Szerző Téma: Sztrájk topik  (Megtekintve 126614 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető avengers

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #89 Dátum: 2006. November 04., 16:28:28 »
Keresek szuperman rajongokat akik őrűlnének neki ha kedvencűkről minden héten olvashatnának pár action comics,supermen vagy man of stel tőrténetet
iletve ezekhez forditokat és beirokat is keresek. :spawn:etikat@citromail.hu cimre várom a jelentkezéseket
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 04., 16:50:18 írta avengers »

Nem elérhető lacee

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sztrájk topik
« Válasz #88 Dátum: 2006. November 04., 16:24:29 »
Hmm...
Én csak pár napja ismertem meg az oldalt, és már mégcsak le se tudok tölteni, ezt pedig borzasztóan birom sajnálni, mivel sok jó dolog van az oldalon.
Azt megértem, hogyha az ember vmit elkezd és a munkájának nincs elismerése, akkor azt igen nehéz és kiábránditó folytatni, a szünet-nagyon borzasztóan remélem, hogy nem marad végleges!-elgondolkodtat bennünket-(márakit elgondolkodtat)-, hogy máskor több megbecsülést adjunk nektek-DE!amiért nem érkeztek vélemények, azért még nem kell elkeseredni és bezárni az oldalt! és egyáltalán nem jelenti azt, hogy munkáitokat esetleg nem becsülnénk! Én személy szerint megirnám a véleményemet is, -csak sokszor nincs rá időm. És nagyon hálás vagyok minden forditónak.Sőt, elképzelhetően énis szeretnék majd vállalni forditói munkát.Jelenlegi időkereteim közé sajnos ez nem fér be.
Na szóval örülök az oldalnak, és borzasztóan meglepett e dolog.
És nagyon várom, hogy mihamarabb kinyissatok!  
és akkor mondok véleményt is, mert most mégcsak meg se tudtam ismerni az oldalt.

Nem elérhető exOrcist

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sztrájk topik
« Válasz #87 Dátum: 2006. November 04., 16:17:41 »
A leállás előtti napon regisztáltam a fórumba, és mindenkinek olyan pattanásig vannak feszülve az idegei, hogy bárki bármit mond, biztosan 2 helyről rögtön ugranak, leszúrják, egyebek. Csendben figyelem mi van, nem is igazán szólok hozzá a dolgokhoz, mivel szinte mindent a mostani helyzettel kapcsolatban elmodanak mások helyettem, várom a fejleményeket, akármik legyenek is azok. Ha beindítják újra az oldalt, az jó lesz ezentúl olvasott képregényről fogok nyilatkozni, vagy szavazni, meglátjuk mi lesz ha egyáltalán beindul újra az oldal. Ha a jelenlegi állásponton maradnak az alapítók, azt sajnálni fogom nagyon, mert az egyetlen általam randszeresen látogatott és dizájnilag is kedvelt, barátságos hangulatú Képregényoldal fog eltűnni a süllyesztőben. Bármi legyen is a döntés figyelmesen várom a háttérben, és addig is megköszönöm azt a számos órát amiket a ( nyomtatott médiumok színvonalát nemegyszer kenterbeverő!) képregényeitek olvasásával tölthettem. Köszönöm, Hálózsák Team!
                                   exOrcist
[img]http://kepfeltoltes.hu/061102/cw-banner-alap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető Callaow

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #86 Dátum: 2006. November 04., 15:56:27 »
526708  



(Minden sztrájkban akad egy-egy sztrájktörő..esetleg..  )

Nem elérhető cserpak

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #85 Dátum: 2006. November 04., 15:51:54 »
Nekem sokmindent jelent ez az oldal, ha megszüntetitek egy olyan lapnak lesz vége mely a magyar képregénytársadalom, valamint az én szívemet darabokra töri. Az eddigieket köszönöm, ne hagyjátok abba kérlek. Sok sikert a folytatáshoz, már nagyon várom.

Nem elérhető Konrad

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #84 Dátum: 2006. November 04., 15:36:25 »
Idézet
Végül, pedig, KONRAD-nak meg a társainak üzenném: azt hiszem sejtem, mire gondoltok, eleinte én is vagy 20 percet küszködtem, mire kinyögtem magamból egy véleményt, mert fostam attól, hogy hülyeségeket írok, de aztán rájöttem, hogy akkor mi van? Itt a társaság 90%-a nem tudja, a másikról, hogy ki ő valójában, úgyhogy ha esteleg, szar kritikákat/véleményeket írunk, és esetleg valaki meg jót röhög rajta ezen magában, akkor meg mi van?
Pontosan, jól gondolod, de nem csak magukban "röhögnek" hanem beléd kötnek egyesek.
És ha tényleg hülyeséget írok? Szükség van nekik arra?

Petyaman:
Nem pótolhatatlanok? Szerintem meg minden egyes képregényes oldal pótolhatatlan, ez a második legnagyobb képregényes portál, a knet után! A képregényekre gondolok, amik mind minőségre, mind mennyiségre amik nem mindig éppen a mainstream-et viszik, míg a legtöbb képregényes honlap igen. Olyanok vannak itt amik máshol nem, mert a fordítók egyedi ízlését képviselik. Vagyis de pótolhatatlan!
Ezzel csak inkább a kedvüket szeged. (Természetesen én sem ölöm meg magam, de ezt ők sem várják el.)

pepo:
Természeten elmondhatja mindenki a véleményét, ráadásul csak ez az egy topik van, csak az nem mindegy hogy hogyan teszi azt. Pl. én nem sértegetek senkit, amíg le nem hordannak mindennek. És ha nem zavarna a pár szavas hsz, akkor miért kötsz bele?
És ha tudok többet? Persze tudok, de nem biztos hogy úgy érzem meg kell osztani másokkal a saját gondolataimat ha nem látom jónak. Például az olyanok miatt mint te. Nem kell el hallgatnod, elmondhatod a véleményedet, de bunkónak sem kell lenni.

Elnézést kérek hogy eltértem az ON-tól de reagálnom kellett.
[img]http://kepfeltoltes.hu/061118/gladys02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg" border="0" alt="[LightningWorld] Image" /]

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Sztrájk topik
« Válasz #83 Dátum: 2006. November 04., 14:41:25 »
Idézet
mióta ez az 1 topik van, nagyokat hallgatnak

1. Ugye milyen jó érzés, amikor bármit tesz az ember oda sem bagóznak rá? Kb olyan ez, mint a véleményezés hiánya...

2. a főoldalon a nevek között az elhalványítottak azt jelentik, hogy már ők nincsenek velünk...

Nem elérhető Daredevil

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 940
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sztrájk topik
« Válasz #82 Dátum: 2006. November 04., 13:56:09 »
Furcsa, hogy most tök új arcok jelennek meg a fórumon.

A félelem nélküli ember.
[/color]



Nem elérhető Petyaman

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 42
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sztrájk topik
« Válasz #81 Dátum: 2006. November 04., 13:36:56 »
Hát elszomorodtam, hogy az egyik kedvenc oldalam a megszűnést fontolgatja.

Nem csak azért szeretem, mert igényes és jó képregényeket tesztek közkinccsé ingyen, hanem mindezt ötletesen csináljátok, pl. retró-hét vagy az a nyomozós megmozdulás.

Tisztelet az eddigi munkátokért, különlegeset raktatok le az asztalra, legalábbis számomra. Még irigylem is a kitartásotokat, én nem csinálnám ezt, az biztos.

Ettől függetlenül: Ha mégis abbahagynátok, nem fogok harakirit ( vagy szeppukut, ahogy tetszik ) elkövetni, és az életem sem fog különösebben megváltozni. Ha nem lesz HZS, majd lesz más, előbb utóbb jönnek az újak, (habár elnézve a mai kölykök szegényes szókincsét és helyesírási ismereteik hiányát, nem lesz a legjobb, de mindegy) akik továbbviszik a képregény kultúráját.

Egy szó mint száz:Nagyon jók vagytok, de nem pótolhatatlanok. Senki sem az.

Nem elérhető hegyitomi

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #80 Dátum: 2006. November 04., 12:51:04 »
Idézet
Ez a gond is a sztrájk része! Hegyitomi, engem spéci nem zavar az ismeretlenség! Gondold el, ha kiderülne, hogy Pepo05 és Konrad szomszédok... wink.gif

Nem történne semmi. Legfeljebb ugyanazt a véleményt szolidabban fogalmaznák meg. Sajnos a net gyakran kihozza az emberek rosszabb oldalát.

Idézet
Az akár még vicces is lehetne...

De ilyen ismerettségi, meg közösségi problémákra jó megoldás lenne valami közös sörözés/üdítőzés/kajálás, persze valakinek ezt is meg kéne szerveznie.

Igen, ez igaz de ez legalább nem olyan macerás mint mondjuk egy új oldal felépítése. Én küldtem az egyik tagnak privit, hogy akár skypén élőszóban is beszélhetnénk a problémájukról szerintem sokkal egyszerűbb mint fórumozni de eddig még nem érkezett visszajelzés.  

Nem elérhető exactlee

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 262
  • Karma: +1/-0
Sztrájk topik
« Válasz #79 Dátum: 2006. November 04., 12:23:18 »
Az akár még vicces is lehetne...

De ilyen ismerettségi, meg közösségi problémákra jó megoldás lenne valami közös sörözés/üdítőzés/kajálás, persze valakinek ezt is meg kéne szerveznie.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Sztrájk topik
« Válasz #78 Dátum: 2006. November 04., 12:15:42 »
Ez a gond is a sztrájk része! Hegyitomi, engem spéci nem zavar az ismeretlenség! Gondold el, ha kiderülne, hogy Pepo05 és Konrad szomszédok...
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető takadu

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #77 Dátum: 2006. November 04., 12:02:47 »
Én még csak most találtam rá erre az oldalra. Nagyon jónak tartom, nagyon nagy munka amit csináltok le a kalappal, ne hagyjátok abba.
Egy kérdés a leállással kapcsolatos az, hogy nem tudom letölteni nagyban a képeket vagy valami más lehet a gond (404 hiba).
Köszi és csak így tovább.

Nem elérhető hegyitomi

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #76 Dátum: 2006. November 04., 11:45:03 »
Idézet
Nekem itt a 3 alapítótag jelent valami féle vezetőt, akik viszont, ha jól tudom, mióta ez az 1 topik van, nagyokat hallgatnak, pedig, gondolom, azért ők is döntöttek a sztrájkról.




 Itt a társaság 90%-a nem tudja, a másikról, hogy ki ő valójában,
Igen, ez nekem is problémám, amit már jeleztem is. Mármint a halgatás. Az egymáson nem ismerésen meg lehet könnyen segíteni. Ha esetleg visszaáll a fórum eredetiben lehetne egy máshol nagy sikerrel alkalmazott bemutatkozó topikot csinálni. Mostanáig titokban meg voltam győződve, hogy döntően a 14-21 éves korosztály látogatja ezt az oldalt. De az utóbbi pár nap hozzászólásaból úgy tűnik, hogy nem csak. Ilyen tévedések kiküszöbölésére meg szewmélyesebbé tételére jobb ha mindenki bemutatkozik.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Sztrájk topik
« Válasz #75 Dátum: 2006. November 04., 11:36:24 »
Idézet
Na, sokáig gondolkodtam, hogy leírjam-e a véleményemet, de végül úgy döntöttem megteszem. Először is aki nem tudná: én csinálom a defalco féle F4-ek fordítását.
Kezdjük az elején: én is nagyon megdöbbentem, amikor reggel megláttam az oldalt és ez is az egyik problémám. Hogy lehet az, hogy én mint honosító nem tudtam erről az egészről? Javítsatok ki, ha tévedek de szerintem illet volna legalább egy privát üzit küldeni, hogy "hé figyeljé már, ájjá le a fordítással egy darabig, mert holnaptól leállunk", vagy valami hasonlót.
 Nnna igen! Azért a saját honosítóitokkal is kikurni...... szerintem nem ezt érdemelték.
 Másik pedig: Először is, én tényleg tisztelem a munkásságotokat, meg mióta volt az a zsákbamacska dolog, igyekszem véleményezni is mindig az olvasottakat (mondom az olvasottakat, mert valamibe csak belenézek, arról meg nem akarok véleményt írni, mert, lehet teljesen más lenne a véleményem, ha el is olvasnám). Viszont, a sztrájkoknál úgy szokott lenni, hogy a sztrtájkoló felek vezetői tárgyalni szoktak. Nekem itt a 3 alapítótag jelent valami féle vezetőt, akik viszont, ha jól tudom, mióta ez az 1 topik van, nagyokat hallgatnak, pedig, gondolom, azért ők is döntöttek a sztrájkról. A másik dologot már az üzifalra is megirtam, csak mire megnéztem volna, hogy jött-e válasz, adigra már az is megszünt. Tehát a kérdés minkét félhez szól: az, aki tényleg csak ezt akarná írni: pl: "Tetszett ez", meg "jó volt az", miért nem vésítek föl az üzifalra? Azt aztán tényleg nem bonyolult megtenni (és ha megtettétek csak, pont nem láttam, azért bocs), és TISZTELT HZS, ha ezt megtennék az olvasók, az nem lenne elég?  Hiszen attól még, azért vannak néhányan akik a fórumot is használnák. Végül, pedig, KONRAD-nak meg a társainak üzenném: azt hiszem sejtem, mire gondoltok, eleinte én is vagy 20 percet küszködtem, mire kinyögtem magamból egy véleményt, mert fostam attól, hogy hülyeségeket írok, de aztán rájöttem, hogy akkor mi van? Itt a társaság 90%-a nem tudja, a másikról, hogy ki ő valójában, úgyhogy ha esteleg, szar kritikákat/véleményeket írunk, és esetleg valaki meg jót röhög rajta ezen magában, akkor meg mi van? Attól még lehet, hogy másnap egymástól vesszük a szalámit a boltban, és úgy sem fogjuk tudni, hogy na ez volt a csávó, vagy csaj, aki azt a baromságot írta a Pl. Tarotról. Na ennyi volt kb., azért én kitartóan várom majd az alapítók hozzászólását is a dolgokhoz. Szevasztok.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető lyrán

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • http://diakjog.hu
Sztrájk topik
« Válasz #74 Dátum: 2006. November 04., 10:40:03 »
Sajnálom, hogy nem kívántok továbbiakban honosítani.
De, ha tényleg kényszernek érzitek akkor ne csináljátok.

De , ha megoldható lenne akkor tegyétek elérhetővé a képregényeket újra. Mert én soha nem töltöttem le semmit mindent az oldalon néztem meg és ha újra akartam ránézni akkor szintén.

Szóval  

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Sztrájk topik
« Válasz #73 Dátum: 2006. November 04., 09:44:33 »
Azt hiszem Graf-x rátapintott a lényegre. Már ami a közösséget illeti.

Én csak nemrég csöppentem bele a társaságba tevékenyen. Persze előtte is jártam ide, mert sok szép és jó volt a frissítések közt, de el kellett telnie egy kis időnek, amíg én is elkezdtem hozzászólogatni. Nálam a chatbox volt az első lépés. Hogy miért? Azért, mert a fórumban nem lehet beszélgetni. Értsétek jól, nem volt meg az azonnali párbeszéd lehetősége, ha csak annyit írok, hogy "köszi! Tök jó volt!" A chat teljesítette azt az igényt, hogy - ami egy közösséget közösségé tesz - azonnal kaphattam választ, vagy csak jókat diskurálhattam másokkal.

Én nagyon jól éreztem magam a társaságotokban, mert mint már egyszer írtam is, a HZs a honosítók központja lett. Nem tudnék olyan honosító lapot mondani, ahonnan ne jártak volna ide az emberkék.

Ugyanakkor azt sem hiszem a hogy a közösség összeborult volna. A HZs tagok természetesen rengeteg támadásnak tették ki magukat ezzel a lépéssel, de azt kell mondjam, náluk a pont.

Ez egy olyan honlap, ahol ingyen, ajándékba adták a munkájukat az emberek. Azért tették, mert egyszerűen szórakoztatni akarták a környezetüket. De egy humorista is elveszíti a kedvét, ha a közönségtől nem jön egyetlen kacaj sem. Ez azért is lehet, mert nem volt humoros. De tudom, hogy a HZs képregényei a legjobb minőségben elkészített képregények voltak.

Ha pedig ott tartunk, hogy ingyen kapták a népek a képregényeket, nehogymár ők követelőzzenek, hogy ez legyen, meg az legyen, meg mi az, hogy ők sztrájkolnak, meg hogy képzelik, hogy a saját honlapjukat megszűntetik, meg milyen jogon fosztják meg  a nézőket a képregényektől!!!!

Akkor lenne mindenkinek joga kiakadni, ha fizetnie kellett volna a képregényekért. De nem kellett...

Aki pedig fel van háborodva, légyszi ne szóljon, ne írjon semmi bántót, mert attól csak még jobban elveszi a kedvét a HZs tagoknak a további honosítástól. Én pedig még szeretnék itt olvasni képregényeket, és szeretnék tovább diskurálni a HZs csapatával, mert olyan jó ez a csapat, hogy rossz szavunk nem lehet rá!

Nem elérhető kron82

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sztrájk topik
« Válasz #72 Dátum: 2006. November 04., 09:26:00 »
már mindenki meg akar szünni? azért mert egyesek(köztük én is) nem írnak a fórumba visszajelzést a tetszésről az nem azt jelent,hogy nem szeretjük amit csináltok,csak vagy lusták vagyunk,vagy napi 10 órában melózunk egy villanyszerelő cégnél és örülönk,ha a flash get-et  elbírjuk indítani mielőtt mélyálomba zuhannánk!  én speciel szeretem ezt az oldalt és a munkáitokat is,de szerintem ezzel nem vagyok egyedül! maradok tisztelettel...amíg a hálózsák meg nem veszi a jogdíjakat :-)
Who watches the K.net?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Sztrájk topik
« Válasz #71 Dátum: 2006. November 04., 08:38:36 »
Idézet
"...a papír-jpg képregény viszonya nagyjából az mp3 vs. Eredeti zenére emlékeztet. Valjuk be öszintén mi magyarok fillérb***ó népség vagyunk."


Azt bevalljuk :-) de a viszony egészen más. Egyrészt kvázi bármilyen zenét megvehetsz a plázába', míg bármilyen képregényt egyrészt anyagilag nagyságrendileg húzósabb, másrészt alig lehet kapni (pláne a régebbi számokat!). És még fontosabb, hogy külföldi zenét aligha a magasröptű szövegekért hallgatsz, arra ott vannak a verseskötetek, viszont külföldi képregényt nagyon is a szövegéért vennél, amit nem biztos, hogy megértesz. Erre valók a honosító oldalak... Hiszen aki amúgy megérti a külföldi képregényt és mégis letölti ahelyett hogy megvenné, az amúgyis DC-n és hasonlókon huszárodik, ami már nem a honosító oldalak problémája.

Idézet
"Ezen az alapon mindig is lesz létalapja az elektronikus képregénynek. Persze amiíg  a nagy kiadók meg nem jelennek Magyarországon és utáne nem néznek, hogy a honositó oldalak az utóbbi 5 évben mennyit csúsztak a jogdíjak befizetésével."

Szerintem kezet csókolhatnak, hogy működik az underground és előkészíti nekik a piacot. A realitást viszont sajna a te oldaladon áll.

Idézet
"Mintha egy leállást lehetne úgy is csinálni, hogy mindenkinek jó legyen."

Nem. De úgy lehetne csinálni, hogy ne b.sszunk ki emberekkel csak úgy l'art pour l'art. Először is a fórum kiherélése már gyanúsan a "dögöljön meg a szomszéd tehene" is c. vidám népi bölcsességet idézi. Jelenleg nem látom, hogy ezzel a sértett lelkek hidegvizes-kamillateás borogatásán kívül mit lehetett elérni, de természetesen meggyőzhető vagyok. Másrészt én egy kicsit ráncoltam a homlokom, hogy pont fordítás közben húzták ki alólam a szőnyeget, de hagyján, ha csak rólam lenne szó. Viszont most írta Sámson Doki, aki nálam azért jobban bejáratott arc, hogy őt is villámcsapásként érte. Na, akkor még kit? EZ viszont már TAPLÓSÁG, tekintet nélkül a HZs eddigi brilliáns működésére. (Henry Ford is megalapította a modern autógyártást, ami tiszteletreméltó, de azért szabad legyen kimondani, hogy emellett szimpatizált Hitlerrel, és ezért tán mégse kelljen gazsulálnunk előtte!)

Idézet
A nagy ideákkal mindig sok baj van. Ez egy ilyen bicikli, ezt így kell tekerni.

Hát, ja!

Nem elérhető SuMMeR

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #70 Dátum: 2006. November 04., 08:04:32 »
Bár a fórumra csak emiatt az esemény miatt regisztráltam, de már elég régóta nézelődök az oldalon rendszeresen, nem szeretném, ha megszűnne.  

Nemrég blogot kezdtem vezetni, ott az egyik linkajánlásom pont a HálóZsák volt, csak hát a Buzz még nem a legolvasottabb közösség.

Nem elérhető Atlantis

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #69 Dátum: 2006. November 04., 05:24:30 »
Sajnálom, hogy így alakult! Azért köszönjük az eddigieket HZS!
Úgylátszik lassan minden képregényes oldal becsuk...

Nem elérhető manchiman

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sztrájk topik
« Válasz #68 Dátum: 2006. November 04., 00:24:04 »
Polgárháború

  Konrad VS pepo05  

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #67 Dátum: 2006. November 03., 23:47:47 »
Szerintem nem keveredtem ellentmondásba, mivel a topicválasztást én arra írtam, hogy akit zavar, hogy megszakad egy beszélgetés, azokért lehetne csinálni. Engem ismétlem nem zavar.
Idézet
Azt is odaírtam hogy nem szeretek bírálni! Vagy az értelmi képességeid meghaladta?
Nem bírálni kell, hanem véleményezni.
Idézet
Én a hálózsáknak írtam nem neked, tőlük várok/vártam választ.
Attól én még nyugodtan elmondhattam a véleményemet, mint ahogy ezt mindenki más megteheti.
Egyébként bocsánat, ha ezzel elidegenítettelek...nyugi, csak én vagyok itt ilyen utálatos fekete bárány   a többiek rendes-kedves emberek.
Szerintem a hozzáállással van itt a gond.
De sajnos már így is nagyon ellenséges lett itt a légkör, amiben én is nyakig benne vagyok, szóval visszafogom magam. Konrad: nyugodtan beszélhetünk élőben is.
 
Nem vagyok az a beszari fajta, akik ismernek (persze élőben) azok tudják. És ismétlem nem kioktattalak, de azért biztos vagyok benne, hogy 3 szónál mindenki többet tud írni egy képregényről.
Ja és közkívánatra visszavonulok.
Köszönjük az eddigi fáradságos munkát, és sok sikert a (remélem) továbbiakhoz!
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Konrad

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #66 Dátum: 2006. November 03., 23:34:40 »
Idézet
Nem tudok egyetérteni. Engem abszolúte nem zavar, ha egy eszmecsere közben beírnak páran 2-3 sort, vagy csak egy köszönömöt. Mondom ezt úgy, hogy a fórumozáson kívül semmit nem tettem a Hálózsákért. Akkor a honosítóknak még jó érzés is lehet. Akkor csinálni kell külön topicokat a beszélgetéseknek és a dícséreteknek.

Gyakorlatilag ugyanezt írtam előtted.
Egy kicsit ellentmondásba keveredtél magaddal!
Pont az ilyen emberek miatt nem szeretek fórumozni,
akik a billentyűzet mögül kioktatnak, miközben...
Eh, mindegy. Röviden:  vigyor nélkül
[img]http://kepfeltoltes.hu/061118/gladys02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg" border="0" alt="[LightningWorld] Image" /]

Nem elérhető hegyitomi

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #65 Dátum: 2006. November 03., 23:30:26 »
Nekem az most az icikepicike problémám, hogy reggel kifejtettem a véleményemet (minden szemrehányás nélkül) a topikba nem irásom miértjére amire nem érkezett azóta sem válasz az alapitó tagoktól. A másik, hogy hiányolom a többi fordító hozzászólását a témához illetve a reakcióikat.

Néhány eddig felvetett gondolatra szeretnék reagálni:

Idézet
A Knet korábban mint a honosító oldalak gyűjtő helye szerepelt, mióta azonban megfeküdt a kiadóknak nincs egy olyan honosítói közösségi portál ahova szívesen felmenne az ember és nyilván a kiadás sem használt a honosításnak, amivel ugyan nem lehet mit kezdeni, de nyilván sokaknak nem esne jól hogy több éves munkájuk hirtelen mehet a kukába.

Nimrodnak valamely szinten igaza lehet abban hogy a papír alapú kiadás is betesz az egész honosításnak. A Prédikátornak tegnap estem neki miután megvásároltam és a prédikátor sztori első oldalánál tetszett (öröm,bodottá) hogy az alcím teljes egészében, az első mondat pedig szinte teljesen azonosan került papírra mint ahony a letöltött változatban volt (az egészet össze fogom hasonlítani, mert ha ilyet találunk ez is egyfajta elismerés a honopsító felé

Mindkét gondolatban van vmi. Gondolta szinten engem is foglalkoztatott már hiszen a papír-jpg képregény viszonya nagyjából az mp3 vs. Eredeti zenére emlékeztet. Valjuk be öszintén mi magyarok fillérb***ó népség vagyunk. Én személy szerint (pedig dolgozó ember vagyok rendszeres keresettel) 1000 ft-ig nem gondolkodom képregényvásárlásnál. 3000-nél viszont már meggondolom, hogy egy Vincent és Van Gogh megéri míg egy Nyócker! Már nem annyira. Ezen az alapon mindig is lesz létalapja az elektronikus képregénynek. Persze amiíg  a nagy kiadók meg nem jelennek Magyarországon és utáne nem néznek, hogy a honositó oldalak az utóbbi 5 évben mennyit csúsztak a jogdíjak befizetésével. Persze ez már egy másik történet.

Idézet
Amit csináltok az a gyerekes hiszti szintjét súrolja. Nagy csalódás ez nekem, és tudom, hogy még sokaknak.

Mi lenne ha pontozni lehetne a képregényeket beírás és fordítás szerint? Egyszerűbb mint fóumozni. Legalábbis nekem.

de baszki nem tünt fel hogy kurvára ezen van a hangsúly?
A Hálózsak tagok kimelózzák a belüket és még emellett honosítás honosítás hátán és akkor még csináljunk már pontozást is csak mer te lusta vagy írni a forumra?
Azér legyen már 1 pofa-növekedés határ ...



Igen sajnos ezek a hozzászólások tényleg az emberek hozzállását tükrözik. Miért most szüntetek meg? Miért így? Miért a kedvenc sorozatom befejezése előtt? Mintha egy leállást lehetne úgy is csinálni, hogy mindenkinek jó legyen.


Idézet
Én már csak anynit fűznék hozzá a dologhoz, hogy most a "pánikhangulatnak" megfelelően megszaporodtak az újoncok, de ha visszaállna az oldal 3 hét múlva ismét minden a régi kerékvágásban mozogna, sajnos

Az a baj ha egyáltalán bajnak nevezhető, hogy az oldal üzemeltetői nagyon jól látják a helyzetüket és ez nem is fog megváltozni. Persze lehet kérni űrlapot, szavazást, meg mindent de aki gép előtt ül az nagyon jól tudja, hogy mindent meg lehet csinálni a Pc-n csak baromi időigényes. Valóban ez a helyzet nem fog megváltozni. A miértekről már írtam az előző hozzászólásomban.Ezt vagy tudomásul veszik a honosítók vagy nem. Álltatni felesleges őket. A nagy ideákkal mindig sok baj van. Ez egy ilyen bicikli, ezt így kell tekerni.
 

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Sztrájk topik
« Válasz #64 Dátum: 2006. November 03., 23:24:30 »
Nimrodnak tök igaza van!
tomgreynek tök igaza van!
Micho mikor szólal meg?
Pont  

Régen megvolt az összetartás, támogatás, napi kontakt, életreszóló barátságok kötődtek, mindenki odafigyelt a másik munkájára. Sajnos ezt képtelenek voltunk átadni az újaknak (valljuk be, már mi sem törődünk a másikkal) és igenis ez a mi hibánk, személytelenné vált az egész, túl sok a honosítói oldal, ráadásul hiába értük el a célt, hogy újra jelenjenek meg itthon képregények és kötetek, sajnos a kiadók leszarják a kis oldalakat, mégcsak fórumnak sem tekintik, de elvárják, hogy kényükre kedvükre ugrálva vegyék le a megjelentetni tervezett sorozatokat. A visszajelzés hiányzik? Nem inkább a jó hangulatú, egészséges légkör? Azért kicsit furcsa, hogy minden, MINDEN egyes honosítói oldal durcásan förmed rá a látogatókra ahelyett, hogy önvizsgálatot tartana.
Hisztivel nem mentek semmire. El kell fogadni, semmi nem lesz már olyan, mint régen. 2 megoldás van, de erről majd beszélünk...
1 biztos, jobb nem csinálni valamit, mint kedvetlenül, kényszerből.

Azért én nagyon sokat köszönhetek ennek a közösségnek, leginkább életreszóló barátokat és ezért hálás vagyok!

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Sztrájk topik
« Válasz #63 Dátum: 2006. November 03., 23:20:56 »
Na akkor még mielőtt egy kis flamewar alakulna ki:

366
00:26:27,566 --> 00:26:28,800
Nincs itt Linderman?

367
00:26:29,036 --> 00:26:31,272
Ő, idézem, "el lesz foglalva".

368
00:26:31,349 --> 00:26:34,511
"El lesz foglalva".
Hát mi ő, a TV-székház?

Heroes 1x04 Szerettem, amikor a "szinkronokba" ilyen kis magyaros ízt visznek a fordítók.

Nem elérhető Konrad

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #62 Dátum: 2006. November 03., 23:11:42 »
Ja nem vagyok kritikus, az értelmi képességeimről meg beszélgethetünk
esetleg személyesen!  
Azt is odaírtam hogy nem szeretek bírálni! Vagy az értelmi képességeid meghaladta?

De ha ezen múlik akkor nem írok semmit tisztelt pepo.
Egyaltalán ki vagy te?
Én a hálózsáknak írtam nem neked, tőlük várok/vártam választ.
Ha nekik is ez a véleményük akkor oké nem írok semmit.
[img]http://kepfeltoltes.hu/061118/gladys02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg" border="0" alt="[LightningWorld] Image" /]

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #61 Dátum: 2006. November 03., 23:05:16 »
Idézet
Szerintem anynira nem, senki nem örülne neki, ha nem lehetne rendesen beszélgetni a fórumon a Köszönöm, Nagyon jó volt, meg hasonló hozzászólásoktól.
Nem tudok egyetérteni. Engem abszolúte nem zavar, ha egy eszmecsere közben beírnak páran 2-3 sort, vagy csak egy köszönömöt. Mondom ezt úgy, hogy a fórumozáson kívül semmit nem tettem a Hálózsákért. Akkor a honosítóknak még jó érzés is lehet. Akkor csinálni kell külön topicokat a beszélgetéseknek és a dícséreteknek.
Idézet
a tényleg csak azért csináljátok a honosítást hogy mindenki cuppogjon nektek, akkor szerintem egy kicsit túlcsordullt a pohár.
Szerintem egyszerűen többet vátak el az olvasóktól, ennyi. És mivel közel sem azt kapták, amire számítottak úgy érzik, hogy most nincs értelme csinálni. Mindenkinek másak az elvárásai, nekik ilyenek. Az meg, hogy ezt mások nem bírják felfogni az csőlátás.
Idézet
Mint aki szintén hobbiból tart fent oldalt azt mondom, ha nincs tűz, ha csak nyűg a dolog, akkor abba kell hagyni. Ezt mindenki érzi maga. Ha ennyire a visszajelzésektől függ, hogy csináljátok-e, akkor már nem szeretetből csináljátok, akkor pedig nincs sok értelme.
Ebben teljesen igazad van. De most őszintén..ez rengeted idő vesz el. Sokaka megtehetné azt, hogy elolvassák eredetiben. Mi haszna származik az ilyen honosítónka a munkájából? Semmi. Az örömöt az jelenti, hogy az olvasók méltatják, és a tudat, hogy hozzájárulhatott ahhoz, hogy minél több képregényt ismerjen meg az olvasótábor. Ez már több, mint a maguk szórakoztatása. Én is beleunnék egy dologba, amit szível lélekkel csinálnéjk, aztán alig lennének kíváncsiak rá, vagy úgy reagálnának, ahogy...félre ne értsetek, én csak a véleményemet írom. De szerintem sokaknál most is az önzőség kerül a felszínre. Az újoncoknak meg igeni kell és lehetne teret adni, de más keretek között.
Konrad: bocs, de ez lehet sértő lesz...


Idézet
Engem is főleg az tartott vissza hogy kb ennyit tudok:
Jó volt! Király volt! Még!
Nem tudok elemezni, mert én olvasni szeretem a képregényeket
nem bírálni, de ha a fentebb említett három mondat kell hetente
megkapjátok!
Ezt most komolyan gondoltad? Akkor tényleg nagy baj van az értelmi képességeiddel, ha csak ennyit tudsz írni egy képregényről. Az ilyen hozzászólásokat kéne megmutatni az irodalomtanáromnak, aki két 18 soros versről vár tőlünk 4 spiráloldalt.
De ha kell, hát betűzöm...az, hogy ennyit tudtok csak írni egy képregényről az egyszerűen N  E  V  E  T  S  É  G  E  S!
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető jozso

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Sztrájk topik
« Válasz #60 Dátum: 2006. November 03., 22:09:52 »
Hi! meg tudna valaki mondai hogy miert nem tudom letolteni a kepregenyeket? koszi! vagy esetleg ha valakinek megvannak a Drizzt Do'Urden kepregenyek es lenne olyan rendes elkuldene nekem azt megkoszonnem. a cimem jozso1982@freemail.hu
elore is koszi