Szerző Téma: Fantasy képregények  (Megtekintve 274349 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Enkidu

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +1/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1736 Dátum: 2010. Május 20., 14:12:07 »
Nagyon állat volt ez a Warhammer 40k, jöhetne már a következő rész.

Nem elérhető zero08

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +1/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1735 Dátum: 2010. Május 20., 08:58:48 »
Ezer hála és köszönet a Kárhozat hadjárat újabb részéért. Már nagyon vártam! A baj csak az, hogy nagyon gyorsan végigolvastam, így most várhatom a következő részt. :) Lehetne heti rendszerességű Warhammer, nem? Na jó, ez csak az én vágyam. Még egyszer köszönöm, és további sikeres munkát kívánok!

Üdv : zero
"Burn the Heretic, Kill the Mutant, Purge the Unclean!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1734 Dátum: 2010. Május 18., 12:01:34 »
Kössz a Mennybemenetel újabb részét! Ez kicsit tényleg kapkodós epizód lett, de szerintem az író azért így is egész jó történetet írt. :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1733 Dátum: 2010. Május 16., 12:59:21 »
Ezer köszönet az Ascension - A Mennybemenetel 6. részért! :worship: :worship:
A jelenlegi történetben nagyon felpörögtek az események. A főhősök végül győztek, persze ez még csak a kezdet.
De ahogy látom ez a történet fonala véget ért, és legközelebb egy újabb kezdődik(ami persze a 0. szám után lesz).

Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1732 Dátum: 2010. Május 13., 09:02:21 »
Üdv! Köszi az új részt Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
Bonyolódnak az események,ki lehet ez az imposztor?Nagyon jó a történet!Látom új grafikus van,szebben rajzol,jobban tetszik,mint a régi!Várom a folytatást!!!
Az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1731 Dátum: 2010. Május 09., 16:35:42 »
Ezer köszönet a World of Warcraft 8. részért! :worship: :worship:
Látom, hogy ebbe a részbe más a rajzoló. A rajzstílusból felismertem, hogy más.
A történet tényleg bonyolódik. A főhősök a kocsmába nagy bunyó volt. És a főhősök mellé egy új szövetségesük is csatlakozik.
Hát így már tényleg lesznek még több bonyolult helyzetek.
Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1730 Dátum: 2010. Május 09., 12:55:28 »
Köszönöm Aldarionnak, és Beigli 69-nek a Word of Warcraft 8. részét. :worship:
Bonyolódik a történet rendesen. Nem gondoltam volna, hogy míg az igazi király próbál visszatérni Viharvárdra addig egy imposztor uralkodik a város fölött.
Szép kis üsszetűzésbe kerültek a felkelőkkel, de végül meg tudták oldani.
Várom a folytatást ahol remélhetőleg kiderül, hogy ki áll a király eltűnése, és az imposztor mögött.
És még egy kérdés. Viharvárad megegyezik a rovatban lévő Storm városával, vagy ez egy másik város?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1729 Dátum: 2010. Május 05., 17:58:25 »
És igen örülök, hogy Rehgar vissza fog térni, csak abban reménykedem, hogy nem gonosz orkként.
Nem, nem gonosz szerepben tér vissza, hanem igencsak komoly mellékszerepben. A második történet során tér vissza, a Horda fővezérének, Thrallnak az oldalán, mint tanácsadó, és mellesleg komoly szerepe lesz a sorozatot záró csatában is, amelynek során egy-két bebetonozottnak hitt karakter is életét veszíti majd. Az utolsó szám címe egyébként stílusosan csak "Armageddon". De mivel az még nagyon messze van - pontosan 18 szám választ még el tőle minket, így ne szaladjunk annyira az események elébe...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1728 Dátum: 2010. Május 05., 15:51:13 »
Szóval a vérelfek, és a nemeselfek egy és ugyanazon faj? Jó tudni. Lesznek még érdekes dolgok a rovatban úgy látom :brow:
És igen örülök, hogy Rehgar vissza fog térni, csak abban reménykedem, hogy nem gonosz orkként.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1727 Dátum: 2010. Május 05., 13:18:46 »
És akkor itt kérdezném meg, hogy vannak-e még az elfeknek további fajtái. Eddig van éj nemes, és vérelf. Látom az elfeknek voltak nézeteltéréseik egymás közt.
Ami azt illeti, nincs több alfajuk, legalább is eddig nem derült még ki. Viszont azt tudnod kell, hogy a vérelfek azonosak a nemeselfekkel, azóta nevezik magukat így, mióta a Szövetség mellől a Hordához pártoltak.
Mondjuk örültem is neki, mert eléggé megkedveltem Rehgart, és nem szerettem volna ha meghal.
Akkor gondolom örülsz a hírnek, miszerint Rehgar még vissza fog térni a későbbiekben...
Meg még az volt az érdekes, hogy azt a nagy kék tengeri szörnyet Lo'gosh úgy győzte le, hogy beledobott egy kardot, vagy tőrt. Nem azért de egy ekkora szörnyet nem igazán szokott leteríteni, egy kard.
Azt a bestiát szó szerint megszigonyozta.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1726 Dátum: 2010. Május 05., 12:02:13 »
Végül kisebb nagyobb kihagyások után sikerült elolvasnom a Word of Warcraft eddigi részeit, és akkor most írnék róla egy rövid értékelést.
Szóval szerintem maga a történet jó, csak a rajzok kicsit érdekesek. Nem olyan rosszak csak néhány helyen nem igazán lehet kivenni, hogy mi is történik éppen.
A történet szerintem  jó. Az elejét remekül felépítették egy ember, aki nem emlékszik, hogy ki is ő. Egy éjelf druida, és egy vérelf. És akkor itt kérdezném meg, hogy vannak-e még az elfeknek további fajtái. Eddig van éj nemes, és vérelf. Látom az elfeknek voltak nézeteltéréseik egymás közt.
A folytatás is jó volt, csak szerintem az arénaharcokból lehetettt volna egy kicsit több is. Véleményem szerint túl gyorsan jutottak el a főszereplők az utolsó párviadalra. Itt még azt hittem, hogy Lo'gosh egy királyi testőr volt vagy valami hasonló.
Ezután jött az amire nem számítottam. Első meglepetés az volt, hogy Rehgar eladta Valeerat. A másik pedig: azt tudtam, hogy Lo'gosh-ék meg fognak szökni, de arra nem gondoltam volna, hogy Rehgar szinte segített nekik, azáltal, hogy nem nagyon üldözte őket. Más ilyenkor mindent megtesz, hogy megölje azokat akik megszöktek tőle. Mondjuk örültem is neki, mert eléggé megkedveltem Rehgart, és nem szerettem volna ha meghal.
Az ezutáni rész az egy kicsit zavaros volt számomra, de ahogy kivettem Broll valahogyan kötődöt ahhoz a bálványhoz, és az őrjítette meg néha. Bár ebben nem vagyok biztos. És külön örültem annak, hogy feltűnt Szellőszó Tyrande, és Viharhozó Malfurion, igaz Malfurion nevét csak megemlítették.
És végül kiderült, hogy Lo'gosh ki is volt valójában. Mint mondtam én valami testőrnek gondoltam volna, esetleg lovagnak, de királynak... Egy királyhoz képest elég jól forgatja a kardot.
Valeera pedig szépen elintézte az orgyilkost, és újra együtt lettek.
A Nagáknak szintúgy örültem, csak be kell, hogy valljam, én nem így képzeltem el őket. Meg még az volt az érdekes, hogy azt a nagy kék tengeri szörnyet Lo'gosh úgy győzte le, hogy beledobott egy kardot, vagy tőrt. Nem azért de egy ekkora szörnyet nem igazán szokott leteríteni, egy kard.
Hát ennyi lenne a véleményem erről. Mindent összevetve jó képregény csak van egy két dolog amit nem igazán értek, hogy ez hogyan lehet. Ettől függetlenül várom a folytatást vasárnap. :D
És köszönöm Aladaionnak és Beigli 69-nek ezt a hét képregényt. :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1725 Dátum: 2010. Május 05., 06:41:06 »
Üdv! Köszi a World of Warcraft - Hamvasztó 3.részét,Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
Nagyon jó a története ennek képregénynek,tetszik.A grafika jónak mondható.Várom a folytatást!Az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1724 Dátum: 2010. Május 01., 13:20:42 »
Én egyéb furcsaságot edidg nem vettem észre eddig a fordításban, szwsz így is zsír.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1723 Dátum: 2010. Április 30., 21:58:50 »
Mert a sorozatban hol kicsillagozták a káromkodásokat, hol enyhébb szavakkal helyettesítették, én meg össze-vissza kihagyásokkal fordítottam, sokszor úgy, hogy már lövésem se volt nem hogy arról, hogy milyen módon csináltam mit, hanem néha arról sem, hogy teszem azt Szophoklész nevét hogy a fenében kell írni. Sajna nagyon hektikus lett a honosítása, és bár a nyolcadik szám környékétől elkezdtem összébb fogni, de sajnos így is megérződik rajta.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1722 Dátum: 2010. Április 30., 21:00:46 »
Kösz az újabb részt, sejtettem, hogy Petrát így fogják megtörni, ez picit talán sablonos volt, de a végén az események felpörgése kárpótolt! a honosítás is jó, csak a káromkodások megjelenítése furcsa kissé. :worship: :worship: :worship:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 02., 23:11:38 írta Farek »
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1721 Dátum: 2010. Április 30., 16:00:08 »
Ezer köszönet az Acension - A Mennybemenetel 5. részért! :worship: :worship:
A történet kezd jól haladni. Andromeda most a gonosz oldalon áll.
David Finch rajzai tényleg jók. Az első oldalon már látom, hogy a képregény írója maga David Finch. Hát nem is tudtam, hogy ő is író volt. Mert eddig rajzolóként fordult elő más képregényekben.

Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1720 Dátum: 2010. Április 25., 13:36:34 »
Ezer köszönet a World of Warcraft - Hamvasztó 3. részért! :worship: :worship:
Izgalmas történet volt. Naxxramason nagy csata volt azokkal az élőholtakkal. Alexandros Morgrainről kiderült az előző részben, hogy halott. De mint látható, Lidérckirály szolgája lett.
Darion akkor ezek szerint tudja, hogy a bátyja Renault egy áruló.
Ha jól tudom, akkor ennek a mininek már csak egy rész van hátra. A befejező részbe majd kiderül, hogy milyen vége lesz ennek a sztorinak.
Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zero08

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +1/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1719 Dátum: 2010. Április 19., 08:23:54 »
Ezer köszönet Aldarionnak, beiglinek és Galennek a Warhammer 40k Kárhozat hadjárat új részéért. Már nagyon vártam, és nem kellett csalódnom.
"Burn the Heretic, Kill the Mutant, Purge the Unclean!"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1718 Dátum: 2010. Április 18., 20:54:16 »
Gondolj bele, milyen mértékű agykárosodása lehet szerencsétlennek...  :badteeth:

Nem baj, attól még szeretjük őt is.  :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1717 Dátum: 2010. Április 18., 20:20:15 »
Az egyik kedvencem a képregényben Tankred. Nem semmi gép azt meg kell hagyni, és a szövege elég Hulkos (" Tankred alszik, Te bántottad Tankredet, Tankred most dühös...").
Ó igen, Tankred... Ami őt illeti valóban Hulkos a szövege, de ez nem csoda, hisz valaha - ez most nem spoiler, a szószedetben majd utána lehet olvasni a legvégén  :nezze: - egy olyan csatatestvér volt, aki valamelyik ütközetben halálos sebet kapott, de az a megtiszteltetés érte, hogy gépi testbe zárva tovább oszthatja a császár kegyelmét. Ez egyfajta halhatatlanság, ha úgy vesszük, mert ilyenkor az alanyt altatásban tartják, és csak a bevetésre ébresztik fel. Gondolj bele, milyen mértékű agykárosodása lehet szerencsétlennek...  :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1716 Dátum: 2010. Április 18., 13:23:48 »
Ezer köszönet a Warhammer 40K: Kárhozat hadjárat 2. részért! :worship: :worship:
Tankred szövege tényleg Hulkos volt.
Kezdenek haladni a történetek. A történet főhősei is kezdenek felkészülni a csatára. Nagyon jó történet lesz ezután is. A folytatásban meglátjuk.
Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1715 Dátum: 2010. Április 18., 11:39:12 »
Ezer köszönet Aldarionnak, beiglinek és Galennek a Warhammer 40k: Kárhozat Hadjárat TPB következő részéért. Ennél jobban nem is tudtatok volna időziteni, hiszen épp tegnap olvastam el az előző részletet, és irtam róla kritikát. Szóval ma még friss volt az élmény, és pont jókor jött a folytatás. A kritikámba minden le van irva az előző részről, ugyanez vonatkozik erre is, csak még azt emliteném meg, hogy a forditás mesteri munka, de tényleg. Nem lehetett egyszerű leforditani.
Az egyik kedvencem a képregényben Tankred. Nem semmi gép azt meg kell hagyni, és a szövege elég Hulkos (" Tankred alszik, Te bántottad Tankredet, Tankred most dühös...").
Még egyszer köszönet a Warhammer 40k Kárhozat Hadjárat TPB-ért és várom a folytatást. :worship: nektek.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1714 Dátum: 2010. Április 14., 18:34:40 »
Nem 20, hanem 26 oldalasak lettek. ;)
Köszi a választ, Sepi. Pontosan nem tudtam, hogy 20 vagy 26 oldalas-e. De most már megvan a válasz.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1713 Dátum: 2010. Április 14., 18:32:43 »
Ezer köszönet a Hepiend Magazin 7. számért! :worship: :worship:
Nagyon szívesen.  :D
És azt mondtad Sepi, hogy felére csökkent a füzet oldalszáma. Akkor ez azt jelenti, hogy a 8. számtól 20 oldalasak lettek.
Nem 20, hanem 26 oldalasak lettek. ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1712 Dátum: 2010. Április 14., 18:00:33 »
Ezer köszönet a Hepiend Magazin 7. számért! :worship: :worship:
Nagyon jó volt ez a képregény.
Arról nem tudtam, hogy a Hepiend Magazin 7. szám után a Megtorló történet magyarul nem jelent meg.
És azt mondtad Sepi, hogy felére csökkent a füzet oldalszáma. Akkor ez azt jelenti, hogy a 8. számtól 20 oldalasak lettek.
Sok sikert kívánok a Hepiend Magazin folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1711 Dátum: 2010. Április 14., 11:25:28 »
Üdv! Köszi a WoW 7.részét Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
Lo'ghos megmutatta az erő igaz mivoltát...Nagyon jó volt ez a rész is,tetszett.
Jöhet a folytatás!!!Az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader: És gratula az 50. fordításhoz! :bravo:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1710 Dátum: 2010. Április 11., 16:32:49 »
Köszi! :D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1709 Dátum: 2010. Április 11., 16:30:04 »
Gartula az 50-hez, Aldarion!  :bravo:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1708 Dátum: 2010. Április 11., 13:44:06 »
Ezer köszönet nektek a WoW 7. részért! :worship: :worship:
A rajz továbbra is nagyon jó. A történet pedig ismét remek volt. A rengeteg harc, ami volt a történetben.
Lo'gosh pedig megint látott egy emléktöredéket, ami azt jelenti, hogy hamarosan kiderül, hogy kicsoda is ő valóban.
Nem is tudtam, hogy ez az 50. honosításod, Aldarion. Nem semmi.
Gratulálok neked az 50 fordításhoz, Aldarion.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1707 Dátum: 2010. Április 11., 10:14:43 »
Köszönet Aldarionak, beiglinek és Predashnak a WoW 7. részét. Nagyon tetszik ez a történet, bár egyáltalán nem vagyok fantasyrajongó, de ez mégis leköt valahogy. A forditás profi, ahogy azt már megszokhattuk. Ami engem a leginkább magával ragad ezekben a képregényekben, azok a rajzok. Nekem hihetetlenül tetszenek, gondolom nem vagyok ezzel egyedül.
Még egszer köszönet a WoW 7-ért, és várom a folytatásokat. Aldarionnak pedig gratula az 50 forditásához, még egy jópárszor ennyit kivánok.  :)  :worship: :worship: :worship: