Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 158422 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #365 Dátum: 2010. Február 10., 20:18:25 »
Köszi a választ! Lehet utánanézek a játéknak! :)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető lizo

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #364 Dátum: 2010. Február 10., 14:13:17 »
GoW. Hát megérkezett. Üdvözlök mindenkit a sáska hadak gyakása közepette. Érdekes, hogy a játék ami az Xbox 360 debütáló, húzó játéka volt, szinte semmi történettel ekkora sikert ért el. De ez valószínűleg a konzoljátékok irányításában is újat mutató kooperatív kezelésnek és fantasztikus látványvilágnak is köszönhető. A képregények révén itt a lehetőség mélységet adni a sztorinak is. Örvendek, hogy ilyen minőségben lesz módom Marcus és társai keresztes hadjáratának folytatását szemlélni. A játékot mindenkinek ajánlom, aki teheti Pc-n is megjelent, bár a konzol az igazi, már csak az előzmények nem gyenge akciói miatt is. Vesszenek a locustok.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #363 Dátum: 2010. Február 09., 21:34:56 »
Az a helyzet, hogy a sáskák eredetéről még mindig nem derült ki semmi a játékok történetéből, és ezen a helyzeten a képregény sem szándékozik változtatni - legalábbis egyelőre.
Mindenesetre úgy tudom, hogy a sáskák a sztoriban is említett imulzió nevű ásványtelérek felélése miatt bújtak elő a föld alól, és hogy feltételezések szerint már az ún. ingahábú alatt is odalent voltak, de semmiféle forrás sem utal rá, hogy honnan kerültek oda.
Az imulzió egyébként egy ásvány, amelyet véletlenül fedeztek fel egy olajkutató próbafúrás során. Kiderült, hogy a bolygó hatalmas készletekkel bírt belőle, de ugyanakkor hasztalannak is tartották egész addig, míg egy dr. Helen Cooper nevű kutató ki nem dolgozta az imulzión alapuló fényár eljárást, amely a Sera történemének legpusztítóbb fegyvertechnológiájává nőtte ki magát. Emiatt is robbant ki a majd nyolcvan(!) évig tartó ingaháború a Szervezett Kormányok Koalíciója és a Független Köztársaságok Uniója között, majd a háború lezárását követő hatodik héten jöttek a sáskás, és megtizedelték az amúgy is megritkult túlélőket.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #362 Dátum: 2010. Február 09., 20:51:06 »
Köszi szépen a GoW első számát. A játékot abszolút nem ismerem, ezért teljesen új volt a sztroi. Amikor a főoldalon sáska szó szerepelt, azt hittem, hogy csillagközi invázióhoz hasonló sztori kapunk, ehez képest kicsit meglepődtem az ellenségek külsején. Később ki fog derülni, hogy kik ők tulajdonképpen, meg hogy hogyan került a föld alá?
  A rajz nem volt rossz, a honosítás profi! :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #361 Dátum: 2010. Február 08., 23:51:45 »
Én is, el ne felejtsem megcsinálni. :D :badteeth:

Katt a képre!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #360 Dátum: 2010. Február 08., 21:46:09 »
márciusban pedig jön a folytatás...  ;)
alig várom :)

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #359 Dátum: 2010. Február 08., 21:37:06 »
off
Bár SF, de nem képregény
http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/recsi/darthvader.avi
Remélem, most jól linkeltem, szal ma néztem a csillagkaput, és maj' beszartam ezen a részen :D:D:D

Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #358 Dátum: 2010. Február 08., 21:12:14 »
Hát meg kell mondjam, örülök hogy ilyen jól rajtolt a sorozat, noha azért bíztam hozzá valamicskét, mert a tavalyi előzetesekre érkezett fórum reakciók is biztatóak voltak. Mindenesetre örülök, hogy tetszett, márciusban pedig jön a folytatás...  ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető halfevil

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #357 Dátum: 2010. Február 08., 20:53:25 »
Wery big Thanx a GoW-ért!!!
Ez jobban indul, mint gondoltam! Darálós kis sci-fi, jóféle rajzokkal, nekem való! :D
Bár még nem játszottam vele, de a világa nagyon szimpatikus volt, így örülök neki nagyon!  :worship:

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #356 Dátum: 2010. Február 08., 16:24:32 »
csak most vettem észre, hogy tegnap este kikerült az oldalra a GoW első része, ami talán a legvárósabb képregény részemről. Igyhát azonnal nekiestem és mondhatom nem is csalódtam. A rajzok nagyon jók, a sztori is, és a forditás szintén. Köszönet Aldarionnak és Predashnak a Gears of War-A fogaskerekek 1. részéért, és várom a folytatást. :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #355 Dátum: 2010. Február 08., 15:23:20 »
Vaú, igen, erre gondolt Asys bácsi!  ;D
Köszi a képet!  :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #354 Dátum: 2010. Február 08., 15:00:49 »
Harcos amazonok már pedig lesznek, csak sajna még jóval odébb... De addig is egy kis kárpótlás:


"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #353 Dátum: 2010. Február 08., 14:39:58 »
Aldarion-nak és Predash-nak köszönöm a GoW-Fogaskerekek első részét!  :worship: :worship:
Hallottam már a játékról, de még nem játszottam vele...
A képregény rendkívül hangulatos és izgalmas, a grafika ,,üt''!  :pogo:
Nem semmi fegyverek vannak benne!  :badteeth:
Repkednek a belsőségek, szórják a ,,golyókat''; mi kell még?  :violent:
(Bár, egy-két harcos amazon felbukkanása még többet dobna a story-n!)  ;D

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #352 Dátum: 2010. Február 07., 19:31:22 »
Remélem, hogy jó helyre írom a véleményem.
Ezer köszönet Aldarion és Predash a Gears of War - Fogaskerekek 1. részért! :worship: :worship: :worship: :worship:
Ez egy sci-fi jellegű képregény, ha jól gondolom. Az emberek, akik lövöldöznek próbálnak túlélni. Mert az emberekre nagy veszély leselkedik. És igen kezdetét is veszi a vérfürdő, mert a Sáska Hordák felbukkantak.
A comicvine-en utánanéztem, és jelenleg a 11. számnál tart. De úgy néz ki még folytatódik ott Amerikában.
További sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #351 Dátum: 2010. Február 05., 11:50:45 »
Idézet
Ha viszont a film szinkronja, akkor cseréld le a címet is Űrszekerek 2.-re. :badteeth:
Akkor már a Khan Haragját is át kellene írni "A Khan bosszújára", de arra már nem vagyok hajlandó...

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #350 Dátum: 2010. Február 05., 09:44:50 »
Mármint hogy volt Khan... bocs Khaaaaan!-adaptáció?
Nem, hanem hogy D. megcsinálja.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #349 Dátum: 2010. Február 05., 08:47:05 »
Eddig szerencsére csak az első részt szinkronizálták újra.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #348 Dátum: 2010. Február 05., 08:41:03 »
Ha viszont a film szinkronja, akkor cseréld le a címet is Űrszekerek 2.-re. :badteeth:
Vagy azt is újraszinkronizálták már?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #347 Dátum: 2010. Február 05., 06:54:43 »
Idézet
Durva. Erről még én sem tudtam.

Talán olvasni kellene néha a foglalási listát, vagy a szerdán kitett hírt... :rolleyes:

