Szerző Téma: Fantasy képregények  (Megtekintve 283181 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Fantasy képregények
« Válasz #116 Dátum: 2004. Október 26., 15:42:11 »
A GITS-ről jut eszembe (ha arra gondolsz 1általán)
Megnéztem a filmet, nem is rossz
bár a zenéje szörnyü.
De asszem ezt már írtam



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Fantasy képregények
« Válasz #115 Dátum: 2004. Október 26., 15:31:25 »
Csak egy kérdés. A Giccs-nek lesz folytatása?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Fantasy képregények
« Válasz #114 Dátum: 2004. Október 25., 08:40:13 »
Emberek! (és egyéb életformák)

Jövő hévégén a királyi tévén Marsbéli krónikák!!! Meg még utána 5 hétvégén!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Fantasy képregények
« Válasz #113 Dátum: 2004. Október 23., 17:54:11 »
Marsbéli krónikák.

Nekem olyan furcsa érzésem volt a sztorival kapcsolatban, mintha az író egy festményről beszélt volna. Lehet, hogy a történetek végén lévő nagy képek kavartak meg ennyire.

A Mars kolonizálásának folyamata elég poénosra sikerült, van ott minden, utcalányok, bár, kínai negyed stb.  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Fantasy képregények
« Válasz #112 Dátum: 2004. Október 22., 08:55:44 »
Idézet
tehát csak egy   jár az arcodra
Bakk...
Ha ezt tudom mindig duplán írok  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantasy képregények
« Válasz #111 Dátum: 2004. Október 21., 19:08:24 »
Admin Te mindent látsz. Már ki is ürítettem  

Sőt most kihúzom magam a puszi miatt  

További jó napot

Nem elérhető öreg pajtás

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • Karma: +0/-0
Fantasy képregények
« Válasz #110 Dátum: 2004. Október 21., 18:51:35 »
Idézet
Önmagam után nem illik írni, de most mégis megteszem, legfeljebb admin megint ad az arcomnak
Ó de régen szólítottak  semmi gond nincs regnar, mivel azért jó idő eltelt az előző hozzászólásod óta... tehát csak egy   jár az arcodra

(ha már itt vagyok, egy jó tanács: üritsd ki a freemail-es ládád, mert megtelt  )
Admina (admin lány)

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantasy képregények
« Válasz #109 Dátum: 2004. Október 21., 18:08:28 »
Önmagam után nem illik írni, de most mégis megteszem, legfeljebb admin megint ad az arcomnak  

Szóval Marsbéli krónikák.

Nagyon bejött. Főleg az első fele az űrhajó indításával. Egészen költői magaslatokba emelt egy "egyszerű" rakéta indítást. Hihetetlen, de mégis hihető, sőt éreztem is a meleget, ahogy felszállhatott a levegőbe. Az ember el sem tudja gondolni, mekkora rakéta lehet az amely ekkora hőt termel.

A képek nagyon szépen színezettek, árnyaltak, nem hivalkodó színekkel teltek. 1999-et írunk, de a ruhák és az egész hangulat nem ezt tükrözi és ez ad egyfajta ártatlanságot a műnek. Tetszik a kép, ahol a rakéták hagyják el a bolygót.

A beírás tetszett, hibát nem találtam benne. Nekem a Rakéta nyár felirat zavaró egyedül egy kicsit. Az eredetiben is ilyen erős színeket használtak? Nagyon elüt a rajz többi részétől. Vagy így volt eredetileg is? Ezt akarták elérni?

Nagyon várom a folytatást és azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantasy képregények
« Válasz #108 Dátum: 2004. Október 20., 16:21:48 »
Sziasztok

Killjoy kérdésére válaszolva. Szerintem ezt még a szerző sem tudja, hogy paranoid téveszme, vagy tényleg ufo-k. De pontosan ettől olyan jó a történet, hogy a végén gondolkozol rajta. Nem kell megoldást találni, mert szerintem nincs. lejebb olvastam hogy miért nem kellett fény a termesztéshez, vagyis hogyan látott lent a gyerek. Nos ha feltételezzük, hogy a gombák megszálltáka testét, akkor szerintem ez már a szabad gondolaton múlik, lehet hogy az idegenek a sötétben is látnak. De ha paranoid téveszme csupán, akkor egyszerűen nem látta a fényt az apa, és azért akart fényt gyújtani, bár lehet hogy a kormány végzett egy hallucinogén gázkísérletet a területen, a gombákkal terjesztve, vagy egyszerűen csak egy ember őrültté válását láthattuk, de számtalan variációt lehetne még sorolni.

Legalábbis én ezeket gondoltam a storyval kapcsolatban persze lehet hogy    vagyok??? Ugyanis én azóta már ettem gombapaprikást, és tegnap pedig gombalevest.....És most indulok a pincébe

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Fantasy képregények
« Válasz #107 Dátum: 2004. Október 20., 14:25:11 »
Hát igen, ez a történet határozottan nem arról szól, hogy szerettessük meg a gombapaprikást mindenkivel
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Fantasy képregények
« Válasz #106 Dátum: 2004. Október 20., 11:43:01 »
Most olvastam el az Óriás gombás sztorit.

Nagyon jó volt. A borító miatt én végig azt vártam, hogy mikor nyit be Hugh a pincébe. Végülis benyitott, csak ugye nem sok minden derült ki.

A történet végén olvasható "Vége?" feliratot én úgy értelmeztem, mint valami film folytatására való utalást. A dolgok tényleg összevágtak és ami furcsa volt: mikor Hugh a pince lépcsőihez ért, fel akarta kapcsolni a villanyt. A fia szólt, hogy ne tegye, mert a fény árt a gombáknak. Viszont mikor Hugh megkérdezte, hogy mit csinál ott lent, a srác azt válaszolta, hogy a termesztését gondozza. Na de vaksötétben? Azt se látta, mit csinál. És a hűtőfénye nem ártott nekik? Szóval ez nagyon gyanús volt.

A végére csak annyit: nálunk örök téma, hogy nem szeretem a gombát. Se levesbe, se rántva, sehogy és kész. Ezek után meg egyenesen utálom.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Fantasy képregények
« Válasz #105 Dátum: 2004. Október 20., 10:12:54 »
Ez a 25+10 ígéretesen hangzik.

 Hát a gombás történet direkt úgy lett megírva, hogy ne tudjuk meg, mi lett a vége. Az író épp ezzel játszott, ezért szerintem nincs válasz a kérdésedre.

 A másik: ha mind a két képregény igényes darab, akkor részemről jöhet mind a kettő. Majd megszavazzuk hogy melyik tetszett jobban.

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Fantasy képregények
« Válasz #104 Dátum: 2004. Október 20., 08:32:43 »
Eddig kb. 25-nek van meg a fordítása, és van kb. 10 olyan történet, ami soha nem jelent meg magyar nyelven. A Marsbéli krónikákból megpróbálok a meglévő történetekben időrendben haladni, ezért lesz a következő a Night Meeting. (Képregényből ez a következő.) Közben elkezdtem egy másik Bradburyt is (Bőrük sötét volt, s a szemük arany), de ez a képregény határozottan nem honosító barát (A borító, Egy oldal ), így szerintem az most kicsit hátracsúszik a listán és jön valami könyebben beírható, mint pl. a Sound Of Thunder, hogy tartsuk a heti egy Bradbury adagot.. Ja és lenne még egy kérdésem: néhány történet több képregény feldolgozást is megért. Van igény arra, hogy pl. az előbb említett Sound Of Thunderből egy régebbi és egy újabb képregény változat is elkészüljön magyarul, vagy elég csak az egyik?

Ja és jut eszembe! Elég gyorsan átsiklottunk a gombás történeten. Pedig azt már a beharangozóban is kértem, hogy írjátok meg, szerintetek mi is történt valójában a történetben? Valóban a marslakók támadtak a gombákon keresztül, vagy csak a főszereplő kezdett becsavarodni?
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 20., 08:39:45 írta killjoy »
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Fantasy képregények
« Válasz #103 Dátum: 2004. Október 19., 19:37:54 »
Én már nagyon várom az Éjszakai Találkozást is. Az az egyik legjobb. Az én kedvenceim, azok az MK novellák, amikor még csak fedezik fel a bolygót, de mindegyik expedició kudarcot val, -ahogy azt R.B.-nél már megszokhattuk meghökkentő okok (féltékeny farmer, bolondok háza, bárányhimlő, megzakkant történész) miatt.
 Tudom, hogy nem árultok el előre mindent, de remélem ezekből is lesz valamelyik. Legalább mondjuk az összes.  
 De ha nem akkor is király ez a sorozat.
 Most még eszembe jutott az időutazós, dínóvadászos R.B. történet is. Annyit elárulhattok, hogy hány ilyen Bradbury képregényt terveztek? Vagy még ti sem látjátok a végét?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantasy képregények
« Válasz #102 Dátum: 2004. Október 19., 13:12:07 »
A témában felkerült az oldalra Ray Bradbury Marsbéli krónikák #1
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Fantasy képregények
« Válasz #101 Dátum: 2004. Október 19., 10:57:51 »
Nekem is megvan, de még nem szántam rá magam, hogy megnézzem, mert aszongyák, hogy a felirat, ami rajta van az avi-n, nem egészen az, ami a filmben van...kérdés, hogy lesz-e valaki, aki a feliratok.hu-ra japánról lefordítja...hááát...te milyen felirattal nézted, regnar?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantasy képregények
« Válasz #100 Dátum: 2004. Október 19., 10:37:29 »
Sziasztok

Szerintem is jó a zenéje..sőt két hete láttam a nagy film, tehát nem a sorozat második részét. Jó kis elgondolkodtató de ugyanakkor akciódús két órát töltöttem a tv előtt  

Sikerült megőrizni az első rész hangulatát, sőt új elemek is belekerültek.

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Fantasy képregények
« Válasz #99 Dátum: 2004. Október 18., 23:53:19 »
Kell a zenéje Porthos? Nekem megvan...szerintem nagyon állat...A hallásod a rossz...szétb*szta a sok Sum 41    Nekem 1ébként megvan a sorozat összes része is (a rajzfilmnek). Az is nagyon állat...

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Fantasy képregények
« Válasz #98 Dátum: 2004. Október 18., 21:21:15 »
Nemrég láttam a Ghost in the Shell animációs filmet.
Hát.... a zenéjét leszámítva nem volt rossz. Vannak benne elgondolkoztató részek.
De mégegyszer nem nézném +.
A zenéje miatt.
szörnyűűű  
van egy rész mikor vagy 3-4 percig m1 kedvem lett volna   -ni magam.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Fantasy képregények
« Válasz #97 Dátum: 2004. Október 18., 08:22:03 »
Micho, a leskelődő  De igazat beszélt  Éppen csütörtökön kezdtük el asszonykámmal a harmadik részt. Csak közben a hétvége szinte teljes családi programmal telt, így eddig valóban 9 oldal van kész, de ez hamarosan nőni fog. Annyit elárulok, hogy a borítón a HZs logo alatt a "2004. november" felirat szerepel
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantasy képregények
« Válasz #96 Dátum: 2004. Október 18., 01:55:33 »
Idézet
Még mindig érdeklödöm!  
Mikor lesz már végre Aquablue??? Nem akarok nagyon türelmetlennek tünni de már nagyon várom a folytatást!!    
na, most csak miattad meg mertem kockáztatni, és belestem Killjoy boszorkánykonyhájába...  az Aquablue #3-ból pedig már 9 azaz kilenc képet találtam  de majd Kill holnap, bővebben. addig ezzel az infóval térj nyugovóra
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető lynmail

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +0/-0
Fantasy képregények
« Válasz #95 Dátum: 2004. Október 18., 01:48:13 »
Még mindig érdeklödöm!  
Mikor lesz már végre Aquablue??? Nem akarok nagyon türelmetlennek tünni de már nagyon várom a folytatást!!    

Nem elérhető Fisk

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Fantasy képregények
« Válasz #94 Dátum: 2004. Október 17., 17:08:10 »
Huh, most olvastam el a gombás Bradbury-t. Nagyon hangulatos, a fordítás és beírás is szuper. Az egésznek van egy olyan, jó kis ötvenes évekbeli hangulata. Mintha egy régi alkonyzónát nézne az ember.  
A Kaleidoszkóp különben a legötletesebb az eddigi részek közül, csak azt már elolvastam régebben egy novelláskötetben, és úgy a feeling sokkal jobban átjött, mint a képregényverzióban.
Jönnek a marsbéli krónikák? Király.
Netán Fahrenheit 451 comic-ban?

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Fantasy képregények
« Válasz #93 Dátum: 2004. Október 17., 16:36:27 »
Ezek után várhatod hogy csak kicsit is +dicsérjem a munkádat...



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Fantasy képregények
« Válasz #92 Dátum: 2004. Október 17., 15:10:30 »
Idézet
(...)Killjoy munkája szokás szerint a maximálisan jó lett. (...)
Először is: Porthos! Ne nyalj ilyen nyilvánosan! Elég, ha levélben, vagy személyesen istenítesz  A Bradbury képregényeknek szinte soha nincs folytatása. A mester általában megírt egy novellát, amit mondjuk egy ilyen felütéssel fejezett abba, mint ennél is, de szerencsére nem esett a halivúdi menő csávók hibájába, hogy mindennek kell folytatás  Ez a történet ennyi, de szerintem így is üt rendesen. És sokak kívánságát meghallgatva a jövő héten már jönnek a Marsbéli krónikák is!
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Fantasy képregények
« Válasz #91 Dátum: 2004. Október 15., 21:10:14 »
Nah, elolvastam a gombás sztorit.
Lesz folytatása?
Bár nem valószinü hogy lesz.
De kiváncsi lennék.
A sztori tetszett, a rajzok se voltak rosszak, Killjoy munkája szokás szerint a maximálisan jó lett.
Bár nem ez lesz a kdvenc Bradbury(a padlásos a favoritom) de ez is jó.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Fantasy képregények
« Válasz #90 Dátum: 2004. Október 15., 17:32:30 »
R.Bradbury.:Most már én is olvasgatom őket, pedig eredetileg nem akartam. De a multkori rövidebbet csak végignéztem. Láttam, hogy a mostani hosszabb, de gondoltam belenézek ebbe is, és úgy látom csapdába estem mint a főhős a pincéjében.
 Azóta kicsit másképp látom a világot, -talán a szél a fűben, vagy a napfény csillanása a dróton, -nem tudom, de azt hiszem a következő frissítésig elolvasom a többit is.  
 
 A Marsbéli Krónikák nekem is nagy kedvencem volt.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Fantasy képregények
« Válasz #89 Dátum: 2004. Október 15., 15:03:14 »
Vazzeg, vazzeg, VAZZEG! Most olvastam el a Fiúk!... című opuszt. Még mindig a hideg futkos a hátamon. De komolyan.
Még szerencse, hogy alapvetően nem szeretem a gombát. Szóval az öreg Ray egyszerűen zseniális. Nekem otthon megvan a Marsbéli krónikák című kötete, amiben benne vannak a már említett krónikák, valamint több kisregény és novella és én nagyon szerettem annak idején a filmsorozatot, ami a novelláiból készült. De ezt nem ismertem. Eszméletlen, még most is érzem magamon az utóhatásait. És a rövid forma nem veszi el az erejét! Szóval ha van ilyen, még jöhet.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantasy képregények
« Válasz #88 Dátum: 2004. Október 15., 11:42:23 »
Sziasztok. Elolvastam a Fiúk! Termesszetek óriásgombát saját pinvcétekben! c. történetet.

Az eddigi legjobb. Mind képileg, mind történetileg.

Nagyon tetszik, hogy a képek, mint apró filmkockák követik egymást, olyan mintha egy filmnegatívot nézegetnék.. Tetszenek a karakterek is, enyhén karikaturisztikusak, de megőrzik a kellő komolyságukat. A színezés tetszik, nem hívalkodó, enyhe árnyalatokat használ.

A történet nagyon megfogott. Tejesen sikerült átadnia a paranoid hatást. (A legdurvább az, hgoy szerdán gombapaprikás volt itthon az ebéd  ) Szóval a szokásos Bradbury-s végkifejlet felé haladunk olvasás közben, az elme teremti meg a saját félelmeit, de azok aztán valahogy mindig összeállnak realitássá. Tetszik a rengeteg szöveg, amelyek együtt alkotnak egészet a képekkel. Itt most nemcsak a képregényen volt a lényeg, de a szöveg is nagyon, sőt azt mondhatnám, teljesen meghatározta az egészet. Talán azért is voltak a rajzok annyira halvány tónusuak, és könnyen érthetők,  mert a készítők nem akarták elvonni a figyelmet a szövegről, és saját gondolatainkról

A beírás tetszik, hibát nem találtam benne. jól olvasható.

Összességében mint feljebb is említettem eddig (bár a többi is nagyon tetszett) ez a kedvencem.  És ahogy mindig mondani szoktam:

Bradbury-t még
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 15., 11:44:01 írta regnar »

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Fantasy képregények
« Válasz #87 Dátum: 2004. Október 15., 00:40:23 »
A témában felkerült az oldalra Ray Bradbury - Fiúk! Termesszetek óriásgombát saját pincétekben!