Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 163660 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető boonty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #695 Dátum: 2011. Augusztus 29., 09:33:27 »
okés erre voltam kíváncsi! : ) köszi :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #694 Dátum: 2011. Augusztus 29., 09:10:40 »
A halós kérdést nem igazán értem. Ha arra gondolsz, nálunk egy kötet van fenn, aminek volt egy reklámelőzetese, azt tettük mellé Gabe-bel anno. A könyv maga pedig egy antológia rövid történetekkel a Halo világából.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető boonty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #693 Dátum: 2011. Augusztus 28., 18:58:58 »
király :D köszi! : ) kár, hogy ez tudom, hogy mi történik és mi lesz a második részben... : S :D mostmár lassan jöhet a 2. és 3. rész közötti! azt is várom :D meg persze az inga háború is érdekel mert arról a játék során nem derül ki semmi : )

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #692 Dátum: 2011. Augusztus 28., 17:45:24 »
A Halo-ról nem nyilatkozhatok, de a Gearsről igen: Az a sorozat még nem ért véget, csak a kiadó haláltusája miatt utolértük az amerikai kiadást, ezért az aktuális történet lezárása után átmenetileg szüneteltetjük a címet, és adunk neki egy kis időt. A sorozatot egyébként átvette a DC, így biztosítva van a folytatás, emiatt nem kell aggódni. Ami pedig a szünetet illet sikerült úgy időzítenünk, hogy pont az éraváltásnál álljunk le, ami azt jelenti, hogy az új író pár rész erejére visszakanyarodott az Ingaháború idejére, amikor Marcus még csak zöldfülű újoncként szolgált. Tehát nyugodtan vágj bele, a felkerült részekben nincsenek elvarratlan sztorik. Ami pedig a folytatást illeti, valamikor jövőre újra felpörgetjük a Lancereket, legkésőbb a második félév folyamán.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető boonty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #691 Dátum: 2011. Augusztus 28., 14:09:35 »
Nagyon örültem neki, hogy megtaláltam ezt az oldalt, mert nagyon szeretem a videojátékokat, és itt megtaláltam a két legkedvencebb játékomról szóló képregényt! : ) Olvastam a 2011 tervei között, hogy a Gears of War képregény 1. részétől végig tervbe van véva. a 14. az utolsó rész? : ) (Még nem olvastam el mert akkor nem lesz mit olvasnom és akkor újra jön a semmit nem olvasás és a játszás... :D)
Sajnos a Halo képregényt nem értem. : S Ez az egész a képregényhez tartozik?
Előre is köszi! : )

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #690 Dátum: 2011. Augusztus 21., 10:06:58 »
Azért hittem ezt 4 részesnek, mert a stáblista oldal alatt lévő impresszumba ez áll: Warhammer 40.000: Defenders of Ultramar#(of 4). Persze az csak impresszum, és az nem lényeges.
Hú, dehogynem lényeges. Csak elfelejtettem átvariálni. Ha megnézed, eddig mindegyiken a vonatkozó impresszumot olvashattad, ide is megvan, csak figyelmetlenség miatt lett ilyen. De ezt még ma megpróbálom orvosolni.
Megkel valljam még csak ismerkedem ezzel a világgal de az első benyomásaim kedvezőek. Már nem is tudom mi volt az oka hogy eleinte ódzkodtam tőle :headscratch: pedig egy haverom állandóan az aktuális WarHammer regényt ajánlotta, sőt még nekem is akad néhány kötet a polcomon.. Mindenesetre ha kihagyom szegényebb maradtam volna egy élménnyel.  ;)
További sok sikert a további részek honosításához.
Őszintén szólva mindig nagy örömmel tölt el, ha új élményekkel sikerül gazdagítani az olvasókat, úgyhogy tényleg csak azt tudom mondani, hogy örülök, ha tetszett. Ami azt illeti, történeti szempontból mondjuk talán Abnett az egyik legjobb WH író - persze ez csak magánvélemény és nem szentírás - mert bármit vesz a kezébe, annak meg van a maga hangulata.
Nem tudom, mennyire tarthat számot az érdeklődésedre, de jövőre tervezek egy új alrovatot indítani, mégpedig a 40. évezred sötét hangulatú univerzumáról tervezek cikkezni: történelem, népek, alakulatok, rendek, és fajok... Hogy a világot kevéssé ismerő olvasók is eligazodjanak valamelyest a történetekben. Majd kiderül mekkora lesz ez irányba az olvasók érdeklődése.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #689 Dátum: 2011. Augusztus 20., 21:59:59 »
Igazad van, rico74. Tényleg 5 részes.
Azért hittem ezt 4 részesnek, mert a stáblista oldal alatt lévő impresszumba ez áll: Warhammer 40.000: Defenders of Ultramar#(of 4). Persze az csak impresszum, és az nem lényeges.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 20., 22:25:01 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető rico74

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #688 Dátum: 2011. Augusztus 20., 21:52:04 »
Csatlakozván Dávidhoz én is köszönöm a WarHammer 40K-Exterminatus legfrissebb részét.  :worship:
Megkel valljam még csak ismerkedem ezzel a világgal de az első benyomásaim kedvezőek. Már nem is tudom mi volt az oka hogy eleinte ódzkodtam tőle :headscratch: pedig egy haverom állandóan az aktuális WarHammer regényt ajánlotta, sőt még nekem is akad néhány kötet a polcomon.. Mindenesetre ha kihagyom szegényebb maradtam volna egy élménnyel.  ;)
További sok sikert a további részek honosításához.
Egyébként keildavid tévedsz. Nem négy hanem öt részes a mostani történet, ahogyan arra a főoldali hírben is utal Aldarion.
Valaminek a megszerzéséhez vezető út első lépése az adott dolog megismerése.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #687 Dátum: 2011. Augusztus 20., 20:10:31 »
Köszi a WarHammer 40K - Exterminatus 3. részét! :worship: :worship:
Az események tényleg felpörögtek. Bár érdekes módon a történet másik felében nem a sok szövegen, hanem a csatán volt a hangsúly.
Ha jól olvastam, ez egy 4 részes mini. Akkor ebből már csak egy része van hátra. De persze tudom, hogy még lesznek más WarHammer képregények.
Várom a befejező részt!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #686 Dátum: 2011. Augusztus 12., 21:21:08 »
Én azóta nem hallottam semmilyen fejleményről. Most a kiadó inkább a Warlord of Marsot nyomatja.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #685 Dátum: 2011. Augusztus 12., 16:08:04 »
Köszi a Brogers 03-at!
 Nekem a Mars felé zuhanós szkafander idézte az eredeti megjelenést. Meg ahogy Buck megmentette Wilmát. Van valami hír ennek a címnek a folytatásáról? Ígértek egy Wilmás történetet, nem? Régóta semmi fejlemény, pedig Dejah Thoris s Flash Gordon elég szépen bírják...

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #684 Dátum: 2011. Augusztus 11., 11:29:31 »
Oké, köszi!
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #683 Dátum: 2011. Augusztus 10., 23:05:51 »
De. Legalábbis szerintem. Eléggé hasonlít ahhoz, hogy az legyen.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #682 Dátum: 2011. Augusztus 10., 22:42:28 »
 Én is köszönöm az újabb részt. Még mindig nagyon tetszik a sorozat, a harcos állatok poénforrásnak is beillenek.
 A szkafander, amit Buck koporsójába raktak, utalás a főhős korábbi megjelenésére, nem?   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #681 Dátum: 2011. Augusztus 10., 20:06:59 »
Köszi a Buck Rogers 3. számot! :worship: :worship:
A történetben látszik, hogy volt egy visszaugrás a XXI. századba. Az emberek sokan azt hiszik, hogy meghalt. De persze vannak páran, akik nem adják fel a reményt.
A XXV. század, ahol Buck Rogers van, érdekes módon néha vicces, poénos szövegei vannak ennek a főszereplőnek. A Marson meg valamit felfedezett, amiről a folytatásba kiderül, hogy miről lesz szó.

