Szerző Téma: Fantasy képregények  (Megtekintve 274274 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2096 Dátum: 2014. Január 06., 18:35:28 »
A Starcraftot sajnos nem ismerem, a két univerzumról alkotott kép így már világos! Köszönöm!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2095 Dátum: 2014. Január 06., 17:29:49 »
A 40K és a fantasy univerzum teljesen független egymástól. Az előbbi egy neogótikus, dark fantasyval meglocsolt jövőkép, amibe egyszerűen áthelyezték a fantasy történetekből ismert fajokat - elfeket, orkokat stb. Amit érdemes róla tudni, hogy erről koppintotta a Blizzard a Starcraftot, ha azt esetleg ismered...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2094 Dátum: 2014. Január 06., 15:18:00 »
A 40k univerzum minden darabja megtalálható az oldalon? Vogelék kalandjaihoz van valami közük?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2093 Dátum: 2014. Január 06., 13:12:47 »
Vogelék sajnos csak ezt a három kötetet élhették meg a Boom! égisze alatt, utána véget ért a sorozat. Sajnos nem élt sokkal tovább a 40K univerzum sem az ő kezeikben, pedig Dan Abnett zseniális munkát végzett rajta...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2092 Dátum: 2014. Január 05., 22:38:30 »
A januári "szünetben" számomra egy kicsit új univerzumba eveztem, még időben letöltöttem a Warhammer képregényeket! Nem ismertem ezeket a történeteket, gondoltam mit veszthetek, hát elkezdtem...

Eddig a Warhammer - A háború műhelye, Tűzhalálra ítélve, A pusztítás koronája, című történeteken vagyok túl, a grafika néhol hagy maga után kívánni valót, a történetek viszont nem rosszak! Tetszett, hogy a nagy összecsapás után egyes szereplők történetei tovább folytatódtak a külön kötetekben! Viszont azt sajnálom, hogy a Háború műhelye úgy ért véget mintha az még közvetlen folytatást ígért volna! A csatáról csak a Tűzhalálra ítélve-ből tudtunk meg kicsit többet visszaemlékezésben!  :( Vogel és társai kalandjai itt véget értek vagy esetleg várható folytatás?

Köszi a honosítást, folytatom a barangolást ebben az univerzumban!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2091 Dátum: 2013. Szeptember 11., 10:33:20 »
Üdv! Köszi a Hét tolvaj című képregényt,talgaby,Kendra,Zerit! :worship: :worship: :worship:
Először is ez a részletgazdag grafika egyszerűen csodaszép volt.A történet is tetszett és valóban Ocean's Eleven beütésű az egész.

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2090 Dátum: 2013. Augusztus 25., 15:22:48 »
Mikor bemutatták a filmet pont ez volt egyik legnagyobb kritika vele kapcsolatban. Szerintem is sántít a dolog, de nem vagyok történész.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2089 Dátum: 2013. Augusztus 25., 12:19:51 »
Ezt hol hallottad? Szaladin az európai történelemben a lovagias és méltó ellenfél kvázi archetípusa lett, ráadásul akkortájt az iszlám világ képviselte inkább a magasabb rendű kultúrát az európai sötétséggel szemben.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2088 Dátum: 2013. Augusztus 25., 11:20:21 »
Becsületbeli ügy 04.

Nagyon örültem ennek a minisorozatnak. Howard minden munkája élményszámba megy, szerencsére a képregény adaptációk is elég magas színvonalat képviselnek. Az ír lovag kalandjait még nem olvastam, pedig már sok helyen tesznek rá utalást Howard könyveiben. Kornya Zsolt írta is a Delta Vision fórumán, hogy ki lesznek adva a történetei, de sajnos az író műveinek kiadása jelenleg szünetel.

Érdekes, hogy Szaladint itt is civilizált uralkodóként mutatják be, akárcsak a Mennyei Királyságban, pedig a történészek azt állítják, hogy nem volt az. Bár szerintem ennek ellentmond az Oroszlánszívűvel folytatott tárgyalásainak hangvétele.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2087 Dátum: 2013. Augusztus 18., 09:21:15 »
Köszi az újabb részt a Becsaületbeli Ügyből. Cormac hozza a formáját (valamelyik képen iszonyat zakkantan és vérszomjasan  néz az ellenfeleire), tetszik, hogy egy kemény mészáros, de azért tényleg tud valódi lovagként viselkedni pl. amikor odaadja a pajzsát.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2086 Dátum: 2013. Július 28., 18:16:20 »
Kösz a Becsületbeli Ügy eddigi részeit! Birom az írek mentalitását, Cormac sem kivétel, tetszik a cinizmusa, meg az ír büszkesége (Az nagy volt, mikor beszólt Richardnak), és a történet is jó, :worship: :worship: :worship:.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2085 Dátum: 2013. Július 06., 21:20:28 »
Emlékeim szerint az Excalibur énekét a szórakoztató jellege miatt kedveltem meg. Bugyuta karakterek könnyed és mulatságos hangulatot keltettek. Mint minden Arleston képregény remek ötlettel rukkol elő, felkeltve az olvasó érdeklődését, majd  néhány rész elteltével jól leülteti a sztorit és félbe is szakítja. Na, pontosan ez történt ezzel a sorozattal is, és ez az oka annak is egy életre elment a kedvem bármit is olvasni ettől a fickótól. Bár ez nem volt kizáró ok arra, hogy akkortájt lepasszoljuk a fordításra talgabynak. :)
Maga a középkori egyház ellenségként való feltüntetése mindenképp jó hecc, ám de különösebb miértet nem fogunk a képregényből kihámozni, azaz messze ez még a komolyságtól, de nem is ez a feladata.  Elsősorban a szarkazmus működik benne a humor megalapozására, a kritikát messze megkerülve.

Ami pedig az „európai képregényeket” illeti, az egy elég tág halmaz...
gyengéd barbár

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2084 Dátum: 2013. Július 06., 19:51:06 »
Én is köszönöm!
Nem rajongok az európai képregényekért, de ennek megfogott a sztori leírása. Tetszett, tényleg jó volt a könnyed hangulat és a komoly téma vegyítése, viszont az meglepett, hogy kissé meseszerű rajzok mellett néhány véresebb panel is megjelent. 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2083 Dátum: 2013. Június 25., 12:55:16 »
Köszi az Excalibur éneke című történetet! :worship: :worship: :worship:
Most olvastam először, és jobb időpontot nem is találhattatok volna a kirakására, mert épp tegnap este olvasgattam Camelot-ról és Avalon-ról. Laza hangulata ellenére kegyetlenül erősen érvel az egyház ellen, és hozzáteszem nem jogtalanul. Mindamellett magát az Excalibur legendáját, a Kerekasztal lovagjait és minden egyebet, ami ebbe a témába vág kritizál. Érdekes volt látni egy ilyen kissé groteszk történetet olyan rajzokkal, amik talán az Asterix és Obelix képregényekhez állnak a legközelebb.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2082 Dátum: 2013. Június 18., 11:25:35 »
Üdv! Köszi a Vörös Sonja Karom tpb-t,talgaby! :worship:
Nekem ez a történet is tetszett.Kár,hogy nem derült ki,hogy kicsoda teremtette Karomot.És ,ahogy olvastam itt lentebb már nem is fog kiderülni.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2081 Dátum: 2013. Június 14., 10:53:09 »
Üdv! Köszi a Vörös Sonja v4 tpb 08. részeit,talgaby! :worship:
Ebben a Sonja történetben sem csalódtam.Végig izgalmas és lebilincselő volt.A grafika a szokásos kiváló minőség.Arra azért kíváncsi leszek,hogy ezek után Osinnak mi a szándéka Sonjával?Ugyanis ebben a tpbben tett egy félreérthetetlen megjegyzést a főhősnőkre nézve.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2080 Dátum: 2013. Június 10., 17:06:39 »
Nálunk biztos nem. Ez a mini egy új sorozatot vezetett volna fel vele a DC-él, de az kútba esett, az első sztori felét adták csak ki. A régi szériájáról meg szerintem még a szkenelők se hallottak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2079 Dátum: 2013. Június 10., 16:02:11 »
Köszi a Vörös Sonja/Karom képregényért! :worship: :worship: :worship:
A rajzok megfelelő hangulatot nyújtottak, részletesek voltak és a stílusuk illett a történethez. Egyedül a vér megjelenítésével voltak problémáim, jól nézett ki, aprólékos munka volt, de valahogy kilógott a sorból. A történet nem volt túl bonyolult, éppen ezért nem számítottam az amúgy előre látható csattanóra amolyan átlagos Vörös Sonja sztori. Karom karakterével még találkozunk később?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2078 Dátum: 2013. Június 06., 15:23:52 »
Még a héten nekiállok az új Vörös Sonjának (a karmosnak), már csak a borító miatt is. Most mondjátok meg, csak szerintem van olyan szeme, mint Alex DeLarge-nak a Mechanikus narancsból?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2077 Dátum: 2013. Május 26., 23:36:06 »
Köszi szépen, megnézem náluk milyen WildStorm képregények vannak.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2076 Dátum: 2013. Május 26., 19:33:04 »
Az Isteni Kiváltság a ViharSziget tervbe van véve. Bár még nem tartanak ott, de elméletileg ott olvasható lesz a folytatása. Azt még nem lehet tudni, hogy mikor.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 26., 19:43:35 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2075 Dátum: 2013. Május 26., 19:29:32 »
Nem. Nem is tettük fel a foglalásaink/tervezett képregények közé emiatt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2074 Dátum: 2013. Május 26., 17:17:40 »
Isteni Kiváltság folytatódni fog egyszer?  :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2073 Dátum: 2013. Május 20., 20:05:01 »
Egész pontosan grafikai szaki, aki megcsinálja a feljavításokat...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2072 Dátum: 2013. Május 20., 18:43:01 »
Erre mondtuk régen, hogy a Duke Nukem Forever előtt egy héttel… keresnünk kell egy másik jól ismert és soha el nem készülő projectet… legyen mondjuk a Hellboy 3 premierje előtt egy héttel. Szóval fogalmunk sincs. Kéne rá ember.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2071 Dátum: 2013. Május 20., 18:11:44 »
A Warhammer Monthly folytatása mikorra várható?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Old_Nathan

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2070 Dátum: 2013. Április 29., 12:27:14 »
Sziasztok!
Nagyon jó a D&d képregény fordítások,de egy ideje sajnos nem az van folytatva,hanem más újabb képregények.
Mivel érdekelne a folytatás,tudnátok javasolni egy oldalt,ahonnan le lehet tölteni vagy online olvasni(akár angolul is) ?
Előre is kösz a választ! :)

Nem elérhető taboo

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • Tabooland
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2069 Dátum: 2013. Április 16., 11:11:12 »
Sziasztok!

   Én most olvastam el a Malemort című képregény első két részét, és nagyon megtetszett. :) Valószínűleg azért is bejött, mert most épp Trónok Harca lázban égek. No megyek is, olvasok tovább.

A legjobbakat...
Fordított képregényeim (Szigorúan 18 éven felülieknek): http://tabooland.blogspot.com

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2068 Dátum: 2013. Február 10., 19:54:08 »
Ascension - A Mennybemenetel: A hétvégén elolvastam az összes részeket. Mert kissé zavaros volt, hogy majdnem minden részben úgy tűnt, hogy egyszer az van, majd ez van. Bár ahogy látom, a 19-nél ugyan véget ért egy történet szakasz, de maga a sorozatból tudtommal még hátra van pár rész.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2067 Dátum: 2013. Január 30., 21:53:41 »
Itt is mondanék egy köszönetet a Warhammerért. A fantasy köteteket nemrég olvastam, itt még friss az élmény.
Háború Műhelye: Alapozásnak, megismerni pár fajt jó volt. A történet nem volt egy nagy durranás, meg kissé szemét dolog volt pont a lényegi résznél abbahagyni. Ami tetszett, hogy a másik két sorozatban egyre-másra visszautaltak az elbukott csatára.
Tűzhalálra ítélve: Gault karaktere erősen emlékeztetett Solomon Kane-re, jók voltak a beszólásai és a későbbi együttműködése Vogellel és Vargnival. A három kötet közül talán ez tetszett a legjobban.
A Pusztítás Koronája: A története alapjában nem volt rossz, végre a vámpírok is tiszteletüket tették. Viszont a rajzokkal nagyon nem voltam kibékülve :/ A legtöbb helyen elég ronda volt.
Előjáték: Hát erről nehéz nyilatkozni  :headscratch: Igazából nincs vele gond, csak gondolom a játék ismerete sokat tenne hozzá, így egynek elmegy kategória volt.