Szerző Téma: Akció képregények  (Megtekintve 139752 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Akció képregények
« Válasz #53 Dátum: 2006. Augusztus 08., 18:57:26 »
Állatnak állat, de azt garantálhatom, hogy két lábon jár és tud beszélni (és nem papagáj  ).
Orvosi szakszöveg egyébként nincs is benne nagyon, ami meg van, arra a Vészhelyzetes edzés is elég   . Bár egy picit megijedtem, mikor megláttam a kreditoldalon az "orvosi szakértőt"...
(És igen, talán egy picit sokat   )
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Akció képregények
« Válasz #52 Dátum: 2006. Augusztus 08., 18:37:10 »
hát olyan marha nagy fun én sem vagyok, de azért ha tudom megnézem a részeket, persze kötetlenül, tehát nem vadászom az évadokat, mint teszem azt más sorozatoknál. Persze így az ember néha csak kamillázik, hogy a magánéleti szál terén mi a francról is beszélnek, de szerencsére az ügyek csak ritkán kötődnek egymáshoz. És szerencsére van elég fantázia a bűnesetek terén, bár nagy mértékben fogyasztva egy idő után úgy tűnhet, hogy mindig ugyanazt csinálják.. ilyenkor kell szünetet tartani a nézés közben.
Én már említettem, hogy a kedvenc NY, aztán Miami és LV - igaz ebből láttam a legkevesebbet...
Érdekes, hogy felfuttaták a két spin off-ot az LV mellé, ritkán látni ilyen koncepciót, inkább a kifutott sorozatok után, vagy bevezetőként nem pedig párhuzamosan futnak.
Én biztosan nem mertem volna belevágni, mert adott esetben az orvosi szakszöveggel meggyűlt volna a bajom, ha előrofdul.

Ja és farkasember abszolut hihető - szerintem.   Nagyon csalódott leszek, ha kiderül, hogy valami szökött állat, vagy likantróp őrült az elkövető, és nem igazi farkasember     (Lehet, hogy túl sok "B" horrort nézek?   )

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Akció képregények
« Válasz #51 Dátum: 2006. Augusztus 08., 17:25:20 »
Na akkor ez most igen erős lesz szerintem, de én speciel eddig kb. három részt láttam, egy "simát" és 2 miamit. Nem szoktam nagyon tv-t nézni, esetleg az esti nagyfilmeket, és annyi. A képregényt azért vállaltam, mert tetszettek a történetek, és mert kedvelem a krimiket (meg annyi jót hallottam a sorozatokról  ).
És igen, megint egy olyan feldolgozásba nyúltam bele, aminek az eredetijéhez nem sok közöm van...  
Ja, és üzletnél nyugodtan lehet vigyázni, mert eléggé hajlamos vagyok a saját javamra számolni.   A kilóról meg annyit, hogy lehet, hogy ez már afféle (leendő) szakmai "ártalom", de nekem egy kilóról mindig egy mértékegység-prefixum jut eszembe, nem a szlenges 100. Ezért szorzok minden "kilót" 1000-rel. Hülye szleng.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Akció képregények
« Válasz #50 Dátum: 2006. Augusztus 08., 17:21:31 »
nekem a Las Vegas, mert csak azt ismerem   mikor TV-ben ment anno, nem néztem ezt se, aztán a többit se, egy fél éve viszont vinyón hozzák az alap CSI-ket, és napi egy epizód lecsúszik belőle  sajna Miami-t és NY-t nem hoznak, így őket csak nagyritkán, ha látom a tv-ben.. meg egyébként se tévézünk
képregényben is az LV jön be legjobban... a NY videojátékos-kivágott-papírmasés-ábrázolás nekem se tetszik, néhol olyan fapofákat tudtak rajzolni  de valakinek biztos így a jó. na meg asztori... farkasember? a CSI az nem egy földtől elrugaszkodott sorozat, legalábbis az LV alapján, így kizárom a vérfarkas elméletet  persze ha a NY más légkörben játszódik, x-aktás beütéssel, akkor szivacs  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 08., 17:23:23 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Akció képregények
« Válasz #49 Dátum: 2006. Augusztus 08., 17:12:13 »
Én attól a másik embertől fogok kölcsönkérni pár lepedőt

Amúgy visszaevezve CSI vizekre hadd kérdezzem már meg a készítőt/ket/, hogy melyik a kedvenc helyszínük?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Akció képregények
« Válasz #48 Dátum: 2006. Augusztus 08., 17:07:07 »
Idézet
update 2. akkor viszont nem tudom, hogy mi van, mert itthon is megoszlanak a vélemények a kilo 100-as vagy 1000-es e a szlengben  
az elterjedtebb biztos, hogy kiló=száz a lepedő meg ezer. így megfelel az amerikai átváltásnak, azaz egy lepedő ezer dollár. úgy hülyén veszi ki magát, hogy azt mondom, van nálam 17 lepedő... namost a másik ember meg fejben szorozgat "mennyi is... 17*5=85 ezer?"
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Akció képregények
« Válasz #47 Dátum: 2006. Augusztus 08., 17:01:24 »
akkor most én voltam a hülye, hogy belekötöttem?  
Tudjátok mit? írjátok,hogy fej a gödörben  

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Akció képregények
« Válasz #46 Dátum: 2006. Augusztus 08., 16:57:44 »
Idézet
Update... haha pedig nem is. 100 gramm nem egy kiló, a váltószám 1000 A kilo ezret jelent, csak a szlengben száz ))
Görög szó
jah, Warhammer 40 K
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Akció képregények
« Válasz #45 Dátum: 2006. Augusztus 08., 16:48:29 »
Hát mert a kilo, mint váltószám százat jelent. úgy, mint a kilogramm azaz 100gramm, tehát egy kiló

Update... haha pedig nem is. 100 gramm nem egy kiló, a váltószám 1000 A kilo ezret jelent, csak a szlengben száz ))
Görög szó

update 2. akkor viszont nem tudom, hogy mi van, mert itthon is megoszlanak a vélemények a kilo 100-as vagy 1000-es e a szlengben  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 08., 16:58:26 írta regnar »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Akció képregények
« Válasz #44 Dátum: 2006. Augusztus 08., 16:47:40 »
Idézet
Amit megemlítettél, az az én hibám, ugyanis én a "kilót" ezernek, a "lepedőt" meg ötezernek veszem.
kiló az száz  
hogy honnan jött, azt nem tudom   mi hívjuk killernek is   akkor veled vigyázni fogunk, ha üzletelünk ,nehogy a mértékegységek miatt vita legyen később  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Akció képregények
« Válasz #43 Dátum: 2006. Augusztus 08., 16:44:22 »
Amit megemlítettél, az az én hibám, ugyanis én a "kilót" ezernek, a "lepedőt" meg ötezernek veszem. És a mai napig nem értem, hogy mitől lett száz a "kiló"...  

A következő Miami történet egyébként majd jobb lesz valamennyivel, bár az egy kicsit "miamisabb" is (ergó az már a szex körül forog).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Akció képregények
« Válasz #42 Dátum: 2006. Augusztus 08., 16:40:13 »
És akkor egyúttal álljon itt a Miami is, amit valami oknál fogva a végére vettem, hogy miért annak az az oka, hogy béna vagyok, és nem megjelenési sorrendben olvastam őket.

Vér/Díj

A borító a "szokásos" főszereplő a képen stílusú. a zöld kellemes hatású.
a három képregény közül ennek a stílusa tetszett a legjobban, igaz, hogy nem mindig voltak eltalálava a karakterek, de nem is erőltették túlságosan. a színek és hátterek is jók voltak. Az továbbra is zavar, hogy a szájak végig csukva vannak.

a történet kissé kapkodósra sikeredett, meg "nehézségi foka" nem igazán haladta meg egy Columbo rész nyomozati szakaszát, azaz kevés volt a nyomgyűjtés és analizálás, minden az ölükbe csöppent szinte azonnal. Nem volt kérdéses a gyilkos kiléte sem egy idő után. szóval lekötött a történet, de gondolom lesz még jobb is a Miami szériából. Egy helyen azt írjátok, hogy: "két kiló volt a tárcájában, mind százasok" mind a két darab százas? Nem inkább két lepedője volt? ami később megerősítést is nyer, hiszen tényleg 2000-et vesznek ki a zsebéből.

A fordítás és beírás itt is, mint az előző két füzetben jól sikerült.

Nem volt túl erős a történet, de elsőre megteszi, remélem a fiúk beleerősítenek és keményebb ügyekben nyomoznak majd.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Akció képregények
« Válasz #41 Dátum: 2006. Augusztus 08., 14:49:36 »
Mindenképpen pozitív, hiszen mint mondtam,  - legalábbis számomra - ezekben a képregényekben inkább a történet dominál...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Akció képregények
« Válasz #40 Dátum: 2006. Augusztus 08., 14:38:35 »
Hamár nógattalak, hogy írjál, úgy gondolom, hogy minimum ilik megköszönni:
Kösz az átfogó értékelést  , örülök, hogy végül pozitív lett a véleményed.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Akció képregények
« Válasz #39 Dátum: 2006. Augusztus 08., 14:10:00 »
Végre elértem a C.S.I. zónát is  

Mindjárt a legelső megjelenéssel, azaz a LAS VEGAS-i titkos személyazonossággal kezdtem.

Borító. A helyszínelők felirat tökéletes lett, legalábbis a betűtípus szinte ugyanolyan. a borító témája, pontosabban a grafika nem tudom, hogy utal-e későbbi eseményekre, azaz főhősünk meghasonlása, tehát a tükör működik-e jelképként, vagy egyszerűen csak jól néz ki és rányomták a borítóra. Amúgy ez talán fotóeljárással készült, vagy valami hasonlóval? legalábbis erre tippelnék. Aztán megfejtettem a rejtvényt, hiszen a borító belső oldalán már olvasható is, hogy CBS fotó. Na én is megyek helyszínelőnek  

Képregény. a rajzokhoz hasonló stílusú képregényt sokat találni mostanság, annyira nem tetszenek, de nincs nagyobb gondom velük. ami igazán zavar az az erőltetett hasonlítani akarás a szereplők arcán. Kissé merevnek és statikusnak érzem az arcokat, hiába hasonlítanak, valahogy mégsem. Egy lágyabb, könnyedebb stílussal talán jobb eredményt lehetett volna elérni. Olyan érzése van az embernek, hogy a rajzoló tökéletesen ismeri a figurák arcának minden pontját, de a karakterüket nem mindig tudta elkapni. Inkább iparosmunka hatása van a dolognak. (persze azért néhol egészen szépen eltalálta őket, nagyjából kétharmad-egyharmad arányban, de sokszor olyan érzésem volt, hogy nem is ugyanazt az arcot látom, akár két képen egymás mellett) Néhol aránytalanok is a karakterek. De a színek szépek, és néhol még hátterek is megjelennek.  esetekre való visszagondolás jó grafikai stílusban van előadva (szerintem)

Történet. Jól alakul, érdekesnek tűnik, bár még messzemenő következtetést nem lehet levonni, de főleg az utolsó oldalon sikerült felcsigázni az érdeklődésemet.

Fordítás/beírás. Ez jól sikerült, pergő és jól olvashatóak a mondatok.


C.S.I. NY - Kegyetlen halál .

A három sorozat közül talán ez a kedvencem, ha választani kellene. Meglehetősen komor a hengvétele és erre a fő színek, az acélos kék és szürkés árnyalatok is rájátszanak. (Érdekes volt azt hiszem egyből a NY pilot-ben bár javítsatok, ha tévedek-  egy NY - Miami crossover, amelyben váltakoztak a fő meghatározó színek (kékes árnyalat vs szűrős narancsos zöldes) attól függően, hogy éppen ny-i vagy miami-i embert látunk-e) A NY érdekessége még, hogy ebben tűnik fel az elsők között a Ground Zero filmen és Gary Sinise jó néhány percig áll némán a helyszínen...

Borító. Csakúgy, mint az előzőekben és még sok képregényben itt is fotocover, melyet átlagosnak neveznék, alula város képe egészen jóra sikerült.

Képregény. A stílusa jobb, mint a Vegas-inak, de az arcokkal itt is hasonló gondjaim vannak, mint az előbb. Tetszik, hogy a színeket örökítették a tv sorozatból. A figurák mintha viaszbábok lennének, és roppantul zavaró, hogy csukva van a szájuk beszéd közben. Szóval hiába a jobb stílus, a képregényt kinézetre rosszabbnak érzem, mint a Vegast. Sokszor olyan érzésem volt, mintha megfestették volna a hátteret, aztán valahonnan kivágták volna a szereplők fotóját és ráragasztották volna.

Történet. Hmmm farkasember?      Ez már nem kezdődik rosszul. Itt nem annyira mozgalmas a dolog, mint a Vegas-ban, de azért izgalmasnak tűnik. Persze itt is csak az elesjén vagyunk, mondhatni az első reklámnál  

A fordítás és beírás csakúgy, mint az előző (vegas) füzetben jól sikerült.


Annak ellenére, hogy siránkoztam a külalak miatt a történetek jónak tűnnek és ez azt hiszem fontosabb, mint a kinézet. Tehát kíváncsian várom a folytatásokat.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Akció képregények
« Válasz #38 Dátum: 2006. Augusztus 07., 19:45:58 »
Tudtommal mindegyik "csak úgy", nem feldolgozások, saját történetek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Akció képregények
« Válasz #37 Dátum: 2006. Augusztus 07., 18:37:06 »
Nekiugrottam a Helyszinelők New York-i részének.
Első észrevételem a rajzok.
Nekem nagyon nem jön be, mintha vmi pc-s játékban lennék és mikor 2 pálya között kapok 1 ,,videót" ahol álló képekre vágnak hangot + néha feliratot.
A száj mindig zárva, érzelem ráfagyva az arcra, ennyi.
Nemtom valahogy kevésbé jön át az egész.
A sztori elég jónak tünik, egyenlőre így 11. oldal tájékán, amugy ez 1 sorozatrészből lett adaptáció vagy csak úgy .
Mert az 1ik nővérke 1 az 1ben Denise Richards arcú.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető d-mon

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://
Akció képregények
« Válasz #36 Dátum: 2006. Augusztus 07., 12:15:13 »
hát ja,ezzel nem sok mindent lehet kezdeni.jót lett ez így.várom azokat a csavarokat. értekésért meg nincs mit,igyekszem írni őket.ez sokkal könnyebb,mint lefordítani egy képregényt szerintem,szóval ez a minimum  

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Akció képregények
« Válasz #35 Dátum: 2006. Augusztus 07., 12:11:26 »
"I know I don't have to tell you to be careful, but be careful." Én ennyit hoztam ki belőle. Talán volt egy hosszabb verzió is, de az már nem fért bele.  

A drogos pali csak bevezető volt, többet nem látod. Csavar meg lesz benne még bőven.
Kösz az értékelést.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető d-mon

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://
Akció képregények
« Válasz #34 Dátum: 2006. Augusztus 07., 11:59:04 »
na erre nem jöttem volna rá  köszke  

és akkor jöjjön a lényeg: elolvastam a titkos személyazonosság 1et.
most akkor kezdem a fordítással,beírással  jó a szöveg,különösebb bajom nincs vele,poénokat is jól visszaadtad.Pl: nem csináltam semmit,és a tüdőrákos    összvissz 2 dolog szúrta a szememet: vol --->volt.nem nagy baj. a másik:"remélem nem kell mondanom hogy óvatosan.azért csak óvatosan." ez nekem kicsit furcsa(igaz nem láttam az eredetijét),ilyet nem szoktam magyarul hallani.A rajz az ugyanolyan mint a Miaminál volt,szóval tetszik,nincs vele baj.A sztori az megint ígéretesen indul.kíváncsi vagyok,hogy a drogos palinak lesz-e még valami köze a történethez.Aztán gyilkosság,szemtanú eltűnése,videoszalagok meglesése,aztán meglesik hogy mi a rák is van azon a területen.mondjuk ez az ásásos dolog nekem unalmas volt,igaz nem húzódott olyan nagyon sokáig.aztán a laborban felpörögnek az események,aztán jól megcsavarják a végét.gratula.Összefoglalásként annyi,hogy jó volt ezt a történetet olvasni,tetszik a fordítás is,történet is rajz is,de azért lehet ez majd a végén jobb is. azért 10/8.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Akció képregények
« Válasz #33 Dátum: 2006. Augusztus 07., 11:34:39 »
Tényleg OFF/off, de akkor ne maradj válasz nélkül. A lényege az, hogy "Figyelj, lehetett volna rosszabb is, eszem azt a drága kis szívét!"

regnar: Az archaikus angolt is meg lehet szokni, ha eleget olvasod. Nehezebb, mint a simát, de meg lehet. A Halotti beszéd szívatósabb tud néhol lenni (meg Baldur's Gat-en edződtem  )

De most már tényleg tessék véleményezni a képregényeket.

ON
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető d-mon

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://
Akció képregények
« Válasz #32 Dátum: 2006. Augusztus 07., 11:30:59 »
akkor lassan neki kéne állnom a következőnek gondolom

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Akció képregények
« Válasz #31 Dátum: 2006. Augusztus 07., 11:30:57 »
Idézet
az a baj, hogy nem szerencsés az angol akcentust fordításkor magyar tájszólással helyettesíteni, mert nagyon görény lesz a végeredmény


Erre nagyon "jó" példa a Shadowrun szerepjáték szabálykönyvének fordítása. A Troll és egyéb népek ízes angol szlengje leredukálódott a ma "parasztinak" tartott és megjelenített beszéd szintjére, tehát gyüttek, vóna stb..stb..

De tény, hogy nagyon nehéz visszaadni (szerintem írott formában majdnemhogy mission impossible   ) beszédbeli különbségeket. Mondjuk az angloszász területeken, főleg amerikában az írásban is megjelenik, aztán ember legyen a talpán, aki rájön, hogy mit akartak mondani...pl you -- thou stb..stb..

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Akció képregények
« Válasz #30 Dátum: 2006. Augusztus 07., 11:27:25 »
Idézet
Hát közelebb élek Österreichhez mint hozzájuk  de ezt a szöveget télleg nem értem
azt jelenti, hogy várjuk a további CSI véleményeket és OFF /off  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető d-mon

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://
Akció képregények
« Válasz #29 Dátum: 2006. Augusztus 07., 11:26:31 »
Hát közelebb élek Österreichhez mint hozzájuk  de ezt a szöveget télleg nem értem

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Akció képregények
« Válasz #28 Dátum: 2006. Augusztus 07., 11:23:23 »
Hm, látom, nem élsz...ööö...kissé barnább bőrű etnikumok közelségében.
És azért *ennyire* nem durva nitro fordítása (ha ilyen lenne, nem szabadulna meg tőlem a fórumán  ). És igen, lehetne rosszabb is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető d-mon

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://
Akció képregények
« Válasz #27 Dátum: 2006. Augusztus 07., 11:14:38 »
tessék?    
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 07., 11:14:53 írta d-mon »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Akció képregények
« Válasz #26 Dátum: 2006. Augusztus 07., 11:03:37 »
Idézet
Nem. Vadóc ()  A Legjobb. nitro egyénien oldotta meg a beszédjit  , de attól még elmegy (ezt elvakult rajongóként mondom  )
há' dik lehetett vóná rásszább is rák a szivit szecskulamurgula  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 07., 11:04:21 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Akció képregények
« Válasz #25 Dátum: 2006. Augusztus 07., 10:58:10 »
Nem. Vadóc ()  A Legjobb. nitro egyénien oldotta meg a beszédjit  , de attól még elmegy (ezt elvakult rajongóként mondom  )

regnarnak annyiben igaza van, hogy a magyar is kitermelt jó pár tájszólást, de azt a mennyiséget még némelyik amerikai államra sem lehet elhasználni anélkül, hogy ne maradna, és akkor még ott vannak a különböző "idegen" népek sajátságos beszédstílusai (aki hallott már franciát vagy oroszt, esetleg németet hadoválni angolul élőben, az sejtheti, hogy miről beszélek), vagy a bevándorolt ottani népek (kubai, mexikói, haiti, kínai stb.) egyéni beszédmodora, amit sajnos a magyar még hangban sem képes követni (ezért rosszak ilyen szempontból már a mai szinkronok, nem lehet visszaadni ennyi akcentust). Sajnos ezt a fordítók többsége, köztük én is, egyszerűen fogja, és kihagyja, legfeljebb tényleg úgy lehet megtudni, hogy valaki furán szövegelt, hogy el lesz mondva. Egyébként eredetiben se nagyon lehetett megmondani, hogy az a tag furán beszélte az angolt...

Na, ezt is leírtam végre egyszer, most már lehet ide mutogatni, ha valakinél még egyszer felbukkan a téma. Ne legyen már felesleges a billentyűkoptatás....
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető d-mon

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://
Akció képregények
« Válasz #24 Dátum: 2006. Augusztus 07., 10:45:39 »
pedig Vadóc az egyik legjobb