Várom a következő részt!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #680 Dátum: 2011. Július 27., 19:25:04 »
Köszönöm az X-Akták 38. számot! :worship: :worship:
A történetben látszik, hogy gyorsan haladt a történet és egyből kezdet kiderülni, hogy mi történt pontosan, amikor a delfinek furcsán viselkedtek.
És most olvasom, hogy már csak három rész van hátra ebből a sorozatból.
Várom a folytatást! Nagyon érdekel, hogy még milyen történetek lesznek a végén.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #679 Dátum: 2011. Július 20., 19:09:20 »
Köszi a Buck Rogers 02-őt. A poén a naptárban tátongó lyukról egy csapásra a klasszikusok panteonjába emelte ezt a rebootot is. :)

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #678 Dátum: 2011. Július 15., 16:36:17 »
Egy kicsit megkésve, de hatalmas köszönet a Warhammer 40k újabb adagjaiért! :worship:
Ultramar védelmezői:
Kimondottan jó történet volt, bár az igaz, hogy lényegében a szokásos"sztereotípiákat" pufogtatták el benne. Igazából még ez a történet sem győzött meg az Ultramarinokkal kapcsolatban, kicsit csalódott is vagyok, mert nem sok minden derült ki róluk, de lehet én vártam egy kicsit sokat. Ennek a történetszálnak is lesz folytatása? Nem igazán tudtam ki is az, aki "visszatért" a végén. :headscratch: A honosítás is jó lett, bár egy kicsit több/jobb katonai szlenget be lehetett volna építeni, és egy kicsit arra is lehetett volna ügyelni, hogy ne olyan szavakat használjanak, hogy "naná" meg hasonlók. Egy admirális szájából ez felettébb bután hangzott, persze mondom ezt úgy, hogy az eredeti szöveget nem olvastam, de ha esetleg eredetileg is úgy volt, akkor is szerencsésebb lett volna egy kicsit komolyabbra venni.
Exterminatus:
Nos, itt egy kicsit felemás a véleményem. Először is a honosítás messzemeneően jobb, mint az Ultramarnál, nagyon jól sikerült eltalálni a karakterek mondandóját, stílusát gratula érte. :worship: A történet is elég jó, persze kiszámítható egy kicsit, de tényleg nem rossz. Ami eddig nem igazán jött be az az Inkvizítor és képességeinek használata. Szerintem eddig nagyon nem jött át, hogy a pszik egyik legerősebb tagjával van dolgunk, lényegében annyit csinált, hogy világított a szeme, meg nyomott egy-két "jedi elmetrükköt". :) Ez kicsit illúzióromboló, de persze még közel sincs vége a történetnek, úgyhogy lehet bármi. A második rész vége is elég érdekes, azért hacsak nem úgy folytatódik, hogy jön még egy csomó kapszula nem túl félelmetes egy "rettenthetetlen", amikor azért nekik is ott van a hátuk mögött egy egész sereg...

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #677 Dátum: 2011. Július 14., 09:04:05 »
Köszönöm a Buck Rogers 2. részét! :worship: :worship:
Tényleg olyan folyamatosan felpörög a történet. Az is érdekes volt, hogy voltak visszatekintések Buck Rogers idejéből, még mielőtt odakerült, ahol van. Mert Buck azt hitte, hogy ez csak egy álom, de végül tudja, hogy ez a valóság.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #676 Dátum: 2011. Július 14., 08:59:16 »
Nem úgy fog menni. A régi stripek felépítését követi, vagyis folyamatosan, pörögve (mai szemmel nézve, amúgy 2 füzet egy sztori) megy a történet, és minden egyes sztoriban jön egy apróság a jövőről.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #675 Dátum: 2011. Július 13., 19:40:16 »
Kösz a Buck Rogers újabb részét. Eléggé pörög a sztori, azért jó lenne, ha következő részben akár az akció mennyiségének kárára, többet megtudhatánk erről a jövőről, amibe Buck pottyant.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #674 Dátum: 2011. Július 10., 21:44:35 »
Köszönöm a WarHammer Exterminatus 2. részét! :worship: :worship:
Érdekesen halad ez a történet. Csupa titkokra bukkannak a főszereplők. És persze még lesznek más veszélyek és új ellenfelek is. Főleg, ami a végén is rá utalás.
A De-Kyp ház tagok is nagyon eltitkolnak valamit a főszereplők elöl.
Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető hopkin

  • HálóZsák tag
  • Fantom
  • *
  • Hozzászólások: 231
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Deadpool HQ
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #673 Dátum: 2011. Június 29., 21:21:04 »
Nagy kár néhány fantázia dús skiccet biztos tudtam volna hasznosítani, azért köszi a választ.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #672 Dátum: 2011. Június 29., 20:59:05 »
Csak érintőlegesen. Nincs róla szóló rész, csak megemlítik pont ebben a számban :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető hopkin

  • HálóZsák tag
  • Fantom
  • *
  • Hozzászólások: 231
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Deadpool HQ
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #671 Dátum: 2011. Június 29., 20:37:24 »
Üdv lusta vagyok végig nézni az összes számot, nem is igen izgat annyira, de mivel a bandám neve The Chupacabra (aki tudja lájkolja a Facebookon) így érdekelne van e már az oldalon vagy egyáltalán képregényben olyan rész amelyben az érintett lény szerepel? Tudom hogy filmben volt.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #670 Dátum: 2011. Június 29., 19:12:21 »
Köszönöm az X-Akták 37. számot! :worship: :worship:
A történetben voltak csupa furcsa lények, akik nagyon titokzatosak voltak és ismeretlenek. A történet végén tényleg egy (kecske)baklövés volt.
És akkor itt is váratlanul véget ért a történet.
Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #669 Dátum: 2011. Június 15., 21:43:19 »
Köszönöm én is! Sokkal jobban tetszett, mint a 0. szám, várom a folytatást.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #668 Dátum: 2011. Június 15., 20:54:14 »
Köszönöm a Buck Rogers 1. részét! :worship: :worship:
Nekem tetszik ez a sci-fi képregény is. Az tényleg érdekes, hogy ezen is modernizáltak némi dolgokat a történetben.
A főoldali képen is látszik, hogy felbukkant egy félszemű medve. Csak persze arról kiderült, hogy ez nem egy átlagos medve.
Az is érdekes volt, hogy a 0. számban olyannak tűnt, hogy ennyi volt és vége a Buck Rogers történetnek. De itt az 1. számban pedig elkezdődik.

Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #667 Dátum: 2011. Június 15., 18:57:24 »
Köszi a Warhammer 40k és a Buck Rogers történeteket. Utóbbiban a fekete szövegdobozos betűk lehetnének nagyobbak -IMHO. Lassan már csak a szintén féregjáratos és szintén Boom Studios-os Farscape hiányzik a palettáról. :)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #666 Dátum: 2011. Június 15., 15:37:38 »
"A Star Trek-rajongók legnagyobb sajnálatára azonban a sztoriban mégse fog szerepelni egyetlen kvantumfluktuációs béta-kvadráns sem,"

A kvadráns a Tejútrendszer negyedeit jelöli, a bétában laknak például a vulkániak és a klingonok. Legjobb tudomásom szerint soha a büdös életben nem volt ott kvantumfluktuáció, csak a Kelvani övben és a Mutara nebulában de az kívül esik.

A történetet köszönöm, nagyon jó volt.   :worship: