Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 158363 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #455 Dátum: 2010. Április 18., 20:13:56 »
Épp mostanában kezdtem el játszani a Don of War II-vel

Ümm, az Down Of War II akart lenni  :badteeth:
Majdnem Mert az Dawn of War 2 akart lenni :) Mint Háború Hajnala.
Amúgy nagyon ütött a Warhammeres képregény, Tauk,Nekronok orkok...áh várom már a köv részt.
Majd csak összejön...

Akárcsak a folytatás. Sajnos irgalmatlan rossz volt a szkenn, mint ahogy azt a főoldali cikkben is említettem, de Galen kimentett a bajból. Ha semmi nem jön közbe, akkor egy hónap múlva folytatódik a történet, hasonlóan jó történettel, illetve az ellenfél tabella is változatos lesz: előbb az orkok, majd az eldák akasztanak tengelyt a Fekete Templomosokkal.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Enkidu

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +1/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #454 Dátum: 2010. Április 18., 20:06:55 »
Épp mostanában kezdtem el játszani a Don of War II-vel

Ümm, az Down Of War II akart lenni  :badteeth:
Majdnem Mert az Dawn of War 2 akart lenni :) Mint Háború Hajnala.
Amúgy nagyon ütött a Warhammeres képregény, Tauk,Nekronok orkok...áh várom már a köv részt.

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #453 Dátum: 2010. Április 18., 19:49:43 »
Épp mostanában kezdtem el játszani a Don of War II-vel

Ümm, az Down Of War II akart lenni  :badteeth:

Nem elérhető halfevil

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #452 Dátum: 2010. Április 18., 19:28:41 »
Végre Warhammer 40k! Már nagyon vártam...
Nagyonnagyonnagy köszi!!!     :worship:

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #451 Dátum: 2010. Április 18., 11:15:03 »
Épp mostanában kezdtem el játszani a Don of War II-vel, és külön öröm számomra hogy mellette olvashatok WH40K képregényt is... :worship:
A rajzok továbbra is nagyon jók, és a történet is nagyon tetszik...nagy köszönet érte!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #450 Dátum: 2010. Április 14., 10:14:12 »
Üdv! Köszi a Gow 3.részét,Aldarion,Predash! :worship: :worship:
Eddig,baromi jó és izgalmas ez a sorozat,remélem a továbbiakban is marad ez a színvonal.A vége kép kecsegtető...Várom a folytatást,az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető Delgado

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #449 Dátum: 2010. Április 09., 18:27:05 »
Én is csak köszönni tudom a GoW 3. részét!  :worship:

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #448 Dátum: 2010. Április 09., 17:54:12 »
Én is köszönöm a 3. részt! Nagyon kellemesen csalódtam a sztoriban azt hittem végig tömény kaszabolás lesz, a rajzok is nagyon jók, és a honosítás is!  :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #447 Dátum: 2010. Április 05., 17:19:54 »
Aldarion-nak és Predash-nak köszönöm a GoW-Fogaskerekek harmadik részét!  :worship: :worship:
A grafika nekem is tetszik, illik a story-hoz!  :pogo:
Az a bestia tényleg nagyon durván nézett ki a végén...  :blink:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #446 Dátum: 2010. Április 04., 21:12:26 »
Az nálunk nem lesz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető halfevil

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #445 Dátum: 2010. Április 04., 21:08:12 »
Köszi a választ, örülök neki!
(akkor is telhetetlen vagyok, esetleg Marvel-zombies?)  :brow:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #444 Dátum: 2010. Április 04., 20:45:35 »
(esetleg Warhammer 40K folytatás is várható, vagy ne legyek telhetetlen?)  ;D
Várható. A múlt hónapban fellépett némi technikai nehézség, de ha minden igaz, akkor két hét múlva az űrgárdistáké lesz a vasárnap.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető halfevil

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #443 Dátum: 2010. Április 04., 20:28:03 »
Köszi a GoW 3-at!!!  Boldog nyulat mindenkibe! :badteeth:
(esetleg Warhammer 40K folytatás is várható, vagy ne legyek telhetetlen?)  ;D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #442 Dátum: 2010. Április 04., 19:28:21 »
Örülök a pozitív visszajelzéseknek... :D

Ráadásul végre kiderült, hogy pár hónap kihagyással de végül folytatódik a GoW a tengerentúlon is. Ez különösen azoknak lesz majd jó, akik hiányolták az amazonokat a történetből, mert abban speciel egy egész osztagra való előkerül belőlük...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #441 Dátum: 2010. Április 04., 19:03:23 »
Köszi a Fogaskerekek újabb részét, most jól esett egy kis sci-fi képregény!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #440 Dátum: 2010. Április 04., 12:40:02 »
Ezer köszönet Aldarion és Predash a Gears of War- A fogaskerekek 3-ért. Ez a kedvenc jelenleg futó sorozatom itt a HálóZsákon. Nagyon tetszik a történet, a karakterek, minden. A rajzok is nagyon szépek (már amennyire egy rakás ótvar sáska szép tud lenni, de értitek), a forditás pedig a szokásos szinvonalú. Sok sikert a folytatásokhoz, én már nagyon várom a következő részeket. Az az állat tényleg nem semmi végén, kiváncsi vagyok mihez kezdenek a Fogaskerekek vele, és a kislány sorsa is érdekel. Egyszóval, kösz a GoW 3-at és jó munkát a folytatáshoz.  :worship: :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #439 Dátum: 2010. Április 04., 10:39:59 »
Ezer köszönet Aldarion és Predash a Gears of War - Fogaskerekek 3. részért! :worship: :worship:
Ismét egy nagyon jó, izgalmas történet. Ahogy szokás szerint mindig is van harc a sáskák nevű szörnyekkel. De a nagy harc mindig a végén marad félbe. Nem baj, így legalább még izgalmasabb lesz a történet.
Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #438 Dátum: 2010. Április 02., 18:33:14 »
Ezer köszönet Talgaby a Flash Gordon(2008) 00. részért! :worship: :worship:
Emlékszem, hogy ez is volt az újdonságok szavazása között.
A Raymond-féle klasszikus Flash Gordonról tavaly írtam.
Ez az új történet pedig nagyon jól kezdődik. Bár úgy látom, hogy a főhős Flash Gordon még nem szerepel.(Ha jól gondolom, majd a folytatásban fog szerepelni Flash Gordon és a barátai.) Mert itt most a főgonoszok kerültek főszerepre. A végén pedig olvastam egy kis összefoglalót, amit J.M. DeMatteis írt. Arról csak annyit, hogy ott említette, hogy Flash Gordon már a régi időkben is létezett, mint ahogy az itt is a HZs-n olvasható Raymond-féle képregény.
Sok sikert kívánok neked Talgaby a Flash Gordon folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #437 Dátum: 2010. Április 02., 14:18:12 »
Most tökéletes! :)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #436 Dátum: 2010. Április 02., 13:55:03 »
Hajjaj... igen, ettől féltem. Az átnézett .psd-k Pesten vannak, itthon vettem észre, hogy az alap beírást javítottam korrektúra után. Most átraktam a lektorba küldött verziót, elvileg így az itthoni javításokkal együtt már nem nagyon lenne szabad előfordulnia benne hibáknak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #435 Dátum: 2010. Április 02., 13:15:21 »
  Kösz szépen a Flash Gordon 0. számát. (Először boldogan, kaptam fel a fejem, amikor JMD nevét olvastam a hírben, de aztán kicsit csalódott lettem, hogy nem ő írja a sztorit.) Eddig még nem nem ismertem a karaktert, és a világot, melyben kalandjai játszódnak, de e szám elolvasása után megnőtt az érdeklődésem, várom a folytatást!:)
 A rajzok nem lennének rosszak, csak néhány mozdulatot elég nehéz kivenni, (bár lehet, hogy csak fáradt vagyok, azért) ami azért ront a minőségen szwsz.
 A honosítás is egész jó lett, csak találtam pár elírást:
a 2. oldalon ez olvasható: útját által a bolygó egyesítésével kapcsolatos terveimnek (gondolom itt útját állták kellene hogy legyen).  A 8. Oldalon Falin-t le "nagyút"-ozzák. A történet utolsó oldalán a bolygó neve: moingo.  (:badteeth:) Az első bónusz oldalon meg Barin leírásánál "azinban" szó szerepel.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #434 Dátum: 2010. Április 02., 13:11:22 »
Nem is adhattatok volna szebb Húsvéti Ajándékot a jó öreg Gorgonitának, mint a Flash Gordon 00-t.  :worship: Már csak azért is, mert anno, a sok hasonló karakterű arc, és a gyors "vágások" miatt elvesztettem a fonalat és nem olvastam végig angolul.

Érdekes, hogy Buck és Flash is visszatért napjainkban, de az időutazó klasszikusabb, a Föld Megmentője pedig inkább Disney-es tollvonásokkal. Jó lenne tudni a kiadó tervez-e még folytatást, mert Wilmáék eléggé megléptek, ami a példányszámot illeti.

Jelen rész-t véleményezve -bár már szívesen dicsőiteném azt a helyre kis vörös arboriai rangert  is, aki később bukkan fel -igen ütős, hangulatos, tetszetős nyitány. Újszerű hogy Ming a Kegyetlen, kegyelmesnek próbálja beállítani magát, miközben fizimiskájában az olvasó minimum öt diktátor arcképét véli felfedezni. A történet remekül készíti elő a talajt a Föld megmentőjének érkezéséhez, mintha Mongo sokat szenvedett népe is lélegzet visszafolytva várná a következő részt, miközben lángok emésztik az utolsó paneleket. A képi megjelenítés rajzfilmes,  itt-ott sci-fi (páncélos katonák), űropera (cirkáló), kibergót (Ming palástja) steampunk (Garth sapkája), fantasy  (lebegő sziklák) hatásokkal. Hirtelenjében nem is tudtam, hova véleményezzem, de nagyon örülök neki.  ;D

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #433 Dátum: 2010. Március 26., 10:54:09 »
Üdv! Köszi az új Trek részt,Recsi,Kendra! :worship: :worship:
Spocktól nem is vártam más hozzászólást :lol: atörténet és a grafika is jó volt.
Az ERŐ legyen veled!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #432 Dátum: 2010. Március 20., 15:34:54 »
Köszi az újabb részt, Recsinek és akiket még illet.  :worship:
A történet nem volt egy nagy durranás, de  legalább megtudtuk, hogy Chekov nemcsak kutató és biztonsági tiszt, de helyettes tudományos tiszt is volt, mielőtt első tiszt lett, "admirálisi" és "kapitányi" kinevezése előtt. Bármi is legyen a különbség a kutató meg a tudományos közt.

 Ha ráér Sámson dokit is megtalálhatná. :)

Spock beszólásai a végén - McCoy érdeklődésére, illetve a doki és Chekov teljesítményére - a helyén voltak, de azért egy picivel többet várnék egy-egy ilyen füzettől, mind a sztori, mind a rajzok területén. Utóbbi talán bocsánatos, hisz Talgaby listája alapján nem túl sok fogy a patináns űropera címekből, de azzal hogy reagáltak a részecskegyorsítóval kapcsolatos hírekre, és éltek néhány ismerős eszközzel szépen el is érték egy fan - comics színvonalát.

Mivel a képregények híján vannak a színészi játéknak, filmzenének és hanghatásoknak, ezeket illenék pótolni némi akcióval, valahol félúton az igényes kalandtörténet és a mainstream képi világ között. Valahogy úgy ahogy két kedvenc szerzőm jms és P.D. tenné, teszi más címekben. Elvégre itt még egy lengén öltözött nő sem szerepelt, pedig annélkül nem TOS a TOS. :)

Követendő példa DS9 - Bolondok aranya, kerülendő TNG - Szellemek. Aztán ha már van pár jó író, jöhetne egy saját IDW-s Trek legénység is, akikért tényleg lehet izgulni is, hogy vajh mi lesz velük.

Nagyon tudnék örülni neki, ha a BSG ismét űropera lenne, csak épp nem Ron Moore-ra és a SyFy-ra (ejtsd és értsd: sci-fi) bíznám. Előbbi már két űroperát szürkített háborús barikáddá, a csatorna pedig ha nem hagyományos tv sorozatot emleget, akkor félő realityben, pankrációban vagy bábjátékban gondolkodik. Más a helyzet ha a Trek reboot lebeg a szemük előtt, kérdés hogy a dollárjeleken kívül mást is felfogtak-e belőle.

Mostanság Seaquestet nézegetek. Mit ne mondjak, a manapság két kegyetlenkedésért irózseninek kikiáltott sorozatfuttatók tanulhatnának egy s mást az szórakoztatásról az ilyen régiségekből. Talán akkor nem két, hanem nyolc százalékos nézettséggel dicsekedhetnének, mint a TNG fénykorában.

Nem elérhető fingus

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #431 Dátum: 2010. Március 20., 11:02:15 »
Köszi szépen a Star Trek képregényeket! Örömömre szolgál, hogy magyarul olvashatom őket, nem lehetek elég hálás az áldozatos munkátokért!
Ami a fogyatkozó biztonsági embereket illeti, pótolni lehet néha az űrállomásokon, csak győzze az Akadémia kitanítani őket, hogy golyófogók vagy inkább fézerfogók legyenek. :D

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #430 Dátum: 2010. Március 20., 08:41:24 »
Azért a részenként 2 erős túlzás...
Bár a sorozat nem volt hosszú életű, úgyhogy kitartott a 400 :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #429 Dátum: 2010. Március 19., 19:51:46 »
Muszáj, hogy sokan legyenek, elvégre minden egyes epizódban megölnek minimum két vörös egyenruhás biztonságit. Ennek következtében a hajó legénysége áll a híd személyzetéből, Scottyból, aki mindig a polaritásokat cserélgeti, a körülötte sürgölődő pár technikusból, McCoyból és a nővérkéiből, illetve 380 biztonságiból, hogy legyen kikből fogyasztani. ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #428 Dátum: 2010. Március 19., 19:32:40 »
Ezer köszönet Recsinek a Star Trek - Negyedik év 5. részért!
Ismét nagyon jó képregény volt ez is. Az érdekes dolog, ami feltűnt nekem, hogy Spock azt mondta, hogy több mint 400 férfi és nő van a hajón(Enterprise-on). Nem is tudtam, hogy ilyen sokan vannak a hajón.
És a Star Trek Lexikon is jó. Mert több új információkat tartalmaz, amit a Star Trek történet szereplőkről tudni kell.
További sok sikert kívánok neked Recsi a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #427 Dátum: 2010. Március 17., 10:37:55 »
Egy kis BSG filmhíradó:
A Syfy elégedett a Caprica eddigi eredményeivel és továbbra is bizakodva tekint a sorozat jövője elé, de időközben a csatorna nekiállt egy új Battlestar Galactica-projekt megtervezésének.
A The Hollywood Reporter hírei szerint a Syfy továbbra is bizakodással tekint a Caprica című Battlestar Galactica-spinoffra, mely a DVR-s utánnézések eredményeivel együtt 1,6 millió nézőt érdekel, akik közül 913 ezren a kereskedelmileg fontos, 18-49-es korosztályból kerülnek ki. Ez az adat a mérések szerint hétről-hétre egyre magasabb lesz.
Ettől még a csatorna azt tervezi, hogy újabb sorozattal bővíti a népszerű BSG-franchise-t. Egyelőre a bővítés mikéntjéről, formájáról nem sokat tudni, de a tervek szerint az újabb sorozat visszatérne az eredeti, űroperás gyökerekhez. A Syfy egyik vezetője nyilatkozatában elmondta, hogy jelenleg is kutatják annak módját, hogy miképpen növelhetnék a Battlestar Galactica-sorozatok számát. Ezt a szándékot azzal indokolta, hogy a BSG világa rettentően gazdag, s ezért kívánnak leülni Ron Moore-ral és csapatával, hogy megalkossák az új projektet, mely az is lehet, hogy nem hagyományos sorozat lesz.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #426 Dátum: 2010. Március 16., 11:54:31 »
Üdv!Köszi a A Fogaskerekek 02-t,Aldarion,Predash! :worship: :worship:
Ez a rész picit halványabb volt,de azért jó volt. :hzs-darthvader: