Szerző Téma: Fantasy képregények  (Megtekintve 274316 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2006 Dátum: 2012. Február 12., 21:35:00 »
Ha nem gond, akkor erre én válaszolok:

Nem, nem azonos világon.
Ha nagyon durván akarom megfogni a különbséget, akkor a Dark Sun (vagy Sötét Nap) világa úgy viszonyul a sima D&D világhoz, mint egy atomháború utáni posztapokaliptikus jövő a mához.
Az alap ugyanaz - vagy legalábbis hasonló -, de minden már különbözik. Ez főleg az elfeknek a Sötét Nap világán játszott szerepén látható.
De nem vagyok nagy szakértő, Aldarion nyilván jobban elmondja majd az egészet.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2005 Dátum: 2012. Február 12., 21:08:03 »
Köszi szépen a D&D felvezetését, mindkét sztori nagyontetszik, főleg a rumfutárok, nagyon birorm az ilyen laza kalandozó csapatos sztorikat. Mivel még nem ismerem ki magam A D&Đ-ben, ezért kérdezném, hogy akkor ez a két történet azonos világon játszódik (azonos lények, mitológia stb.)?
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető pavel

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2004 Dátum: 2012. Február 12., 20:17:41 »
Köszi. ;D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2003 Dátum: 2012. Február 12., 12:28:45 »
U.i.: Kedvem támadt egy kis Baldur's Gate.
Parancsolj! ;D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető pavel

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2002 Dátum: 2012. Február 12., 11:56:13 »
Végre megérkezett!
Nagyon köszönöm. :worship:
Áldás kísérje további utadat.
Várom a további részeket ebből és a többi D&D sorozatból.
U.i.: Kedvem támadt egy kis Baldur's Gate-re.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 12., 20:17:27 írta pavel »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2001 Dátum: 2012. Február 07., 15:02:46 »
Semmi gond. Ami a befejezést illeti készülget, csak idő hiány, illetve az anyag összeválogatása kissé jobban elhúzódott, mint ahogy gondoltam. Mindenesetre lesz, méghozzá a Curse of the Worgen mini füzeteivel egy időben lesz közzétéve.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Rincewind

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +0/-0
    • http://serioussam.eoldal.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #2000 Dátum: 2012. Február 07., 14:27:31 »
heló!
Bocsi hogy megint én kérdezem. Várható még az Azeroth történelme befejező fejezete? És további Warcraft képregények mikor várhatók?
Köszi a választ

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1999 Dátum: 2012. Január 09., 12:04:49 »
Üdv! Köszi a Forgotten Realms - Kristályszilánk című történetet,Aldarion,Galen! :worship:
Nagyon nagy volt ez a történet,rendkívűl tetszett!A grafika is jónak mondható volt.Nagyot nevettem a végén,ahogy Drizzd-t rávették,hogy csatlakozzon a törpéhez!
Ezek szerint valamikor folytatni fogjátok?Már előre várom és köszönet érte! :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1998 Dátum: 2012. Január 06., 12:29:26 »
Üdv! Köszi a Vörös Sonja v4 tpb 06.füzetét,talgaby,Galen! :worship: :worship:
Ha évvége akkor Vörös Sonja !!! Ez most sem volt másképpen,hála a tervezőnek!!!!
Tyűű,szerintem ez a gyűjteményes kötet volt a legkeményebb!És ezidáig ez  tetszett a legjobban!!Azt mondanom sem kell,hogy a garfika zseniális,de ez megszokott ennél a képregénynél.Az a alternatív világ fogott meg nagyon,amit a révész felvázolt.Mivé válhatott volna Sonja,ha úgy alakulnak a dolgok.. bruta!!!A vége pedig...Egyértelmű,nagyon várom a folytatást,bár tudom,hogy ez nem mostanában lesz.De érdemes lesz kivárni!!!!

Nem elérhető apa1970

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1997 Dátum: 2012. Január 01., 09:55:00 »
KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM ÉS KÖSZÖNÖM!
Amikor pár napja kérdeztem, hogy reménykedhetek(tünk) Drizzd kalandjai folytatásában nem is gondoltam, hogy ez ily hamar teljesül. És az egész egy füzetben. Királyok vagytok. Köszi Aldarion és a válaszodat is Neverwinterre, főleg az utolsó pár szócskára "egy csöppnyi Ravenloft". Egy "öreg" fantasy és képregényrajongónak ez maga a kánaán. Egy szónak  is egy a vége köszönöm ezt az év végi- nekem az év eleji - meglepetést.
EREDMÉNYEKBEN ÉS KÉPREGÉNYEKBEN GAZDAG BOLDOG ÚJ ÉVET AZ EGÉSZ OLDALNAK.
 :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető pavel

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1996 Dátum: 2011. December 31., 17:01:11 »
Köszönöm szépen én is a Kristályszilánkot. :worship: :worship: :worship:
Már nagyon vártam. Talán a legjobban az év végi kínálatból.
Jöhet az Ezüsterek. ;D

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1995 Dátum: 2011. December 31., 14:39:42 »
Köszi a Kristályszilánk-ot!!! :worship: :worship: :worship:
A végére értem, és egyre jobb lett. Wulfgar már a kezdetektől emlékeztetett Thor-ra, és a pörölye is a Mjölnír-re. A végén én is bedőltem a poénnak :D, és már nagyon várom a Mithril Csarnok felkutatását.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1994 Dátum: 2011. December 31., 13:48:22 »
Köszi a Forgotten Realms: Kristályszilánk-ot!!! :worship: :worship: :worship:
Még csak a 2. résznél tartok, de nagyon örülök, hogy az év utolsó napjában egy ennyire jó frissítést kaphattunk :D . Eleinte kissé gyengébbnek tűnt a sztori a többinél , de nagyon tetszik, hogy ezután Wulfgar-t Drizzt képzi ki.
Ígérem, hogy még idén elolvasom az egészet :cool:
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1993 Dátum: 2011. December 31., 11:33:35 »
Ezer köszönet Aldarion-nak és Galen-nek a Forgotten Realms - Kristályszilánk 3 részes történetet! :worship: :worship:
Tetszett ez az újabb történet is.
Érdekes, hogy a történetben mennyi év telt el és milyen mozgalmasan haladtak a történetek. Néha úgy tűnt, hogy Drizzt inkább háttérszereplő lenne, de ez csak látszat kérdése. Meg persze más szereplők is felbukkantak. Pl. Akar Kessell, aki az első részben ő tényleg háttérszereplő volt.
A nagy csatákban végül a szövetségesek összekovácsolódtak, hogy legyőzzék a gonoszokat.

Az meg nagyon jó hír, hogy jövőre is lesznek ilyen fantasy képregények. Pl. Dragonlance és Forgotten Realms és a D&D.

Sikerekben és képregényekben gazdag Boldog Új Évet Kívánok nektek!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető pendragon

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1992 Dátum: 2011. December 31., 11:29:36 »
nem vagyok fórumozó de köszi a mai képregényt!!!! Drizzt forever :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1991 Dátum: 2011. December 30., 22:29:39 »
Az magától értetődik, csak amiatt várunk még vele, mert nem akarok nagyon a dolgok elébe vágni. Ha sikerül akkor jövőre letudjuk a Jeges Szelek Völgye trilógiát, de valószínűleg csak azt, mert nem látom értelmét a Drow öröksége ciklus megcsonkításának, különösen az első kötet befejezésének ismeretében, utána pedig jöhet a Neverwinter - vagy Téltelen, attól függ ragaszkodunk-e a Deltaféle fordításhoz, különösen hogy az új kötetek esetében maga a Delta hagyta figyelmen kívül ezt az apróságot... :D
De addig is lesz itt minden, amit csak egy veterán D&D-s kívánhat: Dark Sun, Dragonlance, Forgotten Realms és még egy csipetnyi Ravenloft is - igaz az utóbbiból tényleg csak egy kis ízelítő...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető apa1970

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1990 Dátum: 2011. December 30., 22:21:17 »
És esetleg reménykedhetünk a Neverwinter képregények honositásában is : :worship: :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1989 Dátum: 2011. December 29., 20:34:00 »
Köszönöm a Vörös Sonja v4 30-34. számokat! :worship: :worship:
A történetben sok visszaemlékezésekből kiderült, hogy vajon Vörös Sonja helyesen tette-e azt, amit. Persze volta egyéb beszámolások, amik a régi idők előtt játszódik. Főleg az említett marveles sorozat előtt.
Persze a végén nehéz döntés volt, hogy mit válasszon a főhősnő. Persze a történet utolsó oldalán kiderült, hogy mi lett a végső döntés.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1988 Dátum: 2011. December 29., 12:27:05 »
Juhhéj! :D
Annak én is eléggé örülnék, mert már régóta várom Drizzt kalandjainak folytatását. Egyébként az eredeti sorozat ma is fut?
Csak regényben. És ott is eltelt már vagy hetven év, így Drizzten kívül minden főbb karaktert kiírtak a történetből.
A képregény adaptáció sajnos a Dragonlance sorsára jutott - félbehagyták. A 7. regény (Örökség) átdolgozása még megjelent, de a 8. (Csillagtalan éj) már csak az első számig jutott és ott el is lett vágva. Azóta egyetlen Drizzt sztori került publikálásra, a nemrégiben megjelent öt részes Legend of Drizzt - Neverwinter Tales, de az már az IDW gondozásában, és különlegessége, hogy az első csak képregényes Drizzt kaland, szerzője pedig Geno Salvatore, a nagy tiszteletű Mester fia. Egyébként ez egy jókora ugrás az előzményekhez viszonyítva, mivel az idén elindított új trilógia, a Neverwinter 1-2. kötete között játszódik, aminek szintén különlegessége, hogy a készülő harmadik Neverwinter (csak immáron a Nights nélküli) játék alaptörténete is ezen alapul.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1987 Dátum: 2011. December 29., 11:08:28 »
Juhhéj! :D
Annak én is eléggé örülnék, mert már régóta várom Drizzt kalandjainak folytatását. Egyébként az eredeti sorozat ma is fut?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető apa1970

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1986 Dátum: 2011. December 28., 21:16:37 »
Köszi. A Dark Sunnak kifejezetten örülők mivel a Forgotten realms után az a kedvenc világom.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1985 Dátum: 2011. December 28., 18:02:46 »
Így van. Terveim szerint minthogy a Warcraft vonal a végét járja - majdnem teljesen kifogytunk az alapanyagból -, így jövőre a D&D szálon tervezem ellátni a fantasy éhes olvasókat. Ebben lesz Drizzt, Dragonlance, Dark Sun és természetesen egy "hagyományos" D&D sorozat, valamint a D&D világait is folytatni akarom, ami sajnos indokolatlanul hosszú szabadságra ment az eredeti elképzeléseimmel ellentétben...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1984 Dátum: 2011. December 28., 17:12:35 »
Nem olyan soká.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető apa1970

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1983 Dátum: 2011. December 28., 15:02:30 »
Sziasztok.  Mikor várható Drizzd további kalandjai vagy a dragonlance tavaszi sárkányai. Esetleg más Forgotten Realms vagy Dragonlance képregények. A választ előre is köszi

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1982 Dátum: 2011. December 28., 07:44:41 »
Üdv!Köszi az Ascension 14 .részét,talgaby,Darkness! :worship: :worship:
Érdekes fordulat az új csajszi feltűnése.Ebből úgy is búnyó lesz hamarosan.A rajzok kifogástalanok!Várom a folytatást!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1981 Dátum: 2011. December 21., 20:42:47 »
Csatlakozom. Én is köszönöm az Ascension 14. számot! :worship: :worship:
A rajzok tényleg jók. A cselekmények érdekes módon tényleg két fő részre van oszlik.
A főhősök fura módon elkezdtek veszekedni. Bár először úgy tűnt, hogy nem lehet tudni miért, de ez persze már egyből kiderült.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1980 Dátum: 2011. December 21., 20:20:11 »
 Kösz a Ascension újabb részét. Hát átlagosnak nevezném a minőséget, a rajzok jók (vagyis a csajok dögösek.:P) A honosítás profi! :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1979 Dátum: 2011. December 20., 11:07:28 »
Üdv! Köszi a World of Warcraft Különszámot,Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
ÁÁÁÁ..Ilyen nincs.Pont ezt kellett törölniük?Hiszen olyan szépen felépítették,a régi és az új szereplők közti átmenetet.És ez a garfika...elképesztően gyönyörű,talán csak a Sojourn-nal lehet egy lapon említeni.Nagyon szomorú vagyok,hogy nem lett belőle semmi,hiszen rajtatok nem múlt volna,gondolom ezzel folytatódott volna a történet fonal.Mindenestre köszönöm,hogy megosztottátok ezt a kápráztos különszámot!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1978 Dátum: 2011. December 17., 20:31:38 »
Ezer köszönet a World of Warcraft különszámért! :worship: :worship:
Tetszett ez a történet. És érdekes módon, tényleg epilógusa volt a fősorozatnak, ami pár hete befejeződött. Még az eddigi szereplők is meg lettek említve.
És persze azonban felbukkantak néhány új szereplők, amiről a végén kiderült, hogy felvezetés lett volt a Horda és a Szövetség című fősorozathoz. Ami sajnos ez nem sikerült. Tényleg kár érte, hogy nem sikerült. :( Pedig milyen jó sorozatok lehetettek volna. Főleg, a különszámokba bemutatott új szereplőkkel.
De persze az még nem jelenti, hogy nem lesz World of Warcraft. Mert még lesz egy 5 részes mini, amiről szintén a főoldali hírbe van megemlítve.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1977 Dátum: 2011. December 06., 11:13:18 »
Üdv! Köszi a WoW 25.részét,Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
Méltó lezárása volt a törénetnek egy ilyen lenyűgöző epikus csata!Végre kiteljesedett Med'an hatalma a többiek által.Cho'gal meg csúfos vereséget szenvedett.Azért arra kíváncsi lettem volna,hogy ki lett volna az ő mestere?Ez talán már egy másik kaland.
Végig nagyon tetszett  ez a sorozat! :worship: