Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 163067 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #605 Dátum: 2011. Február 09., 16:39:21 »
Kösz a Buck Rogers 0.-ik részét. Őszintén szólva annyira nem győzött meg ez szám, de azért kiváncsi leszek az elsőre.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #604 Dátum: 2011. Február 08., 22:45:23 »
Aldarion, Egyébként akkor már megkérdezem, hogy mi a másik két kedvenc űrgárdista rended? (és ez a kérdés mindenkinek szól: Kinek mi a három legjobban kedvelt Űrgárdista rendje és miért?) :D
Részemről az Űrfarkasok, az Ultramarinok és a Fekete Templomosok. Hogy miért? Előbbieknél egyrészről a dizájn, másrészről - ez már a többire is igaz - a mentalitás és az eszmék fogtak meg...
Mindenesetre Aldarion, a te érveid ott sántítanak, hogy pl. dr. Doomot sem hagyjuk eredetiben csak azért, mert a kastélyában mindenhol D betű van és Doomstadt a főváros... :)
De ha megnézed ott az előtérbe került családnéven van a hangsúly, amit a magyarban használt Fátum kiválóan visszaad.
De persze,  hivatalosan Ultramarinok, mert az új könyvekben, amikből azért már van vagy egy tucat így szerepelnek... ;)
Tényleg? Puff neki... A magyar kiadásokból csak a Felix és Gotreket követem (hellyel-közzel) illetve a DoW - A háború hajnalát sikerült elolvasnom, a többit általában angolul sikerült kézbe vennem. Viszont itt az is közbeszólt, hogy végeztem egy kis felmérést - az első verzióban még valóban Ultragárda volt - de egyrészről nekem sem tetszett, másrészről utána szembesültem vele, hogy a magyar forrásból elérhető ismertetők hihetetlenül rendezetlenek és mellesleg pontatlanok... Pl.: Ugyanaz a brigád, akik le Ultragárdázták az Ultramarinokat, Fekete Lovagoknak fordították a Black Templars-t. Ezért is döntöttem úgy - némi nyomásra - hogy inkább végzek egy kis kutató munkát és saját verziót hozok az ilyen esetekre. Egyébként az UG elnevezést, bár több helyen megtaláltam a magyar weboldalakat böngészve, mégsem találtam olyan terepasztalost - ezzel nem azt sugallom, hogy nincs is olyan - aki ezt használta volna rájuk. Akikkel beszéltem kitartottak a főoldalon is említett szentháromság mellett.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #603 Dátum: 2011. Február 08., 18:50:45 »
Mindenesetre Aldarion, a te érveid ott sántítanak, hogy pl. dr. Doomot sem hagyjuk eredetiben csak azért, mert a kastélyában mindenhol D betű van és Doomstadt a főváros... :)
A családneve von Doom, és el se hinnéd, hányszor másztam ki a valódi nevével az ilyen helyzetekből. :) Bár az analógia attól persze jogos. Ettől függetlenül ez egy belső konszenzus eredménye. Én amúgy az ultramarit mondtam volna. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #602 Dátum: 2011. Február 08., 18:01:43 »
Köszi szépen az Ultramar védelmezői első részét.  :worship:  Az ultramarinokat nem ismerem túlzottan, és nem is tartoznak a kedvenceim közé, de biztos oka van, hogy ennyire népszerűek és szinte minden videójátékban is szerepet kapnak (ha éppen nem ők a főszereplők) valamilyen módon. A honosítás jó lett, a történet is érdekesen kezdődik, remélem hasonlóan színvonalasan is folytatódik.
Aldarion, Egyébként akkor már megkérdezem, hogy mi a másik két kedvenc űrgárdista rended? (és ez a kérdés mindenkinek szól: Kinek mi a három legjobban kedvelt Űrgárdista rendje és miért?) :D
ezen túl Macragge egy szép, termékeny világnak volt ábrázolva, ami azért korántsem igaz, plusz a Héra erőd is dicsfényben ragyogott, holott tudjuk azt is, hogy "Nem létezik már sem a fejlődés, sem a megértés ígérete, mert ebben a jövőben nem létezik más, csupán háború", ehhez pedig az idő által megviselt, romos, de mégis hatalmas és masszív épületek dukálnának, nem ilyen neogótikus, arannyal kimívelt homárkodás  :)
Ezt fejtsd ki légy szíves bővebben, mert ez eléggé....hmm...olyan kijelentés, ami arról tanúskodik, hogy nem igazán vagy képben a w40k világával.
Másodszor, a karakterek párbeszéde szerintem egyáltalán nem adja vissza az igazi wh40k-s hangulatot, körülbelül egyszer említik az istencsászár nevét, akkor is csak félvállról említik, plusz nem telt többre egy "bátorság és becsület"-nél? Hol marad a mocskos zöldbőrűek, hitvány xenók, hol maradnak az idézetek a kódexből és az istencsászár nevével átszőtt imádságok és zsoltárok?:)
Szerintem nem volt ezzel semmi gond, xenózás volt benne rendesen, szerintem nem voltál elég figyelmes, zsoltárokat meg nem idézgetnek csak úgy oktalanul...
És végül persze... de ezt inkább vita tárgyává tenném, mint hogy én döntsem el... Tényleg jó név az a gárdistáinknak, hogy Ultramarin? Értem én, hogy az Ultragárdista nem fedi a valóságot, de akkor már mondhatnánk, hogy az Űrgárdista sem, hisz a Space Marine-nak is más a jelentése, de amikor Kornya Zsolt lefordította, élt a fordítói szabadsággal és azt hiszem talán, hogy ő nevezte először az Ultragárdistákat, annak aminek. Azért is nem vagyok kibékülve az Ultramarin kifejezéssel, mert a párja sokkal karakteresebb, mint ez, plusz teljesen úgy hangzik, mintha egyszerű magyarításról lenne szó, továbbá ha követjük az Ultramar analógiát, akkor Ultramari-knak, hiszen lényegében a hazák alapján lettek elnevezve...
Ez viszont eléggé érdekes kérdés. Az ultragárdisták névvel nekem sem volt semmi bajom, pontosan a Space Marine analógiája miatt, de különösebben az ultramarinnal sincs semmi bajom. Mindenesetre Aldarion, a te érveid ott sántítanak, hogy pl. dr. Doomot sem hagyjuk eredetiben csak azért, mert a kastélyában mindenhol D betű van és Doomstadt a főváros... :)

De persze,  hivatalosan Ultramarinok, mert az új könyvekben, amikből azért már van vagy egy tucat így szerepelnek... ;)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #601 Dátum: 2010. December 22., 19:17:45 »
Köszi az X-Akták 34. részét! :worship: :worship:
Nekem tetszett ez a képregény. A rejtélyek megfejtése tényleg olyan bonyolult volt. A végén pedig már egyből az történt, hogy befejeződött, mint minden részben is volt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #600 Dátum: 2010. December 22., 18:37:16 »
De :( Van egy jó weboldal róla. A hírekben és a letöltőoldalon ott van a linkje.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #599 Dátum: 2010. December 22., 16:31:10 »
ÜDV. MI a fene haarp  :headscratch: :headscratch: :nemtudom: :nemtudom: Nem,ugye nem igaz ez csak blöff  .Ennyire nem hülyülhetett  bele az Emberiség a Fegyverkezés be és az elmebajos hatalom vágyba.....Ugye-e nem.. :badteeth: :badteeth: :hehe: :hehe:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #598 Dátum: 2010. December 19., 21:58:59 »
Egyébként a már említett apróságoktól eltekintve szerintem jó lett. Érdemes megnézni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #597 Dátum: 2010. December 19., 21:55:21 »
Még nem néztem végig, neked tetszett?
(Mondjuk van pár betétanimáció, amiből megnézném milyen filmet hoznának össze. Pl. Warcraft 3, Diablo 2...)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #596 Dátum: 2010. December 19., 21:21:55 »
Mert valahol az egész olyan, mintha egy videojáték betétanimáció lettek volna, csak aztán a játékot elkaszálták, és úgy döntöttek, ne vesszen kárba, csinálnak belőle inkább filmet.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #595 Dátum: 2010. December 19., 21:16:11 »
Igen, én ismerem és kíváncsi is vagyok rá, noha az az igazság, hogy a grafikájától annyira nem vagyok elszédülve. Egy-két részlet kidolgozottsága annyira elnagyolt lett - legalábbis az előzetesben nekem szemet szúrtak ilyenek - amiknél még a Dawn of War nyitóanimációja is sokkal kidolgozottabb volt...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #594 Dátum: 2010. December 18., 18:28:48 »
Ezt ismeritek? (Aldarion?)
Warhammer 40000 animációs film, a torrentoldalakon már megjelent itt-ott.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #593 Dátum: 2010. December 15., 09:45:38 »
Üdv! Köszi a GoW 11.részét,Aldarion! :worship:
Megint hibátlan,öt csillagos értékelést adtam.Nagyon jó ez a sorozat!!!Talán most láttam először,hogy értelmes szó hagyta el egy szörny száját.A végén Marcus rendesen bekapta,de remélem túléli!Várom a folytatást!!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #592 Dátum: 2010. December 12., 17:40:29 »
Köszi a Warhammer 40k Vér és mennydörgés 4. részét! :worship: :worship:
A befejező részben rendesen felpörögtek az események. Skyva és a többi orkok néha tényleg nehezen veszik észre, hogy valami csapda volt a csatában.
Bár a vége olyannak néz ki, hogy még nem fejeződött be. De ez már egy más dolog.
Tetszett a szószedetek leírás és a borítógaléria.
És bár ennek a mininek vége van, de tudom, hogy jövőre is folytatódik még a Warhammer 40k. Ahogy a 2011-es újdonságai között is fel vannak sorolva.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #591 Dátum: 2010. December 10., 11:16:10 »
Kösz szépen a Gow újabb részét, nagyon bejön, úgy volt jó ahogy volt! :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #590 Dátum: 2010. December 08., 19:50:53 »
Köszi a Gears of War - A Fogaskerekek 11. számot! :worship: :worship:
Továbbra is tetszik ez a történet. Néhol kevés szöveg van, de ugyanúgy akciódús a történet.
Nekem se baj, hogy két hónap múlva jön a folytatás. Jobb későn, mint soha.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #589 Dátum: 2010. December 08., 14:52:56 »
Minden esetre azt megígérem, hogy a befejezésre sem lesz majd panasz. ;)

Ezt valahogy sejtettem, de megerősítve még jobb. :) A kihagyást meg kibírom valahogy :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #588 Dátum: 2010. December 08., 13:20:02 »
Még kettő, de azok már csak jövőre kerülnek ki. Kicsit kényelmetlen a dologban, hogy januárban szünetelünk, így a folytatásra két hónapot kell majd várni, de ez van. Minden esetre azt megígérem, hogy a befejezésre sem lesz majd panasz. ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #587 Dátum: 2010. December 08., 12:59:37 »
Ez a Gears of War szerda nagyon meglepő volt számomra, gondolom mások számára is. De jelzem, kellemes meglepetésről beszélek, nincs is jobb egy esős szerda délutánon, mint az egyik legkedvencebb képregényem a HZs-n. Ezúttal is köszönet érte, Aldarion. Szép munkát végeztél, a színvonal megmaradt úgy is, hogy mindent te csináltál, ha nem mondod, hogy teljesen a tiéd a cucc, nem tűnt volna fel semmi, szóval tényleg grat. A történet pedig még mindig zseniális, amikor olvasom, mindig elgondolkodok azon, hogy ez a képregény filmen is nagyot szólna.
Egyszóval nagyon kemény képregény ez, köszönet érte, várom a folytatást.  :worship:

Hány rész van még ebből a Meddő sztoriból amúgy?

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #586 Dátum: 2010. December 03., 08:32:06 »
 Szerintem ez a történet, afféle átvezetés a sorozatból a filmbe. Megválaszol pár kérdést: Miért hagyja el a csapatot Inara? Miért nem a kék kesztyűsök folytatják a hajszát?

 Ezen kívűl még három Firefly / Serenity cím jött ki.

 Az egyik -aminek Better Days a címe -arról szól, hogy kezeli a csapat, amikor az egyik tervük végre bevállik, és nagyobb összeg áll a házhoz.

 A másodikban Wash életéről emlékezik meg pár pilótatársa, epizódszerű visszatekintésekkel. A végén pedig egy váratlan vendég is érkezik a találkozóra, egy meglepetéssel.

 A harmadik  -legalábbis szerintem -igazi remekmű. Ha képileg nem is közelíti meg mondjuk egy Killing Joke szintjét, a történet teljessége, kereksége, csattanója nekem ezt a címet juttata eszembe. Book lelkész múltjának titkaira, lépésről lépésre derül fény. Nem csalatkozunk, nem kell beérnünk egyszerű magyarázattal. Tartalmas, fordulatos karakterrajz születik, és mire összeáll a mozaik, már egy kész példázatot tartunk a kezünkben. Persze golramverte stílusban.


Remélem a DH folytatja ezt a nagyszerű sorozatot valamilyen formában, ha már a tv-nek nem kellett.

A jelen füzetben szintén a karakterrajzok tetszettek. Pédául amikor Wash belezavarodik a tanácsadásba, vagy amikor a kapitány és a lelkész összeszólalkozik. Állítólag az író baráti társasága anno a sci-fi ínyenceknek készített Traveller rpg-vel játszott. Nem lennék meglepve ha ez igaz lenne, mert míg történetei komolyak, a karakterei humorosak. Pont ilyennek képzelnmék egy Traveller partyt is.


Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #585 Dátum: 2010. December 02., 14:19:07 »
Kösz szépen, jól alakul a történet, de meglepődtem, hogy csak három részes, remélem az utolsó nem lesz összecsapva. Az elején mondjuk jó lett volna, egy "előző rész tartalmából" oldal, de ezt leszámítva tetszett.
 A honosítás is jó volt, bár az fura volt, hogy a papot tegezték. :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #584 Dátum: 2010. December 01., 20:19:30 »
Így van, egy rész van még hátra a befejezésig.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #583 Dátum: 2010. December 01., 20:17:00 »
Köszi a Serenity 2. részét! :worship: :worship:
Nekem tetszik ez a sci-fi képregény. A közjátékokban látszik, hogy még lesznek egyéb problémák a főszereplőkkel. Ez a Dobson nevű ember olyan fejvadásznak tűnik. És hát kiderült róla, hogy mi a célja.
Ha jól tudom, ez a mini 3 részes. Mert a comicvine-en láttam ezekről borítókat.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #582 Dátum: 2010. November 28., 13:37:06 »
Köszi az új orkos WH40K adagért...nagyon zöldek  :bravo:

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #581 Dátum: 2010. November 27., 21:31:08 »
fuu hát de régen irtam ide
jah amugy köszönet a GOW kövi részéért mégcsak most olvastam el nem volt sok időm az oldalat nézegetni
(sok a töri :nezze:  :( )
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #580 Dátum: 2010. November 24., 22:46:53 »
Hát az, hogy a képen Soma van, és a rész címe is ez...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #579 Dátum: 2010. November 24., 21:30:16 »
Ami a képet illeti, azt én nem értettem, hogy mi köze lenne az X-Akták 33. számhoz. De persze le van írva a főoldali hírben, hogy annak nincs köze.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #578 Dátum: 2010. November 24., 20:38:46 »
Igen. A kép véletlenül ugrott be, de legalább valamivel megtörtük a monotonitást :D
A jövő hónapban még 1x találkozunk!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #577 Dátum: 2010. November 24., 20:36:39 »
Köszi az X-Akták 33. számot! :worship: :worship:
Miután elolvastam, kezdtem megérteni, hogy miért Soma a címe. Na igen, az X-Aktákban szokás szerint továbbra is megmagyarázhatatlan jelenségek voltak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #576 Dátum: 2010. November 21., 20:51:34 »
Ezer köszi a WarHammer - Vér és mennydörgés 3. részét! :worship: :worship:
Az orkok néha nem tudnak egyetérteni egymás véleményük között. A háború még továbbra is tombol. Hát igen, mindig van valami zűrzavar az orkokkal.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.