minden mondat elárulná a dolgokat.
Egyszer nézhető amolyan "csak-a-tékából" film, de okozhat kellemes meglepetéseket.

5,5/10
« Utoljára szerkesztve: 2006. Május 21., 15:30:58 írta regnar »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1269 Dátum: 2006. Május 19., 09:28:29 »
Cannes azért egyike azon kevés helyeknek, ahol a kritika fedi többnyire a valóságot, bár azért persze akadnak kivételek. Azért az év filmje biztos nem lesz nálam, ahhoz egy filmnek nagyon egyénit kell nyújtania.
Egyébként meg lehet, hogy egyéni véleményed, de az eddigi itteni hozzászólásaid alapján úgy tűnik, hogy többnyire ugyanúgy vélekedsz a filmekről a tetszik/nem tetszik vonalon, mint én. Meg mondjuk nálam eleve gyanús, ha egy film körül EKKORA felhajtás van.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1268 Dátum: 2006. Május 19., 09:21:42 »
Azért ne siesd el a dolgot, ugyanis ezek a kritikák mindig a személyes véleményemet tükrözik, szóval lehet, hogy neked az év filmje lesz. Meg amúgy is, tessék csak moziba elmenni...  

Az, meg, hogy Cannes-ban megbukott a film még biztos, hogy nálam is.. ez csak véletlen összefüggés.  

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1267 Dátum: 2006. Május 19., 09:06:33 »
Akkor, ahogy elnézem, egyetértesz a cannes-i véleményekkel, akik szerint a film gigaméretű bukás lenne, ha nem egy agyonajnározott könyvből készítették volna. Viszont így sikeresen spóroltál nekem egy mozijegyet, jó lesz ez DivX-ben is...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1266 Dátum: 2006. Május 19., 08:49:49 »
Előre vetítem nem olvastam a regényt. És szeretem a misztikus, nyomozós filmeket. Tehát nagy várakozásokkal vártam a Da Vinci-Code bemutatóját. NAgy színészek, egy állítólag sikeres könyvből készült forgatókönyvvel, neves rendezővel. Mi kell még?
Persze mivel van már rossz tapasztalatom ilyen konstelláció esetére, ezért kissé féltem is, nem hiába.

Tehát abszolut semmit sem tudva a történetről tudtam megnézni, mivel a könyvet, mint említettem, nem olvastam. De az egy adaptációnaál már elég gáz, ha önmagában nem értelmezhető, csak, ha van olvasmányi élmény. Szóval azt nem tudom, hogy mennyiben követi a könyv eseményeit.

Az viszont biztos, hogy számomra hatalmas csalódás a film. Bőven több, mnt két óra unalomba fulladó keresgélés, nyomok összerakása, idétlen akciójelenetekkel főszerezve.

Tom Hanks élete egyik legrosszabb alakítását nyújtja, enervált, kiégett színésznek néz ki, csak lézeng a vásznon, semmi ereje a játékának. A többoi főszereplő sem kiemelkedő, kicsit már unalmas, hogy Reno zsarut játszik, bár ő azért dob némit a filmen a pár megjelenésével.

Egy idő után az ember feje már zsong a sok jelenettől, amelyek követik ugyan egymást, de kissé összecsapottak, némileg értelmezhetők, de messze nem dícsérik a rendezést.

MEnnyivel jobban jártunk volna, ha a 24 sorozat 6. évadjának története lett volna. Jack Bauer szétszaggatta volna a képernyőt a szerepben.. De sajnos lecsapták a forgatókönyvet a rendezők ekzéről..

Nem azt mondom, hogy bukás a film, de számomra csupán egy közepesre sikerült misztikus thriller. Egyszer nézhető, de kétlem, hogy a következő fél évben még egyszer megnézzem.
Azért egy 6-ost megér, mert az alapötlet nem volt rossz, és voltak szép pillanatai is.

