Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1080435 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11294 Dátum: 2024. Február 10., 18:39:33 »
Hogy változik a világ, ez alkalommal ez a film az év jobb alkotásai közé tartozik majd...!


Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11293 Dátum: 2023. Július 16., 23:30:40 »
Szerinted ott még van bárki aki foglalkozik egy íz éves, közepesen teljesített film törölt alternatív jelenetével? Ugyankérlek.
Ráadásul elvileg azt mondták, hogy ez a hughverine csak a mostanság népszerű "variáns" vagy mi a frász nem pedig a huszonhárom éve látott hughverine, hogy kimagyarázzák magukat a Logan tökéletes lezárásának leszrasából.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11292 Dátum: 2023. Július 14., 10:40:42 »
Ha ez az a ruha, amit a japán csajtól kapott, akkor biztos lesz. :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11291 Dátum: 2023. Július 12., 13:45:51 »
Nekem bejön. Bár a barnát jobban szeretem. Remélem, maszk is lesz.  :brow:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11290 Dátum: 2023. Július 12., 10:36:18 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11289 Dátum: 2023. Június 21., 22:54:08 »
Ez a Vadak Ura ès Rambo a szokásos sonyféle ostobasággal.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11288 Dátum: 2023. Június 21., 20:41:50 »
Hát ö...


Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11287 Dátum: 2023. Február 05., 18:58:25 »
Én nem mondanám Megtorló-cameónak, tudtommal sosem volt megerősítve, hogy ez a tag Frank Castle. Csak egy fazon, aki hasonlít Tom Jane-re.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11286 Dátum: 2023. Január 30., 12:13:58 »
Egy röpke cameó csupán, de ott van:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11285 Dátum: 2023. Január 29., 23:00:05 »
Nekem abszolút nem rémlik a Megtorló a Pókember 2-ből.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11284 Dátum: 2023. Január 29., 21:44:46 »
Ó pedig mekkora lett volna, ha Morbius hamarabb tűnik fel a szélesvásznon, mint az ellensége, Pókember. Kihagyott ziccer.. :-\ Erről kapásból a Rozsomák fiaskó jutott az eszembe, miszerint Hugh Jackman cameozott volna Raimi Pókemberében, de valami banális okok miatt mégse tette.  :dry: Helyette viszont megkaptuk a Punishert a Pókember 2-ben.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11283 Dátum: 2023. Január 27., 18:47:56 »
Benne, sőt a második részben eredetileg ő lett volna a főellenség, de később átváltottak a mutánsra. Mintha szerzői jogok lettek volna a háttérben, de ez nem 100%-os.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11282 Dátum: 2023. Január 25., 01:07:07 »
Morbius benne lett volna a Pengében?! :blink:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11281 Dátum: 2022. November 21., 19:08:22 »
Hogy érdemes-e?
Szerintem jelenleg talán a legjobb a CW szuperhős sorozatai közül. Csal fogadd el, hogy valójában nem az Arrowverse része, bár az első évadban még próbálnak úgy tenni. De egy nagyon jó szuperhős hátterű családi dráma. A második évad utolsó harmadánál járok és nagyon tetszik. Szóval hajrá.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11280 Dátum: 2022. November 20., 21:55:25 »
Érdemes belefogni a Superman & Lois sorozatba vagy felejthető?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11279 Dátum: 2022. Október 17., 16:27:26 »
Persze nem kell komolyan venni.  ;) :D
« Utoljára szerkesztve: 2022. Október 17., 16:37:59 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11278 Dátum: 2022. Október 16., 20:53:35 »
A Werewolf by Night kbszott jó lett, az amazon meg moslék úgy ahogy van.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11277 Dátum: 2022. Szeptember 11., 11:23:46 »
Inkább ugrókötelezne.. :badteeth:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11276 Dátum: 2022. Szeptember 05., 16:00:12 »
A kérdés, nem fognak-e ettől egy idő után befásulni a filmnézők, mondván, úgyis mindig ugyanazt kapom a pofámba, csak a körítés változik valamit.

Én már vagy 5 éve belefásultam.  :D :D :D :D  A sovány és sekélyes történetek miatt csak a polkorrekt , felborotvált fejű csajokat, meg a gonosz fehér férfiakat látom meg a képernyőn és zsigerből kapcsolok el.  Nekem nem kell olyan film, ami csak azért készült el, hogy díszlet legyen egy xy ideológia előtt. Sosem bírtam a társadalomkritikát a filmekben, ezt a maszlagot se bírom.

Amúgy rossz szóhasználat a politikailag "korrekt", mert mesterségesen reagálnak túl vélt, vagy valós társadalmi problémákat és a többségi társadalmat degradálják azzal, hogy pl a hívőket általában megmosolyogják, a konzervatív fehér általában sznob, a gyilkosok az általam ismert sorozatokban 99%-ban fehérek, stb. Ez minden, csak nem korrekt. Ha az egyik oldalt elkezded lealázni, a másik oldal attól nem lesz erkölcsileg jobb. Bár magyarázd ezt meg az usá-nak, ami kizárólag "jó és igazságos" háborúkat vív, ahol nem tudom, nem is emberek, hanem csak ördögök, vagy démonok halnak meg, vagy maradnak árván?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11275 Dátum: 2022. Szeptember 03., 11:50:21 »
Utána kellene néznem, de azt olvastam, hogy az ILM 11 filmet készített a Marvelnek. Nem biztos, hogy igazam van, de gyanítom, hogy akkor kezdett csökkenni a minőség, amikor a Marvelnél úgy döntöttek, hogy megy ez majd házon belül vagy egy másik, kisebb céggel is ugyanúgy.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11274 Dátum: 2022. Szeptember 03., 06:45:46 »
Szerintem pont ezért nem fog nagyot szólni az Avatar 2. Legalábbis én nagy újítást pont nem várok tőle. Annak idején a 3D-vel nagyot ment, de ahogy te is írtad, a történet iszonyat sablonos volt, konkrétan egy újrahasznosított Pocahontas. De azzal meg tudta újítani a mozit, hogy szintet lépett a 3D-vel. Emlékszem, hogy ismerőseim közül sokan azért mentek el rá akár többször is, mert "hú milyen jó a 3D".

A Marvel az én meglátásom szerint ilyen szempontból inkább felhasználó, mint újító. Az adott technikai dolgokat kihasználja, aztán annyi. Bár én nem is várom el tőlük, hogy ők újítsanak ilyesmiben, ez inkább az ILM feladata lenne.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11273 Dátum: 2022. Szeptember 02., 21:23:46 »
A filmes technikáknak is van elméletileg egy fejlődési tetőpontjuk, ahol már minden újítást kimaxolnak. Mi lehet majd a következő lépés?

Mondjuk most nem pont ezt látjuk. A minap fuottam bele egy mémbe, amin a Marvel pár újabb filmjéből mutattak CGI-t nem is tudom az Avatarból a navik meg Davy Jones mellett, utalva arra, hogy mennyire visszaesett a számítógépes effektusok színvonala. Bár nem általánosítanék, akkoriban is volt gagyi, meg most is van jó, de speciel a Marvenél tényleg érzem, hogy nem feszegetik a technika határait. Majd az Avatar 2 biztos, bár azért a  magam részéről egyáltalán nem lelkesedem, az első rész nagyon sablonos volt a látványt leszámítva.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11272 Dátum: 2022. Szeptember 02., 20:32:46 »
A filmes technikáknak is van elméletileg egy fejlődési tetőpontjuk, ahol már minden újítást kimaxolnak. Mi lehet majd a következő lépés?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11271 Dátum: 2022. Szeptember 02., 19:53:56 »
Biztos lesznek olyanok, de azok szerintem inkább már mondjuk a mi korosztályunknál lesz. A fiatalabb generációnál meg még működhet az "egy újszülöttnek minden vicc új" elv, így őket valószínűleg nem fogja zavarni, mire meg már eljut arra a pontra, addigra jön egy újabb generáció.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11270 Dátum: 2022. Szeptember 02., 19:32:44 »
A kérdés, nem fognak-e ettől egy idő után befásulni a filmnézők, mondván, úgyis mindig ugyanazt kapom a pofámba, csak a körítés változik valamit.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11269 Dátum: 2022. Szeptember 01., 22:55:50 »
Így viszont értelek, és egyetértek.  :D

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11268 Dátum: 2022. Szeptember 01., 22:48:56 »
Például önmagában az, hogy Murphy színre lépése után személyre szabták a jeleneteket, hogy a szereplők reflektáljanak arra, hogy ő fekete, az nem ugyanaz, mint eleve úgy írni meg, hogy az egy lényegi elem, hogy ő fekete. Ki ne írt volna bele pár ilyen jelenetet, adja magát. De azért nem lett a filmből egy Forró éjszakában. Ami szintén egy jó mozi, de az konkrétan az előítéletekről szól.
Ja, persze, oké, ezt vágom, meg igazad is van. Én sem állítottam azt, hogy a példáim mind alapvetően erről szóltak volna. Csak azt, hogy mai szemmel sokkal jobban észre lehet venni a finom polkorrekt utalásokat a régi kult filmekben is. Mert hát sok mai filmben sem az a fő cél, hogy ezt hirdessék, de mégsem tudják olyan elegánsan beleszőni a filmbe (tisztelet a kivételnek, mert azért szerencsére akad), mint ahogy azt régen tették. Ezért van az, hogy a mai filmekben sokkal jobban észreveszed ezt, mint a régiekben. És itt kanyarodhatunk vissza a kiindulóponthoz, hogy sajnos a mai filmek történetei nem olyan jól kidolgozottak, mint korábbi társaiké, mert sokkal inkább a látvány felé orientálódik, ezért kevésbé vannak ezek a szálak eldolgozva és ezért látja az ember azt, hogy ez meg ez tényleg csak kötelező elemként van belerakva, mert benne kell lennie. Ami után azt érzi az ember, hogy a mű végeredményéhez igazából semmit nem adott hozzá, csak egy felesleges plusz volt.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11267 Dátum: 2022. Szeptember 01., 21:43:23 »
Ez messzire vezető téma, az egész társadalom, a filmes stúdiórendszer, a média és a film, mint médium is más volt, azt hiszem, hogy úgy fogalmaznám meg azt, ahogy én látom, hogy nem elegánsabban adták elő (bár igazad van, az a minőségre általánosságban jellemző volt), hanem, hogy kisebb dolgokban adták elő. Pl. a szimpatikus rendőrfőnök többnyire néger (a Halálos fegyveren kívül nem is jut eszembe most kivétel). Más volt a lépték, mások voltak a célok.

Például önmagában az, hogy Murphy színre lépése után személyre szabták a jeleneteket, hogy a szereplők reflektáljanak arra, hogy ő fekete, az nem ugyanaz, mint eleve úgy írni meg, hogy az egy lényegi elem, hogy ő fekete. Ki ne írt volna bele pár ilyen jelenetet, adja magát. De azért nem lett a filmből egy Forró éjszakában. Ami szintén egy jó mozi, de az konkrétan az előítéletekről szól.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11266 Dátum: 2022. Szeptember 01., 20:56:07 »
Ó, az egy dolog, hogy eredetileg melyik szerepet kinek szánták, de attól még a végeredményt kell nézni. Azt én is tudom, hogy a Beverly Hills-i zsarut eredetileg Slynak szánták (ahogy akkoriban szinte minden filmet, mint utólag meg lehetett tudni  :) ), de ahogy jött Murphy, azért szépen beledolgozták a fekete dolgot is a filmbe. Elég csak megnézni az előítéleteket amikkel találkozik Beverly Hillsben, vagy például a szállodarecepciós jelenetet. Csak ahogy mondtam, ezeket akkoriban sokkal elegánsabban adták elő, szinte alig észrevehetően. Nem tolták fullba, hanem finoman adták elő.

A horror műfajban is tudom, hogy alap klisé, hogy nő a főszereplő kb a 70-es évek óta, de a szexizmuson felül azért lehet látni ebben is a feminizmus korai jeleit, pláne ha tudjuk, hogy a 80-as években nagyjából mi is volt a feminizmus fő törekvése. Mert azért nem lehet ebből a szempontból elvonatkoztatni az aktuális kortól sem, ami teljesen más volt mint most.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #11265 Dátum: 2022. Szeptember 01., 08:16:20 »
Ezzel viszont most én nem értek egyet. A Beverly Hills-i zsaru főszerepét Mickey Rourke-nak és Stallonénak szánták, sőt még Harrison Ford is visszautasította mielőtt Murphy vitte. Nem volt abban mutassuk be a laza feketéket gondolat sosem, csak az, hogy mutassuk be, hogyan old meg egy tökös zsaru a kemény negyedből egy ügyet a gazdag negyedben. Az más kérdés, hogy szerintem jót tett a sztorinak Murphy, úgy is mint színész, és úgy is mint fekete színész, a bőrszíne csak tovább nagyította a különbséget a két világ között. Ami pedig az Alien filmeket illeti, az egy horrorfilmes alapvetés, hogy a legtöbb esetben egy nőt állítanak a középpontba, aminek egyfelől van egy szexuális vetülete, másfelől a "legkisebb királyfi" gondolatra épít, vagyis, hogy az a szereplő kerekedik felül a nehézségeken (horrofilmben gyilkosokon, szörnyeken), akiből a legkevésbé néznéd ki, hogy elég erős hozzá, mégis az. Illetve Cameron köztudottan szeret erős nők köré filmet készíteni, gyakorlatilag nincs is másmilyen filmje, de őt egy személyben talán nehezen lehetne megvádolni vele, hogy mindezt azért teszi, hogy a feminizmus ügyét előremozdítsa, nem pedig azért, mert, úgy érzi, hogy ez jót tesz a sztorinak.

Azt nem állítom, hogy Hollywood mentes volt akkoriban minden ilyesmitől, de speciel a példáid nekem sántítanak.