Szerző Téma: Marvel Kiadó egyéb képregényei  (Megtekintve 341544 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #145 Dátum: 2004. December 02., 17:16:27 »
Most akartam megcsinálni, de Micho betett elé egy másik képregényt, úgyhogy idén már nem nagyon találkoztok Fáklyával.
Megnézem majd, vastagabb aa-val hogy néz ki.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #144 Dátum: 2004. December 01., 21:20:09 »
Most -kicsit megkésve -olvastam el a Fáklyát. Nkem bejött. Értékes történetnek találom felelősségvállalásról, ésattöbbi...
 Lehetne kicsivel vastagabb a betűméret, hogy messzebről is lehessen olvasni. Ez sok más képregénynél is jó lenne -de persze tudom, hogy az eredeti betűméret és forma is mérvadó.
 Várom a folytatást!
« Utoljára szerkesztve: 2004. December 01., 21:20:45 írta Gorgonita »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #143 Dátum: 2004. December 01., 18:50:58 »
Idézet
Tényleg hiába túrom fel a hazai oldalakat Dr. Strange képregény után kutatva,
sztem igen    legalábbis én még nem láttam egyetlen egy olyan hunosítót, aki Dr. Strange-re specializálta volna magát. de elvétve lehet találkozni a jó doktorral, nálunk pl. a Thor - Vikingek sorozatban játszik főbb szerepet talán a második számtól.


ami a minőséget illeti.. hát az a helyzet, hogy Zaj anno magasra tette valóban a mércét, hogy a HálóZsák képregéynei "igényesen" legyenek elkészítve, külcsínyileg is. amiben a legnehezebb volt követni, hogy a borítókról leszedjük a vonalkódot, és újrarajzoljuk, vagy trükközünk, ahogy lehet... és ez mióta elment, így is maradt hagyományként, minden beírónk tartja. szóval már megszoktunk egy bizonyos színvonalt, és biztos az olvasók is megszokták tőlünk... és bizony nekünk is szúrná a szemünket, ha valamiért nem hoznánk ki egy-egy munkából azt, amit éppen lehet. emellett, iylen minőségben dolgozni, heti 4 képregény frissítése szerintem elég korrektnek mondható.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Hamlet

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://scriptorium.rpg.hu/
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #142 Dátum: 2004. December 01., 17:20:19 »
Hello!

Tényleg hiába túrom fel a hazai oldalakat Dr. Strange képregény után kutatva, vagy csak az én figyelmemet kerülte el néhány rejtőzködő képregény-gyűjtemény?  

Üdv:
Hamlet

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #141 Dátum: 2004. November 24., 14:42:14 »
Gorgonita
Idézet
de így gyakoribbak lehetnének a frissítések.
már megint itt járunk, és nem fogunk dűlőre jutni ebben a kérdésben. Minőség vagy mennyiség. Soha sem fogjuk tudni eldönteni. De visszafelé azért ne menjünk. Beírjuk, megkomponáljuk amit tudunk. Szerintem a minőségből nem fogunk alábbadni. A heti négy képregény azért szerintem tökéletesen elég. Mostanában tényleg belepörögtünk, sok volt az anyag, de inkább a minőséget tartsuk mint a mennyiséget. Szépen visszaredukáljuk magunkat heti négyre és nem lesz problem. Bár olyanba ugatok ami nem az én asztalom. De az biztos, hogy nem lesz se text se word se pdf. Nem vagyok fordító, de ha valaki lelkiismeretes ahhoz is kell azért idő.

Regnar
Idézet
Jelzem azóta válaszolt Micho,
azért jöhet a Comic.

Gorgonita
Idézet
Mióta van SW és Bradbury itt szurkolok, hogy legyen több.
Na ezek lesznek. Ha ki is marad egy-két hét azért lesznek.
Na annyit dumálunk itt, hogy még Admina segberúg minket hogy nem Marvelről van szó.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #140 Dátum: 2004. November 24., 12:22:36 »
Jelzem azóta válaszolt Micho, tényleg nem volt ideje   A többit majd meglátjuk

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #139 Dátum: 2004. November 24., 10:43:39 »
Forumozók hiánya -szrtem.

 Én önös érdekből jöttem -nem véletlenül  . Kábé egy éve vártam, hogy valami beinduljon sf. téren is a honósító oldalakon. Latenight tett fel nkem néhány dolgot, ismeretlenül is. De máshol semmi. itt volt egy SG meg egy X-akta, de azokat pont nem komálom, az Aqua meg épp nem bökte ki a szemem. Mióta van SW és Bradbury itt szurkolok, hogy legyen több.
 A tapasztalatom ugyanis az, hogy ha valahova bemegyek, kéréssel fordulok valakihez, akkor az esetek 90%-ban legalábbis válaszolnak rá, de gyakran el is érek valamit.

 Ha keveslitek a forumozókat, akkor két dolgot vegyetek figyelembe. Egyik a honosítás mint tevékenység ugyebár kissé necces.
 Másrészt ha a képregények közt vannak, olyan darabok is, amik meg témájukat tekintve neccesek, akkor az olvasó másodszor is meggondolja, hogy akar-e fórumozni a készítőkkel. Függetlenül attól, hogy én szeretem-e vagy sem a horrort, (egybként nem nagyon -sorry) be kell látnotok hogy egyik-másik produktum, pl egy bizonyos X-men adaptáció még a 18-as karika alatt is (aminek örülök, hogy ott van) okot adhat bizonyos prekoncepciókra az készítőkkel szemben.
 Én legalábbis -hogy csak a magam nevében beszéljek -2x is meggondoltam fenti okok miatt, hogy fórumozzak-e.
 Azóta megismerve a HZs csapatát be kellett látnom, hogy hülyeségeket gondoltam, feltételeztem nagyon is 7köznapi normális emberekről, akik között azóta jól is érzem magam a Fórumon.

 Ami a hozzászólásaimat illeti, lehet hogy rossz tasktika, de igyekszem csak ahhoz hozzászolni ami tetszik, és ha valami nem jön be, akkor nem piszkálom vele a honosítóit, csak azért mert az pont nem az én világom.

 Talán több fórumozótok lehetene, ha a kritikajátékot rendszeresen meghírdetnétek a frissítések között is -de lehet, hogy úgy sem. Nekem csak egy kis fanfic olodalam van, és eleve nem tettem rá fórumot. Megelégszem a számlálóval -mert én is, elsősorban a magam örömére hobbiból készítettem az oldalam.

 Tehét a megoldás -szrtem -nem keseregni, hogy kevés a fórumozó, hanem annyit vállalni amennyi nektek épp jól esik, és lazára venni a figurát.  

 Itt pedig csatlakoznék a másik felvetéshez. Én biztos hogy fogok fordítani, ha meglesz az angol nyelvizsgám -még odébb van. De aligha fogok vacakolni a beírásasal. Várni sem fogok arra, hogy jelentkezzen valaki beírónak, aki ugyanazokat a régi űroperákat szereti mint én, mert megőszülök mire találok valakit.

 And mint látogatótok, azt sem bánnám, ha nem lenne a képregényekhez mindig beírás. Elegendő lenne a fordítás World-ban vagy Pdf-ben.
 Azután amelyikőtök örömét leli a beirogatásban, az "elvacakolhatna" vele, de így gyakoribbak lehetnének a frissítések. Mert gondolom a fordítás hamarabb megvan, mint a beírás -bár lehet, hogy tévedek.

 Persze mindez megánvélemény, és lehet, hogy az olvasók többsége jobban szeretik a beírt változatot, ami ugye egy fokkal kényelmesebb.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 24., 10:46:28 írta Gorgonita »

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #138 Dátum: 2004. November 24., 09:32:53 »
Én is kérek belőle!!!
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #137 Dátum: 2004. November 24., 08:03:41 »
Regnar
Idézet
mert nem válaszolt a megkeresésemre.
Nagyon elfoglalt mostanában a fiú. Szóval isten ments hogy elkallódjon az a képregény. Te meg főleg nem, szóval küld nekem. Vagy mehet Porthosnak is, lényeg hogy nem kallódjon el.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 24., 08:05:26 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #136 Dátum: 2004. November 23., 18:59:55 »
Nem a Boba fettes. Azon még dolgozom, hátra van 3 oldal. EGy western amely egy a mai időben játszódik pontosabban 1963-ban, meglepő fordulatokkal egy olyan "alternatív földön" ahol nem ért véget az amerikai polgárháború 1865-ben. Olyasmi mint Killjoy Bradbury-i, rövid csak 8 oldal némi csattanóval a végén...

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #135 Dátum: 2004. November 23., 18:30:22 »
Elküldöd nekem?
Én tök kiváncsi lennék.
a boba fett-es?
MSN-ed van ott 1szerübb lenne.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #134 Dátum: 2004. November 23., 16:25:55 »
Nos én próbálkoztam ezzel, de úgylátszik Michonak nem tetszett az ötletem, mármint hogy lenne egy magyarosított képregényem, mert nem válaszolt a megkeresésemre.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #133 Dátum: 2004. November 23., 16:09:35 »
Hát Killjoy ... nem spóroltál a karakterrel  
De tetszett.
Egyébként szerintem az a legegszerübb:
Ha valaki hiányolja a frissítést és korán hunosított képregényhez akar jutni.
Álljon be a HZS-szektába (szerintem szivesen fogadjuk) és kezdjen el lefordítani/beírni valami képregényt, most hülye ötletnek tünhet, de szerintem állatira élveznétek.
Kb 2 éve van net a lakásunkban és rengeteg órát ültem már a gép elött.
De nem jut eszembe szebb emlék mint mikor leadtam az Ökölcsapás és Rozsomák fordítást, és kikerült a HZS-ra.
Ku*va jó érzés volt.
Nem is csak azért mert utána gratuláltak a fórumon (SŐŐŐT MÉG EMAILT IS KAPTAM!!!!!!!    ) hanem mert úgy éreztem hogy kicsit hozzájárultam a ,,neten képregényt olvasgatók" képregényismereti fejlődéséhez.
(remélem értelmesen fogalmaztam +...)

Szóval a lényeg: gyertek tagnak  és amilyen gyorsan lefordítotok egy képregényt olyan gyorsan juttok magyarosított képregényhez.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #132 Dátum: 2004. November 23., 13:51:27 »
Hát Killjoy a hónap beírása díj már most a Tied az biztos.   Kétszer kellett felállnom mellőle, mert minden órában 10 percet pihentetni kell a szemet a monitor előtt ülve    

De komolyra fordítva vannak benne dolgok amelyekre jól rávilágítasz, és vannak amelyek engem is elgondolkodtattak.

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #131 Dátum: 2004. November 23., 11:07:58 »
No. Ez a topic egy kicsit más irányt vett, mint ahogy azt a címe mutatja, de én is beleszólok így pár napi Csehország után

Volt olyan vélemény, hogy ez, vagy az nem tetszik. (Itt pl. a Fáklya kapott ilyet, de ugyanezt már megkapta a Rex Mundi, az Invincible és a Bérgyilkos képző is, hogy csak a sajátjaimat említsem. Talán az egyetlen osztatlan sikert aratott sorozatom a Bradbury gyűjtemény, bár bízom benne, hogy az előzetesekben beharangozott legújabb 12 részes sorozatom is sok embert fog vonzani, illetve az a bizonyos háborús történet is annyira nagy siker lesz (ha elkészül a beírása), mint amennyire nekünk tetszett  No, tehát nem tetszett ez vagy az: ez így van jól. Nem az orwelli 1984 világában vagyunk, ahol megmondják az embernek, hogy mit is kell szeretni. Tehát azzal, ha valaki negatív kritikát kap, nincs semmi baj.

VTominak egy kicsit elvettétek a kedvét? Anno még a régi fórumon volt egy nagyon parázs vita mano és köztem, amibe azután boldog-boldogtalan beleavatkozott és két nap alatt több, mint 100 hozzászólással gyarapodott az adott topic, és a végére már mindenki fikázott mindenkit. Akkor én is úgy éreztem, hogy a hócipőm tele van az egésszel, és abbahagyom. De mégsem tettem, mert a képregények olyanok, mint a kábítószer. Ha valaki egyszer belekóstolt, akkor nehezen tud leállni róla. (Szerintem pl. Zaj azóta is töltöget rendszeresen, és örömmel olvassa a jobbnál jobb képregényeket.) Én akkor is elmondtam, és azóta is tartom ezt a véleményem: ez nem munka, ez hobbi. Hobbit pedig azért csinál az ember, mert szórakoztatónak találja a dolgot. Én abban találom meg az örömöm, hogy egy rakás olyan képregényt csinálok, ami a legtöbb embernek fel sem tűnik. És amikor elkészül, akkor NEKEM okoz örömet, hogy beírtam az utolsó pontot is és ott pompázik a gépemen egy 20-30-50 oldalas képregény MAGYARUL. Az csak hab a tortán, hogy ezek után ezek kikerülnek a netre és ott esetleg más is rácsodálkozik, hogy "Jéééé! De jóóóó!" Úgyhogy VTomi! Fel a fejjel, és előre a hoshimini, akarom mondani a magadnak kitűzött úton

Belterjesség? Azok a képregények jönnek ki magyarul, amik nekünk tetszenek? De hát ez természetes! Nonprofit "cég" vagyunk, így szerintem bolondok lennénk olyan dologgal foglalkozni, ami nem tetszik. Nem kereskedelmi csatorna vagyunk, ahol a nézettségtől függ a lét. (Bár ez így ebben a formában nem teljesen igaz, mert a "nézettségtől" nekünk a lelkesedésünk függ, de pénzügyileg nem függünk attól, hogy hányan olvassák a képregényeinket.) A Gambites példa érdekes. Nekem az a bajom, hogy egy képregény vagy megfog valamivel, és szívesen csinálom, vagy nem és akkor nem csinálom. Én soha nem tudnék olyan képregényt csinálni, amit csak azért honosítok, mert sokan kérték. De ez én vagyok, ettől még nem jobb vagy rosszabb az, aki "kívánságműsort" is rendez. Ha pénzem múlna rajta, akkor biztosan csinálnék szuperhősös képregényeket is, amik messze nem a szívem csücskei, (Az Invincible valahogy kivétel ez alól, bár magam sem tudom, hogy miért. Lehet, hogy ez már a következő generáció (Porthos) pátyolgatása is? Ki tudja.  ) de a képregényrajongók nagy hányada szereti őket. Nem véletlen, hogy a Semic is Pókembert, Batmant és társaikat favorizálja inkább, mint mondjuk az Aria-t vagy ne adj isten a Bradbury sorozatot. De erre megint csak azt tudom mondani, hogy ez így van jól. Sajnos a mai magyar képregény kiadás mellett nem várhatjuk el, hogy kevésbé húzós címekkel örvendeztessenek meg bennünket az újságosstandokon. Sajnos ez van, ezt kell szeretni.

Mi ér többet: 85 önkéntes vagy 1000 "kötelezően bevonultatott"? Ez megint úgy gondolom, hogy egyértelmű. Bár sok lúd...  Én is kötelezően bevonultatott vagyok a Fanzineon, bár bevallom az egyszerű bejelentkezési kötelezettséget nem érzem terhesnek. Az már más kérdés, hogy a Fanzine fórumon ezt megfejelték egy (bocs a kifejezésért, de) hülye jelszavas rendszerrel is. Ez főleg azért zavaró, mert nekem a kezdetek óta nem működik valami oknál fogva a Fanzine-on a jegyezz meg. De szerintem egy igazi gyűjtőt még plusz két-három jelszó sem tartana vissza egy letöltéstől

Visszajelzések hiánya. Kardinális kérdés, szerintem. Ezt a "szakmát" a lelkesedés hajtja. Míg más területen mondhatom azt, hogy "ennyi pénzért már korpásodik is a hajam", addig itt nincs más motiváció, mint a barátok, ismerősök, csapattagok és a fórumozók visszajelzései. (Most így belegondolva jöttem rá, hogy tépjük itt a szánkat a fórumban, és közben azok, akikhez ez igazából szólna, be sem jönnek ide  Hogy mi milyen   vagyunk!) Na de vissza a témához: a visszajelzések jók, reggelente örül a lelkem, mikor rákattintok a Kedvencek közt a fórumunk linkjére és a Pozitív/Negatív résznél a saját témáimnál új hozzászólást jelez a rendszer. Néha elég egyetlen mondat is (mint pl. VTomi reakciója az Áprilisi boszorkányra: "Ez gyönyörű! Jobb szót nem találok rá."), és sikongatni tudnék, amikor meglátom, hogy Regnar, Gorgonita (új seprű jól seper  ), vagy Blue S hoszzabb lélegzetű kritikáit olvasom. És néha elő-elő kerül egy-egy új ember is, de sajnos egyre ritkábban. Van aki konkrét céllal jön (mint pl. az Aquabluet kereső néhány olvasó - tőlük ezúton is kérek egy kis türelmet, mert feleségem nagyon el van havazva melóval, az utóbbi hetekben hétvégén is melózott, így sajnos a novemberi megjelenés már biztosan nem lesz meg. De ami késik... az nem jön korán.) és van olyan is, aki véletlenül téved csak ide, és azután vagy ittragad (mint Gorgonita) vagy szépen csendben kikopik a fórumról. De a lényeg azon van, hogy akár pozitív, akár negatív kritikát kapunk, de mindig löknek egyet a szekéren. Mondjuk egy olyan negatív kritikával, mint amit a Fáklya (hogy sz@r a történet) vagy a Rex Mundi (ronda a logo, laposnak tűnik a történet) nem sokat tud kezdeni az ember. Pontosabban két dolgot tehet: 1. akkor is megcsinálja, mert neki tetszik és szereti vagy 2. abbahagyja és keres mást. (Itt jut eszembe, tök más, de hátha érdekel valakit: megszereztem a teljes Nine Rings Of Wutang sorozatot, így ha van jelentkező a fordítására, akkor folytatódhat a történet  ) Ha az elsőt választja, akkor tiszteljük meg annyival, hogy az első rész ledorongolása után nem szembesítjük nemtetszésünkkel minden résznél, és a további kritikáknál megpróbáljuk a pozitívabb dolgokat előtérbe helyezni és max egy "a történet ugyan még mindig nem tetszik, de..."-vel jelezzük, hogy nem ez a történet a kedvencünk. Ha pedig sajnálatos módon az honosító mégis a második lehetőséget választja, akkor következő alkalommal válasszon olyat, aminek a honosítását negatív kritikák ellenére is az 1. irányba tudja folytatni, és ha így tesz, akkor a kritikusoknak kéretik követni az 1. változatnál leírt "eljárási rendet".

És egy kis személyes adalék a témához. Sokan azt hiszik, hogy a képregények a gyerekek, illetve a középiskolások és az egyetemisták/főiskolások őrülete. Hát kérem tisztelettel én nyáron leszek harminc. (Utána már minden nap ajándék  ) Reggel 1/2 7-kor indulok dolgozni és délután 4-1/2 5-ig dolgozom. Akkor irány az ovi a lányomért, majd a feleségemért az ő munkahelyére. Jó esetben 1/2 6-ra otthon vagyunk. Ezek után még valamilyen szinten családi életet is kell élni (gyereknevelés, lakás rendbentartása, stb.). Lányom jó esetben 1/2 9-kor ágyba kerül és csak mindezek után, a napi melótól (informatikusként egész nap a gép előtt ülök) és hajtástól megfáradva jut időm arra, hogy képregényekkel is foglalkozzak. Ez mellett éppen egy építkezés kellős közepén vagyunk, így nem ritka, hogy hazaérkezés után megyünk is tovább az új házhoz, ahol a színkeverést, a burkolást, a fűtésszerelést, a villanyszerelést, stb. stb. stb. is próbáljuk a megfelelő irányba terelni. Így elnézést kérek, hogy nem tudok olyan teljesítményt produkálni minden héten, mint amit pár hete, mikor Micho két hét alatt HÉT képregényt kapott tőlem. Szerencsére itt még nem volt olyan hozzászólás, hogy "K.... be a f...! Mi van már a xyz képregény következő részével. Már egy hete nincs mit olvasnom!", de érezhetően "megviselt" benneteket a frissítések megritkulása. Az az igazság, hogy az utóbbi időben elkényeztettünk benneteket, és mint a legtöbb jóhoz, a sok és sűrű képregényekhez is könnyű hozzászokni. (Amikor az új autómban először kipróbáltam az elektromos rásegítéses szervót, nem volt egy katarzis élmény, de határozottan kellemes volt. Pár hét múlva beültem egy normál szervós autóba és anyáztam mint az állat, hogy milyen pocsék szervó van benne  De igazából nem tudom mi lenne a jó megoldás. Amikor elkészül valami, akkor menjen ki rögtön, vagy várjunk össze 3-4 képregényt és úgy legyen frissítés, vagy heti-két heti rendszerességgel menjen ki ami éppen kész van? Nem tudom mi lenne a jó megoldás. (De ezt nem is az én dolgom eldönteni, szerencsére.) A legnagyobb gondot én ott érzem, hogy a kezdeti "lepjük meg őket a héten még egy adag képregénnnyel"-ből az lett, hogy "mi az, hogy nincs a héten négy képregény?" Pontosabban fogalmazva nem ez lett belőle, mert nem veritek a lehúzott rolót, max. egy-két kérdés kerül a fórumba, hogy "vajh, mikor jön a következő adagunk?", de részünkről ez sajnos egy görcsös megfelelni akarást szült. Én pl. ezért tisztelem nagyban Nitrot, mert a saját oldalával semmi flikk-flakkot nem csinál. Nincs csicsa, nincs csilli-villi, csak a legeslegegyszerűbb megoldások és a képregények, ahogy éppen halad velük. Esetleg csendben kérdezem meg itt: Micho! Nem kellene új frissítés politikát bevezetni?

Persze ez azt vonná magával, hogy lehet olyan egy-két hét is, amikor nem lesz frissítés, mert éppen nincs semmi készen. (Kérdés az, hogy ez az olvasóknak mennyire felelne meg?) A másik honosítással kapcsolatos kardinális kérdés pedig a borítók és a különféle extra képi megjelenések, amik sokban tudják hátráltatni egy-egy képregény megjelenését. Sajnos (mármint nekünk beíróknak sajnos) Zaj a kezdetek kezdetén hihetetlen magasra tette a mércét azzal, hogy félelmetes, néha számomra mind a mai napig érthetetlen varázslatokat művelve döbbenetes borítókat gyártott, amin magyar volt a címfelirat, nem volt vonalkód, és hasonlók. Megint csak halkan jegyzem meg, hogy tényleg nem vagyunk rosszak grafikai szinten, de biztos, hogy ehhez is kell ennyire görcsösen ragaszkodni? Tény, hogy egyedi, meg minden és DC-s hubokon ájuldoztak az amerikai kiccsávók, mikor mutattam nekik egy-két honosított képregény borítót, de... Na ezt mindenki gondolja tovább maga.

Nitro azon öröme, hogy a saját képregényei jutna vissza hozzá  Ez tényleg tetszik. Bár már nekem is volt egy ilyen kalandom az Ariaval, amikor egy chatre nem engedett be a szerver Killjoy-ként, és más néven léptem be, majd a képregényes témában felvetettem, hogy Image Comics, meg hogy szerintem vannak nekik tök jó rajzaik is, nem csak sz@rok, ahogy egyesek egyenlőség jelet tesznek az Image és a pocsék rajzok közé. Erre dobta fel az egyik srác, hogy igen, baromi jó példa erre az Aria, amit ha nem ismernék, akkor menjek el a HZs-ra, mert baromi jól néz ki, meg tök jó a fordítás, meg minden. Én meg csak egy szerény mosoly kíséretében megjegyeztem, hogy ismerem... Én csináltam  Na volt nagy meglepi rendesen

Hozzászólás a különböző képregényekhez. Hát ez is egy elég necces dolog, mert ahogy az általam ismert honosítással foglalkozó emberek legtöbbjéről tudom, ahogy azt Nitro is írta, töltünk, töltünk, beírunk, fordítunk, töltünk, töltünk, beírunk, egy kicsit olvasunk, fordítunk, töltünk, töltünk... Vagyis tényleg csak a legeslegjobbakat olvassuk el. Így pont azoktól nem kapnak igazán a készítők kritikát, akiktől talán a legjobban számítana, a "kollégáktól". Mindenki elvan a maga kis világában, a maga képregényeivel és csak nagy ritkán kalandozik el mások munkáihoz. Pedig ebből lehetne a legtöbbet tanulni. De ez már utópisztikus. Mondjuk erre is volt jó egy éve egy kezdeményezés a KNeten a Hónap fordítása és a Hónap beírása verseny, ami sajnos az érdektelenség hiányában az első forduló után el is halt. SAJNOS. Ugyanis ennél nagyobb "szakmai kihívás" és "előremozdító hatás" nem hiszem, hogy bármikor is lesz a mi "iparágunkban", mint amikor a szakma színe-java ÉS az olvasók együtt értékelik a munkánkat és esetleg a honosított képregényre utólag még akár egy plecsni is kerülhet, hogy "A hónap honosítása, 2004. december". Egy részről nagyban növelné a beíró és a fordító önbizalmát, másrészről egy egészséges versenyszellem is kialakulhatna (bár ezzel kapcsolatban az a szörnyű magyar szokás, hogy "ha nem én nyerek, akkor az tutira bunda volt" nem elképzelhetetlen, hogy előkerülne), harmadrészt az olvasók esetleg olyan képregényeket is elovasának a verseny hatására, amit egyébként nem. ("Fogalmam sincs mi az a "Szuperpocok és a galaktikus üzgüm-bügüm", de ha a honosító versenyen ilyen szépen szerepelt, akkor lehet, hogy tényleg érdemes lenne belekóstolni.")

No, bő lére eresztett hozzászólásomat lassan abba is fejezem, már csak egyetlen mondat: JÓ OLVASÁST (és kritika írást) MINDENKINEK!
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #130 Dátum: 2004. November 23., 08:52:19 »
Nitro
Idézet
aztán kiderült, hogy az enyémek voltak azok.
Ez tetszik.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #129 Dátum: 2004. November 22., 23:10:28 »
Nem akarok itt negatív hangulatot kelteni, csak tapasztalatból közlöm a tényeket, hogy lássuk világosan a dolgokat:
1. minden rossznál van rosszabb.
2. viszont minél hosszabb ideig rossz valami, annál nagyobb a valószínűsége, hogy utána jó fog következni. Csakhogy a valószínűség nem egyenlő a bekövetkezéssel.

Egyébiránt én úgy vagyok vele, hogy szinte mindent letöltök, de elolvasni kevés időm van a munka, a suli, meg a második munka (képregény) közepette. Így aztán azokra szűkül a keret, amelyeket kihagyhatatlannak ítélek. Ennek megfelelően csak ezeket tudom véleményezni.

Idézet
Kíváncsi leszek, mennyi hozzászólás lesz a topikomban (MiniXszériák.) Szerintem eljön Nitro, felsorol 3-4 hibát és ezzel kifújt.
Számíthatsz rám, ha nem is azonnal, de amint odajutok. Én se vagyok valahogy oda Gambitért, de azért megnézem, mert kapcsolódó mű.  
Ez a hozzászólásokat-véleményeket várunk dolog pedig már ezerszer lerágott csont. Persze, én is szeretem, ha van visszajelzés, de nekem szokott is hetente legalább egy új emberke levelet írni, hogy de jó, hogy oldalamra talált, meg ilyesmi. Én megelégszem a számokkal is, amik a látogatottságot jelentik, meg az olyan dolgokkal, mint pl, amikor egy haverom újságolja nekem, hogy megkereste egy ismerőse, hogy nem érdekli-e lefordított x-men képregény számítógépen, aztán kiderült, hogy az enyémek voltak azok.  
Jó kis vegyes hangvételű hozzászólást sikerült összehoznom. Adtam hideget, meleget, csakúgy, akár az élet.  Ki-ki ossza be magának.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 23., 12:11:14 írta Nitro »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #128 Dátum: 2004. November 22., 19:51:23 »
Idézet
Szerintem eljön Nitro, felsorol 3-4 hibát és ezzel kifújt.  
Ne l1él mohó  
Csak szépen fokozatosan...



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #127 Dátum: 2004. November 22., 18:31:19 »
Idézet
A képregényeket magatoknak csináljátok nem a nagyközönségnek, vagyis ez nem igazán jön le a dologból, hogy nekik is szánnátok.
Nálunk (X-Fanzine) tényleg több mint 1000 regisztrált felhasználó van.

A fórumunk viszont - el kell ismerni - kissé pang.

Nos, én most a héten megpróbálkozok valamivel.
Már több helyen is leírtam, hogy nem kedvelem Gambitet, de mivel állandóan azt olvasom, hogy "Gambit ilyen jó, meg ennyire jó lenne olvasni" stb. honosítottam a Gambit Limitedet. CSAK A RAJONGÓK KEDVÉÉRT. A héten kerül fel az első része.

Kíváncsi leszek, mennyi hozzászólás lesz a topikomban (MiniXszériák.) Szerintem eljön Nitro, felsorol 3-4 hibát és ezzel kifújt.  

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #126 Dátum: 2004. November 22., 18:25:27 »
Idézet
Hullámvölgy után mindig felfele visz az út. Mert két hupa nem jön egymás után...  

Én azt mondom így tovább, Ti vagytok a legjobbak.
Én TELJESEN EGYET ÉRTEK Regnar-ral. Az tény, hogy sokszor van olyan, hogy az embernek elmegy a kedve az élettől és úgy érzi, hogy minden munka hiába. De ez Nálatok nem így van. Nekem még soha nem volt olyan érzésem mint most. Mikor elöször megtaláltam ezt az oldalt akkor azt hittem, hogy ez is olyan lesz mint a többi. Felmegyek olvasok pár képregényt aztán csá! De ez NEM így volt, valami megfogott engem. Jó persze most gondolhatnák arra, hogy csak azért mert Micho feltette nekem a Lego Nascart, de nem! Valami olyan közérzet volt itt és olyan hangulat, hogy az megfogott engem és maradásra kényszerített, Nem tudtam, olyan napot elképzelni, hogy be ne néznék a Hálozsákra. Lehet, hogy nem írok, és itt követek el hibát, de minden nap megnézem az oldat. Az is lehet, hogy sokakkal így van. De akkor én is megfogadom, hogy ha tehettem, és mikor itt járok a Hálozsákon akkor írok a fórumba, hátha, ettől megjönn mások kedve is.
És én is csak Regnar mondatát tudom ismételni: "Hullámvölgy után mindig felfele visz az út." Tehát minden rossz után csak jó jöhet!!!
Úgy, hogy MINDENT BELE HÁLOZSÁK TI VAGYTOK A LEGJOBBAK!!!!      
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 22., 18:28:10 írta letsgo »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #125 Dátum: 2004. November 22., 17:11:08 »
Örülök, hogy végre valakinek tetszett a Fáklya!  
A honosítást csak azért nem tekintem munkának, mert nem kapok érte fizetést, egyébként én is úgy hívom, ha anyukámék érdeklődnek, miért nem jövök vacsorázni, hogy dolgozom.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #124 Dátum: 2004. November 22., 15:02:07 »
Micho

Idézet
A HZs tagok tudják, mikor ez az új fórum is beindult, mindenkit kértem, hogy legyen aktív, legalább a saját témájában próbáljon ott lenni, kimerítően válaszolni, írogatni, hogy ne legyen pangás.


És én ezt mint külső szemlélő, azaz fórumlakó a messzemenőkig érzem is. Szinte mindegyik topicon megfordulok, legalább minden második nap, és nem telik el úgy ottlétem, hogy ne olvashatnám az éppen érintett készítő/k választát, megjegyzését az aktuális képregénnyel vagy hozzászólásommal kapcsolatban.Szóval Én maximálisan meg vagyok elégedve azzal amit így kapok a készítőktől.

Idézet
ezek mostanában elmaradtak, és már nem is érzem szükségét a külön meglepiknek, mert amit akkoriban, szívből, lelkesedéssel csináltunk, az ma már nem menne, csak erőlködés szinten


Azért merem azt mondani hogy tudok itt legalább 10 embert, vagy többet, aki külsős és imádna bármilyen meglepit és hálás is lenne. Nem sok, de azért keménymag.

Idézet
manapság már olyan szinten "gyártjuk" a képregényeket, annyi frissítés van, hogy ez már átlépte a hobbi szintet. nyugodtan lehet munkának tekinteni amit csinálunk,


Ez is teljesen átjön, legalábbis nekem. Szóval érezhető a munkákon, hogy nem silány összecsapott kiradírozott és újraírt szürke munkák.

Idézet
ennél fogva ha egyszer valaki abbahagyja a honosítást, az tiszta lelkiismerettel tud elmenni, mert tudja: amíg itt volt, addig a maximumot nyújtotta a "semmiért", és nem lesz olyan érzése, hogy cserben hagyta volna a képregény fanokat.


Azért remélem innen senki nem akar távozni...Ugye nem...


Megírtam ezt a válaszomat is, mert így gondolom. Nem tudom mennyire tűnök tudálékosnak, meg igazából csak 4 hónapja vagyok itt a Hálózsákon, szóval lehet hogy azt gondoljátok mit beszél ez itt ..de kialakult egy képem a Zsákról. És az angyon pozitív, és mivel mindennap itt vagyok legalább fél órát, eléggé fontossá vált mi történik azokkal az emberekkel akiket megismertem, és magával a rendszerrel és a képregényekkel.  

Hullámvölgy után mindig felfele visz az út. Mert két hupa nem jön egymás után...  

Én azt mondom így tovább, Ti vagytok a legjobbak.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #123 Dátum: 2004. November 22., 13:35:36 »
Idézet
Csak akkor hogyan lehetne erre ösztönözni azt a sok embert aki ide regisztrált? mert ha már csak a fele is beírna akkor tömve lenne az egész fórum.
ez a probléma, amit felhoztál regnar, sajnos a kezdetek óta létezik és úgymond a leggyengébb láncszeme a HálóZsáknak: a fórum. de nem is csak nekünk, hanem még jópár képregényes honlapnak is sajnos. amit lentebb írt kaine, azzal maximálisan egyetértek, hogy bizony nagyon hiányoznak a visszajelzések... akár pozitív, akár negatív, akár egy beköszönés, de valamilyen legyen. emlékszem, a régi fórumon is ha jött egy új ember, sosem hagytuk válasz nélkül, akármit kért, vagy kérdezett, igyekeztünk megfelelni, hogy lássa, nem hiába ír... de legtöbbször mégsem jöttek vissza, nem maradtak velünk.  A HZs tagok tudják, mikor ez az új fórum is beindult, mindenkit kértem, hogy legyen aktív, legalább a saját témájában próbáljon ott lenni, kimerítően válaszolni, írogatni, hogy ne legyen pangás. azt hiszem, ez részben sikerült, mert a régi fórumhoz képest, ahol napi átlag 2-3 hozzászólás született, annak már örülhettünk... és most azért jóval felette van. én mindent megtettem eddig, hogy olyan "hangulata" legyen a HálóZsáknak, ahova mindenki szívesen csatlakozik olvasóként, és ez nem volt nehéz, mert csak magunkat adjuk, nem többet, nem kevesebbet... az elmúlt másfél évben időnként meglepetéseket találtunk ki nektek, amivel kicsit feldobtuk az oldalt, akik velünk voltak a kezdetektől, azok tudják... ezek mostanában elmaradtak, és már nem is érzem szükségét a külön meglepiknek, mert amit akkoriban, szívből, lelkesedéssel csináltunk, az ma már nem menne, csak erőlködés szinten, ami pedig nem áll jól. az, hogy a semmiért senki sem ad semmit, az valóban így van... de mi mégis adunk, és csak annyit várunk el, hogy  némi rendszerességgel, némi erkölcsi támogatást kapjunk cserébe. volt egy időszak, amikor én is elhittem, amit kaine-nel beszéltünk... amit meg is említett lentebb, hogy jobbára az alkotók egymásnak honosítanak, de be kell vallanom, hogy ez egyfajta önbecsapás... mert egyszerűen csak magunknak nem lenne értelme, akkor nem üzemeltetnénk honlapokat, hogy más is hozzájuthasson. manapság már olyan szinten "gyártjuk" a képregényeket, annyi frissítés van, hogy ez már átlépte a hobbi szintet.  nyugodtan lehet munkának tekinteni amit csinálunk, és aki dolgozik, az szeretne cserébe kapni valamit, jelen esetben hozzászólásokat. nem tudom mi lehet az, amivel még jobban ösztönözhetnénk az olvasókat a fórum használatára... nem csak olvasásra, hanem írásra is. amikor "baj" van, akkor szép számmal megmozdulnak az emberek, Zaj távozása után rengetegen írtak, biztattak minket, olyanok is, akik azelőtt sosem jelentkeztek... ez nagyon jól esett nekünk. de szerintem nem csak ilyen esetekben kéne hangot adni, amikor rezeg a léc. szóval nem tudom mi lehet a titok, ami felpezsdíti a háttérben lévő olvasókat. itt van például ez a fórumjáték, azt hittem ez lesz rá a megoldás, de nem igazán jött be. félreértés ne essék, akik írnak, azoknak minden tiszteletem, csak kevesen vannak... arra számítottam, hogy sokkal több embert megmozgat a nyeremény, ami a győztesnek jár, egy általa kiválasztott képregény honosítása, és sokan itt is maradnak majd a játék után. annyit azért elértünk, hogy a legtöbb "értékes" hozzászólás talán nálunk van az undergroundban, ami a honosított képregények véleményezését illeti. a hírekben én kértem, hogy regisztráljanak be a fórumra, de nem sok foganatja volt, talán 2-3 ember jött, és 1 írt is. aztán lehetne regisztrációhoz kötni a képregény letöltést, de minek. nemrég mondta nekem valaki, hogy az itteni 89 fórumlakó, aki önként regisztrált, az sokkal többet ér, mint pl. az X-Fanzine-on lévő 1000, akik a jelszavak miatt regiznek. ezen elgondolkoztam, és igazat is kell adnom. mert hiába számlálunk ezer tagot, még sokkal lehangolóbb lenne látni nekünk a gyér hozzászólások számát, viszonyítva a magas taglétszámhoz. tehát sok értelme nem lenne, ha csak regisztrációval erőszakoljuk meg a népet, azzal akarnánk magunkhoz láncolni őket... aki írni akar, az így is ír, a külső és belső statisztikákból mi meg amúgy is látjuk, mennyien töltenek rólunk. talán ennek a dolognak nincs is titka, ilyenek vagyunk mi, képregényesek... ez jól lejött a képregény dotáció buktájából is. ami van az jó, de ha már tenni kéne valamit, az "büdös". ennél fogva ha egyszer valaki abbahagyja a honosítást, az tiszta lelkiismerettel tud elmenni, mert tudja: amíg itt volt, addig a maximumot nyújtotta a "semmiért", és nem lesz olyan érzése, hogy cserben hagyta volna a képregény fanokat.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #122 Dátum: 2004. November 22., 10:59:09 »
Fáklya 01.:

Fordítás: szvsz nagyon jó lett, sikerült átadni az amerikai gimik könnyed nyelvezetét, szlengjeit.  

Beírás: szintén szép lett, 1-2 helyesírási hiba, de kérdem én, kinek nincs?

Történet: na, ez az ami tényleg jó volt! Először azt hittem, hogy a fiatal Fáklya "mindent megkapok, mert szuperhős vagyok és van egy jó autóm" történetévelt találkoztam és egy kicsit elkedvetlenedtem, majd észrevettem, hogy itt másról van szó. Az persze nagyon nem tetszett, hogy végül mégis befűzte Hannaht, de ettől életszagú a történet, mert a valóságban is megkapta volna.

Mivel én is sportoló vagyok, nagyon sajnáltam szegény Snowt, őt nem érte kozmikus sugárzás, hanem a kondi és edzőteremben izzadt meg a sikerért. És ami a lényeg: megmaradt egy szerény srácnak! A csapat átnevezés, meg egyéb megalázások után nem csoda, hogy kiborult. Mondjuk a helyében én nem ütköztem volna meg a Fáklyával, miután elvette tőle Hannaht, de nem azért, mert kozmikus ereje van! Ugyanmár, megfojtottam volna egy vödör hyposvízben, ha arról van szó, egyszerűen az ilyen csajok annyit se érnek, hogy belejük töröljem a lábam. (Szóval itt jól felhúztam magam.)  

A rajzok: figyeltétek, hogy minden ház repedezett és az utakon is hatalmas árkok vannak? Mintha a Hulk járt volna arra.  

Mindent összevetve én várom a folytatást. Egyébként hány részes?  

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #121 Dátum: 2004. November 21., 21:45:47 »
Idézet
Akkor most találtál egy letöltőt    Amit eddig találtam azt letöltöttem a netről.

Akkor most egy jo hir, a Spidertomra ma kerult fel egy Conan!
Idézet
Te szkennelted őket és javítottad? Vagy valamelyiket újra is írtad?

Egy Conan es az elso Zsoldos kivetelevel mindhez van kozom. Nemelyiket szkenneltem, nemelyiket beirtam, volt, amit ujrairtam (hogy szines legyen).

Idézet
Conan, Zsoldos   Happyend magazinom van egypár...megvan pl a megtorlós is..

Osszesen 7 Hepiendben Magazinban volt Punisher. Az elso par megjelent a Pokemberben is (a vol 1., egy 5 reszes mini - A ver szaga - szinten fent van a KN-en).

A maradek a vol 2 eleje, azert nem csinaltam meg, mert csak pocsek minosegu szines szkennt talaltam hozza, ff-ben meg nem akartam.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #120 Dátum: 2004. November 21., 07:19:55 »
Akkor most találtál egy letöltőt    Amit eddig találtam azt letöltöttem a netről. Te szkennelted őket és javítottad? Vagy valamelyiket újra is írtad?

Conan, Zsoldos   Happyend magazinom van egypár...megvan pl a megtorlós is..

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #119 Dátum: 2004. November 21., 00:31:09 »
Hat, engem egyaltalan nem zavar a belterjesseg. Igazsag szerint a Conan vagy Zsoldos honositasokra nem nagyon jott reakcio, de ha sok negativ kritikat kaptam volna, en akkor se hagynam abba. Ez a hobbim, had csinaljam azt, amit szeretek.

Ez nem azt jelenti, hogy nem erdekel masok velemenye, csak azt, hogy nem folyasol be negativan. Pozitivan viszont igen. Ha sokan dicsernek egy sorozatot, akkor lehet hogy azt hozom elore, vagy gyakrabban csinalom a tobbi rovasara.

A lenyeg, elsosorban tenyleg magamnak csinalom, csak masodsorban a kozonsegnek.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 21., 00:45:33 írta Pedro »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #118 Dátum: 2004. November 20., 18:50:46 »
Én is erről beszéltem, hogy nincs, vagyis nagyon kevés a visszajelzés. És ha ez engem zavar, mert jó lenne megbeszélni egy történetet többen, akkor el tudom képzelni, hogy azokat akik csinálják, vagyis Titeket mennyire.

Pl Én komolyan sajnáltam VTomi-t hogy nem kapott több és pozitív visszajelzést. Látszott rajta amióta megtalálta a fáklyát, hogy tetszik neki. És biztosan rengeteget dolgozott vele. Jó én leszóltam magát a képregényt, de biztos volt olyan is, akinek tetszett.

És abban is igazad van, hogy meghalgattatik aki beír... Saját tapasztalat.

Csak akkor hogyan lehetne erre ösztönözni azt a sok embert aki ide regisztrált? mert ha már csak a fele is beírna akkor tömve lenne az egész fórum.

Itt nem a Ti izlésetekkel van gond. Nekem soha nem volt gond, hogy midnenki a szívéhez közelállót csinálja, hiszen annyira szerteágazó az oldal kínálata, hogy mindenki megtalálja magának azt ami leköti, szerintem. Mert ha pl csak marvel lenne az is szerteágazó lenne, de nem biztos, hogy vonzana. De így sok képregény sok témában   Én sem olvasok el mindent. Vannak olyan képregények amelyekbe bele sem néztem még, mert nem tartozik az érdeklődési körömbe, de azért ott van a többi és jó sok ami igen. Sőt már eljutottam oda, hogy ha nem is érdekel, de elolvasom, mert olyasvalaki csinálta akinek egy másik képregényhez is köze van és ott tetszett a munkája, szóval megnézem azt is.

Mikor augusztus végén ide kerültem az oldalra, első beírásom az volt hogy mikor lesz már frissítés????? kb 20 kérdőjellel. Aztán Micho rámszólt, hogy elég lenne három is. Nem ismertem a fórumokat előtte nem nagyon jártam fórumozni. EGy kicsit átolvastam és rájöttem hogy jó hely. És itt ragadtam.

A magaménak is érzem egy kicsit. Jó lenne ha többen éreznének így a fórumlakók közül... Nektek is, és nekünk is egyszerű "földi halandóknak"   is.

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #117 Dátum: 2004. November 20., 18:43:16 »
Lehet, hogy postafiókot kéne (papíros) nyitni, mert akkor talán mi is annyi hozzászólást kapnánk az olvasóktól, hogy szelektálni kelljen, mint sokszor a Pókembernél.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #116 Dátum: 2004. November 20., 18:31:58 »
Tudod a fő baj éppen az, hogy minden honosító szeretne véleményt a munkájáról, hogy érezze: nem hiába csinálja. De a rengeteg letöltő közül szinte senki nem veszi a fáradtságot, hogy néhány jó szót szóljon hozzájuk a fáradtságukért cserébe. Ezért szoktunk rá arra, hogy legalább egymás között megvitatjuk mi tetszett és mi nem. A legjobb kritikus úgyis az, aki benne van. Persze így a történetek csak arrafelé vezetnek, amerre mi szeretnénk, de hát erre csak egy válaszom van: kapják be azok, akik arra nem veszik a fáradtságot, hogy legalább annyit benyögjenek egy fórumba, hogy mást szeretnének. A honosítók így is nagyon sok munkát tesznek bele a munkájukba, ha valakinek ez annyit se számít, hogy beköszönjön, akkor alighanem az se számít neki, hogy mit fog letölteni. Ha valaki komolyan szeretne beleszólni, hogy mit csináljunk, az legalább annyit tegyen meg, hogy megmondja, nem? Azt senki se várhatja el senkitől, hogy mindent csináljanak, ami csak létezik, hogy mindenkinek jó legyen, közben meg negyven olyat is csinálnak, ami senkit se érdekel... épp azért alakult ki az, hogy a saját ízlésünk szerint válogatunk, mert senki se véleményez szinte. Mintha nem érdekelne senkit. Akkor meg legalább magunknak tetszen, amit csinálunk, nem? Akik beleszólnak valamiképp, azokra szoktunk is hallgatni, azaz ők tényleg valamelyest megkapják, amit szeretnének. Ez a jutalmuk, amiért legalább ennyit megtesznek. Igazán nem nagy kérés azt hiszem. De ha mégse becsülik meg a beírókat annyira, hogy szóljanak pár jó szót hozzájuk, netán egy "köszi"-t, akkor hadd legyenek olyan képregények fenn, amiket azok szeretnek, akik vannak annyira korrektek, hogy mondanak némi véleményt.  
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 20., 18:33:51 írta kaine »