Szóval, szigorúan szerintem:

6/10
« Utoljára szerkesztve: 2006. Május 19., 08:50:57 írta regnar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1265 Dátum: 2006. Május 18., 13:29:31 »
sztem a pb-tök szar lenne ha azzal lenne vége hogY +szöknek.
mer azzal még nincs bizonyítva a bátyj ártatlansága.
Amúgy + azon gondolkoztamhogyha sikerül is odakinn lefülelni az összeeskvéselméletet attól még a Michael-t (főszereplő) üldözik tovább mer attól ő még börtönbe került okkal 3 évre + még + is szökött + az igazgatót is leütötte + csomó veszélyes fegyencet megszöktetett.
Szóval ha bizonyítják a bátyj ártatlanságát akkor Michael boldogan megy vissza még 6-7 évre ?  
Vagy akkor jön a 3.-4. évad mikor a bátyj elm1 estin lerakni az érettségit hogy okos l1en és ki tudja szöktetni az öccsét?



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1264 Dátum: 2006. Május 18., 10:04:04 »
Nekem Prisonnal nem az a gondom, hogy két (ne adj isten több) évad lesz, hanem, hogy akkor már miért lesz Prison Break a címe? SPOILER -  az már megvolt, szóval így már sok értelme nincs..szerintem - SPOILER VÉGE.
Lost más stílus, azzal nekem sincs alapjában gondom, az egész sorozat erre a kivárós, időhúzós dologra épül...


Surface-t nem igazán volt időm követni, de rajta van a listán.. Amiben nagyon bíztam az a Supernatural és a Masters of Horror lett volna, de sajnos én mindkettőben csalódtam.. (Főképpen Masters-ben. A supernatural azért rendelkezik pár erősebb résszel, ott inkább a fővonal lassúsága és lényegében értelmetlensége zavar - meg a gyenge részek.)

Két sorozat van amit heti szinten követek, az a Prison és a 24.
A Lost pár részenként együtt, és néhanapján a Supernatural részek...

Mondjuk nagy kedvenc még a M.A.S.H., Meg az angol humoros sorik, mint pl Hallo-hallo, Csengetett Mylord, Supergran, régebbről Adrian Mole, vagy az amerikaiak közül Parker Lewis, Northern Exposure (Miért éppen Alaszka), X-files, stb.. stb..

Ja és az abszolut favorit a TWIN PEAKS!!!    Érdekes, hogy a sorozat igazából megbukott, túl hamar lőtték le, hogy ki a hunyó, és ezért lett csak 30 részes, de mindezek ellenére is hatalmas rajongótábora lett.

Nem elérhető Zaj

  • Tejivó
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 161
  • Karma: +4/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1263 Dátum: 2006. Május 18., 07:39:10 »
Idézet
nemtom mi baja ezzel mindnekinek...
most télleg akkora gáz hogy a prison break több lesz mint 22 rész?
könyörgöm 1 részben nem 1 hónapot dolgoznak fel hanem eddig a maximum az 2-3 nap votl ...
és vannak részek amik csak a múltat mutatják és 3-4 szálon fut egyszerre a történet soxor ... de minimum 3on...
én most fejeztem be az első évadot (illetve reggel 7kor) és 1 rész kivételével (az nálam kap 85-90%ot) minden rész 100%os ..

engem a lost-se irritál azér mer már a 2. évad vége felé közelítenek.
még mindig izgalmas és jó ...
Szerintem mi vagyunk a szerencsésebbek, mivel ilyen igénytelenek vagyunk, Porthos, sokkal több örömünk van az életben.  Nekem sincs gondom se a Lostal se a PB-el.

Idézet
Invasiont azért lezárták valamennyire?
Invasion befejezést meg még nem láttam, az utolsó pár részt összevárom magyar felirattal, de elvileg napok kérdése, hogy meglegyen. Mondjuk a Surface a nagyobb fájdalmam, abban nagyon reménykedtem, hogy folytatják.
"Never say never again..."

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1262 Dátum: 2006. Május 17., 21:13:00 »
nemtom mi baja ezzel mindnekinek...
most télleg akkora gáz hogy a prison break több lesz mint 22 rész?
könyörgöm 1 részben nem 1 hónapot dolgoznak fel hanem eddig a maximum az 2-3 nap votl ...
és vannak részek amik csak a múltat mutatják és 3-4 szálon fut egyszerre a történet soxor ... de minimum 3on...
én most fejeztem be az első évadot (illetve reggel 7kor) és 1 rész kivételével (az nálam kap 85-90%ot) minden rész 100%os ..

engem a lost-se irritál azér mer már a 2. évad vége felé közelítenek.
még mindig izgalmas és jó ...



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1261 Dátum: 2006. Május 17., 17:18:51 »
Invasiont azért lezárták valamennyire?
MErt pl Prison Break első évadja végére teljesen nulla lett, időhúzás és a szezonzáró sem az igazi... sajnos nem húzták meg az egy szezonos dolgot, pedig ezután már nem sok értelme van..
« Utoljára szerkesztve: 2006. Május 17., 17:19:50 írta regnar »

Nem elérhető Zaj

  • Tejivó
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 161
  • Karma: +4/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1260 Dátum: 2006. Május 17., 13:39:18 »
Hadd adjak itt hangot nagy szomorúságomnak, mármint hogy cancel-t kapott az általam igen kedvelt Invasion és Surface sorozatt.
"Never say never again..."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1259 Dátum: 2006. Május 17., 12:39:59 »
Mission Impossible III.

Közepes film lett, meglehetősen látványos csúcsponttal, ami sajnos nem a film végére esik. Igazából egy jó akciófilm - erős B kategóriás - de semmi más. Tíz évvel ezelőtt szerintem a nézők szétszaggatták volna a mozitermeket, hogy láthassák, ma szerintem a tékák sikerfilmje lesz belőle, hiszen még mindig van egy erős, és masszív mag, amely szereti a klasszikus vonalon haladó akciófilmeket, amelyekben a valóságosság nem feltétlenül alapkövetelmény.
Kissé céltalanra sikerült az alaptörténet, a Roninban bejött a dolog, itt nem annyira. A szereplők mára már kissé unalmasak lettek, a készítők gondosan ügyeltek, hogy a csapat megfeleljen az amerikai mozgófilm-előírásoknak, ezért fekete és ázsiai szereplő is került bele...(Félreértés ne essék, ezzel semmi bajom, csak már megszoktunk egyfajta felállást, kár minden filmre cserélgetni)
Az akciók sem az igaziak, van egy látványos, a többi csak halvány másolata az előző részek nagy akcióinak. Valahogy a zene sem szolgálja a filmet, nem igazán találták el a zenei aláfestést sok helyen. A főgonosz abszolut erőtlen. A filmet pedig egyszer csak abbahagyják... kicsit összecsapott lett a vége, hiányzik az eddig megszokott nagy leszámolás.
Ez is tipikusan olyan film, amelyet másodszorra csak kevesen néznek meg majd, legtöbben beletekernek a legjobb jelenetekhez, aztán veszik ki a lejátszóból.
Mindezek ellenére egyszer nézhető, néhol egészen lendületes akciófilm, pörgősnek is nevezhetném, mert /és sajnos/ egyik kalandelemből a másikba, egyik akcióból a másikba sodródunk, így sajnos elveszik a kohézió.

5/10

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1258 Dátum: 2006. Május 15., 22:55:45 »
A legvége tök jó volt szerintem.  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1257 Dátum: 2006. Május 15., 17:25:30 »
+néztem tegnap a Silent Hill-t...
hááát

az első 15 perc sztem tök gáz volt
aztán kb 80 percnyi tökéletesség 1szerüen 100%
az utols 15-20 perc is nagoyn gáz volt szerintem

Kb: 65-70%ot kap tőlem



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1256 Dátum: 2006. Május 13., 21:09:42 »
A héten amerikában POSEIDON. A méltán híres Poseidon Adventure (Posszeidon katasztrófa) remake-je. A filmet Wolfgang Petersen jegyzi, a főbb szerepekben Richard Dreyfuss (régen hallottunk már róla) és Kurt Russel (A Sky High nem volt rossz, kár, hogy nem kapott elég hátszelet.)
Remake, szóval így előzetesen én kissé vigyáznék, az eredeti magasra tette a mércét... Meglássuk..
Az talán segíthet a film sikerében, hogy a katasztrófák újra aranykorukat élik. A hetvenes évek nagy fellángolása után, mely azt hiszem minden ferdítés nélkül nevezhető a katasztrófa-filmek évtizedének -  Towering inferno (Pokoli torony), Meteor, Earthquake (Földrengés), Airport (és részei), The Neptune Factor stb.. Természetesen a legnagyobb akkori sztárokkal, pl Gene Hackman, Burt Lanchester, Ernest Borgnine stb...stb...
Aztán a 90-es évek végén szerencsére újjáéledt a műfaj, hol jobb, hol rosszabb filmekkel pl Deep Impact, Twister, Armageddon, Day After Tomorrow (Holnapután), talán ide sorolható az ID4 is..
És most jönnek a feldolgozások is....

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1255 Dátum: 2006. Május 12., 19:56:43 »
Valami rémlik, szerintem a Sir Peter Ustinov-os Fekete Szakáll szelleme sorozatváltozata volt...

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1254 Dátum: 2006. Május 12., 19:56:34 »
Köszi regnar, rá is vetem magam az orosz filmre.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1253 Dátum: 2006. Május 12., 12:27:44 »
Idézet
most nézem, csupán egy évadot élt meg... és nem tudom, vajon sikerült-e neki végül megmentenie a 100 lelket, hogy megszabaduljon az átoktól?  
Áh, szerintem elvitték a morgoncok.  

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1252 Dátum: 2006. Május 11., 19:35:27 »
Idézet
Bas**us nem! Bárhogy kutatok a fejemben nem ugrik be... Pedig általában emlékszem mindenre amit látok...
Ez a vasárnap délutáni Disney összeállításban volt? Ott ahol a Five Mile Creek is futott?
bizony  nagy arc volt Kalóz Jack, ha látnál belőle részletet, biztos beugrana. sztem azért se rémlik neked, mert ahogy most nézem, csupán egy évadot élt meg... és nem tudom, vajon sikerült-e neki végül megmentenie a 100 lelket, hogy megszabaduljon az átoktól?  

The 100 Lives of Black Jack Savage

szerk.: és most jövök rá, hogy a főszereplő ugyanaz, aki évekkel később az X-aktákban Mr. X-et alakította    
« Utoljára szerkesztve: 2006. Május 11., 19:41:27 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1251 Dátum: 2006. Május 11., 18:49:30 »
Idézet
emlékeztek rá?

Bas**us nem! Bárhogy kutatok a fejemben nem ugrik be... Pedig általában emlékszem mindenre amit látok...
Ez a vasárnap délutáni Disney összeállításban volt? Ott ahol a Five Mile Creek is futott?

Ha már itt vagyok, akkor elrettentek pár embert a The Detonator c. film megtekintésétől. A főszereplő Wesley Snipes, aki jobb időket is megélt (Demolition Man (Pusztító - Stallone-nal, Passanger 57 (57-es utas), Mo' Better Blues ) visszatér a klasszikus témához, a magányos ügynök tanút véd... most éppen Romániában. (Románia eléggé felkapott lett a "B" filmek helyszíneként, gondolom olcsó arrafele a forgatás, mostanában több filmet is ott forgattak, pl Snipes előző filmjei is a 7 seconds, valamint a Marksman)
A sztori abszolut felejthető, a forgatókönyv erősen döcög, az akciójelenetek azért rendben vannak, de néhol kissé erőltetettek.
Csak Snipes rajongóknak ajánlom, vagy fanatikus "B" akciófilm rajongóknak.


9-ya rota (9-es század?)

Orosz háborús film. Gondolom sokaknak könny fut a szemébe, akik még láthattak klasszikus orosz (akkor még szovjet) háborús filmeket a tv-ben, vagy moziban, ha eszükbe jut pl a 4 páncélos és a kutya. Az biztos, hogy (természetesen megfelelő pátosztól és ideológiától sem mentes) filmek voltak, de jól összerakva. Kár, hogy eltűntek a tv-k képernyőjéről.
Szóval orosz háborús film, az afganisztáni háborúról szól. alapjában véve a Full Metal Jacket orosz koppintása, legalábbis felépítésében és témájában (első fele kiképzés, elnyomó felettesek, kiabálás stb.. aztán bevetés Afganisztánban.
Ugyanakkor nagyon profin elkészített alkotás, érződik rajta az orosz hatás, de technikailag teljesen megfelel a mai elvárásoknak, a fényképezés, kamerahasználat kiemelkedő, az eddig csak amerikai szuperprodukciókban láthatott csatajelenek (Black Hawk Down, Katonák voltunk) itt is megtalálhatóak, a golyók fügyülnek, a kamera remeg, az égen MI-24-esek szórják a golyókat. A színészi játék sem elhanyagolható.
A film nem annyira magát a háborút, hanem egyéni sorsokat is megpróbál bemutatni (persze a műfaj adta határokon belül) Jó a zene és a drámai jeleneteknél szép a fényképezés.
A filmet az a Fjodor Bondarcsuk rendezte (Szergej Bondarcsuk fia  ), aki a Sztalingradot is.
Úgy látszik van élet keleten is, legalábbis ha összejön egy kis pénz, akkor tudnak a fiúk, ha akarnak.
Mindenképpen ajánlani tudom a filmet, nemcsak a háborús filmek szerelmeseinek, de mindenkinek, mert érdekes látni ahogy megjelenik az afganisztáni háború orosz szemszögből és néhol kritikus hangot megütve.

8/10
« Utoljára szerkesztve: 2006. Május 11., 18:54:40 írta regnar »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1250 Dátum: 2006. Május 09., 19:24:16 »
Idézet
Volt egy laza napom, és elővettem a könyvespolcról a Kincses szigetet.
nekem is nagy kedvencem volt a Kincses sziget általános iskolában, többször is kivettem a könyvtárból. sőt, második része is volt, "Visszatérés a Kincses szigetre" címmel, ha jól rémlik. sajna annak a sztorijára már nem naon emléxek, de mintha Jim Hawkins felnőtt(ebb) lenne benne... azt is Stevenson jegyezte?  
és pár éve volt a Kincses bolygó című animációs film, az alapja mintha ez a sztori lett volna
és ha már kalózos filmek, egyet kihagytál, regnar:

Kalóz Jack 100 élete  

emlékeztek rá?
tök poén volt, mindig néztem a Disney-blokkban  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1249 Dátum: 2006. Május 09., 17:21:59 »
Volt egy laza napom, és elővettem a könyvespolcról a Kincses szigetet. Most végeztem vele, még mindig lebilincsel a történet, szerintem ez "A" kalózregény. Aki még nem olvasta, mindenképpen tegye meg, nem csak azért, mert mára már klasszikussá vált, hanem mert tényleg jó!
De ha már kalóz-történetek, akkor nem mehetek el szó nélkül a kalózos filmek mellett sem. A Kincses szigetnek számtalan feldolgozása létezik, én talán ha ötöt láttam belőlük...Sajnos igazán jól sikerült adaptációt nehéz találni
Nekem nagy kedvencem Roman Polanski Kalózok című alkotása, Walter Matthauval a főszerepben. Kellően hangulatos a Karib tenger kalózai, bár sajnos hiányoznak a nagy tengeri hajós csatajelenetek, de talán majd a következő részben. Nagy klasszikus Douglas Fairbankssel a Fekete kalóz. És természetesen ne feledkezzünk meg Sandokanról sem..  
De a leges-legjobb szerintem a Kincs ami nincs! Bud Spencer - Terence Hill        (Amúgy nekik is van egy kalózos filmjük Fekete kalóz néven, de nem nagy durranás, van néhány jobb bunyó benne, pl kocsmai verekedés, de erősen felejthető. (Kicsit eltérve a témától, milyen fura, hogy szétváltak, és most mindketten ugyanazon témában dolgoznak, egymástól függetlenül, azaz papot játszanak, Bud az őrangyalokban, Terence a Don Matteoban.)
« Utoljára szerkesztve: 2006. Május 09., 17:27:36 írta regnar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1248 Dátum: 2006. Május 07., 13:23:07 »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1247 Dátum: 2006. Május 07., 04:21:36 »
őő gondoltam +int +osztom veletek a müvem.
nemtom mér, talán teccik vkinek vagy mittomén.