És várni lehet, de már most mondom, hogy csak és kizárólag helyesírási lektor kell rá, mert a film szikronját illesztgetem be a bubikba terveim szerint... ;) Majd most hétvégén akarom megcsinálni, meg még van két borító is a 6-ból, amit még nem csináltam meg hozzá, mert vakarom a fejem, hogyan tüntessem el róla a vonalkódot... :headscratch:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #346 Dátum: 2010. Február 04., 23:30:14 »
Mármint hogy volt Khan... bocs Khaaaaan!-adaptáció? Az egyetlen ST-képregény, amit még én is várok a lektorunkba. (Bár ez a Countdown is már majdnem megtetszett.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #345 Dátum: 2010. Február 04., 23:25:18 »
Durva. Erről még én sem tudtam. :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #344 Dátum: 2010. Február 04., 19:55:53 »
A fene, akkor jól kitoltam magammal… :badteeth:
De viccet félretéve, nem felejtettem el, csak az utóbbi fél évem nagyon zűrös volt, és most kezdek végre kicsit minden téren (honosításilag is) helyrerázódni. Szóval várhatóan holnap kész lesz 1 kivételével az utolsó márciusi képregény honosítása is, aztán hétvégre még marad 3 áprilisi cucc, ha jól számolom, és a jövő hetet amúgy is az ilyen extra cuccokra szántam, mint ennek a mininek az első száma, a Serenity második része (meg átnézem és elküldöm végre az első számot), illetve egy kis No Man’s Landet is tervezek fordítani, meg lehet még vagy 2 számot lenyomok a Tiny Titans-ból, aztán ha lesz végre rá egyszer beíró, akkor lassan már lesz egy évre elegendő fordítás belőle, amit csak be kellene írni…


És ha már ilyen jól elbeszélgetünk itt, akkor egy kis exluzív előzetes, hogy legyen miért várni az áprilist:

http://halozsak.tlof.hu/_mas/nitro/dr_samson/forum/meglepi.jpg

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #343 Dátum: 2010. Február 04., 15:22:23 »
Anno Wearwolfff próbált rábeszélni az új Farspace minikre is, de őszintén megmondom, nekem nem tetszett az első mini, ráadásul elég sok meló lenne vele, mert rohadt sok szöveg van benne. Helyette egy két részes, régi minire beszélt rá, csak az sem akar soha haladni a részemről… :rolleyes:

De azt tudod, hogy most magad alatt vágtad a fát, ugye? Vártál volna még egy évet simán elfelejtettem volna. De most már nincs mese be  kell fejezned.  :nezze:  :lol:

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #342 Dátum: 2010. Február 04., 12:08:28 »
Serenity-ból tervbe volt véve egy Book lelkész titokzatos múltját boncolgató cím is, de sajnos régóta nincs életjel az öregről. Ami nagy kár, mert akkor a többi szereplő is sorra kerülhetett volna.

Babylon 5: Amikor jms hírlevelében legutóbb említette a b5-öt, akkor azt írta, hogy ha nem készülhet rendes költségvetésből, akkor inkább maradjon ennyiben, mert jó úgy is ahogy van. Itt fel is sorol egy szép termékskálát arról, hogy mit nem akar b5-ből látni, olcsó pc-játéktól, olcsó dvd-ig, ésatöbbi. Érdekes módon épp a képregényeket felejti ki. Kérdés hogy azért, mert azt mint lehetőséget nyitva hagyja, vagy mert nem akarta leírni, hogy a szuperhős címekkel többet keres.

Star Trek: Egyébként a kiadó topicjában felbukkant egy rajongói ötlet, hogy jó lenne egy új legénység is, saját élő-lélegző ongoinggal, amit nem kötnek a sorozatok történései, szereplői halhatnának, házasodhatnánk, ésatöbbi. Tény, hogy így nem lenne olyan epizódszerű, prológ-epilóg jelegű, viszont a húzónevek is hiányoznának belőle. Bár ha valamelyik captain's log jól fogyna...

És ha már szétoffoltam, saját ideám, egy Vonda N McIntyre irónő által kitalált, Enterprise-os (NCC-1701), biztonsági csapat megképregényesítése lenne. A helyre, kis vörös; Mandala Flynn hadnagy csapata, ugyanis illusztris arcokból -egy vadmacskanő, egy gyíklény, egy gránitember, és egy magasgravitációjú bolygón nevelkedett hölgy, aki valójában botanikus szeretne lenni -állt. Hát nem ők lehetnének a Star Trek univerzum Mara Jade-je és Vad Bandája? :)


Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #341 Dátum: 2010. Február 04., 08:32:51 »
Na és akkor tegnap este gondolkoztam kicsit ezen a havi két Star Treken és arra jutottam, hogy nem lehetetlen a dolog! Ugyanis jövőre ott vannak ezek:

Romulans - Hollow Crow:2
Romulans - Schism: 3
Spotlights: 3 (Romulans, Cardassians, Q)
Nero: 4
Mirror Images: 5

Ez már alapból 17 képregény, amihez ha hozzászámolom mondjuk a 6 részes Last Generation minit, akkor máris ott tartunk, hogy stabilan kéthetente jelenhet meg Star Trek képregény! Szóval nem is olyan lehetetlen a dolog… ;)
Azért engem se felejts el  :brow: (Year Four maradék + Year Four Experience, aztán még megbeszéljük, mit lenne érdemes fordítani).
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #340 Dátum: 2010. Február 04., 07:46:19 »
Viszont megsúgom, hogy van nekünk Star Wars topikunk is! ;)

Idézet
Kösz, a Visszaszámlálás új részét. Változatlanul jó a mini. A tetoválások magyarázata különösen tetszett. ( A verkfilmben említették, hogy pusztán menőbb, félelmetesebb kinézetet szerettek volna adni a romulánoknak, ezért néznek ki így az új filmben )
Szívesen! :D És igen, a tetoválások magyarázata nekem is tetszett, de azt nem tudtam, hogy a film extrái között is említik. :headscratch: Na majd ha otthon leszek megnézem, mivel karácsonyra természetesen megleptem magam a dupla lemezes dvd-vel... :cool:


Idézet
Azért van pár jó szerintem. (Pl. The Next Generation:Embrace The Wolf, The Next Generation:Riker the enemy of my enemy, The Next Generation: The Gorn Crisis, ST: Space Between, Star Trek: New Frontier) Az utolsó kettő mini, a többi one shot, vagy hosszukat tekintve inkább grapich novel. Ha kell, szívesen segítek akár a honosításukban is.

Na kezdjük felajánlással, amit köszi, de nem. Ne érts félre, egyszerűen van amit jobb szeretek magam csinálni és a külsős segéderő alkalmazásával kapcsolatban sem vannak feltétlenül jó tapasztalataim, sokszor van, hogy nem készül el időben a dolog, stb. ;) Ami a fentebb említett címeket illeti, ezeket anno én is olvastam, és a Gorn Crisis nagy kedcencem közülük, csak a jó ég tudja, hogy mikor lenne időm normálisan feljavítani, mert sajnos nem a legjobb minőségű alapanyag van belőle... :( Amúgy ha klasszikus vonalon lesz tőlem valaha is bármi, az valószínűleg a Marveles Starfleet Academy sorozat lesz... :D

Na és akkor tegnap este gondolkoztam kicsit ezen a havi két Star Treken és arra jutottam, hogy nem lehetetlen a dolog! Ugyanis jövőre ott vannak ezek:

Romulans - Hollow Crow:2
Romulans - Schism: 3
Spotlights: 3 (Romulans, Cardassians, Q)
Nero: 4
Mirror Images: 5

Ez már alapból 17 képregény, amihez ha hozzászámolom mondjuk a 6 részes Last Generation minit, akkor máris ott tartunk, hogy stabilan kéthetente jelenhet meg Star Trek képregény! Szóval nem is olyan lehetetlen a dolog… ;)

Idézet
Végül ajánlom minden trekker (vagy csak sima sci-fi szerető) olvasó figyelmébe Lawrence M. Krauss a Star Trek Fizikája című könyvét.
Ez az, amit már én is régóta meg akarok venni, és szerintem idén meg is rendeltetem a jegyzetboltban és részben erre fogom költeni a jegyzettámogatásomat… :D

Idézet
Pedig sok sf sorozat éli reneszánszát ebben a formátumban újabban. Buck Rogers, Flash Gordon, Farscape címek garmadája, BSG 1980-81, Eureka,  Robocop, Serenity, Mass Effect
Hát, ebből ha mázlid van, akkor a BSG 1980-t már talán jövőre olvashatod. Anno Wearwolfff próbált rábeszélni az új Farspace minikre is, de őszintén megmondom, nekem nem tetszett az első mini, ráadásul elég sok meló lenne vele, mert rohadt sok szöveg van benne. Helyette egy két részes, régi minire beszélt rá, csak az sem akar soha haladni a részemről… :rolleyes:
Ami a Serenity-t illeti: ebből csak két mini van tudtommal, egy kész van, egyet most fordítok, vagy te tudsz másról is? :headscratch:

Idézet
Babylon 5, Andromeda még jöhetnének. Pláne ha jms kedvet kapna hozzá, mert eléggé lehangolta az utolsó két film szűk költségvetése.
Régen volt a DC-nél Babylon 5 sorozat is. Viszont az Andromédát én is szívesen látnám, de szerintem azt a sorozatot, már réges-rég elfelejtették… De most legalább kijött a Jericho képregény…

Nem elérhető pityesz

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #339 Dátum: 2010. Február 04., 00:04:27 »
Ennek nagyon örülök és köszönöm a gyors választ.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #338 Dátum: 2010. Február 04., 00:01:00 »
Lesz, már nem kell sokat várni rá. ;) És üdv a fórumon. :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető pityesz

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #337 Dátum: 2010. Február 04., 00:00:18 »
Sziasztok!
Először is meg szeretném köszönni a sok-sok képregényt (még sosem tettem meg, mert most írok először a Hálózsák fórumára) amit eddig az oldalon olvashattam.
Azt szeretném kérdezni, hogy Star Wars frissítések lesznek- e jövőben az oldalon?

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #336 Dátum: 2010. Február 03., 22:12:35 »
Kukucs!

ST frissítésre utaló jeleket fogtak az érzékelők, így az Elsődleges Képregényirányelv alapján a kapcsolatfelvétel mellett döntöttem.  :D

Kösz, a Visszaszámlálás új részét. Változatlanul jó a mini. A tetoválások magyarázata különösen tetszett. ( A verkfilmben említették, hogy pusztán menőbb, félelmetesebb kinézetet szerettek volna adni a romulánoknak, ezért néznek ki így az új filmben ;))
Idézet
Amúgy kezdek rájönni, hogy fórum aktivitás szempontjából a Star Trek a legnépszerűbb képregényem és komolyan gondolkodok rajta, hogy jövőre havi 2 vagy akár 3 Star Trek képregényt is kifrissítsek... :brow:
A Nagy Nágus fizesse meg neked, ha így lesz!  :badteeth:
Idézet
Nagyon gyorsan el fogod akkor fogyasztani a friss képregényeket, és onnan csak a klasszikusok vannak hátra, amikről sok jót még nem hallottam.
Azért van pár jó szerintem. (Pl. The Next Generation:Embrace The Wolf, The Next Generation:Riker the enemy of my enemy, The Next Generation: The Gorn Crisis, ST: Space Between, Star Trek: New Frontier) Az utolsó kettő mini, a többi one shot, vagy hosszukat tekintve inkább grapich novel. Ha kell, szívesen segítek akár a honosításukban is.

Én mindháromkét kezemmel meg tudom csinálni a vulkáni köszöntést. Mondjuk ez azért van, mert gyerekkoromban gyakran játszottunk az öcséimmel tini-ninjásat és nekik ugye három ujjuk van mindkét kezükön. Azóta sima ügy.  ;D
Idézet
Egyszerűen nincs is szinte semmi sci-fi ezen kívül egyik oldalon sem.
Nálunk lesz. Elvileg még idén.

Végül ajánlom minden trekker (vagy csak sima sci-fi szerető) olvasó figyelmébe Lawrence M. Krauss a Star Trek Fizikája című könyvét. Én a múlt héten fejeztem be. A TS sorozatok és mozik által felvetett/bemutatott tudományos eszközök és elméletek megvalósíthatóságának realitását boncolgatja az író a tudomány mai állásának szemszögéből. Szóval valódi tudományos könyv, nem technikai útmutató a TS-hez trekkereknek.  ;) Nagyon közérthető és olvasmányos (csak ritkán kellett egy-két elmélet levezetését kétszer is elolvasnom, mire leesett) természetesen tele a közismert epizódokból és filmekből vett példákkal. Tessék olvasni és trekkulni okulni.
LIVE LONG AND SPOCKPERPROSPER!
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."