Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 162024 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #305 Dátum: 2010. Január 20., 23:41:56 »
Egy vulkáninak ne legyenek jó mellei, csak hegyes fülei és jéghideg logikája.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #304 Dátum: 2010. Január 20., 23:40:37 »
Viszont jó mellei vannak :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #303 Dátum: 2010. Január 20., 23:39:25 »
T'pol az egész vulkáni faj szégyene.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #302 Dátum: 2010. Január 20., 23:19:57 »
Fa...a ez a ST. Épp Sato meg T'pol bunyóznak, bazi bicskával a kézben.
Háttimegménemalszotok? :nemtudom:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #301 Dátum: 2010. Január 20., 23:15:47 »
Köszi, Ben!
Hol tartasz ben(ne)?  :nezze:

129 oldal készen van. Ez pontosan 4 fejezet. De pár dolgot már Doki is felhasznált belőle a Trek honosítások végén.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #300 Dátum: 2010. Január 20., 23:13:21 »
Köszi, Ben!
Hol tartasz ben(ne)?  :nezze:

Ja, és Doki! Szerintem a 3. évad volt a legjobb, a Xindi (remélem jól írtam) probléma, és a temporális háború. Annak a végén is volt (illetve a 4. évad elején) egy jó kis sztori, olyan what if (ha a németek partra szállnak Amerikában?).
A 2. évad közepétől már nem lett volna messze...

Meg egy érdekesség, hogy minden univerzumban a zöldek a szexológiaiferomonosok  :m-she-hulk:
(lásd: SW - Shadows of the Empire, Xizor a faleen  :m-hulk:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #299 Dátum: 2010. Január 20., 23:09:05 »
Recsi, ha egyszer könyvet írok a Star Trek-ről, kapsz tőlem egy dedikált példányt. :)

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #298 Dátum: 2010. Január 20., 23:02:33 »
Doki: Értem.
Ben: Értem. Az zavart be, hogy volt az a rész, ahol a piacon a nőket árulták, abban a részben viszont, ahol a feromonos orioni nők el akarják foglalni az Enterprise-t, ők voltak a főnökök. Köszi választ  :worship:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #297 Dátum: 2010. Január 20., 22:58:17 »
Recsi: nem néztem meg minden részt, de arról a két részől sok jót hallottam, szóval azokat megnéztem külön. ;) Amúgy a 2. évad kb közepéig néztem meg. ;)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #296 Dátum: 2010. Január 20., 22:55:51 »
Viszont az orioni bulák jobbak, mint a TOS-ban, az tuti.
Az alá/fölérendeltséget viszont még mindig nem értem náluk... :headscratch:

Mint minden normális társadalomban, a nők irányítanak mindent és elhitetik a férfiakkal, hogy a hímeké a hatalom. Amolyan matriarchális társadalom az övék, amelyben a nők az ész, a férfiak a végrehajtók. Orionok kereskedő és rabszolgatartó nép, társadalmukat magas pozícióban lévő nők irányítják. Azonban ha egy orioni lány árvaságra jut vagy a családja bevételt akar, eladhatják rabszolgának.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #295 Dátum: 2010. Január 20., 22:27:44 »
Azt írtad, nem nézted végig, pedig amiről írsz, az már majdnem az utsó rész.  :nezze:
Lehet, hogy valami párhuzamos univerzumban mégiscsak megnézted?  :nemtudom:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #294 Dátum: 2010. Január 20., 21:58:56 »
Na jó, mondjuk azt én is elismerem, hogy a Kapcsolatfelvétel újraírása jó sikerült. Az még nekem is tetszett. Meg főleg T'Pol új egyenruhája... :wub:

Egyébként én elismerem, hogy aki nem akkora fan mint én, annak lehet, hogy nem olyan rossz az Enterprise sorozat. De én kb 12 éves korom óta a Star Trekkel nőttem fel (onnantól néztem rendszeresen, naponta a Viasaton, de már előtte is láttam pár részt a TOS-ból és a Next Generationból az ősrégi TV3 csatornán), szóval nekem az olyan dolgok, minthogy rögötn az első rész legelején egy ráncos homlokú klingon szaladgál a Földön, nem kicsit kiakasztóak voltak... :rolleyes:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #293 Dátum: 2010. Január 20., 21:51:40 »
Az külön tetszett, hogy tényleg az a fickó játszotta Zephrant, aki a mozifilmben, és tényleg az volt a jelenet is.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #292 Dátum: 2010. Január 20., 21:32:31 »
Asszem épp most nézem. ;D
Zephran jól kisütötte a hegyesfülűt  :badteeth:
Csak a fordításra odafigyeltek volna...
Elmeölelés...bah.
Meg, hogy a vulkáni követ aszongya: "Éljetek sokáig és bőségben"
egy kis következetesség lehetett volna bennük.
Vagy felfogadhatták volna Dokit vagy Bent szakártőnek, mint anno Harza Tomit (asszem) a Pókember fimekhez (?)
Viszont az orioni bulák jobbak, mint a TOS-ban, az tuti.
Az alá/fölérendeltséget viszont még mindig nem értem náluk... :headscratch:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #291 Dátum: 2010. Január 20., 13:44:49 »
Na majd kíváncsi leszek, mit mondasz miután megnézted a leguccsó részt.

Egyébként meg szerintem a mirroros rész marha nagy volt.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #290 Dátum: 2010. Január 19., 19:09:41 »
Figyu, én úgy vagyok vele, mint az Enterprise sorozattal: mai napig nem néztem végig, és nem vagyok hajlandó elismerni a hivatalos kontinuitás részének...
Én lassan a végére érek, szerintem marhajó. Minden szabad percemben ezt nézem.
Jók a csaták, van elég misztikum és nekem bejönnek a többrészes történetek.
Nem vagyok olyan elvakult ST rajongó, mint Dr Samson, leginkább Wearwolfff hsz-e áll közel a véleményemhez:
Idézet
Én is amondó vagyok, hogy ha az Enterpriset külön sorozatként fogom fel, akkor elég tűrhető volt.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Rebellis

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • Karma: +3/-4
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #289 Dátum: 2009. December 15., 15:08:08 »
Elolvastam az összes x-aktát az oldalról és nagyon pozitívan csalódtam bennük! Láttam pár részt a sorozatból, de nem voltam nagy rajongója. Viszont ezeket a képregényeket nem bírtam félretenni! Állati jók a történetek, a rajzal sincs különösebb probléma...nagyon tetszenek!   Teljesen rosszul voltam mikor elolvastam a legfrissebbet, mert most már egyenként kell várnom a többit!  Köszi a honosítóknak!  Rengeteg kitartást és lelkesedést kívánok nektek és minden jót! Mégegyszer köszi!

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Sci-fi képregények
« Válasz #288 Dátum: 2009. December 13., 21:42:41 »
Idézetet írta: Ben Reilly
Igazad van. Az Enterprise egy évad alatt kifogyott az ötletekből, és kétségbe esésükben hogy legyen nézettség behozták a borgot, Noonien Soong-ot stb. Pedig voltak benne lehetőségek, csak rossz irányba indultak el. Ha több figyelmet fordítanak a történetvezetésre és kevesebbet Jolene Blalock-ra jó dolog is kisülhetett volna belőle.  
Mondjuk rá én is fordítanék egy kis figyelmet  Bár itt a hajától nem látszik a vulkáni füle. :D:D

« Utoljára szerkesztve: 2009. December 13., 21:43:18 írta Recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Klingon

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sci-fi képregények
« Válasz #287 Dátum: 2009. December 13., 17:59:52 »
Idézetet írta: dr samson
És akkor arról még nem is beszéltem, hogy mit keresnek a sorozatban a klingonok, a romulánok (mondjuk velük kapcsolatban legalább nem követték el azt a hibát, amit anno a Dred bíró filmben), vagy már az első rész első két percében egy ráncos homlokú klingon? Á, mindegy is, csak felbosszantom magam...
Amúgy egy jó dolgo ezért volt a sorozatban (már persze azon kívül, hogy vége lett), nevezetesen a földi-vulkáni viszony, azt szerintem tök jól ábrázolták.

Én örültem, hogy benne vannak, bár így hiba került az idővonalba. Azonban mivel a story alapvetően a temporális háború körül forog, így nem akkora hiba, ráadásul a koponyaredők kérdésére végre magyarázatot kaptunk.

Maga az idővel való babrálás nekem nem igen jön be. ahogy O'Brien mondta "Útálom az időmechanikát." Túl sok gond van vele.

Az enterpriseben még az nem tetszett, hogy szétlőttek két romulán "álcázható" hajót és ez akkora hatást tett rájuk, hogy két rész alatt összehozták a föderációt, csak úgy abrada dabra és már meg is volt.
A föld-vulkán viszonynál szerintem Spock és a Doki volt a minta.

Szeretem azokat az epizódokat ahol választ kapok korábbi részek nyitvahagyott kérdéseire. Ezért is tetszik ez az új ST képregénysorozat. Megválaszol a filmel kapcsolatban egy pár kérdést.
Quapla


Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #286 Dátum: 2009. December 13., 17:42:05 »
Szevasztok!

Szerintem a Nemezis nem lett volna rossz, ha a bugyuta Picard klón-story kimaradt volna (vajon a klón-storyk miért sülnek el mindig balul?  ). Data önfeláldozásának meg ugye semmi súlya miután a teljes tudatát átmásolta B-4-be.   Ha már itt tartunk: Data először prototípus volt. Aztán kiderült, hogy létezett egy prototípus-prototípus: Lore. Erre itt van még a prototípus prototípusának prototípusa...na ne mááár

Az Enterprise nálam erősen felemás. Én sem láttam minden egyes epizódot, de azért elég sokat. A brutális Romulán retkon nekem nagyon fájt. A TOS első romulános epizódjában Egyértelműen kijelentik, hogy a romulánokkal vívott háború idején nem volt a hajóknak képernyője és egészen addig az epizódig lövésük sem volt, hogy a Vulkáni-romulán rokonságról...a csillaghajók fő fegyvere pedig még a nukleáris rakéta volt.
A klingon homlok megváltozását szerintem még egész tűrhetően kimagyarázták.
A földi-vulkáni viszony ábrázolása nekem is tetszett, de a Dr. Soong vonal is. Szóval volt pár jó pillanat, de amúgy kihagyható.
Idézet
Inkább csináltak volna egy sorozatot ami a TOS és a TNG között játszódik,
Az de jó lett volna.

Hosszú, hasznos életet!
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #285 Dátum: 2009. December 13., 10:14:55 »
Az Enterprise legnagyobb hibája, hogy a sorozatban felvonultatott technológiai szintnek jóval a TOS előtt kellene lennie, de a készítők néhány rész után rájöttek, hogy ez a "kőkorszaki" rettenetesen behatárolja őket. Inkább csináltak volna egy sorozatot ami a TOS és a TNG között játszódik, vagy keresgélték volna Cochrane-t.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #284 Dátum: 2009. December 13., 09:31:10 »
Hogy mi bajom az Enterprise-al? Ha külön nézném, akkor talán nem lenne semmi. De ezt Star Trek rajongóként nem lehet külön nézni! Ez olyan orbitális retcon, hogy az már fáj! Olyan kőbevésett dolgokat akar megváltoztatni a sorozat kapcsán, hogy nem csodálom, hogy sz*r volt a nézettségük! Meg aztán ott az egész harmadik évad, amit csak és kizárólag a szeptember 11. miatt kellett legyártani, hogy ott is üldözzék a gonosz terroristákat...  És akkor arról még nem is beszéltem, hogy mit keresnek a sorozatban a klingonok, a romulánok (mondjuk velük kapcsolatban legalább nem követték el azt a hibát, amit anno a Dred bíró filmben), vagy már az első rész első két percében egy ráncos homlokú klingon? Á, mindegy is, csak felbosszantom magam...
Amúgy egy jó dolgo ezért volt a sorozatban (már persze azon kívül, hogy vége lett), nevezetesen a földi-vulkáni viszony, azt szerintem tök jól ábrázolták.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #283 Dátum: 2009. December 13., 09:28:30 »
Számomra a Voyager az abszolút kedvenc, persze abban is voltak olyan részek ami limonádéval elment. A DS9-ben egyedül azt a hülye Vic Fontaine-es szálat utáltam, de a monumentális űrcsaták nagyon jók voltak.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Sci-fi képregények
« Válasz #282 Dátum: 2009. December 12., 22:56:41 »
Én is amondó vagyok, hogy ha az Enterpriset külön sorozatként fogom fel, akkor elég tűrhető volt. A Babylon 5-ön nem tudtam magam ennyire beleélni mint ebbe. Egyébként meg már a harmadik évadnál már azt mondta a tévécsatorna, hogy köszönjük nem kérünk belőle többet, mert tré volt a nézettség, de hagytak nekik egy teljes évadot elvarrni a szálakat. Ezért voltak már ott ilyen három részes összefüggő történetek. Bár a vége nekem sem tetszett. Sokkal jobban örültem volna ha mindenki boldogan él amíg meg nem hal.

Úgy vagyok vele, hogy jó néhány rész bejött, jó néhány rész meg a béka segge alá való. De most melyik soriban nincs ez így. A TNG nél is volt pár rész amin majd bealudtam. A DS9-ről meg inkább ne is beszéljünk, mert számomra meg az aztán tényleg egy marha nagy unalom.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #281 Dátum: 2009. December 12., 19:31:34 »
Azt kellett volna egy csorda targ elé vetni aki Jonathan Frakes kezébe adta a rendezést.

Nem elérhető Klingon

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sci-fi képregények
« Válasz #280 Dátum: 2009. December 12., 19:23:24 »
Nagyon tetszett a 2. st rész. Kösz a fordítást.  
Nekem tetszett a nemezis is és az enterprise sorozat is. Igaz mindegyikben voltak felejthető dolgok. Csak azt sajnálom, hogy az enterprise végét összecsapták.  
 


Quapla


Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #279 Dátum: 2009. December 11., 09:18:03 »
Igazad van. Az Enterprise egy évad alatt kifogyott az ötletekből, és kétségbe esésükben hogy legyen nézettség behozták a borgot, Noonien Soong-ot stb. Pedig voltak benne lehetőségek, csak rossz irányba indultak el. Ha több figyelmet fordítanak a történetvezetésre és kevesebbet Jolene Blalock-ra jó dolog is kisülhetett volna belőle.  

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #278 Dátum: 2009. December 11., 07:09:46 »
Figyu, én úgy vagyok vele, mint az Enterprise sorozattal: mai napig nem néztem végig, és nem vagyok hajlandó elismerni a hivatalos kontinuitás részének...

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #277 Dátum: 2009. December 10., 23:39:31 »
Jaj add Uram hogy a Nemezist egyszer sikerüljön kitörölnöm az emlékezetemből. Az mekkora egy balfalság volt. Emiatt nem vagyok kibékülve teljesen B-4-el is.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #276 Dátum: 2009. December 10., 23:00:29 »
Ugye? Nem rossz sorozat ez...  Én spec azért szeretem, mert egyrészt jól bemutatja Nérót, másrészt láthatjuk, hogy mi lett a TNG főbb szereplőivel a Nemezis után.