Üdvözöllek a végzet városában,
az élet és halál, határvonalában.
Egyszer akarsz ide eljönni,
próbálnál a kapun bejönni.

A halál a kulcs, az ajtó zárva,
ülhetsz a kapuban a halálra várva.
Vagy egy utolsó lövés és kész,
megteszed és a kapun belépsz.

A remény utcáján, a sors háza áll,
az ördög dílere a sarkon vár.
Arkangyalok, állnak nála sorban,
egy törött glória, fekszik a porban.

A sors a halál, a végzet a város,
nincsen remény itt minden káros.
Éjjel a tömeg a vég felé meglódul,
az utca mentén a boldogság koldul.

A sors a halál, a végzet a város,
itt már úgyis mindegy, minden káros.
Éjjel ütemre, kongatják a harangot,
lelkedben szabadonengedik a haragot.

A város közepén a kegyetlenség tere,
szerencsét hoz a levélnélküli lóhere.
Nincsen remény, beborul már az ég,
egy lehetőség hogy szabad legyél.

Az utolsó töltény, egy végső találat,
integethetsz a fehérneműs kaszásnak.
Reményvesztett lelkek, kiszürkült arcok,
egyoldalú küzdelmek, esélytelen harcok.

A sors a halál, a végzet a város,
nincsen rendszer, a páratlan a páros.
Nincs irányítás, csak előre lódulunk,
a végén mi is az útszélén koldulunk.

A sors a halál, a végzet a város,
ne küzdj tovább, véged van már most.
Illeszkedj be a társadalomba,
feküdj te is, a halott halomba.

Illenél a képbe, már kész a keret,
itt a halál,  azt mondod mehet!
Egy utolsó utazás, még egy utolsó túra,
kézen fogva a kasszással lépsz rá az útra.

Nincs visszaút ez a szituáció,
kéne egy utolsó motiváció.
Egy utolsó lépés a végső nyaralás,
a végzet városában nincsen maradás.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Május 07., 13:10:10 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1246 Dátum: 2006. Május 02., 20:41:44 »
Idézet
Khm... azt hiszem, ismét mentegetnem kell magam.
örülök, hogy nem nekem kellett
és igen, ez a hozzászólás már szimpatikusabb volt  
a New Spring pedig ellenőrzés alatt van by Dead, ha jól tudom.. úgyhogy hamarosan aktívkodhatsz    
« Utoljára szerkesztve: 2006. Május 02., 20:42:06 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1245 Dátum: 2006. Május 02., 17:13:20 »
Khm... azt hiszem, ismét mentegetnem kell magam.
Igen, már egy jó ideje itt lappangok a HZS-n (is) mint egy jó vírus.
Tudom, hogy az első hozzászólásom egy (nem) kicsit pofátlanra sikeredett, de egyszerűen túl szemét hangulatban voltam ahhoz, hogy ezt kihagyjam. Bocsesz.
(és a Spidertomon is megmondtam, csak a történelmi hűség kedvéért.)
Nem mondom, hogy mostantól hiperaktív tag leszek errefele, de azért igyekszem egy kicsit javítani az első benyomást. Bár ha tényleg ki fog kerülni ide a New Spring, akkor (remélhetőleg) aktívabb szerepet kell vállalnom a fórumokon. Csak úgy legyen...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden