Szerző Téma: talgaby és Zerit OFF Páholya  (Megtekintve 99799 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #75 Dátum: 2006. Október 23., 18:46:52 »
hehe, kulturaltan mindenfele kulturmocskot ki lehet itt targyalni, ez nem (csak) az en topic-om
egyedul ne tessek egymast anyazni, azt nem toleralom
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #74 Dátum: 2006. Október 23., 14:15:11 »
Mentem csevej-csenölbe...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #73 Dátum: 2006. Október 23., 13:55:59 »
(Ha Zerit meglátja ezt, hogy micsoda kulturális mocskot tárgyalunk ki a topikjában    ... Színvonal? Fogalmam nics, egyetlen Kartel időből való kazettával rendelkeztem, amit ajándékba kaptam. brrrr... még most is beleborzongok... az hogy szókimondó szövegek, ami ki van rajta írva az szinte semmmit nem jelent, mert a káromkodás kit érdekel. De amilyen témákat feszeget     . Ne a rádióban halott verzióból tessék kiindulni, mert azokat finomítják. Éppen ezért azóta kerülöm őket, fogalmam sincs, mekkora tudásbeli külömbség van köztük, de nem is érdekel. Egyébként meg amúgy is Metallica meg System vonalon halgatok zenét, úgyhogy a Raphez nem értek.)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #72 Dátum: 2006. Október 23., 13:37:25 »
(De igen, ám azóta finoman szólva is eltávolodtak egymástól. Mármint színvonalra.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #71 Dátum: 2006. Október 23., 13:16:00 »
Eleinte együtt üzték az ipart, nem? Vagy az hogy Ganxsta Zolee és a Kartel nem ismerős? Persze hol van az már...  

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #70 Dátum: 2006. Október 23., 09:08:14 »
Bár egyiket se kedvelem, de azért Ganxstat ne keverjük Dopemannel, akármilyen hülyén is hangzik, elég nagy különbség van a kettő között.

De inkább hagyjuk ezt a témát. Please...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #69 Dátum: 2006. Október 22., 23:47:44 »
Idézet
Vagy Pákó vs. Dopeman mega crossover.
Alcím: addide a cicit! - avagy mesék a nyócker bugyraiból

Asszem bizonyos körökben vinnék mint a cukrot, vinnék mint Ganxsta lemezeit
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 22., 23:50:00 írta Gabe »

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #68 Dátum: 2006. Október 22., 23:01:13 »
Pfúj. Ne alacsonyítsuk már le ezt a művészetet ilyen alacsony szintre...
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #67 Dátum: 2006. Október 22., 22:57:01 »
Olyan képregényt, ami "sztárokról" szólna, pletykalap szinten. Azt biztos vennék.  
Pl. Győzike fantasztikus kalandjai.
Vagy Pákó vs. Dopeman mega crossover.  

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #66 Dátum: 2006. Október 22., 12:48:42 »
Már, hogy én is beleszóljak kicsit az itteni eszmecserébe: csak annyit, hogy sokat nem tudok elmondani, mivel elég jól felvázoltátok a helyzetet, szerintem. Ahogy tgaby is, én is úgy látom, hogy a dömpinget ellenzőknek és támogatóknak(ha szabad így kategorizálni) is igaz van. Mivel a kínálat nem nagy, szerintem is jó, hogy sorra jelennek meg az olyan kiadványok, amiket hazánkban még nem láthattunk. Abból a szempontból jó, hogy bővül a piac. Viszont  a pénztárcák tényleg végesek, és így egymás elől veszik el az olvasókat, ami valljuk be, egy ilyen gyenge lábaokán álló hazai képregénypiac esetében nem túlzottan helyes. Végülis, a helyzeten nem tudunk változtatni, bízzunk a legjobbakban.
Idézet
A Panini-lapokról meg annyit, hogy ha hazánkban már az X-Men és a Póki se képes életben maradni, akkor tényleg lehúzhatjuk a rolót.
Hááát...igen. Ha ezek is megszűnnének, persze erre nem látok sok esély, vagy inkább remélem, jhogy nem fog bekövetkezni, szóval ha ezek is befuccsolnak, akkor fogalmam sincs, mit érné meg itthon kiadni.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #65 Dátum: 2006. Október 21., 21:18:48 »
hm, ha az itteni magyar kiadvanyokra utalsz, akkor azt kell mondanom, hogy ez tevhit
az igaz, hogy a 80as evekben ugy mukodott, hogy az ujsagarusnal apro penzert megvettem az Asterixet, de mara mar ugyanugy eltunt a szinrol es kb annyira ritka mint MO-n (ha nem ritkabb)
az igaz, hogy fillerekert hozza lehet jutni, ha valahol nagyritkan talal az ember (en 10 ev alatt egy megvasarolhato Talpraesett Tomot talaltam)
hogy most miert nincsenek ilyen kiadvanyok, az mas teszta, politikai es egyeb okai vannak, amit most nem reszleteznek...
gyengéd barbár

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #64 Dátum: 2006. Október 21., 20:26:20 »
A te helyzeted azért elég speciális, azt kell mondanom, hogy bizonyos szemszögből még jobb is. Ugyanis több magyar képregényhez férsz hozzá, mint mi itthon. Pl.: itt az újvidéki Asterixeket horror áron adják. Pont ma beszélgetem valakivel, aki örömmel újságolta nekem, hogy vett egy Asterixet.... 5500-ért   . Bár, ha máshol nézzük az árakat, akkor még talán olcsó is volt. Te ezekhez ott nyilván olcsóbban férsz hozzá, sőt, itt nem elég hogy marha drága, még ritka is, tehát ha megvan a pénz, akkor is jó esélyel várhatsz a sorodra. Viszont mint jelezted, te ott hozzájutsz az itteni magyar cuccokhoz, még ha nem is olyan könnyen, hogy megveszed a sarkon. Úgyhogy te szerencsésebb vagy mint mi. Nekünk csak befejezetlen sorozatok jutnak, drágán, és ami vicc, hogy ha nem pesten laksz, akkor nehezen hozzáférhetően. Vagy megrendeled a netről, amihez meg úgye kellene net is. Ami sok képregény rajongónak nincs is. Vajh hány rajongó lehet, akinek még honosítás se jut, meg még csak sima scan se? Nekik még a használt képregény piac se jut (Vatera, különböző apróhirdetések, stb.) Nekik a legrosszabb, ők jó mélyen a zsebükbe nyúlhatnak, ha olvasni akarnak, ráadásul szűken behatárolt kategóriák között és még otthon imádkozhatnak, hogy ne szűnjön meg a kiszemelt cím. Sajna azért hiába van sok képregény jelenleg, csak a kereslethez képest nagy a választék, amúgy szerintem nem az. Úgyhogy nem csodálkozok azon hogy ma már nem túl széles a képregény rajongók köre. És szvsz ez már túl nagy növekedést nem is mutathat.

Természetesen szerintem

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #63 Dátum: 2006. Október 21., 19:51:31 »
Idézet
mindössze annyiról van szó -ahogy próbáltad érzékeltetni- te külföldön laksz, ergó nem vagy benne a potenciális vevőkörben...

nem sertodom meg, de epp ebbol kifolyolag te sem tudod a masik helyzetet
pl en is szeretnek papiron magyarul kepregenyt olvasni, nem pedig a monitoron guvasztani oket... mondjuk valamilyen uton-modon hozzajutok, de nem ugy hogy lemegyek az ujsagoshoz es siman megveszem...
gyengéd barbár

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #62 Dátum: 2006. Október 21., 19:46:48 »
Idézet
elnezest hogy beleszoltam a szakertok dolgaba...
nem kell megsértődnöd...  
mindössze annyiról van szó -ahogy próbáltad érzékeltetni- te külföldön laksz, ergó nem vagy benne a potenciális vevőkörben... ezekben mi vagyunk benne, és elsősorban minket érint, mi jelenik meg itthon, és mit fogunk megvenni avagy mit nem (melyik sorozat fut tovább, melyik bukik meg...   ) szóval mondani könnyű, hogy "persze, jelenjen meg A-tól Z-ig minden" aztán meg emiatt esetleg befuccsolhat pár jó cím.. mert sajnos nyilvánvaló, hogy egyik cím kiolthatja a másikat itthon. példaként: szerintem lesz olyan cím, amit én se fogok venni az XYZ képregény megjelenése miatt, de ha nem lett volna XYZ, akkor valszeg vettem volna amazt.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #61 Dátum: 2006. Október 21., 19:42:37 »
Csak hogy félreértés ne essen, nem róllad volt szó, sokkal inkább az oldal helyzetét vitattuk meg. Asszem ennyi elég is arról a témáról, mert az nem ide tartozik.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #60 Dátum: 2006. Október 21., 19:38:49 »
Idézet
na ez az. pont ezt beszéltük minap Gabe-bel, hogy mostanában szeretnek olyanok is beleszólni különböző dolgokba, akiknek nem feltétlenül kellene

elnezest hogy beleszoltam a szakertok dolgaba...
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #59 Dátum: 2006. Október 21., 19:27:29 »
Egyrészt igazatok van, másrészt nincs. Mo.-n a képregénykiadás régi Kandis idők ide vagy oda, gyerekcipőben jár. Még mindig az emberek jó része a képregényeket Supermannel, Batmannel, Pókemberrel és az X-Mennel azonosítja be. Ki *kell* tágítani a látókörüket, nincs mese. ENnek egyik legjob megoldása a manga, ha a japánok belemennek adott címbe (és nem röhögik el agukat a példányszámok hallatán), de ezen kívül igenis kell bemutatni olyan kiadványokat, mint kaine Vertigo-antológiája, Bilal művei, mint a felnőttebb műfaj példái vagy a Lucky Luke, mint a jó európai humor egyik remek példája. De sajna az, hogy mostanság mindez egy rakásra jelenik meg, eléggé meredek dologgá teszi a megjelenéseket, még a megcélzott felnőtt (és valószínűleg dolgozó, tehát pénzzel talán rendelkező) réteg esetében is már túlterhelő (pénztárcára) mértékben. Jobb let volna, ha a mostani őszi dömping jó fél - vagy inkább egy teljes - év alatt jelenik meg. És jövőre ez még csak folytatódik, egy kiadó a jelek szerint megint felbukkan (aminek én örülök, de ezt páran talán úgyis tudják rólam...), és lehet, hogy a többiek is tovább erőltetik majd.

A Panini-lapokról meg annyit, hogy ha hazánkban már az X-Men és a Póki se képes életben maradni, akkor tényleg lehúzhatjuk a rolót. Ráadásul ilyen jó minőségben ilyen baráti árért...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #58 Dátum: 2006. Október 21., 19:27:01 »
És, valószínűleg, ha eddig nem sikerült, már nem is fog.   . Szerintem kb. ez a maximum szint, ami most van. És inkább nem puffogtatnék üres frázisokat arról, hogy ez miért lehet, mert belül mindenkinek megvan a maga elmélete a dolgok állásáról.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #57 Dátum: 2006. Október 21., 19:27:01 »
Idézet
sot, ahogy vesszuk, ugyanis baromira hozzaferheto szamomra egy ilyen kiadvany
na ez az. pont ezt beszéltük minap Gabe-bel, hogy mostanában szeretnek olyanok is beleszólni különböző dolgokba, akiknek nem feltétlenül kellene

az, hogy nem mindent vesz meg mindenki, evidens... de ha megnézed, szinte csak olyan képregények jelennek meg itthon, amiknek azért nagyrészét szívesen feltenné a legtöbb rajongó a polcra... ám nem teheti, mert ennyi pénze már nincs. így a kiadók szépen-lassan egymással szúrnak ki, ha egyre-másra jelentetik meg az újdonságokat, mert ez a kis piac felaprózódik, ahelyett, hogy lenne néhány biztosan fogyó címünk.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #56 Dátum: 2006. Október 21., 19:21:16 »
Idézet
de. nem mindenki olyan burcsuj, mint te
nade nem veszek meg mindent, ami kepregenyt, hekas!
sot, ahogy vesszuk, ugyanis baromira hozzaferheto szamomra egy ilyen kiadvany

+++

Gabe: az a gond, hogy en latom az ellenpeldat is, es fura hogy ez nalatok nem mukodik
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 21., 19:26:17 írta Zerit »
gyengéd barbár

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #55 Dátum: 2006. Október 21., 19:17:24 »
Szerintem nem lenne jó ötlet a kiadók részéről mindenbe belekapkodni. Látod, mi lett az eredménye: vagy akadoznak, vagy végig sem mennek a címek. Ráadásul már nagyon sok kiadvány kezd jelen lenni, ahoz képest, hogy mennyi a potenciális vásárló. Tehát ne gondold, hogy ha itt megjelene valami francia képregény, az alapjaiban változtatná meg a helyzetet. Még a nagy címekkel operáló kiadók is megbuknak, lásd Paninni. Kiváncsi leszek, hogy a maradék kettő címük meddig húzza... Azzal hogy a mostani képregényekre még elkezdenénk rádobálni újakat, nem segítene a helyzeten, sőt, mégjobban leterhelné a vásárlókat, mert úgysem tudnak/akarnak megvenni mindent. Bármilyen hiper-szuper cím is legyen az. Meghát valljuk meg, itt az amerikai irányzat a mérvadó, nameg lassacskán a japán (mangák miatt).
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 21., 19:18:42 írta Gabe »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #54 Dátum: 2006. Október 21., 19:16:14 »
de. nem mindenki olyan burcsuj, mint te
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #53 Dátum: 2006. Október 21., 19:15:47 »
na ezt nem mondtad komolyan, legalabbis remelem
gyengéd barbár

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #52 Dátum: 2006. Október 21., 19:14:32 »
szerintem a piac már így is tele van, úgyhogy ne jelenjen meg semmi új
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 21., 19:14:42 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #51 Dátum: 2006. Október 21., 19:05:49 »
hm, ja igen, nagyszeru, es meg mi jelent meg?
mondjuk egy bilal fog megjeleni, aminek nagyon orulok
gyengéd barbár

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #50 Dátum: 2006. Október 21., 19:02:46 »
Gondolom a XIII. -at emlegeti, nagyon helyesen... igaz, az igencsak haldoklik  

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #49 Dátum: 2006. Október 21., 18:58:43 »
hm, mi a gond?
gyengéd barbár

Nem elérhető horjb

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 393
  • Karma: +0/-0
    • http://www.gportal.hu/horjbcomic/
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #48 Dátum: 2006. Október 21., 18:53:50 »
köhömm..X||.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #47 Dátum: 2006. Október 21., 18:51:58 »
igenyesseg alatt azt ertem, ami a HZs-n is jelen van... most nem szeretnek kiterni ellenpeldakra
talgaby: hat ja, vannak francia kepregenyek magyarul... ritkak mint a feher hollo... vagy nem MO-n adtak ki
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #46 Dátum: 2006. Október 21., 18:43:57 »
Igényesség alatt Zerit is arra gondol szerintem, hogy talán a CO-nak van a  legjobban megválogatott termése... és bár kétségtelen, hogy ide se nagyon kerülhet fusimunka, de elég nagymértékű a választék ahhoz, hogy "gyengébbek" is helyet kapjanak (ízlés dolga persze, hogy kinek mi számít annak). Meg aztán tényleg ha már ők elkezdték, akkor folytassák csak ezt  a zép folyamatot... minél gyakrabban, minél nagyobb adagokban

Zerit: Naaa, azért voltak magyar kiadásban is francia képregények. Igaz, nagyon kevés. De kis szerencsével a mostani Lucky Luke megmarad (jó, tudom, az belga)...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden